Weinig deelnemers, veel toeschouwers Dodenherdenking in Leiden met een stille tocht en twee bijeenkomsten Doodse stilte op de Steenstraat De heer C. Schinck vierde 25-jarig voorzitterschap Uit het leven Met een boot mooie singels door Leidens en grachten Tienjarige Vroolijcke Arke gaf feestelijke ouderavond Zeer geslaagde rondvaart MAANDAG 5 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Er viel een minuut van doodse stilte rond het monument aan de Steenstraat^ Roerloos stond de ere wacht voor en aan weerszijden van het monument, manschappen van B. S., Landmacht en Marine. Zacht jes fluisterde de koele avondwind door het frisse groen een rhythmisch lied en de traag neerhangende vlag gen deinden geluidloos mee. Even was er stilte gekomen in het jach tende leven van dag-in-dag-uit, jaar- in-jaar-uit en het volk van Neder land verwijlde een ogenblik bij hen, die er niet meer zijn, maar die in gedachte op dat ogenblik dichterbij waren dan ooit. Onwillekeurog doem den in herinnering de gezichten weer op van hen die men gekend had: een broer, een vriend, een man, een vader, een vrouw, een buurman, een collega. Gezichten waarop de vraag te lezen stond, die iedereen voor zichzelf het beste weet, de vraag wat men heeft terecht gebracht van de onuitgesproken opdracht, die iedere voor het Vaderland gesneu velde mens heeft nagelaten. Het duurde slechts kort: nauwelijks was de stilte werkelijk volkomen, of ihet eerste gerucht was reeds weer hoorbaar: auto's zetten zich in bewe ging, lichtreclames flitsten aan, ge schuifel van voeten naderde. Uit de tuin van het Museum schreed een stoet naar het monument. Voorop de burgemeester, vergezeld van enige wethouders, die 'n krans legden aan de voet van het kruis. Achter hem volgde de rector magnificus, die eveneens een krans legde. Hun voor beeld werd gevolgd door deputaties van B. S., Politie, 3 October-vereni- ging, „Koninginnedag", Le'ids Stu dentenkorps, V. V. S. L., Expogé, Militaire Oorlogsslachtoffers, enz. Een korte stoet van burgers defileer de hierna voor het kruis; enkelen traden uit de rij en legden bloemen op het grasgazon Toen vertrokken de autoriteiten en de bestuursleden van de Stichting „Dodenherdenking". De politie hief de afzetting op en van alle kanten stroomde het publiek naderbij. Twee schijnwerpers flitsten aan en zetten het midden tussen de bloemen staan de kruis in het felle licht. Duizenden achter de touwen. Het is langzamerhand traditie ge-1 worden aldus de oorlogsslachtoffers te herdenken, een herdenking die zo eenvoudig mogelijk moet zijn en waaraan het hele volk dient deel te nemen. Zeven jaar na de bevrijding moeten we ons echter afvragen deze herdenking, zoals wij die Za terdagavond aan de Steenstraat za gen, nog aan haar doel beantwoordt] Met name heeft het ons getroffen, dat de stoet van burgers ieder jaar kleiner geworden is, deze keer zelfs zeer klein. Naar schatting liepen nauwelijks 500 mensen mee in stille tocht. Maar duizenden stonden langs de straat, achter de afzetting met touwen. Was hun plaats niet in de gtoet? Horen zij niet bij het volk, dat zijn doden wil herdenken? Voor het kruis stond een peloton soldaten. Als men een militair peloton nodig acht, moet dit niet inrukken, wanneer de autoriteiten hun kransen gelegd hebben en de stoet van gewone mensen in aantocht is. Alsof de laat- sten er eigenlijk niet bij horen. Waarom bovendien, vragen we ons af, moet er zóveel show bij deze her denking zijn, dat het Collegium van het Leids Studentencorps zelf krans niet draagt, maar dit laat doen door twee opzichtig uitgedoste ciëteitsbedienden? Moet men zich thans niet afvragen of een stille tocht nog wel zin heeft met zo'n klein aantal deelnemers? Eén in verscheidenheid. Aan deze stille tocht gingen twee herdenkingsbijeenkomsten vooraf. In de matig bezette Stadsgehoorzaal sprak prof. dr. W. Asselbergs (Anton van Duinkerken) over de verschei denheid van ons vólk: Rooms, Protes tant, Jood, Socialist. Toch was er in de oorlog één Nederland, dat slechts weinig lichtval nodig had om te flon keren. Het is niet waar, dat wij dit Nederland verloren hebben We zijn het en we moeten het blijven. Dat zijn we verplicht aan hen die vielen. Bij niemand heeft de verwachting van een uniform Nederland geleefd. Nederland is historisch het land van overleg. Met het elkaar willen dus kunnen begrijpen zal Nederland zich handhaven. Het verzet was er niet om de oorlog enige weken te bekorten, evenmin om een revolutie te ontketenen van één bindend idee; het verzet heeft wel zin gegeven aan onze verscheidenheid. Hiermede ge wapend staan wij aan de graven van hen, die thans hetdacht worden. Geen collectieve herdenking. Deze bijeenkomst ving aan met een kort woord van ds. D. J. Vossers, die ds. D. Kuilman herdacht, een der strijders uit het geestelijk verzet, die Vrijdagavond overleden is. Het Toonkunst-orkest o. 1. v. Henk Geirnaert, speelde de „Mort de Mé- lisande" van Gabriël Fauvé, waarna alle aanwezigen, waaronder zich de buïgemeester, de gemeente-secreta ris en commissaris R. J Meyer be vonden, de „Bede voor het Vader land" zongen. Nadat Anton van Duinkerken ge sproken had en de Chr. Oratorium ver. „Con Amore", o. 1. v. Simon Jansen de „Drieënigheid" uit de or- gelmis van Bach en het „O, Bone Jesu" van Ignegneri gezongen had, sprak prof. dr. G. Stuiveling over de onmogelijkheid doden collectief te herdenken. Men ziet steeds het ge zicht van een bekende, een enkeling van hen die vielen. De gesneuvelden moeten bovendien niet geëerd wor den, omdat ze gestorven zijn; de dood is slechts het sluitzegel van' een brief. Spr. vroeg daarom aandacht voor de inhoud van hun leven, waarin zó iets waardevols geweest moet zijn, dat het de moeite waard was er hun leven voor te geven. De zin van de dood der doden kan slechts liggen in het leven der levenden. Niet hun dood heeft gevolgen, maar de trouw waar mede wij hen navolgen in het leven. Slechts dan hebben wij het recht hen te herdenken. Als wij niet in staat zijn de vrede te winnen zoals zij de Leidse Kath. Reisvereniging Kapelaan Plaat was weer present 4 K PROCENT 40-JARIGE LENING LEIDEN. Voor urgente objecten. Op Maandag 12 Mei a.s. staat de in schrijving open op 3.600.000 4J{ pro cent obligatiën, derde lening 1952, in stukken van 1000, ten laste van de gemeente Leiden, tot de koers van 100 procent. De lening heeft een looptijd van 40 jaar. Aflossing geschiedt in 40 gelijke jaarlijkse termijnen, voor het eerst op 1 Mei 1953. De opbrengst dient ter financiering van de wo ning-, scholen- en bruggenbouw en andere urgente objecten. Beursnote ring zal worden aangevraagd. oorlog gewonnen hebben, schieten wij tekort in het voortzetten van hun le ven en in het overnemen van de taak die uit hun handen viel Met het „Wilhelmus" en het ..Wilt heden nu treden" werd de«» Wiioen- komst gesloten. In de Zuiderkerk. Gelijktijdig werd in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg een der gelijke plechtigheid gehouden, welke door pl.m. 700 personen werd -bijge woond, w. o. de wethouders Menken, Van Schaik en v. d. Kwaak. Alvorens deze bijeenkomst, welke werd omlijst met zang van het Ne derlands Madrigaalkoor o. 1. v de heer W. Mizee en orgelspel van de heet* A. Martijn, een aanvang nam, heeft de heer C. Zandbergen met een enkel woord het plotseling overlijden van ds. D. Kuilman, lid van het Ere- comité van de Stichting „Doodenher- denking". herdacht. Dr F. Slomp (Frits de Zwerver), geref. predikant te Hoorn, herinnerde aan de vijf oorlogsdagen, waarop een lange moeielijke, veelal gevaarlijke verzetsstrijd volgde, met als inzet onze uiteindelijke vrijheid. Hoewel het verzetswerk aanvankelijk stond onder een storm van critiek, gingen gaandeweg de ogen van het Neder landse volk open en werd de ene na de andere verzetsgroep opgericht. Achter dit werk stond de liefde tot God. Koningin, Vaderland en niet in de laatste plaats tot onze kinderen, die men een nationaal socialistische overheersing wenste te bespaTen Ds. Slomp wees er op, dat een volk zich in liefde tot zijn medemens> gevend, niet is te overwinnen. Het is echter zaak, dat wij onze duur gekochte vrij heid thans ook trachten te behouden. Thans worden er al weer mensen ge vonden, die eertijds met ons hebben gestreden en die nu een ander sla venjuk zouden willen aantrekken. Laten wij ook thans in de geest van hen, die ons in de moeilijke ja ren der bezetting zijn voorgegaan, ons inzetten om onze vrijheid te be houden en laten wij daarbij niet ver geten, dat een biddend volk nooit verloren zal gaan. Nadat het Ned. Madrigaalkoor zich in enkele Slavisch Byzantijnse kerk gezangen had doen horen, voerde prof. dr. W. Asselbergs, die dit ook reeds deed in de Stadsgehoorzaal, het woord. Met het zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus werd deze stijlvolle plechtigheid besloten. van de Vrouw Beiden hartelijk gehuldigd Het stormachtig applaus, dat mi nutenlang aanhield, gold niet alleen de heer C. P. W. Schinck, die giste ren zijn zilveren jubileum vierde als voorzitter van de Reisvereniging voor Katholieken, afd. Leiden, maar minstens evenzeer de geestelijk ad viseur, kapelaan Th. Plaat, die een half jaar geleden zeer ernstig werd gewond bij een aanrijding in Heem stede en die thans zover hersteld is, dat hij gisteren voor het eerst in het openbaar verschijnen kon. Toen hij gisteravond met de zilveren voor zitter het St. Antonius Clubhuis bin nentrad, leunend op een stok en met een voet nog in het gips, brachten de leden beiden een ovatie, waarin Aantrekkelijk programma Tien jaar geleden begon het St. Francisca Romana-werk met het or ganiseren van clubs voor meisjes in de Van der Werffstraat en het werk had sindsdien voortgang onder om standigheden, die soms minder aan genaam, maar over het algemeen toch prettig waren. Dat werd aanlei ding om een feest- en propaganda- avond aan de ouders van de kinderen van „In de Vrolijcke Arcke" aan te bieden. De kinderen zélf zouden het progi-amma verzorgen, wat de ouders zeer waarderen, gezien hun opkymst gisteravond in de grote stadsgehoor zaal De aanwezigen werden welkom ge heten door aalmoezenier Rector F. Bernefeld, die wel gehoopt had op een nóg groter opkomst en belang stelling, vooral van niet-ouders, maar toch tevreden was met wat er in casu zat Het programma, dat uitmuntte door prettige eenvoud en goed bedoeling en dat met liefde en enthousiasme werd gebracht, vermeldde het optre den van de „Duiventol". de ballet groep, de toneelgroep, de volksdans groep en de club van zes. De Duiven til kwam met een aardig zangspelle tje, de balleteroep met een bijna val. maakt menuet (vooral ook de aankle ding verdiende lof!) en een Pierot- dans, de toneelgroep met het sprook je Hans en Grietje en de kinderope rette „Juffertje Hap" (in drie bedrij ven o. 1. v. de heer W. Verburg) In de club van zes bleken scheppende krachten aanwezig. De groep ont wierp zélf twee dansen en maakte ex- de costuums voor! Bovendien bleken ze alle zes goed op het mondorgel thuis te zijn. De avond muntte trouwens uit door originele vondsten. Daar was op de eerste plaats de verloting. Een lot bestond uit een reep chocolade plus een gebakje. Beiden bevatten een nummer, waarmee men kon meedin gen naar een grote taart. De lekker nijen gingen nu vanzelfsprekend dubbel vlüg van de hand. En daar was de moederhulde: héél de bevolking van de Vroljjcke Arcke voor het voetlicht, ieder met een klein, eigengemaakt geschenk voor moeder, aangeboden in een geestig lied, zeer tot vermaak van de zaal. De opgewonden kleuren op de kin dergezichten en de lachende ouders 'bewezen, dat de avond geslaagd was, Vice-voorzitter W. Driessen (geheel links) biedt kapelaan Plaat een fruit mand vol vitamine aan. Tussen hen in het hoofdbestuurslid dr. Th. van Hout. Geheel rechts de jubilerende voorzitter C. P. W. Schinck. (Foto: „De Leidse Courant"). zowel de dankbaarheid voor het werk van de heer Schinck als dc vreugde over het weerzien van ka pelaan Plaat tot uiting kwam. De heer W. Driessen, vice-voor zitter van de afdeling, huldigde in zijn welkomstwoord de heer Schinck om zijn ongekende vitaliteit, die de laatste tijd ook gebleken is in zijn nieuwe functie als vice-voorzitter van het hoofdbestuur. Spr. toonde zich zeer verheugd over het weer zien van kapelaan Plaat, die men node gemist heeft en die binnenkort zijn plaats weer gaat innemen in het bestuur. Er ligt nog veel werk te wachten voor de heer Schinck, wiens idealisme en enthousiasme het 25 jaar geleden begonnen werk zo prachtig geconsolideerd hebben. £ls dank hiervoor wilden de leden hun voorzitter een feestavond aanbieden, die geheel door eigen krachten werd verzorgd. Onder leiding van de heer Qui- rien ter Haar werd een voortreffelijk programma gebracht, beginnend met een originele proloog, waarin de vooi-zitter op charmante wijze bloe men werden aangeboden. We hoor den een nieuw Leids bandje, tien meisjes uit de St. Petrusparochie, die zich de Gibato's noemen en die be kende melodietjes aan hun banjo's en gitaren ontlokten. Uitstekend was het Menuet van Mozart, gedanst door twee meisjes, kostelijk het ballet van het kostschoolmeisje, grappig de schets van de drie zusters en geestig het gebabbel van de dames Kies en Bes. Alles tezamer. onder de titel „Non stop recht door op reis". Vele vriendelijke woorden. Tussen de nummers door werden vele vriendelijke woorden gesproken. Kapelaan Plaat dankte de hder Schinck voor zijn werk als voorzitter; rector Kraakman, geest, raadsman van het hoofdbestuur, afgevaardig den van de afdelingen Tilburg, Gro ningen, Rotterdam en Den Haag bo den hun gelukwensen aan, de laatste in een geestige muzikale omlijsting. Vele geschenken werden aangeboden. De heer Schinck dankte voor alle MARIA ONZE MOEDER. Het is Meimaand! Het gebed, dat wij, katholieken, het meest bidden, is het „Wees ge groet, Maria! Wij bidden het thuis, in de kerk, ja altijd wanneer de nood ens dringt te vragen, of vreugde ons tot danken aanzet. Het is of wij het aanvoelen, dat God ons zijn Hemelse Genadeschatten slechts doet toeko men door Maria, de Middelares aller Genade. Daarom? mogen wij er ons op verheugen, de voortdurende be scherming te hebben van Haar, die wij noemen: onze Moeder! Die moederlijke schutse hebben wij in onze dagen wel heel bijzonder no dig, ofschoon wij na de jaren 1940 1945 gemeend hadden, dat er nu een tijd van vrede en welvaart zou aan breken, (het is slechts bij de mening gebleven. Wc leven weer onder dc bange dreiging van'n nieuwe wereld oorlog, de wereld dwaalt steeds meer van God af. Het is mede daarom, dat het be stuur van de Kath. Vrouwenbewe ging U nogmaals aanspoort, deel te nemen aan de bedevaart naar Heilo. Dames, de gewone verontschuldi ging, van: „daar heb ik geen tijd voor", mag hier niet opgaan. Laten we eerlijk zijn, dikwijls maken wij ons wel druk voor heel wat onbe langrijker zaken. Daarom, houdt Dinsdag 13 Mei a.s. vrij. Laten zo veel mogelijk van ons opgaan naar Maria, en die dag ons gezin in haar bijzondere bescherming aanbevelen. Wij. moeders, mogen het toch wel goed voor ogen houden, dat wij de steun van Maria hard, ja heel hard nodig hebben. De kosten, aan deze bedevaart ver bonden. bedragen 4,45. Tot en met 12 Mei kunt u zich opgeven bij ir/evr. v d. Klugt-Hendriks, Haarlemmer straat 256. HET GILDE-BESTUUR „Leiden Leeft" zegt de V.V.V. op kleurige affiches binnen en buiten de stad. Als een van de levensteke nen mag gezien worden het initia tief van de fa. Harland om twee bo ten door de Leidse grachten en sin gels te laten varen, waarmede het reeds bekende Glippertje (dat dit seizoen in tweevoud door de stad rijdt) thans twee zusjes gekregen heeft. Een goed idee! Leiden is wel iswaar kleiner dan Amsterdam, waar deze rondvaarten al jarenlang ge houden worden, maar er is vanaf het water toch genoeg te zien in Leiden om een dergelijk particulier inititatief te rechtvaardigen. En toe te juichen! Zaterdagmiddag maakten we met een aantal genodigden, waaronder de wethouders Van Schaik en van dei- Kwaak (voorzitter V.V.V.het V.V.V.-bestuur en directeur J. Vis ser, commissaris R. J. Meyer, de he ren M. Weima en L. A. Mennes, di recteur en oud-directeur van de Markt en Havendienst, en de heer J. v. d. Meer, „vader van het Glip- pei'tje", de officiële eerste vaart door de Leidse singels. De geriefelijk in gerichte boot voer van de Beesten markt af, om via het Galgewater de Witte Singel te bereiken. Door de Zoetcrwoudse Singel, de ZUlsingel, de Haven, Herengracht, Utrechtse Veer, Nieuwe Rijn, Botermarkt, Vis markt, Aalmarkt en Galgewater kwam het gezelschap na vijf kwar tier weer op het beginpunt aan, waar de heer Borgerding de passagiers in zijn Pannekoekenhuisje nodigde voor een frisse dronk. We hebben genoten op deze rond vaart! Vanaf het water ziet men Lei den op een heel aparte manier. Prachtig was het in de Witte Singel langs de Hortus te varen en langs het rijke groen aan de Zoeterwoudse Singel. Met meer dan gewone aan dacht werden Meelfabriek en Grof smederij bekeken. En wat heeft men een schitterend gezicht op de Zijl poort! Hoe heerlijk was het door de Nieuwe Rijn te varen. Niet alleen omdat we zo hartelijk toegewuifd wei-den door onze collega Beer, maar ook omdat men de bedrijvige Zater dagse markt eens van een andere kant bekijken kon. Dat is het, men ziet vertrouwde stadsbeelden van heel andere kant; de boottocht geeft er een geheel aparte kijk op. Kernachtiger en korter. Voor vreemdelingen wellicht nut tig, maar voor Leidenaars vaak over bodig werd per microfoon een toe lichting gegeven op hetgeen men voorbij voer. Afgezien van enige his torische onnauwkeurigheden zouden goede woorden, was verheugd over de terugkeer van kapelaan Plaat en zag in de gi-ote opkomst der leden een bewijs, dat de vereniging springle vend is. Een geanimeerd bal hield de feestende reizigers tot diep in de nacht vrolijk bijeen. 'sMiddags recipieerde de heer Schinck in „De Doelen", waar vele le den hun gelukwensen kwamen aan bieden. Bovendien verschenen pas toor Th. Beukers, dr Th. van Hout, lid van het hoofdbestuur, mr. H. J. Dirks, voorzitter van de Leidse Arka, de heer A. van Dijk, voorzitter van de Kath. Raadsfractie en talrijke an deren ter receptie. De afdeling Delft wipte, op doortocht naar de bollenvel den, ook even aan. Het aanleggen van een oprij terrein met veeperron en het overplaatsen van veestanden t.b.v. een t.b.c.-vrije markt, met bijkomende werken op de veemarkt is gegund aan T. Bakker te R'dan? voor het bedrag van 11.080. T. Bakker was de laagste inschrijver bij de op 10 April jl. gehouden aan besteding. Burgerlijke Stand Geboren: Willem z. van W. Ver ver en P. J. Johannes; Johannes Hendrikus Antonius Marius z. van J. H. A. Brede wold en. J. Delsasso; Dirkje Cornelia d. van J. Hogewo- ning en W. Kramer; Johanna d. van H. Lubbe en R. Goddijn; Anna Hen- drika d. van A. de Keizer en G. Swets; Maarten z. van J. Imthorn en M. Kuijt. Overleden: D. Kuilman m. 69 j.; C. P. van der Meer vr. 73 j. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heer J. Metz, Goes; voor het doctoraal exa men Indonesisch recht de heer N. van Velzen, Voorburg; voor het candidaatsexamen Godgeleerdheid de heren G. J. van Embden, Vlaar- dingen en Alb. v. d. Klaauw, Lei den. (Foto: „De Leidse Courant' we de tekst kernachtiger en vooral korter willen horen. Men moet de opvarenden rustig de gelegenheid geven te kijken, zonder afgeleid te worden door een bijna onafgebro ken microfoon-stem. De boot, die door de singels varen zal, kan 55 passagiers bergen. De tweede, eveneens „Sleutelstad" ge heten, is iets kleiner (45 pers.) en speciaal bestemd voor tochten door de grachten. De laatste zal in het komend seizoen vertrekken en aan komen bij de Gijselaarsbank aan het Rapenburg en de volgende route va ren: Rapenburg, Steenschuur, Gan getje Botermarkt, Vismarkt, Aal markt, Oude Rijn, Haven. Zijlsingel, Zoeterwoudse Singel, Witte Singel, Vliet, Rapenburg. R.K. Muzikanten deden te Leiden examen Gedurende twee dagen werden door de R.K. Bond van Muziekgezel schappen in Zuid-Holland te Leiden de jaarlijkse dilettantcnexamens ge houden. De bondsvoorzitter, dc heer C. A. Volgering, sprak een welkomstwoord tot de heren S. Noom en L. v. d. Hoef, examinatoren, de aanwezige leden van het bondsbestuur en ae candidaten voor het muziekdiploma. De deelname aan de examens was goed te noemen. 49 candidaten had den zich laten inschrijven, waarvan er echter 8 niet zijn opgekomen. Voor diploma A slaagden 29 candi daten, 6 werden afgewezen. Voor diploma B slaagden 4 candidaten, 1 werd afgewezen. Voor diploma C slaagde 1 candidaat, afgewezen geen. De namen der geslaagden voor diploma A zijn: G. v. d. Berg, sax. ibaryton en A. de Haas, piston, beiden Excelsioi*, Noordvvijk; N. Doblbe, alt hoorn, G. v. d. Berg, bugle J. Eijs, sax. sopr., allen D.S.S. te Aarlandcr- veen; G. Kerkhof, baryton, C. J. de Vette, fluit, beiden St. Radboud te Kethel; C. A. Pouw, tuba, St. Caro- lus, Montfoort; G. J. Sikking, clar., Matthias te Warmond; W. A. v. Am sterdam, clarinet, A. de Bruin, cla rinet, B. P. N. v. Stijn, clarinet, P. Kleyhorst, clarinet, C. W. Hooger- vorst, clarinet, H. M. L. v. Stijn, ba ryton, allen Canite Tuba te Lisse; Th. J. Zuiderwijk, trompet, W. van Dijk Jr., bugle, W. v. Lier, trompet, H. Zuiderwijk, piston, L. v. Lier, tuba, W. Veerkamp, sax. baryton, A. J. M. Elswijk, pauken, D. H. de Bruin, sax. sopr., C. P. v.Dijk, alt sax., W. v. Dijk Jr., bugle, G. J. M. Witkamp, sax. tenor, P. v. Dijk, bugle, allen Pius X te Poeldijk; P. J. G. de Boer, piston, St. Jansfanfare Zoeterwoude; C. J. Hoogervorst, bugle, Arti et Religioni, Langeraar. Voor diploma B slaagden; J. P. v. Mil, fluit, S. L. Heijdra, piston, bei den St. Radboud te Kethel; P. v. d. Spek, sax. alto, de Phoenix te Wa teringen; W. J. Zuiderwijk, clarinet, St. Gregorius, Kwintsheul. Voor dipl. C geslaagd: J. Heems kerk, clarinet, St. Matthias te War mond. Wegens overvloed van copie moet veel stadsnieuws tot morgen blijvr overstaan. Wilt U iets weten Vraag: Mijn zoon is 17 Oct. '51 14 jaar geworden, heeft 6 klassen lager onderwijs gehad en zit nu voor het 2e jaar in de V.G.L.O.-klas. Is hij nu nog leerplichtig en moet hij de 8ste klas af maken of kan ik hem nu al varj school af doen? Antwoord: De leerplicht van uw zoon eindigt op zijn 15e verjaardag. Vraag: inzake het vervaardigen van Limericks. Antwoord: Om u een inzicht te ge ven in de samenstelling van een Li merick, menen wij het beste te doen door het volgende Limerickje voor u af te drukken. Een Limerickje produceren Is moeilijk, maar 't is te leren. U kijkt maar een goed Hoe 'n ander het doet En dan maar eens zelf gaan proberen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3