Het boekte een 12-3 zege op België Geslaagd jubileum-jeugd- tournooi van Roodenburg Slechte wedstrijd van het Leids KNVB-elftal Italië en Engeland speelden gelijk met 1—1 Nederland verloor Frankrijk van «AANDAG 19 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Nederlands Korfbaltwaalftal uitstekend in vorm Voor de 33e maal ontmoetten de korfbalploegen van Nederland en België elkaar. Ditmaal ging de strijd op Houtrust in Den Haag, waar ca. 12.000 toeschouwers het Nederlands twaalftal een zeer verdiende zege op de Zui derburen zagen behalen. Een zege, waarvoor reeds in de eerste minuten de grondslag werd gelegd door overrompelend aanvalsspel van Munnekes en Schoonderwoerd, uitstekend gesteund door de dames Woudstra—Schenk en Tit—Smids. Keeds de eerste aanval bracht Munnikes gevaarlijk bij de Bel gische korf, zijn schot ging rakelings over, doch even later scoorde hij toch met een doorloopbal zeer fraai. (1—0). Doch het bleef niet bij dit doel punt Prachtig combinerend en snel aanvallend bleef de Nederlandse aanval een voortdurend gevaar voor de Belgische verdediging, die in geen enkel opzicht tegen dit goede spel opgewassen bleek te zijn. Het waren de Nederlandse dames, die haar Bel gische tegenstandsters de baas waren en dit goede spel zou de grondslag blijken te zijn van een grote, doch ook verdiende overwinning. Ook technisch waren de Nederlanders ver uit de meerderen en slechts tegen het einde van beide speelhelften, toen ook de warmte en de vermoeidheid een woordje gingen meespreken, kreeg de Belgische ploeg enigszins gelegenheid haar kunnen te tonen.: De Belgische aanvallen hadden in het begin niet veel om het lijf en be perkten zich hoofdzakelijk tot onge vaarlijke schoten van grote afstand. Toch zouden de Belgen nog voor een doelpunt zorgen, want na 5 minuten had mej. L, van Cauwenberghs met een ver schot succes (11). De verdere Belgische aanvallen werden echter goed door het Neder landse verdedigingsvak opgevangen en met soepel spel van het Neder landse middenvak werden de aanval len naar het aanvalsvak geleid. Kars- senStoeltie beheersten hier de zaak volkomen en het v/as aanvoerder Stoeltie, die van grote afstand op nieuw scoorde. (21). Het betere schieten en het betere werk der da-' mes gaf'nu een overwegend sterker Nederlands twaalftal te zien, waarbij het tempo, ondanks de warmte vrij hoog bleef. De Belgen bezondigden zich meermalen aan iets te fors spel, doch dit kon niet verhinderen, dat mevr. KoperVan Es, die een schit terende wedstrijd speelde, na 13 min. voor vakverwisseling zorgde, door op fraaie wijze van dichtbij de korf te vinden (31). Nog duidelijker zou het Nederland se overwicht tot uiting komen. Mul der schoot rakelings over de korf bij een uitwerkfout van de Belgen, Be- rens onderschepte goed en het was mevr. Merk-Schuiting die eveneens goed op dreef was, die andermaal doel trof (41). De Belgische verde diging was nu volkomen de kluts kwijt. Een straf worp werd na een te fors opgevangen doorbraak feilloos door Mulder benut (51) en in to taal waren er toen 18 minuten ge speeld. De score gaf echter een goed beeld van het sterke Nederlandse overwicht en het uitstekend afwer ken der aanvallen, waarbij men zich wel eens door te grote voorsprong tot overmoedig spel liet verleiden. Bij de Nederlandse verdediging was mevr. MerkSchuiting in deze pe riode haar Belgische tegenspeelster volkomen de baas. Na 21 minuten was het wederom raak door toedoen van Munnikes (61). Naarmate de eerste helft vorderde zakte het tempo een weinig. Doch toen mevr. Tit Smids van dichtbij een mooie kans ven aan het Nederlandse twaalftal volop gelegenheid een technische meerderheid te tonen, waardoor de bal bijna niet meer uit het Nederland se aanvalsvak kwam. Kort voor rust kreeg België nog enige kansen, doch slecht schieten en bovendien het mis sen van een strafv/orp door mej. Ceulemans bracht geen verandering in de stand. Ook in de tweede helft waren de Nederlanders veel sneller. Het schie ten was beter en ook de dames ble ven in de meerderheid. Even scheen het of de Belgen een kans zouden krijgen iets van hun achterstand in te lopen, doch toen dat niet lukte, was de tegenstand gebroken. Mevr. KoperVan Es scoorde uit vrije po sitie 81, aanvoerder Roth kreeg een kans en het v/as 82, waarop Berens van grote afstand antwoordde (92). Van zeer ver scoorde Verdonck prach tig (93), doch toen maakte Neder land radicaal aan verdere tegenstand een einde. Door Munnikes. Schoon derwoerd en Karssen werden de Bel gische verdedigingsfouten afgestraft en werd het dozijn doelpunten vol- gemcakt. Mej. Nicolet en Klaas Mul der debuteerden uitstekend in de ploeg die dit jaar door omstandighe den nog niet voor training bij elkaar was gekomen. Voor het eerst na de oorlog behaal den de Nederlandse korfballers weer kreeg was het 71. Slecht opstellen een grote zege op hun Zuiderburen, en weinig verband bij de Belgen ga- Het was de 29e overwinning. De Leidse Voetbal- en Atletiek vereniging .Roodenburg" heeft met het juniorentournooi, dat zij organi seerde ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan, ongetwijfeld een goede greep gedaan. Een tournooi voor de meeste der eigen leden bezit voorze ker een grote aantrekkelijkheid en de Roodenburg-familie heeft naar harte lust kunnen profiteren van hetgeen de jongeren ini de vereniging gisteren te zien hebben gegeven. Het tour nooi, onder de meest gunstige weers omstandigheden gehouden, had vele deelnemers getrokken en de succes- Voor de landenontmoeting tegen België op 24 Mei a.s. speelde Zaterdag middag het voorlopig Ned. Zaterdagelftal in de Leidse Hout zijn laatste oefenwedstrijd tegen het Leids K. N. V. E,-elftal. De ruim 4500 toeschou wers en de voltalligeelftalcommissie van het Zaterdagvoetbal kregen slechts, een zéér matige wedstrijd te aanschouwen, waardoor deze oefenwed strijd in zekere zin zijn doel heeft gemist. De indruk van het Zaterdagelftal was niet slecht, al liep de aanval in de eerste helft wat stroef. Zelden kwam het tpt goede combinaties, doch in de tweede helft kwam hierin enige ver betering, toen het aanvalstrio beter op elkaar was ingesteld. Vooral Hei- nen Spakenburg) was niet alleen een gevaarlijke schutter, maar verstond ook de kunst zich behoorlijk vrij te spelen, waartegen midhalf Devilé weinig had in te brengen. De vier doelpunten, die Heinen in de tweede helft scoor de, waren alle van voortreffelijke kwaliteit. Midvoor Heinen scoort viermaal Vooral het vijfde doelpunt, uit een voorzet van Bout, welke deze speler ineens inschoot, was een juweeltje, waaraan van Putten weinig kon doen. Met hem dienen genoemd te worden v. d. Weyden (Zwaluwen) en Loos man (Zuidvogels). Tussen deze drie spelers vlotte het vrije aardig. Lagen dijk (Ornas), die in de tweede helft van de rechtsbuiten plaats naar links verhuisde, voldeed daar beter, doch of Sieben (SNL) zijn plaats zal moe ten ruimen voor Bout (Huizen), die in de tweede helft was opgesteld als rechtsbuiten is lang niet zeker. Van deze speler ging weinig kracht uit, al deed hij zo nu en dan aardige dingen, doch tegen Pijnacker had hij toch weinig in te brengen. Achterhoede en middenlinie hadden het niet moeilijk tegen het zwakke aanvalsspel van de Leidenaars. Slechts sporadisch kwam het tot een goede aanval aan Leidse kant door een juiste afdekking der spelers. Verhoeven had het zéér moei lijk tegen stopper Schaap (Quick Boys), die hem geen moment losliet, waardoor hij weinig gevaarlijk kon worden. Trouwens, de gehele Leidse voorhoede werd weinig vrij spel ge laten en zelden kwam het tot een goe de aanval aan deze kant, temeer daar Verhoogt weinig activiteit vertoonde en tegen Verdoes niets had in te brengen. Keeper Woudsma (DES) had het deze middag niet moeilijk, maar onderscheidde zich door zijn goed opstellen en verre uittrappen, hetgeen lang niet altijd van Van der Putten gezegd kon worden. In de Leidse achterhoede was Neuteboom Jr. de zwakke plek door zijn ver keerde taktiek. In plaats van af te dekken liep hij steeds van zijn tegen stander weg, waardoor menige ge vaarlijke situatie voor het Leidse doel ontstond. Slechts Devilé als rechts buiten en Veigel (ASC) in de half- linie gaven het niet op en bleven tot het einde toe zwoegen, doch voor dc rest was het maar een zéér matige vertoning aan Leidse kant zonder uit blinkers. In het eerste kwartier was het Leidse elftal door een betere techniek iets meer in de aanval en binnen tien minuten wist Verhoogt zich van rechtsback Wilhelm te ontdoen en uit zijn voorzet gaf Kantebeen het Leidse elftal op korte afstand de leiding (10). De strijd golfde daarna wat op en neer, zonder dat beide ploegen ge vaarlijk waren. Uit een hoekschop van links ontstond een goede kans yoor het Zaterdagelftal op de gelijk maker, doch Lafendijk schoot hoog over, doch weinige minuten later schoot Verhoeven raak, toen Verdoes keeper Woudsma het uitzicht belem merde, maar bovendien nog mis- trapte, doch Doudsma redde keurig. Een kwartier later volgde een ge vaarlijke aanval over rechts van het Zaterdagelftal, waarbij Van Putten de voorzet wilde onderscheppen, maar misgreep, doch de kopbal van Van der Weyden ging rakelings over het verlaten Leidse doel. Hierna ontston den nog enkele gevaarlijke situaties voor het Leidse doel. doch na een half uur ontstond de gelijkmaker, na een soloren van rechtsbuiten Lagendijk, die door Loosman werd ingeschoten (11). Direct daarop kwam het Za terdagelftal weer terug, bij een schot van Van der Weyden was Van Put ten reed geslagen doch Pijnacker redde de situatie meesterlijk door de ingeschoten bal uit het doel te kop pen. Met een 11 stand brak de rust aan. Na de hervatting vlotte het veel be ter in het Zaterdagelftal en nadat eerst Heinen een moeilijke kans had gemist, bracht deze speler uit een goede combinatie met Van der Wey den spoedig de stand op 12 en kort daarop zelfs 13. Steeds kwam het Zaterdagelftal teru& en toen Neute-' boom Jr. bleef staan voor buitenspel had Heinen weinig moeite de stand op 14 te brengen. Het Leidse elftal kwam er niet meer aan te pas en er werd voortduren'! op de Leidse helft gespeeld. Uit een voorzet van Bout bracht Heinen de stand op 15 en tenslotte zorgde Bout nog voor 16, door een fout van Pijnacker. Het was een wedstrijd om spoedig te verge ten. In het Leidse elfta1 speelde G. De vilé als linksbuiten voor Sloos en stond Veigel linkshalf en van Leeu wen rechtshalf. HET ZATERDAGVOETBALELFTAL. Na afloop van de wedstrijd in de Leidse Hout werd het Nederlands Za terdagvoetbal elftal, dat op Zaterdag 24 Mei te Mechelen een wedstrijd zal spelen tegen het Belgisch Zaterdag voetbal elftal, als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES). Achter: Wilhelm (SNL) en Ver does (Quick Boys). Midden: Keur (AMVJ). Schaap (Quick Boys) en Jansen (CSVD). Vóór: Lagendijk (Ornas), van der Weyden (Zwaluwen). Heynen (Spa kenburg), Loosman (Zuidvogels) en Siebenlist (SNL). Rerserven: Pauw (Quick Boys), Kooien (Blauw Wit '34), Bos (IJssel- meervogels) en Bout (Huizen). sen voor de Roodenburg-jeugd zyn lang niet onverdienstelijk gebleken, hetgeen hoop geeft voor de toekomst. i de verschillende groepen van het jeugdtournooi werden drie eerste prijzen behaald, twee tweede en twee derde prijzen. Het aantal doelpunten door de diverse Roodenburg-elftallen gisteren gescoord is 27 voor en 16 te gen, hetgeen ook al wijst op de kracht, welke op deze sportdag is ge demonstreerd. Zoals wij reeds in ons historisch overzicht van de vereniging in de af. gelopen week aantoonden, heeft de vereniging in haar jubileumjaar met grote moeilijkheden te kampen ge had, doch uit alles blijkt, dat de ver jongde sfeer, welke er op het ogen blik waait, veel hoop geeft voor de toekomst. De wedstrijden, welke gisteren in het jubileum-jeugdtournooi werden verspeeld, hadden een vlot verloop, een bewijs, dat een goede organisa tie de ondergrond van dit tournooi vormde. Te 5 uur was het wedstrijd programma volgens schema ten einde. De resultaten in de diverse afdelin gen waren: Afdeling A, 1518 jaar: Verenigingen Groep Uitslag RoodenburgVUC D 01 RoodenburgWassenaar C 02 RoodenburgWassenaar D 16 WassenaarArchipel C 0—1 RoodenburgRVC B 13 WassenaarVUC D 31 RoodenburgWassenaar A 21 Kinheim—RVC B 0—2 WassenaarVUC A 21 RoodenburgKinheim B 10 RoodenburgVUC D 5—1 Eindstand: Groep A: 1. Rooden burg, 4 p., 2. Wassenaar 2 p., 3. VUC 0 p. Groep B: 1. RVC 4 p.. 2. Rooden burg 2 p., 3. Kinheim 0 p. Groep C: Archipel 4 p., 2. Wasse naar 2 p., 3. Roodenburg 0 p. Groep D: Wassenaar 4 p., 2. VUC 2 p., 3. Roodenburg 0 p. Afdeling B: 1214 jaar: Roodenburg—Archipel C 4—1 RoodenburgKinheim B 01 Kinheim—VUC A 1—0 KinheimArchipel C 10 RoodenburgWassenaar B 10 RoodenburgKinheim A 40 RoodenburgKinheim C 40 KinheimWassenaar B 10 RoodenburgVUC A 40 Eindstand: Groep A 1 Roodenburg 4 p., 2. Kinheim 2 p., 3. VUC 0 p. Groep B: 1. Kinheim 4 p., 2. Roo denburg 2 p., 3. Wassenaar 0 p. Groep C: 1. 'Roodenburg 4 p., 2. Kinheim 2 p., 3. Archipel 0 p. BAUWENS LEIDT BONDSPLOEG —OOSTENRIJK B. De voetbalwedstrijd tussen de Ne derlandse Bondsploeg en Oostenrijk B, welke in het kader van de Olym pische Dag op 22 Mei in het Olym pisch stadion wordt gespeeld, zal worden geleid door de Belgische scheidsrechter Henri Bauwens. TEYLINGENVZV 3— Ten bate van Herwonnen Levens kracht speelde Teylingen gisteren onder slechts matige belangstelling een zeskamp met de vereniging VZV uit Noord-Holland. Het mooie weer en de concurrentie van andere spor ten zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. Het eerste elftal van Teylingen verloor met 63 van VZV. Bij de rust had VZV een 21 voorsprong, het einde kwam met een 63-zege voor de gasten. De overige uitslagen zijn: Teylin gen 2VZV 2 22; Teylingen 3— VZV 3 1-1; Junioren Teylingen A VZV A 51; Adsp. Teylingen —VZV a 2—5; Teylingen b—VZV b 1—5. SLEUTELTOURNOOI RCL. SVOW—Rouwkoop 1—1. Zater dagmiddag speelde Rouwkoop tegen SVOW uit O. Wetering. Geen van beide wist een overwinning uit het vuur te slepen. De eindstand was 11, welke stand reeds voor de rust was verkregen. Na verlenging bleef de stand ongewijzigd zodat met het nemen van strafschoppen een beslis sing moest worden verkregen. Hierin toonde Rouwkoop zich de meerdere zodat deze zich voor de volgende ronde wist te plaatsen. LDWSJAC 31. Eveneens voor het sleuteltournooi bond LDWS de strijd aan tegen het Haagse JAC. Voor de rust was het een gelijk op gaande strijd hetgeen de ruststand eveneens uitdrukte 00. Na de rust wist LDWS reeds binnen 2 min. de leiding te nemen. Na 15 min. echter maakte JAC gelijk. LDWS kwam nu meer in de aanval en wist dit door twee doelpunten tot uitdrukking te brengen. De eindstand kwam dus met 31 in het voordeel van LDWS. 100.000 Toeschouwers volgden de strijd Sport in 't kort De wedstrijd Oostelijk elftal Leicester City, welke in het Goffert- stadion te Nijmegen voor 15000 toe schouwers werd gespeeld, is in een 4—1 overwinning voor de Engelsen geëindigd. De Britse profclub Norwich Ci ty, die een 14-daagse trip door ons land maakt, speelde op het sportclub terrein te Enschede tegen een ver sterkt elftal van sportclub Enschede, in welke ploeg de rechtsbuitenplaats, de midvoorplaats en de linksbuiten plaats werden ingenomen door resp. van Overbeek (BW), van Beurden (BW) en Röhrig (HBS). De Brit ten wormen deze aantrekkelijk ge speelde ontmoeting met 10, een uitslag, die de verhouding wel weer geeft. Voor 12.000 toeschouwers werd op het NAC-terrein te Breda de wedstrijd NACBirmingham City ge speeld, welke eindigde in een 3—1 overwinning voor de Engelse tweede divisieclub. NAC was versterkt met Carlier en Klaassens (beiden VW), die resp. linksbuiten en linkshalf speelden en met A. en W. van der Gijp van Emma, die de rechtervleu gel vormden. De Engelsen speelden een zo superieure partij voetbal, dat, als ze zich werkelijk tol het uiterste gegeven hadden, het bij deze uitslag niet gebleven zou zijn. Ongeveer 12.000 toeschouwers hebben te Rotterdam de sterke En gelse tweede divisieclub Leeds United een 21 nederlaag zien lijden tegen Sparta. Technisch en tactisch waren de Engelse profs, die het eerst vrij gemakkelijk opnamen, superieur, doch door enthousiast en vrij goed voetbal slaagde Sparta er in het eer ste half uur het meest tot de aanval te komen, vooral door het spel van Benningshof. Slechts enkele hoge voorzetten behoefde keeper Scott echter te verwerken, daar de backs Dunn en Hair en spil McCabe be heerst en efficient ingrepen. In het stadion te Florence werd de interland voetbalwedstrijd Italië Engeland gespeeld. De wedstrijd ein digde in een gelijk spel, 11, nadat de Engelsen bij de rust met 10 de leiding hadden gehad. Twee uur voor de aftrap hadden bijna 100.000 toeschouwers op de zonnige tribune plaats genomen en de hekken werden gesloten. Toen de Engelsen met de zon in het gezicht hadden afgetrapt gingen zij onmid dellijk in de aanval en na twee mi nuten spelen namen zij de leiding. Nadat een aanval van de linkervleu gel was afgeslagen namen de gasten op het middenveld "de bal weer in bezit en de diepe pass, die linksbin nen Pearson van Manchester United in de ruimte voor Broadis, de rechts binnen priemde, was zo scherp, dat Broadis weinig moeite had om doel man Moro te slaan. (0—1). Diezelfde Moro moest daarna en kele spectaculaire saves verrichten om een grotere Engelse voorsprong te voorkomen. In deze periode speel de de aanval van Engeland uitste- St. BernardusDocos Z1. Gis teren is de eerste ronde gespeeld om de „Gouden Sleutels", waaruit St. Bernardus als verdiende winnaar de 2e ronde ingaat. Vóór de aanvang werden door aan voerder J. v. d. Berg van St. Ber nardus bloemen aangeboden aan de aanvoerder van Docos met de beste wensen voor Docos in de K.N.V.B. Docos speelt met 2 en St. Bernardus met 3 invallers .St. Bernardus zet al direct de aanval in en als Docos, die er deze wedstrijd maar slecht in was, verschillende aanvallen op wil zetten vindt het de drie backs van St. Bernardus practisch onafgebroken te genover zich. St. Bernardus blijft het initiatief in handen houden en als wij na 20 minuten de rechtsbuiten zien voorzetten is het de kleine Jansen, die van dichtbij zijn club de leiding geeft (10). Hierop zien wij Docos goed reageren, maar de stootkracht bleef voor de vier Berpardus-verdedi- gers onvoldoende. Als één minuut voor rust Zandvliet er tussen uit schiet, is ook zijn schot onhoudbaar (20). Na de rust is Docos er iets be ter in, maar Bernardus weet zich er goed te handhaven. Na 15 minuten zakt St. Bernardus iets af; hierdoor weet Docos even in de meerderheid te komen. Het spel wordt steeds snel verplaatst en als Docos weer aan de beurt is, weet de midvoor onhoudbaar te doelpunten (21). Nu wordt er om het winnen de puntje gevochten; St. Bernardus, de overwinning ruikende, vecht voor zijn kans en weet zich te handhaven tot het einde. Dinsdagavond om 7 uur vangt de training aan voor adspiranten en ju nioren. Woensdag training voor de senoren, aanvang 7 uur. Woerden 3—ESTO 2—3. Met deze wedstrijd sloot ESTO de com petitie af, en is de twee plaats nu de- fenitief bezet. Het was eigenlijk geen voetbalweer. Dat bleek vooral in de tweede helft, toen de'gastheren op vallend lusteloos speelden. De eerste helft stak er zeer gunstig bij af; het verschil in spel was wel een klasse. Onophoudelijk zaten de withemden voor het Woerdense doel, maar de keeper was zijn, plaats waard. Zelden was het samenspel zó goed geweest als deze middag. Twee gave goals drukten niet voldoende het over wicht der bezoekers uit. (02). Het spel na de rust was stukken minder. Het eerste kwartier was Woerden zelfs meest aanvallend. Uit een vrije trap werd keurig ingekopt (12). Even later kwam na buiten spel de gelijkmaker. (22). Toen werden de bezoekers wakker. Een reeks aanvallen werd door al te fors spel geremd. Ten slotte gaf de scheidsrechter zeer terecht een pe nalty die door de doelman goed werd gehouden. De Esto-doelman toonde hierna een paar maal zijn kunnen. De laatste minuten waren voor de bezoekers, van wie de rechtsbuiten eindelijk het winnende goal maakte (2—3). SVLV. Om de Rector Vester- beker: SVLV a—Docos a 33. Dins dag 20 Mei a.s. 19.30 uur SVLV b— Foreholte a. OM DE DAVIS CUP Vrijdag heerste er vreugde in het Nederlandse kamp na de even fraaie als verrassende overwinning van Wilton op Frankrijks speler nummer één Ber nard Destremau, Maar Zaterdag waren de bordjes verhangen en zag men aan de Franse kant de lachende gezichten. Want tegen alle voorspellingen in is de zege in het dubbelspel ten déél gevallen aan Abdesselam en Remy, die hiermee aan hun land een waardevolle 21 voorsprong gaven. De hoop was teruggekeerd in de Franse harten, nadat men zich na de eerste dag ernstig ongerust had gemaakt wat het eindresultaat van de ontmoeting betreft. Met nog één zegen in de resterende dubbelspelen gingen de Fransen al over naar de derde ronde, en zij hadden goede hoop, dat óf Destremau óf Remy, en misschien wel alle twee, voor een winstpunt zullen zorgen. In elk geval stonden hun kansen heel wat beter dan de onze Het dubbelspel is een zeer eenzij dige vertoning geworden. De twee Algerijnen, van wie vooral Remy af en toe schitterend netspel zien liet, waren onmiddellijk in actie en do mineerden in elke set door vinnig en gedurfd aanvalspel. Zij vormen onge twijfeld een zeer goede combinatie, maar zouden toch nooit zo'n indruk van onweerstaanbaarheid hebben ge maakt indien Van Swol en Rinkel niet over de hele linie tekort waren geschoten. Vooral van Swol was to taal uit vorm, en zijn falen had een noodlottige invloed op Rinkel, die evenmin zijn normale vorm benader de en door onzuiver plaatsen of door missen vele punten verloor. Tal van lobs, zowel van Van Swol als van Rinkel, kwamen achter de baseline terecht, en herhaaldelijk werd de bal zo slecht geplaatst, dat de twee Fran sen, die hoe langer hoe zekerder van zichzelf werden en elke fout meedo genloos afstraften, er onhoudbare passeerschoten op konden geven, on der daverend applaus van de 3000 toeschouwers op de tribunes van het Centre Court. Het pleit was in drie sets beslist: 61, 64 63, cij fers, die wel heel duidelijk zijn wat betreft het Franse overwicht. Bernard Destremau (Frankrijk) won gisteren in vier sets van Hans van Swol (Nederland) met 57, 75 61, 75, zodat Frankrijk de ont moeting tegen Nederland reeds ge wonnen had, want de stand was 31. Frankrijk kwam daardoor in de kwart-eindstrijd tegen Argentinië uit. In plaats van Remy zetten de Franse leiders in het laatste enkel spel nu de jeugdige, als reserve op gegeven Haillet tegenover Wilton. Wilton legde zijn gebruikelijke kruisvuur van drives over de baan en in velerlei opzicht gaf hij zijn jeugdige tegenstander een lesje. Vooral in de tweede set, die met 63 door onze landgenoot werd gewon nen. Tactisch was Wilton veelal in de meerderheid, maar de grotere snelheid en de geestdrift van Hail let gaven tenslotte de doorslag en de derde en vierde set werden snel en gemakkelijk door de Fransman gewonnen. Hoewel het vervangen van een opgegeven speler door de reserve volgens het reglement strikt geno men een verliespunt betekent en Nederland zo gezien dus met 32 heeft verloren, wordt een dergelijke partij als vierde enkelspel nadat de strijd reeds is beslist, over het alge meen als geldend beschouwd, zodat de uitslag van deze Daviscup-ont- moeting dus is: 41 voor Frankrijk. kend en de Italiaanse verdedigers hadden de grootste moeite zich staande te houden. De debuterende spil Ferrario had het tegen Lofthou- se verre van gemakkelijk, terwijl Manenti, de linksback, telkens door de snelle en handige Finney werd omspeeld. Langzamerhand echter werd de druk op het Italiaanse doel minder en na 25 minuten ontsnapte Mer rick's doel, toen de Napolitaanse linksbinnen Amadei hard langs de verkeerde kant van de paal schoot, aan doorboring. Toen een half uur was gespeeld, was het veldoverwicht, dat Engeland aanvankelijk had gede monstreerd, geheel verdwenen en vooral in de voorhoede vlotte het nu minder goed. Het spel ontwikkelde zich in het voordeel van de Italianen, maar het schieten was nog slecht bij de gastheren en uit een kopbal van Boniperti ging de bal kort voor rust rakelings over de lat. Hetzelfde ge beurde even later aan de andere zij de met een schot van Pearson. In de laatste minuut van de eerste helft kwam Piola vrij voor de Engelse doelman, maar hij trapte mis en ter gend langzaam rolde de bal naast het doel. Na de hervatting nam Italië het initiatief, maar voorlopig zouden de Engelsen hun voorsprong nog hand haven, mede door het uitstekende spel van de middenlinie, waarin Froggatt en Wright uitblonken. On der luide aanmoedigingen van de tienduizenden rond het fraaie speel veld trok de Italiaanse voorhoede telkenmale opnieuw naar voren en toen Amadei in de 18e minuut van de tweede helft de Engelse doelman rustig omspeelde om de gelijkmaker te scoren stond het Florentijnse sta dion op zijn kop van vreugde. (11). Aangemoedigd door dit succes ble ven de gastheren sterker en talrijke kansen ontstonden voor het doel van Merrick. De Engelsen hadden niet over pech te klagen toen Boniperti met een vliegend schot van de rand van het strafschopgebied de lat beukte. Piola moest daarop met een voetblessure het veld verlaten en spas vijf minuten voor het einde keerde hij terug. Aan weerszijde moesten de doelverdedigers nog een paar maal tussenbeiden komen om verandering in de stand te voorko men. Toen de Oostenrijker Beranel het einde aankondigde stroomde het publiek het veld op om zijn favorie ten op de schouders naar de kleed kamers te dragen. De Italianen had den het gelijke spel verdiend. Het was een faire wedstrijd, die in uit stekende verstandhouding werd ge speeld. Jammer was het daarom, dat een deel van het publiek het nodig achtte om bij enkele harde maar faire charges van de Engelsen met het gooien van flessen van hun mis noegen blijk te geven. In het Engelse kamp is men er ze ker van, dat het elftal, dat aanstaan de Zondag te Wenen tegen Oosten rijk speelt, ingrijpend zal worden gewijzigd. In de vorm, waarin zij te Flox-ence speelden, zullen de Engel sen waarschijnlijk niet veel kans hebben het Oostenrijkse team te slaan. CRICKET. AJAX WON VAN VOC III. De eerste wedstrijd van Ajax, uit tegen VOC IH te Rotterdam had een voor de Leidenaars alleszins gunstig verloop. De wedstrijd werd door Ajax gewonnen met 38 runs op de le innings. Bijna was Ajax nog aan een overwinning met innings toege komen toen VOC voor de 2e maal naar de wickets trok, doch door de Ajaxbowler voor 43 runs aan de kant werd gezet. Captain De Jongh bowlde in de le innings 9 voor 28. Onvermeld mag zeker niet blijven het spel van A. Wempe, die zowel het batten als het bowlen, na een 29-jarig verblijf in Indonesië, nog niet verleerd bleek te zijn. VOC III le innings 71 runs waar van Th. van Zutphen 25 en J. de Boer 16 runs. Bowlingcijfers Ajax mr. J. J. de Jongh 9 voor 28, A. Wempe 1 voor 1. Ajax le innings 109 runs waarvan G. de Groot 30, J. de Wit 20, J. de Jongh 15 en A. Wempe 13 runs. VOC III le innings 4 2runs. Bow lingcijfers Ajax mr. J. J. de Jongh 5 voor 24. A. de Goederen 2 voor 12. A. Wempe 2 voor 3. J. de Wit 1 voor 1. Heren: Promotie naar West A: Gooi—HDM 3—2: Delftse Studen tenGroen Geel 22. Dames: Om het kampioenschap van Nederland: Venlo GirlsQuick 2—1. De stand om het kampioenschap van Nederland dames is: Venlo Girls 1 12 21 Quick 11 0 12 BDHC 0 SCHAKEN PROMOTIEPOGING L.S.G. II MISLUKT Het tweede tiental van het Leids Schaakgenootschap, kampioen in de promotie-afdeling van de L.S.B.- competitie is er niet in geslaagd te promoveren naar de 2e klasse van de K.N.S.B. Aanvankelijk ging het de Leidenaars goed. Tegen het tweede 10-tal van de grote Amsterdamse vereniging V.A.S. werd met 5jVi 4Vl gewonnen, maar de wedstrijd tegen Utile Dulci I (Amsterdam) ging, na tegenslagen aan verschei dene borden tenslotte met 64 ver loren. Het L.S.G. II zal dus in het volgende seizoen wederom in de hoogste groep van de L.S.B. moeten uitkomen, waar het o.a het 3e tien tal van L.S.G. als tegenstander zal ontmoeten.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6