Rijnstreek Burgemeester P* M. M. v. cl Weijden van Nieuwkoop naar Noord wij kerhout Dertig }aar RKAVV St. Agatha-kerk te Lisse vierde haar gouden feest Mgr. Huibers droeg Pontificale Hoogmis op Nieuwkoop wordt middelpunt van watersport-stertocht Historische intocht zal sfeer verhogen Zr. Leonardia te Roelofarenc'sveen viert haar diamanten kloosterfeest MAANDAG 26, MEI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Naar wij vernemen is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot burge meester te Noordwykerhout de heer Petrus Martinus Maria van der Weij den, sedert December 1931 burge meester te Nieuwkoop. De heer v. d. Weijden, die R.K. is, volgt de heer Van Iersel op, die ge durende 35 jaren het burgerlijk ge zag te Noordwykerhout heeft be kleed en alszodanig een der komen de dagen afscheid neemt. Het heengaan van burgemeester van der Weijden uit Nieuwkoop naar de Bollenstreek, zal niet nalaten in brede kring in de Rijnstreek ver wondering te wekken. Immers hij is 23 Mei 1905 te Nieuwkoop geboren. Zijn vader, wijlen de heer P. A. Th. v. d. Weijden vervulde dezelfde functie gedurende 12 jaren in Nieuwkoop. En eigenlijk woont een groot deel van zijn familie in de Rijnstreek. De heer v. d. Weijden is gehuwd met mevr. Cornelia Joanna Clara Maria de Wert uit Best (N.Br.). Het echtpaar bezit 7 kinderen, waarvan de drie oudsten jongens en de 4 jongsten meisjes zijn. Het oudste kind is 14 jaar, het jongste 2. Vanaf de laagste tot en met de handelsklassen volgde de heer v. d. Weijden zijn studies aan het Insti tuut Reuvenberg te Sint-Michiels gestel (N.Br.). Daarna volontairde hij met een korte onderbreking te Zoetermeer-Zegwaard vanaf 1920 in zijn geboorteplaats, waar hij de di verse stadia van het ambtenarenle- ven doorliep. Op 16 December 1931 volgde zijn benoeming tot burgemeester aldaar in welke functie hy zijn vader op volgde. LEIDSCHENDAM Gisteren heeft de Leidschendamse voetbalvereniging; R.K.A.V.V. het feit herdacht, dat zij begin van dit jaar 30 jaar bestond. Toen was geen gelegenheid, om het jubileum te vieren, daar de competitie nog in volle gang was. Gisteren werd het feest begonnen met een plechtige Hoogmis opgedra gen tot intentie van de levende en overledene leden, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Bij het begin van de middag had een vriendschappelijke wedstrijd plaats tussen de R.K.A.V.V. pupillen en de pupillen van Wilhelmus uit Voorburg. Deze wedstrijd had een 22 uit slag, Om 14 uur begon de katholieke Harmonie een feestmars door het dorp en trommelde daardoor vele be langstellenden op voor een gang naar het voetbalterrein waar een ontmoe ting plaats had tussen het eerste R.K, A.V.V. elftal en het eerste elftal van Wilhelmus. Daardoor was dit de eer ste wedstrijd welke de nieuwe derde klasser uit Voorburg in derde-klasse- verband speelde. Voor deze wedstrijd bestend een buitengewoon grote be langstelling zowel uit Leidschendam als uit Voorburg. Voor de wedstrijd voerde de voorzitter van Wilhelmus, de heer Duynstee. het woord om de jubilerende vereniging geluk te wen sen met haar 30-jarig bestaan. Spr. hoopte dat de goede verstandhouding tussen de beide clubs verstevigd zal worden en als de elftallen in de a.s. competitie tegenover elkaar zullen komen de wedstrijden in de beste harmonie zullen gespeeld worden. Als slot van zijn huldigend woord bood spr. aan R.K.A.V.V. een bloe menmand aan. De sympathieke woorden van het bestuur van Wilhelmus werden be antwoord door de voorz. van R.K. A.V.V., de heer Bleys, die wederke rig verwachtte, dat de aangename verstandhouding bestendigd zal wor den Ter gelegenheid van de promo tie van Wilhelmus naar de derde klasse K.N.V.B. bood de heer Bleys een kunstzinnig vaantje aan, wat door het bestuur van Wilhelmus zeer op prijs werd gesteld. De wedstrijd had een aangenaam verloop. De uitslag was 33. De doelpunten voor R.K.A.V.V. werden gescoord door Henk van Oosten, Cor van Dorp en Piet Hakkaart en voor Wilhelmus door Steenbrugge en tweemaal door To'n Booting. In de avond had tot slot van het feest een feestelijke bijeenkomst plaats. VOORSCHOTEN Gisteravond vierden de bouwvak arbeiders met hun echtgenoten en familieleden feest. In het R.K. Vei*- enigingsgebouw heette de voorzitter de heer L, Schrijvers allen hartelijk welkom in het bijzonder de paters van Beresteijn, de heer F. J. v. Meché, de districtsbestuurder van de bond, en het toneelgezelschap „Ons Gelderland", dat deze feestavond zou verzorgen. Alvorens de gordijnen open gingen hield de heer v. d. Me ché een korte toespraak, waarin hij o.a. verklaarde, wat er met de con— tributiegelden gebeurde om daarna een kort overzicht te geven, wat er op sociaal terrein bereikt is en wat er nog te bereiken valt. Na deze ernstige woorden werd het karakter van de avond luchti ger. Hoe kan het ook anders, wan neer er een vermakelijke geschiede nis op de planken wordt gebracht, Het toneelgezelschap „Ons Gelder land", dat voor de le keer in Voor schoten voor het Voetlicht trad, maakte met haar gekozen stuk „Heel de stad is er vol van" een goede en- trée. Dit Amerikaanse blijspel in drie bedrijven van John Emerson en Anita Loos is de geschiedenis van een verffabrikant, die zijn dochter wil koppelen aan zijn zakencompag- non, een nuchtere, enigszins levens- schuwe man. Door een gefingeerd liefdesavontuur, dat de compagnon in zijn verleden met een filmster zou hebben gehad, komt de toekom stige partner in allerlei moeilijkhe den, waarvoor schoonpapa steeds wel een „oplossing" weet. Er zat spanning in tot het „happy end". Na de uitvoering bood de heer Schrij vers aan de vrouwelijke leden van het gezelschap een bouquet bloemen van betekenisvolle steden, ambieert, aan, daarmee vertolkend de dank- moet voornamelijk worden toege- In de bijna twintig jarige ambtspe riode heeft hij in zijn rustige ge meente neer- en opgaande tijden gekend. Ondanks de crisis- en oor logsjaren, zijn er in Nieuwkoop be langrijke objecten in uitvoering ge nomen. Een ervan mag wel worden genoemd de verbouwing en verbete ring van de accomodatie van het ge meentehuis. Er zijn voorts enkele belangrijke wegen verbeterd kreeg Nieuwkoop o.a. een nieuwe R.K. Kerk. In de tot standkoming van dit laatste had de burgemeester vooral verdiensten als lid van het R.K. Kerkbestuur. Hij is voorts lid van de Voogdij raad te Leiden, lid van het hoofdbe stuur van de Algemene Ver. voor de Rietcultuur in Ned. en districtsvoor zitter van dezelfde vereniging te Nieuwkoop. Hij is Dijkgraaf van de polder Nieuwkoop en Noorden. President commissaris van de N.V. Mij. tot le vering van electrischt: energie „Lug- dunum" te Ter-Aar, vanaf de op richting hiervan. Verder is hij lid van het Moderamen van de Stichting Drinkwaterleiding der Elfgemeen ten te Woerden, Commissaris van de N.V. Kwekerij „de Oudendam" te Wilnis bij Woerden; Commissaris van de Steenfabriek ,De Leeuwe rik" te Best en bestuurslid Ver. voor Kinderbescherming te Al phen aan den Rijn.1 Is burgemeester v. d. Weijden in de Rijnstreek geboren en getogen, ook de Bollenstreek is hem niet ge heel onbekend. Hij heeft daar, voor namelijk te Noordwijkerhout, vele jeugdherinneringen. Dat hij het bur gemeestersambt in deze sterk groeiende gemeente, in de nabijheid bare gevoelens van bestuur en le den. De heer Riemslag op zijn beurt dankte de aanwezigen voor het dank bare gehoor en de welwillende ont vangst van zijn gezelschap. Feest van de Arbeid. Door de gezamenlijke standsorganisaties ter plaatse is wederom besloten ook dit jaar weer te vieren het feest van de arbeid. Alle vaders en moeders wor- wedstrijden, welke te 's-Gravenhage den daarom uitgenodigd dit feest werden gehouden, werden ook door schreven aan het beogen van de stu die-belangen der kinderen, al zal het gezin niet gaarne vaarwel zeg gen aan de mooie streek, waaraan ze door talrijke vriendschapsbanden is gebonden. WARMOND Athletiek Warmunda. De Jeugd- mee te vieren. Als dag is vastgesteld Woensdag 28 Mei a.s. 's Morgens om 6 uur H. Mis, waarin God wordt ge vraagd om Zijn zegen over ons da- onze athleten bezocht. Zij behaalden de volgende resulaten: J. Kortekaas werd 2e in de jun A 800 m. met 2 min. 11.20 sec, Nelly v. d. Berg werd gelijks werk. 's Avonds om 7.30 uur 2e in de meisjes C verspringen met is er een kerkelijke bijeenkomst me', j 1,44 m. In de finale 60 m. werd zij predikatie en zegening de.- werk- 4e met 8,6 sec. Jan Sohoo werd 3e tuigen. in de B.-junioren 300 m. met 42,4 sec. Na een triduum, dat Vrijdag j.I. werd ingezet en tijdens hetwelk pro fessor Hammerstein van het Groot- Seminarie te Warmond de predica- ties hield, werd gisteren te Lisse het gouden stichtingsfeest van de kerk van St. Agatha herdacht. Het hoogtepunt van deze feestvie ring was de Pontificale Hoogmis, die werd opgedragen door de bisschop van Haarlem, mgr J. P. Huibers. Omstrèeks half tien riepen de klokken van de kerk de gelovigen naar het gouden Godshuis. Van de pastorie naar de kerk was de weg geflankeerd door een haag van bruidjes waar tussendoor mgr Hui bers, voorafgegaan door een rij gees telijken, naar de kerk schreed. De Pontificale Hoogmis Bij de Pontificale Hoogmis werd de bisschop geassisteerd door deken Brinkman uit Noordwijk als presby- ter-assistens, pastoor Roelvink, dia ken en pastoor Staadegaard, subdia ken. Als troondiakens fungeerden de paters Lefeber en Schoone. De lagere assistenties werden vervuld door priesterzonen van de parochie. In het priesterkoor hadden plaats genomen de pastoors Van Zuijlen, Meulder en de eigen parochie- geestelijkheid. Mgr. Huibers hield de feestpredi- catie naar aanleiding van de tekst: „Ik zal U niet als wezen achterlaten, ik ga heen en kom weder tot U". Na Zijn hemelvaart is Christus weer bij ons gekomen. Hij heeft Zijn belofte vervuld en woont nu bij ons in de kerk Mgr. ging vervolgens diep in op de betekenis van het Godshuis en zeide vervolgens, dat het gouden feest van de St. Agatha-kerk de poorten van de hemel opent. Van daag denken wij heel in het bijzon der aan hen, die in de parochie heb ben gewoond en thans in de hemel zijn dank zij de genade, welke zij in dit Godshuis mochten ontvangen Na de H. Mis zong het parochieel zangkoor o.l.v. de heer M. J. Huiten de feestcantate „Klapt in de handen" Korte bijeenkomst Om half een had er in, de pastorie een korte bijeenkomst plaats van geestelijkheid, kerk- en armbestuur en het feestcomité, terwijl burge meester De Graaf het gemeentebe stuur vertegenwoordigde. Notaris Pinxter, voorz. van het feestcomité, hield een herdenkings rede Spr. ging in gedachten terug naar 1902, toen de kerk werd ge sticht als plaatsvervangster van het eenvoudige kerkgebouw, dat er des tijds stond. Pastoor Klekamp was de bouwpastoor en mgr. Van de Wete ring, aartsbisschop van Utrecht con sacreerde de kerk Rank verheft zich sindsdien de toren boven de bollen velden als een baken voor hen, die in deze streek van de bloemenpracht komen genieten. Voor wie de godsdienstzin en de offervaardigheid van de parochianen kent aldus spr.. is het duidelijk dat er reden is om de stichting van deze kerk feestelijk te herdenken. Aan het slot van zyn toespraak bood spr. namens de parochie de pastoor een klankbord aan, waarvan hij een verkleinde reproductie over handigde. Pastoor Van Zuijlen was verheugd dat de spr. gewezen had op de gods dienstzin van de parochie. Het aan geboden cadeau beschouwde de pas toor als een uiting de wil, om de pre dicates goed te kunnen beluisteren. Toespraak van de bisschop. Mgr. Huibers feliciteerde de pas toor met dit gouden jubileum en was verheugd, dat de herder zich zo flink gehouden heeft na zijn zware ziekte. Uw werk wordt zeer gewaardeerd en er rust zegen op. Mgr. hoopte, dat God de parochie zou blijven zegenen, ook als straks door splitsing de tweede parchiekerk er is. De parochie van St. Agatha behoort tot de mooiste van het diocees. De samenwerking tussen kerkelijk én burgerlijk gezag in Lisse is goed en spr. stelde dit zeer op pry's. Hiermede was de feestelijke bijeen komst geëindigd. De feestdag zelf werd pas 's avonds besloten met een Plechtig Lof en Te Deum. ALPHEN AAN DEN RlfN ERNSTIGE AANRIJDING. Bij het passeren door een militaire auto werd hedenmorgen nabij het St. Josephpension de stilstaande luxe wagen, waarin mevr. A. Oost hoek aan het stuur zat, aan de lin kerkant geheel opengereten- De schade is aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Begin van brand. In de garage van v. Mielen was hedenmorgen een der monteurs met een acetyleenbrander bezig. De vlam schoot in de fles, de slang vloog in brand en ook de kle ren van de monteur raakten in brand. Door snel optreden van col lega's werden de vlammen snel ge blust en werd een ernstig ongeval voorkomen. L.TJT. Onder voorz. van de heer B. Kortmann hield de pl. afd. van de LTJ in de St.-Josephzaal een al gemene bijeenkomst ter installatie van de nieuwe leden C. en A. Kap- teijn, K. en Th. de Wit en J. van Nie- kerk Wzn. De heer Th. v. Son, secr. van het hoofdbestuur, hield een uit eenzetting over idealisme. De aal moezenier, kapelaan Biemans, wijd de hierna de insignes en installeer de de nieuwe leden. „Als men de naam Nieuwkoop maar hoort, dan wordt men al gegrepen door het verlangen daar heen te gaan. Naar dat mooie stuk natuur, zo dicht bij grote steden en toch zo rustig". Zo lazen we in de „Golfslag", het orgaan voor de Watersport. Zo dacht het bestuur van de Unie van Watertouristen en vond het een goede gedachte om juist naar ons dorp een stertocht te organiseren om de deelnemers dit gebied te kunnen tonen in volle pracht. De beide plaatselijke middenstands verenigingen hebben deze gelegen heid aangegrepen om de deelnemers aan de stertocht, welke dan zal plaatsvinden van 31 Mei tot 2 Juni a.s., een waardige ontvangst te be reiden en voor wat vertier geduren de het verblijf in Nieuwkoop te zor- gen. Op Zaterdag 31 Mei des avonds om half negen worden de (naar schat ting ruim 100) deelnemende motor boten verwacht aan de jachthaven van Tijsterman (paviljoen „Pias- zicht"). De voorzitter van het on langs opgerichte comité „Nieuwkoop Vooruit" zal de touristen verwelko men. Om 9 uur geeft „Eensgezind" een concert op het plein voor de openbare school, terwijl de gasten een rondwandeling door het dorp zul len maken. Tegelijkertijd is er een etalagewedstrijd, waarvoor de Unie v. Watertouristen diverse prijzen be schikbaar stelt. De jury wordt ge vormd door enkele dames-leden van BODEGRAVEN Raadsagenda. Dinsdag a.s. zal de raad in openbare vergadering bij eenkomen. De agenda bevat de vol gende punten: het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten tot een be drag, waarvoor de inschrijvers op de nationale woningbouwleningen 1952 voorkeur voor Bodegraven heb ben uitgesproken; herziening slacht huistarieven, verkoop van gemeente- eigendommen, aanvragen via art. 72 der L.O.-wet en enkele begrotings wijzigingen. Eervolle opdracht. De kunste naar C. Veelenturf heeft de wel zeer eervolle opdracht ontvangen het boek, dat de gemeente Rotterdam aan zijn scheidende burgemeester mr Oud, zal aanbieden, te illustreren. Daar burgemeester Oud de verwoes ting der binnenstad door de Duittsers meemaakte en later de opbouw leid de zal dit boek wel een heel bijzon der geschenk zijn. Aanbesteding. Woensdag a.s. zal de aanbesteding plaats hebben van de 24 woningen achter dj Prins Bernhardstraat, alsmede van de straataanleg. Het heeft er aanvanke lijk zorgelijk uitgezien, daar Bode graven reeds ver over de 60 toege stane woningen was voor het tyd- vak '49-'52. Dank zij het doorzetten van de burgemeester is alles toch nog in kannen en kruiken gekomen. In de plaats van wachtmeester Bal, die naar Zwammerdam is ver huisd, is met ingang van heden be noemd tot wachtermeester bij de rijkspolitie de wachtmeester le klas se R. Zijlstra uit Rijnsburg. Voor het examen semi-arts slaagde aan de Universiteit te Utrecht de heer B. A. Hoornstra. Geboren: Willem Nicolaas zn van W. de Wit-Verduijn. Ondertrouwd: Cornelis van Muis winkel 29 jr en Klare Fioole 24 jr. Jan Jongbloed, 27 jr en Annigjc Spijker 24 jr. HAZERSWOUDE (H. R.) Tenniswedstrijd. Zaterdagavond vond de eerste thuiswedstrijd van de tennisclulb „Slagvaardig" plaats. „Slagvaardig" moest uitkomen in vier games tegen Zoeterwoude om de wisselbeker. De games één, -twee en drie werden gewonnen door Zoe terwoude met 46, 37 en 37. Game vier werd gewonnen door „Slagvaardig" met 73, zodat Zoe terwoude won met 23 tegen 17 pnt. KAJ. Het eerste lustrum van de KAJ in 't Zwaantje werd gevierd met een balavond. De avond is zeer gezellig verlopen. de Unie. De winkels zullen tot 11 urn 's avonds geopend zijn, terwyl de etalages verlicht blyven tot midder nacht. Op de Eerste Pinksterdag blijft het vertier hoofdzakelijk op hét water. Om 12 uur roei wedstrijd voor ge blinddoekte dames en om 3 uur een stervorming op de Noorderpias door allo deelnemende boten, daarna zui len enige foto's worden gemaakt van uit een vliegtuig. Onmiddellijk hier na vindt er een rondvaart in convooi plaats over de beide plassen. Wanneer het weer gunstig is, ma ken de deelnemers 's avonds om 11 uur een maantocht onder deskundige leiding. Historie herleeft. De 2e Pinksterdag brengt voor de touristen en voor de inwoners iets tijzonders. Dan zal de geschiedenis van ons dorp gaan herleven. Want om half elf zal de feestelijke intocht plaatshebben van de heer en de vrouwe van Nieuwkoop met hun ge volg, allen in de historische kledij, zo van pl m 1600. De Loge gasten uit het verleden zullen te paard gezeten worden vorrafgegaan dooi ons fan farecorps, terwijl de stoet zal wor den gesloten door de gymnastiekver. O.K.K. De intocht zal beginnen in het Zuideinde en gaan naar de Hoogt, vandaar naar het historische Raad huis. Op het bordes van het Oude Raadhuis zal de heer Van Nieuwkoop een toespraak houden en aan de deel nemers van de stertocht een plaquette uitreiken. Ondertussen wordt op het gemeentehuis een deputatie van de deelnemers door burgemeester vani der Weijden ontvangen. Deze plech tigheden vormen het einde van het officiële programma. Alles met elkaar belooft het een aardige afwisseling te worden. Men verwacht voorts, dat op Zater dag en de 2e Pinksterdag de bevol king blijk van belangstelling zal ge ven door de vlaggen uit te steken. KOUDEKERK Burgemeester G. Verheul benoemd in Rhoon Burgemeester G. Verheul van Koudekerk aan den Rijn is heden morgen benoemd tot burgemeester van Rhoon bij Rotterdam. Rhoon heeft ongeveer 1000 inwo ners meer dan Koudekerk en is in oppervlakte aanmerkelijk groter dan de huidige standplaats van de bur gemeester. LANGERAAR Altior—SVLV 2—2. Voor de aanvang van de wedstrijd sprak de voorz. van SVLV, de heer Knappers, een felicitatie aan Altior met het behaalde kampioenschap en gaarne was SVLV naar Langeraar gekomen voor het spelen van deze vriend schappelijke wedstrijd. Spr. bood bloemen aan en hoopte op prettige wedstrijden tegen Altior. De secr., van Altior, de heer B. Akerboom, be antwoordde dit sympathieke gebaar van SVLV. Dan neemt de wedstrijd een aan vang. Altior trapt af, De eerste aan vallen zijn edhter voor SVLV. Dan komt Altior aan de beurt en aan SV LV-zijde weet men door uittrappen de aanvallen af te breken. Een pe nalty levert alsnog het eerste doel punt op. Als er circa een kwartier gespeeld is komt een SVLV-er alleen voor de Altior-keeper en scoort de gelijkmaker 1—1. Na enig getrap voor het SVLV-doel weet de Altior linksbuiten de bal echter in het vij andelijke doel te werken en weer leidt Altior. Na de hervatting is het een vrij slappe vertoning geworden. Eerst een periode met Altior-overwicht. Toen kwam SVLV aan bod en pro beerde het met enige verre schoten, die echter niets opleverden. Na een kwartier wist SVLV er door te ko men en jaagt de gelijkmaker in het Altior doel 2—2. In het laatste half uur zijn beide doelen op soms on begrijpelijke wijze aan doorboring ontkomen, maar gedoelpunt werd er niet meer. Li het St. Jacobsgesticht, dat in R'arendsveen een belangrijke plaats inneemt, wordt deze week een bij zonder feest gevierd. De belangrijkheid van het St. Jaco- busgesticht bestaat vooral hierin, dat dank zij de goede zorgen van de zus ters van het Gezelschap Jezus Maria Jozef, de Veense jeugd hier haar eer ste schreden, via de kleuterschool, in het volle leven zet. Voorts volgen de meisjes er het l.o. op de meisjes school en verder voortgezet onder wijs, en de ouden van dagen genieten er een rustige levensavond. Een bijzonder feestelijk gebeuren komt thans even de altijd zo rustige sfeer onderbraken. De oorzaak van dit feest is het 60-jarige klooster- feest van zuster Leonardina, die in 1934 naar Roelofarendsveen is geko- irflen en tot haar gouden professie- feest onderwijzeres was aan de meisjesschool. De laatste tien jaren heeft zij zich verdienstelijk gemaakt o.a. voor de Kindsheid en in bijzon dere mate voor de Missie, waarvan wij vooral willen noemen, de Sint Jozefvereniging. Van de eerste leerlingen, die zus ter Leonardina op de meisjesschool onder haar zorgen had, zijn er thans alweer, die zelf huismoeder zijn en haar kinderen naar de meisjesschool sturen. Niettegenstaande haar hoge leeftijd is zuster Leonardina nog zeer goed ter been en heeft nog geen moeite met het trappenklimmen e.d. Zij is gezegend met een uitstekende gezondheid en, hoe kan het anders, een uitstekend humeur. Zuster Leo nardina, met als haar familienaam Van Herpt, werd op 17 Febr. 1876 in Drunen (N.Br.) geboren. Op 26 Mei 1892 deed zij in het Moederhuis Mariënburg te 's-Hertog en bosdh haar intrede in het klooster. Zij begon haar loopbaan als onderwijzeres in het huis „St. Leo Gesticht", aan de Spaarndammerstraat te Amsterdam. Heeft o.a. ook gestaan aan Feyenoord te Rotterdam, Didam, Pijnaeker en sinds 1934 te Roelofarendsveen. Zondagmiddag te 5 uur bracht „Liefde voor Harmonie" haar een serenade, waarbij haar voorzitter J. Koek, woorden van gelukwens uit sprak. Heden, Maandag, is tot haar intentie in de kapel van het St. Ja- bus-gesticht door pastoor J. G. Onel de H. Mis opgedragen. Donderdag 29 Mei, heeft de feestviering voor de familie plaats en op Dinsdag 3 Juni, 3e Pinksterdag, zal het feest door de zusters gevierd worden. Begrijpelijk zal het zuster Leonardina, die haar beste krachten ook voor de Veense jeugd heeft gegeven, niet aan belang stelling ontbreken. (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERWEGEND DROOG. Vrij veel bewolking maar over wegend droog weer. Matige tot vrij krachtige wind tussen West en Noordwest. Weinig verande ring in temperatuur. 27 Mei: zon op 4 30 en onder 20.44; maan op 6.57 en onder uur. Uei u>-ee>i in Ewiojict De weerrapporten van het K.N.M.I. van hedenmorgen 7 uur luiden: weer max. temp. OSLO: onbewolkt 20 c. STOCKHOLM: licht bew. 17 c. HELSINKI: zwaar bew. 15 c. EDINBURGH: zwaar bew. 11 c. LONDEN: half. bew. 24 c. KOPENHAGEN zwaar bew. 15 c. AMSTERDAM: regen 15 c. GENèVE: nevel 20 c. PARIJS: onbew. 21 c. BORDEAUX: onbew. 24 c. NICE: onbew. 21 c. BERLIJN: geheel bew. 14 c. FRANKFURT: geheel bew. 13 c. MüNCHEN; nevel 14 c. WENEN: regen 11 c. MELK. TER AAR Raadsvergadering. Morgenna middag om half 8 komt de raad ten gemeentehuize byeen in ontnbare vergadering. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Vaststelling ver goeding vakonderwyzeros in nuttige handwerken over het jaar 1951 ten behoeve van de R.K. school te Lan geraar. Voorstel tot het verlenen van subsidie aan de Coöp. Bloemisten vereniging en Tuinbouwexpeditie te Ter Aar in verband met de deelname aan het bloemencorso te Aalsmeer. Aanvragen om suusidie door: 1. De Ver. „Simavi" te Haarlem, 2. de plaatselijke R.K. Ver. E.H.B.O afd. Langeraar. Voorstel tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Papen veer. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voir het aan brengen van een straatverlichting aan de B'oemenstroat te Papenveer Zegening der werktuigen. Zon dagavond had de jaarlijks weerkeren de plechtigheid plaats van de zege ning der werktuigen. Na het zingen van een lied ter ere van St. Jozef hield kapelaan Saers een korte pre- dicatie, waarin hij schetste de bete kenis van de arbeid voor de mensen. Voor velen is de arbeid in onze tijd iets wat beschouwd wordt als een overlast en velen schuwen de arbeid. Veel te weinig ziet men de arbeid als een levenstaak. Zijn dagelijks werk volbrengen hetzij dan hoofd of han denarbeid, is het volbrengen van een plicht. Vervullen wy onze dagtaak zo, dat ons werk waarde heeft voor de eeuwigheid. De zegening der werktuigen is een symbolische han deling, waarmede wij onze arbeid op dragen aan God en Zijn onmisbare zegen over ons dagelijks werk afsme ken. Vervolgens vond de zegening plaats en gingen velen naar toren met het gereedschap, dat gebruikt wordt, 't Waren patroons en arbeiders, hoofd- en handwerklieden, die met de zegening der Kerk opnieuw hun arbeid gaan vervullen. Jammer, dat er altijd zoveel zijn die slechts toe zien en niet meedoen. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP HET FEEST VAN DE ARBEID. Gisteren was het voor de leden van de KAB het feest van de arbeid. De dag werd begonnen met een Hoogmis, welke aan God werd opge dragen voor de levende on over ledene leden van de KAB. De plech tige zegening der gereedschappen en werktuigen geschiedde gisteravond volgens de daarvoor gegeven richt lijnen. De geestelijk adviseur, pas toor v. Leeuwen, gaf een korte uit eenzetting over de betekenis van deze plechtigheid, welke niet alleen voor de leden van de KAB, maar voor allen van groot belang was. Wij moeten alle trachten onze arbeid te doen in christelijke geest, omdat het voor allen de ladder is waarlangs men moet opstijgen ten hemel. Na het zingen van het Credo en de daar opvolgende gebeden volgde de zege ning der werktuigen. Na een kort Lof werd door allen gezongen „Chris tus Vindt". Een voor de parochie bijzondere culturele feestavond volgde daarna in de grote zaal van het parochie huis. Hieraan verleende de R.K. Har- monieka/pel onder leiding van heer H. van Veen, de Mcwa's onder lei ding van mevr. Wand en de bekende operazanger, de heer S-. van Trirum uit Den Haag hun medewerking. De voorz., de heer Goddijn, was reeds in zyn openingswoord dank baar gestemd over de volle mede werking van pastoor v. Leeuwen cn voor de bereidheid van de talrijke medewerkenden, om hier te willen optreden, waardoor het mogelijk was een mooie muzikale avond te geven. Het was een welgeslaagde avond met een dankbaar publiek. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 26 Mei. Vee. Aanvoer 1735; vette koeien 1126; varkens 609; vette koeien 3.00 3.35, 2.80—3.00, 2.60—2.80; var kens 2.18, 2.14, 2.10, per kg. Vtte koeien aanvoer ruim, handel kalm, vertoonde neiging tot dalen; varkens aanvoer als vorige week, handel vlug, prijs hoger.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3