„Oirschot is voor ons een goede les geweest" Dit jaar minder herhalings oefeningen JflCtTS CHOCOLADE Kath. Middenstandsbond op bres voor politieke eenheid Verhoging kinderbijslag kleine zelfstandigen f38.000 aan inkomsten voor belastingen verzwegen Roofoverval in drukke straat ZATERDAG 3 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT DERDE BI.AD PAGINA 1 Min. Staf over lummelige herhalingsoefeningen Slechte voeding, ondeugdelijke be huizing en onvoldoende oefengelegen heid, dat waren wel de voornaamste klachten van de eerste ploeg militai ren, die in Maart en April j.l. in Oir schot onder de wapenen is geweest. De minister van Oorlog en Marine ir. C. Staf heeft naar een en ander een onderzoek doer- instellen. Hoewel dit onderzoek nog niet geheel is afge sloten, was de minister gistermiddag tijdens een informeel gesprek met persvertegenwoordigers op zijn mi nisterie toch bereid, over het ge beurde van gedachten te wisselen. Minister Staf gaf toe, dat zich in Oirschot door „onoplettendheid en onvoorziene omstandigheden" onge wenste situaties hebben voorgedaan. De legerleiding had er op gerekend, dat de parate troepen, die in de win termaanden in Oirschot waren gele gerd, vóór de komst van de voor her halingsoefeningen opgeroepen eenhe den naar de nieuwe Veluwekampen zcuden kunnen verhuizen. De nieuwe kampen waren echter nog niet klaar. Daardoor kreeg Oirschot een dubbele bezetting met alle onaangename ge volgen van dien. De keuken kon het werk niet aan, zodat de militairen laat hun koud eten kregen. Klachten over „blau we aardappelen" noemde minister Staf onredelijk. Iedere huisvrouw weet, dat de aardappels in Maart April niet best meer zijn. Ondertus sen is door een reorganisatie van de keuken het personeel is o.m. uitge breid met burgerwerklieden voor een verbetering van de voeding ge zorgd. De dubbele bezetting had verder tot gevolg, dat er niet intensief geoefend kon worden. Het beschikbare mate rieel kon dan door de ene, dan door de andere groep worden gebruikt. Daar kwam nog bij dat de instruc teurs niet voldoende op de cursisten waren ingesteld. De vrijwillige wintercursussen voor de officieren hebben namelijk tot het verrassende resultaat geleid, dat de officieren, die in Oirschot opkwamen ongeveer evenveel wisten als hun in- stucteurs. Ook hierin is verandering gebracht. Overigens wees minister Staf er op, dat men, als er over „tijd verlumme len" gesproken wordt, vergeet, dat de militairen veel meer tijd moeten be steden aan het onderhoud van hun materieel. Daarnaast mag men niet uit het oog verliezen, dat er in het leger in vredestijd altijd militiaren rondlopen, die gezien hun functie, b.v. de ziekendragers, niet voortdu rend bezig gehouden kunnen wor den. Minister Staf deelde voorts nog mede, dat de kampcommandant van Oirschot ondertussen is vervangen. Deze vervanging houdt geen veroor- ling in, zo zei hij. Er blijkt alleen uit, dat een ander officier meer geschikt geacht werd om dc organisatorische moeilijkheden op te lossen. „Oirschot is voor ons een goedf les geweest zo besloot de minister. Het geheel verbouwde en nieorw ingerichte R.K. militair tehuis te Vlissingen is geopend door de hoofd- vlootaalmoezenier mgr. J. de Sain, nadat deze het gebouw ingezegend had. Deze gewaagde van de voortreffe lijke samenwerking met de Protes tants-Christelijke organisatie „Pro Rege", waardoor het mogelijk is om de noodzakelijke veertien nieuwe militaire tehuizen in nauwe samen werking te ontwerpen. In het Provincialaat der Paters van de Heilige Geest is het bericht ontvangen, dat mgr. J. de Lange C.S.Sp. door de Paus benoemd is tot prelaat van Teffè in Brazilië en tot titulair bisschop van Photice. Mgr. Jouke de Lange werd gebo ren te Sint Nicolaasga, 5 Maart 1906 en priester gewijd te Gemert op 25 Juli 1933. Nadat hij als missionaris in Angola (West-Afrika) werkzaam was geweest, werd hij in 1946 be noemd voor Teffè in Brazilië. Mgr. De Lange is de derde Nederlandse bisschop in de congregatie van de H. Geest. Omdat er niet voldoende technisch materiaal is Nederlandse soldaten naar Duitsland Ruim 30.000 Nederlandse militairen zullen midden September naar West- Duitsland trekken om deel te nemen aan de grote geallieerde manoeuvres. De Nederlandse eenheden, die gehel zijn uitgrust met Amerikaans mate rieel, omvatten een volledige divisie, legerkorpstroepen en de staven van de tweede divisie. De legeroefeningen zullen negen a tien dagen duren. Aanvankelijk lag het in de bedoeling ook nog de tweede divisie aan de oefeningen te doen deelnemen. Dit is door een tekort aan materieel niet mogelijk gebleken. De luchtstrijd krachten zullen ook bij deze oefe ning vertegenwoordigd zijn. Snellere vliegtuigen voor luchtmacht Hoewel de Gloster „Meteor" in Korea nog goede diensten bewijst, is het toch wel duidelijk, dat men voor de toekomst zal moeten uitzien naar een andere straaljager voor onze luch tstrij dkr a chten Minister Staf deelde mede, dat onze luchtmacht bijzonder veel be langstelling heeft voor de Engelse eenmotorige, eenpersoonsstraaljagers Supermarine „Swift" en Hawker „Hunter" (P-1067). (Beide vliegtui gen hebben een snelheid ongeveer gelijk aan of groter dan die van het geluid, maar hoe snel ze gaan is of ficieel nog niet bekend gemaakt. Met het oog op die hoge snelheid hebben ze terugwijkende veulgels en staart vlakken. Ook de Franse straaljagers van Dassault, de „Ouragan" en „Mystère" zijn in het geding, zo deelde minister Staf mede. Het verkrijgen van de licentie-rechten voor de bouw van een Engelse jager in ons land is aan trekkelijker, omdat dan de bouw ^an de motoren aan België kan worden uitbesteed. Zoals bekend is worden ook de Gloster „Meteor" en de Haw ker „Seafury" hier in licentie ge bouwd. Tegen het einde van dit jaar zullen de strijdkrachten te velde, drie ge oefende divisies tellen. Geen parate divisies, maar divisies, die indien no dig, in 24 uur op de been gebracht kunnen worden. Deze Nederlandse bijdrage aan de Nato-verdediging, vormt een onderdeel van de zgn. Northern Army, die verder bestaan uit een aantal in West-Duitaland ge legerde Engelse divisies onder com mando van generaal Sir John Har ding, de opperbevelhebber van de BAOR (British Army of the Rhine). Minister Staf verklaarde, dat de sa menwerking van onze legerleiding met generaal Harding niets te wen sen overlaat. De opbouw van de hierboven ver melde divisie verloopt niet zonder strubbelingen Zo kort na het optreden in Indo nesië, het aangaan van de Nato-ver plichtingen en de invoering van de diensttijd van twintig maanden, is het niet te verwachten, aldus de mi nister, dat de personeels politiek van het leger reeds tot in alle details ge regeld is. Daarnaast biedt de materiaalvoor ziening moeilijkheden. Dat achtte de minister ook begrijpelijk, gezien het feit, dat het Amerikaanse programma voor wapenhulp aan de Nato-part- ners, eerst het volgend jaar is vast gesteld. Minister Staf twijfelde geen mo ment aan de uiteindelijke komst van het Amerikaanse materieel. De wa pens en uitrustingen komen echter soms later dan voorzien was. Dat veroorzaakt verschuivingen bij op leidingen. Van sommige wapens is geen vol doende hoeveelheid aanwezigwat weer een harmonische opbouw in de weg staat. Parate troepen zijn daar door nog uitgerust met materieel, dat voor de territoriale eenheden was bestemd. Het tekort aan materieel heeft er tenslotte toegeleid, dat ons land niet met 45.000 man, zoals eerst het plan was, doch m'et 30.000 man op de in- Herhalingsoefeningen Het ministerie van Oorlog streeft er naar alle oproepen voor de her halingsoefeningen van dit jaar t 15 Mei a.s. de deur uit te hebben. Degenen, die rond deze datum geen oproep hebben ontvangen kunnen er dus nagenoeg zeker van zijn, dat zij dit jaar niet voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen worden geroepen, aldus heeft ir. C. Staf, de minister van oorlog en marine gis termiddag in Den Haag medege deeld. Onder degenen, die niet opge roepen worden, behoren onder meer de mannen van de tweede divisie met uitzondering van de staven, die wel worden opgeroepen. ZentoxHUtelfony „Heeften ïlt^ncentuun' tergeallieerde herfst manoeuvres in West-Duitsland vertegenwoordigd zal zijn, en dat er dit jaar minder her halingsoefeningen worden gehouden. Deze beslissingen dragen, aldus minister Staf, de volledige goedkeu ring van de Shape. Er is op het ogen blik in ons land wel meer Ameri kaans materieel, dan hetgeen de groep van 30.000 man nodig heeft, maar niet voldoende om nog een di visie geheel volgens Amerikaanse organisatie uit te rusten. Een van de voornaamste struikel blokken is het tekort aan verbin dingsmateriaal. Radiouitrustingen e.d. die behoren bij de Amerikaanse or ganisatie, kunnen niet in ons land worden vervaardigd. Ander verbin- dingsmaterieel is bij Philips in aan maak. - (Advertentie.) Bestuurslid trekt candidatuur K.N.P. in Het Dagelijks Bestuur van de Ne derlandse Katholieke Middenstands bond deelt ons mede, dat het Bonds- bestuur van deze organisatie zich in een dezer dagen gehouden vergade ring op het standpunt heeft gesteld, dat het aanvaarden van een candi datuur en het actief propaganda voeren voor een politieke partij, die de eenheid van de katholieken op staatkundig terrein afbreuk doet, on verenigbaar is met het bestuurslid maatschap in de katholieke midden standsbeweging. Ditzelfde geldt voor functionarissen. Uit de beweegredenen, die tot dit besluit hebben geleid vloeit tevens voort, dat het ontoelaatbaar moet worden geacht voor propaganda-doel- einden ledenlijsten of ander mate riaal te verschaffen aan politieke groeperingen, die de katholieke een heid op staatkundig terrein afbreuk doen. Vervolgens, dat het niet in strijd is met de Bisschoppelijke instructie op vergaderingen van de katholieke midd enstandsbe weging voorlichting I te doen geven door functionarissen i van de Ned. Kath. Middenstandsbond, of leidende figuren van de katho- het besluit van het Bondsbestuur eer biedigend, zich niet beschikbaar zal lieke staatkundige organisatie, bij traditie het katholieke volksdeel al zijn geledingen omvat. Tenslotte, dat bij deze voorlichting eventuele critiek op het gevoerde en te voeren beleid uiteraard geenszins in strijd is met de bedoelde voor schriften, doch dat deze nooit mag leiden tot propaganda voor politieke groeperingen, die de katholieke een heid afbreuk doen. Voorts stelt het Dagelijks Bestuur van de Nederlandse Katholieke Mid denstandsbond het hogelijk op prijs te kunnen mededelen, dat de heer C. de Jong, lid van het Bondsbestuur LORD EN LADY MOUNTBATTEN LOGEERDEN OP PALEIS SOESTDIJK. Lord Mountbatten, de voormalige onderkoning van Brits Indië en zijn echtgenote hebben eergisteren en gisteren een bezoek gebracht aan de koninklijke familie op het paleis Soestdijk. Z.K.H. Prins Bernhard heeft gistermiddag met zijn gasten de lunch gebruikt in restaurant „Beu kenhof te Oegstgeest. Het betreft hier een privé-bezoek. Derde kind 28 ct., vierde kind 34 ct. per dag De regering heeft zich beraden over de vraag of er, gezien het aanmerke lijk verschil tussen de geraamde en de werkelijke kosten, verbonden aan de noodregeling kinderbijslag kleine zelfstandigen, aanleiding bestaat eni ge verbetering in die regeling aan te brengen. De regering is daarbij tot de slot som gekomen, dat het thans aanbe veling verdient de oorspronkelijke opzet van de wettelijke regeling te herstellen en de kinderbijslag voor het vierde kind overeenkomstig de st-ekking van het amendement van het Tweede Kamerlid Hooy te ver hogen van ƒ0.30 tot ƒ0 34 per dag. Naar het oordeel van de regering is het evenwel billijk aan de voor gestelde verhoging van het bedrag van de kinderbijslag voor het vierde en volgende kind ook een verhoging van het bedrag van de kinderbijslag voor het derde kind te verbinden. Deze bijslag bedraagt thans ƒ0.25 per dag, dit is de helft, afgerond naar beneden, van hetgeen een loonarbei ders thans voor zijn derde kind aan kinderbijslag ontvangt. Een verho ging van dit bedrag tot 0.28 per dag is redelijk te achten. Dat de kinder bijslag voor het derde kind dan 0.02 meer zal bedragen dan de helft van de bijslag, welke een loontrekkende voor zijn derde kind geniet, behoeft naar de mening van de regering in de gegeven omstandigheden niet als een bezwaar te worden beschouwd, aangezien er op deze wijze toch nog een voldoende marge blijft tussen de kinderbijslagen van de noodregeling Ter gelegenheid van het gouden jubileum der Staatsmijnen wordt van 4 Mei tot en met 18 Mei te Heerlen een grote handels- en industrie-tentoonstelling „Heerlen Mijncentrum" gehouden. De tentoonstelling wordt op 4 Mei door minister H H. Wemmers geopend. De laatste hand wordt gelegd aan de inzending van de Staatsmijnen. GEEN SCHADEVERGOEDING VOOR ONDERGEDOKEN OFFICIEREN. De kans, dat de officieren, die zich in de bezetting niet in krijgsgevan genschap hebben begeven doch zijn ondergedoken, alsnog voor een scha devergoeding in aanmerking zullen komen, is gering, aldus verklaarde de minister van oorlog en marine, ir. C. Staf. De minister motiveerde zijn oor deel door er op te wijzen, dat, indien men aan de ondergedoken officieren een vergoeding zou uitkeren, ook de ondergedoken onderofficieren en sol daten op vergoeding recht zouden kunnen doen gelden. Dat zou tot niet te voorziene gevolgen kunnen leiden, aldus de minister. OUD-GEMEENTE-ONTVANGER VEROORDEELD. De 48-jarige oud-gemeente-ontvan- ger D. P. te Groningen, tegen wie de procureur-generaal voor het gerechts hof te Leeuwarden drie jaar gevan genisstraf met aftrek had geëist, om dat hij als gemeente-ontvanger en boekhouder-kassier van het gemeen telijke gasdistr:butiebedrijf te Haren (Gr.) ongeveer ƒ34.000 had verduis terd, is gistermorgen veroordeeld tot 2 Y, jaar gevangenistraf met af trek. De rechtbank te Groningen had hem veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek. en die krachtens de toekomstige, de finitieve regeling. Een bij de Tweede Kamer inge diend ontwerp van wet bevat de hier boven aangegeven verhogingen van de kinderbijslagbedragen. De kosten van deze verhogingen worden ge raamd op ongeveer 350.000 per jaar. Zaak-Westerling in cassatie De officier van Justitie bij de Am sterdamse rechtbank heeft de zaak- Westerling bij de Hoge Raad cassatie ingesteld tegen de beschikking van de rechtbank, die Dinsdag jl. be sliste, dat het openbaar ministerie in zijn hoger beroep niet ontvanke lijk moest worden verklaard. Naar bekend is, besliste de rechter commissaris mr. J. Knottenbelt op 16 April, dat Westerling op vrije voeten mocht blijven. Tegen deze be slissing tekende de officier j>eroep aan bij de rechtbank, de enige weg, die hem open stond. De rechtbank, onder presidium van mr. B. de Gaay Fortman, verklaarde de officier ech ter niet ontvankelijk in zijn beroep, „omdat enige schriftelijke beschik king van de rechter-commissaris op vordering van de officier van Justitie tot het verlenen van een be vel tot in bewaringstelling van verdachte ontbreekt". De rechtbank was van mening, dat de beslissing van de rechter-commissaris in de terminologie, zoals die door de rech ter-commissaris in het proces-verbaal was neergelegd, niet aan de wette lijke eisen voldeed en dat derhalve „van het bestaan van een zodanige beschikking niet is gebleken". Het enige juridische middel, d<at daarna het openbaar ministerie over bleef, was het instellen van cassatie bij de Hoge Raad. Dit is thans ge schied. RECEPTIE GOUDEN NED. KATH. METAALBEWERKERSBOND Op 20 April j.l. bestond de Ned. Kath. Metaalbewerkersbond ,,St. Eloy" vijftig jaren. Dit gouden ju bileum zal op de komende bonds vergadering op 3, 4 en 5 Juni a.s. worden gevierd. Het bondsbestuur zal bij die gele genheid recipiëren 3 Juni van 14.30 tot 17.00 uur in het KA.B.-vacantie- verblijf „Nieuwenoord" in de ge meente Baarn. HONDERDJARIGE TE MAASTRICHT. Zondag zal Maria Elisabeth Jon- gen-Montulet haar honderdste ver jaardag vieren. Het krasse oudje, dat nog steeds kwiek en levendig is, ver blijft sedert vier jaar in het gesticht Calvariënberg. Van haar tien kinde ren zyn er nog vier in leven. Mevr. Jongen-Montulet is kerngezond en zoals ze zelf zegt nog „vol gekke- streek". stellen, als candidaat op de lijst van de Katholieke Nationale Partij. Tenslotte heeft het Bondsbestuur besloten, met het oog op de moeilijk heden, waarin de middenstand ver keert een ernstig en dringend beroep te doen op de K.VP.. in overeenstem ming rnet de christelijke maatschap pelijke beginselen, bijzondere zorg te wijden aan de positie van het mid dengroot- en kleinbedrijf en daarom de middenstandsparagraaf van het verkiezingsprogram volwaardig in haar beleid te betrekken. Vrijheidsberoving is de enige re medie om er de schrik in te brengen ik zie geen andere weg." Zo sprak de officier, mr. A. S. de Muinck Keizer, Vrijdag voor de rechtbank in zijn requisitoir tegen de 68-jarige dekschuitenverhuurder W. J. G., die van 1946 tot 1949 zijn inkomsten ve le duizenden guldens totaal 38.000 te laag had aangegeven bij de ficus. Hij eiste drie weken gevangenis straf, en een controleur der belas tingen deelde mede, dat verdachte nog een navordering van 10.000 be nevens een boete van 5000 t- wach ten staat, na de beslissing der recht bank. De man had o.m. opgegeven, dat hij in 1947 een bedrijfswinst van 1778,17 had gemaakt en uit kapi taal 607,93. Het volgende jaar gaf hij op zuiver inkomen 17-72,47 en uit kapitaal 68. Geld geweigerd. Ook over 1949 was zijn opgave te laag. Maar dat verklaarde verdachte uit het feit, dat hij onenigheid had met de andere vennoten en hij het hem toekomende niet wenste op te nemen. Maar de belasting geldt voor alle invorderbare bedragen, zodat hij ook daarvoor in gebreke werd ge acht door de inspectie, hoewel de officier verdachte in dat opzicht niet schuldig achtte aan belastingfraude MINISTER WEMMERS OP GOEREE—OVERFLAKKEE. Minister Wemmers van verkeer en waterstaat bracht gisteren een be zoek aan Goeree-Overflakkee om de verkeerssituatie, vooral van de veer- verbindingen, in ogenschouw tc ne men. Hij was vergezeld van hoge ambtenaren van zijn departement en van de Rijkswaterstaat. Met de veerboot Stad Zierikzee, die afgeladen was met zware vracht auto's en luxe wagens, werd naar Middelharnis gevaren. Daar had zich een grote menigte verzameld, waar bij circa 200 automobielen me. span doeken en opschriften: „Wij eisen een betere veerverbinding". „Waar om in Zeeland gratis vervoer en waarom moet Flakkee 850.00C per jaar veergeld betalen" enz. Op het raadhuis is een interne bij eenkomst gehouden met het bestuur van de stichting „De Flakkeesche gemeenschap". Hanna gaf een handje De studenten van de R.K. Univer siteit in Nijmegen hebben gisteren op originele wijze hun hoogleraar in de theoretische psychologie, prof. dr. F. J. J. Buytendijk, die 65 jaar werd. gehuldigd. Het moest'een „grootse" hulde worden en daarom werd de assistentie van de drie ton wegende olifant Hanna van het circus Mul lensBouglioni, dat thans voorstel lingen geeft in Nijmegen, ingerqepen, Hanna kwam gistermiddag met haar dompteur de voortuin van de universiteits-aula binnenstappen, waar d^ jarige wachtte. Hanna droeg in haar slurf een fles jenever. Na een toespraak door de voorzitter van 't dispuut, hief Hanna haar slurf op en bood prof.^ Buyten dijk het geestrijk vocht "aan. De hoogleraar keek hoogst verbaasd toen Hanna ook nog haar poot toestak. Het was goed bedoeld van Hanna, maar prof. Buytendijk kon de poot niet torsen. VOSSENPLAAG IN N.-LIMBURG. Op de zandgronden van Noord- Lirr' T en Oost-Brabant zijn vossen gev; ke belagers van de kippen en arlingsbeek maakt daarop geen uitzondering. Ondanks het feit, dat ijverig jacht wordt gemaakt, kan Reinaard zich goed handhaven. ZESJARIG JONGETJE GEDOOD. Gistermiddag speelde het zes-jarig zoontje van de heer H. H. te Apel doorn naby de ouderlijke woning, tezamen met een vriendje met een bal. Toen de bal op een gegeven moment op de rijweg terecht kwam, holde het ventje de bal na, er niet op lettend, dat een personenauto na derde. De bestuurder kon een aan rijding niet meer voorkomen en de iongen werd oo slag gedood. en hij dit feit dan ook niet had ten laste gelegd. Wilde u dat geld niet hebben? informeerde de president. Ik wil alles hebben, wat me toe komt, zei verdachte. Jawel, voor uzelf, maar dat gold niet voor hetgeen de belasting toekwam, concludeerde de president. Bij het onderzoek, ingesteld door de fiscale recherche, bleek, dat ver dachte niets had opgegeven van de belangrijke bedragen, die hij ver diende bij de verhuur van en de han del in dekschuten. De officier wees er bij zijn eis nog op dat hij rekening wilde houden met het feit, dat verdachte op zijn 68e jaar nog nimmer met de justitie in aanraking was geweest, maar dat het hier èen exmstige belastingfraude betrof, die de fiscale recherche en de inspectie der belastingen bergen werk had bezorgd. Vonnis: 16 Mei. (N.v.d.D.) Dader verdween met vijf mille Gistermiddag omstreeks 14.00 uur is de 67-jarige fietser K. M. Bresser in de Nieuwstraat een vrij drukke straat in het centrum van Apeldoorn op wel zeer brutale wijze van een tas met circa 5000.beroofd. Een voorbijganger slaagde erin de dief te grijpen, doch deze rukte zich weer los en wist per auto te ontkomen. B., die gepensioneerd is. is belast met het uitbetalen van steungelden aan werkloze leden van het N.V.V. Hij had de gelden voor de wekelijkse uitkering enige ogenblikken voor de overval afgehaald aan het bureau van de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken en was ermee onderweg naar een lokaal in de Van Kinsbergen- straat, waar de uitbetalingen worden gedaan. Enige honderden meters van dit lokaal werd B. overvallen. Een man sprong plotseling uit een auto, liep op de fietser af en rukte de tas met het geld van het stuur. B. riep om hulp en een juist pas serende vertegenwoordiger wist de dief te grijpen-. Echter maar voor een ogenblik, want de man rukte zich los, stapte in de wagen en reed in snelle vaart weg. De vertegenwoordiger was echter op de treeplank gesprongen. De over valler reed vlak langs een uitbouw waardoor hij de vertegenwoordiger noodzaakte van de wagen te sprin gen. De gemeentepolitie begon direct een uitgebreid onderzoek. Vermoed wordt, dat de auto, waar mee de dief ontkwam gehuurd was van 'n Apeldoorns garagebedrijf. Het "originele nummer zal waarschijnlijk door een vals tweede nummerboord zijn bedekt. De overvaller had zich door een zonnebril en een, met houtskool ge tekende snor moeilijk herkenbaar ge maakt. Ongeveer vier uur na de roofover val heeft de Apeldoornse recherche een Apeldoorner aangehouden, die verdacht wordt de overval te hebben gepleegd. Zekerheid hieromtrent be staat nog niet. De man is in verze kerde bewaring gesteld. De politie zet het onderzoek voort. INBRAKEN AAN DE LOPENDE BAND. Een 23-jarige landarbeider uit Den Haag, die erkende het vorige jaar 28 a 3-0 inbraken te hebben ge-pleegd in verschillende gemeenten, o.a. te Wassenaar, Katwijk en Oegstgeest, waaraan ook zijn vrouw had meege daan, is door de Haagse Rechtbank indertijd tot drie jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest veroordeeld. Gistermiddag stond hij in hoger beroep terecht voor het Ge rechtshof te 's Gravenhage. De pro cureur-generaal eiste bevestiging van het vonnis. De verdediger deed een triest ver haal over de omstandigheden, waar in verdachte moest leven en drong op clementie aan. Het gerechtshof zal od 16 Mei arrest wïizen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10