VITRAGE DUINSTREEK 4800 METER Mgr. Jac. Buis krijgt een ere-escorte naar zijn huis 69 cent 98 cent 20 |aar Arka DINSDAG 29 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT- EERSTE BLAD - PAGINA 3 Zoals bekend, zal mgr. Jac. Buis a.s. Woensdag per trein uit Tilburg: in Leiden arriveren en met een ere- escorte naar zijn ouderlijke woning: in de Waldeck Pyrmontstraat bege leid worden. Het ere-escorte zal bestaan uit le den van de parochiële jeugdbewe ging: volleybalspelers van „Cycloon", Kabouters, Gidsen, leden van de Jongenclubs, Welpen, Verkenners, leden van de gym.ver. „Victorie"' en Voortrekkers. Zij moeten zich verza melen op de Kaasmarkt, vanwaar om half zeven vertrokken wordt. Om zeven uur vertrekt mgr Buis uit het huis van dokter M. A. van Dongen, Stationsweg 37. Het ere-escorte volgt de volgende route:' Stationsweg, Rijnsburgersingel, Maresingel, Wal deck Pyrmontstraat. Voor de ouder lijke woning zal de R.K. Leidse Har monie opgesteld staan en toepasse lijke muziek ten gehore brengen. Bruidjes zullen een ere-haag vormen. Op verzoek van mgr. wordt deze ont vangst zo sober mogelijk gehouden. Daarom zal het escorte niet met mu ziek begeleid worden en zullen er bij de ontvangst geen toespraken e.d. worden gehouden. Deze sobere ontvangst zal de kath. bevolking van Leiden echter niet weerhouden van haar belangstelling blijk te geven. Vanzelfsprekend ook zullen Leidens katholieken voortgaan met hun gif ten te bezorgen bij de penningmees- W. Binkent Op de leeftijd van 68 jaren is over leden de heer W. Binken. De heer Binken was in de stad een algemeen bekende verschijning. Gedurende 34 jaren liep hij, als incasseerder van De Leidse Courant, straat-in, straat- uit, van huis tot huis, altijd vriende lijk, altijd voorkomend, en stipt in de vervulling van de taak, welke hij op zich had genomen. Vooral de laatste jaren van zijn leven was de ze vriendelijke voorkomendheid van de heer Binken een bewonderens waardige eigenschap, aangezien hij geplaagd werd door rheumatische aandoeningen. Een maakziekte heeft vrij plotseling een einde gemaakt aan dit arbeidzaam leven. De heer Binken, de trouwe incasseerder, heeft de vergelding voor zijn trouw geïncasseerd. Hij ruste in vrede. Zult U ook met ons zeggen. gaan wij voor zeer speciale prijzen verkopen. Alleen de beste kwaliteiten brengen wij U in 3 series. SERIE I Mooie kwaliteit VITRAGE 90 c.m. breed, in ecru en wit. U betaalt niet 89 ct. maar SERIE II Soepele kwaliteit VITRAGE, zeer mooi en dan voor een speciale prijs. Niet 119 maar SERIE in Als U een mooi GORDIJN zoekt, kunt U hierin slagen o.a. prima MARQUISETTE, 90 c.m. breed, niet 169 maar Beter en toch goedkoper HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG ter van het stedelijk huldigingscomi- de heer F. C. de Hosson (giro 294033), Gangetje 6, Leiden. Zaterdag was de stand 93.00. Er is bijgekomen N.N. 1,—, v. d. W. 10,—, N.N. j 10, N.N. 25,zodat de stand thans f 139.00 is. Geen slecht begin, maar nog lang niet voldoende om mgr. na mens de kath. bevolking van Leiden een passend feestgeschenk aan te bie den. Wacht niet langer en help mee deze ere zaak voor kath. Leiden tot een succes te maken! Het parochieel comité verzoekt ons mede te delen dat. er Donderdagmor gen tijdens de bisschopswijding in de dek. kerk geer staanplaatsen mo gen worden ingenomen. De plechtig heden beginnen om half tien en zul len ongeveer drie uur duren. Wie achter de rijen genodigden een vrije plaats wil innemen, moet vóór kwart over negen in de kerk aanwezig zijn. Daarna zal niemand meer toegelaten worden. (Advertentie) Zondag werd ie 's-Hertogenbosch een hondententocnstelling gehouden, waar ruim vijfhonderd honden wer den ingeschreven. Leden van „Rijn land" behaalden de volgende suc cessen: De mooie Chow-chow reu Siegijfrie van de heer C. Krijgsman uit Katwijk werd kampioen, beste van het ras en beste hond van de groep der Keesachtigen. De kwalifi catie „uitmuntend" werd behaald door de Corgi's van de heer Fisher uit Wassenaar (met kampioenschap), de bartoi van de heer Roelandse uit Leiden, de dwergpinscher van de heer Rijnbende uit Sassenheim, de Chow-chow van de heer Barning uit Leiden, de foxterrier van mej. Van de Kasteele uit Wassenaar en door de boxer van de heer D. de Jongh uit Oegstgeest. „Zeer goed" verwierven de bartoi van de heer Van Loe uit Noordwijk. Binnen en twee boxers van de heer De Jongh uit Oegstgeest terwijl de Schmauzer van de heer Van de Boer uit Wassenaar het praedicaat „goed" ■behaalde. PULCHRI STUDIO SPEELDE „DE NIEUWE VEEARTS". De leden en donateurs van de R.K. Operette en Toneelver. „Pulchri Stu dio" kwamen Zaterdagavond, voor de laatste keer in dit seizoen, bijeen, om te genieten vani het driedelige blij spel „De nieuwe veearts" van P. L. van Prooyen-Boogaerds, dat in het St. Antonius Clubhuis werd opgevoerd, onder regie van de heer Jac. Ouwer- kerk. Het verhaal handelde natuurlijk over het onuitputtelijke onderwerp: Liefde. De dochter van een rijke boer wordt hevig verliefd op de nieuwe veearts, die zich met keurige manier tjes, een valse naam en een grote fan tasie heel interessant weet voor te doen. Later blijkt, dat hij van zeer gewone afkomst is en zich nauwelijks veearts noemen mag. Of dit voor de dochter aanleiding is de relatie te verbreken, vermeldt de historie niet. Haar eerste geliefde, een degelijke boerenzoon, is inmiddels op de twee de dochter verliefd geworden. Hij krijgt later de boerderij, omdat de enige zoon geen boer wil worden, maar ook veearts. Dit aanvankelijk tegen de zin van vader, een weduw naar, die uiteindelijk met z'n schoon zuster trouwt, zodat de verliefde on derwijzer achter het net vist, terwijl de pojstbode heel gelukkig wordt met de dienstbode. U ziet er komt nogal enige liefde aan te pas in dit grap pige, maar pretentieloze spel, dat vlot en met plezier gespeeld werd. De heer Jac. Buis speelde uitste kend als boer en mej. Janny van der Kwartel was een alleraardigste jon- gedochter. De andere spelers en speel sters sloten zich goed bij hen aan. Over de opvoering zou niets dan goeds te zeggen zijn, ware het niet, dat het Leidse accent nu en dan hin derlijk naar voren kwam in dit overigens zeer onaannemelijke spel van het platteland. Voorzitter J. Wisse kon na afloop tevreden' zijn en bood de dames bloe. i aan, terwijl de heren sigaretten ontvingen. Daarna gingen de stoelen aan de kant en volgde het gebruike lijke „gezellig samenzijn". R.K. METAALBEWERKERS BESLOTEN HUN FEEST. „Alles voor Adriaan". In het St. Antonius Clubhuis. Het was een kostelijke avond, waarmede de Ned. Kath. Metaalbe- werkersbond „St. Eloy", afd. Leiden gisteren de viering van het vijftig jarig bestaan besloot. Het K.A.B.- toneel „Vondel" speelde „Alles voor Adriaan", een comedie van vader liefde en ïjdelheid in drie bedrijven, bewerkt door Piet Mossinkoff. Adriaan is een pas gepromoveerde dokter, wiens vader, een rentenieren de slager, ze trots is op z'n zoon, dat hij niet kan nalaten zich met alles te bemoeien. Hetgeen tot grote moei lijkheden leidt. Niet alleen met het betrekken van een nieuw huis, maar ook met de vestiging van de jonge dokter, die een practijk wil opbou wen. Vader gaat stil z'n eigen gang, schrijft reclamebrieven en zou zelfs in de bioscoop reclame willen ma ken voor z'n zoon, die dit uit ethische overwegingen natuurlijk niet op prijs kan stellen. Vader doet „alles voor Adriaan" en gaat zelfs zó ver. dat hij het praatje rondstrooit, dat zijn zoon verloofd is met de dochter van de wethouder. De echte verloofde geeft haar ring terug en dat betekent voor Adriaan een breuk met z'n vader. De redding daagt als de twee vaders, die aanvankelijk beiden tegen de verlo ving waren, het eens worden en hun toestemming geven. Een simpele intrige, maar fantas tisch aardig uitgewerkt, vooral met de kostelijke "aderrol, die dit hele geestige spel moet dragen. Welnu; de heer J. Rozier voelde dit voortreffe lijk aan en maakte er een glansrol van. Bijna onophoudelijk heeft de volle zaal gebulderd van het lachen! Het heeft geen zin meer namen te noemen, al willen we nog een uitzon dering maken voor mej. G. v. d. Valk, die in haar rol van huishoudster veel tot het succes bijdroeg. Onder de maat bleef geen van de spelers en speelsters, hetgeen ongetwijfeld me de te danken is aan de deskundige regie van de heer J. Mank. Na afloop bloemen voor de dames en een hartelijk dankwoord van voorzitter de Groot, die met recht vol tevredenheid op de jubileum viering mocht terugzien en die de feestcommissie huldigde voor het vele en vooftreffelijk verrichte werk. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel te Leiden. De huizen met tuinen Coornhertstraat 54- en 56 na afmijning tezamen in bod: 9.000.— koper de heer P. Moerman q.q. te Leiden voor: 9700.—. Het pakhuis en erf Oranjegracht 54-56 in bod 1400.koper de heer L. Lolkes de Beer te Leiden voor 1408. Ten overstaan van notaris N. W Koltkamp te Leiden. Het herenhuis met tuin Zoeterwoudse Singel 100 in bod 12.000.koper de heer J. A. Bernsen te Leiden voor f 14.200.—. Het huis Pioenstraat iO in bod 1280.koper de heer P. Moerman q.q. te Leiden voor f 1310.—. Het huis met tuin Hoge Mors weg 120 is uit de hand verkocht. Het huis Ma- redijk 111 is niet gegund. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden. Het huis en erf Ra penburg 118 in bod 4900.— koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor ƒ5550.—. Het pak huis met bovenwoning Nieuwe Brugsteeg 12-12a in bod 3150.— koper de heer J. Marks te Leiden voor 3150.De huizen met tui nen Ten Katestraat 11 en 15 teza men in bod 7400.— koper dc heer E. van Starkenburg q.q. te Oegst geest voor 8100.De huizen en erven 5e Binnenvestgracht 21 en 20 na afmijning tezamen in bod ƒ2160 koper de heer J. van Iterson q.q. te Leiden voor 2250.Het huis en erf 5e Binnenvestgracht 18 in bod 710.koper de heer J. Mark sq.q. te Leiden voor 710.Het huis met tuin en schuren te Rijnsburg Santlaan 15 in bod 3300.koper de heer G. van der Vijver te Rijns burg voor 3300.De percelen Levendaal 82-82a, Levendaal 80-80a en Nieuwe Brugsteeg 14-14a zijn niet afgeslagen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal-exa- men Nederlands recht mej. M. den Haan Wassenaar, de heeren F. H. Pi ket Den Haag, P. J. M. Machielsen, Rotterdam. AMBTSAANVAARDING. Op Vrijdag 2 Mei a.s. om vier uur hoopt dr. G. M .H. Veenenklaas, be noemd tot gewoon hoogleraar in de Faculteit der Geneeskunde, zijn ambt openlijk te aanvaarden, door het uit spreken van een rede, in het Groot Auditorium van de Leidse Universi teit. Burgerlijke Stand Geboren: Elizabeth d. van C. A. G. Nass en E. de Jong; Hermanus z. van I. Pouw on M. van Wijngaar den; Antonius Johannes z. van J. C. van der Meer en J. Vlieland; Maria Louise d. van P. F. S. Biegstraaten en M. W. Roeters; Nicolaas z van M. Ravensbergen en C. Kramer; Gerar- dus z. van J. Ligtvoet en P. Th. Koe- lewijn; Johanna d. van C. van der Meij en J. van Egmond. Overleden: E. G. Eskes d. 19 j. het W.-G. Kruis behandelde. De feesttaart werd door honden van de straat gelikt. KATWIJK AAN DEN RIJN Koninginnefeest. De grote fees ten zullen, zoals steeds gebruikelijk was, in Augustus gehouden worden, doch Woensdagmiddag is er op de Commandeurslaan een kruiwagen race. 's Avonds wordt een volkscon cert gegeven in de muziektent. KATWIJK AAN ZEE Koninginnedag. Ter gelegenheid van Köninginneverjaardag organi seert de Oranjevereniging diverse feestelijkheden. Het feest begint des morgens te 7 uur met een muzikale mars door het dorp. Daarna volgen diverse kinderspelen en vervolgens volksspelen, die duren tot namiddags ongeveer 5 uur. Des avonds de ge bruikelijke lampiomoptocht en van half 8 tot half 10 geeft een Tiroler- kapel een concert. Daarna volkscon cert door de Muziekkapel „U.N.I." en om half elf groot vuurwerk op het strand. LISSE (dc Engel) Toneelavond. Voor een goed bezette zaal speelde de R.K. gem. toneelver. „St. Genesius" op Zondag in het Verenigingsgebouw aan de Beekbrug „De gevolgen", een dra ma, dat eigenlijk elke vereniging op zijn program moest hebben. Hoeveel goeds kan dit stuk, dat het schrij nende leed van gemengd gehuwde ouders met volwassen kinderen de monstreert, uitwerken. In de bezet ting van de rollen is „St. Genesius' volkomen geslaagd. Al waren niet alle spelers ervaren krachten, toch maakte het geheel een zeer goede in druk. Een bizonder woord van lof voor de debutanten, mej. A. eri N. v. d. Berg, die door hun bizonder spel veel voor de toekomst beloven. Met dit successtuk sloot St. Gene sius het toneelseizoen, waarin de le- denrijke vereniging o.l.v. de heer D. Niekerk, de voorz., zo prachtig ge werkt heeft. NOORDWIJK HULDIGING BRANDWEER MANNEN. Gistermiddag had in het raadhuis een huldiging plaats van drie brand weermannen. De heer A. J. Kapel, die vandaag 50 jaar aan de vrijwil lige brandweer is verbonden, ont ving de onderscheiding van de Bond van Brandweerlieden met oorkonde. Dezelfde onderscheiding werd uitge reikt aan mevr. J. Imthorn als pos- thume hulde aan haar man, die vo rig jaar is overleden en bij deze ge legenheid eveneens zijn gouden ju bileum zou hebben gevierd. De derde was de heer Kloos, die werd gehuldigd bij gelegenheid van zijn zilveren feest. In Noordwijkerhout is gisteren het 20-jarig bestaan gevierd van de afd. Bloembollenstreek van de Alg. R.K. Ambtenarenvereniging. Een flink aantal leden met hun-da mes nam aan deze viering deel. Be gonnen met een Lof. gecelebreerd door de geest. adv. van de afd., ka pelaan Landman uit Sassenheim. De overste van de Sint Bavo-Stichting had hiervoor welwillend de kapel ter beschikking gesteld. De geest. adv. sprak de Arka-leden tijdens het Lof toe en wees voornamelijk op de die nende taak, r. welke de Katholieke ambtenaar heeft te vervullen. Na het Lof begaf het gezelschap zich naar hotel Van der Geest, waar een koffiemaaltijd werd gehouden. Tijdens deze maaltijd heette de voorz. van de afd., de heer J. P. de Jong, allen hartelijk welkom. De heer Loerakker, hoofdbestuurder v. d. Ar ka, feliciteerde de afdeling namens het hoofdbestuur met het 20-jarig bestaan. In een hierop volgende speech kregen de feestvierende amb tenaren het een en ander te horen over ambtelijke vorming. De heer Kriek bood namens de Leidse afd. gelukwensen aan. Hij herinnerde er aan, dat de ambtena ren uit de Bollenstreek vroeger bij de Leidse afd. behoorde en zeide aan de wieg te hebben gestaan van- de thans jubilerende afd. Nadat de maaltijd was afgelopen bleven de aanwezigen nog geruime tijd gezellig bijeen. Muzikale leden van de afd. Leiden luisterden dit sa menzijn op. HILLEGOM Priesterfeest. Te Bergeijk zal op Zaterdag 3 Mei in de kapel van de Paters Assumptionisten priester worden gewijd Fr. Ausqar Rood A. A., zoon van de parochie van St. Martinus. Op Zondag 20 Juli zal de Neomist in de Parochiekerk zijn eerste plech tige H; Mis opdragen. 40 jaar H. Familie. In de Vas ten was het 40 jaar geleden, dat in de St. Martinusparochie de H. Fami lie werd opgericht. Zondag a.s., zal dit jubileum luisterrijk worden ge vierd. Pater W. Jonckboled C.s.s.R., die bij de viering van het zilveren jubileum de leiding had, geeft een triduum vanaf Donderdag 1 Mei. De voorbereidings-oefeningen zijn ook voor niet-leden toegankelijk. Zondag begint het feest met een H. Mis voor de overleden en levende leden der H. Familie, waarna een feestelijk ontbijt. Te 5 uur volgt de Plechtige Opdracht voor nieuwe leden en ver nieuwing der opdracht door de oude ren. Te 8 uur wordt in Flora opge voerd .Maria Goretti leeft" door de Ghesellen van de Spelenwei, regie Anton Sweers. Geboren, d van A. J. Dierik en A. M H. Lippens; z. van M. F. Kauff-1 man en J. H. M. Bakker; z. van J. J. i Heeres en A. van Rooden; d. van J. Eén 3aar K.A.V. De K.A.V., afd. T. Heij en C. de Blieck; d. van T. I Noordwijkerhout, hield Maandag- Schmedewind en M Faas. z. van F.av°nd ter gelegenheid van haar één- J. Duindam en H. W Kauffman. jarig bestaan in de zaal van Café „de Ondertrouwd: J. Oudewater en J. Zwaan een feestavond. De presiden C. Kriebel; P. W. van der Poel en J®. mevr. Van den Bosch, verwelkom- H. C. Lommerse; J. Havenaar cn J. van Aalst. Getrouwd: W. M. Willems en'Th. B. Zonneveld: G. Warmerdam en C H. Heemskerk; C. Bakker en C J. van der Drift. werkt hadden aan het slagen van het feest en werden bloemen aangebo den aan mej. Spaans, die enige liede ren gezongen had en de pianiste mevr. Jardaan. VOORHOUT 30 Jaar Derde Orde. Op beschei den wijze heeft de Derde Orde haar 30-jarig bestaan gevierd. Op de eerste plaats werden aan, de gehele parochie twee avonden van geestelijke waarde n.l. over „De heiliging van het ge- aangeboden. Door pater Cyrillus de Lange O.F.M. werden de bijeen komsten geleid. Zondag hield dezelfde predikant in alle H. Missen een beschouwing 'er het leven van de H. Franciscus. Na de Hoogmis was er in het Pa rochiehuis een gemeenschappelijk ontbijt voor dc leden. De mondorgel club der N.K.J.B. zorgde hier voor de muzikale omlijsting, 's Avonds om 7 uur was er Lof tere ere van St. Franciscus, terwijl tot besluit van dit feest door de toneelgroep „Het mas ker" op voortreffelijke wijze werd opgevoerd het blijspel „Vive l'Empe- reur". VOORSCHOTEN Jaarvergadering Groene Kruis. „Het Groene Kruis" vergaderde in gebouw „Irene". Uit het verslag van de penn. bleek, dat het jaar 1951 een nadelig saldo gaf van 455.54. De be groting voor het jaar 1952 geeft een nadelig saldo aan van 924.70. Voor de nieuwe kascommissie 1952 werden aangewezen de heren dr. P. S. Pels, Veurseweg, van Houwelingen, Schoolstraat en de Keizer, Papelaan. Het afgelopen jaar werd een zeer geslaagde moedercursus gehouden, welke werd bezocht door 43 a.s. moeders. De bestuursleden dr. H. Olthuis en de heren B. C. Bolle en H. v. d. Doe werden bij schriftelijke stemming herkozen. De voorz. deelde mede, dat de afd. Voorschoten zich heeft moeten aan sluiten bij het Kraamcentrum „Schenk en Vliet". Een tweede belangrijke mededeling was, dat de stichtingsstatuten van Gezondheidszorg zijn vastgesteld. Thans bestaat dus officieel de Stich ting Gezondheidszorg. Deze stichting bestaat uit de drie pl. Kruisvereni gingen: Het Groene Kruis, Het Wit- Gele Kruis en het Oranje-Groene Kruis. Het gemeenschappelijk ideaal, of beter gezegd: de dringende noodzaak is thans nog het eigen gebouw. Dc gemeente zal de middelen voor het gebouw Gezondheidszorg beschikbaar stellen .De voorz. sprak de wens uit. dat spoedig een bouwvergunning zal worden verstrekt. Geboren: Winifred, d. van L. A. P. Verduyn en J. C. Tyssonsk; Marijke, d. van F. P. Bolle cn G. van Beelen; Johanna Jacoba, d. van F. P. Bolle en G. van Beelen. Gehuwd: Th. Koops te Leiden en E. M. van Wissen. Overleden: Jannetje van den Berg 85 j., wed. van B. Prins. WARMOND INGEBROKEN IN R.K. MEISJESSCHOOL. Door het indrukken van een ruit is in de afgelopen nacht ingebroken in de onlangs geopende nieuwe R.K. Meisjesschool. Ontvreemd werd een bedrag aan geld, spaax'zegels en ver schillende materialen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Gemeenteraad. De raad komt Donderdag a.s. in openbare verga dering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Voorstel van B. en W. tot het omzetten van de aan de stichting Rijnlands Borgstellings fonds verstrekte renteloze geldle ning in een kapitaalsbijdrag a fonds perdu; het aangaan van een over eenkomst van WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ ZONNIG. Vannacht weinig'wind. plaatse lijk mist cn op vele plaatsen lich te nachtvorst. Morgen overdag droog en vrij zonnig weer met zwakke, later matige wind tus sen Zuid en Oost. Iets hogere middagtemperaturen dan van daag. 30 April: zon op 5.12, onder 20.04, maan op 9.12 en onder 1.54 uur, Zonnige Koninginnedag Nadat een storing in de bovenlucht Maandag plaatselijk tot buien aan leiding had gegev-en, is het weer ge leidelijk beter geworden. De genoem de storing trok naar de omgeving van Denemarken weg. Een Oceaan- depressie, die vanmorgen ten Westen, van Ierland lag, breidt zijn invloed in de richting van de Britse eilanden en Frankrijk uit. De regenzone, die deze depressie vergezelt, zal echter morgen ons land nog niet kunnen bereiken. De regenkansen zijn voor deze Koninginnedag dan ook klein en we mogen op tamelijk zonnig weer rekenen. Nadat komende nacht weer plaatselijk nachtvorst zal zijn opgetreden, zullen de temperaturen morgen iets hoger worden dan van daag. Hel uxejth, in Ewio-pa weer max. temp. gisteren OSLO geheel bew. 15 STOCKHOLM mist 15 16 HELSINKI zwaar bew. EDINBURGH mist 12 LONDEN onbewolkt 14 KOPENHAGEN geheel bew. 10 AMSTERDAM mist 11 GENEVE mist 19 PARIJS onbewolkt 15 BORDEAUX onbewolkt 22 NICE onbewolkt 18 BERLIJN nevel 15 FRANKFURT nevel 14 MUNCHEN mist 14 WENEN zwaar bew. 16 1349, andijvie 21—40, stoofsla j 1017, witlof 3134, postelein 45, spinazie 1013, alles per lCfO kg; komkommers f 23—51, bloem kool 15—50, salade f 5.60—12.70, per 100 stuks; pieterselie 2.20, ra dijs 6.509.10, selderie f 2.70, peen f 3536, raapstelen 2.10, al les per 100 bos. ROTTERDAM, 29 April. Vee. Aanvoer 5275 totaal, waarvan 680 vette koeien, 1407 gebruiksvee, 80 vette kalveren, 15 grasHalveren, 2042 nuchtere kalveren, 122 varkens. 275 biggen, 156 paarden, 10 veulens', 121 schapen, 122 zuiglammeren, 45 bok ken of geiten. Prijzen: vette koeien 3.C03 25, 2.80—3.—, 2.60—2.80, vette kalveren 3.00—3.30, 2.85 3.00, 2.652.85 per kg. levend ge wicht; graskalveren 380—280—200; nuchtere kalveren 48-46-44. biggen 655850 per stuk, slachtpaarden 2.60, 2.50 en 2.40 pet* kg. levend gewicht; schapen 130—120—100, kalf- en melkkoeien 12001050 900; varekoeien 875775—700, vaarzen 860—750—675, en bokken of geiten 580480—380 per stuk. Vette koeien aanvoer iets minder, handel lui, stijgende prijzen, prima's boven notering, gebruikskoeien aan- gSJrainFnirt"dè ™"h"en kleiny, hand0' vlot' Prij- zen hflferr ura«:lfnlvnrf«n nnmmnr nle NOORDWIJKERHOUT DE ZILK Feesttaart gesneuveld. Een be diende van 'n banketbakker uit Hil- legam moest een taart bezorgen op 'n huwelijksfeest. Op de hoek van de St. Jacobstraat ontstond een botsing tussen de fietsende banketbakker cn een andere wielrijder. De eerste liep verwondingen op, die dc zuster van de alle aanwezigen, in het bijzonder de burgemeester, kapelaan Vroklage, de afgevaardigden van de afdelingen uit de omgeving en mej. Stringa, dio cesaan voorzitster. Mej. Stringa zette het doel uiteen van de K.A.V. en toonde aan, dat de katholieke vrouwen zich in een bond moetèn verenigen. Nadat mej. Stringa had gesproken, feliciteerde de burgemeester de ver eniging en sprak de hoop uit, dat zij moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Na de pauze voerde O.D.I. enige één-acters op. Tenslotte dankte mevr. Vam den Bosch allen, die medege- Bank voor Ned. Gemeenten uitgeoefende voorkeur voor de ge meente Warmond bij de inschrijvin gen op de Nationale Woni..gbouw- leningen; het verlenen van een sub sidie voor het jaar 1952 aan de Ver eniging „Het Groene Krui:" afd. Sassenheim; 't overnemen in eigen dom van gedeelten van openbare wegen; definitieve vaststelling van het Grond- en Bouwvoorschot voor de door de woningstichting „War- munda" gebouwde 12 woningwet woningen; voorstel ten aanzien van de aankoop van een automotorbrand spuit. ZOETERMEER Brand. Zaterdagavond vloog de film in de bioscoop van de heer Vee- lenturf in brand. Waar de appara tuur in een cabine stond opgesteld deden zich geen ongelukken voor. Maandagmorgen ontstond een schoorsteenbrandje bij de heer S. aan de Zegwaartseweg. Met blus- apparaten werd de brand bedwon gen. DE KWAKEL Geboren: Johannes Bosco, z. van C. J. van der Laan en M. E. Andries- sen. Ondertrouwd: D. Sierig 28 j. en T. den Hooglander 27 j. Getrouwd: W. H. van der Hoeven en J. W. M. Verhorik; A. C. C. de Frankrijker en J. M. M. Straathof; C. G. van Leeuwen cn E. A. M. Straat hof. Overleden: P.. van der Toorn 77 j., echtgenote van J. Hassefras. Ondertrouwd: P. H. van 't Hart 28 jr en J. W. Th. Hogenboom 24 jr. H. C. M. Klijn 29 jr en C. M. Hoogen- boom 20 jr; G. J. Knüwer 60 jr en D. C. C. van Tol 54 jr. Overleden: J. W. v. d. Helm 79 jr; A. Opree 78 jr. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 April, Varkens. Aanvoer 174 stuks, «ware 210212, lichte 205209, zouters 205, zeugen 180—195. Handel vot, enkele 1 cent hoger. Bovendien 32 nuchtere kalveren 105120 per kg. levend. LEIDEN, 28 April Groente. Prei 818, rabarber f 614-» pee» zen hoger; graskalvcren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aan voer korter, handel redelijk, prijzen iets stijver; biggen aanvoer iets min der, handel goed. prijshoudend; slacht paarden aanvoer iets ruimer, handel stroef, stijgende prijs; schapen aan voer als vorige weck, handel matig, prijzen iets minder; kalf. en melk koeien aanvoer tamelijk, handel kalm met oplopende prijs; varékoeien flinke aanvoer, handel goed, prijzen iets stijver; vaarzen aanvoer groter, handel stil, prijzen iets stijver. BODEGRAVEN, 29 April. Kaas. Aanvoer: 55 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.18—2.24, 2de soort 2 10— 2.17. extra tot 2.26 per kg. Handel matig. TER AAR. 28 April. Groente. Peulen 1.40—1.90, Prei ƒ0.08—0.11. Spinazie ƒ0.130.20, idem B. ƒ0.08 —0.11, Andijvie ƒ0.28—0.29, Witlof 1 ƒ0.28—0.31, idem 2 ƒ0.16—0.17, Ra barber 0.05^-0.13, Aardappelen ƒ0.08—0.12. Snijborjcn 1.30—1.60, idem stek 1.10. Waspeen ƒ0.20, Sja lotten ƒ0.18 alles per kg. Sla 1 ƒ0.08 —0.13, idem 2 0.05—0.08, Bloemkool 1 ƒ0.40—0.66, idem 2 ƒ0.22—0.35, idem 3 0.15—0.24, idem stek 0.04 0.09 alles per stuk. Radijs ƒ0.06 0.09, Selderij 0.010.03 alles per bos. Stoofsla ƒ0.40—0.65 per bak. Aardbeien ƒ0.09 per stuk. Bloemen: Madeliefjes 0.300.40. ROELOFARENDSVF.F.N. 28 April. Bloemen. Tulpen, lang 0.41—0.70, Tulpen (eenblad) ƒ0.140.43, Nar cissen ƒ0.16—0.39, Freesia's ƒ0.14 0.33, Lathyrus 0.30—0.48. Anemo nen ƒ0.15—0.22, Irissen ƒ0.30—0.51, Pyrethrum ƒ0.45—0.60, Rhododen dron ƒ0.901.Dhoronicum ƒ0.11 0.16, Hortensia's 1.20—1.45, An jers 0.040.12 per stuk, Tuinplan ten 0.35—0.63 p. b. Groente. Aardbeien I 0.90 1.20, idem II ƒ0.70—1.15, Kropsla I ƒ9.80—12.10, idem II ƒ5—9.40, Stoof sla 1012.Spinazie f 815.—, Sjalotten» 10.per 100. Peulen 1.701.85 per kg. Snijbonen ƒ0.12 per stuk. De eerste snijbonen werden aange voerd door M. VJasman uit de Kwa- kel. Koper werd J. L. v. d. Broek uit Leimujde»* voor 0.12 per stuk.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3