DUINSTREEK RIJNSTREEK Besloten tot aankoop van een motorbrandspuit van f20.000 Mislukte roofoverval op een sigarenwinkel te Leiden VRIJDAG 2 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 DE ZILK Naar het ziekenhuis. Door het onverhoeds oversteken van de weg kwam de 15-jarige W. H. aan de Zil- ker duinweg tussen twee elkander passerende luxe auto's. De jongen werd van zijn fiets geslingerd. Dr. Wijkmans achtte opneming in de Mariastidhting noodzakelijk. Het rij wiel werd zwaar beschadigd. Dezelfde middag werd te Halfweg de 11-jargie G. aangereden; deze brak een been en werd eveneens naar het ziekenhuis overgebracht. De po litie heeft deze zaak nog in onder zoek. Kokend water. Mevr. de G. aan de Zilkerduinweg kreeg de inhoud van een ketel kokend water door het breken van een hengsel over de voe ten. E.H.B.O. verleende hulp, waar na de dokter voor het overige zorgde. KATWlffc AAN DEN RIJN KJLV.-bekertournooi. Zondag a.s. vindt de eerste ronde plaats van het jaarlijkse KRV-tournooi. De be kerhouder WOA komt om 1 uur 's middags uit tegen UDO. UDO Were Di! Om 3 uur komen, volgens insi ders, de favorieten tegen elkaar uit. INH en KRV. Vast staat, dat 11 KRV- ers deze kamp met een ontembaar enthousiasme en onderling (doen) begrijpen zullen moeten aanpakken Wij zijn benieuwd! Voor KRV 2 is wederom de uit wedstrijd tegen Foreholte 4 vastge steld Aanvang 12 uur. Vertrek 11.15 per fiets vanaf de B.leenbank. Zaterdagmiddag geen junioren training, vanwege werkzaamheden op het terrein. nssE Gemeenteraad. De raad van Lisse is in openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 6 Mei des avonds om half acht. De agenda vermeldt o.m. een drie tal aanvragen om gelden ingevolge art. 72 der L.O. wet; een voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten i.v.m. consolidatie wo- ningbouwuitgaven; idem i.v.m. wo ningbouwlening 1952; voorstel in zake vaststelling maximum reke ning-courant crediet N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten 2e kwar taal '52; voorstel tot het verlenen van enkele gemeentelijke hypothe ken; voorstel tot verkoop van een perceeltje grond aan het rijk; voor stel tot onbewoonbaarverklaring van een woonhuis; voorstel tot aanvul ling van de Algemene Politieveror dening i.v.m. ophalen afvalstoffen; voorstel inzake overneming brug Stationsweg; voorstel tot wijziging en verlenging tijdelijke uitkerings verordening; benoeming leden van de Raad van Commissarissen van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom, Lisse, Sassenheim; voorstel tot wij ziging van een besluit inzake grond- verkoop; voorstel tot het aangaan van een geldlening; voorstel om af wijzend te beschikken op een ver zoek om verlenging van het slui tingsuur van de café's. Overname brug Stationsweg. Reeds geruime tijd hebben B. en W. met de N.V. Ned. Spoorwegen on derhandelingen gevoerd omtrent de overneming van de brug in de Sta tionsweg nabij het station Lisse. Mede in verband met het enorm toegenomen verkeer op de Stations weg meer speciaal in de Keuken hoftij d achten B, en W. van bete kenis, dat gezorgd wordt voor een behoorlijke toestand van weg en brug, zodat zij zich bereid hebben verklaard de brug welke wat de onderbouw aangaat, in goede con ditie verkeert in eigendom en be heer over te nemen, mits de Spoor wegen aan de gemeente een bedrag van 600.betalen om het dek van gemeentewege in behoorlijke staat te brengen en voorts f 12. per jaar bijdragen in de onderhouds kosten. Verlenging sluitings-uur café's Een elf-tal hotel- en caféhouders hebben zich tot de raad gewend, met het verzoek, om vanaf 1 April tot en met 31 October, op de Zaterdagen en Zondagen, hun zaken voor het pu bliek geopend te mogen houden tot 12 uur 's-nachts. Als motieven voeren zij 't volgen de aan: le. De laatste voorstelling in de bioscoop eindigt circa kwart over elf; 2e. Eigenaars en bedienden van het winkelbedrijf, kapperszaken enz. kunnen uit de aard van him werk zaamheden pas in de latere avond uren een café gaan bezoeken; 3e. Vele dorpsgenoten besteden hun Za terdagmiddag aan eigen werkzaam heden op de tuin of maken uitstapjes naar zee, de duinen of de stad, en keren pas in de latere avonduren terug, zodat vooral bij het lange daglicht een sluitingsuur van elf uur zeker te vroeg is; 4e. Op de Zon dagen is een later sluitingsuur voor genoemde bedrijven eveneens van groot belang, vooral voor de bedrij ven, gelegen aan de hoofdverkeers wegen, mede met het oog op het feit, dat er te Vogelenzang, Bennebroek, Sassenheim en Hillegom ook gele genheid is, zich tot 12 uur in een café te verpozen. Ofschoon in de door adressanten genoemde gemeenten inderdaad een later sluitingsuur geldt dan hier ter plaatse, zijn B en W na zorgvuldige overweging, tot de conclusie geko men, dat er meer tegen dan voor in williging pleit. Enerzijds zijn h.i. de argumenten, die de betrokkenen voor de wyziging aanvoeren, deels overdreven en deels niet doorslaggevend, terwijl ander zijds er naar hun mening, zowel wat de voorbereiding van de Zondag be treft, als wat de Zondagsrust aan gaat, niet geringe bezwaren aan de verandering zijn verbonden. Jubileum A. Wijsman. De heer A. Wijsman, chauffeur bij de dienst van Openbare Werken, herdacht op 1 Mei j.l. de dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst der gemeente Lisse trad. Dit jubileum werd ten huize van de jubilaris herdacht. De heer Lefeber, wethouder van openbare werken en de directeur van het be drijf complimenteerde de jubilaris met dit jubileum namens de ge meente. Van de zyde van het perso neel van openbare werken werd de jubilaris eveneens gecomplimenteerd. NOORD WIJK TH. ZWETSLOOT DAMKAMPIOEN Door zijn derde partij te winnen in de eindstrijd is de heer Th. Zwet sloot op overtuigende wijze kam pioen van Noordwijk geworden. Het is de derde achtereenvolgende keer dat hy deze titel heeft veroverd en is hierdoor definitieve bezitter van de Seinpostbeker. Een mooi succes voor de heer Zwetsloot, maar een strop voor de kas, waaruit nu een nieuwe 'beker aangeschaft moet wor den. De tweede plaats werd bezet door H. de Reus en 3e werd J. Pe- sdhier. In de tweede klasse werd J. Kor- tekaas winnaar en in de derde klasse J. Zwetsloot. Nationale Herdenkingsavond. Morgen, Zaterdag 3 Mei, zal de her denking plaats vinden van hen, die in de oorlog zijn gevallen. In ver band hiermede zullen vanaf 6 uur n.m. van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden uitgehan gen. Vanaf 7.45 tot 8 uur zullen de klokken van alle kerken worden geluid. De stille toeht naar de Alg. Be graafplaats, waar een 2-tal verzet strijders en ongeveer 80 geallieerde militairen liggen begraven, vertrekt te 7.45 uur vanaf de R.K. Jongens school te Noord wij k-Binnen en voor Noordwijk Zee vanaf het plein bij de Herv. kerk. Onfortuinlijke Solex-rijder. Door nog onbekende oorzaak kwam gis termiddag de heer D., die op zijn Solex in de Wilhelminastraat reed, te vallen en kwam zodanig terecht dat medische hulp moest worden in geroepen. Dr. Kruijt achtte het nood zakelijk dat de heer D. met een zie kenauto naar zijn woning werd ge bracht. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week behaald door: J. Heus 99 p., le klas; J. de Groot, 9-5 p., 2e klas; Mevr. Lüschen, 93 p., 3e klas. Mej. M. v. Dijk slaagde te Lei den voor" hetApothekers-assistent examen. NOORD WIJKERHOUT Vrijwillige brandweer gediplo meerd. Gedurende 25 weken heb ben de vrijwilligers van de gemeen telijke brandweer en die van de be drijfsbrandweer van de St. Bavo Stichting er een avond per week voor opgeofferd, om geoefende brandweerlieden te worden. Hun ijver is beloond geworden, want al len hebben zij het examen, afgeno men door een commissie onder lei ding van de heer Roelofs, inspecteur van het brandweerwezen, r..et goed gevolg afgelegd. Zodoende dragen de vrijwilligers nu de titel vanl brandwacht 2e klasse. Enige candi- daten slaagden zelfs met lof. Dit wa ren de heren Braat van de Si. Bavo Stichting en P. v. d. Klugt, J. Dui venvoorden en Th. Warmenhoven van de gemeentelijke brandweer. De heer Roelofs hield na de exa mens een toespraak, waarin hij de nieuwe brandwachten wees op de belangrijkheid van de taak, die zij vrijwillig op zich genomen hebben. Hij dankte allen, die aan de cursus en het examen hun medewerking verleenden, heel in het bijzonder de Vader Overste en broeder Econoom van de St. Bavo Stichting voor de grote gastvrijheid die de vrijwilli ge brandweer steeds in de gebouwen en op de terreinen van de stichting heeft genoten. Ook in de toekomst zullen de gemeentelijke brandweer en de eigen brandweer van de Stich ting steeds blijven samenwerken. Binnenkort gaat de brandweer zyn krachten meten met die van andere brandweren bij onderlinge wedstrij den, Toneelavond Nat. Reserve. Voor de tweede maal in het seizoen is de ëat. Reserve op de planken geweest. De militairen hebben opgevoerd „Lach dan August" van Arie v. d. Lugt. Dit moeilijke stuk, dat ons een drama achter de schermen van een klein circus laat zien, stelde hoge eisen aan de tonelisten. Er werd wer kelijk een ernstige poging gedaan, om een goed stuk zo goed mogelijk voor het voetlicht te brengen. Een dankbaar applaus van de aanwezi gen was een welverdiende beloning. Ronde van St. Bavo. Voor deze ronde hebben tot nu toe liefst 215 renners ingeschreven, waaronder zelfs renners uit Brabant. Een selectie zal 60 renners aan wijzen, die mogen starten, zodat we dus wel ervan verzekerd zullen zijn, dat er een „sterk veld" is. Hieruit blijkt, dat deze ronde, die nu voor de 4e maal wordt verreden, wel po pulair is geworden, wat wij gevoege lijk kunnen toeschrijven aan de prachtige materiaalprijzen, het fraaie parcours en de prima organisatie. RIJNSBURG Aanbesteding woningbouw. Ar chitect A. van der Heijden heeft na- mens de woningbouwver. „Spinoza" aanbesteed het bouwen van 35 wo ningen, waarin woongelegenheid zal zijn voor 43 gezinnen. Het plan be staat uit duplexwoningen en een gezinswoningen. Deze worden ge bouwd in de omgeving van de Nar- cissenstraat, Irissenstraat, Anemo- nenstraat. De uitslag van de aanbe steding is: hoogste inschrijven fa. Mouton de Wijs te 's-Gravenhage voor 451.600 en 458.400.en de laagste inschrijver was fa. B. van der Wiel Zoon te Noordwijk aan Zee voor 314.185,en 318.250.rsp. voor perceel a en perceel b. Het werk is nog niet gegund. VALKENBURG MOTORRIJDER OVER DE KOP GESLAGEN. Gisteravond is de motorrijder H. uit Sassenheim in Valkenburg over de kop geslagen en ernstig gewond Men is momenteel werkzaamheden Gemeenteraad Warmond Onder voorzitterschap van burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, kwam de raad van Warmond in open bare vergadering bijten. Afwezig met kennisgeving de Leren J. G. van Vliet en P. J. v. Rijn. Na de gebruikelijke opening deel de de voorz. mede, dat Ged. Staten hadden medegedeeld, dat het raat besluit tot vaststelling van een her ziening van het uitbreidingsplan voor ten hoogste zes maanden was ver daagd. Besloten werd aan het R.K. Cen trum voor Kraamhulp „Leiden en Omstreken" een suibsidie te verlenen van fl,per dag per verzorgings- geval in deze gemeente. Zulks met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1952. Besloten werd afwijzend te be schikken op het verzoek van C. N. v. Winsen om aan het voor zijn wo ning gelegen terrein in het uitbrei dingsplan een zodanige bestemming te geven, dat dit perceel als bouw terrein kan worden benut, een en ander in verband met de ligging van de woningen Herenweg 54 en 58. Vastgesteld werd de rekening over 1951 van de Stichting tot geordend zwemmen onder voorwaarde, dat de uitgaaf post „aflossingen" met f 200 wordt verlaagd en ook de inkomsten post „Subsidie der gemeente" met 'n gelijk bedrag wordt verminderd. Industrie-vestiging. Bij het volgende punt wees de heer Van Bladel er op, dat de eisen met betrekking tot de vestigilng van in dustrie in het uitbreidingsplan veel te zwaar waren gesteld. Hij is van mening, dat dit de vestiging van in dustrie zal belemmeren. De voorz. deelde mede dat deze aangelegen heid later opnieuw ter sprake kunnen komen. Zonder hoofdelijke stemming werd •besloten het aan de Stichting Rijn lands Borgstellingsfonds destijds ver strekte renteloos crediet om te zet ten in een kapitaalsbijdrage a fonds perdu. Besloten werd met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten te 's Gra- venhage een overeenkomst van geld lening aan te gaan i.v.m. uitgeoefen de voorkeur voor de gemeente War mond bij de inschrijvingen op de Na tionale Woningbouwleningen 1952. Zonder enige discussie werd be sloten medewerking te verlenen tot aankoop van filmstroken en het aan brengen van verduisteringsmateriaal t.b.v. het onderwijs door middel van een kleinbeeld filmprojector aan de school met de Bijbel. Kalkzandsteenfabrieken Directeur gisteravond in vrijheid gesteld De heer J. A. v. Herwaarden uit Aerdenhout, directeur van de Kalk zandsteenfabrieken te HUlegom en Katwijk, is gisteravond op last van bet Amsterdamse Hof in vrijheid gesteld. De heer Van Herwaarden, die ver dacht wordt van belangrijke verduis teringen, was in beroep gegaan toen de Haarlemse rechtbank op 21 April •beslist had, dat hij gevangen gehou den moest blijven. Ook op 8 April had het Amster damse Hof in appèl zijn invrijheid stelling bevolen, maar toen had de Haarlemse officier van Justitie hem terstond opnieuw in verzekering doen stellen. Dit gebeurde op grond van verdenking van een andere ver duistering, dan waarvoor de heer Van Herwaarden in voorlopige hech tenis zat. Het onderzoek in deze zaak gaat onverminderd voort. De zaak is ech ter zo ingewikkeld, dat er nog heel wat tijd mee gemoeid zal zijn voor de instructie kan worden gesloten. Drie daders uit Eindhoven gegrepen de nieuw gebouwde R.K. Meisjes school werd een crediet gevoteerd van 900,waarbij de raad de wen selijkheid naar voren bracht, dat de uitvoering van dit werk zou plaats vinden door ingezetenen uit deze ge meente. Besloten werd aan de vereniging het „Groene Kruis" afdeling Sassen heim een subsidie te verlenen, zoals die in het verleden ook verleend werd aan deze instelling, die toen nog in deze gemeente gevestigd was. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot overname in eigendom van gedeelten van openbare wegen. Vastgesteld werd het grond- en bouwvoorschot voor de door de wo ningstichting „Warmunda" gebouwde 12 woningwetwoningen. -Als tijdelijk lid der commissie van advies als bedoeld in artikel 8 der woonruimtewet 1947 werd benoemd de heer K. Beumer voor de zittings periode eindigende 30 Sept. 1952. Aankoop motorbrandspuit. Aan de orde kwam hierna het voor stel van B. en W. om over te gaan tot aankoop van een automotorbrand spuit. Aangezien deze aangelegen heid door B. en W. uitvoerig was voorbereid en terzake een zeer over zichtelijk rapport was samengesteld werd over deze zaak weinig gediscu- seerd en werd met algemene stem men besloten tot aankoop over te gaan, waarmede een bedrag gemoeid is van 20.000, Bij de rondvraag brachten de voor zitter, de heer Nijman en weth. Dek ker dank aan allen, die hadden me degewerkt aan de doorlichting der bevolking op tb.c. De voorz. deelde mede, dat deze doorlichting voor deze gemeente een suoces genoemd kan worden, daar ongeveer 90 der bevoking hieraan heeft deelgenomen. De heer Nijman wees er op dat de rattenplaag dit jaar nog ernstig is, ondanks de plaats gehad hebbende verdelging. De voorz. zegde maat regelen toe. Ook verzocht de heer Nijman aandacht voor de slechte toe stand van de kade van de gemeente haven, meer speciaal de zijkanten, waardoor praktisch het aanleggen van zeiljachten onmogelijk is. De voorz. zal zien wat in deze ter ver betering gedaan kan worden. Od 'r vraag van de heer Van Elburg deel de de voorz. mede, dat de Nationale Woningbouwlening 1952 voor deze gemeente tot nu toe een bedrag heeft opgebracht van ƒ167.000,—. Nadat re heer Van Elburg nog de aandacht had gevraagd voor de slechte toe stand waarin verschillende dammen Voor de aanleg van een tuin bij ten. verkeren werd de bijeenkomst geslo- aan het verrichten in verband met de watervoorziening. Een en ander brengt mee, dat de straat moet wor den opgebroken. Vermoedelijk heeft men de straat 's avonds weer „dicht" gemaakt, maar een en ander niet nauwkeurig genoeg gedaan. De mo torrijder heeft hierdoor zijn macht over het stuur verloren en maakte een zeer ernstige val. Hij is naar het Acad. Ziekenhuis tè Leiden overge bracht. SASSENHEIM Oranjefeesten. Hoewel de eigen lijke feesten late. in het jaar zullen zijn wegens de drukte in het bloem- bollenbedrijf is de verjaardag van de Koningin niet ongemerkt voorbij ge gaan. Velen hadden de vlaggen uitge stoken. Voor de kinderen was er een aubade voor het gemeentehuis. De kleinsten zijn daarna in optocht door het dorp gegaan. Alle kinderen wer den verrast met een surprise. De ge hele dag waren er filmvoorstellingen voor de schoolgaande jeugd. Verschillende wedstrijden werden gehouden. 's Avonds heeft „Crescendo" voor afgegaan door de tamboers en hoornblazers van orkest Musica een rondgang door het dorp gehouden. Afscheid van de heer P. M. Beije. Ter gelegenheid van het beëindi gen van zijn werkzaamheden als Dienstgeleider der Belastingen zal hedenavond van 19 tot 20 uur ten Raadhuize een afscheidsreceptie wor den gehouden voor de heer P. M. Beije. Tijdens deze receptie zal de scheidende worden gehuldigu. Vermoedelijk zal het Chr. Muziek gezelschap „Crescendo" een serena de brengen. VOORHOUT Voor het candidaatsexamen economische wetenschappen slaagde te Rotterdam de heer A. Jansze. ZOETERMEER Dodenherdenking De commissie „Nationale herdenking", organiseert ook dit jaar weer een herdenking van de gevallenen in de laatste we reldoorlog. De zgn. stille tocht wordt dit jaar gehouden op Zaterdag 3 Mei. Het programma is als volgt: vanaf 6 uur n.m. alle vlaggen halfstok; 7.30 uur, verzamelen op het plein voor de openbare school; 7.45 uur, vertrek van de stoet naar de graven der gevallenen bij de Ned. Herv. Kerk; van kwart voor acht tot één minuut voor acht luiden de kerkklok ken; 7.59, kranslegging; 8 uur twee minuten stilte. Op Maandag 5 Mei herdenking van de bevrijding bij het monument in het? Wilhelmina Plantsoen. Van 7.30 n.m. tot c.a. 8.30 n.m. zul len de pl. zangkoren, met medewer king van het Fanfarecorps enige lie deren ten gehore brengen op 't plat vorm voor het monument. De zang koren en het fanfarecorps verzame len zich ont 7 uur bij het Raadhuis. Vandaar wordt gelopen via Dorps straat, Stationsstraat en Julianalaan. Het publiek wordt verzocht plaats te nemen op de Julianalaan en wordt niet toegelaten bij het monument. Na afloop hiervan heeft de stich ting 1940'45 een bijeenkomst be legd in de gymnastiekzaal. Koninginnedag. Er is dit jaar in Zoetermeer bijzonder veèl gevlagd. Het beste -bewijs, dat de verjaardag van de koningin leeft in de harten van de bevolking. Het valt dan ook te betreuren, dat er op deze dag geen enkele feestelijkheid in deze meente heeft plaats gehad. Zoeter meer houdt het Oranjefeest eerst in September. Vroeger, voor de troons bestijging van Koningin Juliana wel licht nog niet zo vreemd, doch nu lijkt het er op, dat de plaatselijke Oranjevereniging niet met de tijd meegaat. Wil men de troonsbestij ging telkenjare feestelijk herdenken; goed! Maar waarom dan de verjaar dag van de koningin in stilte voorbij laten gaan? Het zou toch niet ondienstig zijn in volgende jaren hier eens bij stil te staan! Oranjevereniging Wilhelmina. De Oranjevereniging hield een ledenver gadering. Daar de voorz., de heer A. Groenheijde, wegens familieomstan digheden afwezig was, opende de heer Beukers de vergadering. Aan de orde kwam de te heffen contributie. Nadat velen hierover het woord had den gevoerd werd tenslotte met al gemene stemmen het bestuursvoor stel aangenomen zodat de contributie tot 15 Augustus ƒ2.en na die da tum 3.bedraagt. De aftredende bestuursleden de heren W Oudshoom, A J. J. van Well werden met alge mene stemmen herkozen. Besloten werd de Oranjefeesten te bepalen op 3 en 4 September a.s. Door het be- Voor de tweede keer in enkele we ken is gisteren ie Leiden een roof overval op een sigarenwinkel ge pleegd. Gistermiddag om vijf uur kwam een jongeman de sigarenwin kel van de heer J. E. Leugering aan de Kraaierstraat binnen en vroeg een pakje kauwgom. Hij deed dit kennelijk om polshoogte te nemen van de situatie, want even later keer de hij terug met twee andere jonge lui en dreigde mevr. Leugering, die alleen thuis was, met een revolver. Daarop trok de winkelierster de geldlade uit de toonbank. „Daar is liet zeker om te doen", informeerde zij, ondertussen de geldlade naar de achter de winkel gelegen woonkamer brengend. De jongelui, die om de toonbank gelopen waren, sloegen op de vlucht en konden, op aanwijzing van een passerende dame, op de Steenschuur door de politie gegre pen worden. Alle drie wisten echter te ontkomen. De politie durfde op dit drukke verkeerspunt niet te schieten, maar zag toch kans even later een der daders in het Van der Werffpark te pakken te krijgen. De twee anderen moesten zich op de Vijfde Binnenvestgracht, nadat de politie geschoten had. overgeven. Het bleken de 18- en 21-jarige gebr. J. en J. J. de B. en de 18-jarige H. de BL, allen uit Eindhoven te zijn. Zij werden op het politiebureau aan de Zonneveldstraat ingesloten. SPECIAAL ADRES voor LEUKE VLOTTE KAPJES In stro, zijde chiffon, on corduroy VAN VELSEN HOEDEN-SPECIA AL-ZAAK DONKERSTEEG 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Op het nippertje Donderdagmiddag geraakte de zes jarige Cees van Willigen in de Gou we te Alphen aan den Rijn. Dit werd cp enige afstand opgemerkt door de bejaarde mej. B. v. d. Stoel. Toen deze ter plaatse kwam was de knaap echter reeds in de diepte verdwe nen. Mevr. Snel, die op het alarm geroep zich derwaarts had gespoed, dook onmiddellijk naar de drenke ling. Het gelukte haar reeds bij de eerste duik de knaap boven water en vervolgens op het droge te bren gen. De jongen had het bewustzijn reeds verloren. Na toepassing van kunstmatige ademhaling was hij ge lukkig weer spoedig bij kennis. 25 JAAR STRAATMAKER Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. H. Spelt in dienst trad bij de gemeente als stratenma ker. Natuurlijk werd dit feit op feestelijke wijze herdacht. Namens het gemeentebestuur waren het de waarn. directeur van gemeentewer ken, de heer A. Korver, en de op zichter, de heer J. de Raat, die de jubilaris in zijn woning in de Oran jestraat een bezoek brachten. Na mens het gemeentebestuur bood de heer Korver een geschenk onder couvert aan. De heer P. Dongel- mans sprak namens de collega's en gaf als blijk van waardering een prachtige snoekhengel compleet met tuig en foudraal. Mevr. Spelt mocht een drietal Delfts Blauwe wandbor den in ontvangst nemen. De heer Spelt dankte daarna voor de fraaie cadeauux alsmede voor de gesproken woorden. Des avonds maakten velen van de gelegenheid gebruik de jubilaris persoonlijk te zijnen huize te gaan gelukwen sen. Afscheid belastingambtenaar. De heer R. de Graaf, hoofdassistent chef dienstgeleider ter inspectie van 's Rijksbelastingen heeft i.v.m. over plaatsing naar Assen afscheid geno men van de Alphense collega's. Hierbij werden door de heren H. D Boot, inspecteur, A- Klootwijk, ontvanger en J. M. Bokkers, chef de bureau, hartelijke woorden gespro ken. Veertig-jarig jubileum.In in tieme kring werd gistermorgen op eenvoudige wijze het feit herdacht, dat de heer J. H. Hogenboom 40 jaar geleden in administratieve dienst kwam bij de Vernisfabriek Varos- sieau en Cie N.V. te Alphen aan den Rijn. Hiertoe waren directie en per soneelsleden samengekomen in de vergaderzaal der N.V., waar de di recteur, de heer A. H. C. v. Wersch. de jubilaris en diens echtgenote waarderend toesprak. Vervolgens voerde de oudste collega, de heer J. Venne namens de collega's het woord. Namens de vertegenwoordi gers sprak de heer H. v. d. Veen uit Apeldoorn. Uiteraard lieten de spre kers het niet bij woorden en boden geschenken aan. BODEGRAVEN ORANJE-SPORTFEESTEN. Het programma voor Koninginne dag was evenals de laatste jaren ook nu weer gevuld met sportfeesten. Om half twee hadden de 4 plaatse lijke scholen zich verzameld op de terreinen van de Voetbalver. „Bode graven". Van elke school zouden 10 kinderen meedoen aan: hardlopen, touwtrekken en voetballen wat het programma voor de jongens betrof. Voor de meisjes was 't: hardlopen, eierlopen en stoelenwedstrjjd. On der flinke belangstelling, vooral van de jeugd, en onder de tonen van vrolijke muziek vingen de wedstrij den aan. Na vier uur inspanning wa ren de resultaten als volgt: Jongens. St. Willibrordusschool: hardlopen 28, touwtrekken 20, voet ballen 15, totaal 63; Openbare school: 21, 10, 20, 51; Da Costaschool 24, 15, 10, 49; Verhoef-Rolmanschool: 27, 5, 5, 37. De jongens van de Kath. School behaalden dus voor de 4e achtereen volgende maal de grote wisselprijs, stuur zullen de nodige maatregelen worden genomen voor de organisatie van de feestelijkheden. Zondag 4 Mei zal de dokters- dienst worden waargenomen door dr. Vegt, terwijl zr. de Backer voor beide Kruisverenigingen de wijkverpleging zal waarnemen. die uitgeloofd was voor het hoogste aantal punten. Voor de eerste prij zen in harlopen en touwtrekken kre gen zij twee medailles. Meisjes. St. Jozefschool: Hardlo pen 24, eierlopen 25, stoelendans 5, totaal 54; openbare school 20, 32, 15, 67; Da Costaschool 27, 22, 20, 69; Verhoef Rolmanschool: 29, 21, 10, 60. Zodat de meisjes van de Da Costa school de wisselprijs voor de derde maal wonnen, en derhalve eigenares werden van het kleinood. Na de schoolwedstrijdcn had de ronde van Bodegraven plaats. De uitslag was: Senioren: 1. Grotendorst in 6 min. 54 sec. 2. B. Klerks 7 min. 5 sec. 3. Fr. van Wijk 7 min. 18 sec. De winnaar won voor de derde maal de beker en werd dus eigenaar. Junioren: 1. A. de Wit (Esto) in 3 min. 16 sec. 2. M. Visser in 3.50, 3. R. Verkade in 3.52. Het slot van de sportfeesten was een voetbalwedstrijd tussen het Goudse Bondselftal en een combina tie van Bodegraven en Esto. Opval lend was het betere spel van de combinatie, en zij won dan ook ver diend met 20. Hierna trok het mu ziekgezelschap „Soli Deo Gloria" met fakkelverlichting door het dorp en hield daardoor nog lang de mensen buitenshuis. NIEUWKOOP Uitreiking Eretekenen. B. en W. hadden Koninginnedag als datum gekozen, om de oud-Indië-strijders et hun toekomende Ereteken voor Orde cn Vrede uit te reiken. e hiervoor in aanmerking ko mende personen waren daartoe om 8 uur in de raadzaal bijeen. Burge meester P. M. M. v. d. Weydcn richt te zich met een kort woord tot de 20 aanwezigen' en memoreerde nog het feit, dat twee hunner vrij zwaar gewond zijn geweest. Zij die het ereteken ontvingen waren de oud-militairen: H. van Dam, A. G. Woerde, N. J. Veenman, J. P. Douven, W. Fransen, C. Pieter- se, B. H. Schalkwijk, A. J. Maarsse- veen, N. J. Pouw, M. H. van Koert, C. Jansen. H. Immerzeel, L. Voorend, M. Rietveld, C. Bloos, K. Koehcin, A v. Wengerden, L. Hoogervorst, C. Vermeü, H. v. d. Marei, E. Gruis en G. Gruis. Na afloop van de officiële plech tigheid bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Fatima", 14 jaar.. Lido: „De blauwe sluier", alle leeftijden. Luxor: „De wolf van Sila", 18 jaar. Rex: „Inval der Mongolen" (on bekend). Trianon: „Van je familie moet je het maar hebben", 14 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Mei. Vee. Aanvoer: 25 Stieren, 180 Melkkoeien, 100 Vet te koeien, 246 Vare e.a. koeien. To taal 551. 45 Vette kalveren, 341 Nuchtere kalveren, 60 Vette schapen, 224 Weide schapen, 200 Lammeren, 31 Varkens, 296 Schrammen, 602 Big gen, 7 Paarden, 2 Veulens, 33 Geiten. Totaal 2392. Noteringen: Stieren 4001075.Melkkoeien 750— 1150.—, Vette koeien 800—1250.— Vare e.a. koeien ƒ600—975.—Vette kalveren 190450.Nuchtere kal veren 3565.Vette schapen 95—140.Weide schapen 175— 245.Lammeren ƒ6575.Var kens 225425.Schrammen 65 115.Biggen ƒ4060.Paarden 600—1650.—, Geiten 10—45.—. Handel: stieren, melkkoeien, vare koeien: slepend; vette koeien, scha pen, lammeren: stug, duur; vette kal veren, nuchtere kalveren, varkens, schrammen, biggen: vrij goed; paar den en geiten: matig. Kaas. Goude extra ƒ229. idem le soort ƒ219223; idem 2e soort ƒ210218, handel matig, aan voer 32 partijen. LEIDSCHENAM, 1 Mei. Groente. Sla A 11—13.80, Sla B 7—10.— Stoofsla 0.120.24, Spinazie 8 10.10, Andijvie ƒ0.350.44, Komkom mers 0.560.66, Bloemkool 0.35 0.45, Radijs 0.070.08, Postelein 0.25—0.35. WOERDEN, 2 Mei. Kaas. Aan gevoerd 31 partijen. Prijzené le soort 2.15—2.20, 2de soort 2.08—2.15 per kg. Handel matig.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3