Vlag gehesen op de eerste kapspant van 494 woningen Komen er weeri 300 woningen?| KOLEN De eerste duizend gulden voor mgr. Buis is binnen 1 Officieel Oxford-bezoek aan de Sleutelstad BIOSCOPEN ZATERDAG 10 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Leiden bouwt! De Leidse woningbouw heeft gis termiddag weer een hoogtepunt be leeft, toen op het zon-overgoten bouwterrein achter de Da Costastraat de Nederlandse driekleur gehesen werd op de eerste kapspant van het complex van 494 woningen, dat in overleg met de Nationale Woning raad en het Gemeentebestuur door een bouwcommissie uit de Federatie van Leidse Woningbouwverenigingen wordt gebouwd. De heer W. Schee- rens, secretaris van de Nationale Wo ningraad, verrichtte deze ceremonie, nadat hij hulde had gebracht aan de zeer goede verstandhouding tussen Gemeentebestuur en Woningbouwver enigingen van Leiden. Ben groot aantal genodigden was bij deze plechtigheid aanwezig. Onder hen bevonden zich de wethouders A. J. Jongeleen en D. van der Kwaak, de architecten van het Bu reau Verhagen, Kuiper, Gouwetor en De Ranitz uit Rotterdam, de heer A. In 't Veld, voorzitter van de Nat. Woningraad, ambtenaren die bij de woningbouw betrokken zijn, en be stuursleden van diverse woningbouw verenigingen. De arbeiders, die op dit bouwterrein werkzaam waren, staak ten hun arbeid en schaarden zioh om de genodigden. De heer Scheerens zegde hen toe, dat zij ter gelegenheid van deze vlaghijsing een extraatje bij hun loon zouden krijgen. Voordat de heer Scheerens aan het woord kwam, had de heer H. Oost veen, voorzitter van de bouwcommis sie, alle aanwezigen verwelkomd. Hij begeleidde daarna de heer Scheerens naar de vlaggestok, die aan een der kapspanten was bevestigd. Nadat het dundoek gehesen was, sprak wethouder Jongeleen en deel- (Foto: „De Leidse Courant"). de mede, dat op de eerstvolgende zit ting van de Leidse Gemeenteraad (Maandag 19 Mei a.s.) een voorstel ter tafel komt tot straataanleg ontsluiting van een nog niet nader te noemen terrein, waarop 300 wonin gen gebouwd zullen worden. Tenslotte dankte architect ir. F. J. Gouwetor allen die hy de bouw van het grootste -na-oorlogse complex in Leiden betrokken waren. ELTAX-GARAGE AAN ZOETERWOUDSE WEG B. en W. hebben aan de Eltax N.V. vergunning verleend tot het bouwen van een grote garage met werkplaatsen en kantoren, aan de Zoeter woudseweg t/o de Tom eten- straat. Het complex komt zeer gun stig te liggen aan de nieuwe z.o. stadsuitbreiding en is bestemd voor het stadsbus-, touringcar- en taxi bedrijf. De bestaande garage aan de Haarlemmerstraat is te klein ge worden. EXAMENS ENDEGEEST. In de Psychiatrische Inrichtingen „Endegeest" c.a. te Oegstgeest slaag den voor het Staatsdiploma B de zusters: G. A. Boekhout, W. M. C. Jochems, C. Plu, H. v. d. Slik, W. de Vries, C. M. M. v. d. Zalm en broe der A. Kijf. ZANGERSDIPLOMA'S. Voor het Zangersdiploma van de Ned, St. Gregorius vereniging slaag den de heren J. A. Cras (Leiden) C. D. v, d. Geest (Oud Ade), H. G. v. d. Geest (Oud Ade) H. M. Goosen (Leiden), C. J. Halverhout (Leid- schendam), Th. J. Olyerhoek (Oud- Ade) en C. J. Vintges (Leiden). De examencommissie bestond uit pas toor Th. Beukers, de heer A. M. De- vilée en de cursusleider, de heer H. A. Rijnbeek. Doktersdicnst. As. Zondag 11 Mei zal de dienst worden waarge nomen door de doktoren: de Bruyne, Hartman, Meyboom, Pleiter, Simons. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Mei 13 uur tot Zaterdag 17 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr 46 Tal. 20114 (Advertentie) Uitnoding aan de Leidse jongeren Van 12 tot 19 Mei wordt in geheel Nederland een 'Jeugd- week gehouden, onder het de vies „Jong Nederland wil leven in een vrij en zelfstandig Euro pa". In het kader hiervan wordt op Woensdagavond 14 Mei a.s. om 8 uur in het Leidse Volks huis, Apothekersdijk 33, een bij eenkomst gehouden, onder aus- picën van de Nederlandse Jon geren Federalisten en de Leid se Jeugd Actie. Drs. Jan Schiphorst, gedele geerde bij de Jongerenraad der Europese Beweging, zal het woord voeren. Alle Leidse jon geren worden voor deze bijeen komst uitgenodigd. OPSTEL WEDSTRIJD. Alle Leidse jongeren in de leeftijd van 14 t/m 24 jaar, worden uitgeno digd deel te nemen aan de Opstel- Wedstrijd, onder de titel: „Wat ver wacht je van een verenigd Europa?", met als ondertitel, naar eigen keuze: a. in het algemeen; b. geestelijk-cul tureel; c. economisch; d. Sociaal; e. militair. Het opstel mag ongeveer 600 woorden bevatten. De ingeleverde opstellen worden groepsgewijze beoordeeld. Er wordt onderscheid gemaakt tussen werken de jeugd en studerende jeugd en vervolgens tussen 14 t/m 17 jarigen en 18 t/m 24 jarigen. Vermeld daar om op het papier links bovenaan: 1. Naam en voorletters, 2. leeftijd, 3. m(an) of v(rouw), 4. werkende jeugd of studerende jeugd, 5. adres en leeftijd, 6. eventueel naam van onderwijsinstelling of van (jeugd)- organisatie. Opstellen in te zenden vóór 1 Juli 1952. De „Nederlandse Jeugd Ge meenschap" looft voor de beste op stelschrijver als hoofdprijs uit een retourvlucht per K.L.M.-toestel Am sterdamParijs en als volgende prij zen een groot aantal boeken, gratis abonnementen, grStis lidmaatschap pen, enz. Zaterdag 10 Mei. We hebben al eens eerder geschre ven over de plannen van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. Leiden, om in onze stad een nieuw dieren-asyl te bauwen. Het aantal zwervende honden en katten in Leiden is zeer groot en het huidige asyl voldoet niet meer aan de rede lijk daaraan te stellen eisen, hoewel de heer Hugo van Poelgeest er zijn beste krachten aan geeft. Er is nu een stichting opgericht, die zich de bouw van een nieuw asyl ten doel stelt. Daarvoor is geld nodig en daarom wordt op 6 en 7 Juni een grote bazar gehouden in de foyer van de StadsgehoorzaaL Be stuur en Bazarcommissie zijn vol enthousiasme en rekenen op mede werking van zeer vele Leidenaars en bewoners uit de omliggende dor pen. Wanneer deze bazar slaagt, zul len we weer een stapje dichter bij ■het gestelde doel zijn: een nieuiw dierenasyl in Leiden! De 22-jarige hulpbesteller N. K. uit Sassenheim, werkzaam op het Postkantoor te Leiden, is door de politie aangehouden en ingesloten wegens diefstal en inning van niet- verschuldigde porto. Gisteren hébben we al verteld, dat de R.K. Korfbalvereniging „Cres cendo" vandaag een contactavond houdt voor bestuur en leden, uitge zonderd de adspiranten. Maar het be richt vermeldde niet, dat deze avond gehouden wordt in „De Harmonie". Vandaar deze herhaling. De militairen van het Garnizoen Leiden, werkzaam in de Koksschool, Morspoortkazerne, willen graag in nader contact komen met de Leidse bevolking. Vandaar, dat de „Wel- GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden: het huis Boom- markt la hoek Kort Rapenburg in bod 16000.koper de heer B. J. Huurman q.q. te Leiden voor 17.200.het huis en erf Leven daal 157 en het huis en erf 2e Gor testraat 72, samen in bod 3.500.- koper de heer J. Marks q.q. te Lei den voor 3.502.de huizen en er ven met afzonderlijke bovenwonin gen Prinsenstraat 45-45a, 47-47a sa men na afmijning in bod 8.809. koper de heer J. Durieux c.a. te Kat wijk a. d. Rijn voor 9.309.het huis en erf met afzonderlijke boven woning Sophiastraat 80-80a in bod 3.500.koper de heer B. de Kier q.q. te Voorschoten voor 3.700. het huis en erf met afzonderlijke bovenwoning Dillenburgerstraat 4- 4a in bod 3.250.koper de heer J. A. Vreeburg q.q. te Leiden voor 3.440.het huis en erf Uiterste gracht 159 in bod 1.260.—, koper de heer W. v. d. Berg q.q. te Leiden •oor 1300. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: het pakhuis met i afzonderlijke bovenwoningen. He rengracht 76, 76a en 76b. en het woonhuis met afzonderlijke boven woning Herengracht 78, 78a met het pakhuis Vestestraat 23 samen na af mijning in bod 12.845.koper de heer W. van der Heijden q.q. te Lei den voor 13.445,het winkel en woonhuis le Groenesteeg 78 in bod 3050.koper de heer G. van Zwieten q.q. te Leiden voor 3150. zijnszorg" een grootse cabaretavond gaat geven op Donderdag 15 Mei a.s. in het St. Antonius Clubhuis, waar niet alleen de militairen, maar ook de Leidse burgers van harte welkom zijn. Het bekend R.A.O.-cabaret o.l.v. kapitein Van Ewijk, dat wij reeds vaker (met groot succes!) zagen op treden, zal deze avond (aanvang kwart voor acht) verzorgen. Zeer goedkope kaarten zijn verkrijgbaar aan de Morspoortkazerne en 's avonds aan de zaal. De Speeltuinvereniging ..Wester kwartier" 'heeft de jaarvergadering gehouden. Dhr P. de Zwijger werd benoemd tot lid van de kascommis- sie. De eerste secretaris en tweede voorzitter werden bij acclamatie herkozen. Vier bestuursleden zullen afgevaardigd worden naar het Nu- so-congres. Bij voldoende deelname zal in September een spelleiders- (sters)cursus beginnen onder leiding van de heer Vlot. Het vijftienjarig bestaan zal op eenvoudige wijze ge vierd worden in het clubhuis „Oos terkwartier". En de Ned. Kath. Ver. van Han delsreizigers, enz. „St. Christoffel", afd. Leiden, houdt a.s. Vrijdagavond algemene ledenvergadering in „De Harmonie". De Wachtgeld- en Werk- lozenwet zal er behandeld worden. Dit onderwerp is zó belangrijk, dat het bestuur een aansporing tot de leden, om aanwezig te zyn, geheel overbodig acht. Het onderwerp wordt behandeld door het hoofdbe stuurslid P. J. M. de Graaf uit Am sterdam. STADSKOK. LEEUWIN'S MEUBELPALEIS BESTAAT 90 JAAR. Gisteren was het 90 jaar geleden, dat de heer A. Leeuwin in de Ko ningstraat te Amsterdam zijn eerste meubelwinkel opende. Dit beschei den begin van 1862 groeide weldra uit tot een modern meubelpaleis. Het bleef trouwens niet bij Amster dam; in 1921 werd een filiaal ge opend in Leiden, Haarlemmerstraat 54, onder leiding van de heer A. Leeuwin, kleinzoon van de Amster damse oprichter. Tot Maart 1941 verbleef de heer Leeuwin in Leiden. Daarna zette de bezetter een „Ver walter" in zijn zaak en moest de eigenaar onderduiken. Na de bevrij ding vond hij in de winkel niets meer terug. De heer Leeuwin hielp eerst de filialen in Utrecht, Arnhem en Hilversum weer op gang en kwam toen naar Leiden terug, om de win kel aan de Haarlemmerstraat in Juni 1946 te heropenen. Ter gelegenheid van het 90 jarig bestaan werd gistermiddag receptie gehouden in het met vele bloem stukken getooide „meubelpaleis", waar vele zakenrelaties de heer Leeuwin kwamen complimenteren. Burgerlijke Stand Geboren Cornelis Aernout zn van J. C. van Diggelen en C. Neuteboom; Jan Michiel, zn van J. J, A. van Jer- sel en J. C. M. Knüppe; Gerardus Jo hannes zn van H. J. van Steijn en A. G. de Groot; Elisabeth Johanna, dr van A. Brouwer en J. M. Kooien; Alida dr van G. Noest en J. C. Bee- renfenger. Overleden: J. Niehot huisvr. van van Dam, 38 jr; P. N. Kriek, man 50 jaar. Heugelijke tijding: de eerste dui zend gulden is er! Vanmorgen om vijf minuten voor twaalf was de stand nog ƒ998,maar juist op het laatste moment kwam een zekere N.N. nog met twee gulden aandragen, zodat de eerste duizend nu vol is! Wanneer zullen we dit van de tweede duizend kunnen zeggen? Eerst even de verantwoording: N. N. 10, J. v. d. M. 10, E. S. 10, Th. J B. 10, H. W. .250, X. B. 20, J. P. K. 5, fa. P. 2.50, L. E. 5, P. G. J P. ƒ2.50, B. ƒ1, N.N ƒ2. De oude stand was 919.50, er is bijgekomen 80.50, samen precies duizend gul den! Met frisse moed voorwaarts naai de tweeduizend! Wie helpt nog een handje mee? Welke katholieke Lei- denaar heeft nog geen bijdrage gele verd aan het feestgeschenk, dat kath. Leiden op de huldigingsavond van 3 Juni in de Stadsgehoorzaal aan mgr. Jac. Buis zal aanbieden? Giften (ook per giro) worden gaarne ingewacht bij de penningmeester van het ste delijk huldigingscomité de heer F. C. de Hosson, Gangetje 6( gironummer 294033 (met vermelding „voor mgr. Buis"). Nu reeds wordt gevraagd waar de kaarten voor deze avond verkrijg baar zijn. Binner enkele dagen kun nen kaarten gekocht v/orden bij mevr. v. d. Klugt, Haarlemmerstraat 258, de heer J. A. M. v. Zonneveld, Dijk- straat 3, en de heer F. C. de Hosson, Gangetje 6. Er komer nog meer ver koop-adressen. Wie niet langer wil wachten, kan aan obvenstaande adressen nu reedf kaarten bestellen! Het feestprogramma vermeldt het optreden van het R.K. Alma Mater koor, het Sleutel-jongenskoor, een feestrede, aanibeding van het ge schenk, een spelletje, dat door pater Raymund van Sassen van IJsselt ge schreven werd, en een toespraak van Leidse Universiteit DIAMANTEN DOCTORAAT. Op Vrijdag 16 Mei a.s. zal het zes tig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap de heer Mr. Rh. Feith, geboren te Am sterdam en thans wonende te 's-Gra- venhage. mgr. Buis. Ook vele niet-katholieken hebben reeds de wens te kennen ge geven bij deze avond aanwezig te wil len zijn. Houdt dus nu reeds de avond van 8 Juni vrij! VERKENNERS DEMONSTRATIE Zondag a.s. van 35 en van 810 uur houden de Verkenners van de Arendentroep (St. Petrusparochie) een grootse tumbling- en yakar- draaien-demonstratie. Er wordt ge sprongen over 10 paarden, over een tafel met twee „etende" personen, enz. Men zal kunnen zien de trech- tersprong en de sprong door een brandende hoepel. Tevens een tocht langs een touw, 6 meter boven de grond, en enige staaltjes pioniers werk. Verder zijn er enige attrac ties en muziek. De financiële op brengst van dit alles is voor de Mis sie van mgr. Buis. De toegang is gratis! Fietsenstalling aanwezig. Des avonds verlichting. De demonstra ties worden gegeven in de tuin van hetJeugdhuis, ingang Korevaar- straat (naast de Korevaar-garage). DERDE ORDE VAN SINT FRANCKCÜS. A.s. Maandag om 8 uur vindt in de zaal van Evert Castele-in, Hoog landse Kcrkgracht 48, de laatste Derde Orde-conferentie plaats van dit seizoen over geest en wezen van do door Franciscus gestichte Derde Orde. Deze conferentie zal geleid worden door de pater-arsitator van het district. Leden en toekomstige leden van de afd. Oegstgeest, Noord- wijk, Voorhout, Katwijk, De Zilk, Wassenaar, Zoeterwoude, Stompwijk, Hoogmade, Aarlanderveen, Leiden Leonardus, Leiden Hartébrug en J.D.O. Leiden zijn van harte welkom, evenals zy die belang stellen in de Franciscaanse spiritualiteit. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heer M. Olij, Haarlem; voor het doctoraal examen Indonesisch recht de heren C. W. Gross, Den Haag, W. A. de Voog, Helmond; voor het doctoraal examen Geneeskunde mej. E. Th. Claproth, Leiden, idem de heren L. Franssen, Leiden, B. J. V. Horak, Voorburg, D. N. Hüpscher, Zwolle, nQg meer ZUjien verstevigen, opr. vf^' hef arts- besloot dan met iets te vertellen In het kader der sportuitwisseling, LeidenOxford, vertoeft op het ogenblik een gezelschap van 24 be zoekers en bezoeksters uit Oxford in Leiden. Het is ditmaal niet zozeer de sport, welke op de voorgrond staat. Er wordt alleen een golfwedstryd in Hilversum gespeeld en een bezoek gebracht aan de Noordwijkse Golf club doch het is meer een repre sentatie-bezoek van het Oxfordse gemeentebestuur aan dat van Lei den. De burgemeester, de heer W. O. King, wethouders, ontvangers en dames maken deel van het gezel schap uit. Hedenmorgen te half twaalf wer den de gasten, die te 9 uur hier ter stede gearriveerd waren, op het stadhuis ontvangen door de burge meester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, in tegenwoordigheid van de wet houders van Schaik en Menken en de gemeentesecretaris, mr. J. Bool. De burgemeester van Leiden heette de gasten hartelijk welkom en zeide het als een voorrecht te beschouwen hen in het stadhuis te mogen ont vangen. Het verheugde spr. in het bijzonder de burgemeeser van Oxford en zijn echtgenote te mogen be groeten. Spr. herinnerde vervolgens met groot genoegen aan het bezoek, dat de wethouder van onderwijs en de ambtenaren voor Lich. opvoeding in 1947 aan Oxford mochten brengen. Dit is de derde maal, aldus meende spr., dat een groep Oxonians Leiden bezocht en voor het eerst, dat men komt voor de golfsport. Stevige vriendschapsbanden be staan tussen beide steden, officiële zowel als persoonlijke, welke onge twijfeld de goede verstandhouding nog meer zullen verstevigen. Spr. Sluys Veer, Haarlem; voor het arts examen le gedeelte de heren L. J. Endtz, Leiden, H. A. M. Botter, Haar lem; voor het artsexamen 2e gedeel te de heer J. A. Spong, Leiden. over Leiden en de stadhuisbrand. Deze welkomstrede werd in het Nederlands beantwoord door de bur gemeester van Oxford, die het een bijzonder genoegen noemde in Lei den te mogen zijn. Hy dankte de heer van Kinschot voor de hartelijke ontvangst en zeide, dat het de eerste maal is, dat de burgemeester van Oxford een bezoek brengt aan Lei den. Hij noemde het een grote eer, dat dit hun te beurt mocht vallen. Als bewijs van vriendschap over handigde spr. de burgemeester van Leiden voorts een fraai houten ci- garetten doos, vervaardigd op de Technische School te Oxford. Deze doos is van 'n soort cederhout, in gelegd met ebbenhouten banden, versierd met emblemen van de di verse sporten, welke op het pro gramma der uitwisseling staan en bovenop natuurlijk de Os van Ox ford.. Na het bezoek op het Stadhuis vertrok men naar Noordwyk voor een bezoek aan de Noordwijkse Golf club. Vanavond is er een diner in In de Vergulde Turk, morgenmiddag zullen er kransen worden gelegd op de Engelse oorlogsgraven aan het Groene Kerkje. Laatste Berichten MIDDENSTAND DRINGT OP SPOED AAN. De commissie van overleg van de drie centrale middenstandsbonden, waarin samenwerken, de Chr. Mid denstandsbond, de Kon. Ned. Mid denstandsbond en de Ned. Kath. Mid denstandsbond, heeft een telegram aan de ministerraad gezonden, waar in de raad dringend verzocht wordt te bevorderen, dat, gezien de grote belangen, welke hiermede voor het bedrijfsleven gemoeid zijn, de parle mentaire behandeling van het wets ontwerp. technische herziening van de omzetbelasting zo spoedig moge lijk voortgang vindt. DE LEIDSE Luxor. De Zweedse filmers hébben de gewoonte in hun werken problemen te behandelen en ook in de film „Mensen die men schuwt" zijn ze daar niet van afgeweken. Deze rolprent vraagt de aandacht voor de ex-t.b.c.-patiënt, die na een kuur in het sanatorium volkomen genezen in de samenleving terug keert. Er bestaat een zekere neiging, om deze mensen in de huiselijke kring en ook op kantoren en fabrie ken met reserve te ontvangen, soms zelfs helemaal niet meer te ontvan gen. Zij worden geschuwd en dit ge schiedt meestal ten onrechte. Zo doende wordt de maandenlange kuur soms minder erg dan de genezing. De film stelt deze mentaliteit aan de kaak door de geschiedenis te ver tellen van een vrouw, die moet gaan kuren en na haar genezing stuit op een muur van wanbegrip bij haar man, haar schoonmoeder en haar collega's op kantoor. Men ziet de lijdensweg, die zij moet afleggen en begrijpt tegelijkertijd, dat alles veel gemakkelijker zou kunnen verlopen. Alleen de bedoeling reeds van deze film wekt bij de toeschouwer sym pathie. Toch is de handeling niet zo sterk en men zal spoedig tot de con clusie komen, dat de Zweedse film industrie knapper werk heeft afge leverd. De mogelijkheden, die het gegeven biedt, zijn lang niet benut. Daarom is deze film, die aangrijpend had kunnen zyn, niet meer dan on derhoudend. Boven 18 jaar. Casino, heeft beslag weten te leg gen op het filmverhaal, dat Polygoon heeft gemaakt van de reis van ko ningin Juliana en prins Bernhard naar de Ver. Staten en Canada. Dit filmverhaal, dat alles bij elkaar een lengte heeft van 40 minuten, wordt 's middags van 26 in een doorlo pende voorstelling gedraaid. Het is inderdaad de moeite waard, de beel den zijn helder en fraai en met goed begrip voor de moeilij'kheden en mogelijkheden van een journaal sa mengevoegd. Van alle plaatsen, waar het koninklijk paar heeft vertoefd, is het voornaamste vastgelegd, zodat men een heel goed beeld krijgt van deze zo succesrijke tournée. B'jzon- der goed komt de innemendheid van onze vorstin naar voren en de on gedwongenheid, waarmede zij zich onderhield met haar gastheren. Aar dig is ook het bezoek aan de Neder landse immigranten in Canada. Aan het slot brengt H.M. de groeten over van deze geëmigreerde landgenoten aan het oude moederland. Des avonds draait de grote Fatima- film weer, welke is geprolongeerd. Zoals bekend voor 14 jaar. Rex geeft een reprise van „De dief van Bagdad", het verhaal van een prins, die eerst niets anders was dan één van de vele dieven van Bagdad, maar tenslotte zich bewust werd van zyn hoge afkomst en het bewind weer in handen nam. Voor 14 jaar. Trianon's programma is deze week door de K.F.C. ontoelaatbaar ver klaard. Lido. Dat Vivien Leigh een film- artiste van foi'maat is heeft zij vol doende bewezen in de film „Tramlijn Begeerte" en niet voor niets werd haar op 20 Maart van dit jaar de Oscar-prys, de hoogste onderschei ding op filmgebied in Amerika, toe gekend voor de beste vertolkster van een hoofdrol. Vivien Leigh toont in deze film velerlei contrasten, de een al heviger van emoties dan de ander. Daarop trouwens is de ge hele film gebaseerd en gelijk het toneelstuk werd ook de film met de hoogste onderscheiding beloond: beste film van 1951. De regisseur Elia Kazan heeft van deze film wer kelijk iets bijzonders weten te ma ken, een film vol dynamiek, een film ook, waarin zelden zoveel men selijke karakters zo emotionerend zijn uitgebeeld, 't Is waar, men waant zich soms in een gekkenhuis, maar de levendige beeldwisseling en de stormachtige bewogenheid van het onderwerp zijn daaraan niet vreemd. Naast Vivien Leigh zien we hier verder Kim Hunter en Karl Malden in voortreffelijk gespeelde bijrollen. De film is door de KFC bo ven 18 jaar gekeurd. Vanwege de lengte der film wordt het publiek verzocht tijdig aanwezig te zijn. G? Openlijk dank aan God voor verkregen gunst in een hopeloze zaak op voor spraak van de H. Maagd Maria bij het houden der Novene van de Drie Wees gegroeten. 3482 3? Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor ver kregen gunst, door het bid. den van de 3 Weesgegroe ten. A. J. de Groot, Zeven hoven 53. 5100 21 Verloren een tafeltje vanaf Hoge Rijndijk, Zoe terwoude naar Dorp. Be richt Bode Berk, tel. 278, Zoeterwoude. 3480 21 Dames, profiteert van deze unieke gelegenheid. Uw oude hoea vervormen wij voor slechts 2 50. Nieuwste modellen. Voor vakwerk: Van Velsen Hoe- denkliniek Donkersteeg 3. 2* Gevraagd een jongen loop- en winkelwerk. even tueel voor opleiding in het vak bij: G. J. Bik, Drogis terij, Doezastraat no. 4, Leiden. 3494 I Kliniek. Lage Rijndijk 8. 2* Voor al uw gaswerk- zaamheden, zoals: aanvra gen, uitbreidingen, repa ratie. verstopte gasbinnen- leidingen plaatsen en af stellen gastoestellen enz. J. C. W. Mulder, Erkend gas-installateur, Lange- gfacht 149. 3489 2* Engels, Sluit U aan by groepje van 4. Twee uur per week door Engelse da me en leraar M.O., 5. per maand. Beginners of gevorderden. Speciale emi grantencursus, Lage Rijn dijk 55. Tel. 31151. 3485 2* Tegen half Juni of Juli biedt zich aan een R. K. Juffrouw voor hulp in de huishouding of als huis houdster, met alle werk zaamheden bekend voor dag en nacht. Br. onder no. 5092 bureau van dit blad. 2' Het verlies van uw horloge is uitgesloten door het dragen van onze roest vrije stalen horlogebanden reeds vanaf 3.50. Prach tige keuze polshorloges in alle prijsklassen. Uurwerk 2* Hengelsport Den Hol der. Voor iedereen een hengel! Riet-, bamboe, Ja pans, tot 7 meter, lengte. Leefnetten, schepnetten, nylon- en perion vissnoer, Werp-hengels met molen 16.50. Sinds 50 jaar. L. J. den Holder, Janvossensteeg 75-77, Tel. 26901. 3483 2* Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 1 2* Te huur zaal voor bri eften en partijen, met gebruik van piano, vrije keuken servies enz. Alle consumpties kunnen wor den medegebracht, billijke zaalhuur. A. de Groot, Plantage 2, Tel. 26820. 2* Onze verlovingsringen zijn voegloos gesmeed, spe ciaal hard goud en kunnen altijd groter en kleiner ge maakt worden. „De ring voor uw leven". Uw juiste adres is: Het Ringenhuis. Morsstraat 9. tel. 24920. no spelen, maar tocL vlot moderne Engelse Wals en Foxtrot, volg dan de nieuwe Amerikaanse piano cursus, Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5. Telef. 24358. Les op alle instrumenten. 2* Bromfietsenvcrhuur c.v.. 50 stuks. Solex. Avros, Tandem. (Voor Zondag, Zaterdagavond halen van 911 uur). Zondags ge sloten. Gratis verzekerd. T. v. d. Sluis, Zeemanlaan 39. Tel. 26281 (Halte Pro fessorenwij k). 21 Franse kinderjuffrouw. Fr. meisje, 25 jaar, biedt zich aan als kinderverz. aide, fam. int. Omg. Lei den, Wassenaar, v. g. g. v. Br. onder no. 3470 bureau van dit blad. 3? Te huur aangeboden mooie zonnige kamer met stookgelegenheid en apart keukentje voor juffr. met bezigheden buitenshuis, omgeving Leiden. Br. on der no. 3495 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3