BULGRRIR in 2 tellen Dr. v. Egeraat: Kan de huidige middenstand zich handhaven? „Frits de Zwerver" sprak voor medewerkers van de Stichting Adr.van Ooy Jr. Aanmaaksters Twijnsters en Leerlingen BRILLANTINE DINSDAG 22 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Laatste N.R.K.M. - bijeenkomst Gisteravond heeft de Leidse afdeling van de N. R. K. M. in de Turk het winterseizoen besloten met een bijeenkomst, waaraan dr. L. Egeraat, die .prak over het onderwerp „Kan de huidige middenstand zich handhaven", sen zeer bijzonder cachet heeft gegeven. In tegenstelling met de gewone gang van zaken had deze spreker zich namelijk niet verschanst achter een ;tapel papieren en legde hij de mefkwaardige gewoonte aan den dag, om tijdens zijn causerie uitstapjes te maken, zodat hij op geregelde tijden in >laats van vóór zijn gehoor zich ergens achter in de zaal ophield. Voor de toehoorders was' het in redband met deze gang van zaken •nigszins vermoeiend om de spreker letterlijk en figuurlijk te volgen. Dat nen desondanks tot het einde ge boeid heeft geluisterd, is op zich •eeds een getuigenis van de belang rijkheid van deze causerie. Dr. v. Egeraat begon zijn betoog met de aandacht te vestigen op de wanorde in, onze samenleving. Het leit, dat men in een radiogids een Herdenking van de gesneuvelden in Corea en een uitzending van Vrij en 31ij precies onder elkaar kan aan treffen, noemde hij een symptoom, dat men overal in de samenleving can ontdekken. Alles schreeuwt, >mdat het er maar één moment is bïi in dat moment de aandacht op zich wil vestigen. Er is geen ver pand meer tussen de verschijnselen sn daardoor is een grote wanorde pntstaan. Het is mogelijk geblekeh, dat een Duitser, die in 1937 post zegels verkocht aan een loketje in 1943 mensen vergaste en in 1947 ober speelde in een café. De verscheidenheid in eenheid be staat niet meer en de samenleving is de kenmerken van de puberteit gaan dragen. De eenzame. De chaos heeft de mens een zaam gemaakt en hem vaak doen vluchten in de naakte ordening, welke communisme heet. Dr. v. Ege raat noemde de toestand, waarin de communisten thans verkeren oud testamentisch. Zij verwachten hun verlosser, die de aardse zorgen zal wegnemen. Een dergelijke ideologie heeft geen vat op de arbeiders, die in behoorlijke omstandigheden le ven, maar op de volksmassa's van Azië, welke hongersnood en ellende kennen, zeer zeker wel. Zij geloven, dat het communistische systeem een uitweg biedt. Spr. noemde het com munisme reactionnair, omdat het te ruggrijpt naar de staatsalmadht, die het kenmerk was van de oude we reld. Door de politieke ontwikkeling zijn wij echter op een soort eiland terecht gekomen, dat van buiten af en van binnen uit belegerd wordt, Wij dienen te bedenken, dat tien tallen eeuwen geleden de grote om wenteling heeft plaats gehad, toen het christendom de staatsalmacht opzij drong door de eerbied voor de persoonlijkheid naar voren te bren gen. Dit feit en de invloed van de Grieks Romeise beschaving, die de scheppende mens de plaats deed in nemen van de passieve mens hebben de cultuur van het Westen bepaald. Sinds die grote omwenteling is er steeds een ontwikkeling gaande, waarin wij moeten blijven geloven. Goed ordenen. 'n het slot van zijn betoog wees spr. op de verkeerde manier van or denen, waarvoor men tegenwoordig zo warm loopt. Het pogen om het zelfstandig optreden steeds meer te beperken is een groot gevaar. Men tracht van boven af te dwingen en te regelen, wat onderaan moet be ginnen. Van de mens immers komt men tot het gezin en dan tot de buurt, -het dorp of de stad, het ge west enz. Wat het gezin kan doen, moet de buurt niet trachten over te nemen en de provincie moet autonomie van de gemeente niet aantasten. Deze wereld heeft nodig een spreiding van verantwoordelijk heid en geen concentratie. In het zakenleven geldt hetzelfde. Spr. was van mening, dat de mid denstand zich zou kunnen handha ven. Juist door zijn zelfstandigheid heeft de middenstander een bijzon dere taak in de strijd voor het behoud van de Westerse cultuur. De wereld is echter geen liefdadige instelling en om de invloed van grootbedrijf het hoofd te bieden, moet de mid denstander iets presteren. Zijn ser vice, zijn omgang met de klanten, zijn reclame moeten van dien aard zijn, dat de klant bij hem iets vindt, wat het grootbedrijf niet kan bieden. En uit dit oogpunt bezien, zo ein digde spr., is het goed, dat er een grootbedrijf bestaat. Want dit zal de middenstander aanzetten om het uiterste te geven. Na een aangename discussie met dr. v. Egeraat, die de diverse vragen stellers tevreden wist te stellen, deed de voorz., de heer J. C. J. Lamber- mont, nog enkele mededelingen. Hij beval de leden aan om de actie voor mgr. Suis financieel te steunen en vestigde de aandacht van de leden bp de toneelavond van de Vincen tianen op Woensdag a.s. Van de gelegenheid om wensen kenbaar te maken voor de bestuur dersdag op 6 Mei a.s. te Rotterdam maakte geen van de leden gebruik. E.H.B.O.-EXAMENS. R.K. Slagerspatroons vierden zilveren feest van de afdeling Op Vastenavond-Zondag mocht de R.K. Slagersvereniging voor Leiden en Omstreken „St. Pelagius" het 25- jarig bestaan herdenken met een H. Mis ih de Kapel der Zusters Carme- litessen, gevolgd door een gemeen schappelijk ontbijt in het St. Anto- nius Clubhuis, waaraan de leden met hun echtgenoten en kinderen aanzaten. Deze geste schijnt haar uit werking op de leden niet gemist te hebben, want de laatste ledenverga dering mocht zich in een druk be zoek verheugen en ook de feestvie ring ter gelegenheid van het zilveren bestaansfeest, gisteravond in het ge zellige St. Antonius Clubhuis gehou den, mocht zich in een zeer druk be zoek verheugen. Zeer terecht is er op deze „fami lie-feestavond" zoals deze herden king was aangekondigd, heel weinig officieel gesproken. Slagers zijn za kenmensen, die gaarne handelen en gauw genoeg hebben van* alle offi cieel gedoe. De heer G. P. Bergers, de voorzit ter van St. Pelagius, maakte zijn openingswoord dan ook heel kort, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van de Algemene en Chr. Zusterorganisaties hier ter stede. Wat door de afdeling is tot stand gekomen, was, aldus spr., mede te danken aan het werk van de A.N.S. Volmaakt is het werk niet geweest, maar dat kan van geen en kel werlc gezegd worden. Wat de toe komst zal brengen, weten we niet, maar dit is wel zeker, dat de over heid een woordje in het bedrijf gaat meespreken. Namens de ANS sprak vervolgens de heer D. de Roode sr., die de heer Bergers een prachtig-» voorzitters hamer aanbood en hem huldigde als voorzitter met een organisatietalent als geen ander. Vervolgens sprak de hce. D. de Roode jr. als voorzitter van de Chris telijke organisatie en deze uittte zich in dichtvorm. Van deze organisatie mocht „St. Pelagius" een fraai bloemstuk ontvangen. Daarmede was het koor van spre kers geëindigd en was het woord aan de heer Frans Vrolijk uit Rotterdam, die als conferencier een vrolijke Frans is en de stemming er spoedig in had. Zijn optreden met grappen en liedjes werd afgewisseld met een dansje, begeleid door een luidruch tig orkestje, dat zich tedege liet ho ren. Zo werd het een uitstek» nd ge slaagde avond, welke nog lang in de herinnering zal blijven. Mgr. Buisin de stad Gisteravond is mgr. Buis in de stad geweest, om een bezoek te brengen aan deken Homulle, die Zondagavond om gezondheidsredenen verhinderd was om naar Schiphol te komen. Ook heeft mgr. Buis een bezoek gebracht aan zijn ouders, wonend in de Waldeck Pyrmontstraat. Het was het eerste weerzien na jaren. Bedevaart naar Schiedam Ruim 200 personen namen gisteren deel aan de 19e Leidse, 5e Haagse en 3e Noordwijkse bedevaart naar Schie dam, waar in de St. Lidwinakerk door pastoor F. Tilman uit Tilburg om tien uur een plechtige H. Mis werd opgedragen aan het prachtig versier de altaar. Kapelaan J. G.oenen hield 'de pre- dicatie en wees er op, dat niet alleen de natuur, maar ook de bovennatuur veelzijdig is. Er zijn vele soorten hei ligen; een van her. is de H. Lidwina, die haar lijden heldhaftig droeg, niet alleen voor zichzelf, maar ook tot be kering van de zondaars. Wij moeten St. Lidwina tot voorbeeld nemen en ook voor de ziel en zaligheid van an deren ons kruis v/illen dragen. Na de H. Mis brachten de bede- vaartsgangers, waaronder zich ook pastoor Th. Beukers, de kapelaans Franse, Van Ingen en Thomas, pater Calasanctius, O.Carp., en nog enige geestelijken uit de omgeving bevon den, een bezoek aan de St. Lidwina- kapel. Daarna lieten zij zich de kof fiemaaltijd in .Musis Sacrum" zeer goed smaken. 's Middags werd een bezoek ge bracht aan „Huize Lidwina", waar haar grafsteen werd vereerd en waar de door pastoor Kwakman uit Rijpwetering geschreven Kruisweg oefening „De H. Lidwina op de lij densweg van Christus" wevd gehou den. Om kwart over vier deed pastoor W. Bende uit Noordwijk aan Zee het plechtig Lof, dat evenals de H. Mis door enige zangers van de St. Pe trusparochie en het Sleutelkoor, ón der leiding van de heer H. A. Rijn beek, voortreffelijk gezongen werd. Om half zes vertrokken de deelne mers weer met autobussen uit Schie dam. Vijfhuizen, G. v. Wieringen, M. E. Weil, L. A. Nienhuys-Mulder en de heren M. H. v. d. Burgh, H. A. Bin- nerts, O. Broers, I. Crama, J. W. Elsgeest, L. C. Groen in 't Woud, A. Grimbergen, A. Katz, L. Kruyt, J. Kop, F. Leget, P. W. Otto. A. Overmeer, J. Oudshoorn, J. J. Pet, J. Rietkerk, P. C. Remund, G. Voor het examen Eenheidsdiploma Slagboom, H. Spek, I. v. d. Tuin, G. E.H.B.O., georganiseerd door de Eer- Veldhuizen, P. H. C. Vintges, E. A. ste Leidse E.H.B.O.-Brigade, slaag-Walraad, W. Harteveld. den de dames: W. Kwakernaak; T. I Afgewezen 3 candidaten. Kwakernaak, W. Leune, A. G. Mak-1 Examinator: dr. J. W. Postma. Mesies, H. Otte-Buis, A. Piket, J. Docent: dr. H. M. J. W. J. Kortmann Zaterdagmiddag kwamen de mede-laten voortleven, moet daarom ook de werkers van Stichting 19401945 uit jeugd besef bijgebracht worden hoe bet district Zuid-Holland in de grote veel de verzetsstrijders voor haar zaal van „Den Burcht" bijeen. Een van de bekende en meest vooraan staande verzetsleiders ds. F. Slomp bij velen beter bekend als „Frits de Zwerver" trad als spreker op. De districtsvoorzitter, de heer K. P. Penning, sprak een openingswoord. Geheel in de sfeer van de bijeen komst gaf hierna de voordrachts kunstenares Helene Oosthoek een vertolking van Vondel's „Droom van Badeloch" uit de Gijsbrecht van Aem- stel. Ook later op de middag gaf zij van een zeer goed declamatorisch talent blijk, door een voordracht van de dia loog tussen Lucifer en Raphael uit het vierde bedrijf van Vondel's „Lu cifer". Ook het dubbelmannenkwartet tempre Avanti" droeg zorg voor een tweetal geslaagde onderbrekingen van de middag. Naast een wat zwakke vertolking van Schuman's „Litanie" en een enigszins rommelig „Er was eens een meisje", werden o.a. l'Hi- ver van Saint Saëns en vooral het be kende „Domine salvam fac" zeer ver dienstelijk ten gehore gebracht. De pianist André Person verleende even eens z'n medewerking. Terwijl enerzijds de sympathie voor de Stichting 19401945 groeien de is, wordt anderzijds ook meer te genstand ondervonden, aldus ds Clomp die onder de schuilnaam „Frits de zwerver" 'n belangrijk aandeel in het verzet heeft gehad. Naast de velen bij wie het besef van onze verplichtingen tegenover de slachtoffers van het ver zet groeit, zijn er nog te veel men sen, die zich afzijdig houden, terwijl enkelen zelfs op enigszins opgewon den wijze van hun antipathie blijk geven. Ds. Slomp noemde als eerste drijf veer van de verzetsstrijd: liefde tot land, volk en Koningin en vooral, tot de kinderen, opdat deze in vrijheid zouden kunnen opgroeien. En dit geheel zag hij overkoepeld door een liefde tot God. Chauvinisme en haat tegen de be zetter beschouwde hij als secudaire factoren in de geest van het verzet. Als tegenwicht tegen de voor de nagelaten betrekkingen zo deprime rende stemming van „het was alle maal voor niets", welke helaas bij ve len tot uiting komt, drong ds Slomp er op aan de getroffenen geestelijk te steunen en hen voor ogen te stellen, dat het verzetswerk móest gebeuren Want mede door dit verzet kan thans de jeugd zich vrij ontplooien. Om het werk van de Stichting te hebben opgeofferd. Het ernstigste gevaar, dat het werk der Stichting bedreigt noemde spr. de sleur, welke elk enthousiasme doodt en de geestkracht verlamt. „Gelóóft daarom in de bezieling van hen, die alles offerden en houdt het belangrij ke werk voor d^ Stichting vol, met inzet van uw gehele persoonlijkheid", zo besloot ds Slomp zijn vurig betoog, Tenslotte gaf d* directeur van het bureau Zuid-Holland, de heer J. Kra nenburg een toelichting omtrent de taak en de werking van de Stichting. Hij wees op de opvatting, die bij veel buitenstaanders heeft postgevat, dat het werk van de Stichting langzamer hand overbodig wordt. Het feit, dat het aantal verzorgden de laatste jaren van 4600 tot 5000 is aangegroeid, is wel het meest afdoen de bewijs, dat de Stichting nog lang niet voor liquidatie in aanmerking komt, integendeel, nog meéï steun dan vroeger behoeft. Het Koninklijk bezoek aan Canada De eerste twee dagen, die koningin Juliana in de Canadese hoofdstad doorbrengt, zijn gewijd aan enkele of ficieuze bezoeken, zoals op Dinsdag een bezoek aan de bloeddonors-kli niek van het Rode Kruis. Voorts legt koningin Juliana een krans by het. nationale oorlogsge denkteken ter err van de Canadese strijders, die bij de bevrijding van Nederland zijn gevallen. Het bezoek aan Canada eindigt aanstaande Zondag 27 April. De laat ste drie dagen brengt de koningin in cognito door. Prins Bernhard, die Maandagavond laat in New York is aangekomen en daar met zijn gevolg wederom in Waldorf Astoria hotel logeert, zal eind deze week naar Ottawa vliegen om tezamen met koningin Juliana de terugreis uit Ottawa naar Nederland te maken, waar het koninklijk paar Maandag 28 April verwacht wordt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 April. Vette varkens. Aanvoer 220 vette varkens. Prij zen: zware 2.00—2.04, lichte 1.98 2.00 Zouters 1.90198, zeugen 1.70 •1.85 per kg. Handel zeer tïaag; 44 nuchtere kalveren 1.001.15 per kg. levend gewicht f 32,45 per stuk. TER AAR, 21 April. Groente. Witlof I 20—27 cent, idem II 10—18 cent idem stek 18 cent, spinazie 1725 cent, idem B 815 cent, Prei 1318 cent, postelein 5355 cent, peulen 3.10—3.30. rabarber 1415 cent, aardappelen 11 cent, sjalotten 20 cent alles per kg., sla I 814 cent, idem II 59 cent, bloemkool I 40 48 cent, idem II 2937 cent, idem III 1323 cent, idem stek 29 cent, alles per stuk, radijs 48 cent, selderie 1 4 cent, peterselie 3 cent alles per bos stoofsla 4055 cent per bak. ROTTERDAM, 22 April. Vee. Aanvoer 5493 stuks totaal, waarvan 700 vette koeien, 1496 gebruiksvee; 110 vette kalveren. 210 graskalveren, 2205 nuchtere kalveren, 98 varkens. 325 biggen, 137 paarden, 10 veulens. 103 schapen, 34 lammeren, en 65 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.S0—3.15. 2.70—2.80, 2.40—2.60, vette kalveren 2.803.00, 2.60 2.80 en* 2.40—2.60 per kg. levend ge wicht; graskalveren 380280200, nuchtere kalveren f 464440 en biggen 655850 per stuk; slacht- paarden 2.502.402.25 per kg. lerend gewicht; schapen 140120 100 kalf- en melkkoeien 11251000 850, varekoeien 850750—675. vaarzen f 650740660 en pinken 580480—380 per stuk. Vette koeien aanvoer korter, handel kalm. prijzen onveranderd prima's tot 3.20; vette kalveren aanvoer ruimer, handel le vendig, met stijgende prijzen, eras kalveren aanvoer groter, handel kalm prijshoudend; nuchtere kalveren aan voer iets kleiner, handel stroef, prij zen iets lager; biggen aanvoer rui mer handel vlot, met omhooggaande prijzen; slachtpaarden aanvoer iets groter, handel zeer traag, hoge prijs; schapen aanvoer aanmerkelijk meer, handel stug, niet geheel prijshoudend; kalf- en melkkoeien aanvoer fiink, handel goed, prijzen even hoger- va rekoeien aanvoer korter, handel vlot, ruimprijshoudend; vaarzen en pinken WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met enkele plaatselijke buien. Weinig ver andering in temperatuur. Krach tige tot matige Zuid-westelijke tot Westelijke wind. 23 April: zon op 5.26, onder 19.51; maan op 4.42 en onder 19.22 uui. aanvoer minder, handel tamelijk en prijzen stabieL BODEGRAVEN, 22 April. Kaas. Aanvoer 48 partijen. Prijzen 1ste soort 2.19—2.26, 2de soort 2.12 ROELOFARENDSVEEN. 21 April. Aardbeien I 1.101.40, idem II 0.75—1.15, kropsla I 6.20—10.—, stoofsla 1011, radijs 46, sja lotten 1920, prei 1518, spina zie 8—18. Bloemen. W. Pitt 2650 cent, Eartigon 2839 cent, Yellow 4446 cent, Zenobei 3540 cent. Schlegei 2729 cent, Piccadilly 4052 cent, Rose Copland 3039 cent, Kleuren pracht 2645 cent, Elizabeth 3648 cent Golden Harvest 4045 cent, Al bino 4559 cent, Parkiettulpen 18 70 cent. Narcissen 21? cent. Irissen 3258 cent, Freesia's 645 cent, Ane. monen 823 cent. Lathyrus 2758 cent, Pyrethrum 2560 cent, Dhoro- nicum 314 cent, Hortensia 1.15 1.35 per stuk, Anjers 59 cent per stuk. JOHANNES I EVERARDUS f HARTVELD en AGNES CORNELIA HARTVELD—KROFT f de dag te herdenken, 1 waarop zij voor 25 jaren j het H. Sacrament van f het Huwelijk ontvingen 1 Dat God hen nog lang? i moge sparen is de wens 6 van hun dankbare kinderen,? Corrie, Nellie. ArLe, l Mien, Agatha, Piet, Harrie, Annie, Theo en Gerard. De plechtige H. Mis uit 1 dankbaarheid zal aan God worden opgedra-1 gen od Woensdag 14 y Mei v.m. 9.30 uur in f de parochiekerk var. de H. Joh. de Doper te Lei- muiden. 9390 Rijnsaterwoude, 22 April 1952. Herenweg 77. Wat lezers schrijven NAAR KEVELAER! Leiden, 21 April. „Naar Kevelaer!" dat is de eerste ge dachte van vele katholieken uit Lei den en omgeving bij het vaststellen van de vacantiedata. Natuurlijk, ook dit jaar, zullen weer velen deze mooie bedetocht me demaken en daarvoor drie dagen vrij houden. Welke? Wel, 19, 20 en 21 Aug. zijn de dagen die hiervoor door de Leidse Processie zijn vastgesteld. U kunt er dus nu reeds rekening mee houden. Hoeveel pelgrims kunnen er mee? Vorig jaar u weet wel die prachtige bedevaart waarbij Mgr. Geise tegen woordig was waren er precies 100 deelnemers. Maar hoe groter het aan. tal, hoe groter ook de kracht waarme de v/ij de Hemel een heilig geweld kunnen aandoen. Voor de reisgele genheid naar en logies in Kevelaer behoeft U zich geen zorg te maken; 'beiden kunnen gemakkelijk een dub bel aantal deelnemers hebben. Spoort dus uw familieleden, vrien den en bekenden aan deze tocht mee te maken en houdt bovengenoemde dagen vrij. Gaat vast sparen, zodat ook de kosten voor U geen bezwaar zijn. Apropos, U heeft uw deviezen- boekje toch wel tijdig bij de bank ingeleverd? 1 LEIDSE PROCESSIE NAAR KEVELAER. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Vader, Behuwd en Grootvader Broeder. Behuwdbroeder en Oom TE U NIS GOTTENBOS Weduwnaar van ELISABETH SCHALKWIJK in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, Familie GOTTENBOS Leiden, 21 April 1952. Van der Werffstraat 33. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Donderdag a.s., in de Parochiekerk van O. L. Vr. Onb. Ont vangen (Hartebrug); te 7 en 7.45 uur de gele zen en te 9.30 uur de gezongen H. Mis van Requiem, waarna om 11 uur de begrafenis, van uit de kerk, op het R.K. Kerkhof. De overledene is op gebaard in de Rouwka pel van het St. Elisabeth Ziekenhuis, waar Dins dagavond te 7.30 uur de rozenkrans zal wor den gebeden, en Woens dag 7.30 uur in de kerk. Bezoekuren van 911, 34 en 68 uur. Special* Japonnen verkoop bjj Irecstraat 9, Leiden Telef. 20890-20298 Voor minder dan de HELFT van de prijs Alléén morgana Ook betaling mogelijk met fl. 1.per week. Japon thans 1 Z Naaister gevraagd voor verstelwerk en kinderkle ding. Br. onder no. 3242 bureau van dit blad. Z Prachtige collectie, in ruime keuze. Dames-, He ren Polshorloges. Pendu les, Wekkers. Koekkoek- klokken alle soorten Hor logebanden met garantie, vindt U in „De Goedkope re Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water, Haarlemmerstraat 185, Te lefoon 24459. Het verrukkelijke aroma van de beste versgebrande koffie geurt U direct tegemoet, wan neer U van Nescafé een kop pit tige, opwekkende koffie maakt. En dan het gemak van Nescafé: U hoeft niets te „zetten"! Immers, Nescafé is in twee tellen klaar. \cpcUje SS.".'-7' Nescafé staat al- tijd voor U klaar en geen koffiepot of filter komt er aan te pas. Van Nescafé ga at niets verlorenU gebruikt nooit meer dan U no dig hebt! raag vandaag Uw V nog Uw winkelier om een busje wcrehlberocmdc J Nescafé a f. 3. Gevraagd Aanmelden: N.V. VAN CRANENBURGH HERINGA'S SAJETFABRIEK, Vliet 15, Leiden per flacorijË met [OLIJF OLIE Z R- K. Meisje, 22 jaar. enigszins ontwikkeld, wil gaarne in contact komen met vlot sportief meisje. Br. onder no. 3240 bureau van dit blad. ^2" Meisje zoekt leuke vriendin, leeft. 1819 jaar, in bezit van fiets. Br. on der no. 3227 bureau van dit blad. Z Koelkasten in iederte prijs en afmeting. Het spe ciaal adres voor Leiden en" Omstreken. Koeltcx. Sta tionsweg 6a, Tel. 26882, Leiden. 3229 *2* Bromfietsenverhuur c.v„ 50 stuks. Solex. Avros, Tandem. (Voor Zondag, Zaterdagavond halen van 911 uur). Zondags ge sloten. Gratis verzekerd. T. v. d. Sluis, Zecmanlaan 39. Tel. 26281 (Halte Pro fessoren wijk). 8647 Z Grasmaaien! Zeisen grasmachines, hooivorken, touwwerk, golfplaten, mcLkigerccdschap, kippen gaas, asfalt, harm, gaas, horregaas, prikkeldraad, bascules, gewichten, var kenstroggen, veevoeder- fornuizen. enz.; galvanise ren, vertinnen. Werkelijk voordelig. Geen bluf. Van ouds A. J. Hart wijk, Nieu we Beestenmarkt 7—9, tel. 26627—24013. 3223 Z „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver cn juwelen. Grote keuze m verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken, Steenstraat no. 16 Tel. 26854. WAT F EN HAARTJE... Z 4-pits Oliestel 9.95. Prachtige kwaliteit emaillc geheel compleet met roos ter en katoenpitten. Met inlevering van deze ad vertentie. Geldig tot 2l6 April. I. V. A.. Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43 Leiden. 3226 Z Goedkoop serviesgoed!!' Porseleinen kop cn scho tels 39 cent. Porseleinen» Theepotten 98 ct. en .f 1.49 Platelen melkkan W< liter 1.10, Porseleinen melk kannetjes 69 cent. suiker pot 98 cent enz. enz. I V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43. Leiden. Z Naaimachine defect? Reparatie bij U aan huis, goedkoop en onder garan tie. Voor gebruikte machi nes betalen wii een goede ptiis. Naaimachine Service J. B. H. Schoots. Rijnsbur- gerweg 29B. Tel. 26664 te Leiden. 3228 Z Als U wilt knutselen, snuffel dan eeerst in „De Houthal". U slaagt, want .De Houthal" staat klaar voor de knutselaar. ..De Houthal" is Leiden's knut selaars eldorado Hoep woerd 99, Tel. 22536. 3239 Z Wegens onheffinr be drijf aangeboden: schrijf- en stencilmach bureaux e d. Te bcvr. Vrouwensteeg 20 Leiden. 8.30—12.00 uur en 1 305.20 uur. 3236 Z Oma en Moeder beiden verrukt van een foto van hun kleine schat! Drie ver schillende leuke briefkaart foto's voor 3.75 bü de Vinderfotografe. Studio Koopman. Hooigracht 96. Dat is om te doen! 3138 TELEFOONTJES worden dagelijks eeplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De priis bedraagt 1.50. uisluitend tegen contante pp. taling.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3