1 BIOSCOPEN De twee Glippertjes hebben thans een eigen wachtkamer Groenteveilingver. Katwijk en Omstreken hield haar jaarvergadering H.C.W. te Leiden wil van de winst f. 400.000 reserveren Baron Michiels van Verduynen heden te Wassenaar begraven ZATERDAG 17 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 1 w- - g - iTfr Aanwinst voor het Leidse tourisme Toen de heer J. v. d. Meer verle den jaar voor het eerst zijn Glipper- tje door oud-Leiden liet rijden, kon hij onmogelijk gedacht hebben, dat de belangstelling voor dit zeer bijzonde re vervoermiddel zo enorm groot zou zijn. Niet minder dan 15.000 personen maakten in de zomer 1951 van het Glippertje gebruikt. Het gevolg was, dat de heer v. d. Meer er een tweede Glippertje bij liet bouwen, eveneens een locomotief met twee volgwagen- tjes. Ongetwijfeld zullen beide Glip pertjes in de komende zomermaanden weer veel werk moeten verzetten, want de propaganda, die overal voor Leiden wordt gemaakt, belooft be loond te worden met veel touristen- bezoek. Om nu deze touristen zo veel mogelijk service te bieden, heeft de heer v. d. Meer besloten een wacht lokaal te bouwen voor de Glipeprtj es- rijders. Aan het Leidse architecten bureau ir. H. A. van Oerle en J. J. Schrama werd opdracht gegeven een ontwerp te maken, dat na verkregen goedkeuring werd uitgevoerd. Gis' termiddag om drie uur werd het of ficieel opengesteld. De wachtkamer werd gebouwd op een chassis, zodat het verrijdbaar is, hetgeen plaatsing op het parkeerter rein van de Oude Beestenmarkt mo gelijk maakte. Het ziet er binnen heel vriendelijk uit; langs alle wanden hangen souvenirs van Leiden, die touristen er kunnen kopen, en aan (Foto: „De Leidse Courant"). een zijde zijn wandtafeltjes beves tigd, zodat men er gelegenheid heeft rustig een ansichtkaart te schrijven. Het voorste deel is afgesloten en biedt ruimte aan een lokettiste, die plaatsbewijzen voor het Glippertje, in de reuze originele vorm van een papieren professor, verkoopt. De in blauwe en grijze kleuren ge schilderde wachtkamer valt direct op door de vlaggen, die aan weerszijden en bovenop hangen te wapperen. On getwijfeld een aanwinst voor het tou risme in Leiden! Bij de openstelling warep gister- N.Z.H.V.M.-GEPENSIONNEERDEN KREGEN FEESTAVOND. Gisteravond gaf de ontspannings vereniging van de N.Z.H.V.M. een uitvoering voor de gepensionneerden der Maatschappij. De grote zaal van het patronaatsgebouw in Oegstgeest was geheel bezet toen de "heer van der Wilk de avond opende met een woord van welkom, speciaal aan de oud-directeur, de heer Burgersdijk. Het woord was daarna aan de Tram- Harmonie, die onder leiding van haar directeur, de heer T. Baart, enige mu zieknummers uitvoerde. Het muziek programma, dat werd aangeboden, was niet alleen wat samenstelling be treft met zorg behandeld, doch ook de wijze van uitvoering schonk be vrediging. De bezetting klinkt rond en gevuld en wat ten gehore werd gebracht, heeft een lijn van welver zorgdheid, van tactische voorberei ding, die als van zelve moet voeren tot een uitvoering die betrekkelijk aan hoog te stellen eisen voldoet. De directeur blijkt ook niet te schromen een snel tempo te nemen en nu lag o.i. de verdienste juist daarin dat ook dan de f'guren duide lijk te onderkennen waren en van af jakkeren geen sprake was. In de meer gecompliceerde delen viel ech ter wel eens een steek. Voorts ver mij de men het te sterk accentueren van de zwakke maatdelen. Een en kele dikte in de melodie verdient nog soepeler behandeling. De clarinetten verdienen verder voorzeker enige lof, terwijl de bassen niet altijd even vast waren. Hulde aan de solo-trombonist voor zjjni zeer mooie weergave. Het was niet te verwonderen, dat bij het einde een langdurig applaus klonk voor directeur Baart en zijn mannen. De toneelclub der ontspannings vereniging bracht daarna met veel succes voor 't voetlicht „Ik kan 't niet helpen". De Groenteveilingsver. Katwijk en fende vraag antwoordde het bestuur, Meyer, commissaris van politie, de beide architecten, de heer C. F. Meer- middag aanwezig wethouder D. vanpoel, onder-voorzitter van de Kamer kort is gedaan. Ten slotte werd be- - t'11sloten met het bestuur van de Groe- Omstreken hield gisterenavond on der grote belangstelling haar jaar vergadering. De voorz., de heer J. v. d. Perk, wees op het gunstige verloop voor de bedrijven in 1951. Vooral de peen- telers kunnen tevreden zijn. Ook wilde spr. niet nalaten te wijzen op de plicht der leden om hun geteelde producten te veilen. De exploitatie kost veel geld, er is veel fust aange kocht moeten worden en de bruto winst was 20.000 lager dan vorig jaar. Begin 1951 was teleurstellend, vooral wat o.m. betreft de spinazie, prei en andere artikelen. Uit het ac- coutantsrapport lazen we, dat de bruto winst had bedragen 31.941.82. De balans sluit met een eindcijfers van 343.179.20. Na uitvoerige toe lichting werd de balans goedgekeurd. De exploitatierekening over 1951 ver meld o.m. als salarissen 41.905.33, onkosten 46.169.72, omzetbelasting 4594.34. Baten: provisie 89.966.93 embalagehuur 27.033.84. Brutowinst op kunstmest 6892.09, op bestrij dingsmiddelen 24.22.04. Ook deze rekening wordt goedgekeurd. Het bestuur stelde voor de winstverde ling te doen plaats hebben als volgt: afschrijving gebouwen en terreinen 5000.idem loodsen 1700.idem kantoorinventaris 360.50, idem de biteuren 2500.idem embalage 22.381.32. Werd goedgekeurd. Het bestuursvoorstel om de ver gadering te machtigen de bestaande hypotheek bij de Boerenleenbank van 78.000.te verhogen 125.000.werd goedgekeurd met 61 voor, 5 tegen en 1 blanco stem. Een ander voorstel inzake de afzet voor export via de Groefex lokte lange discussies uit. Sommige leden meenden n.l. dat de veiling Katwijk inzake de export van bloemkool te der Kwaak, voorzitter van de V.V.V. i van Koophandel, en de heer Harland, Leiden, zijn voorganger mr. dr. P. G. wiens grachtenbootjes steeds meer Knibbe, de heer J. Visser, directeur belangstelling van de touristen trek- van V.V.V. Leiden, de heer R. J.ken. Leidse Universiteit Geslaagd voor diet doctoraal exa men Nederlands recht de heer F. H. Jas, Den Haag; voor het doctoraal examen Indologie (Economisch) de heren A. van Zijp, Oegstgeest, A. B. Smelik, Oegstgeest; voor het docto raal examen geneeskunde de dames W. A. Kingma, Hilversum, M. J. C. Schraagen, Aerdenhout, idem de heren R. W. van den Hoven, 's Gra- venhage, F. Ohr. Schiereck, Rotter dam; voor het semi-artsexamen mej. C. Arentsen, Naaldwijk, idem de he ren J. A. M. Sohellekens, Rijswijk (Z.-H.), E. Stapper, Alphen aan den Rijn, A. Struyveniberg, Wassenaar; voor het artsexamen mej. M. C. H. E. v. d. Dorpe, Wezep, idem de he ren A. H. van Dijk, Vlaardingen, E. L. Ellis, 's Gravenlffage. Aan het verslag van de directie der N.V. Hollandsche Constructiewerk- plaatsen te Leiden, uit te brengen in de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders op 26 Mei a.s. is het volgende ontleend: Gedurende het gehele jaar was de fabriek zeer ruim van werk voorzien. Dank zij de inspanning van het gehe le personeel werd dit jaar wederom een grotere omzet bereikt, dan het vorige jaar. Hoewel het verkrijgen van de beno digde grondstoffen nog steeds de uiterste waakzaamheid vereist, was dit toch gemakkelijker dan in. de tweede helft van het vorige verslag jaar. Met de gunstige resultaten van de aanverwante ondernemingen is in deze balans nog geen rekening ge houden. Ook dit jaar kwamen wederom di verse voorzieningen in het bedrijf tot stand en voor verdere voorzienin gen uit uitbreidingen zijn in de ba lans reserveringen opgenomen. Gezien de onzekere tendenz in het prijsverloop op de metaalmarkt, heeft de directie gemeend om uit de winst, alvorens daarvan uitdelingen te doen, een verdere reserve van 400.000 te moeten creëren. De resultaten van het lopende jaar zijn tot nu toe zeer bevredigend en de tekenen van teruglopen der markt aanwezig en de directie durft zich daarom niet aan voorspellingen voor de toekomst te wagen. De verlies- en winstrekening geeft een totaal-bedrag aan van f 2.285.347. Met een onverdeeld winst saldo van het vorig jaar ad 48.048 bedroegen de inkomsten: sal do exploitatierekening 1.897.722, de baten uit deelneminge 104.580, in trest 92.689 en diverse baten 52.346. Aan de debetzijde staan de volgen de uitgaven: koersverlies effecten ƒ67.048, afschrijvingen ƒ255.191, be lastingen 1.80.000. Er is een saldo winst over 1951 van 835.1Q0, be schikbare winst 883.198, waarvan voorgesteld wordt een dividend van 14 pet. uit te keren, geheel in contan ten. Hiervan is reeds 5 pet ad interim uitgekeerd. Over 1950 bedroeg het di vidend 12 pet., eveneens geheel in contanten. Leidse melksanering gaat niet door! Hoewel nog niet officieel, is het thans wel zeker, dat de Melksanering in Leiden niet zal doorgaan. De Sa neringscommissie, die jarenlang ber gen werk verzet heeft ,is er niet in fex in onderhandeling te treden. De heer Parlevliet gaf als lid van de Commissie tot behoud van tuin- bouwgronden uitvoerig verslag van de werkzaamheden dier commissie. De commissie had bewerkt dat de defensiegronden in handen der ge meente zouden komen en had ge hoopt dat hierdoor tuinbouwgronden gespaard zouden worden. Het tegen deel schijnt waar te worden. Er zal geprotesteerd moeten worden tegen deze wijze van werken. Na lange heftige besprekingen werd besloten een request van afkeuring aan de raad te zenden. Na een desbetref- DE LEIDSE Trianon draait deze week „Wie van de drie?", een film, gebaseerd op een onbenullige geschiedenis, die echter zo smakelijk wordt opgediend, dat men er zich kostelijk bij amuseert. Een aardig meisje, dat stewardess wordt, is de hoofdpersoon. Zij begint haar loopbaan met de levensmidde len te vergeten, zodat het vliegtuig terug moet keren naar zijn basis. Ze maakt trouwens meer blunders, maar dat verhindert toch niet, dat drie jon gemannen smoor verliefd op haar worden. Het zijn nogal uiteenlopen de typen: een piloot, een geleerde en een reclamemanager. Ieder maakt op zijn manier de stewardess het hof en daardoor ontstaan veel komische ver wikkelingen. Het meisje staat voor de moeilijkheid een van de drie te kie zen. Wie is de gelukkige? Het lijkt een probleem, dat onoplosbaar is, maar toch kiest zij zonder moord en doodslag te veroorzaken. Wie wil we ten, hoe ze dat klaarspeelt, moet maar in Trianon gaan kijken. Voor alle leeftijden. Japan en het opperbevel der V.N. hebben een voorlopige overeenkomst uitgewerkt, volgens welke ndet-Ame- rikaanse troepen in Japan kunnen blijven zolang zij het land nodig heb ben als basis voor Korea, aldus is in kringen van het ministerie van bui tenlandse zaken vernomen. Eigenlijk zouden alle bezettingstroepen moeten worden teruggetrokken binnen 90 da gen na 28 April de dag waarop het Japanse vredesverdrag van kracht werd. Amerikaanse troepen kunnen in Japan blijven onder de termen van het Veiligheidsverdrag met de Ver enigde Staten. Men verwacht, dat de voorlopige overeenkomst in de loop van de vol gende week zal worden getekend en later zal worden vervangen door een officiële overeenkomst. vennootschap is zeer ruim van werk kunnen slagen de benodigde 90 pet. voorzien. Er zijn evenwel duidelijke I voorstanders onder de belanghebben- j de melkhandelaren bijeen te brengen. Bovendien is de Saneringscommis sie ook gebleken, dat er bij het pu bliek te weinig enthousiasme is. Het overleg met de diverse vrouwen-or ganisaties wekte de indruk, dat onge veer de helft vóór en de helft tegen sanering was. De bezwaren richtten zich vooral tegen 't feit, dat men niet vrij meer was in de keuze van zijn melkhandelaar. g Casino. Het maakt niets uit, dat] het thema, waarop „De leukste thuis" j gemaakt werd, niet origineel is. Hoofdzaak is, dat de film weer een product is, waarin de befaamde En gelse humor de situaties beheerst. Het is een kostelijke film geworden, waarin een enkele type wat al te ge chargeerd is, maar over het alge meen zijn alle personen uitstekend gekarakteriseerd. Het is het verhaal van een erfenis. Een berucht grap penmaker bereidt zijn erfgenamen na zijn dood een grap, die hun een hoop morele winst verschaft. Ze ho ren van de zaakwaarnemer, dat zij ieder 50.000 pond zullen er-ven, mits zij aan bepaalde voorwaarden zullen voldoen. Vol goede moed beginnen zij, om tot een slotsom te komen, dat hun leven een geheel andere en betere richting krijgt. Alastair Slim is een van de hoofdpersonen. Deze komische acteur speelt in deze comedie een zeer goede karakterrol. Voor alle leeftijden. LEIDSE GEMEENTERAAD. Aankoop perceel Boommarkt no. la. Aan de raadsagenda van a.s. Maan dag is het volgende punt toegevoegd: De gemeente heeft in openbare vei ling de hand kunnen leggen op het huis gelegen aan de Boommarkt no. la voor de stom van 17.200. Met het oog op de verkeersbelan- gen in de omgeving is het bezit van het perceel voor de gemeente van veel belang. Het College acht de prijs ad 17.200.aannemelijk. Dit huis zal reeds spoedig worden afgebroken, waardoor de it;1— van de Boommarkt op het Kort Ra penburg aanmerkelijk breaer wor^t en niet langer een ongeriefelijke trechter zal zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Simon Cornelis Maria, z. v. N. L. van der Salm en J. A. Janson; Philippina Cornelia, d. v. C. L. de Groot en P. N. van Duist; Cor nelia Alibertina, d. v. J. D. van Beek en J. van Rossenberg; Antonetta Maria, d. v. J. V. Elsendoorn en M. C. L. Jonokers; Jacoba, d. v. M. Mas tenbroek en A. Ouwehand; Cornelis, z. v. A. P. M. Klootwijk en M. C. Baas; Antje, d. v. W. de Mol en K. de Vreugd; Johanne Rosel Auguste, d. v. J. B. van Ekeren en M. C. Groe nendijk; Maria Antonia Judith Jac queline, d. v. H. de Roode en J. A. N. Leföber; Magdalena Johanna Maria, d. v. H. C. Neijenhuis en W. E. M. Mom; Gerda, d. v. G. Rijnsburger en L. Jansen; Paul, z. v. P. van Schaik 'en B. M. Sanders. dat een gedeelte der z.g. ledenreke ning, n.l. van het jaar 1949 ten be drage van 7800.met rente aan de leden zal worden uitgekeerd. Aanvoer veiling. De aanvoer van de groenteveiling bedroeg in 1951 slechts 73 van die van 1950 doch het omzetcijfer was 125.839 hoger en bedroeg 2.085.350 Hieronder volgt een opgave van de aanvoer van verscheidene der pro ducten met hier achter vermeld de middenprijs per 100 kg. of 100 bos en daarachter tussen haakjes de mid denprijs in 1950. Aanvoer bloemkool 2.276.000 st. a 29.33 (29.46); Was- peen 2.461.400 kg. a 23.30 p. 100 kg. (13.03); Bospeen 797.800 bos a 37.26 (13.21); vroege aardappelen 795.100 kg. a 18.71 p. 100 kg (14.74) Sla 909.800 st. a 5.18 (3.07); Uiën 282.200 kg. a 10.07 (8.82); Breek- peen 296.500 kg. a 9.58 (7.36); Groe ne kool 239.600 kg a 10.65 (9.03); Princessebonen 50.500 kg. a 49.73 (27.28); Witlof 97.800 kg a 25.42 (33.26); Spinazie 286.200 kg a 8.58 (7.71); Andijvie 200.700 kg a 10.25 (9.43); Schorseneren 61.400 a 35.77 (36.66); Prei 247.600 a 6.75 (30.02); Kroten 205.000 kg a 8.01 (5.95); Aardbeien 12.800 kg a 116.17 (77.-); Rode kool 132.400 kg a 10.56 (8.39); Boskroten 105.300 kg a 9.85 (4.96); Rabarber 89.700 a 10.32 (10.21); Spruitkool 126.100 kg 35.20 (42.08); Boerenkool 150.400 kg a 15.08 (20.14); Gele kool 97.900 kg a 6.60 (8.62); Radijs 103.400 bos a 5.44 (3.76); Snijbonen 12.300 kg a44.75 (30.17); Tuinbonen 22.100 kg a 20.85 (9.37); Sjalotten 28.600 kg a 15.30 (14.99); Late aardappelen 43.500 kg a 9.78 (9.20); Knolselde- rie 37.400 st. a 8.93 (16.67). Preiberg. Geen brijberg maar een preiberg en wel van meer dan een huis hoogte kan men zien langs de Wassenaarse weg. Hoe die daar komt? Allemaal doorgedraaide prei van de groentenveiling. Daar ligt dus tegelijk een berg van stroppen voor menige tuinder. De Zondagse dienst, voor heren doktoren wordt Zondag a.s. voor zo ver het betreft de patiënten van de doktoren Hueting, Bergman en E. van der Laan, waargenomen door dokter E. v. d. Laan, Rapenburg 1. Rijnsburg, tel. 2810. DE ZILK R.K. Middenstand. De afd. Zilk van de R.K. M.V. vergaderde gister avond in café Klinkenberg. De voet baldag ten bate der ouden van da gen wordt Zondag 25 Mei gespeeld. Op 11 Juni wordt door en voor de R.K. Middenstanders 'n bedevaart gehouden naar Heilo. In samenwer king met zusterafdelingen zal ge tracht worden per autobus te gaan. Hierop volgde een causerie over het onderwerp: „Middenstand en Poli tiek". De geest. adv. kap. Welling, besprak het gebed in het gezin, bi zonder het morgengebed. (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRLJ ZONNIG. Droog en vrij zonnig weer met zwakke tot matige Zuid-oostelij ke wind. Vannacht iets kouder. Morgen overdag dezelfde of iets hogere temperaturen dan van daag. 18 Mei: zon op 4.42 en onder 20.32; maan op 2.24 en onder 14.21 uur. 19 Mei: zon op 4.40 en onde* 20.33. maan op 2.36 en onder 15.43 uur. Het iveeï Ut SuAa-pa De weerraporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer OSLO STOCKHOLM HELSINKI EDINBURGH LONDEN KOPENHAGEN AMSTERDAM GENèVE PARIJS BORDEAUX NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN WENEN onbewolkt onbewolkt zwaar bew. nevel onbewolkt zwaarbew. onbewolkt nievel onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bew. licht bew. zwaar bew. regen max. temp. 11 c. 11 c. 8 c. 18 c. 25 c. 12 c. 19 c. 25 c. 26 c. 29 c. 21 c. 14 c. 24 c. 19 c. 18 c. NOORD WIJK Na een Plechtige H. Mis van Requiem in de kerk van de H. Willibrordus te Wassenaar werd hedenmorgen in het familiegraf op de R.K. Begraaf plaats aldaar het stoffelijk overschot bijgezet van mr. E. F. M. J. baron Michiels van Verduynen, in leven Nederlands ambassadeur bij het hof van St. James. De belangstelling bij deze uitvaart was zeer groot. Onder de aanwezigen werden onder meer opgemerkt mr. Lido heeft de film „Tramlijn Be-G. C. D. baron van Hardenbroek, geerte" geprolongeerd. De film heeft een groot deel van zijn bekendheid te danken aan het reeds eerder hier te lande opgevoerde toneelstuk van dezelfde naam, maar ook de inhoud van het verhaal is zodanig, dat de film de aandacht gevangen houdt. Voor 18-jarigen. Rex vertoont „De duivelspas", een verhaal uit het Wilde Westen en wel uit de tijd, dat er nog Indianen wa ren om met de blanken te vechten. Hier is het een edele Indiaan, die in het Amerikaanse leger heeft gevoch ten, doch zijn vaderlijk land kwijt raakt wegens een wet, die een In diaan geen recht op land toekent. Dan wordt er gevochten en tenslotte sterft de Indiaan in zijn legeruni form en met een groet aan de Ame rikaanse vlag. Voor 14 jaar. Luxor. Het programma van deze week is door de K.F.C. ontoelaatbaar verklaard. opperceremoniemeester van de ko ningin en grootmeester van het huis van hare majesteit, die het koninklijk huis vertegenwoordigde, leden van het corps diplomatique, de directeur van het kaïbinet der koningin, mej. mr. M. A. Teilegen, de secretaris van het kabinet der koningin, jhr. mr. W. F. Roëll, de minister van buiten landse zaken, mr. D. U. Stikker, de secretaris-generaal van het departe ment van buitenlandse zaken, dr. H. N. Boon, de directeur-generaal van de afdeling politieke zaken jhr. O. Reuchlin, de chef van de directie buitenlandse dienst, de heer Ch. J. N. Danbanton en mr. J. Visser chef van het kabinet en het protocol. In de kerk werd de H. Mis van Re- quiem gecelebreerd door kapelaan van Vliet, geassiteerd door kapelaan A. van den Ende. Onder de aanwe zigen bevonden zich staatsraad ir. J. W. Albarda, generaal mr. H. J. Kruis, de commissaris van de koningin in de prov. Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan; de oud-minister van onder wijs, dr. G. Bolkestein; de oud-gou- verneurs-generaal van Nederlands In- dië, jhr. A. C. D. de Graeff en jhr. Loudon, oud-minister van buitenland, se zaken mr. J. A. N. Patijn, oud-ge zant van Nederland in Rome; de Ne derlandse ambassadeur in Brussel, baron van Harinxma thoe Slooten; de Nederlandse ambassadeur in Pa rijs, baron van Boetzelaer van Oos terhout; minister prof. dr. L. J. M. Beel; oud-minister mr. P. S. Gerbran- dy; dr. H. M. Hirschfeld; luitenant- generaal P. L. G. Doorman, minister prof. mr. P. Lieftinck, oud-minister van justitie mr. J. R. M. van An- geren. In de stoet reed een auto met kran sen mee. O.a. was er een krans na mens koningin Elisabeth van Enge land, een van de Nederlandse ambas sade in Londen en een van de Neder landse vrouwenvereniging in Lom- den. Onder de bloemstukken bevond zich een krans van aronskelken met een rood-wit- blauw lint van de koningin en prins Bernhard. Op dit lint stonden de letters J. B. Ook was er een krans van minister Stikker. De stoet bestond uit zes auto's. In de eerste auto had de weduwe plaats genomen en mr. W. baron Michiels van Kessenich, burgemeester van Maastricht. In de tweede auto be vond zich minister Stikker en in de derde dr. S. baron van Wijnbergen, burgemeester van Wassenaar. Nogmaals „Kareol' B. en W. geven het niet op Door B. en W. is bij de raad een voorstel ingediend om nogmaals een besluit te nemen tot aankoop van de villa „Kareol" voor de som van ƒ60.000.voor inrichting tot politie bureau. Reeds eerder is door de raad be sloten tot aankoop van Kareol, doch dit besluit van aankoop en verbou wing was door Ged. Staten niet goed gekeurd, omdat deze investering niet gedekt was. Nu B. en W. er in zijn geslaagd een 40-jarige' geldlening te kunnen afsluiten tegen 4zal de voorgestelde aankoop van Kareol wel tot stand kunnen komen. Het is de uitdrukkelijke bedoeling van B. en W. zich te beperken tot de aankoop van het pand en dit in gebruik te ne men-, zoals het er staat. Door het huidige politie-bureau tijdelijk te blijven benutten kan worden vol staan met het aanbrengen van enkele voorzieningen. Zo blijft achterwege de eertijds geprojecteerde bijbouw van arrestantenlokaal, toiletten enz., waardoor de bijkomende kosten zo klein mogelijk worden gehouden. NOORDWIJKERHOUT De heren D. v. Leeuwen en Th. J. Bemelman, slaagden te Overveen voor het examïen, „algemeen sport leider." VOORHOUT Woningbouwver. „Voorhout". Het belangrijkste punt van de agenda was het kiezen van een nieuwe com missaris, wegens emigratie van de heer Sprierenburg. Door het bestuur was candidaat gesteld de heer J. v. d. Holven, terwijl ook nog candidaat gesteld was de heer J. v. d. Blom. De heer P. v. Steyn was het hier in 't geheel niet mede eens. Hij wilde persé een landarbeider in het be stuur. Hij had niet zoveel vertrou wen in de leiding en noemde het een „onder onsje", wat de voorzitter deed opmerken, dat hij toch ook landar beider was en van geen onder onsje af wist. Gekozen Werd de heer J. v. d. Holven met 11 stemmen. De heer v. d. Blom kreeg er 10 en er wa ren 5 blanco's. Het lid P. v. Steyn had ernstige grieven en was niet erg parlemen tair in zijn uitdrukkingen. Hij vond de nieuwbouw een „janboel". De huur is hoger dan waar ook. Het lid Th. Kortekaas was het ook in 't ge heel niet met de gang van zaken eens, en was van mening, dat de toe wijzing door B. en W. op vriendjes politiek berust. De voorz. beant woorde de sprekers en deed de toe- Droog weekeinde Het K.N.M.I. deelt mede: Nog steeds blijft het voorjaar gul met mooi weer. Hogedrukgebieden blijven het weer in onze omgeving beheersen. Het hogedrukgebied bo ven Frankrijk, dat ons in het midden van de week enkele dagen met mooi weer bezorgde, is opgegaan in een uitgestrekt hogedrukgebied, dat zijn ceptrum tussen IJsland en Noorwe gen heeft. Dit maximum veroorzaakt over Scandinavië en Finland noordelijke winden, die koude lucht naar Mid den-Europa transporteren. Verschil lende Finse stations meldden gister middag een temperatuur van slechts 5 graden, terwijl er bovendien sneeuwbuien voorkwamen. Ook ini Noordoost-Duitsland bleef het met temperaturen tussen 8 en 10 graden vrij koud. Een deel van deze koude lucht wordt nu door Noordoostelijke winden naar Nederland gevoerd. Af gezien van de wolkenvelden, die van ochtend het Oosten van Nederland binnendrongen, komt er ini deze lucht weinig bewolking. De zon krijgt dus voldoende gelegenheid de aanstro mende lucht te verwarmen en de temperaturen zullen vrijwel niet la ger worden. Aangezien geen storin gen tot ons land kunnen doordringen, is er ini het geheel geen kans op re gen. We kunnen dus rekenen op een droge en overwegend zonnige Zon dag. zegging alle gegronde klachten te zullen onderzoeken. Maatschappelijk werkster gaat heen. Met leedwezen zullen velen kermis nemen van het feit, dat de plaatselijke maatschappelijk-werk ster, mej. A. C. Videier, haar werk kring per 1 Juli a.s. opgeeft, wegens huwelijk. In de tijd, welke mej. Videier in de gemeente gewerkt heeft (vanf 1 Mei 1950) hebben velen haar leren ken nen als iemand, die haar werk niet alleen deskundig, maar ook met lief de verrichtte. Mej. Videier gaat zich met haar a.s. echtgenoot, die inge nieur is, in Stockholm (Zweden) ves tigen. Geboren: Petronella, dr van A. van Tol en A. C. Verhart; Maria, dr van A. van Tol en A. C. VerharJ; Wilhel- mina M. J. dr van J. P. Noorder- meer en W. M. van der Zwet; Pe tronella C. J. dr van K. Langeveld en J. H. C. Deters; Willibrordus P. M., zn van A. W. Bots en D. M. B. Wijtenburg; Johannes G. M„ zn van J. Th. Voorn en M. Los; Franciscus W. F. P., zn van S. P. Langeveld en A. W. B. Meeuwenoord. Ondertrouwd: P. C. Leemans, 27 jr te Leiden en T. v. d. Tang 23 jr; A. D. J. J. de Groot 24 jr en M. M. Tetteroo 27 jr. Getrouwd C. L. Wassenaar en M. M. Angevare. VOORSCHOTEN 50 JARIG BESTAAN „ST. ELOY". In een bijeenkomst in café „Olst- hoorn" aan de Molenlaan heeft de N.R.K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy" afd. Voorschoten in een leden vergadering het feit herdacht van het 50-jarig bestaan van de bond. Na de opening door de voorz., de heer G. Does, en de gebruikelijke versla gen van secr. en penn., gaf de heer Scheffers .districtsbestuurder van „St. Eloy" een overzicht van het ontstaan en de groei van de bond. Aanwezig was ook de g. a. kapelaan P. J. L. van Reisen. Al de leden ont vingen bij deze feestelijke gelegen heid het bondssouvenir. Het was een fraaie koperkleurige asbak met in scriptie van de Bond en een herin nering aan het 50-jarig bestaan, een geschenk de metaalbewerkersbond waardig. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Voor het examen „algemeen sport leider," slaagde te Overveen, de heer W. P. J. van der Bijl. De medische Zondagsdienst der doctoren wordt gedurende dit week einde voor spoedgevallen waargeno men door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, Tel. 527.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2