Blauw Zwart won eerste promotie wedstrijd van Wassenaar Warmunda speelde gelijk tegen L V B-elftal: 2-2 R C L versloeg Zaterdagmiddagelftal 2-1 Leidse Golfbrekers organiseerden de clubkampioenschappen Drie clubrecords moesten er aan geloven Manchester League Kampioen door 6-1 zege op Arsenal MAANDAG 28 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Spanning tot de laatste seconde Dp het vrijwel uitverkochte tt. B. S.-terrein „Houtrust" in Den Haag heb ben gistermiddag de beide Wassenaarse kampioenen, „Wassenaar" en „Blauw Zwart" de eerste wedstrijd gespeeld van de twee, die moeten be slissen, wie van beide tweede klasser zal worden. Het is een enerverende, maar sportieve strijd geworden tussen twee elftallen, die elkaar niets, maar dan ook totaal niets toegaven.Een strijd, die tot in de laatste seconden span nen bleef en die de duizenden op de tribunes rond het veld, en vooral de vele belangstellenden uit Wassenaar zelf, vele opwindende momenten heeft bezorgd. Vooral in het eerste gedeelte van de wedstrijd speelden aan beide zij den de zenuwen grote parten. De Blauw Zwart-achterhoede had aan vankelijk moeite om de juiste vorm te vinden. Enkele Wassenaar-aan vallen resulteerden in corners, die gevaarlijke momenten voor het BI. Zwart-doel deden ontstaan. Beide voorhoeden probeerden het om beurten met verre schoten, die even wel óf slecht gericht waren óf ge makkelijk door de keepers konden worden gekeerd. In de 11minuut ontstond voor het Blauw Zwart-doel een zeer gevaarlijk moment. Keeper van Leeuwen was reeds gepasseerd, maar nog juist op tijd kon de bal tot corner worden verwerkt. Drie mi nuten later steeg een oorverdovend gejuich op van de tribunes: Wasse naar had de leiding genomen. Dicht bij de doellijn, halverwege de cor- nervlag kreeg Wassenaar een vrije trap te nemen. Via Piet Remmers waal kwam de bal bij de ver opge drongen Prosman, die met 'n mees terlijk „hakje" het leer achter doel man van Leeuwen deponeerde. Dat was in de 14e minuut van de wed strijd. In het daarop volgende kwar tier kwamen om beurten beide voor hoeden in de aanval. Een schot van de doorgebroken Wils kon nog juist door een der Wassenaarse verdedi gers uit het doel worden gewerkt, een directe vrije trap even buiten het strafschopgebied, genomen door Piet van Rhijn ketste terug van het muur tje Wassenaar-verdedigers en aan de andere kant moest Dick van Leeu wen tot tweemaal toe halsbrekende toeren verrichten om aanvallen van de goed samenspelende Wassenaar se voorhoede tot staan te brengen. Toen, in de 32e minuut, werd de stand gelijk. Een zuivere voorzet van Blauw Zwart-linksbuiten Leo De- kleermaeker werd door Piet van Rhijn op fraaie wijze direct inge kopt (11). Zes minuten later hernam Wasse naar de leiding. Piet Remmerswaal en Houps trokken er, handig samen spelend, alleen vandoor en het schot van Houps bleek Dick van Leeuwen te machtig. (21). Twee minuten voor de rust bracht Piet van Rhijn de stand voor de tweede maal in evenwicht. Klaas van Leeuwen kreeg ergens op het* middenveld een vrije trap te nemen, die hij in het doelge bied van Wassenaar plaatste. De bal werd door de Wassenaar-achterhoe de weggewerkt, maar opgevqngen door Piet van Rhijn, die beheerst en zuiver inschoot (22). Kort daarna was er, zowel voor spelers als voor publiek de rust als welkome gelegen heid om even te herademen na het enerverende verloop van de eerste helft, waarin vaak goed voetbal te zien werd gegeven. Reeds in een van de eerste minu ten van de tweede helft ontging Wils een opgelegde kans. Leo Dekleer- maeker plaatste een lage voorzet, een van de Wassenaar-verdedigers mis te en de bal ketste via het lichaam van Wils, die volkomen vrij stond, achter de doellijn. Er volgde een periode van onge veer 25 minuten, waarin van beide zijden ontzaggelijk hard gewerkt werd voor het volgende doelpunt. Terwijl Blauw Zwart de tegenstan ders probeerde te verrassen met plotselinge doorbraken, waren de aanvallen van Wassenaar zorgvul diger opgebouwd. Beide achterhoe den maakten het dc tegenstanders verre van gemakkelijk. Geen enke le speler werd uit het oog verloren. Beide doelverdedigers toonden hun prima vorm. In de 27e minuut kwam het doel punt, waarvan later zou blijken, dat het beslissend was voor deze wed strijd. Keeper Dick van Leeuwen ASC—VVSB 4—0. Het was aan het gebodene duidelijk te zien, dat er niets meer op het spel stond. Vooral VVSB pakte de zaken noga-1 nonchalant aan, zodat haar ver dediging vaak kansen weggaf, wat ander zeker niet het geval zou zijn. In het veld ging het overigens gelijk op, met dien verstande, dat de ASC- voorhoede haar kansen wist te benut ten, terwijl aan de andere kant dc meest opgelegde kansen te loor gin gen door onbesuist schieten. Zelfs een strafschop werd naast geschoten, in een periode tegen het eind, toen de WSB-aanhang als het ware om een doelpunt smeekte en toen de St. Bavo-spelers het spel in handen, had den. De stand was bereids echter al 3—0, toen er voor ASC toch geen vuiltje aan de lucht was. De Leide- naars maakten er toen nog even i ernst van en Lasander zette de bal na een felle sprint zo scherp voor het doel, dat Brard slechts een korte kop stoot behoefde te geven om 40 aan te tekenen. Zelfs slaagde De la Bije er nogmaals in op fraaie wijze, na een solo rush het net te vinden, doch de scheidsrechter was van» oordeel dat de speeltijd net was verstreken voordat de bal het doelvlak passeer de. Dit was dan wel het interessant ste deel van de wedstrijd, waarin Veigel vervangen moest worden door de ex Be-Quicker (Z.)Toebes. Want de eerste helft had niet zoveel om het lijf gehad, ondanks het feit dat ASC een 3O-voorsprong boekte door doelpunten van Vreeken (een juweel!), een voorzet met half volley in eens ingeschoten), Brard en Vei gel, toen de Noordwijkerhoutse ach terhoede vergat om weg te werken. plaatste een van zijn befaamde verre uittrappen naar de rechtsbuiten Vo gels. Diens voorzet werd op het mid denveld opgevangen door Piet van Rhijn, en met een strak schot in de uiterste hoek gaf deze speler Blauw Zwart de leiding. (23). In het laatste kwartier zette Was senaar een offensief in, terwijl BI. Zwart zich in de verdediging terug- re spelers zich op hun eigen helft verdedigden tegen de krampachtige pogingen van Wassenaar, om de stand weer in evenwicht te krijgen. Het zat Wassenaar bij die pogingen niet mee. De vermoeidheid begon een rol te spelen. Een onverwacht schot ketste terug van Dick v. Leeu- wens knieeën. Er werden enkele corners op het Blauw Zwart-doel ge nomen, die wel spannende momen ten, maar geen doelpunten oplever den. Een gevaarlijk schot van Piet Remmerswaal ketste van de paal terug cn in de allerlaatste seconden verdween een kogel hoog over het door Dick van Leeuwen verlaten doelToen floot de scheidsrech ter J. J. Hessink uit Amsterdam het eindsignaal, dat een gejuich van ver lichting en van vreugde deed opgaan uit de grote schare Blauw Zwart- supporters. Blauw Zwart heeft de eerste, belangrijke stap, op weg naar het tweede klasseschap gezet. Over twee weken volgt op eigen terrein de tweede wedstrijd. Een wedstrijd, waarover gezien de spelverhou- ding van gisteren geen enkele voorspelling te maken is, al zal deze eerste overwinning de Blauw Zwar trok. Er waren versch idene ogen-1 ters wat meer zelfvertrouwen heb- blikken, waarin alleen Wils pis een 1 ben gegeven en al telt het voordeel vooruitgeschoven post op de Was- van het eigen veld ook wel een senaar-helft stond, terwijl alle ande-1 beetje mee. Voor de wedstrijd, welke het Leidse Voetbalbond-elftal Zaterdagmiddag te Warmond tegen Warmunda speel de waren de ploegen als volgt samen gesteld: LVB-elftal doel: A. v. Engelen (Alph. Boys); achter: G. de Bruin (Alph. B.) en C. Rijsbergen (LDWS); midden: J. Koet en C. H. Meiman (Oranje Groen), H. Filippo (LDWS); voor: C. Krumpelmans (Alph. B.), N. Stikvoort (SVLV), W. Jordens (Oranje Groen), J. van Marwijk (Docos) en M. Homan (Foreholte). Warmunda: doel: N. Witteman; achter: L. Faas en J. Kuis; midden: J. Zwaan, H. Zwaan, H. v. Seggelen; voor: J. Meskers, A. v. Winsen, G. Meskers, J. v. Winsen en H. v. Hulst. In een matig gespeelde wedstrijd hebben beide elftallen de puntjes broederlijk gedeeld. Toch heeft de keuze-commissie van de LVB kun nen constateren, dat zij behoudens een enkele uitzondering een goede keus heeft gedaan. Individueel zijn de spelers voor hun taak berekend en wanneer zij wat op elkaar zijn ingespeeld zal het wel beter gaan. De achterhoede maakt een betrouw bare indruk, hoewel de keeper een doelpunt zeker had kunnen voorko men. De middenlinie was wel het minste deel van het elftal, maar zij hadden dan ook de zware taak om een goede verbinding tot stand te brengen tussen een hen onbekende achterhoede en voorhoede. De voor hoede was goed te noemen met een prima rechtervleugel. Wanneer deze voorhoede wat meer verrassing in het spel kan brengen zal zij zeker in staat zijn een sterke achterhoede te passeren, vooral als midvoor Jordens zioh van de hem bewakende spil zou kunnen losmaken. Over de wedstrijd zelf is niet zo veel te vertellen. Het LVB-elftal start met een invaller voor M. Ho- man van Foreholte, die in verband met de drukte bij het bloemencorso, met zijn auto was vastgelopen. Hier voor viel Geesing in. Warmunda trapt af en wil dadelijk de aanval in zetten, maar resoluut grijpt de bonds- achterhoede in en zet haar voor hoede aan het werk. Zo golft het spel op en neer. Technisch zijn de Warmunda-aanvallen beter, maai' De Bruin en v. Rijsbergen laten zich niet van de wijs brengen. Met verre trappen weten zij steeds het gevaar te keren. Hoewel Warmunda een overwicht heeft gekregen komt het succes juist aan de andere kant. Wanneer Stikvoort op het midden veld een door zijn achterhoede weg gewerkte bal oppikt, omspeelt hij 'n tegenstander en geeft keurig af aan zijn rechtsbuiten Krumpelmans, die de bal scherp voor het doel trekt, waar Jordens zich niet bedenkt en keeper Witteman mis laat grijpen (0—1). Enkele min. later maakt Jaap Zwaan hands in het beruchte gebied, doch de elfmeter schop wordt door Meiman slecht geplaatst, zodat de bal in de veilige handen van keeper Wit teman belandt. Na pl.m. 30 minuten onderneemt de Warm. linksbuiten v. Hulst een soloren welke hij besluit met een strak schot dat door een te genstander van ridhting wordt ver anderd, waardoor keeper v. Engelen misgrijpt (1—1). Bij een aanval van LVB raakt Krumpelmans gewond cn moet het veld verlaten. Later bleek, dat zijn enkel was gekneusd. Na de thee zien we hetzelfde spel- beeld en het verband in de bonds- ploeg is een stuk beter, vooral de rechtervleugel weet het de Warm.- achterhoede danig lastig te maken, maar doelpunten blijven uit. Bij een Warmunda-aanval weet midvoor Mes kers uit een voorzet van reohts kee- De Zaterdagmiddag op het RCL- terrein te Leiderdorp gespeelde oefenwedstrijd van het Leids Zater dagmiddag-elftal eindigde in 'n 21 overwinning voor de gastheren. Het werd een wedstrijd, welke over het algemeen is tegengevallen. Na 15 min gaf Hicnsch zijn elftal de leiding (10) en 20 minuten la ter was het door Neut (Koudekerk) na een keihard schot gelijk (11). Na de hervatting aanvankelijk een gelijk opgaande strijd, totdat Hiensch tenslotte RCL de leiding hergaf (21), welke stand tot het eind bewaard bleef. per v. Engelen te verrassen. Hoewel hij in de goede hoek stond greep hij mis en Warmunda neemt de leiding (21). Tien minuten voor het einde gelukt het M. Homan van Foreholte, die na het uitvallen van Krumpel mans in het veld was gekomen, Leo Faas te passeren en met een hard schot de stand weer gelijk te maken (22). De bondsploeg probeerde nog even om aan de winst te komen, doch dit mocht haar niet gelukken en zo kwam het einde van deze pret' tige wedstrijd, die door scheidsrech ter Hillebrand goed werd geleid. SJ.C.—WILHELMUS 1—4. Het is S.J.C. niet gelukt om enig resultaat te behalen in de wedstrijd tegen Wilhelmus, hoewel het aan spanning niet heeft ontbroken en wij de S.J.C.-ers stukken beter zagen voetballen dan tegen Rouwkoop. Alleen de factor, doelpunten fabri ceren, is bij hen een grote leemte, In het begin zag het er voor de thuisclub hoopvol uit, want na drie minuten spelen opende zij op goede wijze de score (10). Aanvankelijk ging het spel gelijk op en neer m*et wisselende kansen en als het eerste kwartier vol is, weten de gasten de bal in het uiterste hoekje te plaatsen (11). Beide partijen zetten alle krachten bij, om resultaten te' boe ken, en door een betere verzorging in de aanval, kreeg Wilhelmus de beste kansen, met het gevolg, dat zij voor rust nog tweemaal weten te doelpunten (13). Hiermede was deze zeer aantrek kelijke wedstrijd nog lang niet be slist, want S.J.C. zag kans, Wilhelmus in het eerste kwartier geheel ovei'spelen en meermalen ontkwam hun doel aan doorboring. Van liever lede maakten de gasten zich los uit de omklemming en ging de strijd veelal gelijk op. Een kwartier voor einde kregen de S.J.C.-ers een pe nalty toegewezen, welke echter werd gemist en als antwoord hierop, trok ken de Voorburgers ten aanval en met een pracht goal werd de stand op 14 gebracht, waarin geen ver andering meer kwam. GDA—ALPHEN 4—0. Alphen trad te Loosduinen voor de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen aan met niet minder dan 3 invallers. Al direct na het begin-signaal van de goed leidende scheidsrechter Swa- nenburg trok GDA ten aanval en al spoedig had men succes, want Brit semmer wist .een gemakkelijk schot niet voldoende weg te werken en sloeg de bal voor de voeten van een GDA-9peler, die zich geen moment bedacht en de bal langs de 'keeper plaatste en hiermede de stand op I0 bracht. Bij de sporadisch voor komende uitvallen van Alphen had Ouperus pech, daar een goed inge kopte bal juist over de lat ging. Na een half uur spelen volgde de tweede blunder van Britsemmer, een inge schoten bal liet hij uit handen val len en opnieuw wist een GDA-speler hiervan gebruik te maken en de voorsprong op 20 te brengen. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste helft. Enkele minuten na het begin was de Alphen- achterhoede de kluts kwijt en hier van profiteerde GDA door onhoud baar het 3e doelpunt te scoren. Een hard ingekopte bal van Ouperus ging weer net over de lat en een kogel- hard schot van Lentz hoog 'over. Het 4e doelpunt kwam uit een goed opgezette aanval die werd besloten met een absoluut onhoudbaar schot. In deze stand kwam geen veran dering meer en moest Alphen ge noegen nemen met een nederlaag. De wedstrijd werd zeer sportief ge speeld en met deze uitslag was ook GDA gered. DOSR Uitslagen van Zondag: DOSR 3Rijpwetering 2, 30; DOS R ALisse A, 30; VNA 4-DOSR 5, 25. Voor de wedstrijd Neder landZweden zijn bij secretaris J. de Koning nog enkele kaarten ver krijgbaar. VNL. Uitslagen van dit week end: VNL (A)—Wet Boys (A) 1—0, Alph. Boys B—VNL (B) 50; VNL b—Altior b 20; SVLV cVNL c II-4). SJZKRV 6—0. SJZ telde een invaller voor midvoor Opdam, wiens plaats werd ingenomen door een ju nior, en toen ook Brusse door een blessure met de rust vervangen werd door een junior, zagen we de toch al jonge SJZ-voorhoede in een opstel ling waarin de spelers gemiddeld 18 jaar waren. SJZ bracht de bal aan het rollen, maar de eerste aanvallen waren voor KRV, die in een hoog tempo startte. Menige goede aanval wisten de Katwijkers op te zetten; de SJZ-achterhoede echter was voor haar taak berekend en speciaal kee per Roeleven stak in een prima vorm Het aanvangstempo van de KRV-ers bleek echter wel te hoog, want met het verstrijken van de eerste helft namen de SJZ-ers steeds meer het initiatief in handen. Even voor rust gaf de rechtshalf met een hard schot SJZ de leiding (10). Mede door het windvoordeel speelde SJZ ook na de rust sterk aanvallend. Na 12 min. kwam SJZ op gelukkige wijze aan een tweede doelpunt, toen bij een ver schot de bal vlak voor het doel opsprong en door een oneffenheid van het terrein onhoudbaar langs de KRV-keeper verdween. Vele corners leverden niet het gewenste resultaat op. In de 32ste minuut joeg de mid voor van vlakbij no. 3 in de touwen. Een goede aanval over links werd door de links-binnen keurig afge werkt (40). Dit werd de Katwij kers toch wel een beetje te erg en voor enige tijd konden zij een druk uitoefenen op het SJZ-doel. Vrouwe Fortuna hadden zij daarbij echter niet aan hun zijde, want nadat kee per Roeleven enige malen goed red de, bleek bij een volgende aanval De Zaterdagavond in de Leidse Overdekte gehouden onderlinge zwemwed strijden van de Leidse Golfbrekers zijn voor de Leidse Katholieke Zwem vereniging een aardig succes geworden, want duidelijk bleek hieruit hoe deze vereniging de laatste jaren gegroeid is in ledental. Het is op het ogen blik zelfs zo, dat de beschikbare ruimte in de lesuren voor de meisjes-cate gorie te gering is, zodat de aanmelding van nieuwe leden stopgezet moest worden. Hieruit blijkt wel duidelijk in welk een behoefte deze vereniging voorziet en de katholieken van Leiden mogen dankbaar zijn, dat hun kin deren hier een plaatsje hebben gevonden. Deze onderlinge wedstrijden bete kenden tevens de diverse clubkam pioenschappen en dat er vooruit gang te bespeuren is, dat bewijzen de gemaakte tijden. Op de 100 meter schoolslag voor meisjes (vroeger jaren werd het nummer 50 meter schoolslag ver- zwommen) kwamen er zelfs twee clubkampioenschappen uit de bus, n.l. Cora v. Dijk en Ans v. d. Klugt, (die reeds voor de derde maal titel- houdster werd). Beiden maakten een tijd van 1.37.6, waarmede te vens het bestaande clubrecord ge broken werd. Dat was een goede in zet van de avond! Beter dan het tweede nummer: de 100 meter schoolslag voor jongens, want dit nummer moést vervallen wegens afwezigheid van enige goe de krachten in deze categoi'ie. Deze afwezigheid was ook van invloed op de tijden bij de 50 meter borst- en vrije slag jongens. Een nieuw clubrecord werd echte** weer gevestigd op de 50 meter schoolslag jongens, waar Theo Hoo- geveen titelhouder werd met een tijd van 39.1. En nog een derde clubre cord moest er aan geloven, n.l. op de 50 meter rugslag meisjes, waar Nan de Wit ten tijd maakte van 39.5. De overige clubkampioenen wer den: 50 m. borstcrawl meisjes; Lies Stikkelman in 36.6. 50 m. borstcrawl jongens: Bart Goddijn 33.2. 50 m. rugslag jongens: Theo Bik 43.9. Clubkampioene van de meisjes tot en met 12 jaar werd verder Adri Pley, die de volgende successen boekte: 25 m. schoolslag 20.1, 25 m. borstcrawl 21, 25 m. rugslag 24.9. Haar tijd op de 25 m. schoolslag is tevens de beste in de hele club, zo wel van de jongens als van de meisjes. Bij dc 25 meter schoolslag tot en met 12 jaar was nog een aparte groep gevormd voor deelnemers tot en met 10 jaar, omdat het verschil tussen 8 en 12 jaar veel te groot vvas. De prijzen voor deze clubkam- ring van 18 Mei worden uitgereikt toen hij wel gepasseerd was de lat een verdiend tegenpunt in de weg te staan. Aan de andere zijde bleek de uitstekende KRV-spel menig keer een lastig obstakel voor de Zoe- terwoudse voorhoede. Zes min. voor het einde was het de linksbinnen die no. 5 voor zijn rekening nam. Even voor het einde dwaalde de midvoor naar rechts, vanwaar de bal met een hoog schot over de keeper heen via de lat in het doel verdween. Met S JZ in de aanval kwam het einde. Hiermede voegde de SJZ-ers weder om twee punten toe aan de rijke oogst van de laatste wedstrijden. Oranje Gr. 3—SJZ 2, 1—2; Oran je Gr. 4—SJZ 3, 10—3; SJZ (A) Lisse C 42. Warmunda. Uitslagen van giste ren: Docos 3Warmunda 3 34; Warmunda (A)—Alph. Boys (A) 2—2; Warmunda 2Lugdunum 3 34 (vriendsch.) Van de Engelse velden Huddersfield en Fulham degraderen Dank zij een klinkende 61 overwinning op Arsenal heeft Manchester United het Leaguekampioenschap behaald. En tevens hebben de Mancunians de hoop de bodem ingeslagen van de Londenaren om de „doublé" van cup en Leaguekampioenschap op hun naam te brengen. Arsenal had trouwens in de afgelopen week reeds de kampioenen al geluk gewenst met hun titel, omdat zij het voor onmogelijk hield als eerste te kunnen eindigen. Immers, Arsenals' kans op het winnen van het Leaguekampioenschap was zeer ge ring. Zij moest daarvoor met minstens 7—0 de United kloppen Tot overmaat van ramp ziet het er voor de bekerfinale ook niet al te best uit omdat Zaterdagmiddag nog twee spelers gewond zijn, t.w. de re- serve-midhalf Arthur Shaw en de vleugelspeler Don Roper. En zo staan er bij Gunners zes spelers op de zie kenlijst, bij wie Daniel, die geregeld als midhalf uitkomt. Bovendien zijn de vleugelspelers Milton en Cox, en de spil Leslie Compton, die ook nog al eens in het eerste elftal speelt, niet geheel fit als gevolg van in vorige wedstrijden opgelopen blessures. Zaterdagmiddag werd Shaw 25 minuten na de aftrap aan een van zijn polsen gewond, eenzelfde onge val als dezer dagen aan Daniel is overkomen. Men vreest, dat de pols gebroken is. Wat Roper betreft deze moest vijf minuten voor het eindsig naal wegens verrekking van een dij spier het veld verlaten. Vermoede lijk zal hij evenmin als Shaw in de bekerfinale kunnen uitkomen. In de wedstrijd te Manchester maakte Arsenal geen moment de in druk te kunnen winnen. De thuis club was al in de meerderheid toen Shaw nog meespeelde. Rowley, die de hattrick zou verrichten, had al spoedig voor een 10 voorsprong gezorgd. Het werd tenslotte 61, de zwaarste nederlaag, welke de Gun ners hebben geleden sinds Wolver hampton hen in 1946 met dezelfde score klopte. Manchester in kampioensvorm. Manchester United speelde in kampioensvorm, tot opgetogenheid van de 53.000 toeschouwers, die na afloop een ovatie brachten aan de aanvoerder Johnny Carey. Het is de eerste maal sinds 1911, dat de ploeg het kampioenschap behaalt, maar in de vijf na-oorlogse seizoe nen is ze vier maal op de tweede plaats geëindigd, en ze heeft dus van alle eerste divisie clubs de meest constante vorm getoond. Tottenham Hotspurs, dat van Blackpool won, staat thans derde in de eerste divisie. Maar als de spurs hun laatste wedstrijd tegen Chelsea winnen zullen ze nog een plaats op de ranglijst kunnen stijgen. Van drie clubs werd Zaterdag het lot beslist. Huddersfield degradeert naar de tweede divisie, en Coventry en Queenspark Rangers zullen het volgend seizoen in de derde moeten uitkomen. Fulham klopte Huddersfield met 10, en deze ene goal maakte het zeker, dat Huddersfield evenals Fulham naar de tweede divisie zal afdalen. De ploeg heeft sinds 1919 onafgebroken in de hoogste afdeling gespeeld. Jammer was het, dat in de match tegen Fulham een dubieuze scheidsrechterlijke uitspraak werd gedaan. Een doelpunt van Hudders field werd namelijk wegens buiten spel geannuleerd en de scheidsrech ter bleef bij zijn beslissing in weer wil van de vertwijfelde protesten van de bezoekende club. Cardiff City versloeg Bury met 3 0, maar zal Zaterdag 3 Mei a.s. ook de thuiswedstrijd tegen Leeds Uni ted moeten winnen om met Shef field Wednesday naar de eerste di visie te promoveren. Ale Cardiff wint zou alleen een onwaarschijn lijk hoge score, zoiets als 3029, het doelgemiddelde van Cardiff zo on gunstig beïnvloeden, dat het slech ter werd dan dat van Birmingham. Een van de curiosit.lten van de dag was dat beide cupfinalisten be trokken waren bij wedstrijden waar in de hoogste scores van de dag wer den geboekt. Want terwijl Arsenal met 61 door Manchester United werd verslagen, won Newcastle Uni ted met dezelfde cijfex-s van Aston Villa, dank zij vooral het schitterend spel van de midvoor Milburn. Raich Cartex*, de grijze grootmeester van het Engelse voetbal, speelde zijn laatste wedstrijd voor de League in grootse stijl, waarmee het degrada tiegevaar voor zijn club Huil City, definitief bezworen werd. Hij schoot tweemaal tegen de paal en maakte kort voor het einde een prachtig doelpunt zodat Hull met 1—van Doncaster Rovers kon winnen en van de gevaarlijke zóne in de twee de divisie opklom naar de vijfde plaats. Tenslotte moet vermeld wor den, dat de reus Derek Dooley van Sheffield Wednesday ook in de match tegen West Ham United (2—2) weer voor een doelpxxnt zorgde. Hij bracht daarmee zijn totaal voor dit seizoen op 47, een na-oorlogs record. De uitslagen luiden: Eei'ste divisie: BurnleyPorts mouth 10; Charlton Ath'etic Chelsea 11; FulhamHuddersfield Town 10; Manchester UnitedAr senal 61; MiddlesbroughWolver hampton Wanderers 40; Newcastle UnitedAston Villa 61; Preston North EndLiverpool 40 Stoke Ci tyManchester City 31; Totten hamHotspur-Blackpool 20; West Bromwich AlbionSunderland 11. Tweede divisie: Birmingham City- Luton Town 31; BrentfordBlack burn Rovers 11; Cardiff CityBu ry 30; Doncaster RoversHull Ci ty 01; EvertonBarnsley 11; Leeds UnitedCoventry City 31; Leicester CityNotts County 11; Notts ForestQueens Park Rangers 31; Rotherham UnitedSwansea Town 13; Sheffield Wednesday West Ham United 22; Southamp ton Sheffield United 01. De resultaten waren verder als volgt: pioenschappen waren beschikbaar gesteld door de heer Evert Caste lei ri. Zij zullen op de jaaxwergade- 100 m. schoolslag meisjes: 1. Ank v. d. Klugt 1.37.6, 2. Cora v. Dijk 1.37.6, 3. Tiny Verver 1.38. 25 m, rugslag meisjes tot en met 12 jaar: 1. Adri Pley 24.9, 2. Rietje v. Weerlee 25.5, 3. Corry Cattin 31.2. Meisjes van 13 en 14 jaar: 1. The- rese v. Berge Henegouwen 26.6, 2. Nelly Ammerlaan 27.5, 3. Toosje Bresser 28. e Meisjes vanaf 15 jaar: 1. Litzy Stapels 22.4, 2. Cobi v. Zijp 23.8, 3. Ali Rijsbergen 23.8. Wedstrijdploeg: 1. Loesje Zand vliet 17.9. 25 m. x'ugslag jongens: 1. Ton v. Brussel 24, 2. Jan Zierikzee 29, 3. J. v. d. Klugt 29.5. 25 m. schoolslag-meisjes tot en met 10 jaar: 1. Marianne Tetteroo 30.9, 2. Marijke v. d. Linde 31.4, 3. Nel- leke v. Brussel 32.4. Meisjes tot en met 12 jaar: 1. Adri Pley 20.1, 2. Rietje v. Weerlee 24.8, 3. Edith Breedeveld 26.9. Meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Ada Zandvliet 21.7, 2. Toosje v. d. Bei'g 22.4, 3. Therese v. Berge Henegou wen 23.5. Meisjes vanaf 15 jaar: 1. Litzy Stapels 21.1, 2. Agaath Alkemade 22.5, 3. Cecilia Sassen 23.3. Wedstrijdploeg van 13 en 14 jaar: vlinderslag: 1. Anneke Zwartjes 20.5, 2. Truusje Walenkamp 21.3, 3. Tineke Verver 21.5. 50 m. borstcrawl meisjes: 1. Lies Stikkelman 36.6, 2. Nan de Wit 37.3, 3. Ank v. d. Klugt 41.1. 50 m. borstcrawl jongens: 1. Bart Goddijn 33.2, 2. Henk Oostrom 34. 3 Chris Langezaal 36.5. 50 m. rugslag meisjes: 1. Nan de Wit 39.5, 2. Loes Zandvliet 40.6, 3. Cora v. Dijk 51.6. 50 m. rugslag jongens: 1. Theo Bik 43.9,. 2. R. Koevoets 44.6, 3. Bax't Goddijn 48.6, 25 m. borstcrawl meisjes tot en met 12 jaar: 1. Adri Pley 21. Meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Thea Bailey. Meisjes vanaf 15 jaar: 1. Miek Veygen 20.3, 2. Rien Zandvliet 20.6, 3 Cobi v. Zijp 24. Wedstrijdploeg van 13 en 14 jaar: 1. Loes Zandvliet 17.1, 2. Truusje Walenkamp 18, 3. Tineke Verver 18.2 25 m. borstcrawl jongens: 1. M. v. d. Kamp 19.5, 2. H. v. Staden 20, 3. Fr. Fisser 22.1. 25 m. schoolslag jongens tot en met 10 jaar: 1. Pim Walenkamp 25.5, 2. Piet Ramakers 26.6, 3. Klaas Wa lenkamp 27. Jongens tot en met 12 jaar: 1. J. v. d. Klugt 23.3, 2. Ton v. Brussel 24, 3. Har Walenkamp 24.3. Jongens van 13 en 14 jaar: 1. H. Ramakers 20.8, 2. H. Fles 23.1, 3. C. Schrama 23.4. 50 m. schoolslag meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Ada Zandvliet 51.7, 2. The rese v. Berge Henegouwen 54.9, 3. Toosje Bresser 57.5. Meisjes vanaf 15 jaar: 1. Litzy Stapels 47.6, 2. Cokkie Bleys 49.4, 3. Agaath Alkemade 49.6. Wedstrijdploeg van 13 en 14 jaar: 1. Tiny Vex-ver 46.4, 2. Anneke Zwartjes 46.8, 3. Truusje Walen kamp 47.8. Wedstrijdploeg vanaf 15 jaar: 1. Cora v. Dijk 45, 2. Lies Stikkelman 47.8 (vlinderslag). 50 m. schoolslag jongens: 1. Theo Hoogeveen 39.1. 2. Henk Oostrom 40.9, 3. Jan v. Boheemen 43.6. 1. H. Ramakers 13 jaar 45.6. Estafette 5 x 25 m. box'stcrawl meisjes: Adri Pley, Truusje Walen kamp, Loesje Zandvliet, Tiny Ver ver, Lies Stikkelman 1.31.7. Estafette 5 x 25 m. schoolslag jongens: Frans v. Giezen, Jan v. Boheemen, H. Ramakex-s, Henk Oos-, trom, Ted Hoogeveen 1.39. Nieuw Ned. dameszwemrecord Op 3 x 100 M wisselslag De ploeg van de Rotterdamse Da mes Zwemclub bestaande uit Ria van der Horst. Nel Garritsen en Irma HeytingSchuhmacher is er in het Sportfondsenbad te Rotterdam in ge slaagd het Nederlands record 3 x 100 meter wisselslag estafette dat sedert 1 December 1950 met 3 min. 43 2 sec. op haar naam staat, te verbeteren. De ploeg noteerde 3 min. 43.0 sec ondanks het feit, dat Ria van der Horst twee keerpunten niet feilloos nam en over de 100 meter rugslag 1 min. 15.2 sec. deed, een tijd, die aan zienlijk boven haar beste prestatie ligt. Nel Garritsen. legde de 100 me ter met de butterfly af in 1 min. 20.8 sec. en Irma HeytingSchuhmacher liet voor de 100 meter vrije slag 1 min. 07.0 sec. voor zich afdrukken. De officiële tijdopnemers hadden 3 min. 43.0, 3 min. 43.0 en 3 min. 42,7 voor de R.D.Z. afgedrukt. HANDBAL. HVL (Leidschendam). De uit slagen van de door HVL giteren ge speelde competitiewedstrijden zijn: Dames: HVL 3—SVT 2 2—2. Heren: HVL 2Quicksteps 24; HVP 1—HVL 1 6—7. Junioren: HVL bSVLG b 10. HVS. De Stompwijkse dames- handbalploeg speelde een wedstrijd tegen Wings en won met 62.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6