DUINSTREEK De gelaarsde kat Zaterdag als koppelaar in de Bollenstreek Ben Hemerik -19 jaar - werd Leids kampioen pijproken Avifauna krijgt heuvelachtig park WOENSDAG 23 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Bloemencorso 1952 Erfeniskwestie in tulpen en hyacinthen Twee en dertig wagens zullen er deelnemen aan het bloemencorso, dat Zaterdag a.s. door de Bollenstreek trekt. De datum schijnt nogal gunstig gekozen te zijn. Aanvankelijk heeft het er even naar uitgezien, dat door het warme weer de bloemen sneller dan verwacht tot ontwikkeling zou den komen, waardoor men genood zaakt zou zijn grote hoeveelheden op te slaan in koelhuizen. Op dit laat ste bestaat echter niet veel kans meer. De duizenden, die het corso zullen gadeslaan, worden teruggeroepen naar hun kinderjaren, waarin zij voor het eerst het sprookje van „De ge laarsde kat" hoorden. Dit sprookje vormt het motief van het corso. Men zal weer beleven, dat de mo lenaar zijn oudste zoon de molen laat erven, de tweede de ezel, terwijl de derde wordt afgescheept met de kat. Met zo'n erfenisje voelt een mens zich „genomen", maar de kat blijkt te kunen spreken. En dat is niet het enige. Hij bedankt een kostelijk plan netje, om zijn baas in „goeie doen" te brengen. De kat biedt de koning na melijk een konijn aan namens de markies van Carabas. Gezeten op zijn troon prakkezeert de koning, wie de markies toch wel kan zijn. Een paar dagen later, als hij een rijtoer maakt met zijn dochter, prinses Amalia, komt zijne majesteit het echter te we ten. De kat, die do koning ziet aan komen, laat zijn arme baas gauw in een sloot springen. Dan rent hij naar de koning en vertelt, dat de markies van Carabas aan het zwemmen is, maar niet meer uit het water kan ko men, omdat zijn kleren gestolen zijn. Ogenblikkelijk wordt een die naar des konings naar het paleis ge stuurd, om koninklijke kleren te ha len en dan ziet men de arme mole naarszoon in 'n kostelijk hofcostuum. Net iets voor de prinses, denkt de koning, en meteen begint hij de brui loft te organiseren. De enige, die nog roet in het eten kan gooien is een tovenaar, maar de kat daagt hem uit zich in een muis te veranderen. Als dat geschiedt, peuzelt de kat de to venaar op en dan leeft de arme mo lenaarszoon met zijn erfenis nog lang en gelukkig. Bovenstaande sprookje wordt door elf wagens uitgebeeld, die vooraf worden gegaan door prinses Fan tasia. In de vrije groep zal men wagens zien met een motorjacht, de Neder landse Leeuw, de KLM over ggheel de wereld, Je Maintiendrai en de toekomst van een sportvereniging. Tussen de rijdende bloemstukken, WARMOND Boerenleenbank in het goud In Hotel .,De Zon" te Warmond hield de Coöp. Spaar- en Voorschot bank voor Land- en Tuinbouw haar 50ste jaarvergadering. De voorz., de heer J. v. d. Voet, verwelkomde de aanwezigen en gaf in vogelvlucht een overzicht van het afgelopen jaar. Hij toonde door middel van cijfers aan, de belangrijk heid van de Boerenleenbanken als spaarinstelling en financieringsinsti tuten. Hoewel Warmond, aldus spr., ver buiten de grenzen bekendheid geniet als ontspanningsoord, helaas heeft de industrie Warmond nog niet ontdekt, met als gevolg, dat het voor de bank heel moeilijk is haar gelden te beleggen. Vervolgens gaf de kassier, de heer A P. Versluys, een overzicht van het dienstjaar 1951. Hieruit putten v/ij de navolgende gegevens: De ontvangsten bedroegen 1.668.926,58 Er werd een winst gemaakt van 969,66 welke bij de reserve geboekt werd. De reserve-rekening beloopt een bedrag van 41.144,12. Het aan tal spaarders is 854. Er zijn 130 re- kening-couranthoudcrs. Het aantal leden is 118. Bij monde van do heer J. P. v. d. Hulst verklaarde de controle-com missie, bestaande uit de heren G. v. Elburg, J. P. v. d Hulst en W. Koud- ijs, de boeken en bescheiden in orde en adviseerde het bestuur de ge maakte winst by de reserve te voe gen. Met dit advies kon accoord gegaan worden en werden de balans en de winst- en verliesrekening goedge keurd. In de controlecommissie 1952 wer den benoemd de heren J. P. v. d. Hulst, W. Koudijs en J. Sikking, ter- vijl als plv. leden zullen fungeren, .■ie heren L. J. van Noort, W. J. Cudshoorn en H. F. van Stijn. De heer Th. R. de Vroomen was ocriodiek aftredend als lid van het bestuur. Met nagenoeg alg. stem men werd hij in deze functie herko zen. In de raad van toezicht was pe riodiek aftredend de heer C. P. Oosterom. Na toelichting van de voorz., inzake de buitenlandse reis van de heer Oosterom, werd ook hij met algemene stemmen herkozen. Het punt mededelingen betrof uitsluitend de feestelijke herden king van het 50-jarig bestaan. De datum waarop dit feest gehouden ■/.al worden, 10 Juni 1952, was een punt van uitvoerige discussie, wel ke hoofdzakelijk de drukte in de boerenbedrijven betrof. Besloten werd deze datum aan te houden. waarvan de afmetingen variëren van een lengte van 6 tot 18 m. en een breedte van 2.50 tot 4 m. en een hoogte van 5 m., rijden diverse ver sierde luxe auto's mee. Muziekcorp sen zullen in de kommen van de ver schillende gemeenten meetrekken. Het corso start in Sassenheim bij café „De Uiver" om 1 uur en keert om ongeveer 14.54 op de grens van Hillegom-Bennebroek. Om ongeveer 5 uur wordt de stoet in Sassenheim te rug verwacht. BEPERKT PARKEREN TIJDENS HET BLOEMENCORSO. De leiding van de Rijkspolitie, be last met de regeling van het bloemen corso in de Bollenstreek op Zaterdag a.s. maakt de automobilisten en spe ciaal de chauffeurs van touringcars en autobussen er op attent, dat de ge legenheid tot parkeren langs de route van het bloemencorso zeer beperkt, zo niet uitgesloten, zal zijn. Sedert het vorige jaar zijn rijwielpaden langs deze wegen aangelegd. Daarop mag niet geparkeerd worden. De automobilisten wordt aangeraden hun wagens te parkeren op parkeer terreinen en zijwegen, welke voor het verkeer niet van bela^ Mn en vooral op tijd naar het cor gaan, omdat anders bez.waarlij] n be hoorlijke parkeergelegenheid gevon den kan worden. HILLEGOM Gemeenteraad. De raad van Hillegom komt Donderdag 24 April nam 2.30 in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Ontslag P. W. de Lange en benoeming P. D C. Kriek als ambtenaar van de Burg. Stand; toekenning aan de besturen der biz. scholen van een voorschot op de vergoeding voor vakonderwijs over 1952; wijziging bizondere toe slag op de pensioenen der oud-wet houders; verpachting van enige per celen grond; vaststelliing van een nieuwe verordening op de vrijwillige brandweer; wijziging van de veror dening betreffende de inning van pre cariorechten; toekenning van een subsidie aan de Gez. vereniging voor gezinszorg; Garantie van een geld lening, aangegaan door de stichting „Kraamcentrum van het Wit-Gele- Kruis in de Bloembollenstreek. LEIDSCHENDAM „Excuseer. ik ben mijn zus". Gisteravond heeft de toneelclub „De Gezellen" een opvoering gegeven van het door W. Dumont geschreven to neelspel „Excuseer.... ik ben mijn zus". In 3 bedrijven wordt uitgebeeld hoe het schrijven van een ware dorpshistorie aanleiding kan geven tot de zotste complicaties en 3 hu welijksaanzoeken. Rita Rensdael (mej. Annie Blonk) was de gelukki ge, die deze op zich zelf vererende aanzoeken te verwerken kreeg, want zij was de lang onbekend gebleven schrijfster van de historie, waarover de dorpsgenoten uiterst verbolgen waren. Aanvankelijk werd de die renarts Boerhave (G. Starrenburg) als de schrijver aangezien en daarom werd hij in zijn practijk zo fel tegen gewerkt, dat het hem ten slotte on mogelijk was zijn practijk te blijven uitoefenen. Er is genoten van heel goed spel, waartoe alle „Gezellen" ijverig hebben medegewerkt. Het gewaagde experiment van regisseur Starrenburg, om met dit stuk mede te dingen naar een prijs in de W.K. A. van de Kring Rijnland, is ge slaagd. NOORD WIJK De Noordwijkse Politie Sportver eniging organiseert wederom gedu rende de bloemenfeesten die van 24 tot 27 April a.s. te Noordwijk zullen plaats vinden een attractie op het plein voor het politie-bureau te Noordwijk-Binnen. De vorige jaren is de bruto op brengst van de daarbij gehouden collecte ter beschikking gesteld van de T.B.C.- en Kankerbestrijding. Dit jaar zal de bruto opbrengst ten goe de komen aan de plaatselijke afde lingen van het Wit-Gele en Groene Kruis. Steunt Wettig Gezag. De afd. Noordwijk van Steunt Wettig Gezag heeft in de Gymnastiekzaal van de Willem v. d. Bergstichting een con tact gehouden, dat uitstekend is ge slaagd. De loco-burgemeester de Witt opende deze bijeenkomst, om dat burgemeester mr W. F. M. van Berckel wegens ziekte verhinderd was. In zijn openingswoord legde spr. de nadruk er op, dat deze avond hoofdzakelijk was belegd om het reedsbestaande contact tussen de verschillende groepen te bevestigen en uit te breiden. Bij deze gelegen heid bracht de gemeentepolitie ver sterkt met. een viertal dames met succes het blijspel in 4 bedrijven „De Privé verpleegster" voor het voet licht. De Blue Star Band verzorgde op voortreffelijke wijze het muzika le gedeelte. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Gisteravond hield het Wit-Gele Kruis in het Wijkgebouw haar jaar vergadering, waarvoor van de kant der bijna 1200 leden, slechts een zeer matige belangstelling bestond. De vice-voorz., de heer A. Mesker, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom in het bijzonder tot Deken Brinkman. De secretaris memoreerde de vie ring van het 25-jarig bestaan, waar bij het feestcomité namens de leden, een nieuw stenen magazijn met vol ledige installatie aan het bestuur overdroeg. Bijzondere dank was men hiervoor verschuldigd aan de leden van de R. K. Beuwvakarbeidersbond „St. Joseph", die onder aanvoering van de heer A. Mesker, in hun vrije uren, dit gebouw gratis hadden opge trokken. Doordat de heer W. de Ruijter, na vervulling van een 24-jarig voorzit terschap, het nuttig oordeelde, zijn plaats af te staan, kwagi er verande ring in het bestuur. Dr. C. J. W. M. de Ruijter werd in zijn plaats geko zen. De heer W. de Ruijter werd tot ere-voorz. benoemd. Het ledental nam met 5% toe en thans staan 1175 leden ingeschreven, waarvan 1100 gezinshoofd zijn. Door de zusters werden aan huis verpleegd, 189 patiënten met vcrpleegbezoeken. Het magazijn ver- plegingsmiddelen werd geregeld ver nieuwd of aangevuld en hieruit werd 922 maal een artikel verstrekt. hoogtezon behandeling werd toege past op 39 patiënten, het aantal be stralingen bedroeg 711. Voor de T.B. C.-bestrijding stonden in 1951, 37 ge zinnen onder toezicht, met 46 patiën ten. In deze gezinnen werden 1173 huisbezoeken gebracht. In een sana torium werden verpleegd 8 personen terwijl 1 patiëntje werd uitgezonden naar de Leidse Buitenschool. Voor de zuigelingenzorg werden 46 zittingen gehouden, 338 zuigelingen werden ingeschreven, waarvoor dc kinder arts 1595 consulten verleende. De be zoeken van de wijkzuster aan moe der en kind bedroegen 956. Bij het Kleuterbureau werden 508 kleuters ingeschreven en in 48 zittingen wer den 866 consulten verleend, terwijl de wijkzuster nog 923 huisbezoeken hiervoor aflegde. Een goed geslaagde moeder-cursus werd gehouden, waaraan 20 trouwe cursisten deelnamen. Het zeer omvangrijke verslag van de penningmeester wees uit, dat de financiële positie van de afd. gezond is. In de nieuwe kascommissie wer den benoemd de heren A. Meijer en J. Buijze. Dc aftredende bestuursle den, A. A. Mesker en J. H. A. v, d. Weijden werden herkozen, terwijl in de vacature van dr.- C. de Ruijter werd gekozen dr. C. H. G. Goudri- aan. Na een korte rondvraag bracht de voorzitter dank aan zuster Praxedis voor het vele, dat zij voor het Wit- Gele Kruis doet. Deken Brinkman dankte het bestuur. VOORHOUT N.K J.B. De oorgang naar het zomerseizoen heeft de N.K.J.B. in gezet met het aanbieden aan de ouders van een feestavond, welke avond, dank zij het bekende „Melo- dia" accordeongezelschap uit Noord- wijk, o.l.v. Arie Westgeest, ook een ware feestavond is geworden. Na opening door voorz. Arie Hoek, die speciaal pastoor Bresser en de beide kapelaans welkom heette, trad het gehele gezelschap met het inzetten van een pittige mars voor het voetlicht. De zingende en jode lende zusjes oogstten zeer veel bij val, terwijl de goochelaar Marco met zijn verbluffende manipulaties en goede trucs het publiek in ver rukking bracht. Arie Westgeest zelf zorgde verder voor de komische noot door een praatje en een liedje. Een waarlijk evenement was het, toen de U-jarige Gerda Kaspers en de 12-jarige Chris v. d. Meer zich als accordeon-solisten ontpopten. VOORSCHOTEN r Granaat in huisvuil In het opgehaalde huisvuil van de Leidse\yeg werd een dezer dagen een granaat gevonden. Toen men het vuil in de verbrandingsoven zou werpen, werd dit ontdekt. Hierdoor is op het laatste, nippertje een groot ongeluk voorkomen. De politie verzoekt een ieder, die munitie of andere voor werpen door militairen'ln de oorlogs jaren gebruikt in zijn bezit heeft, hiervan aangifte te doen op het bu reau of de voorwerpen aldaar te de poneren. Voor een vervolging be hoeft men ndet bang te zijn. Men is wel strafbaar, wanneer ontdekt of bekend wordt, dat men deze voorwer pen bezit. DOOR BRANDWEERAUTO AANGEREDEN. Op de hoek v. Kempenstraat Hyacinthenstraat is de 14-jarige J. v. V. aangereden door een brand weerauto. De jongen kwam op de Burgermeester dampte mee Grote spanning in de eindstrijd Niemand minder dan burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot heeft gisteravond het startsein gegeven voor de pijprokerswedstrijd om het kampioenschap van Leiden. Zelf een verwoed pijproker voldeed de bur gemeester gaarne aan het verzoek van de Speeltuinvereniging „Wes terkwartier" deze wedstrijd te ope nen. Hij deed dat met een sympa thiek specchje, wijzend op het genot van een lekker pijpje tabak, dat een gezellige huiselijke sfeer schept cn goed voor de zenuwen is! De uitslag van de wedstrijd was een grote verrassing. Geen vergrijs de grootvader of doorgewinterde pijproker sleepte het kampioenschap in de wacht, maar een 19-jarige jon geman uit Zoeterwoude, Ben Heme rik, Hoge Rijndijk 14, die zijn pijp 83 minuten cn 7 seconden brandend hield. Een mooie prestatie, als men. Burgemeester van Kinschot met z'n onafscheidelijke pijp tussen de deel nemers aan de wedstrijd. (Foto: Nic. v. d. Horst). bedenkt, dat dc officieuze wereld kampioen, opa Klijzing uit Purme- rend, het ruim 92 minuten volhield. Maar hij rookte Engelse tabak, die langer blijft branden, dan de baai, die gisteravond werd gebruikt. Er waren 22 deelnemers komen opdagen voor deze eerste wedstrijd. Nadat voorzitter C. F. Lardee het verloop van de wedstrijd bekend ge maakt had, stopten de rokers hun 3,5 gram tabak in de lange Goudse pijpen en staken zij er de br .nd in. Vooraf had een vertegenwoordiger van een tabakfabriek een en ander verteld over de verschillende soor ten tabak en de bewerkingen daar van. Tijdens 't roken sprak een ver tegenwoordiger van een pijpenfa- briek over de fabricage van pijpen uit de uitwassen van de bruyèrewor- tel. Lantaarnplaatjes verduidelijkten te woord. Na vijftig miuten vielen de eerste deelnemers uit. Het licht werd weer aangestoken en de nog rokende deel nemers werden bij elkaar gezet. Er waren toen nog slechts 6 rokers over en telkens als er een uitviel, steeg de spanning, die ten top gevoerd werd, toen er nog maar twee overbleven. Ruim veertien minuten duurde tus sen hen de strijd om het kampioen schap. Tenslotte moest de heer P. C. van Houten uit Leiden het loodje leggen. Hij had trouwens te hard ge rookt; zweetdruppels liepen hem tap pelings van het hoofd. Eindelijk zoog hij zelfs de as op z'n tong. Toen was het afgelopen. Do enig overgeblevene rookte althans uiterlijk kalm en bedaard nog vier minuten door. Toen kwam er ook uit zijn mond geen rook meer. De prijswinnaars. De eerste prijs was dus voor Ben Hemerik uit Zoeterwoude (83.07): een wisselbeker, die drie keer ach tereen of vijf keer in totaal gewon nen moet worden om definitief bezit te worden, en een mooie tabakspot. Tweede werd P. C. van Houten, Lei den (79.00) die een mooie pijp uit koos en bovendien de burgemees- tersprijs, een half pond tabak, ont ving als hoogst geplaatste Leidenaar. De volgende prijzen werden ge wonnen door J. Weima, Zoeterwou de (65.30), tabakspot; J. Zonneveld, Leiden (62.55) pijp; J. Bronsgeest, Leiden (60.03), pijp en I. van Kam pen, Leiden (57.30), pak tabak. Alle deelnemers ontvingen bovendien een plactic tabakzak. Onder hen werden na afloop nog enige rookprijzen ver loot. De kampioen van Leiden Is dus geen Leidenaar. „Jammer", zei hij zelf. „Maar ik ben wel in Leiden ge boren en woon maar honderd meter buiten de stad." Hij is van beroep kunstaardewerkdraaier en begon op 15-jarige leeftijd al pijp te roken. „Maar toen ben ik er gauw mee op gehouden, want het brandde teveel op m'n tong." Anderhalf jaar gele den, toen Ben een nieuwe baan kreeg, greep hij weer naar de pijp, omdat hij met beide handen moet werken en hij de sigarettenrook in z'n ogen niet kan verdragen! Na afloop van de wedstrijd werd een pljprokerstrainingsclub opge richt, zodat de deelnemers volgend jaar getraind aan de strijd kunnen beginnen. Tropische vogels genieten er vrijheid Een terrein van vier hectaren met een grote vijver zullen binnen het jaar door de gemeente Alphen aan den Rijn aan Avifauna beschikbaar worden gesteld. Hiermede wordt het nuttige met het aangename verenigd. In Alphen is zand nodig voor de opritten van de nieuwe brug over de Oude Ryn en voor de in het uitbreidingsplan opge nomen industrieterreinen. In het ter rein, dat zuid-westelijk aan Avifauna grenst, is dit zand voorhanden. De bovenste lagen zullen door bulldo zers opzij geschoven worden, waarna ruim 64.000 kubieke meter zand uit gegraven zullen worden- Voor de af fiets uit de Bijdorpstraat en lette niet op het waarschuwingssignaal van de brandweer. Zoals men weet moet men de rijweg vrijlaten, wanneer de brandweer nadert. De bestuurder heeft nog getracht een aanrijding te vermijden, hetgeen mislukte. J. v. V. kreeg een lichte hersenschud ding en is op advies van dr. Thies naar zijn woning vervoerd; ook en kele leden E.H.B.O. verleenden hulp. Diefstal. De heer A. heeft aan gifte gedaan bij de politie, dat 's nachts uit een gesloten auto voor zijn woning enkele kledingstukken zijn gestolen. Propaganda-avond Steun Wettig Gezag. Gisteravond organiseerde „Steun Wettig Gezag" een propa ganda-avond in 't Greenway-theater. De voorz., drs. H. A. Korthals, was er verheugd over, dat ongeveer 135 per sonen waren opgekomen. De voorz. heette voorts bijzonder welkom bur- gem. C. J. v d. Hoeven, de ere-voorz. van het comité, de burg. van War mond jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, en kolonel T. Beets. Burg. C. J. v .d. Hoeven lichtte in een korte toespraak toe dc plaatse lijke betekenis van Steun Wettig Ge zag. Spr. rekende dan ook op veler medewerking, zodat, indien het no dig mocht zijn, een behoorlijke groep geoefend personeel ingeschakeld kan worden. Daarna werden twee films ver toond. De één, een suggestieve film over de waarde van onze vrijheid en de ander, een film over het werk van de in 1940 opgerichte Home Guard in Engeland. Kapitein Alder- wegen trad ira zijn toespraak meer in details over het doel en het we zen van het nationaal instituut Steun Wettig Gezag. Spr. rekende erop, dat vele Voorschotenaren zich zouden melden. Na deze spreker werd een film vertoond over het werk van de Rijks politie, waarna de kapitein Offermans in een gloedvolle rede propaganda maakte voor de Rerserve Rijkspolitie. Drs. H. A. Korthals dankte beide sprekers voor huni opwekkende woor den en wees de aanwezigen op hun plicht. Spr. hoopte, dat zij zouden be grijpen, waar hun plicht lag en spe ciaal die jongelui van de lichtingen 19401945. In de pauze, die nu volg de was er gelegenheid om zich voor de reservediensten aan te melden. Na de pauze sprak drs. H. A. Kort hals er zijn voldoening over uit, dat thans vele zich reeds hadden opge geven. Circa 25 personen hadden zich onvoorwaardelijk gemeld, er waren voorts nog verschillende twijfelaars en er was nog een flink aantal, dat deze aangelegenheid eerst thuis nog eens wilde bespreken. Thans was het ogenblik aangebroken voor de verto ning van de kleurenfilm „The Figh ting Lady", welke film helaas wegens een technische storing niet tot het einde kon worden vertoond. WASSENAAR Moderne bloemsierkunst. In de bovenzaal van Café Beijersbergen werd gisteravond een vergadering gehouden van de Tuinbouwstudie- club Wassenaar. De heer C. Rhijns- burger hield een causerie over „Mo- nerne Bloemsierkunst". Spr. begon met de bespreking van de verschil lende materialen, die bij de bloem sierkunst te pas komen en ging daar na in op de verschillende stijlen. Na zijn causerie toonde spr. een groot aantal foto's van bruidsbouquetten, grafkransen en opgemaakte vazen, waarbij hij vooral aandacht wijdde aan het verschil tussen oud en nieuw. Na deze inleiding togen de leden aan het werk. De heer Rhijnsburger be oordeelde de werkstukken. Vooral daardoor hebben de leden op deze avond veel kunnen leren. ZOETERMEER Voorbereiding Veilig Verkeers- week 1952. Het bestuur van Vei lig Verkeer had een samenspreking met de commissie van voorbereiding van de Veilig Verkeersweek 1952. De veilig verkeersweek is van 26 tot en met 31 Mei a.s. Besloten werd voor bereidingen te treffen voor een rit voor alle soorten motorrijtuigen w.o. bromfietsen en een rit voor wielrij ders, zowel voor kinderen als vol wassenen. De motorrijtuigenrit zal gehouden worden op Woensdagavond 28 Mei en de rit voor wielrijders op Zaterdagmiddag 31 Mei. Belangstel lenden voor een van deze ritten kun nen dit tijdstip dus reeds noteren en vrijhouden. We hebban de laatste tijd de schoolkinderen bezig kunnen zien. Bij deze gelegenheid zullen ook de volwassenen zich kunnen tonen. Er wordt verwacht, aat voor de beide ritten een flinke belangstelling zal bestaan. Begin Mei zullen nadere me dedelingen volgen met betrekking tot de aanmelding van de deelnemers en deelneemsters. „De Witpcn" (Zoetermeer). Concours vanaf Tilburg, afstand 68 K.M., gelost om 8 uur. Eerst aanko mende 9.21.31, snelheid 830.56 M. per min., laatste 9.49.22. snelheid 640.77 M. per min. Uitslag: A. Brusse 1, 4, 25: A. L. J. Houtman 2, 23; Th. v. Galen 3, 13, 21; Th. Schrader 5, 32; Th. v. Geijlswijk 6. 12; G. Coops 7, 26, 30; J. C. Hogerdijk 8; N. v. d. Sman 9, 14, 15, 31; Gebrs. v. d. Burg 10. voer hiervan zullen vrachtuto's onge veer 13.000 ritten moeten maken. In de afgraving zal een meer ont staan van 15.000 vierkante meter, dat dan te midden van heuvels komt te liggen. Na afgraving zal het terrein aan Avifauna worden overgedragen. In overleg met de gemeente zal een heu velachtig park worden aangelegd on der supervisie van de landschapsar chitect Maijers uit Dordrecht en de heer G. van den Frink. Het ligt in de bedoeling in dit park subtropische en tropische vogels zo veel mogelijk in vrijheid onder te brengen. De KLM zal in de komende weken weer tal van vreemde vogels naar Nederland vliegen. Uit Zuid-Amerika worden rode ibissen, banaanvogels, dwerg-Aras, amazonepapagaaien, di verse reigersoorten, colibri's en twin tig pinguins aangevoerd* Uit India zijn gewone en witte kraanvogels, jaburi's, wolnekooie- vaars, zwarte ibissen, goudspechten en tal van andere vogels in aantocht. De vier kraanvogels zijn met speciale vergunning van het ministerie van O., K en W. aangekocht Deze vogels ko men ook in Europa voor en mogen niet anders, dan met toestemming gehouden worden. Alle vogels zijn bestemd voor Avi fauna. De papagaaien, zullen ook te Alphen zich in bollenland wanen. Daar staan namelijk honderdduizen den tulpen in bloei. De heer K. Rademaker behaalde het diploma vakbekwaamheid (van de REMEC) vor het rijwielbedrijf. NIEUWVEEN De heer J. M. Schoort, die Zondag j.l. de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ontving. Father J. Stouten f De Fathers van Mill Hill te Roo sendaal hebben bericht ontvangen, dat op 19 April in de missie van Nel- lore is overleden Father Johannes Jacobus Stouten, geboren te Nieuw- veen, 31 Januari 1877. Hij studeerde te Heeswijk, Roosendaal en Mill Hill, waar hij priester werd gewijd op 20 September 1902. Hij zou dus in Sep tember zijn gouden priesterfeest heb ben gevierd. In October 1902 vertrok Father Stouten naar de missie van Madras. Na de splitsing van het aartsbisdom ging hij mede over naar Nellore. Father Stouten was een van de pioniers van de Mill Hill India-mis- sie, een uiterst eenvoudige priester, maar een harde werker. HAZERSWOUDE (H. R.) Door truck gegrepen Gistermiddag om 5 uur reed de wielrijdster mevr. H.-R. uit Koude kerk aan den Rijn op de Rijndijk ter hoogte van de Koudekerkse brug. Juist toen zij de stilstaande Citosa- bus van de dienst AlphenLeiden wilde passeren ging deze weer rij den. Te zelfder tijd wilde een ach ter haar komende truck met opleg ger van de fa. W. C. V. te Oegst- geest, bestuurd door E.. eveneens de bus passeren. Daarbij werd mevr. H.-R. door de truck gegrepen. Nadat dr. Blaauwen-draad en dc E.H.B.O. eerste hulp hadden verleend, werd zij voor onderzoek naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden overgebracht. Zij bleek een gekneusde enkel en enkele ontvellingen te hebben opgelopen. Haar fiets werd zwaar beschadigd.# Laatste Berichten DE TERUGREIS VAN HET KONINKLIJKE PAAR. H. M. dc koningin en Z. K H. prins Bernhard zullen, met hun gevolg, op Zondag 27 April a.s. om 18.30 uur plaatselijke tijd met een „Constella tion" van de KLM van Ottawa naar Nederland vertrekken. De vlucht wordt gemaakt via Gander op New Foundland. Het koninklijke paar wordt Maandag 28 April om 15.30 uur Ned. tijd op Schiphol verwacht. MARKTBERICHTEN VEUR, 22 April. Groente. Sla A 10—12.40, sla B 6—9.40, stoof- sla 1126 cent, spinazie 810.80, andijvie 2743 cent, komkommers 3359 cent, prei 1718 cent, bloem kool 3045 cent, tomaten f 3.40 per kilogram. WOERDEN, 23 April. Kaas. Aanvoer: 36 partijen. Prijzen: 1ste soon; 2.192.25, 2de soort 2.10 2.17 per kg. Handel flauw.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2