L Zuster Francisco gaat na 31 jaar Leiden verlaten unstleven in Leiöen Familie Van der Meyden werd uitgebreid met een drieling >,St. Eloy" gaf prachtig voorbeeld GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN EVALLEN WOENSDAG 7 MEI 19552 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 1116 leerlingen Toen zuster Francisco Vrijdagmiddag; uit school kwam, heeft ze waar schijnlijk de schrik van haar leven gehad. Want bij de post was er een brief, die haar overplaat sing naar Gulpen (bij Maastricht) mededeelde. Dat betekende het af scheid van Leiden, waar zuster Francisco 31 jaar in het kath. onderwijs werkzaam is geweest. „Vreselijk jammer, dat ik uit Leiden weg moet", zei zuster Francisco ons gisteravond, toen we even afscheid gingen ne men. „Ik had het ook he lemaal niet verwacht. Soms hangt zoiets in de lucht, maar dit kon ik helemaal niet aan zien komen. Och ja, als je 31 jaar in dezelfde stad ge werkt hebt, dan ben je aan je eigen school gaan hechten. Ja, ik vind het jammer, maar dat gaat nu eenmaal zo bij ons." Haar eerste drie Leid- se jaren bracht zuster Francisco door in de Ma- riaschool aan de Haar lemmerstraat. Toen werd in de Lusthoflaan (Heren singel) een Kath. Meis jesschool gebouwd, waarvan zuster Francisco het hoofd werd, nadat zij zelf de eerste steen gelegd had. Na 28 jaar hoofd van de school geweest te zijn, gaat zij nu in Limburg een nieuwe werkkring aanvaarden, weer als hoofd van een meisjesschool, iets NOORD WIJK Mej. M. van Dijk slaagde te Lei den voor het examen apothekers assistent. Geboren: Jacobus Shr. zn van Chr. C. Groenendijk en A. Th. v. d. Drift; Adriaan P. dr van C. P. v. d. Burg en A. J. v. d. Slot; Sijbrand C. zn v. J. Bukl en A. v. Beelen; Elzeline F. dr van Th. A. Admiraal en M. C. Th. Stork; Adriana dr van W. H. de Haas en J. L. Wassenaar; Alida A. G. di van L. J. Lamboo en M. C. v. d. Put ten; Maria dr van B. C. Hooijberg en F. M. Vermeer; Jacobus L. A. M. zn van S. A. M. Steenvoorden en A. A. Looyestein; Aafke J. dr van J. Heslingen en S. Iedema; Johannes J. zn van H. Korbee en A. Duindam; Cornelis zn van H. de Jong en C. v. d. Haak; Alida C., dr van N. Pas- schier en K. Vink; Adriana J. dr van C. M. v. d. Reep en J. M. Bulk; Lu- berta M. J. dr van H. J. Verkade en A. J. Chr. Reekers. Ondertrouwd: P. v. Duin 23 jr en J. Hoekstra 27 jr. Getrouwd: P. A. d, Vaal en W. M, Th. de Haas. Overleden: Aaltina M. Reinink 47 jr, geh. met J. M. de Bruin; Adria- nus de Bes 70 jr geh. met P. Jager. NOORD WIJKERHOUT De nationale feestdag. De schoolvoetbalwedstrijden, welke des morgens om 9 uur op het terrein van de Sint Bavostichting begonnen, zijn uitstekend geslaagd. De belang stelling van de zijde der jeugd was geweldig. De uitslag was als volgt: Jozef jongensschool; 2. V.G.L.O. II; 3. „Voorzienigheid"; 4. V.G.L.O, 5. N. H. school. Om 2 uur 's middags had in Zanderij het z.g. „schatgraven" plaats. De deelname was enorm, liefst 159 jongens en meisjes hadden er zich voor opgegeven. Na loting was de uitslag: le prijs J. van Dam 10.2e Kees Vrolijk 9.3e Jac. Broekhof f 8.4e D. Nieuw- straten f 7.—; 5e P. Peters 6. 6e Betsy Vink 5.7e B. v. Gijls- wijk 3.8e Elly v. d. Togt 2. Om 8 uur had op de Havendwars straat het ringrijaen voor paren op een kruiwagen plaats. Hier waren 28 deelnemende paren voor. Uitslag: le prijs W. KerkvlietJo Duiven voorde; 2e pr. H. van SchieR. Duijndam; 3e pr. J. GeerlingsJoop v. d. Zalm; 4e pr. G. v. Gijlswijk Dora Warmerdam; 5e pr. T. Vink- Thea Turk. Ondertrouwd: G. W. Houwaart, 23 jr en J. M. Zwaan 22 jr; J. A. van Winsen 27 jr en M. C. J. Geerling 21 jr. Gehuwd: M. N. Opdam er Geerlings; J. A. Zwaan en E. W. Geerlings; A. B. J. Wagener en C. A. M. Bos; B. G. M, Annink en H. Spie renburg; G. J. Wijnands en C. A. Geerlings; C. H. de Wit en G. M. A. Nulkes; Th. J. A. van der Wolf en J. P. Bakker, VOORHOUT Geb.: Johanna M. M., d. v. H. A. van der Horst en J. H. van der Horst; Daniël, C. z. v. J. de Mooij en W. v. Vliet; Petrus C. L. M., z. v. W. C. v. d. Geer en L. C. M. v. Schooten; Roelof z. v. R. Blok en J. H. Ruiten beek. Overl.: A. J. Rietvink, 35 j., man, N oord w ij kerhout ZOETERMEER Been gebroken, Toen M. U. bij de landbouwer H. G. aan de Voor weg op een ladder de binnenkant van een silo stond te teren schoof de ladder plotseling onderuit. U. kwam te vallen en brak een bovenbeen. Dokter Palte achtte overbrenging naar St. Antoniushove noodzakelijk. Geboren: Maria Gerarda, dr van J. C. Berk en M. H. Schenk; Corne lia Petronella Maria dr van W. J. Olsthoorn en E. J. M. Rijneveen. Ondertrouwd: J. C. v. Dorp 24 jr en A. v. d. Tas 23 jr; J. Snoep 23 jr en A. J. v. d. Dool 23 jaar; S. Wiers- ma 30 jr en A. L. Timmerman 28 jr; W. J. Adegeest 26 jr en P. A. Deric- ka 26 jr. Getrouwd: H. J. Nijveld en J. M. v. Dijk; P. C. Hordijk en D. v. d. Tas; C. Boekesteijn en E. v. d. Wel. groter nog dan de Leidse school. Zij krijgt daar de zorg over 264 leerlin gen; de Lusthoflaanschool telt er 228. Hoeveel leerlingen zal zuster Fran cisco in haar 31 Leidse jaren als on derwijzeres in haar eigen klas ge had hebben? Zij gaf zelf snel het antwoord: „Reken maar uit, 31 maal 36 leerlingen". We komen aan het respectabele getal van 1116 leerlin gen. Zuster Francisco heeft de laat ste jaren tientallen kinderen onder haar hoede gehad, waarvan zij ook de moeders het Aap, Noot, Mies ge leerd heeft. Een afscheidsfeest werd niet ge vierd. „Dat is bij ons niet de ge woonte", vertelde de scheidende zus ter. „Ik heb het de kinderen trou wens pas Maandag verteld, dat ik weg zou gaan. Ze huilden tranen met tuiten." Hedenmorgen is zuster Francisco reeds vertrokken. Zij laat in Leiden een lege plaats achter, die binnen kort wel weer bezet zal worden. Maar zij laat ook een herinnering achter bij meer dan 1000 leerlingen en oud-leerlingen, die aan haar hand de weg van kind tot lid van de maat schappij gegaan zijn. Een dankbare herinnering aan het vele goede, dat zuster Francisco in opofferende lief de voor de opvoeding van Leidens jeugd gedaan heeft. Onze beste wensen vergezellen haar. Wat lezers schrijven LEIDSE BEVRIJDINGSDAG In uw blad van 6 Mei jl. schreef een lezer, C. de H., over de bevrij dingsdag. Het kwam hierop neer, dat de bevrijdingsdag een „dooie boel-' was, en dat de stertocht van de 7 muziekcorpsen een loffelijk pogen- was geweest, om leven in de brou werij te brengen. Ik zou graag C. de H. willen vragen, wie moet het feest maken, wie moet stemming brengen, wie moet de dooie boel breken? Het Leidse publiek! K. en O. heeft iets gedaan, de 7 muziekcorpsen hebben goed geblazen, maar heel Leiden wellicht C. de H. ook stond dood stil te kijken, en te wachten. Waar opOp iets, dat het kijkend pu bliek niet verstaan 'heeft of niet kan; nl.: Achter ieder muziekcorps was ruimte genoeg, om hossend en fees telijk mee door de stad te trekken. Geachte C. de H. wellicht komt U in de gelegenheid, eens een feest in een Limburgse plaats mee te ma ken; bekijk dan goed, hoe 't publiek het daar doet. D komt vast tot de overtuiging: Leiden is geen Limburg, Limburgers zijn geen Leidenaars. Maar één ding is zeker: geen be stuur, geen comité, maar het publiek moet het feest maken! J. B. Een Limburger. Gisteren 4, vandaag 7 dochters brengen. Er zal vanzelfsprekend hulp in de huishoudnig moeten komen. Gelukkig is er ruimte genoeg in het huis Mare 32, waar de heer Van der Meyden een kapperswinkel heeft, op de deur waarvan hedenmorgen een briefje geplakt was: „Tot twee uur gesloten wegens geboorte van een drieling". De heer Van der Meyden is bovendien concierge van het naast Hedennacht tussen half drie en kwart voor drie heeft mevr. J M. van der Meydende Vrind het leven geschonken aan een drieling, drie dochters, die het, evenals de moeder, uitstekend maken. De kinderen zijn naar de couveuse-afdeling van het Acad. Ziekenhuis gebracht. De drie kinderen heten Petronella Maria, Elisabeth Maria en Theresia Maria. Zij wegen resp. 1920, 2220 en 2020 gram. Met deze onverwacht grote uitbreiding heeft het gezin Van der Meyden thans zeven kinderen, alle zeven dochters. De vier anderen zijn resp. 12, 5, 4 en 1 jaar oud. Dokter Wijdicks, assistent van dok ter Simons, w^s bij de bevalling aan wezig. Zuster A. Dobbe, kraamver zorgster van het Wit-Gelc Kruis- Kraamcentrum, wijdt haar goede zor gen aan de gelukkige moeder. De heer P. H. van der Meyden, va der van de drieling, was, toen wij Dinsdag 6 Mei. hedenmorgen de kraamvrouw even Nee, dat was niet mooi meer, de kwamen gelukwensen, natuurlijk aanvaring, die hedenmorgen om- zeer verheugd over de goede afloop streeks elf uur plaatsvond in het en over de uitbreiding van zijn gezin, Galgewater, recht tegenover de Kath. al ontveinsde hij zich niet, dat dit Vakschool voor Meisjes. Een grote drietal, gevoegd bij de andere vier, Katwijkse logger, die juist de Blauw- heel veel zorgen met zich mee zal poortsbrug gepasseerd was, nam de zijn winkel gelegen R. K. Militair Tehuis. In deze hoedanigheid valt hij ook onder de kinderbijslag-regeling, hetgeen in ieder geval verlichting brengen zal in de ongetwijfeld zware zorgen. Toen de gelukkige vader heden morgen aangifte kwam doen op de afdeling Burgerlijke Stand van het Stadhuis, werd hij door wethouder A. J. Jongeleen (de burgemeester vertoeft vandaag in Groningen) ont vangen en gefeliciteerd met de ge boorte van de drieling. De wethouder had reeds laten nazien hoe de wo ning-omstandigheden van het gezin Van der Meyden waren. Gelukkig waren de bovenbewoners enige maan den geleden vertrokken, zodat er vol doende ruimte is. VOOR Mgr. JAC. BUIS Twee gerenommeerde pianisten,1 Geza Frid en Luctor Ponse hebben gisteravond in de gehoorzaal als piano-duo geconcerteerd voor het A.K.C. Zij vonden een talrijk en zeer enthousiast gehoor van dames en heren studenten, dat 't belangrijk programma en de kunstenaar naar waarde heeft geapprecieerd. Zij had den de „Sonate D. gr. t. K.V. 448" van Mozart op het programma geno men; de enige sonate voor twee kla vieren, die Mozart schreef. Het sa menspel staat al op hoog plan. Dit was in 't begin niet zozeer te consta teren. Beide pianisten hebben een geheel andere techniek, dus ook een geheel andere toonvorming, wat in Mozart niet heel en al leidde tot een absolute duo-harmonie. Ook het ac- coordspel sloot niet altijd volmaakt. Maar de uitvoering ging in stijgende lijn. 't Was of de pianisten zich in de gevoelige accoustiek van de ge hoorzaal moesten inspelen, wat zij dan ook inderdaad hebben gedaan, v/ant al gauw hoorden wij het su blieme Debussy-werk „En Blanc et Noir", zo voortreffelijk van toon, zo spaarzaam in pedaalgebruik, zo nauwgezet verzorgd uitvoeren, dat onzé bewondering zowel de boeien de compositie als de uitvoerenden gold. Dan werd een uitbundig succes behaald in „Scar^mouche" van Mil- haud. Met uitzondering van af en toe een polytonaal brokje klinken de twee eerste delen heel eenvoudig. Vooral rhytmisch merkwaardig is de Braziliera, (die overigens vrij ge woon is), welke een brillant slot vormt. Natuurlijk werd 't werk zeer virtuoos en muzikaal geïnterpre teerd. Het laatste deel van deze suite werd om 't uitbundig succes gebis seerd. Na de pauze de belangrijke en boeiende „Sonate voor twee piano's en slagwerk" van Bartók, een werk met oneindig veel vondsten en rijk dommen. Heel merkwaardig zijn hierbij de klanken van pauken, xy lofoon, trommen, bekkens, grote trom, triangel en tam-tam. Fraai en effectrijk is dit meesterstuk. In de instrumentalisten Smit en Smeekes, die het slagwerk bespeelden, zoals zij dit in 1938 te Amsterdam deden toen het echtpaar Bartók aldaar de sonate samen speelde, hadden Frid en Ponse twee uitnemende mede werkers. 't Was een hoogtepunt, een ware verrijking van het enigszins beperkte repertoire, waarover deze kunstvorm de beschikking heeft. De concertgevers hebben de verschil lende werken met raak stijlbegrip vertolkt en voor dezen waren de waardering en de enthousiaste toe juichingen van de vele toehoorders ongetwijfeld op haar plaats. Met dit mooie concert heeft het A.K.C. de prachtige reeks kunstavonden beslo ten. De Rector Magnificus sprak een kort afscheidswoord. J. Kortmann. De R.K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", afd. Leiden, heeft een voortreffelijk voorbeeld gegeven in de actie tot het bijeenbrengen van gelden voor een feestgeschenk na mens geheel katholiek Leiden aan mgr. Jac. Buis, die verleden week in Leiden tot bisschop werd gewijd! De eigen propaganda-commissic heeft alle leden bezocht om bijdragen in te zamelen. Het resultaat was schitte rend: honderd en tien gulden! De propagandisten verzoeken ons alle leden hartelijk te danken voor hun prachtige medewerking. Overi gens blijkt er een misverstand te zijn: genoemde propagandisten hebben al leen de leden van „St. Eloy" bezocht, niet de andere katholieken van Lei den. Hun activiteit is een voorbeeld ter navolging. Leiden kent vele katholie ke organisaties en verenigingen. Zou den de besturen hiervan ook een in zameling voor dit mooie doel kunnen organiseren? Dat moet toch mogelijk .zijn! Weliswaar hebben enige ver enigingen reeds een bijdrage uit hun kas gegeven, maar om er echt een geschenk van geheel katholiek Lei den van te maken, is het nog veel mooier wanneer men persoonlijk iets geeft, heigeen zeer goed geschieden kan via de eigen organisaties en' ver enigingen. Zou er een kath. vakbond of andere organisatie zijn, die het prachtige resultaat van ,St. Eloy" nog kan overtreffen? Vol spanning wachten we af. St. Eloy" was niet de enige, die iets deed voor mgr. Buis. De pen ningmeester van het stedelijk huldi gingscomité, de heer F. C. de Hos- son, Gangetje 6, Leiden, giro 294033 (met vermelding „voor mgr. Buis") mocht in de afgelopen dagen weer ve le giften aan huis of per giro ont vangen. Onze laatst gepubliceerde stand was 515.50. Er is bijgekomen: „St .Eloy" 110,—, C.M. 10,—, E. A. ƒ5,—, J. v. H. ƒ5,—, P. J. Th. v. d. B. 2,mevr R. v. d. B.f 5,mej C: O. 2.50, P. K. 2,—, N.N. 1,—, B. ƒ2,—, de la C. —ƒ2.50, N.N. ƒ2,—, P B. V. 25,—, J. V. Lisse 5,—, H. L. 10,—, J. H. v. M. 2.50, C. J. v. V. 2,—, A. H. v. E. 2.50, N.N. 10,— Sch. 12.—. V. M H. 25,—. F. Th. L. 10.—, H. P. J. de R. ƒ2.50, v. O. 2.50, de J. ƒ5,— K 2.50, F. 2,—, Br. 25,—, J. 10,—, B. 25,—, v. U. 5,A. 2,50, samen 335,000, zo dat het totaal thans ƒ851.50 bedraagt. Niet slecht, maar wc zijn er nog lang niet. Laat toch geen enkele katholie ke Leidenaar aohterblijven een bij drage te geven, om daarmede blijk te geven van zijn grote vreugde over de hoge uitverkiezinf van een oud-stad genoot! Iederbijdrage is welkom; denk niet, dat een gulden te gering is Want ook hier zullen vele klein tjes samen één grote maken! Gevestigd in dc week van 28 April tot en met 3 Mei: N. Bruin, kinderver zorgster, Zoeterw.singel 99; N. van der Bijl, gezinshulp, Rapenburg 59; L. J. van der Cammen, verpleegster, Rijns- burgerweg 10; W. H. C. van Deutekom, B. Rozeboomstraat 24; W. van den Eik hof. kantoorbed Lammensch.weg 187 A. P. Eijkman. verpleegster, Zoeterw- singel 101; M. H. A. Eijkman, onderwij zeres, Zoeterw.singel 101; H. J. Gelissen, chirurg, Houtlaan 8; G. Geuke, dienst bode, Binnenlaan 7; J. A. Goekoop, chemicus, Lorentzkade 13; F. M. L. Goossens, kinderverzorgster, O. Vest 45; J. A. van Hoeij Schilthouwer Pompe, Boerh.laan 17; H. J. Holleboom en fam., 'inkoper, Lammensch.weg 92; M. M. C. van Aalsburg—Van Klinken, Haarlem merstraat 31; H. van Leeuwen en fam., chauffeur, Zoeterw.weg 7; J. W. C. van der Lof, timmerman, Hogewoerd 97a; A. Lubbers, verpleegster, Rijnsb.weg 10; M. H. Pieper en fam., Schelpenkade 41; J. Potoczny, wever, Julianastr. 2; J. J. W. Rombouts, schoonheidsspecialiste, a. b. „de Flierefluiter", ligg,: Morssingel; G. Ruitenbeek, Haagweg 16a; J. A. van Rijn en fam., filiaalhouder, Prinsesse- kade 5a; J. J. Schut, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. Smits, Voldersgracht ♦la; J. F. Snel, 1.1. verpleegster, Korte- naerstraat 59; J. R. P. J. van Staay, arts, R. en Schiekade 115D; C. A. Rood- Van Straalen, Haarl.straat 244; H. Uit slag, verpleegster, Boerh.laan 2; L. Viele RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN SAMENWERKING TUSSEN MIDDENSTANDSVERENIGINGEN MINDER NAUW DAN GEHOOPT WAS. In de Dinsdagavond in Hotel Cen traal gehouden druk bezochte ver gadering heeft de Alphense Mid denstandsvereniging, onder voorzit terschap van de heer C. A. Bos, met overgrote meerderheid van stemmen verworpen het bestuursvoorstel hetwelk in gezamenlijk overleg met het bestuur van de R.K. Mid denstandsvereniging werd gedaan waardoor de beslissing over bijzon dere reclame acties bij de gezamen lijke ledenvergaderingen zou komen te liggen. De R.K. Middenstandsver eniging heeft kort geleden een hier toe strekkend voorstel van het be stuur met algemene stemmen aan genomen. De Alphense Middenstandsver eniging heeft onmiddellijk hierop met algemene stemmen besloten, tij dens de Laura-week een verkoop beurs te houden. Met dezelfde stem menverhouding besloot men de R.K. Middenstandsvereniging uit te nodi gen alsnog aan de organisatie hier van mede te werken en deel te ne men aan de verkoopbeurs, gezamen lijk rryet de zustervereniging. Een enquête heeft uitgewezen, dat de overgrote meerderheid van de le den der alg. middenstandsvereni ging zich uitgesproken heeft tegen 'n verkoopavond en voor bestendiging van de vrije Maandagochtend, res pectievelijk Dinsdagmiddag. Het on derzoek ten deze door de R.K. Mid denstandsvereniging bij haar leden is nog niet teneinde, zodat een over zicht van de gehele Alphense Middenstand in deze aangelegenheid nog niet is te geven. HAZERSWOUDE Schilder raakte in brand Toen de schilder W. R. bezig was met een benzinelamp de verf van een deur te branden, kreeg hij plotse ling de vlam uit de benzinelamp in zijn gezicht. Ook zijn kleding raakte in brand. Zijn zoou, die in het zelfde pand werkzaam was, doofde de vlammen, en liet direct dokter Blauwendraad waarschuwen. Doch daar de gewonde vreselijke pijn leed, werd de dokter niet afgewacht, en bracht men het slachtoffer per auto naar een ziekenhuis te Leiden, alwaar hij werd opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. DIAMANTEN BRUIDSPAAR. Op 20 Mei a.s .zal het echtpaar Arie Francken en Helena van Ofwegen, wonende Voorweg 91, de dag herden ken, dat het voor 60 jaar in de echt werd verbonden. De bruidegom is jaar en de bruid is 84 jaar; beiden ge nieten nog van een goede gezondheid. De bruidegom is tot zijn 75ste jaar arbeider geweest bij verschillende landbouwers. Hij is nog zo kras, dat men hem dagelijks nog gras kan zien maaien. Het echtpaar is gezegend ge weest met 12 kinderen, waarvan er nog 5 in leven zijn. Het zal beide oudjes die dag zeker niet aan belang stelling ontbreken. ZOETERWOUDE Geboren: Johannes Franciscus Ni- colaas, z. van» J. Cornelisse en J. P. C. van Doorn; Neeltje Cornelia Mar- garetha, d. van L. Groen en M. J. Merbis; Maria Joahnna Hubertina Theresia, d. van M. L. J. Arnoldy en J. P. M. van Leeuwen; Lousa Maria, d. van P. Maasdam en J. L. Lubbe; Adrianus Cornelis, z. van C. P. Splin ter en H. E. Kalker; Geraddina Ma ria, d. van N. van Leeuwen en J. van» Tol; Catharina Geertruida Maria, d. van L. den Eisen en M. J. Starren- burg; Albertus Hendricus Jozef Ma ria, z. van J. J. Bosman en E. M. van der Meer. Ondertrouwd: M. H. Leeflang 35 j. en M. J. D. Verver 28 j.; M. A. Zijer- veld 35 j. en W. A. M. van Diemen 28 j.; A. A. Owel 27 j. en Th. J. Th. Rotteveel 24 j. Gehuwd: G. Straathof 36 j. en C. J. van der Poel 24 j. ROELOFARENDSVEEN De Vrije Vliegers Wedvlucht Zwartéwëg bocht niet goed en voer in volle vaart tegen een aan de wal gemeerd woonschip aan. Het schip raakte met z'n punt precies het dak van de grote, bruin gecarboleumde ark en klemde vast, zodat bij het achteruit varen het „slachtoffer" ook nog eens werd meegesleurd. Het woonschip werd aan de voorzijde totaal ont wricht en twee grote spiegelruiten gingen aan diggelen. Een flinke schadepost! Begrijpelijk, dat het on geval grote belangstelling trok. Van de R.K. Gym.ver. „Groen Wit" ontvingen wij zojuist een voor ons ietwat onbegrijpelijk briefje, dat wij, om misverstanden te voorkomen, hier letterlijk laten volgen: Jongens, hedenavond om kwart over zes en niet om half zeven. Morgenmiddag gaan alle lessen gewoon door. De Kath. Jeugdraad van Leiden schrijft ons, dat hij alle jongeren aanspoort in deze Meimaand-week de film over Fatima te gaan zien. Donderdag a.s. viert, zoals wij Za terdag reeds uitvoerig schreven, de conservenfabriek Tieleman en Dros het 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan zal de harmoniekapel „T. en. D." 's avonds om half acht in de tuin van Het Gulden Vlies een serenade brengen aan de directie. Als alles loopt zoals het lopen moet, zal a.s. Vrijdagmiddag om half vijf de eerste kapspant geplaatst wor den op een van de 494 woningen, die in het plan Zuid-West worden ge bouwd (ingang Da Costastraat, Haag- weg). Wij zijn niet zo deskundig op het gebied van woningbouw, maar ter zake kundigen verzekerden ons bij hoog en laag, dat dit een belangrijk moment is. Reden waarom er enig officieel vertoon aan te pas zal ko men. Hetgeen u hopelijk in ons blad van a.s. Zaterdag kunt lezen. STADSKOK. vanaf Roermond. Afstand 146 km. Gelost om 8.15 min. Aankomst eerste 94916, snelheid 1552.24 m. per min. In concours 95 duiven. Uitslag: C. van Veen 1, 22, J. Leune 2. 4. J. van Amsterdam 3, 7, A. van Beek 5, 8, H. van Veen 6, 21, R. Paauw 9, 19, M. Hoogenboom 10, 12. en fam., metaalbewerker, Lombol 67a; Y. R. Vis, Stadh.laan 29; H. E. Weduwen, Rapenburg 24. Vertrokken in de week van 28 April t en met 3 Mei: M. W. M. Beekwilder, Hooigracht 41, Megen ca, A 86; G. v. d. KrogtBoef, Morsweg 20, Voorschoten, Stadwijkstr. 32; J. P. Bonnet, Levendaal 132, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat C. van den Bor, Mezenstr. 2, 'sGraven- hage, Noorderbeekstr. 230; C. Braaks- ma, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, Joh. Camphuysstr. 310; J. Brederveld, Co- belstraat 18. Amsterdam, Valeriusstraat 252II; J. W. N. Broekhuysen en fam., Oude Vest 203a, Zuilen, Loperstr. 81; L. G. van Buuren, Herengracht 33-35, Assen, Roldcrstr. 116; A. Buutfcld en fam., G. v. d. Laanstr. 20, Indonesië; D. B. Derksen. St. Buysingstr. 6. Indonesië; J. A. van Dienst, H. Morsweg 20. Gro ningen, Kraanvogelstr. 6; J. Geenjaar en fam..- Potgieterlaan 31a, 's Graven hage, Ferd. Bolstr. 112; R. Geerling, Tomatenstr. 12a, Sassenheim, Heemstra straat 15; J. B. de Geus, H. Rijndijk 107, Canada; G. Gressie, Herengracht 33-35, Sassenheim, Oude Poststr. 11; M. Th. V. de Haan, Rapenburg 68, Rotterdam, Zwaerdccroonstr. 52a; M. C. Hanrath, Lorentzkade 43, Schiedam, Nieuwe Ha ven 121: S. A. Heshusius, Da Costastr. 87, Dordrecht, Grote Kerkbuurt 56 RD; J. Hiemcke, Lijsterstr. 7, 's Gravenhage. Stalpertstr. 14,4; J. G. Hogeling, Fran- chimontlaan 15, Wassenaar, v. Zuylen v. Nijeveltstra 27; Wed. S. Booms—Van Hoof, Nwe Rijn 26, Heemstede, Haven straat 11; S. P. van der Hoogt, Lammen- schansw. 13, Rotterdam. Schiekade 122c; J. Hubregtsen, Haarl.weg 50, Den Hel der, Buitenhaven 5; A. H. J. Koppers, Oude Vest 85, Dordrecht, Joh. de Wit- straat 13; A. M. Kruit, W. Singel 12a, Amsterdam, Runstr. 9; J. C. Lanooij, Noordeinde 2a, 's Gravenhage. Huisdui nenstraat 60; J. Lüschen, J. de Wittstr. 44. 's Gravenhage, v. Swietenstraat 140; M. E. Massink, Leemansstr. 21, Rotter dam, Rochussenstr. 357a; J. P. Meijers, Nwe Rijn, 26, Heemstede, Havenstr. 11; Wed. J. N. E. GroenNieuwenhuizen Segaar, Pieterskerkhof 36, Noordwijk, Bccthovenweg 26; H. van Nood, Dief- steeg 7, Canada; W. F. K. van Nood, Rapenburg 97, Canada; F. J. van Ovost en fam., Rapenburg 47, Bergen L.. A 2; A. Penninga, Hooigracht 38. Bolsward, Jongemastraat 29; J. J. H. Plcij en fam., v. d. Waalsstr. 17, Canada; C. Schoo- nens, H. Rijndijk 105a, Amsterdam, Overtoom 4 IV; D. Schouten, Formosa- straat 32a, Den Helder, Buitenhaven 5; S. Seldenrath, Groenhovenstr. 22, Rijs wijk Z.H., Koninginnelaan 58; P. Splin ter en fam., Soembastr. 64, Haarlem, Nagtzaamplein 14; H. Stolker, W. Singel 96-97, Haarlemmermeer, Aalsmeerder- dijk 411; L. Spestein en fam., H. Rijn dijk 112b, Katwijk, Rijnstr. 77; R. L. J. Tpyl Schuitemaker en famr, Groenho- venstraat 13, Zeist, Pr. Lorentzlaan 131; P. J. J. Verlooy, Boerh.laan 20, België; J. J. L. Verwoerd wed. Fontein, Turf markt 7a. Voorburg. Herenstr. 4; H. J. Viëtor, Margrietstraat 12. Noordwijk, F X. J. P. Vintges. Ama- Laatste Berichten HULDEBLIJK LOUIS v. TULDF/R. Op 22 Mei a.s. wordt Louis van Tuldev 60 jaar. Er heeft zich een co mité gevormd, met het doel hem op die dag een huldeblijk aan te bicden. Een officiële huldiging zal overeen komstig het verlangen van de heer Van Tulder niet geschieden. Jiaxte GOLF BINNENLAND. In het pand van de heer J. P. van de Vene handel in sanitaire arti kelen te Breda heeft een brand ge woed, die de bovenverdieping van het huis tot een puinhoop van ver koolde balken maakte. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 7 Mei Kaas. Aan voer 68 partijen. Prijzen: lc soort 2.16—2.25, 2e soort 2.08—2.14 per kg. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 6 Mei. Aardbeien. Aardbeien I 4975 cent per doosje, idem II 3563 cent per 2 ons. Aanvoer 22000 doosjes. VLUR. 6 Mei. Groente. Sla a 5.00—8.20, sla b 5.00—6.00, stoof- sla 10—21, radijs 5.00—6.20, andij vie 6078 cent, spinazie 8.00—14.20, rabarber 712 cent, komkommers a 5763 cent. komkommers b 5057 cent komkommers c 3040 cent, bloemkool 3048 cent. postelein 35 38 cent, tomaten 1.503.19. o liastraat 30. 's Gravenhage, Pluvierstr. 64; A. Wendt, Doezastr. 18, Canada; M. W. E. Wiggcrs, Jac. Catslaan 107, Kat wijk, Drieplassenweg 21a; D. van 't Wout en fam., P. de la Courtstraat 62. Voorburg. Bleijenburgstr. 15; J. C. van Wijk en fam., Lijsterstr. 30, Oegstgeest, Geverstr. 17; J. Zwartveld, Utr. Jaag pad 30, Hazerswoude, Dorpwtr. 100. PAPEGAAI. In Berlijn is een man veroordeeld tot 70 gulden boete, omdat hij dc papegaai van zijn hospita om het le ven heeft gebracht. De veroordeelde zal thans op zijn beurt schadever goeding eisen. Naar hij beweert, heeft lorre hem uitgescholden zijn ondergoed ver scheurd, zijn horloge stuk gemaakt en hem gebeten. Dit alles gebeurde, toen de man zijn koffer wilde uitpakken in aan wezigheid van dc papegaai. Dc ruzie ontstond, toen het dier er met zijn beste das vandoor wilde. De man trachtte dit te beletten, maar de pa pegaai beet van zich af en nam ten slotte met de das dc wijk in de gor dijnen. De man slingerde hem een asbak achterna met het bekende do delijke gevolg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3