RIJNSTREEK Duinstreek J. M. Schoorl te Nieuwveen ontving Pro Ecclesia Niet parkeren innauwe straten Nieuwe brug bij gasfabriek DINSDAG 22 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANI EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN DOOR HET OOG VAN DE NAALD. Hedenmorgen om ongeveer 10 uur stonden er aan weerszijden van de Julianastraat ter hoogte van Kerkstraat diverse voertuigen ge parkeerd. Een volkswagen wilde er tussen door rijden maar moest halverwege de nauwe passage plotseling tot stil stand gebracht worden voor een te genligger. De 13-jarige wielrijder B. P. uit de Torenstraat reed daardoor tegen de achterzijde van de volks' wagen, sloeg over de wagen heen en kwam precies voor de wielen van de tegenligger terecht. Door krach tig remmen wist de chauffeur een ernstig ongeluk te voorkomen. Zo kwam de wielrijler er met enkele lichte verwondingen en een totaal vernielde fiets nog goed af. Alphensche Bank N.V. Aan het jaarverslag van de Alphensche Bank N.V. ontlenen wij het volgende. Door de uitgifte van 500.000 aandelen a 160 is het geplaatste kapitaal verdubbeld en gebracht op 1.000.000 Door het agio ad 60% op de aandelen werd de reservepositie met f 300.000,- agioreserve versterkt. Gedurende de laatste 8 maanden van het verslagjaar bemerkte men een grote terughoudendheid vah kopers, waardoor in vele zaken en bedrijven de verkoop stagneerde, waardoor liquiditeitsmoeilijkheden hier en daar niet uitbleven. Er werd dan ook een vrij groot beroep op cre- dietverlening bij de bank gedaan. Door het feit echter dat de Twentsche Bank in enkele van de grotere cre- dieten participiecrde. is het debiteu- rencijfer van A. B. lager dan verle den jaar. De uitkomsten waren gunstig; de bedrijvigheid nam toe. wat de omzet en de winst betreft mag worden te ruggezien op een record-jaar. Uiter aard stijgen hierdoor ook de totale bedrijfskosten. De netto winst be draagt na reservering voor belasting 81.797.52. Voor aanvulling van het pensioenfonds is 15.690.83 afgezon derd van deze winst. Het pensioen fonds is thans 150.000 groot. Voor de voldoening van het registratierecht op bovengenoemde aandelen-uitgifte is 20.000.— nodig, waarna 90 000.- gereserveerd dient te worden voor betaling van vennootschapsbelasting. Na reservering en afschrijving van 30.000.laat het resterend winst bedrag een dividenduitkering van 8% toe over het verdubbeld kapitaal. Dif jaar is de heer L. Spreij J?n. aan de beurt van aftreden en is ter stond herkiesbaar. Het totaal bedrag van de balans beloopt 5.679.909.52 Dat van de V.- en W.-rekening 375.713.69. De raad van commissarissen wordt gevormd door de heren J. A. Bos, F. j. E van Lennep. F. Rosingh, J. Spreij Thzn,, en L. Spreij Jzn. De procuratie wordt gevoerd door de heren P. Baanc en G. van Staal duinen, de directie door de- heet L. de Graaf. Puzzlc-rit. Maandagavond hield de Alphense Motor- en Autoclub .Rijnland" haar eerste puzzle-rit van dit seizoen. Zoals gewoonlyk was ook voor deze rit een grote belangstel ling. Door 51 rijders werd ingeschre ven. 45 hebben het parcours uitgere den. Dit had een lengte van 73.0 km. en een tijdsduur van 2 uur. Het leid de van Alphen a. d. Rijn (start bij Hotel Lamoree, Stekterweg) Hoorn straat, terug naar Woubrugge (Ofwe- gen), Leimuiden, Nieuw veen, Ter- Aar, Aarlanderveen, Nieuwkoop, Zwammerdam, Bodegraven en terug naar de finish (Lamoree). De rit werd uitgezet door de heren P. Bree- veld en H. Kok. De heren De Grauw en Hillebrand verzorgden het tech nische gedeelte. De eerste, die voorz. is, maakte de uitslag bekend. Bij de afd. auto's werd nr. 1 (3 straf punten) W. Bruine (B'graven), 2e (5 strafpnt.) L. J. v. d. Hoek, 2e. (11 strafpnt.) J. v. d. Kemp. Bij de afd. motoren werd le. (4 strafpunten( N. G. Groothuij- se. 2e. (7 strafpnt.) F. Baerveld, 3e. (20 strafpnt.) A. C. Post. HAZERSWOUDE Coöp. Boerenleenbank „Hazerswou- de-Koudekerk". Gisteravond werd in hotel de Bruin te Koudekerk de al gemene ledenvergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank „Hazerswoude-Koudekerk". Over het afgelopen jaar heeft de pl. bank een winst gemaakt van 13.041.66. waarvan 3037.44 werd toegevoegd aan de reserve als rente van eigen kapitaal; 3.000.— werd ge reserveerd wegens te betalen belas ting zodat netto resteert ƒ7.004.22. Het bedrag der uitstaande voor schotten benadert het millioen. De spaarbank is het jaar begon nen met een saldo van rond 2.630.000.Tot en met de maand Mei waren er voortdurend méér te rugbetalingen dan stortingen, waar door eind Mei het saldo was gedaald tot rond 2.400.000.een verminde ring dus van ƒ230.000 in 5 maan den tijds. Daarna kwam aan de ont- sparing een einde en werd het jaar geëindigd met een saldo van rond 2.650.000.waardoor buiten ver wachting het saldo nog met 20.000. steeg. Het eindcijfer der rekening beloopt nagenoeg 10 millioen, er is dus een omzet geweest van bijna 20 millioen gulden, een cijfer dat in de geschie denis van de bank nog niet is voorge komen. Het ledental is in het afgelopen jaar wederom toegenomen, evenals het aantal spaarders en voorschotne mers. Het aantal rekening-courant houders verminderde met één. Na dit verslag richtte de heer De Boer zich tot de heer A. P. Heyker, die de voldoening mag smaken, dat de banik, mede door zijn toedoen, groot en sterk is geworden. De heer Heyker heeft de plaatselijke bank opgericht en haar 50 jaar lang be stuurd. Hij betuigde de heer Heyker zijn persoonlijke dank voor de van hem ontvangen steun en sprak de wens uit, dat de heer Heyker, die thans 86 jaar is, nog jaren zo gezond en vitaal mag blijven als hij nu is. Hierna dankte de heer Heyker de raad van toezicht, het bestuur en de kassier voor de prettige samenwer king gedurende de vijftig jaren, dat hij bestuurslid was. Tot hem spraken nog de heer N. P. Kaptein, voorzitter van de raad van toezicht, en de heer W. Lommerse, directeur van de bank. Deze laatste bood hem een grote kist sigaren aan, terwijl hij mededeelde, dat de heer Heyker was benoemd tot ere-lid van de bank. Als bestuurslid werd i.p.v. de heer A. P. Heyker, die zich wegens zijn hoge leeftijd niet meer herkiesbaar stelde, gekozen de heer Q. de Jong uit Hazerswoude-dorp. Als leden vani de raad van toezicht werden de he ren R. M. Broekhuizen te Hazers- woude-Rijndijk en M. Maat te Kou dekerk herkozen. Gymnastiekver. De Gymnas tiek ver. hield haar jaarvergadering in het hotel Het Oude Raadhuis. In het bestuur werden herkozen de he ren J. Rademaker, D. van Gemeren, en L. de Ruiter. In de plaats van de heer N. van den Bosch werd geko zen de heer C. Binnendijk. Het be stuur is thans samengesteld als volgt: M. Jansen, voorz., D. van Gemeren, secr., J. Rademaker, penn., mej. de Ruiter, tweede penn., mej. A. Sloot weg, tweede secr., de heer C. Bin nendijk, commissaris van het mate riaal, en mej. M. van Rijssel, alg. plaatsvervangster. Fancy-fair. Zaterdagavond opende pastoor C. Koene op plechti ge wijze de fancy-fair in de R.K. school te Hazerswoude 't Zwaantje. De pastoor wenste hierbij de Zusters een groot succes toe en hoopte, dat in de goedgeefse parochie de Missie van de Zusters van het H. Hart op Zuid-Sumatra goed zouden bedenken. De grote collectie prijzen bij diver se attracties zoals het rad van avon tuur, vistent, tombola enz. lokte ve len en de zusters hebben daarmede hun doel bereikt. De heer Jac. Bogerman slaagde te Utrecht voor het diploma vakbe kwaamheid-schildersbedrijf. Geboren: Adriana C., d. van P. van Veen en van N. van Elswijk, He lena, d. van W. M. van der Meij en C. van der Heijden; Jan, z. van N. Hoogendocrn en A. Agoort. LANGERAAR Uitvoering E.H.B.O. Voor de laatste uitvoering van de E.H.B.O. in dit seizoen bleek nog grote belang stelling te bestaan. Tden de heer C. Otto het openingswoord sprak, was de grote zaal van het Parochie-huis geheel gevuld. En we mogen er di rect bijvoegen, niemand zal spijt hebben gehad van het bezoek aan deze uitvoering. Er werd gewezen op het grote nut van de E.H.B.O., en een propaganda- woordje gesproken voer uitbreiding van het ledental. Bij voldoende deel name zal er weer een cursus gegeven worden. Men kan zich hiervoor op geven bij C. Pieterse Jr., C. Wilden burg en C. Otto. De heer J. J. Roovers gaf een korte inleiding op het toneelspel „Verze gelde lippen" door Maarten van Vugt en Tom Dekker. Een aangrij pend spel in drie bedrijven over het biechtgeheim. De opvoering van dit spel werd verzorgd door de R. K. Toneelvere niging „Concordia". En wel op bui tengewoon goede wijze. De rollen werden prachtig vertolkt en het pu bliek volgde het spel met gespannen aandacht. Dat men er in opging, be wees wel de grote stilte welke heer ste tijdens de spanning. De regisseur heeft eer gehad van de vele zorgen, welke hij zich getroost heeft om deze opvoering voor te bereiden. Als blijk van waardering bood de E.H.B.O. - voorzitter hem bloemen aan. LEIMUIDEN Voor het Jeugdwerk. De bazar, die ten bate van het Jeugdwerk ge houden is, is goed geslaagd. Er was volop gelegenheid zich te vermaken en zodoende te offeren voor het jeugdwerk. Toen kapelaan Zondag Zaterdagavond om 8 uur de opening verrichte, kwam er al direct een stroom van bezoekers. Ook Zondag was er veel belangstelling. In de schiettent bleken C. Lemmers en Jac. de Koning de beste schutters. De naam van de pop was Heleentje en werd geraden door mevr. P. Kuy- pers-van Veen. De heer L M. Schoorl te Nieuw veen heeft Zondagmiddag uit handen van pastoor Schretlen de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice ontvangen. De toekenning en uitreiking van het pauselijk eremetaal met bijbeho rende oorkonde had plaats in ver band met het feit, dat de heer Schoorl zijn veertigjarig jubileum als onderwijzer vierde. Reeds dertig jaar is de heer Schoorl hoofdonderwijzer De schoonmaak is weer aan 't regeren. Pa moet nu de witkwast hanteren Maar hij vindt het Want u- Zal n 'n TIP VAN BOOTZ lnz. Hr, B. R., A'dani on tv. 1 fl. Tip 1 Lil. Bootz' Oude Genever (Advertentie.) ZEVENHOVEN Allerlei. Van de 4 dienstplichti gen dezer gemeente, die voor eerste oefening in werkelijke dienst moes ten komen, is er niet één vertrokken. 3 kregen vrijstelling en 1 verkreeg uitstel. De heer G. Griffioen heeft be dankt als doodgraver van de alge mene begraafplaats te Noorden. Tot melkcontroleur in de vaca- ture-M. Verburg, die a.s. Zaterdag naar Canada vertrekt, is benoemd W. Molenaar uit Stolwijk. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad van Woubrugge komt Vrijdag a.s. te 19.30 in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a. Rijnlands Borgstellings fonds; Subsidie i.v.m. Kinderuitzen- ding; Begrotingswijziging 195 x i.v.m de bouw van de 4 middenstandswo ningen; i.v.m. de slotuitkering uit het Gemeentefonds over 1947; Wij ziging van de begroting dienst 1952; i.v.m. de presentiegelden van de le den van stembureaux; i.v.m. de ver nieuwing van het dak van het Raad huis; Voorkeurslening Woningbouw; Straatnaamaanduiding Hoogmade; Uitbreidingsplan onderdeel Wou brugge. Gemeenteraad Zwammerdam Afscheid van de heer Hoogteyiing De raad van Zwammerdam kwam in vergadering bijeen. Er was een bezwaarschrift v. d. Ned. Margarinefabriek te Zwammer dam tegen een aanschrijving tot wo ningverbetering. De raad bleef van gevoelen, dat de woningen bewoonbaar moesten blijven, maar dat aan de andere kant van de eigenaresse ook niet het uiter ste kon worden gevergt. B. en W. zegden toe hier de middenweg te zullen bewandelen. Het in de vorige vergadering geno men besluit om bij de berekening der vergoeding voor de bijz. scholen de O. L. School buiten toepassing te la ten had geen genade kunnen vinden in de ogen van de Min. van Onder wijs. De raad besloot nu de vergoe ding voor de bijz. scholen nader vast te stellen op 26.76. Aan de stichting Kath. Gezins hulp en Gezinszorg te Bodegraven en de stichting Kraamcentrum te Al phen a. d. Rijn zal een subsidie wor den verleend van ƒ1.per verzor gingsdag, voor zover de betrokkenen zelf niet het volle tarief kunnen be talen. Aan het periodieke onderzoek van de bevolking op T.B.C. zal worden Gemeenteraad Boskoop Aankoop van een vrachtwagen en de wijziging in de Vleeskeurings- verordening. De gemeenteraad van Boskoop kwam in vergadering bijeen. Van de 17 ingekomen stukken werden de meesten zonder enige opmerking voor kennisgeving aangenomen. Een aanvraag om subsidie voor gezinshulp werd afgewezen terwijl een ander verzoek om subsidie voor Kraamverzorging naar 1953 werd aangehouden. Voorts was weer een mogelijkheid om een crediet op te nemen bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten geschapen. Bij de mededelingen vond de heer Noest het vreemd, dat de doorlich ting der bevolking op TBC, die in handen was gelegd van het gemeen tebestuur, nu door een stichting ten uitvoer zal worden gebracht. Weth. Taat deelde mede, dat feitelijk niets was veranderd. Wel was de indruk gewekt, dat de stichting door de ge meenten zou worden gevormd, doch het was slechts dc bedoeling dat de gemeente een jaarlijkse bijdrage ver leent. Voorts is voor deze gemeente toe stemming verkregen de leeftijd der kinderen voor toelating op de scho len voor gewoon lager onderwijs te verleengcn, zodat dit jaar kinderen die vóór 1 Juli 1952 zes jaar oud zul len worden nog tot de lagere school kunnen worden toegelaten. Op de aanvragen van het R.K. Schoolbestuur en van het bestuur van de Chr. Ned. Herv. Scholen om subsidie voor de aanschaf van leer middelen resp. meubelen werd goed gunstig beschikt. In vlot tempo werden enkele be zwaarschriften behandeld inzake schoolgeld, de wijziging der begro ting van het burgerlijk armbestuur Aankoop nieuwe auto. Het voorstel van B. en W. inzake de aankoop van een kleine auto on dervond enige tegenstand bij de he ren v. d. Dool en Noest en Hage, die meenden dat een kleine auto niet bestand zou zijn tegen dt zware vrachten die er mede zullen worden vervoerd. De voorz. antwoordde, dat de zorgen hiervan bij hem niet zo zwaar lagen als b.v. het bouwen van de lang verbeide woningen aan de Goudse Rijweg. De heer v. d. Dool vond dit laatste ook belangrijk, doch bij het aanschaffen van een auto dienen terdege de vóór en nadelen te worden overwogen. Het voorstel werd in stemming gebracht en met 8 tegen 5 aangenomen, zodat een kleine Matador, een 1 tons vracht wagen met luchtgekoelde 4 cylinder motor binnenkox't door Boskoop zal brommen. De aanvaarding van het aan de gemeente toekomende voor keursbedrag der Nationale Leningen voor de woningbouw 1952 ondervond vanzelfsprekend geen enkel bezwaar. Ook de verlenging van een huur overeenkomst met de voorgeschre ven huurverhoging en de wijziging der gen.eentebegroting 1951 en die van 1952 in verband met toegestane subsidies e.d. gingen zonder bezwa ren onder de voorzittershamer door; in tegenstelling met het voorstel tot wijziging der begroting 1952 van het gasbedrijf. B. cn W. wilden n.l. 3000.uittrekken voor het ver nieuwen en verbreden van de brug, welke toegang geeft tot het fabrieks terrein aan de Zuidkade. De bestaan de brug is in alle opzichten onbruik baar geworden, zodat een toestand is ontstaan, welke dringend voorzie ning behoeft. De heer Mathot slaakte de verzuchting, dat hiermede de smarten van de gaslevering aan Wad- dinxveen een aanvang namen. De voorz. antwoordde, dat do werk zaamheden in eigen beheer zullen worden uitgevoerd, waardoor kosten tot een minimum beperkt zul len blyven. Het zal een geheel be tonnen brug worden zodat de oude gelapte brug verdwijnt en men in het vervolg bij de gasfabriek royaal over de brug kan komen. Bij de rondvraag vestigde de heer v. d. Dool de aandacht op de slechte toestand van het teerwegdeg van de Berkenweg terwijl de heer Mathot nog maar weinig resultaten had ge zien van de vele verkeersborden. Tenslotte maakte hij de voorz. op merkzaam op het feit, dat de nieuwe vuilnisauto dingen van groot for maat niet mede nam, waardoor toch vele ongerechtigheden in de sloten terecht kwamen. De voorzitter zegde toe aan een en ander aandacht te schenken. De uiteenzetting door de heer A. Ros, hoofd van de Kring Zuid Hol land III ..Bescherming Bevolking" over de burgerlijke verdediging, werd in besloten vergadering gehou den. Muziektent krijgt vaste plaats. De muziektent, welke vorig jaar, bij wijze van proef in het Viforpark was gezet, is momenteel, met het oog op de a.s. feestelijkheden, op het Raad huisplein geplaatst. Mede om vernie lingen te voorkomen, zal de tent niét meer op de oude plaats worden opge steld, doch een definitieve plaats krij gen in het plantsoen van 't Juliana- kwartier. Hierdoor wordt de gele genheid tot het geven van openlucht concerten gunstiger, terwijl vernie lingen beter kunnen worden tegenge gaan, mits de omwonenden tenminste daaraan hun medewerking verleenen. deelgenomen. Kosten 0.01 per inw., verder een garantie in de kosten van het onderzoek en een garantie voor een eventueel exploitatietekort van de stichting, welke het onderzoek on derneemt. De wegenbelasting werd opnieuw vastgesteld op gebouwd 3%. ongeb. 1%, hoewel de voorz. twijfelde of Ged. Staten met deze betrekkelijk lage percenatges genoegen zouden nemen. Parkeerrecht. Om het parkeren in de nacht van vrachtauto's in de nauwe Zwammer- damsestraten tegen te gaan, zal een parkeerrecht van 80.per jaar wor den geheven. De heer van Wijngaar den op wiens herhaaldelijke klachten deze verordening blijkbaar tot stand was gekomen, nam het nu tot enige verwondering van de overige leden weer op voor de vrachtrijders. De voorz. zei echter, dat op de het gem.- terrein naast de N.H. school gratis zal mogen worden geparkeerd. De heer v. Leeuwen wilde dat terrein hier voor nu beter in orde laten brengen. De voorz. was echter van mening,-dat de betrokkenen dit dan maar zelf moesten doen. Waarmede ook dit punt weer was afgedaan. Bij de vaststelling van de verorde ning op de verzorgingshuizen stelde de heer van Leeuwen de vraag of deze was bedoeld als „beperkend", dan wel „beschermend". De voorz. zei, dat de verordening op verzoek v. h. dep. van Justitie wordt vastge steld en een „beschermend" karak ter draagt. De voorschoten expl.vergoeding 1952 bijz. lagere en ULO-scholen werden daarop vastgesteld. Oranjeschool 2693.84; Nassau- school ƒ2676.R.K. Meisjes school ƒ6279.68; R.K. Jongensschool ƒ4879.24; R.K. ULO-school ƒ2140.—. Het zo lang omstreden terrein van de heer J. H. v. Dobben werd aan gekocht tegen taxatieprijs 8336.80. Dus alweer een schrede verder op de weg naar de zo gehoopte woning bouw en schoolbouw. Voor de verschillende gemeente- delen werden uitbreidingsplannen aangeboden. Enige verdere medede ling werd niet gedaan. 22.150 voor woningbouw. Op de Nat. woningbouwlendng 1952 bleek met voorkeur voor Zwammer dam te zijn ingetekend tot een be drag van ƒ22.150.voor welk be drag een leningsovereenkomst werd gesloten met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Tenslotte nam daarop de heer J. Th. Hoogteijling afscheid van de ge meentedienst. Burgem. van Dobben de Bruijn memoreerde de diensttijd door de heer Hoogteijling in verschillende ge meenten doorgebracht. Hij sprak en kele waarderende woorden voor het vele en accurate werk en bood een paar boeken aan. Weth. M. H. v. d. Poll ging wat uitvoeriger op de verschillende ver diensten van de heer Hoogteijling in. Namens het college van B. en W. bood hij hem een Pelikaan-vulpen- houder en een kist sig?v ">an. De heer v. Brummer namens de ambtenaren. De heer Hoogteijling iite ont roerd voor zoveel blijken van mede leven. van de St. Nicolaasschool te Nieuw veen. Hoewel de jubilaris wars is van al les, wat hem naar de voorgrond kan schuiven, kon hij Zondag jl. een gro te- publieke belangstelling niet ontlo pen. De schooljeugd en de ouders wa ren in groten getale aanwezig, toen pastoor Schretlen de hoofdonderwij zer het gouden ere-kruis opspeldde. Dankbare ouders boden na de plech tigheid hun gelukwensen aan. De ju bilaris heeft veel voor de jeugd van Nieuwveen gedaan. Aan de kerkelij ke feesten heeft hij steeds een grote luister weten te geven. Met zijn mu zikale capaciteiten heeft hij zijn leer lingen reeds zover opgeleid, dat zij in het Plechtig Lof meerstemmige ge zangen zeer zuiver kunnen zingen. Vanzelfsprekend was men alom verheugd over deze onderscheiding. Vermeldenswaard is nog, dat pre cies dertig jaar geleden aan wijlen de heer Th. Copray, de vader van mevr. Schoorl, dezelfde onderscheiding werd uitgereikt bij diens afscheid als hoofd van de school. DE KWAKEL Jubileum-uitvoering T.A.V.E.N-U. In de feestelijk versierde zaal van Leenders heeft de muziekvereniging T.A.V.E.N.U. haar 25-jarig bestaan gevierd. De openingsrede werd uit gesproken door de voorz., waarin hij memoreerde, wat er in de afgelopen 25 jaar gebeurd was. Er zijn in die tijd hoogtepunten voor de vereniging geweest, maar ook inzinkingen. Op het ogenblik kan de vereniging weer goed voor de dag komen, al zullen enkele nieuwe krachten zeer welkom zijn. Na deze rede was het de beurt aan het corps, dat onder leiding staat van dirigent J. v. d. Zwaard uit Aals meer. De nummers werden voortref felijk uitgevoerd. Na afloop werd de dirigent v. d. Zwaard verrast met een vulpen met inscriptie; mevr. v. d. Zwaard kreeg bloemen. Ook de voorz. ontving een geschenk. Daarna trad het gezelschap Arie Westgeest uit Noordwijk op met een zeer gezellig programma. ROELOF ARENDSVFEN 12' 2 JAAR GENOOTSCHAP VAN DE H. FAMILIE. Op Donderdag 24 April as. zal het 12]/z jaar geleden zijn, dat in de pa rochie „St. Petrus Banden" het Ge nootschap van de H. Familie werd opgericht. Dit koperen feest zal op Zondag 27 April a.s. kerkelijk worden gevierd. Des morgens alg. H. Commu nie door alle leden, waarna om 10 uur door pastoor J. G. Onel een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid aan God zal worden opgedragen. Als feestpredikant is hierbij uitgenodigd pater Dankelman, algemeen directeur van het Genootschap. Onder het plechtig Lof, des middags te 4 uur, zal de oud-directeur, kapelaan Jac. Betjes, de feestpredikatie houden. KATWIJK Geb.: Lydia, d. v. P. van der Plas en J. van der Bent; Jansje, d. v. A. S. Verhoog en M. Abbink; Wilhel- mina J., d. v. J. Harreveld en C. B. Compeer; Arendje H., d. v. Y. van der Plas en A. W. Verdoes; Antho- nie, z. v. A. de Haas en M. Kiuyt; Leendert, z. v. L. Koekebakker en W. J. de Leeuw; Arie, z. v. D. van der Plas en W. Ouwehand; Baltrie- nus, z. v. D. van Driel en A. Sinte maartensdijk; Geertruida W., d. A. van Duyn en P. van Beelen. Ondertr.: M. van der Marei en M. Guyt; W. Elissen en A. van Rijn; W. Bonda en G. Parlevliet. Getr.: H. van Duyn en M. van der Bent; J. Ketting en M. J. van Duy- venvoorde. Overl.: W. B. H. Theissen, wed. v. H. R. G. A. Frank, 70 jaar. H1LLEGOM Geboren: d. van G. A. Avé en E. J. Molenkamp; z. van Th. Warmer dam en W. M. van der Voort; z. van Th. J. de Boer en J. W. Verhaar; Ondertrouwd: C. P. Elstgeest en C. Verbrugge; H. C. J. Pennings en C. A. J. Rusman; W. Dekker en W F. van Beek; H. N. Persoon en C. W. Lieverse. Getrouwd: S. A. Koppers en M. E. Q. Langeveld. W. J. Medemblik en T. Maagdelijn Overleden: Wed. Brauckmann Serné, vr., 67 jaar. DE ZILK Zilveren jubileum. De Kath. Jeugdbeweging bestaat in Mei 25 jaar. De viering daarvan begint op 15 Mei met een triduum voor alle leden van de K. J. B. Rector E. A. M. Paap, hoofdaalmoezenier, heeft daar van de leiding. Op Zondag 18 Mei Plechtige Hoogmis met assistentie en feestpredicatie door rector Paap Te 11 30 uur défilé met medewerking van de St. Joris-drumband der Kath. verkenners uit Haarlem. Vervolgens een mars door de Zilk en des avonds een gevariëerd programma voor de ouders met een kampvuur. Auto-botsing. Bij het afrijden van de brug bij Halfweg botste de 18-jarige autorijder D. uit Lisse te gen een boom. Het jongmens moet zich onder behandeling van een dok ter stellen: de auto werd zo zwaar beschadigd, dat hij met een kraanwa gen moest worden weggesleept. Toch een paar schoenen. Een 8- jarig jongetje, dat op de fiets een mand met bloemen vervoerde, kwam te vallen, werd gewond en de bloe men kwamen op de weg en werden verreden. Een touringcar stopte en de inzittenden vernamen van de huilen de knaap, dat de opbrengst der bloe men moest dienen voor het kopen van een paar nieuwe schoenen. Er werd gecollecteerd en aan het kind 22.50 gegeven voor de nieuwe schoe nen. Eerlijke vindster. Mevr. F. alhier vond een damestasje, dat o.m. 267. bevatte. Spoedig bleek, dat een ver pleegster uit Bleiswijk haar tas met inhoud had verloren. Mevr. F. stelde zich terstond met de verpleegster in verbinding, die aan de eerlijke dame een ruime beloning schonk. NOORD WIJKERHOUT 40-Jarig jubileum C. P. van Gijn- Maandag was het een onvergete lijke dag voor de heer C. P. van Gijn, technisch ambtenaar le klasse van de Noord Zuid Hollandse Vervoer Mij. Op die dag vierde hij zijn 40- jarig jubileum als ambtenaar bij ge noemde Mij. In de loop van de dag werd hij te zijnen huize bezocht door de directie van de N.ZH.V.M., die vergezeld was van de burgemeester van Noordwij kerhout. Allereerst nam de burgemeester het woord. Hij deel de mede, dat het H. M. de Koningin behaagd had de heer van Gijn te verlenen de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud. Na deze mededeling spelde de bur gemeester de heer van Gijn het ere teken op de borst. De burgemeester felicteerde hem daarna met deze on derscheiding. Vervolgens nam de heer Kaptein van de N.Z.H.V.M. het woord en bood na zijn hartelijke toespraak na mens de directie een geschenk onder couvert aan. De directeur van de N.Z.H.V.M., de heer Jurissen, feliciteerde hierna de heer van Gijn en noemde hem een toegewijd ambtenaar. De heer Juris sen reikte de jubilaris een diploma uit van de Mij. van Nijverheid en Handel en zegde toe, dat hij de gou den z.g. draagmedaille van de Mij. nog zou ontvangen. De jubilaris dankte zowel de bur gemeester als de directie van de N. Z.H.V.M. voor de aangeboden felici taties. Voor het diploma van de dagcur sus van de Slagersvakschool te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer C. A. Duyndam met lof. OEGSTGEEST Bevolkingsonderzoek op t.b.c. In „Irene" kwamen op verzoek van het plaatselijk comité voor bevol kingsonderzoek op t.b.c. vele ingeze tenen bijeen. Burgemeester du Boeuff hield een korte toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat de oorlog veel schade heeft gedaan aan de volksge zondheid. Het initiatief tot onderzoek is uitgegaan van het gemeentebe stuur. Dank bracht spreker aan allen, die bij de voorbereidende werkzaam heden hun medewerking gaven. Dr. Hugenholtz gaf daarna een me dische toelichting en wees op het grote nut van het bevolkingsonder zoek. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. De vragen op medisch gebied wer den door dr. Hugenholtz beantwoord, die op organisatorisch terrein door de voorzitter. Zwemver. Poelmeer. De Zwem- ver. Poelmeer hield in Het Witte Huis haar jaarvergadering, die zeer slecht was bezocht. In het jaarverslag werd stil gestaan bij het zilveren ju bileum van de chef-badmeester, de heer J. Leget. In Sept. 1951 werd begonnen met het opknappen der inrichting. Zo zijn de vele wensen der leden in vervul ling gegaan. Het houtwerk is her steld; nieuwe trappen zijn gemaakt, en de gehele inrichting is geschilderd. Ook de springtoren is gekomen en de verlegging van de ingang is ver wezenlijkt. Het bestuur hoopt dat in 1952 de drinkwatervoorziening en te lefoonaansluiting zullen kunnen worden aangelegd. Het aantal volksbaden was in 1951 gestegen tot 2060. Ook van school zwemmen werd een druk gebruik ge maakt. De samenwerking met de schoolhoofden en onderwijzers voor lichamelijke oefening was uitstekend. Er konden 128 diploma's worden uit gereikt. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren J. J. de la Court, A. L. v. Ingen Schenau, V/. Eggink en L. v .d. Luyken, werden herkozen. In de kascommissie 1952 werden benoemd de heren Molenaar en Donk. WASSENAAR A.s. Donderdagavond 8 uur zal er in de bovenzaal van het R.K. Ver enigingsgebouw afscheid worden ge nomen van kapelaan A. Bregten, die, zoals gisteren bekend werd, tot kapelaan te Langendijk is benoemd. Kapelaan Bregten werd geboren in 1908 en na zijn Priesterwijding in '33 benoemd in de St. Maria Mag- dalenaparochie te Wormer. Twee jaar later werd hij benoemd in Dor drecht (H. Antonius van Padua) en in '44 in Haarlem, in de parochie van O.L. Vrouw van de Rozenkrans. Op 1 April '47 kwam kapelaan Breg ten naar Wassenaar, waar hij o.m. belast werd met het geestelijk ad viseurschap van vele R.K. organisa ties. O.m. was kapelaan Bregten geestelijk adviseur van de Katho lieke Arbeidersbeweging, van de Ned. Kath. Middenstandsbond, van de R.K. Land- en Tuinbouwbond en geestelijk directeur van de plaatse lijke afdeling van het Genootschap van de Stille Omgang. De plaats van kapelaan Bregten zal worden ingenomen door kapelaan ~j. H. van Vliet, sedert Febrauri '51 kapelaan in de St. Josefparochie te Hillegom. Kapelaan Van Vliet werd in '13 geboren en in '39 driester gewijd. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Noorden, te Bovenkerk, te Halfweg, te Noordw ij kerhout en te Hillegom. Wielrijdster reed tegen verkeersbord. De 18-jarige wielrijdster L. v. d. H. uit Den Haag reed op de Buurt weg tegen een verkeersbord. Zij ■kwam te vallen, liep een hersen schudding op en werd overgebracht naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westednde te Den Haag.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2