DUINSTREEK Eist kwaliteit! Duynstee's antwoord Mr. P. C. Breedveld verlaat de Politie Prachtig bloemen-mozaïek in het water van de Stille Rijn DORM A-Matrassen DOR MA-Matrassen l&H Noordwijk handhaaft reputatie als bloemen-badplaats Met utee* ut £wtapa VRIJDAG 25 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Prof. F. Duynstee heeft in de „Maasbode" een beschouwing ge wijd aan de verklaring van mr. Steenberghe, waarin deze een beroep deed, de K.V.P. te steunen. „Het is bijzonder verheugend" schrijft prof. Duynstee„wat mr. Steenberghe in duidelijke taal uit spreekt, dat er zijns inziens geen re den tot wantrouwen bestaat". De schrijver noemt mr. Steenberghe „een zo bij uitstek gezag hebbend man" en zijn oordeel „alleszins re levant". Hij zou gaarne het rustige besef hebben het vertrouwen van mr. Steenberghe geheel te kunnen delen. Maar twijfelend, niet aan de loyaliteit van de toezegging van de K.V.P., maar aan „de inhoud van die loyale toezegging" is hij tot zijn leedwezen niet in staat voor zich persoonlijk het vertrouwen uit te spreken ,.in een zodanige kentering van de K.V.P. als de groep voor ogen zweefde....". Hij hoopt zich te vergissen, maar hij zou niet oprecht zijn, indien hij thans een vertrou wens-uitspraak onderschreef, als die welke de heer Steenberghe deed. En prof. Duynstee vervolgt: „Maar des te meer zijn wij er over verheugd, dat de heer Steen berghe op grond van zijn waarde ring van de situatie, zich onder de gegeven omstandigheden verplicht gevoelde, bedoelde verantwoorde lijkheid wèl op zich te nemen. Ongetwijfeld is zijn autoriteit in politicis héél wat groter dan de onze, welke hoogstens op de theo rie zou zijn gebaseerd, en het staat dan ook voor ons vast, dat zijn uitspraak op zichzelf reeds een ge wichtige factor is voor een ont wikkeling ten goede". Prof. Duynstee is dus verheugd over de bijzonder verheugende uit spraak van mr. Steenberghe, elders in het artikel nogmaals „een gezag hebbend auteur" genoemd. Al deze vreugde en lofprijzingen doen erg gewrongen aan. De lezer ontkomt niet aan een gevoel van onbehaag lijkheid en geprikkeldheid, wanneer aan het slot de heer Duynstee weer eens van de „zo waardevolle ver kleuring" rept, temeer omdat in die slotbeschouwing niets teruggenomen wordt van zijn befaamde Bussumse rede. „In het bijzonder hebben wij niemand geadviseerd op de K.N P. te stemmen" besluit prof. Duynstee zijn artikel. Niettemin blijkt voor mr. Steenberghe deze Bussumse Duynstee-rede aanleiding te zijn ge weest uit de hoek te komen met zijn inderdaad waardevolle verklaring. HILLEGOM AFSCHEID VAN KAPELAAN VAN VLIET Donderdagavond werd in de pas torie van St. Joseph gelegenheid geboden afscheid te nemen van kap. Van Vliet, die benoemd is tot kape laan van een der Wassenaarse pa rochies. Ofschoon kap. Van Vliet slechts ruim één jaar hier in de zielzorg was, was de belangstelling groot. Niet alleen gaven de Congrega ties- en verenigingsbesturen acte de presence, doch ook vele andere pa rochianen gaven van hun belang stelling blijk. KATWIJK AAN ZEE „GOEDE MAATJES MET NIEUWE MAATJES". Katwijk aan Zee heeft plan en in voorberéiding dit jaar een „vlagge tjes week" te organiseren. Het was tot nu toe de gewoonte, dat in Kat wijk, in verband met het ontbreken van een eigen haven,-de vlaggetjes- week zeer eenvoudig werd gevierd BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Paniek in de ijsrevue", 14 jaar. Lido: Afgekeurd Luxor: „De rivier", alle leeftijden, Trianon: „Het lied van de Zuidzee" 18 jaar. Rex: „Gewapend escorte", onbe kend. en soms zelfs in 't geheel niet door ging. Men wil het dit jaar anders doen. Gedacht wordt een „vlagge- tjesweelc" te houden van 12 tot 17 Mei, vooropgesteld, dat de vissers vloot op 20 Mei zal uitvaren. De week wordt geopend met een fakkeloptocht en een grote taptoe. Voorts is er een winkelweek met etalagewedstrijd on der het motto" „Wees goede maatjes met nieuwe maatjes". Tenslotte staan er nog sportevenementen en een schatgraverij voor de jeugd op het strand op het programma. KATWIJK AAN HEN RIJN E.H.B.O. De afd. Katwijk a. d. Rijn van de R.K. E.H.B.O. besloot in haar gisteravond gehouden leden vergadering in het Parochiehuis o.m. om eens per maand een verplichte bijeenkomst te houden met een klei ne boete bij niet-opkomst. De eer ste van deze avonden zal gehouden worden op Donderdagavond 8 Mei. In de vacature van voorz. werd ge kozen de heer P. Huibers en als be stuurslid werd gekozen de heer Co Winters. Vervolgens werd nog be sloten tot het houden van een aan- vangscursus, te beginnen in Sep tember. Er is nog voldoende tijd om hiervoor propaganda te maken. Rectificatie. Door een vergis sing zijn in ons blad van gisteren de berichten betreffende Katwijk on der het kopje Lisse geplaatst. KRV. A.s. Zaterdag training voor de junioren om 3 uur. Zondag gaat KRV 1 haar laatste comp.-wedstrijd spelen tegen SJZ 1 in Zoeterwoude. Aanvang 2 uur; ver trek 12.45 per fiets van de Boeren leenbank. KRV 2 speelt Zondag tegen SJC 6, Aanvang 12 uur; vertrek 11.15 per fiets vanaf het Parochiehuis. LEIDSCHENDAM Mr. P. C. Breedveld, inspecteur van het verkeer, gaat de Le'dse Po- litie-dienst verlaten in verband met zijn benoeming tot adjunct-referen daris aan de Gemeente-secretarie te 's-Gravenhage, afd. Huisvestingsza ken. Op 1 Febr. 1953 zal hij mr. W. A. Schouten als hoofd van deze af deling opvolgen. De heer Breedveld is sedert 15 Augustus 1945 in dienst van de Leid- se Politie. Op 1 Jan. 1946 werd hij verkeersinspecteur. In deze functie heeft hij verschillende belangrijke verbeteringen aangebracht. We den ken slechts aan de laatste: stoplich ten by het Gangetje. KALF MET 3K POOT. Gisteren is bij de landbouwer Loos aan de Oostvlietweg te Leidschendam een kalf geboren met 3 normale poten en een hal ve poot. Het eigenaardige is, dat het jonge beestje vrolijk in de weide huppelt. Volgens de vee arts is dit een heel zeldzaam ge val en nauwgezet wordt in het oog gehouden hoe het kalfje zich verder ontwikkelt. Primeur voor Leiden Gisteravond om 9.15 uur heeft bur gemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot als ere-voorzitter van de V.V. V., onder grote belangstelling van het publiek, het drijvende bloemen- mozaïek in de Stille Rijn vóór de Waag en de Hoogstraat, door middel van 12 speciale kwikschijnwerpers in een zee van licht gezet. De Leidse V.V.V. kan er op bogen de eerste en enige te zijn wie het is gelukt, zo'n groot kunstwerk te ont werpen en op het water ten toon te spreiden. Zij heeft hierbij allerwege grote medewerking ondervonden, in de eerste plaats van de heren ir. D. Boogerd en A. Galjaard, directeur van Gem.werken en chef van de Plantsoendienst. Ook de steun van de heren H. J. Barentsen en J. Verman de bij de samenstelling van het vlot mag niet onvermeld blijven. De fa. Leo Zitman stelde gratis de voor het plankier benodigde planken ter be schikking. De tulpenkoppen werden, eveneens gratis, door de firma's Leo M. Reisen in Voorhout en M. Zand bergen in De Zilk geleverd, waardoor het de beide bekende kunstschilders P. Geraedts uit Warmond en E. Wy- nans uit Oegstgeest mogelijk was een dergelijk harmoniërende figurale Het mozaïek gezien uit de bovenste verdieping van het kledingmagazijn „De Faam" aan de Hoogstraat. (Foto: „De Leidse Courant") deze mozaïek zijn ca. 150.000 tulpen koppen van verschillende kleur ver werkt. Op het vlot werd 10 ton zand aangebracht en voor de omlijsting van het geheel was 100 M. graszo den nodig. Bij gunstige weersom standigheden kan verwacht worden dat het mozaïek langer dan een week mooi zal blijven. De V.V.V. Leiden heeft haar taak goed begrepen. Zij stelt alles in het werk bezoekers naar Leiden te trek ken, niet alleen in de zomer, doch ook reeds gedurende de bloembol len-periode, wanneer duizenden vreemdelingen nabij haar poorten komen. De V.V.V. heeft hier iets bij zonders gebracht, dat haar devies alle eer aan doet: „LEIDEN LEEFT"! Na afloop kwam het V.V.V.-be- stuur bijeen in .Het Gulden Vlies" waar de voorzitter weth. D, v. d. Kwaak, alle helpers hartelijk dank te voor hun medewerking. Wanneer morgenmiddag het bloe mencorso van Sassenheim vertrekt, zal ook Leiden met het Glippertje op spectaculaire wijze zijn vertegen- woordigd. Het vermaarde miniatuur- voorstelling te ontwerpen. Alle hul- treintje zal namelijk, gevuld met ech- de voor deze beide laatstgenoemde kunstenaars! De oppervlakte van de tulpenmo zaïek, dat twee dansende figuren, die het wapen van Leiden dragen met de leeuw op de achtergrond, voorstelt, bedraagt bijna 150 M2. In te Volendammeir in klederdracht, de stoet openen. Met bloemen versierd en met de beide borden: „Bezoekt Oudt Leyden" zal de aandacht van duizenden bezoekers van de bollen velden wederom op Leiden worden gezicht Geboren: Franciscus Njcolaas Ma ria, z. van A. J. Bierhuis en B. M. Vie veen; Marinus Antonius Gerar- dus, z. van A. J. Paardekooper en M. A G. Struyvé; Cornelis Adriaan, z. van C. J. Verschuren en C. van Of- wegen-; Wilhelmus Bonifacius Gerar- dus, z. van G. B. Waaijer en H. J. van Gent; Antonius Leonardus Jacobus Maria, z. van J. van Santen en J. P. Steijger; Jacobus Cornelis Maria, z. van D. de Winter en C. M. M. van der Zijden; Cornelis Johannes Petrus, z. van J. M. Klerks en Th. A. van der Voort. Ondertrouwd: Chr. Th. F. de Ko ning te Nootdorp en A. M. Hoflanid; J. J. Rodenburg te Rijswijk en A. J. Vrij; J. Adegeest en Cl. J. G. van der Kraan; Th. A. M. Rekelhof te Heemstede en H. M. van der Helm; J. P. van Leeuwen en C. M. C. van Agten; J. G. van Berkel en C. G. van Eeden Petersman te Voorburg. Getrouwd: L. C. Droppert te Voor burg en C. Roos. Overleden: G. L. Brandhorst 62 j. echtgenoot van A. Vis. VOORSCHOTEN Geboren te Leiden: Hendrik Jaco bus, z. van C. Verschoor en C. M. Lammers; Anton Jacobus, z. van M. A. Vermet en H. J. M. van Noort; Anthonius Adrianus, z. van A. G. de Groot en C. M. Th. Boonekamp; Dirk, z. van C. A. van Ruiven en A. M van Vliet. Ondertrouwd: A. Bosmeier 41 j. te Leidschendam en M. J. Gerrits 23 j. Gehuwd: J. H. Broeckaert te Bode graven en A. Boet. WASSENAAR HARTELIJK AFSCHEID VAN KAPELAAN A. BREGTEN. In de bovenzaal van het R.K. Ver enigingsgebouw werd gisteravond oni- der auspiciën van de Raad van Over leg een afscheidsavond aangeboden aan kapelaan A. Bregten van de Sh Willibrordusparochie, die benoemd werd tot kapelaan te Langendijk. De avond werd bijgewoond door vele le den van de organisaties, waarvani ka pelaan Bregten adviseur was. De voorz. van de Raad van Over leg, mr. dr. J. J. M. Veraart, sprak al: eerste van een lange rij sprekers de scheidende kapelaan toe. „Wanneer het vertrek uit Wassenaar voor U een offer is", aldus spr. „dan zal het U tot troost zijn te bedenken, dat priesterlijke arbeid altijd en overal belangrijk is, omdat deze arbeid de zielen tot heil strekt". Daarna was het woord aan de pas toor J. P. Buys der St. Willibrordus parochie, die zijn oud-kapelaan voor al dankte voor zijn grote bereidvaar digheid. Achtereenvolgens spraken mevr. Engles, presidente van de R.K. Vrou wenbeweging, A. C. Duyvestijn, voorz. der K.A.B., J. M. L. Lausberg, voorz. van de R.K. Middenstands bond, J. P. Alkemade, voorz. der L.T. B., kapelaan C. Hageman en verte genwoordigers van de R.K. Politie bond, de R.K. Bouwvakbond en van het Genootschap voor de Stille Om ging. Al deze sprekers dankten de geestelijke leidsman voor zijn grote en enthousiaste activiteit. De heer Veraart overhandigde ka pelaan Bregten het gezamenlijk ge schenk der verenigingen in de vorm van een enveloppe met inhoud. Kapelaan Bregten sprak een dank woord, waarna er gelegenheid was persoonlijk afscheid te nemen. LISSE Zangvereniging „St. Gregorius". - De R.K. Gemengde zangvereniging gaf Donderdagavond haar jaarlijk se uitvoering in het K.A.B.-gebouw. De voorz., de heer Beijsens, open de met een kort woord, waarin hij wees op de levensvreugde welke de zang brengt. Onder leiding van de directeur werkte het koor vervolgens een uit gebreid programma af, dat begon met een aantal kerkelijke liederen De zang werd in een ademloze stilte beluisterd. Kap. Berkhout verklaarde namens alle aanwezigen genoten te hebben van deze mooie uitvoering. Om dit ten gehore te brengen heeft de di rigent met het koor vele malen ge repeteerd. De avond werd besloten met de opvoering van een klein toneelspel .,Een verloving". OEGSTGEEST Parochie St. Willbrordus. In Sursum Corda" is onderstaand ge deelte geplaatst onder de St. Petrus parochie. Altaardienst: Zondag 6 u.: J. Hoo- geveen, A. Padberg; 7 u.: G. Doffer- hoff, G. Mathot; 8.30 u.: R. v. d. Voort, P. Schlatmann, H. Hoffmann, J. Diepstraten, Th. Grauwen, A. Kop pers, B. de Heiden; 10.15 u.: W. v. d. Voort, J. Nouwens; 11.30 u.: J. Zand bergen, R. Diepstraten. Lof: H. Heemskerk, H. Beekman, G. den Dubbelden, K. Oudshoorn. In de week 6.45 u.: J. Padberg, J. Streng; 7.30 u.: W. Diepstraten, J. Streng; 8.10 u.: J. Chorus, L. Men ken; 7.30 u.: K. Oudshoorn (zij altaar). Lof: Dlnsd., Woensd., Donderdag, Vrijdag, Zaterdag: J. Sommeling, W. Diepstraten, J. Padberg, J. Streng. Vrijdag 7.30 u.: Gezongen H.« Mis: W. Diepstraten, J. Sommeling, Th. Koppers, H. van Zoen. Jongensclubs. Daar feestgangers Zondag heel de dag de zaal bezet hou den zoeken wij het die dag elders. En waar kunnen we dat beter doen dan in Gods vrije natuur. Zo dikwijls hebben we het al er over gehad er eens met de fiets op uit te trekken. D.doen we dan Zondag, ijs en we der dienende. Vereisten om mee te kunnen zijn: minstens de leeftijd van 12 jaar; een behoorlijke fiets; een goed humeur; de bereidheid om je aan de leiding te onderwerpen. Geld en leeftocht komen er niet aan te pas, want we vertrekken om 3 u. van de Kerklaan en zijn vóór 7 uur weer thuis. De route blijft nog geheim maar het strand is er bij inbegrepen, en de bal gaat mee, maar badgoed kun> je nog thuis laten. Voor de rest zorgt de leiding en wees gerust dat het goed zal zijn. Beslis dus vlug of je meegaat en wees tijdig, 2.45 uur, aam de start aanwezig. Tot Zondag in het zadel. Zeer bijzondere aanbieding Door aankoop van eer«te klas fabrlekspartyen BINNEXVERIN'G-MATRASSEN, zijn wy in staat U tegen speciale prijzen matrassen te leveren van prima kwaliteit ZATERDAGMORGEN 9 UUR beginnen wij met de verkoop van deze matrassen, zolang de voorraad strekt. met volledige garantie f 79.- f 52.50 Twee Persoons Een Persoons NU KUNT U GOEDKOOP BREIEN Vanaf Zaterdag verkopen n U BREIWOL zeer mooie kwaliteit, In diverse pasteltinten, nu voor 98 ets. Uit 2 knotten breit U een aardige DAMESJUA^PER. Beter en toch goedkoper Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg M3DZA-BONN EN van Noordwijk om samen te werken tot het weslagen van het Bloemen- feest 1952 is getuige de resultaten, welke thans in Noordwijk zijn te zien, niet te vergeefs geweest. Slechts enkele weken geleden leek het er op, dat Noordwijk, de baker mat der Bloemen!eesten, zijn reputa tie als zodanig zou verliezen. Geluk kig is alles geheel anders gelopen. Het nieuwe doortastende Bloemen- comité heeft de Noord wij kse burgerij in al zijn geledingen wakker geschud, met als resultaat een versiering in de beide dorpen, welke de naam „Noord- ScheVeningsestratt. 3. Quarles van "SSUffordstraat, 4. Van Panhuysstraat, doet. Wij kunnen onr indenken, dat de aangebrachte versieringen v. stra ten, tuinen, pleinen en huizen ean machtige indruk op de Rallye-rijders hebben gemaakt, evenals op de dui zenden andere bezoeekers. Rondgang door het dorp. Een rondgang door de plaats levert vele aangename verrassingen op. „De speeltuin" op het Lindenplein is een groot en geestig geheel. Het politie bureau is keurig versierd. Op het raadhuisplein staat een prachtige fontein., bij de Wilhelminaschool het schip van Jan van Riebeeck, op het hoekje van de St. Jeroensweg de Gouden koets en dan zien wij daar direct met welke grote ijver de be woners van de Scheveningsestraat hun straat versierd hebben. Trou wens in Noord wij k-Binnen hebben de diverse verenigingen wat de straat- versiering betreft zich niet onbetuigd gelaten. Vooral de Vinkenlaan met een stemmige kleurenschakering valt bijzonder op. Een der mooiste mozaïeken van particulieren is zeker wel de haan op de hooiberg bij de heer v. d. Plas in de Pickéstraat een schilderij ge lijk. Als men verder trekt in de rich ting van de badplaats ontmoet men de Herauten te paard bij de openbare school in de keurig versierde v. Pan- huysstraat, om vervolgens te ko men in de Q. v. Uffordstraat waar tientallen mozaïeken liggen en ook de straatversiering in alle opzichten keurig is. Op de Boulevard. De Koningin Wilhelmina Boule vard hebben wy nimmer zo fleurig gezien als nu met zijn vele mozaie- ken,vlagvertoon en verdere versie ringen, waarbij vooral „De Land bouw" een pluimpje verdient. De po li tiesportvereniging heeft blijkbaar kunstzinnige leden, want hui mo- zaiek, tegenover het Casino met het motto „Voor de Volksgezondheid" is in één woord af. Het zou ons te ver voeren om alles te beschrijven van WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG WEER. Vannacht op vele plaatsen lichte nachtvorst en hier en daar mist. Morgen droog weer mot voornamelijk in het Noorden van het land plaatselijk wolken velden. In het Zuid-Oosten iets hogere, elders ongveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwak ke tot matige wind in hoofd zaak uit Noordelijke richtingen. Hoogtepunt na een onzekere tijd De oproep van het nieuwe Bloe- het moois, wat Noordwijk momen- mencomité aan de gehele burgerij teel biedt. Het Kindercorso van as. Zaterdag belooft ook de moeite waard te zijn. Uitslagen. De uitslagen van de keuringen zijn als volgt: Bedrijven: 1. Huis ter Duin, 2. H. van 't Woud, 3. Spaarbank Noordwijk, 4. P.T.T.. 5. Fa. Reekers. Verenigingen: 1. Echo der Duinen, 2. Politie. 3. Middenstands Actie Co mité, 4. Soli Deo Gloria, 5. Brand weer. Straatversiering: 1 Vinkenlaan, 2. 26 April: zon oj 5.20, onder 10.57. maan op 5.42 en onder 23.23 uur."" •W OSLO STOCKHOLM HELSINKI EDINBURG LONDEN KOPENHAGEN AMSTERDAM GENèVE PARUS BORDEAUX NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN WENEN Weer Max.temp. in gr. C. mist 12 zw. bewolkt 14 zw. bewolkt 9 zw. bewolkt 13 onbewolkt 12 zw. bewolkt 12 mist 14 geh. bewolkt 10 zw. bewolkt 15 zw. bewolkt 16 regen 14 regen 15 geh. bewolkt 16 motregen 9 onbewolkt Scholen: 1. Wilhelmina-school, hoofd de heer Feenstra, 2. R.K. Jon gensschool, hoofd de heer Sistermans, 3. Openbare schrol, hoofd de heer Marijt, 4. Chr. school, hoofd de heer Kok, 5. VGLO-school, hoofd de heer v. d. Weyden. Gevelversieringen: 1. De Land bouw, Kon. Wilh. Boulevard, 2. mevr. Eröring. Quarles van Ufordstr. 20, 3. J. Bierman, Pickéstraat 44, 4. Politie, Voorstraat, 5. C. den Elzen, St. Je roensweg. Mozaïeken Particulieren: 1. Mej. de GrootMulder, Liinbaanweg; 2. Mevr. W. Ruys. Koepelweg; 3. P. v. d. Plas, Pickéstraat: 4. L. de Jong, Wilhelmlnastraat 1. 5. Th. v. d. Meer, Voorstraat; 6. C. Doovec St. Jeroens weg; 7. G. Houwaart, v. Panhuijs- straat; 8. Mevr. C. Wolf, Quarles v. Uffordstraat 11; 9. W. J. van Velzen, Quarles van Uffordstraat; 10. P. van Schie, Wilhelminastraat. Kindercorso. Morgenmiddag wordt het Kindcr-Bloemencorso ge houden. De opstelling vindt plaats op de Rembrandtweg te half drie; de keuring door de jury zal daar wor den verricht. Te half vier start het corso langs de volgende route: Rem brandtweg, Oude Zeeweg, Grent. Kon. Wilhelmina Boulevard, Q. v. Ufford straat, Piet Heinstraat, Schoolstr., N. Zeeweg, Zeestraat, Bronckhorststr., Kerkstraat, Lindenplein, alwaar de stoet ontbonden wordt. Schietvereniging. De wisselprij- zen werden deze week gewonnen door: A. v. Egmond 97 p. Ie klasse, C. Tissing 97 p. 2e klasse, J. v. d. Hoonaard 95 p. 3e klasse. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde de heer C. W. Brederode voor het cand.ex. tuin bouw. Dammen. De tweede ronde in de finale om het plaatselijk kam pioenschap kwam Th. Zwetsloot op de voorgrond, door zyn tegenstander H. de Reus te verslaan. Practisch kan hem het kampioenschap niet meer ontgaan. De partij Th. VinkJ. Peschier beëindigde met een gelyke stand. NOORDWIJKERHOUT Jeugdrevuc. Na Woensdag het feest van hun schutspatroon St, Joris te hebben gevierd met een groeps- mis in de kapel van de eerw. zusters Dominicanessen en een kampvuur, hebben de verkenners en welpen van de St. Jozefparochie Donderdag avond in de zaal van v. d. Geest hun ouders, de geestelijkheid van de pa rochie, het groepscomitc enige ge nodigden en verdere belangstellen den onthaald op een revue. Wij zijn ervan overtuigd, dat de avond aan de verwachtingen heeft voldaan. Met behulp van een confe rencier heeft de groep een echte re vue op de planken weten te bren gen. Liedjes en schetsen, declamatie en spel wisselden elkander in vlot tempo af cn de diverse onderdelen werden door de conferencier met een babbeltje aaneen gepraat. De welpen, die nog maar zo kort deel uitmaken van de groep bleken inderdaad erg hun best te hebben gedaan en zo kon men genieten van de kleine jongens als kabouters in 't stukje van de heks in de flos, als Jart Klaassen en Cathrijntjo met de spo ken en van de lintendans. De ver kenners brachten een kampvuur, eni ge humoristische schetjes en ten slotte natuurlijk ook Opa, die zo graag vertoeft temidden van zijn le venslustige kleinkinderen, die nog steeds op hun eigen gebouw wach ten. Aalmoezenier v .d. Zwaan dank te aan het slot de leidsters, leiders, verkenners, welpen, conferencier on muzikanten voor de prettige avond. STOMPWIJK Bouwvakarbeiders vergaderden. De bouwvakarbeidersbond St. Joseph hield haar le jaarvergadering in café „De Gouden Leeuw". Dc vergadering werd geopend door de heer Meché van het bondsbestuur daar voorz. A. Knijnenburg door bijzondere omstan digheden niet tijdig aanwezig kom zijn. De heer Meché feliciteerde de afdeling met haar succes. Begonnen werd met 14 leden, thans telt de afde ling er 28, een winst dus van 100 pet. De penn. deed verantwoording van zijn financieel beheer en kon een ba tig saldo van ƒ50.70 noteren. Bij de mededelingen werd bespro ken de regeling voor 30 April cn 5 Mei a.s. De commissie van rijksbe- middelaars heeft vergunning gegeven voor een vrije middag op 5 Mei met behoud van loon. De dag van 30 April kan als snipperdag worden aange merkt, doch niet verplicht. Ook wer den enige wijzigingen besproken in de C.A.O. voor het schildersbedrijf. Het voornaamste hiervan was wel, dat voor de jeugdigen in bezit van het diploma van de stichting vakop leiding, het uurloon met 0.04 per uur verhoogd wordt. Na de pauze sprak de heer Meché over de Wachtgeld- Werkloosheid verzekering, welke per 1 Juli a.s. in werking zal treden. De g.a., kap. v. Veen, sprak tot slot een woord van man tot man en legde er de nadruk op, dat, wanneer wij vechten voor een betere maatschap pelijke orde, wij dit moeten doen in het teken van het Kruis. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 April. Vcc. Aan voer: 20 Stieren, i35 Melkkoeien, 120 Vette koeien, 335 Vare ea. koeien. Totaal 610. 35 Vette kalveren, 374 Nuchtere kalveren, 80 Vette schapen, 246 Weide schapen, 144 Lammeren, 41 Varkens, 292 Schrammen, 580 Big gen, 1 Paard, 35 Geiten. Totaal 2438. Notering: Stieren 375900. Melkkoeien ƒ725—1175.—Vette koeien ƒ800—1300— ƒ2.40—3.25; Va re e.a. koeien 550950.Vette kal veren ƒ200425.Nuchtere kalve ren 35—60.—, 1.05—1.20; Vette schapen 90135.Weide schapen 17Q240.Lammeren 7075. Varkens 200400.Schrammen 60110.Biggen ƒ3555.Gei ten ƒ10.40.Handel: stieren, melkkoeien, vare koeien, vlug; vette koeien, nuchtere kalveren, vette kal veren stug, duur; vette schapen, wei de schapen, geiten, matig; varkens, schrammen, biggen, willig. Kaas. Goudse kaas le soort ƒ219224.idem 2e soort ƒ210 218.Handel goed; aanvoer 25 par tyen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3