DUINSTREEK Wordt Groen lijsttrekker in plaats van afvaller? Groningse ruiten worden bekrast en doorgroefd Jiatte GOLF Faillissement, dat al 24 jaar duurt DINSDAG 22 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Groslijststemming K.V.P. De heer Groen wordt waarschijn- fijk de KVP-lijsttrekker in de krin- ren Den Helder, Haarlem en Utrecht. De KAB-voorzitter, A. C. de Bruijn, Is op de candidatenlijst voor dezelfde kringen tien plaatsen hoger geko men. Daarmee stijgt zijn kans, dat hij in de Tweede Kamer komt, maar zekerheid is er niet, want nog zijn resultaten niet bekend. De heer Hooy was op de voorlo pige candidatenlijst voor de kringen Den Helder, Haarlem en Utrecht nummer één. Volgens de uitslagen, die tot nu binnen zijn, zullen de heer Hooy en alle anderen een plaats moeten opschuiven om de heer Groen, die de steun heeft 'gekregen van de boeren, nummer één te ma ken. De heer De Bruijn stond op deze voorlopige candidatenlijst num mer zeventien. Nu ziet het er naar uit, dat hij de zevende plaats gaat bezetten. Als de Kamer wordt uitgebreid en de KVP dezelfde steun krijgt als in 1948, dan zullen de kringen Den Helder, Haarlem en Utrecht waar schijnlijk juist zeven katholieken naar de Tweede Kamer afvaardigen. Ben andere figuur uit de katholieke arbeiderswereld, de heer Hooyschuur had volgens de voorlopige candida tenlijst een verkiesbare plaats in drie kringen. Zoals de zaken staan verliest hij deze. Middenstand actief. Het ziet er naar uit aldus de „Volkskr." dat in de kringen Arn hem en Nijmegen de top van de voorlopige candidatenlijst door de kiezers is aanvaard. In de kring Den Bosch hebben 198 van de 185 afde lingen de uitslagen ingeleverd. Hier uit blijkt, dat de middenstander mr. dr. N. van den Heuvel de industrieel mr. F. van Thiel heeft verdrongen van de vierde plaats. Wordt deze uit slag bevestigd door de definitieve, 23 CENT VOOR EEN AARDBEI. Gisteren werden aan de groenten- en fruitveiling te Bergen op Zoom de eerste aardbeien aangevoerd welke daar in de kasen zijn geteeld. Ze wer den per stuk verkocht en brachten 10 tot 23 cent per aardbei op. OP 1000 UITNODIGINGEN KWAMEN SLECHTS 7 OPGAVEN BINNEN. Door gebrek aan belangstelling gaat het muziek- en zangconcours, dat de gemeente De Rijp deze zomer wilde organiseren, niet door. Slechts vier zangkoren en drie muziekcorpsen hadden zich opgegeven. En dan te be denken, dat er 1000 verenigingen wa ren uitgenodigd, n.l. 500 zangvereyi gingen en 500 muziekcorpsen. dan komt mr. Van den Heuvel in de Tweede Kamer als deze uit 100 le den gaat bestaan en mr. Van Thiel pas als zy 150 zetels gaat bevatten. Uit de verkiezingsuitslagen van tien tallen afdelingen blijkt, dat de mid denstand in Oost-Brabant zich niet veel aan het politieke advies van de KVP gelegen heeft laten liggen. In de Rijkskieskring Den Bosch gaat de geadviseerde lijstaanvoerder F. van Vliet met 9504 punten aan de kop, gevolgd door zyn fractiegenoot Van der Zande uit Eersel met 7817 pun ten. Schoolgeld lager onderwijs Gemeenten houden vrijheid tot verhoging De opmerkingen in de afdelingen der Tweede Kamer over het wetsont werp tot wijziging vpn het Tijdelijk besluit schoolgeld Lager Onderwijs 1945, geven de regering aanleiding tot de verklaring, dat zij bij de invoe ring van een gezinsreductie heeft ge streefd naar een zo eenvoudig moge lijke regeling. Zij kan zich echter voorstellen, dat enige leden aan een meer gedifferentieerde schaal de voorkeur zouden geven. Gaarna zal zij bij de voorbereiding van een defi nitieve schoolgeldregeling aan de te dezen geuite wens de nodige aandacht schenken. Op dit ogenblik valt nog bezwaarlijk aan te geven, wanneer de indiening van een wetsontwerp, in houdende een definitieve schoolgeld- regeling, kan worden tegemoet ge zien. Het feit, dat in verschillende ge meenten de vermenigvuldigingsfac tor nog wordt gehandhaafd, achten de betrokken ministers niet in strijd met de bedoeling van het wethontwerp. Evenmin achten zij daarmee in strijd de mogelijkheid, dat de gemeenteraden, ook nadat de thans beoogde wijziging zal zijn in- Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Ben woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Tulpen-Rallye. 8.25 Gramofoonmu- ziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Water standen. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Een nieuwe weg", hoorspel. 12.05 Alt en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Lichte muziek. 12.50 Tulpen-Rallye. 12.50 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerke lijk Thuisfront. 13.20 Viool, cello en piano. 13.50 Concertgebouworkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Amuse mentsmuziek. 15.30 Strijkkwartet. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire reportage. 18. Nieuws. 18.15 Clavecimbelrecital. 18.30 Harp- ensemble. 19.00 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsle ven". 19.15 Boekbespreking. 19.30 Commentaar familiecompetitie. 19.40 Radiokrant. 20.90 Nieuws en weer berichten. 20.10 Opwekkingssamen komst. 21.15 Radio Philharmonisch Orkest en soliste. 22.35 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en herhaling S.O.S.-herichten. 23.15 Tul pen-Rallye. 23.20 „Hoe zit dat met myn kind?", causerie. 23.3524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziek 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Pianoduo. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gramo foonmuziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dansmuziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Om roeporkest. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 „Een tijgerhart", hoorspel. 16.05 Blokfluit en clavecimbel. 16.15 Voor de zieken. 16.45 Orkest van de volks muziekschool en meisjeskoor. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Hawaiianmu- ziek. 17.50 Regeringsuitzending: mevr. M van Lith-van Schreven: „Sidins avontuur". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Reportage. 18.30 Actuali teiten. 18.35 Strijktrio. 19.00 „De weg naar vrijheid", causerie. 19.15 Orgel spel. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VA RA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek com mentaar. 20.15 „Den Haag bij gas licht". 22.45 Orgelspel. 23.00 Nieuws. 23.1534.00 Gramofoonmuziek. SLACHTOFFER VAN ONTPLOF FING TE DEVENTER OVERLEDEN. Een van de getroffenen by de ont ploffing die zich Zaterdagmorgen voordeed in een chemische fabriek „Nourypharma" te Deventer, de 34- jarige hoofdanalist M. Kemp uit De venter is in de afgelopen nacht aan zijn verwondingen bezweken. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De toestand van de beide andere getroffenen is naar omstandigheden redelijk wel. Een fabrieksarbeider en zijn hebben dezer dagen hun huisraad op de stoep van het gemeentehuis van Warnsveld gedeponeerd. Zij wilden op die manier een woning bemachtigen. Tot nu toe hadden zij verblijf ge houden in een kippenhok van de schoonvader van de arbeider, maar daar moest een aantal kuikens in. Een oplosing werd gevonden, toen een arts uit Zutfen zijn zomerhuisje in Warken aanbood. MODELKAMP IN HAAGS PARK. Het prachtige Westbroekpark in Den Haag zal van 30 Mei tot en met 3 Juni een vreemde aanblik opleveren. De Nederlandse toeristen-lcampeer- club gaat daar dan ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan een mo delkamp en een tentoonstelling in richten, waaraan enige honderden le den en een aantal buitenlanders zul len deelnemen. Het wordt alles model, zowel het materieel als de manier waarop de tenten in het groen worden geplaatst. Gelukkig voor bet park zal er niet worden gegraven en worden er geen open vuren gestookt. B. en W. van Den Haag gaan accoord met de plan nen; de gemeenteraad moet ze nog goedkeuren. DAG-ABONNEMENTEN BIJ DE N.ZJ3.V.M. Met ingang van de zomerdienst op Mei a.s., gaat de N.Z.H.V.M (Blauwe Tram) tot weder-invoeren van dagabonnementen over. Deze kaarten, welke dan aan volwassenen voor 3.voor kinderen beneden tien jaar voor 2.worden ver strekt, zijn op de dag van afgifte on beperkt geldig op het gehele aaneen gesloten tram- en busnet vau de N. Z.H.V.M. tussen Amsterdam, LTmui- den en Zandvoort enerzijds, en Kat wijk, Noordijk en Den Haag/Sche- Dxt-mitad-Zuiv^hiad Op I Mei a.s. zal te Utrecht de eerste grote beurs voor de Landbouw, Zui velindustrie en Visserij worden ge opend, de L. Z. T. Deze beurs zal een grote manifestatie van het agra rische bedrijfsleven worden, de grootste welke ooit in Nederland werd gehouden. Een verheugend ini tiatief! Vooral nu in verband met de exportbevordering aan onze produc ten de hoogste eisen moeten worden gesteld. Verheugend ook omdat deze manifestatie voortspruit uit een ge meenschappelijk optreden van de Utrechtse Jaarbeurs en het gehele georganiseerde bedrijfsleven. gevoerd, het in de hand hebben om veningen anderzijds. De dagabonne- door vaststelling van een vermenig- menten zullen echter nog niet geldig vuldigingscyfer het schoolgeld te j zijn op het complex Waterland (lijn verhogen. AmsterdamVolendam). In Groningen opereert de laatste dagen een groep vandalen, die voor al in het stadscentrum van Gronin gen grote schade aanbrengt aan rui ten van winkels en woonhuizen. Sinds Vrijdag komen bij de Gronin ger recherche aangiften binnen van zakenlieden, die 's ochtendes consta teerden, dat over hun etalages gro te strepen getrokken waren. De da ders van de vernielzuchtige bezighe den moeten over een glassnijder be schikken, gezien de diepe groeven, welke de strepen achterlaten Bij enkele winkelruiten waren de groeven zo diep, dat gevaar voor in storting bestond. De aangiften by de politie duren voort en gisteren alleen waren er reeds over de honderd gedupeerde winkeliers en particulieren, die onge nood bezoek van deze vandalen heb ben gehad. De politie staat voor een raadsel, en heeft een nauwkeurg onderzoek ingesteld. Gebleken is, dat hier niet volgens De 18-jarige Arnhemmer W. T. is Zondagmorgen door een surveille rende agent van politie neergsoho- ten, toen hij na herhaalde sommaties toch zijn poging tot vluchten voort zette. De jongeman bleek een schot door zijn long te hebben gekregen en moest naar het gemeenteziekenhuis een bepaald systeen. wordt gewerkt, maar dat de strepen en krassen luk raak over de atalage wordt gegeven. Een vermoeden omtrent de daders heeft de politie niet. Gedacht werd aanvankelijk aan een gioep jeugdige baldadige kwajongens, doch dit soort vandalisme neemt thans zulk een grote omvang aan, dat men ook gedacht heeft aan een krank zinnige. De politie heeft extra sur veillancewagen uitgestuurd om even tuele daders aan te houden. ZEVEN „SCHILDERS" BIJ HUWELIJK TE VOLENDAM. Toen Jannetje Schilder met Klaas Schilder uit Volendam in het huwe lijk trad waren er totaal zeven per sonen bijeen, die de naam Schilder dragen. Het bruidspaar, de vader van de bruid, en de moeder, wier meisjes naam Schilder is, de vader van de bruidegom en twee getuigen. De moe der van de bruidegom heet wel Jan netje, maar haar meisjesnaam is Steur. RECHTSPRAAK OP STRAAT. Een Amsterdamse automobilist moest voor hét kantongerecht te Hee renveen verschijnen, daar hem de schuld van een aanrijding te Joure ten laste was gelegd. De gedagvaarde kon zich echter niet met het proces-verbaal vereni gen. In de rechtzaal beweerde hij dat een verkeersbord de oorzaak van de botsing zou zijn geweest, daar dit aan de linkerzijde van de weg stond. De waarnemend kantonrechter liet zich overhalen de zitting tot de mid dag te schorsen en zich persoonlijk van de juiste toestand op de hoogte te stellen. Zo verhuisde het gezelschap naar Joure. In de bewuste straat aange komen, moest de rechter toegeven, dat de gedagvaarde gelijk had. Onder luid gejuich van de Jousters, die in groten getale van hun belang stelling blijk gaven, vroeg de Amb tenaar van het O.M. vrijspraak. De kantonrechter sloot zich hierbij aan en sprak de Amsterdammer vrij. Voor de Econ. Politierechter te Haarlem stond een bloembollenhan- délaar uit Hillegom terecht wegens het' in voorraad hebben van bollen, welke niet aan de gestelde eisen vol deden. De rechter veroordeelde hem conform de eis tot 75.boete. Eveneens hadden zich te verant woorden een vader en twee zoons uit Hillegom, die teveel narcissen en tul pen gekweekt hadden. De vader ging met een boete van 50.naar huis, de zoons ieder met 25.boete. LEEDSCHENDAM Paard sloeg op hol Voerman werd gedood Toen de heer R., wonende aan de Veen weg, zijn familie per paard en wagen naar de autobushalte had ge bracht, is het paard op de terugweg op hol geslagen. De wagen is daar door met een langs de weg staande lichtpaal in aanraking gekomen. De heer R. is van de wagen gevallen en zodanig terecht gekomen, dat hij ernstig aan het hoofd gewond en met een schedelbasisfractuur werd op genomen. Overbrenging naar St. An- toniushove was noodzakelijk alwaar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. INZEGENING MISSIE-PROCUUR. Naar wij vernamen van de pater rector C. van der Zant, is de missie- procuur van de missionarissen van Scheut in zover gereed gekomen dat de inzegening van de kapel en het huis kan plaats hebben. De inzegening zal a.s. Donderdag 24 dezer verricht worden door de deken D. Bont van Zoeterwoude, in tegenwoordigheid van enkele geno digden. JAARFEEST „ST. WILLIBRORDUS- VERENIGING. De St. Willibrordusvereniging heeft voor haar leden en de kinderen het jaarlijks feest gegeven. De feestdag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk, waaronder vrijwel alle leden ter H. Tafel naderden. Des middags had in het parochiehuis een feestelijke bijeenkomst plaats van de kinderen van leden. De grote zaal was geheel gevuld met een jolige jeugd, die tussen de vertoonde films rijkelijk getracteerd werd. Des avonds stroomde het patronaat 'weer vol met oudere leden, die bij hun binnenkomst door pittige mu ziek reeds dadelijk in een prettige stemming kwamen. Voorz. Blokland heette allen op aangename wijze wel kom, speciaal pastoor van der Ven en weth. Groenewegen. De feest avond werd hoofdzakelijk gevuld door de toneelvereniging „De Gezel len" die alles in het werk hebben gesteld om het jaarfeest te djen sla gen. LISSE JACOBA VAN BEIEREN EN DE SPOORWEGEN. Zoals bekend zal „Jacoba van Beie- Willy .Mullens, pionier van het Nederlandse filmjournaal en direc teur van de filmfabriek Haghe Film N.V. is, 71 jaar oud, aan een hart aanval overleden. Een ruitentikker heeft in de Lange Poten in den Haag de ruit van rechtstaan zes onderofficieren een juwelierszaak ingeslagen. Een aantal horloges werd ontvreemd. De bliksem is Zondagmorgen vroeg ingeslagen in 'n watermolen te Weesp. De bovenhelft brandde uit. 2700 bezoeken werden afgelegd. Bij het consultatiebureau voor zuigelin gen werden 347 geboren zuigelingen ingeschreven, waarvoor door het Groene Kruis 496 huisbezoeken en door het Wit-Gele Kruis 792 huisbe zoeken werden afgelegd. Voor de afd. tJb.c. stonden 77 patiënten in 68 gezinnen ingeschreven. Hiervoor werden afgelegd 347 huisbezoeken door het Groene Kruis en 648 door het Wit-Gele Kruis. Van de maga zijngoederen werd een druk gebruik gemaakt en in het verslagjaar wer den 520 maal een artikel in bruik leen gegeven. Het aantal huisbezoe ken van de wijkzusters kwam in totaal boven de 5000 bezoeken uit. De ontvangsten en uitgaven hebben belopen een bedrag van 17.413,16. Voor aanvulling van de magazijn- goederen werd ruim f 600,besteed. De heer N. Hoekstra slaagde voor het examen employé I kantoor- PCTCnde bij hGt StaatsbedriJf der HILLEGOM Stro verbrand. Vermoedelijk door zelfontbranding van chemische stofien voor onkruidbestrijding ge raakte aan de Noorder Leidsevaart een stroschelf in brand. De brand weer haalde het stro uit elkaar, er ging veel stro verloren. Auto op 't trottoir Nabij Tres long aan de Weresteinstraat moest een motorrijder plotseling stoppen. Achter hem aan kwam een militaire vrachtauto. Om een ongeluk te voor komen reed de chauffeur van de auto het trotttoir op, dat toevallig en ge lukkig „vrij" was. De auto werd licht beschadigd en verdere ongevallen bleven achterwege. SASSENHEIM INBRAAK IN NED. HERV. SCHOOL. Gisternacht heeft een waarschijn lijk niet geroutineerde inbreker zich toegang verschaft tot de Ned. Herv. school. Op bijna stuntelige wijze heeft de indringer de deur vernield om binnen te komen. In de school en vooral in de spreekkamer heeft hij alles overhoop gehaald en daar bij verschillende ruiten vernield. Bij onderzoek bleek, dat de buit van de dief bestond uit één doosje potloden. VOORSCHOTEN Baldadigheid. In de nacht van Zondag op Maandag hebben enige opgeschoten jongelui, vermoedelijk onder invloed van sterke drank, in bet centrum van het dorp vrij ge vaarlijke baldadigheid uitgehaald. Zij ren" morgen de Keukenhof te Lisse i klommen namelijk in de 's nachts toch bezoeken. Ter gelegenheid daarvan zullen die dag treinen van de nor male dienstregeling uit beide richtin gen, in totaal dertien treinen, te Lisse stoppen. Aquariumvereniging „De Lis". Dr. Slootweg besprak de huiskeu ring. Het peil der aquaria bij de der tig deelnemers, die zich hiervoor hadden opgegeven, was niet onbevre digend. Het maximum aantal pun ten, hetwelk men per keuring kan behalen bedraagt 125. De resultaten van deze eerste keuring waren dat het laagst aantal punten 52 en het hoogst aantal punten 110 bedroeg. De verdere avond werd gevuld met enkele films n.l. gevleugelde micro wonderen en roggen en een film, waarin men kon bezien wat er in een druppel water leeft. Groene Kruis. Uit het jaarver slag bleek dat voor 57 gezinnen ruim In Februari 1928, dus ruim 24 jaar geleden, werd jhr. T. M. van Asch v. Wijck in Den Haag in staat van fail lissement verklaard. Hij is dat nu nog, omdat curator en rechter-com- missaris het faillissement handhaaf- worden overgebracht. Zijn toestand deni hoewel tot Januari 1949 geen en- was Maandagavond bevredigend. T. werd aangehouden, terwijl hij zich op verdachte wijze bij een ga ragedeur op de Amsterdamseweg op hield. Hij weigerde op de vragen van de politieman te antwoorden en verzette zich tegen overbrenging naar het bureau. Een korte vechtpartij ontstond, waarna de jongeman de vlucht nam, op de vier meter hoge afscheidings muur van het stationsemplacement klom en hiervan aan de andere kant naar beneden sprong. De agent gooide zijn fiets neer en ging de vluchteling achterna, die reeds een vrij grote voorsprong had en over de spoorbaan in de richting Oosterbeek snelde. Toen de jonge man enige honderden meters verder tegen een talud opklom, loste de po litieman vier schoten, waarvan er een doel trof. Een toevallig passerende arts ver leende de jongeman, die vlak bij zyn huis was neergevallen, de eerste hulp. Later bleek, dat T. een com pleet arsenaal van inbrekerswerk tuigen bij zich had. De Arnhemse politierechter heeft de chauffeur K. H. veroordeeld tot 25 gulden boete subs, vijf dagen hech tenis, omdat hij na een feestje een ze kere Van R. met een bijl tegen het hoofd had geslagen. Het inmiddels herstelde slachtoffer, dat op de pu blieke tribune de veroordeling van zijn belager afwachtte, viel flauw toen hij het vonnis hoorde. kele voor vereffering vatbare bate voor de boedel aanwezig was. De rechter-commissaris wilde het faillis sement handhaven om te wachten op het overlijden van de moeder van jhr. Van Asch van Wijck, als gevolg waar van een belangrijk vermogen in de boedel zou vallen. In Januari 1949' is mevrouw van Asch van Wijck op ho ge leeftijd overleden. Mr. K. van Rijckevorsel heeft na mens de heer van Asch van Wijck een rechtsvordering ingesteld bij de rechtbank in Den Haag, om vastge steld te krijgen, dat deze zeldzaam langdurige aanhouding van 't faillis sement onrechtmatig en in strijd met het rechtskaralcter van het faillisse ment is, aangezien het faillissement een onmiddellijke vereffening van de aanwezige baten vereist. Aanhouding van 't onderhavige faillissement met het doel om aan eiser de beschik king over het hem in de toekomst toe vallend vermogen te onthouden, le vert volgens mr van Rijckevorsel mis bruik van recht op. Voor eiser werd verder vaststelling in rechte gevordeerd, dat sedert 3 Maart 1945 geen wettige afwikkeling van het faillissement meer mogelyk was, omdat op die dag het vonnis van faillietverklaring en het proces-ver baal van de verificatie-vergadering in het oude paleis van justitie na een bombardement zijn verbrand. Hier door zouden de voor de faillissements executie noodzakelijke executoriale titels ontbreken. De curator in dit faillissement jhr. mr. R. W. den Tex bestreed de opvat ting van eiser en noemde de handha ving van het faillissement om te wachten op een eiser later toevallend vermogen strokend met de rechtsop vattingen dienaangaande. Dat het faillissement niet te xecu- teren zou zijn, omdat de stukken in de oorlog verbrandden, achtte mr. Den Tex een onjuiste opvatting, om dat de feiten aan allen bekend zijn en bovendien afschriften van enige der belangrijkste documenten be staan. De rechtbank zal op 15 Mei vonnis wijzen. GEEN VERGIFTIGING DOOR EENDENEIEREN. Op 6 April jl. heeft zich in Veenen- daal een geval van vergiftiging voorgedaan. Bij vijf leden van het ge zin Wagensveld werden vergiftigings verschijnselen geconstateerd. Omdat de familie Wagensveld eendeneieren had gegeten, meende de politie de vergiftiging aanvankelijk aan het ge bruik hiervan te moeten toeschrij ven. Omtrent de juiste oorzaak is evenwel nog niets bekend De hande laar, die de eendeneieren aan het ge zin W. had verkocht, stelde een aan tal eieren voor deskundig onderzoek ter beschikking Deze eieren bevatten evenwel geen schadelijke bacillen. Later constateerde dt politie, dat zich in de gasleiding ten huize van de fa milie W. een klein lek bevond. Hier door kan de vergiftiging ook zijn ont staan. Zekerheid hieromtrent heeft de politie evenwel niet. De vijf leden van het gezin W. maken het goed. Op 14 Juni zullen voor de krijgs- soldaat, die enkele maanden geleden werden gearresteerd in verband met verduisteringen van materiaal uit de werkplaatsen van de luchtmacht- dienst in Soesterberg. Van de onder officieren worden er twee beschul digd van verduistering, een van he ling, en drie van diefstal. De soldaat zou slechts een kleine diefstal heb ben gepleegd. Naar uit het onderzoek is geble ken werden herhaaldelijk onderdelen voor het repareren van auto's uit het magazijn betrokken en niet voor dit doel gebruikt, maar ten eigen bate aangewend. In totaa1 werden op deze wijze 110 autobanden en allerlei an dere onderdelen verduisterd tot een bedrag van vele duizenden guldens. Haags brandweerman in rook gestikt al schaars vzrlichte lantaarnpalen, draaiden de lampen er uit en gooiden deze stuk op de straat, daarmede het verkeer in gevaar brengend. De poli tie zoekt naar de daders. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt bijeen geroepen op Vrijdagavond 25 April a.s. des avonds om 8 uur ter bespre king en behandeling van een 15 agendapunten. O.a. warmwatergeyser voor de R.K. Meisjesschool. Invoering nieuwe aardrijkskunde methode op de Openbare Lagere School. Toeken ning van subsidie aan de beide kraamcentra. Het oprichten van een nieuwe woning aan de Papelaan ten behoeve van de heer T. Waltman. Crediet van 2.226 voor het vernieu wen van de sluisdeuren van sluis no. 8 nabij de Vink. Een crediet van 1.233 voor het vernieuwen van het feestverlichtingsnet. Een crediet van 400 in de kosten van restauratie van de wind- en watermolen in de Knip-polder en het verlenen van een bijdrage in de jaarlijkse onderhouds kosten van deze molen. Benoeming van twee ambtenarer van de Burger lijke Stand. Het aangaan van een geldlening voortvloeiende uit de Na tionale Leninger voor de Woning bouw 1952, voor zover deze gelden voor de gemeente zijn bestemd. Nieuwe feestverlichting. Het ge meentelijk feestverlichtingsnet kan niet meer worden gebruikt, daar de leidingen door ouderdom ondeugde lijk en zelfs levensgevaarlijk zijn ge worden. Dit illuminatie-net diende om de Voorstraat op nationale feest dagen een feestelijk aanzien te verle nen. B. en W. stellen er prijs op deze traditionele illuminatie van de oude Voorstraat bij voorgemelde gelegen- beden in ere te herstellen, zodat we derom een passende entourage wordt verkregen voor een waardige publie ke viering van d nationale feestda gen. De kostenraming is als volgt: 500 m. draad 175 630 stuks lamp houders ƒ378. 630 stuks illuminatie- onge- j lampen 630. Montagekosten 50. Totaal 1.233. Deze kosten worden in De 43-jarige brandwacht K. Brero, die hedenmorgen om veer vijf uur met de Haagse brand weer was uitgetrokken voor de blus-i 10 jaren afgeschreven. De iaariükse sing van een zware binnenbrand in' kosten bedragen dan cira ƒ175. B. en een perceel aan de Laan van Meer-1 W. stellen de raad voor dit crediet be- dervoort te 's Gravenhage, is tijdens zijn werkzaamheden in de rook ge stikt. Men vond hem vooroverge- De man, die gehuwd was en een zoon had van 10 jaar, woonde aan de Broekslootkade te Rijswijk. Drie andere brandwachten bleken door de rook te zijn bedwelmd, zo dat de gemeentelijke geneeskundige dienst het raadzaam achtte, hen naar een ziekenhuis over te brengen. HAAGSE POLITIERECHTER. schikbaar te stellen. Burgerlijke Stand. Teneinde in van de Haagse politierechter. Reeds enkele malen was verdachte veroor deeld. De offcier van justitie eiste dan ook een zware straf, namelijk een maand gevangenis. Conform de eis werd ver raad te velde-West in Den Haag te- dachte tot een maand veroordeeld. de vacantietijd, bij feestdagen of geval van ziekte of militaire dienst vervulling van één of meer ambte naren van de Burgerlijke Stand, een vlotte vervanging mogelyk te maken, achten B. en W. het gewenst twee nieuwe functionarissen aan te stellen. B en W. stellen voor de heren E. A. Boerman en P. C J Bakker, beiden adjunct-commies ter gemeente-secre tarie, te willen benoemen tot onbe zoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Fruitdiefstal. Een fabrieksarbei- Stand, der uit Hazerswoude had in de nacht i Mars van de Drumband. Gister van 17 op 18 October te Benthuizen avond maakte de Drumband van de fruit weggenomen. Hij hield regelma- Nat. Reserve een mars door Voor- tig strooptochten, zo bleek ter zitting schoten. De geluidswagen van de ver keersgroep van de Rijkspolitie reed achter de band aan en riep de jonge lui van Voorschoten, die niet in mili taire dienst zijn geweest op, om de propagnda-avond te bezoeken die vanavond gegeven wordt in het Greenway-theater.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6