Voorstellen herziening van de omzetbelasting Toch Kameruitbreiding? Pastoor A.J.M.Hoogeveent Verdacht van overval in de Purmer Hotelgasten moesten via de regenpijp vluchten April was zonnig Mumpa Motflató VERSLAAT.... EEN MUG VRIJDAG 2 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Teruggave belastingverschil op aanwezige voorraden Teneinde het bedrijfsleven in de- xen enigszins tegemoet te komen, zal aan de handelaren over de op het tijdstip van ingang van de verlaging aanwezige voorraden een teruggaaf van het verschil in belasting worden verleend. Hierdoor zal worden voorkomen, enerzijds dat de handelaren in af wachting van de belastingverlaging zullen afzien van het op peil houdeni van htm gebruikelijke voorraden en anderzijds dat de handelaren op de thans reeds aanwezige voorraden, voor zover die bij de inwerkingtre ding van de aanhangige voorstellen nog niet zijn verkocht, ernstige ver liezen lijden, zo deelt het ministerie van Financiën mede. De voorstellen tot belastingveria- Uit doorgaans goed-ingelichte par lementaire kringen heeft „De Tele graaf" vernomen, dat de Eerste Ka mer, wanneer zij de volgende week de voorgestelde grondwetswijzigin gen in behandeling neemt, ondanks de ernstige bezwaren, die vele leden koestren, in meerderheid zal stem men vóór uitbreiding van de Tweede Kamer tot 150 leden. De bezwaren der Eerste Kamer gol den de stemoverdracht, welke de Tweede Kamer bij amendement in het wetsontwerp gebracht heeft en de bepaling in zake het vereiste aan tal aanwezige leden. Aangenomen wordt, dat evenwel in eerste instantie geen 2/3 meerder heid zal worden behaald. Te Egmond is aanbesteed de bouw van een kloosterkerk van de abdij van Egmond onder architectuur varj de heer B. J. Koldeweij te Voorburg. Er waren 23 inschrijvingen binnen gekomen; de begroting was ƒ206.315. De hoogste inschrijver was de firma Seysener te Hillegom voor ƒ229.750; de laagste van de firma W. Huurde- man en Arts te Amersfoort voor 157.295. De gunning werd aange houden. Op 30 April is te Hoorn in het St. Jans-Gasthuis overleden pastoor An- tonius Jacobus Marie Hoogeveen. Pastoor Hoogeveen leed aan een on geneselijke ziekte en werd reeds 14 maanden in genoemd gasthuis ver pleegd. De thans ontslapene werd op 29 Mei 1881 te Scheveningen geboren en op 15 Augustus 1905 priester gewijd. Hij was achtereenvolgens kapelaan te Halfweg, Amsterdam, Assendelft, Kwaderudamme, Purmerend, Schie dam en Kethel. Op 14 Maart 1925 volgde de benoeming tot pastoor te Houtrakpolder. Pastoor Hoogeveen vervulde daarna nog het pastoraat over de parochies van Aarlander- veen en Nibbixwoud. Te Aarlander- vcen was de zeereerw. heer Hooge veen pastoor van 6 Maart 1929 tot 4 Mei 1934. Op 17 Oct. 195.1 werd hij eervol uit de bediening ontslagen en was sinds dien rustend in Hoorn. Zondag a.s. zal het stoffelijk over schot van pastoor Hoogeveen worden overgebracht naar de kerk van zijn laatste parochie te Nibbixwoud. Om tien uur Maandagochtend is in die kerk de Plechtige Uitvaartdienst. ging voor bepaalde goederen hebben tengevolge gehad, dat de afnemers van de desbetreffende fabrikanten tijdelijk hun bestellingen hebben ge staakt in afwachting van die voor stellen. Dit gevolg brengt voor de fa brikanten van die goederen ernstige bezwaren met zich mede. ROMME VOOR KATH. MIDDENSTANDSBOND. Verzocht wordt door de Dioc. Kath. Middenstandsbond het volgende mede te delen: Ingevolge het feit dat prof. Romme in verband met de rondetafelconfe renties voor de West. verhinderd is een spreekbeurt te houden op onze Bestuurdersdag voor de Zuid-Hol landse en Zeeuwse afdelingen op Dinsdag 6 Mei a.s. te Rotterdam, heeft het Hoofdbestuur gemeend de datum van deze bestuursdag te moe ten verleggen naar 28 Mei a.s., waar op prof. Romme wel aanwezig kan zijn. Plaats en uur blijven hetzelfde, dus vun. 10.45 uur in Resaurant Caland- West, Nieuwe Binnenweg20 te Rot terdam. Jeugdzaken der K.V.P. Vaste commissie ingesteld Dezer dagen werd geïnstalleerd de vaste commissie voor jeugdzaken der K.V.P. In deze commissie hebben zitting twee leden van de Katholieke Tweede Kamerfractie, twee leden van het partijbestuur en vertegenwoordigers van de jongerenorganisatie in de K.V.P. en de Katholieke Jeugdraad. Het doel dezer commissie is, ge vraagd uit eigen beweging adviezen uit te brengen aan het partijbestuur en de kamerfracties inzake aangele genheden, welke de jeugd betreffen en op politiek terrein liggen. Het aantal vaste commissies der KVP is thans zeven, t.w. voor het bedrijfsleven, voor de middenstand,1 we aardappelen aangevoerd. Het was voor de middengroepen, voor de 1 een partijtje van vijftien kilo. De agrariërs, voor de arbeiders, voor aardappelen werden verkocht voor jeugdzaken en voor „buitenland". S 1.77 per kilo. Bij de Tweede Kamer is inge diend een ontwerp van wet tot wij ziging v. hoofdstuk I der Rijksbegro ting voor het dienstjaar 1952. Hierbij wordt voorgesteld het in komen van de Koningin te verhogen met 500.000 en mitsdien te brengen op 1.500.000; bet inkomen van PrinsBernhard te verhogen met 100.000 en te brengen op 300.000; en de post onderhoud der koninklijke paleizen te verhogen met ƒ250.000 en te brengen op 350.000. NIEUWE AARDAPPE7LEN 1.77 PER KILO. Aan de veiling te Wognum (N.-H.) zijn Woensdagmorgen de eerste nieu- De 28e atoombom explosie Een nieuwe atoombom is gisteren boven de woestijn van de Amerikaan se staat Nevada tot ontploffing ge bracht, 7 kilometer verwijderd van een punt waar 2000 mariniers zich ingegraven hadden in mangaten. De middelgrote bom werd uit een vliegtuig geworpen. Het lichtschijn sel van de 28ste Amerikaanse atoom ontploffing was te Las Vegas, 120 kilometer verder, zichtbaar. De proef neming moest tweemaal worden uit gesteld wegens regen en zware be wolking. De mariniers moesten een gebied bezetten waarin een denk beeldige vijandelijke pantserdivisie door atoomwapens getroffen was. In Las Vegas werd geen ontplof fing gehoord en geen schok gevoeld. De lichtgloed was niet zo fel als bij de proef van tien dagen geleden, maar de paddestoelvormige atoom wolk was groter en kleuriger. Geen reisjes achter Gordijn De Verenigde Staten hebben alle raizen van Amerikaanse staatsbur gers naar landen achter het ijzeren gordijn verboden. Voortaan zullen Amerikanen nog slechts met speciale toestemming naar Albanië, Bulgarije, Polen, Roe menië en de Sovjet-Unie mogen gaan. Voor reizen naar communistisch Chi na. Tsjechoslowakye en Hongarije blijft het bestaande absolute reisverbod van kracht. Deze maatregel is, naar officieel werd medegedeeld, genomen gezien het risico, dat het reizen in deze lan den met zich meebrengt. Alle Ame rikaanse paspoorten zullen van een desbetreffend stempel worden voor- I zien. DREEF, Burgsteeg 3-5-12 3 Qlufas en 4 Stoelen V. f 275 -f 700 Tel. 20657 MEUBELEN - KARPETTEN Geweldige sortering prachtige STOFFEN. 10 Jaar garantie op ons stoffeerwarlc. (Advertentie) Brand in Wagenborgen Door een fel uitslaande brand, die ontstond achter het toneel van de grote feestzaal, waar op de avond van Koninginnedag nog feest was ge vierd, is het hotel van de heer G. Akkerman te Wagenborgen (Gr.) Donderdagmorgen in de vroegte met een belendende landbouwschuur in de as gelegd. De familie Akkerman en dc gasten konden zich nog ternauwernood red den. De laatsten moesten de boven verdieping via ladders en regenpijpen verlaten Hun persoonlijke bezittin gen werden eveneens een prooi der vlammen. De brandweer die geassisteerd werd door de brandweerkorpsen van Nieuwolde en Termunten, kon tegen de vuurzee niets uitrichten. Alleen een belendende garage kon worden behouden. Ook het materiaal van een mu ziekvereniging en oen gymnastiekver eniging ging in vlammen op. De schade welke op een ton wordt KINDEREN NIET LATEN MEEDOEN AAN GELD INZAMELINGEN. Door middel van een rondschrijven aan de besturen en hoofden van Ka tholieke onderwijsinrichtingen ves tigde de Ned. Kath. Schoolraad reeds eerder aandacht op het verbod van het Episcopaat om „de jeugd onzer scholen voor het inzamelen of bij eenbrengen van gelden voor een doel, hoe loffelijk ook, hetzij direct of in direct, in te schakelen". Kennisne ming van enkele recente gevallen geeft de Ned. Kath. Schoolraad aan leiding bedoeld verbod andermaal in herinnering te brengen en allen, die met het bestuur of de leiding van een onderwijsinrichting zijn belast, er nog eens met nadruk op te wij zen, dat, gezien de opgedane ervarin gen, het doen deelnemen van de leerlingen aan geldinzamelingen, op welke wyze en voor welk doel ook, slechts ernstig te ontraden valt, zo wel in het belang van de leerlingen als van het onderwijs. Met betrek king tot de Kinderpostzegel- (en prentbriefkaarten) Actie kan, in ver band met enige ingekomen vragen, worden medegedeeld, dat vooralsnog ook voor het jaar 1952 kan worden gehandeld met inachtneming van de aanwijzingen, welke zyn gegeven. Ten aanzien van de spaaracti in ver band met de Werelddag der Kinds heid volgt hieronder een mededeling van het Nationaal Bestuur van het Pauselijk Genootschap: „In verband met de spaaractie in het kader van de voorbereiding op de Werelddag der H. Kindsheid, wenst het Nationaal Bestuur voor noemd met nadruk te verklaren, dat het geenszins in de bedoeling heeft gelegen, dat de kinderen de uitgereikte spaarzakjes zouden ge bruiken om te collecteren langs de huizen; in geen enkele publicatie wordt daarop gezinspeeld, dat de scholen enkel gevraagd zijn te wil len helpen b- de uitdeling van de spaarzakjes, die de kinderen dan naar huis moesten meenemen, om ze op de Werelddag gesloten naar de kerk mee te brengen; voor deze actie is door de Nederlandse Katho lieke Schoolraad, als gemachtigde van het Hoogwaardig Nederlands Episcopaat, speciale toestemming verleend." geschat, wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. Tot diep in de nacht was in de grote benedenzaal het Koninginne- feest gevierd. Vermoed wordt, dat achter het toneel is gerookt. Kinderverlamming in Bolsward In Bolsward is gedurende de laat ste paar dagen een viertal gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. De kinderen zijn onmiddellijk geïsoleerd en zijn thans opgenomen in het R.K. ziekenhuis te Sneek. In verband met het besmettingsgevaar heeft de burgemeester van Bolsward gelast de kleuterscholen te sluiten en alle openbare vermakelijkheden en bioscoopvoorstellingen alsmede grote vergaderingen af te lasten. Ook de z.g. stille tocht op de her denkingsdag gaat in verband hier mede dit jaar niet door. Het talryke publiek, dat gistermor gen op de terrassen aan het Rem brand tplein te Amsterdam zat te —n- nen, kreeg tegen twaalf uur een on- verwachte sensatie te zien toen ten paard gespannen voor een groente wagen op hol sloeg. Het dier rende met de bolderende wagen achter zich door het drukke verkeer en holde even verderop te gen de motorwagen van een nade rende tram van lijn 5 uit de richting Munt. De slag kwam hard aan. Het paard sloeg met zijn hoofd door de voorruit van de tramwagen, ook een zijruit sprong en de hand greep werd verbogen. Het dier liep verwondingen aan hoofd en benen op. „N. v. d. D." Ontploffing van Butagas Aan boord van het schip Geertuida, dat op de Maas voor Venlo voer, is tengevolge van een ontploffing van butagas de 22-jarige dochter van schipper J. ernstig gewond. Ze moest in het ziekenhuis te Venlo worden opgenomen. Van het schip sprongen de ruiten; de inventaris werd licht beschadigd. De ontploffing gebeurde toen het meisje een lucifer aanstak in het donkere ruim. GOLF BINNENLAND. Een inwoonster van Drachten kreeg dezer dagen bezoek van een i eclasseringsambtenaar die haar 175.kwam brengen. Dit bedrag bleek de vergoeding te zijn voor een fiets, die haar drie jaar geleden was ontstolen. De dief had in totaal 2000 beschikbaar gesteld om de schade voor deze en andere diefstal len te vergoeden. Bij een veehouder te Bolsward werden gisteren twee veulens gebo ren van dezelfde moeder. Een veu len-tweeling is een zeer grote zeld zaamheid. In de buurtschap Zwartsluis onder de gemeente Zuid-Beierland zijn drie aaneengebouwde met riet gedekte, arbeiderswoningen tot de grond toe afgebrand. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de bewo ners niets konden redden. In het Huis van Bewaring te Am sterdam is de 29-jarige slagersknecht G. T. uit Beverwijk opgesloten, die door de Rijkspolitie wordt verdacht de hand te hebben gehad in de laf hartige roofoverval in de Purmer- polder in de nacht van Augustus 1951 De 78-jarige Jan van Laan stierf aan de bekomen verwondingen. Zijn beide zusters werden gewond. T., die wel heeft bekend in '47 een poging tot inbraak te hebben ondernomen in dezelfde boerderij, zal zich op 9 Mei voor de Amsterdamse rechtbank heb ben te verantwoorden. Hij ontkent echter meldt de „Tel." iets met de roofoverval uitstaande te hebben. Inbraakpogingen. Lange tijd tastte de Rijkspolitie omtrent de identiteit van de beide overvallers in het duister. Een arres tatie van een inwoner uit Koedijk werd spoedig gevolgd door diens vrij- Vogelnesten van ondergoed Kauwen zijn grijpgrage vogels. Een inwoonster van het dorpje Gies- sen-Nieuwkerk in de Alblasserwaard heeft het dezer dagen ondervonden. Zij had de was gedaan en die zo als gewoonlijk te bleken gelegd op het grasveldje achter haar woning. „Een vliegende kraai vindt altijd wat" en zo ontdekte een groepje kauwen ook het blekend wasgoed. Na enkele uren deed de vrouw de hoogst onaangename ontdekking dat het wasgoed grotendeels verdwenen was. Er werd onmiddellijk aan dief stal gedacht. Maar later bleek dat menselijke handen deze diefstal niet hadden gepleegd. Men vond de tex- tielgoederen terug ineen schoor steen. Omdat het toch schoonmaaktijd is, wilden de kauwtjes hun woning blijkbaar eens inrichten met smette loos witte textiel. Schoon was de was overigens niet meer Ter gelegenheid van Pinksteren be staat tot 10 mei a.s. gelegenheid om luchtpostbrief pakjes te verzenden aan leden Nederlandse detachement Ver enigde Naties. Deze pakjes mogen een gewicht van 500 gram niet te bo ven gaan. Het tarief is 8 cent per 50 gram met een minimum van 40 cent. Adressering is als volgt: rang, naam, voorletters, legernummer, ND VN/Napo, 5100, Amsterdam, Schip hol, militair. Arbeider getroffen door vallend stuk ijzer Tijdens werkzaamheden bij de N.V. Nutrica viel een stuk ijzer van ca. 10 meter hoogte naar beneden. Een van de arbeiders uit Rotterdam werd er door getroffen. Hij moest met een dijbeen-fractuur en een aantal gebro ken ribben in het Haven Ziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. Me dewerkers van het Roode Kruis on der leiding van dr. de Bruijn ver leenden de eerste hulp. lating. Totdat de Rijkspolitie op G. T. stutte. Vrij spoedig bleek, dat T. in '47 tot driemaal toe bij de Van Laans had willen inbreken. De eerste twee keren zette hij zijn poging tot inbraak niet door. De derde maal toen T. zich zou hebben verzekerd van de medewer king van de Umuider fabrieksarbei der W. B., werd de boer wakker toen zii een ruit uit hadden gesneden. Ook deze poging kwam niet verder. Toeristenklasse bij het oceaan-vliegen Een belangrijk nieuw tijdperk in het luchtverkeer over de oceaan is gisteren aangebroken met de inwij ding van de transatlantische toeris tenklasse. Acht van de elf luchtvaartmaat schappijen, die Europa met Noord- Amerika verbinden, maakten gisteren negentien vluchten uit New York met passagiers voor de toeristen- én de eerste, tot dusver de enige, klasse. Van de 1057 passagiers, die voor deze vluchten zijn geboekt, zijn er 614 in de goedkope toeristenklasse. De drie andere maatschappij-en zullen hun diensten met gereduceerd toeristen tarief later in de week beginnen. Men verwacht, dat binnen drie maanden de capaciteit verdubbeld zal worden. Per week worden voor lopig 39 reizen in beide richtingen gemaakt, waarbij plaats wordt gebo den aan 4842 passagiers. De dienst zal tijdens de zomer wor den uitgebreid, en op 1 Augustus zijn hoogtepunt bereiken met 71 vluchten per week in beide richtin gen, met een capaciteit van 9334 pas sagiers. De elf deelnemende maatschappijen waaronder de KLM zijn reeds voor maanden zo goed als volgeboekt. De plaatsbesprekingen lopen in de vijftigduizend. Dat zeggen wy niet zo gauw! Maar nu 2eggen wy het wel heel zefker en U ook. Want onze klan ten kennen de prijzen wel, en weten dus ook dat ee op het ogenblik voor een aoht-baans klokrok in een mooie wollen stof nog altyd f.9.— f.10.— moeten betalen. wy hebben edhter op een der rokken-atellera een acht-baans klokrok laten vervaardigen, welke wy IJ voor een prys aan kunnen bieden, die ver beneden de waarde ligt. ZATERDAGMORGEN 9 UUR Mooie wollen stof in zwart, bruin en marine, en U betaalt voor deze acht-baans klokrok de ongelooflijk lage prys van f6.75 Damesblouses Elegant model, vervaardigd van prima doupion, in diverse voor- j aars-pastel tinten. U betaalt voor deze blouse niet f. 7.95, f5.95 Ook in rokken en blouses beter en toch goedkoper. HAARLEMMERSTRAAT hoek DONKERSTEEG. Brandstoffen-prijzen voor zomermaanden In de Nederlandse Staatscourant van 2 Mei 1952 zyn opgenomen de hoogst toelaatbare prijzen van vaste brandstoffen, welke van 1 Mei af zullen gelden. Behoudens enkele veranderingen in de regeling van de seizoenprijzen, ondergaan de thans geldende verbruikerspryzen geen wijziging. Het stelsel van seizoenprijzen blijft gehandhaafd voor eierbriket- ten, esskolen (stukken, noten 0, 1, 2, 3 en parel) en cokes (1, 2, 3, 4 en parel). Voor deze soorten zullen ge durende de maanden Mei en Juni voorjaarsprijzen van kracht zijn en in de maanden /uli en Augustus de zomerpryzen, waarna in September de winterprijzen van kracht worden WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG BEWOLKING. Over het algemeen weinig be wolking en droog weer. Zwakke tot matige Noord-oostelijke tot Oostelijke wind. Iets lagere tem peraturen des nachts. Overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 3 Mei: zon op 5.07 en- onder 20.08; maan op 12.50 en onder 2.53 uur. -Het KNMI deelt mede: De afgelopen maand April is een zeldzaam mooie maand geweest, zoals uit enkele cijfers moge blijken. De gemiddelde temperatuur, berekend uit om het uur bepaalde temperatu ren, bedroeg te De Bilt 10,3 graden Celsius tegen 8,3 graden normaal. Tot nu toe in deze eeuw is alleen in 1943 en in 1949 April gemiddeld nog war mer geweest. Bijzonder groot was het aantal warme voorjaarsdagen, dit zyn dagen waarop de temperatuur boven 20 graden stijgt. Te De Bilt be droeg dit aantal 11 tegen slechts 2 normaal. Sedert 1865, toen het 13 be droeg, was dit aantal niet meer zo groot geweest. Van de dertig dagen, die de maand telt, waren er toch nog tien gemiddeld kouder dan normaal. Van deze tien kwam op 4 dagen vorst voor, juist het normale aantal. Op 1 April kwam te De Bilt een tempera tuur voor als sedert 1936 niet meer in April was gemeten, namelijk twee en een halve graad onder nul. De hoog ste temperatuur werd op Koninginne dag gemeten. Het aantal uren zonneschijn be droeg te De Bilt 221 tegen 159 nor maal. Een zo zonnige maand April behoort ook al tot de zeldzaamheden. Maar het kan nog wel eens zonniger zijn: in 1942 werden in De Bilt zelfs 259 uren zon geregistreerd. Wanneer wij nog verder teruggaan om een Aprilmaand te vinden met meer dan 220 uren zonneschijn, dan komen wij in 1914 terecht. We kunnen dus zeg gen, dat de afgelopen maand op één na de zonnigste April van de laatste 38 jaar is. Het spreekt vanzelf, dat onder zulke omstandigheden heel weinig regen valt. In het geheele land was het tekort belangrijk, op de meeste plaatsen zelfs meer dan 50 procent, vergeleken mei de normale hoeveel heid. De stad Groningen had op 2 na de droogste April van deze eeuw. Ook in Noord-Brabant en Limburg was het zeer droog; daar viel over het algemeen minder dan 15 mm ter wijl de normale hoeveelheid 50 mm bedraagt. Hel uxeet in Euio-fia Weerraporten van hedenmorgen 7 uur: weer max.-temp. gisteren OLSO licht bew. STOCKHOLM geheel bew. HELSINKI geheel bew. EDINBURGH geheel bew. IXJNDEN zwaar bew. KOPENHAGEN onbewolkt AMSTERDAM licht bew. GENèVE PARUS BORDEAUX NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN WENEN zwaar bew. zwaar bew. mist zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt 12 c. 12 c. 8 c. 9 c. 19 c. 13 c. 23 c. 23 c. 22 c. 17 c. 19 c. 24 c. 27 c. 24 c. 26 c. tot en met April. Voor eierbriketten en esskolen van de hierboven genoemde afme tingen bedraagt de voorjaarskorting 0.50 per eenheid (1 hl), de zomer- korting 0.25 en de wintertoeslag 0.20. Voor cokes zijn de kortingen on derscheidenlijk 0.35 en 0.20 per eenheid (2 hl.) en is de wintertoe slag 0.15 per eenheid. Voor driekwart-vetkolen, die steeds meer door de industrie worden ge bruikt, zullen geen seizoenprijzen meer gelden. Voor anthraciet blij ven de seizoenprijzen evenals het vorig jaar buiten werking. Het ministerie van Economische Zaken voegt aan bovenstaande me dedeling nog toe, dat het voor een ongestoord verloop van de huis brandvoorziening noodzakelijk blijft, dat de aflevering zo geleidelijk mo gelijk geschiedt. Het verdient uit dien hoofde dan ook aanbeveling, dat de bevolking gedurende de voor- jaars- en zomermaanden reeds een deel van de behoefte aan brand stoffen voor het winterseizoen in slaat. 22. Toen herinnerde Humpo Hots- flots zich plotseling weer het radio toestelletje van Evelientje, dat hy nog steeds in zijn zak had. „Dat is waar ook!" dacht hij, „ik kan met het toestel uitzenden! Misschien kan ik een S. O. S.-bericht uitzenden en om hulp vragen! Dan zouden ze bij voorbeeld met een oorlogsschip hier- heenkomen en me bevrijden....!!" Hij haalde het kastje uit zijn broek zak, maar er kwam geen geluid meer uit „Wat is dat nu?" vroeg hij zich angstig af, „ik zal het toch niet kapot gemaakt hebben? Dat zou de grootste ramp zyn, die ooit is geschiedO, maar wacht eens.... ik zie daar een knopje zittenmisschien is dat het knopje, om het ding aan te zet ten. Gelukkig bleek het waar te zyn. Humpo draaide het knopje onj en het apparaat begon zacht te zoe men. „Hallo!" riep Humpo, „hallo, hallo! Hier Humpo Hotsflots! Hulp expeditie gevraagd! Hel! Hellepü"

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2