RIJNSTREEK DUINSTREEK Gezellige ballons naar Waf' Burgerm. Warnaar telegr N. 11. „TRIO" Dief nam geldkistje uit brandkast en ging er vandoor Achtervolger vond de buit in een bosje ZATERDAG 3 MEI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIIN LEK NIET AAN PAALTJES. Koeien sterven er van. Het gebied waar achter Avifauna zand aan het land wordt onttrokken, is door de hiermede belaste firma afgezet met z.g. piket-palen. Deze zijn bestreken met rood verfstof (menie). De koeien van de veehou der A. de Wit in wijk Hoorn plegen hieraan weieens te likken. Dit be komt de dieren blijkbaar niet al te best. Eén koe is volgens de veearts hieraan reeds bezweken. Een ander beest zal dit voorbeeld vermoedelijk wel volgen. Een schadepost voor een van de partijen! Verbetering wegen. De nieuwe Prins Bernhardlaan, achter het raad huis naar de Rijksstraatweg, is even als het oude gedeelte van de verbin dingsweg UtrechtLeiden, door de kom der gemeente, voorzien van moderne armaturen voor de straat verlichting. Gedeeltelijk is deze weg al in gebruik. Over enkele weken zal het resterende deel klaar komen en zal de lang verwachte verbete ring in dit opzicht een feit worden. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar A. Ram-E. Ram-de Graaf, Raadhuisstraat 45, hoopt 9 Mei e.k. zijn 50 jarig huwelijksfeest te vieren. De heer A. v. Triest, brugwach ter aan de Alphense brug is met in gang van 5 Mei belast met de bedie ning van de Oostpoortbrug te Delft. Geboren: Margaretha Jacomijntje Antonia dr van P. C. van Muijen en M. J. van der Kemp; Johannes, zn y. F. Schaaf en B. A. de Kok; Hendri- kus, zn van J. v. Duijn en P. de Kor te; Albert, zn van D. L. v. d. Spek en A. v. Vliet; Hendrik, zn van D. van Oeveren en N. v. Wageningen; Maartje Jannetje, dr van C. v. Arkel en J. van Triest; Margaretha Maria, dr van L. Rombouts en C. Lemmer man; Klazina Maria Anna, dr v. Th. J. Ketel en KI. M. de Jong. Overleden: Hendrina G. M. Jan sen, 2 jr; Johannes H. v. Vliet, 84 jr; Johanna Spruiten burg, 90 jr, wed. van T. Reijneveld. Ondertrouwd: Hendrik de Waal, 27 jr en Johanna M. de Horde 35 jr; Gerardus J. v. Leeuwen, 33 jr en Kuinera v. Deuren 23 jr; Comelis J. Geertman 25 jr en Margje N. de Gent, 25 jr; Leendert C. A, van der Nagel, 27 jr en Arendina J. Kroos hof 29 jr; Gerrit M. van Ommeren 39 jr en Maria J. Snel; Dirk Zwart, 33 jr en Drikje v. Leeuwen 29 jr. Getrouwd: W. Piketh en M. J. v. Rossem; J. Schonewille en S. G. van Schip; A. G. Houtman en M. van de Pol; O. Vuurens en W. Domburg. BOSKOOP Geboren: Jacobus Cornelis z. van Q. C. van der Voort en J. J. van Hevelingen; Foka Sophia d. van D. Haitsma en C. L. Woldring; Maria Catharina Petronella d, van P. J. Spaarman en J. J. van Wijk; Cor nelia Johanna Geertruida d. van P. J. Houdijk en H. P. Pri. Ondertrouwd: P. J. R. de Vries en A. M. J. Ramp. Overleden: Jan Dirk Burger 71 j. HAZERSWOUDE Geboren: Johannes Bosco, zn van C. J. van der Laan en M. E. Andries- sen. Ondertrouwd: Diederik Sierig, 28 j. te 's-Gravenhage en Teuntje den Hooglander 27 j. Getrouwd: W. H. van der Hoeven en J. W. M. Verhorik; A. G. C. de Frankrijker en J. M. M. Straathof; C. G. v. Leeuwen en E. A. M. Straat hof. Overleden: Petronella v. d. Toorn, 77 jr, echtg. van Johannes Hassefras. HOOGMADE Par. Actie Comité. Voor belang hebbenden wordt medegedeeld, dat de bibliotheek gedurende de zomer maanden alleen op Zaterdagavond van 78 uur geopend zal zijn. Tevens zij medegedeeld, dat de in zameling oud papier (tijdelijk?) is stopgezet. LEIDERDORP Voorlichtingsavond ziekenfonds- wezen. Het dagelijks bestuur van het C.Z.H. hield een voorlichtings avond. Het ontstaan en de groei van de ziekenfondsen werd belicht door de heer v. d. Wolf, adj. dir. van het C.Z.H. Na een uitgebreid historisch overzicht besprak spr. de bestaande regeling in deze tijd. Midden in een tarweveld van de boerderij Willem II van de weduwe E. Ouddijk landde gisteravond even na half acht een ballon van de Haag se ballonclub. Twee-en-een-half uur tevoren was de ballon opgestegen van het Jaarbeursterrein aan de Croeselaan te Utrecht. In de mand bevonden zich de heer J. Boesman als commandant, verder de heer C. de Vos Klootwijk van de Haagse ballonclub, de heer H. Kossman, hoofdredacteur van Avia Vliegwe reld en een journalist uit Utrecht. Zo kalm als de tocht in het lucht ruim was verlopen vertelt het Alg. Dagblad zoveel drukte had hij op de begane grond veroorzaakt, Op de rijksweg tussen Woerden en Gouda werd om te beginnen twee maal een tussenlanding uitgevoerd, waarbij telkens een andere journa list uit Utrecht (twaalf man sterk volgden dezen ballon in drie auto's), in de mand plaats nam. De stoet auto's groeide met de minuut, zodat LEIMUEDEN Gemeenteraad. De gemeente raad komt Vrijdag a.s. te 8 uur bij een met op de agenda o.a.: voorstel tot verkoop van grond; vaststelling rekening 1950/51 Woningbedrijf; voorstel van B. en W. inzake benoe ming van de heer J. A. Brinkhorst tot gemeente-geneesheer en tot vac cinateur; verzoek van het Kraam- centrum het Wit-gele Kruis te Roe- lofarendsveen om verhoging van subsidie. Zuster Josephine 25 jaar aan de St. Jozefschool. Donderdag her dacht Zuster Josephina de dag, waar op zij voor 25 jaar kwam in het St. Jozefklooster en in de St. Jozef school. Hoewel een dergelijk jubi leum in het klooster niet gevierd wordt, kon dit feest natuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. Gedurende deze 25 jaar heeft Zuster Josephina zich altijd ten volle gegeven aan het onderwijs van de jeugd van deze pa rochie. Haar minder goede gezond heid van de laatste jaren deden de liefde en de ijver voor die kinderen niet verminderen. Bijna altijd wer den de le of 2e klas aan haar. zorgen toevertrouwd, wat geen gemakke lijke taak is. Begaafd met geduld en bijzondere tact was het steeds een ideaal van deze zuster om de aller kleinste de eerste kennis bij te bren gen. Elk jaar opnieuw was het Zus ter Josephina die een aantal kinde ren voorbereidde op de le H. Com munie, en men was dan overtuigd, dat dit gebeurde op een bijzondere wijze. Gisteren heeft de schooljeugd de zilveren jubilaresse een eenvou dig feestprogramma aangeboden. Ook de jongens van de St. Janschool werkte hieraan mede. Het program ma wat heel aardig was en boven dien leerzaam voor de kinderen werd ook bijgewoond door pastoor en ka pelaan. Hierbij werden verschillen de bloemstukken en geschenken aangeboden. Ook verschillende pa rochianen gaven blijk van hun waar dering voor hetgeen Zuster Josephi ne in de loop der jaren heeft gedaan. NIEUWKOOP Geboren: Josephus Antoruius, z. van J. A. v. d. Helder en G. J. Zuijder- vliet; Gerarda Maria, d. van A. J. Wansinck en J. H. Rietveld; Petrus Johannes Maria, z. van P. Zimmer man en W. Willems. Ondertrouwd: G. M. Kelder 25 j. en J. W. Vlaar 23 j.; A. Verburg 27 j., won. te Stolwijk en T. J. van den Berg 24 j. Overleden: H. Schalkwijk 63 j., echt genote van G. Vervoorn. NOORDEN Jaarvergadering Coöp. Boerenleen bank Wegens ziekte van de voor zitter, de heer M. P. v. d. Weyden, werd de vergadering geopend en ge leid door de heer D. Blok. De heer M. P. v. d. Weyden werd met grote meerderheid herkozen als voorzitter. De heer Jac. Zuydervliet werd weer lid van de raad van toezicht. De rente van de spaargelden werd ver hoogd tot 2,4 tot 5000, daarboven tot 1,25%. Debet saldi rekening cou ranten voorschotten op borgstelling 4 pre. Vaste hypotheken 4 1/2 pet. Credit rente rekening courant, werd verlaagd tot Uit het jaarver slag van de kassier ontlenen wij de volgende cijfers; Aantal spaarreke ningen 870, voorschotten 48, beleg gingsrekeningen 102, dagboekposten lopende rek. 5966 en spaarrekenin gen 1167. Het aantal leden was geste gen tot 120. Uit de balans haalden wij de volgende cijfers; verstrekte hypotheken 180,975,voorschot ten 41.380,25, Centrale bank 438..036.42, rekeninghouders f 36. 273,44. effecten 163.749,69, en van de creditzijde; spaargelden f 733.851, 93, rekeninghouders f 126.655,51, re servefonds 23.844,19, bijzondere re serve 1685,53 en winst over 1951 1565,17. Het totaalbedrag van de balans was f 905.259,24. ROELOFARENDSVEEN Treffers (R'veen). Voor de ju niorentienkamp van afd. den Haag, welke a.s. Zondag in de van Heutz- straat te den Haag wordt gehouden, zijn de volgende Treffersspelers door de K.T.C. gekozen: Arie Hogenboom, Ton Hogeboom, Leo v. d. Meer, Siem v. Ruiten, Ton Volwater en reserve Th. v. d. Meer. In verband met de dodenherden king is er Zaterdag geen trainen. ZOETERWOUDE GEEN SCHEEPVAART MEER IN GELDERWOUDSCHE VAART. Op verzoek van het bestuur van de Drooggemaakte Gelderwoudsche pol der hebben Ged. Staten aan Prov. Staten voorgesteld de scheepvaart- gelegenheid in de Gelderwoudsche vaart op te heffen. De Gelderwoudsche vaart wordt thans nog gebruikt voor watervoor ziening van de aanliggende boerde rijen en voor het inlten van water in de polder. Ter voorkoming, dat de polder na het opheffen van de vaar- gelegenheid het onderhoud van de vaart zou verwaarlozen, achten Ged. Staten het gewenst, in het bijzonder reglement de bepaling op te nemen, dr.t het schoonhouden en op diepte houden van de Gelderwoudsche vaart tot de taak van de polder blijft be horen. HAAGSCHE SCHOUW Maria-conferenties Evenals verleden jaar zullen ook in deze Meimaand vier Maria-con ferenties gehouden worden in de kerk van Maria Middelares van alle Genaden aan de Haagsche Schouw te Voorschoten (onmiddellijk nabij de Gele Tram-halte). De conferen ties worden gegeven door de beken de Montfortaner-predikant pater G. Tesser op vier achtereenvolgende Zondagen, telkens om zeven uur 's avonds. De titels voor dc confe renties van 4, 11 18 en 25 Mei zijn resp. Gods Triomf, Moeder der Mensen, Zee van Smarten en Volg Uw Moeder. Omdat in vroeger jaren voor de Mariale conferenties in deze kerk steeds grote belangstelling was, mag ook dit jaar verwacht worden, dat zeer velen hun devotie tot Moeder Maria willen vergroten door naar deze conferenties te komen luiste ren. KATWIJK AAN DEN RIJN Priesterstudenten komen 5 Mei. terug Laan en Bergman, wordt de dienst Zondag voor Katwijk a. d. Rijn en Rijnsburg waargenomen door dok ter Bergman, Valkenb. weg, Kat wijk a. d. Rijn. Voor het diploma Vakbekwaam heid Melk-, Boter-kaashandel slaag de te 's-Gravenhage mej. Marie Verdoes. LEIDSCHENDAM Gevallenen van Ypenburg herdacht. Hedenmorgen heeft het regiment zware luchtdoelartillerie „Ypenburg" degenen herdacht, die op het vlieg veld van die naam in Mei 1940 het ieven lieten. Lt-kol. v. Dommelen legde in Park Leeuwenbergh een krans van witte seringen bij het monument. Na afloop van de plechtigheid werd het Wilhelmus gespeeld. NOORD WIJK Noordwijkers gaan athletiek beoefenen Er bestond reeds lang 'behoefte aan een Katholieke athletiek vereniging in Noord wijk en in verband daar mede hebben de besturen van SJC en MSV. na enkele besprekingen. voor vernieuwing van kolen- bergplaatsen. BETONKOLEN-HOKKEN onverwoestbaar inhond ca. 8 Hl. met separatie LEIDEN - TELEF. 21747-21748 (Advertentie) met zonnig weer en Noordenwind. De le duif kwam aan te 9.52.44 uur. Snelheid 1008.95 meter per minuut. Uitslag: 1, 20, 21, 27, 39 C. en J. Broekhof; 2 J. Traas; 3, 30 G. Rotte veel; 4 J. Franck; 5, 8, 29 P. Heshof; 6, 24, 34 C. P. v. d. Berg; 7, 10, 13 Br. Kok; 9, 16, 18, 25, 33 Paviljoen St. Pieter van de Sint Bavostichting. WSB. Met de wedstrijd Wil helmusWSB wordt de competitie besloten. Zaterdag 3.30 uur speelt WSB c tegen WSB d. Schoolvoetbalwedstrijden op 5 Mei. De schoolvoetbalwedstrijden Maandag 5 Mei 9 uur 's morgens (Nationale Feestdag) zullen niet ge houden worden op het bijterrein van de R.K. Voetbalver. „St. Bavo" doch op het terrein gelegen langs het vroegere clubhuis op het hoofdter rein van de stichting. Men kan het terrein bereiken via de hoofdingang van de St. Bavo Stichting. OEGSTGEEST CLUBKAMPIOENSCHAPPEN TAFELTENNISVER. „OEGSTGEEST" In de grote zaal van het parochie huis werden de clubkampioenschap pen tafeltennis gehouden, waarbij vaak spannende strijd werd gele verd. De meeste uitslagen bleven echter in de lijn der verwachtingen. Het heren enkelspel bracht in de halve finale J. en W. Dofferhoff, als- mede J. Kemperman. Laatstgenoem de lootte vrij, terwijl de broeder strijd beslist werd in het voordeel van J. Dofferhoff met 2114, 10 21, 2118, hetgeen dus van weinig krachtsverschil getuigt. De finale J. DofferhoffJ. Kemperman werd eveneens zeer spannend, waarbij eerstgenoemde tenslotte zegevierde met 19—21, 21—15, 21—19. In de verliezersronde versloeg K. Dries- sen Fr. Bazelmans met 1621, 21 17, 21—19. Het dames enkel bracht J. Hof man en N. Lubbe in de finale, wel ke ontmoeting ook eerst in de der de game beslist werd; N. Lubbe won tenslotte met 22—20, 19—21, 21—10. In de verliezersronde wist C. Zand bergen te .winnen van J. van Bellen, eveneens in drie games. De uitslag werd hier? 20—22, 21—17, 21—10. Het herendubbel gaf een goed ge speelde finale tussen de gebr. F. en Ch. Bazelmans tegen de gebr. J. en W. Dofferhoff. Eerstgenoemden slaagden er zowaar in te winnen met 21—14, 18—21, 21—19. Het gemengd dubbel was voor J. van BellenJ. Kemperman, die N. Lubbe en P. Voskuil versloegen met 217, 1221, 2114. En het Junio renkampioenschap tenslotte ging naar K. Driessen, die J. Kemperman met 2119, 2117 versloeg. Morgenmiddag om 4 uur zal er ter gelegenheid van de opening van de Juniorenclub in de grote zaal van het parochiehuis een demonstratie wotden gegeven door de Sleutel spelers H. en R. van der Voort. En op Vrijdag 9 Mei des avonds te 8.30 uur zal eveneens in deze zaal een tweekamp worden gehouden tussen de beide verenigingen „Oegst- geest" en „Poelgeest" met als inzet de van Noort-wisselbeker. Rond de Braderie. Uiterlijk is er van de a.s. Maandag te houden Braderie nog weinig te bespeuren, maar binnenskamers heerst bij de vele deelnemende middenstanders de grootst mogelijke activiteit, want iedereen wil zo goed en origineel mogelijk voor de dag komen. De marktverkoop zal Maandag middag om 2 uur worden geopend, doordat burgemeester du Boeuff en echtgenote, vergezeld van de leden van het middenstandscomité en het £ied aan deze tijd DE SULTAN EN DE LORDS De sultan liet zijn harem in de steek zo heb ik hier in deze krant gelezen. Wat zou daar van toch wel de oorzaak wezen? Misschien wel werd zijn sultanshart wat week ik heb zo geen verstand van zulke wezen. Maar wel de eed'le lord van 't Hogerhuis. Hoe is de toestand nu? 2» wou hij weten. Hebben des sultans dames wel te eten? en blijven zij zo heel alleen nu thuis? Zo met z'n twee-en-veertig moet U weten. En zou 't niet nodig zijn zo vroeg een and're lord, die bang was voor het lot van al die vrouwen hij heeft in 't mannendom niet veel vertrouwen dat hier onmidd'lijk ingegrepen wordt? Men ziet weer: op een Lord kun je toch bouwen. Als ik mijn mening hierop zeggen mag: die lords vind ik wel twee hoogstaande heren; je hoeft je voor zo iets niet te gêneren, zy helpen hier toch onder Britse vlag en Britten blijven, zegt men, steeds meneren. Ik ben geen lord, maar een gewone man en kom dus hier niet gaarne tussenbeiden, nu wil die lord die vrouwen gaan bevrijden. Ach, al die sultans gaan mij zo niet an, maar ik heb met die sultan medelijden. TROUBADOUR. SASSENHE1M achtervolger het fietspad op, dat onder het spoorviaduct loopt. Enige tijd later zag N. R. de man uit een bosje komen. Toen hij daar ging kij ken vond hij de geldkist en een lin nen zak met gereedschappen. De dief was inmiddels verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. De eigenaar heeft de geldkist inmid dels terugontvangen. Gisterenmiddag tegen drie uur heeft een onbekend persoon kans gezien een geldkist te ontvreemden uit een brandkast, welke in het kantoor van de fa. v. E. aan de Hoofdstraat te Sassenheim stond. De dief stapte hierna op de fiets en verdween in de richting Leiden. Een zekere N. R. had een en ander waargenomen en is de persoon ach terna gefietst. Bij de Klinkenberg zag hij kans de man in te halen, om dat de spoorbomen gesloten waren. De dief ging bij het zien van een bestuur van de O.V. per Glippertje een rondrit langs de Braderie zullen maken. Ook het publiek zal in de loop van de dag en de avond gele genheid krijgen, van het Glippertje gebruik te maken voor een rondrrit langs de stands. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde de heer J. Goed- bloed voor het doctoraal examen rechten. ZOETERMEER „Semper Crescendo" De R.K. Mandolineclub Semper Crescendo heeft dezer dagen een ledenvergade ring in het Parochiehuis gehouden. Als punt 1 stond op de agenda de voorziening in een aantal bestuurs functies. Voorz. Hoogduin kreeg daardoor medewerking van twee da mes. Secretaresse werd mej. R. Stam, penningmeesteresse mej. A. v. Steen deren. Aan de accordeonisten werd toegezegd, dat, wanneer zij flink blij ven studeren, zij bij de eerstvolgende uitvoering ook medewerking mogen verlenen. De Zondagsdienst voor de Kruis verenigingen wordt op 4 Mei waar genomen door zuster de Rooij en niet, zoals eerder gemeld, door zuster De Backer. Belastingambtenaar, die men node zag gaan Afscheid van P. Beye Gisterenavond werd in de raad zaal van het gemeentehuis een af scheidsreceptie gehouden voor de heer P. Beye, die dienstgeleider bij de belastingen was en met pensioen Ls gegaan. Van de gelegenheid om van de heer Beye afscheid te nemen, werd door zeer velen gebruik gemaakt. Wij zagen o.a. vertegenwoordigers van de middenstand, industrie, bloembollen wereld enz. Er was ook een comité gevormd cm namens de bevolking de heer Beye een huldeblijk te bezorgen. Tijdens de receptie sprak de voor- z'tter van dit comité, burgemeester R. Sandberg van Boelens, een kort afscheidswoord. Spr. zeide, dat de mensen over het algemeen zeer zijn ingenomen met het vertrek van een belastingambtenaar. In dit geval is dat echter niet zo. Populair kan men de figuur van de heer Beye schetsen door te zeggen: „Spreek met Beye en het komt in orde". Het werk en het optreden van de heer Beye is dan ook een aanleiding geweest tot deze huldiging. Spr. vond het een groot voorrecht om namens het comité een hulde blijk te mogen overhandigen. Dit huldeblijk bestond uit een couvert met inhoud. Aan mevr. Beye werden bloemen overhandigd. Intussen was 3e harmonie „Crescendo" voor het gemeentehuis aangetreden, die enige lummers ten gehore bracht. Hierna dankte de heer Beye voor ie hulde, dieJhepx rrrs geLrs.^Jr OORSCHOTEN Herdenking gevallenen. Zater- iagavond om 19.30 uur wordt er bij iet plaatselijk monument aan de '<on. Julianalaan een plechtigheid jehouden ter herdenking van de tij- lens de oorlogs- en bezettingsjaren LS401945 gevallenen. Vacantiebonnen. Op Maandag- ivond 5 Mei a.s. om 20,00 uur is er Jij de heer J. v. d. Ploeg, Leidse- yeg 10, gelegenheid om de vacan- iebonncn land- en tuinbouw, op- Iruk 1951 in te leveren. Dit is de aatstc gelegenheid om oude bonnen n te leveren. S.V.L.V. Zondagmiddag a.s .peelt SVLV 1 een vriendschappe- ijke wedstrijd tegen Oud-Gastel 1, ifdelingskampioen van Noord-Bra- >ant. De plaatselijke woningcommis- iie houdt haar wekelijkse zitting leze week niet op Woensdag- maar ip Dinsdagavond a.s. Door de stemgerechtigde inge- anden van de Noord-Hoflandse Pol ier is met ingang van 1 Juli 1952 jenoemd tot secr.-penn. van de vfoord-Hoflandsc Polder de heer M. 5. Emeis. De medische Zondagsdienst vordt gedurende dit weekeinde voor poedgevallen waargenomen door Ir. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, 7eL 493. WARMOND Wijziging feestprogramma. Het eestprogramma voor Maandag a.s. s gewijzigd. De voetbalwedstrijd VarmundaForeholte is thans vast gesteld op 6.30 uur. Het concert op le gem. muziektent begint om 8.30

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6