*4 VAN NELLE DE THEEPRIJZEN AFTERNOON THEE (het rode pakje) L. 1 fa NELLE'S THEE BESTEL WELDRA WOENSDAG 7 MEI 19552 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 VAN 0^Et'O fig GLAS IN LOOD VAN JILLEBA BETER EN GOEDKOPER 2* Flinke nette werkster gevraagd voor twee och tenden per week. Liefst de Maandag- en Vrijdag ochtend bij Mevr. Elzinga, Hooigracht 96. 3420 3T Biedt zich aan net R.K meisje voor d. en n.. 20 jaar, v. g. g. v. Br. Aagt Mooy, Vrouwengeesteweg 116, Woubrugge Z.-H. 2* Lange aanneemsjurk met onderjurk (lx gedra gen) 10.kinderledi- kantje in goede staat 5. 2 paar kinderschoentjes maat 22 en 23, Lederen meisjeslaarsjes maat 28, 5.Te 'bevragen Dief- steeg 19. 3421 <2 Te koop: nieuwe lucht bandenwagen 800.en lichte groetesleper 50. lichte groentesleper 50. drijf, Narmstraat 9, Tel. 24887 3424 3? Mevrouw Gelderman, van Griethuijzenplein 2. te Oegstgeest, vraagt een hulp in de huishouding v. d of d. en n., zelfstandig kunnende werken en ko ken. Werkster aanwezig van g. g. v. 9953 <3? Een nette slagersleer ling gevraagd. Ed. Noze- man van 't Hofstraat no. 9 [tel. 26738. 3425 3? Gevraagd in gezin van drie personen voor dag of dag en nacht een degelijk, R. K. Meisje, zelfstandig en netjes kunnende wer ken voor huishouding en winkel, Herenstraat no. 124, Voorhout. 3432 3? Biedt zich aan jonge man, 22 jaar, voor tuinderij onverschillig wat. Br. on der letter 6 aan R. Paauw, Kantoorboekhandel Roe lofarendsveen. 3433 '3? Te koop aangeboden 2 pers. Eng. ledikant in g. st. z„ billijke prijs, tevens zwart pak met fantasie broek, Oude Vest 199a. 3? Voor Moederdag!! Luxe bonbondoos op voet -98 ct. Fraai bewerkt Frans im port glas. Deksel met luxe knop. Kleur rose of amber I. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 3417 3? Biedt zich aan R. K. meisje voor dag en nacht, goed kunnende werken, liefst in Leiden. Br. onder no. 9954 bureau van dit blad. <3? Loopjongen gevraagd, liefst pl.m. 15 jaar, goed kunnende fietsen, C. Hos- man. Breestraat 115. 9962 ■3? R. K. Melkhandelaars- zoon zoekt een betrekking bij R. K. melkhandelaar intern, om zich in de ver koop verder te bé'kwamen. Leeftijd 20 jaar, vrij van militaire dienst. Br. onder no. 9959 bureau van dit blad. 3? Te koop als nieuw een „Velo", Electrische was machine, compleet met Electrische Wringer en wasteil, gekost 600 nu 135,twee pers. 3-delig bedstel 35.opklapbed 17.50, ledikanten 9. rijwielen 15 en 25. F. Nieuwenburg, Hooigr. 55 (Geen winkelhuis). 3422 12* Motorrijwiel T. W. N. 1940, te koon aangeboden, 125 c.c. voetschakeling, accu verlichting en ontste king, weinig béreden. Vol komen gaaf in- en uitwen dig. Deskundig onderzoek gaarne toegestaan. Te be vragen: Lammermarkt 45, (2 x bellen) na 7 uur. 3430 3? Te koop: een beste brik met hekken en een 1 p.k. motor grasmaaimachme, wegens emigratie. Te be vragen bij H. J. v. d. Post, Vliet weg 31, Zoeterwoude. 3? Permanent-Wave vanaf 6.Oliebehandeling 8, Lauwe Permanent 10. Cold-Wave 12.50, Franse Cold-Wave 15.Salon Mingers, Rapenburg 17, Leiden Tel. 20862. 3439 3? Moederdag 1952. Geef haar een fijn mals kippetje, zeer welkom geschenk 3.50 tot 4.De Bruin, Hogewoerd 72, Leiden, tel. 25031. 3437 londerdduizenden mannen zijn op en top tevreden met hun Swilt-schoenen. Ze vinden de Swift-schoen best een hoera-tje waard. Men schrijft ons dikwijls: Nu heb ik mijn merk gevonden. Voorgoed! t i Enorm, die buigzaamheid en die fantastische pasvorm. Dit is het succes van het spijkerloze Super-Swift-systeem. Ook U moet vandaag beslist eens zo'n paar Swift passen, Mijnheer. Houdt U van een tikje fantasie en voelt U voor een echte sport-schoen Er zijn heel wat voortreffelijke Swift-modellen, waaruit U kunt kiezen. De prijzen? In geen jaren hebt U zulke vorstelijke schoenen voor zulke lage prijzen kunnen aanschaffen. Stevige herenschoen, in zwart, bruin en oxblood. Diverse brede modellen. -34:90* Voortaan 19.90 Dezelfde modellen in fijn, zacht kalfsleer. -33^0" Voortaan 21.90 In Super Swift Spijkerfoos, buigzaam als Uw eigen voet. Voortaan 22.90 Amerikaans model met vierkante neus. Een forse schoen, waar U jaren plezier van zult hebben. -26.90- Voortaan 19.90 Stoere sport schoen met dubbele zool. Extra gemakkelijk sportief. -32.90 Voortaan 25.90 Super Swift Spijkerloos. Voorblad uit één stuk, dus geen naden op Uw tenen. Dubbele leren zool. .32.90- Voortaan 25*90 Moderne gesp-schoen voor sportieve jongelui. Extra sterk. -26.90" Voortaan 19.90 Gemakkelijk model, speciaal voor brede voeten. Dubbele leren zool. Super Swift Spijkerloos -32.90* Voortaan 25.90 ■3? Er is maar één Houthal in Leiden. Dat is „De Hout hal", het bekende knutse laars-eldorado. Een para. dijs voor de knutselaar. „De Houthal", Hogewoerd 99, tel. 22536. 9944 3? Biedt zich aan per 1 Juni R K. Kinderverzorg ster. Extern. Gen. enige lichte huish. bezigh. te ver richten. Br. onder no. 9966 aan 'het bureau van dit blad. 3? R. K. Burgermeisje ge vraagd voor de huishou ding (leeftijd 2025 jaar), tevens genegen om in de winkel behulpzaam te zijn. Br. onder no. 3431 bureau van dit blad. Een mooi gebedenboek of zilveren rozenkrans is een gewaardeerd geschenk voor Moederdag, schilde rijen H. Hart, Mari abeel - den, R. Paauw, Noordein de 3. Roelofarendsveen. 3? Slijperij Nooit Gedacht slijpt al uw slijpwerk, ook grasmachinemessen, tegen concurrerende prijs. Gras machinemessen worden ge haald en gebracht, G. M Kerkvliet, Zoeterwoude. Dwaze dutte door A. DUNCAN 25) In een oogwenk bevond hij zich op het achterplaatsje en keek omhoog naar 'het raam, waardoorheen Arthur Pritère zo kort geleden naar binnen gehesen was. Voordat hij nog met het naar bin nen klimmen een aanvang kon ma ken, hoorde hij enig geluid binnen in het gebouw. Daarop verscheen er een man voor het raam, die aanstal ten maakte, om naar buiten te klau teren. George hield zich schuil in een donkere hoek. en toen de man op 't binnenplaatsje sprong, deed hij een stap naar voren. „Wat is daar gaande, binnen?" vroeg hij en de man keerde zich do delijk verschrikt om. „Hé.... Pritère!" riep George-ten hoogste verbaasd uit. Het gezicht van Arthur Pritère drukte de diepste verslagenheid uit. In paniekstemming keek hij in het rond. Alles was verloren. Plotseling deed hij een uitval naar George, die zelf nog niet goed scheen te weten, wat hij beginnen zou. De slag kwam hard aan met alle kracht, die een man in wanhoop er achter kon zetten, George wankelde achter uit en Arthur liet geen moment ver loren gaan. Hij rende de steeg uit en de straat op. Maar 't duurde niet lang, of George ging hem achterna. Een stille woede maakte zich van hem meester. In een oogwenk doorzag hij de duivelse toe leg. De Pritère's konden de concur rentie van Anne Hébier niet langer verdragen en hadden daarom beslo ten, haar winkel in brand te steken, om zo voorgoed aan haar tegenwer king een einde te maken. Arthur had de straat bereikt en weifelde een ogenblik, niet wetend, welke weg te kiezen. Maar toen hij George achter zich hoorde aankomen, sloeg hij naar links af en rende de straat over .George, die hem volgde, zag, dat het vuur in de winkel reeds van buitenaf te zien was. Door de grote hitte waren de winkelruiten gesprongen, dichte rookwolken dron gen naar buiten en vulden de straat. Hij aarzelde even. Zou hij Arthur Pritère achterna gaan, of de brand weer waarschuwen? Het laatste acht te hij het noodzakelijkst. Per slot van rekening zou Arthur vroeg of laat wel gepakt worden. Hoe eerder de brandweer er bij kwam, hoe beter. Misschien was de winkel nog te red den. Hij holde naar een brandmelder en belde de brandweer op. Daarna keer de hij naar de winkel terug, omdat hij zich plotseling bedacht, dat Mot ton, de nachtwaker, nog in 't gebouw moest zijn. Arthur Pritère holde verder. De voetstappen van zijn achtervolger waren niet meer te horen en hij voel de een grote opluchting. Misschien, dat hij zelfs nu nog ontsnappen kon. Het zweet stond in dikke druppels op zyn voorhoofd; zijn hart bonsde, of het breken zou. Maar hij kon niet blijven staan. Hij moest zorgen, dat hij weg kwam, voordat er alarm ge maakt werd. Vol wanhoop besefte hij, dat Cal- lon hem herkend had. Binnen enkele minuten zou de politie hém op de hielen zitten. En als hij gearresteerd werd, zou hij een langdurige gevan genisstraf krijgen. Brandstichting was een ernstig misdrijf. Snikkend van ellende vluchtte hij verder. Had hij toch maar niet naar zijn moeder geluisterd. Zij 'had hem opgestookt. Als hij gepakt werd, zou 'hij haar verraden.... hij zou zich wreken voor haar tyrannic, waaron der hij zoveel jaar geleden had. Als hij dan ten gronde moest gaan, zou hij wel zorgen, dat zijn moeder mee ging. Moest hij naar de gevangenis, dan zou zij niet buiten schot blijven. Hij zou haar aan de kaak stellen, zodat ze wel gedwongen zou zijn, Dammeville te verlaten. Hij rende een hoek om. Misschien, als hij het kanaal kon bereiken, zou hij zich tot morgen op een der kolen- schuiten kunnen schuilhouden. Als de eerste opwinding wat geluwd was, kon hij misschien het district wel ontvluchten. Toen opeens, zo plotse ling, dat hij geen adem meer kon krijgen, zag hij de ogen van een bri gadier, die onder een lantaarn met een agent stond te praten, nieuws gierig op zich gericht. De beide mannen keerden zich naar hem toe en de brigadier greep hem bij zijn arm vast. „Hola, wat moet dat?" vroeg hij. „je ziet er uit, of je ons iets bijzon ders te vertellen hebt, mannetje!" Mumpxt Jiotfiató verslaat.... een mug 26. Evelientje holde de trap af, on. dertussen haar mantel dichtknopend, rukte de buitendeur open en smakte deze achter zich dicht. „Nu een ver voermiddel bedacht ze. „O, dat tref ik! Er staat een taxi op de hoek, die zal ik maar nemen!" Ze sprintte op het wagentje af, deed het portier open en ging zitten. „Naar het vlieg veld!" gebood ze bars. „En zo snel als maar enigszins mogelijk is". „Maar ik ben bestèld!" bracht de chauffeur weifelend in het midden. „Kan me niet schelen!" meende Evy, „Je kent me toch wel? Ik ben van de politie!" op goed geluk af, dat de man het geloven zou. De man geloofde het. Hij gaf gas en snelde knetterend weg, terwijl de heer, die het wagen tje had besteld, juist naar buiten kwam en de handen vertwijfeld in de lucht stak. Zo kwam het, dat Evy in minder dan tien minuten op het vliegveld belandde. Arthur raakte zijn hoofd totaal kwijt. Hij rukte zich los en sloeg wild op de vlucht. Maar de brigadier was hem te vlug af. In een oogwenk had hij hem ingehaald en stevig bij zijn jaskraag beetgepakt. „Zeg, jongmens, je moest maar eens meegaan naar het bureau, en een verklaring van je vreemde ma nier van doen geven," zei hij, „je ge draagt je erg verdacht." Intussen was George naar het bin nenplaatsje achter de winkel ge gaan. Uit het raam, waardoor Arthur het gebouw verlaten had, drongen, dikke rookwolken naar buiten. In de overtuiging, dat Motton nog binnen was, hees George zich tegen de muur omhoog, klom naar binnen, bond zijn zakdoek voor neus en mond en drong door de rook heen naar het hokje van de nachtwaker. Hij kon het door de rook niet da delijk vinden, maar eindelijk had hij de deurknop toch te pakken en duw de hij de deur open. Daarbinnen hing minder rook en hij keek rond, maar kon de man nergens vinden. De hitte werd ondraaglijk, maar George gaf het nog niet op. Motton moest ergens in het gebouw zijn, zocht de weg naar de achtertrap en had spoedig de eerste verdieping bereikt. Doch ook daar zocht hij tevergeefs. Snakkend naar adem klom hij naar de bovenste verdieping. Hij hoorde wielgeratel en begreep daaruit, dat de brandweer aangekomen was. Hij keek langs de trap omlaag. Beneden zag hy een rode gloed. De trap stond in brand. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6