Manchester en Arsenal weer gelijk Zeilvereniging Braassemermeer hield jaarvergadering MAANDAG 21 APRIL 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Van de Engelse velden Sheffield terug naar de eerste divisie Twee weken voor de sluiting van het Engelse seizoen weten slechts twee clubs, dat ze in 1952'53 in een andere divisie zullen spelen. Dank zij een 20 overwinning op Coventry is Sheffield Wednesday zeker van zijn terug keer naar de eerste divisie, waaruit de ploeg verladen jaar was gedegra deerd. Verder liet Fulham het laatste kansje, om degradatie naar de tweede divisie te vermijden, ongebruikt door tegen Wolvethampton slechts een araw te halen. De strijd om het kampioenschap is nog feller geworden als gevolg van het gelijke spel van Manchester Uni ted en de zege van Arsenal. Beide ploegen hebben 53 punten. Ze moe ten Maandag a.s. een wedstrijd spe len en komen Zaterdag 26 April a.s. tegen elkaar uit. Wellicht zal de be slissing pas in deze laatste ontmoeting vallen. Behalve Fulham zal óf Stoke City éf Huddersfield naar de tweede di visie moeten afdalen. Huddersfield is in vier van de vijf na-oorlogse seizoenen op het nippertje aan de gradatie ontsnapt, en het is moge lijk, dat het ditmaal weer lukt. De ploeg staat een punt voor op Stoke City en speelt Zaterdag a.s. haar laatste wedstrijd tegen Fulham Stoke heeft nog twee wedstrijden voor de 'boeg. De cupfinalisten Arsenal en New castle brachten het beide tot een zege. Maar hun spel verschafte toch weinig gegevens aan degenen, die zich aan voorspellingen zouden wil len wagen wat de finale te Wembly betreft. Newcastle kwam met vijf reserves uit en was desondanks te sterk voor Derby County. Arsenal speelde bij vlagen uitstekend, maar de taak van de Gunners werd zeer verlicht doordat Oscroft, de links buiten van Stoke, na twintig minuten het veld moest verlaten. De Spurs demonstreerden fraai voetbal te Liverpool, maar brachten het met dat al niet verder dan tot een gelijk spel, waarmee de kans op behoud van het Leaguerkampioen- schap definitief verkeken is. Zij kun nen nu hoogstens nog in puntentotaal gelijk komen met Arsenal of Man chester United. Maar dan moeten zij hun beide resterende wedstrijden winnen en een van de twee genoem de clubs twee maal verliezen, Alleen in dat geval zouden de Spurs ex aequo met de Gunners of de Mancd- nians op de tweede plaats kui.nen eindigen. Harde velden en als gevolg daar van levendige ballen waren de oor zaak dat in de Leaguewedstrijden dertien penalties werden toegewezen, meestal wegens hands. Drie ervan werden gemist, en van die 3 was de strafschop in de wedstrijd Hudders field—Oharlton (1—0) waarschijnlijk de belangrijkste. De keeper van Hud dersfield, Wheeler, hield het schot, zodat Huddersfield kon winnen. Een gelijk spel zou voor zijn club vrijwel zeker degradatie hebben betekend. In weerwil van het prachtige weer in het grootste gedeelte van het land trokken de 46 leaguewedstrijden toch slechts 800.000 toeschouwers in totaal. Het hoogste cijfer werd ge boekt bij de plaatselijke derby tussen Aston Villa en West Bromwich Al bion. En juist deze match werd on der ongunstige weersomstandigheden gespeeld. Na de rust stortregende het. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalStoke City 4—1; Aston Villa—West Bromwich Albion 20; Blackpool—Manchester United 2—2; Chelsea—Burnley 4—1; Derby CountyNewcastle United 1—3; Huddersfield Town—Charlton Athletic 1—0; Liverpool—Tottenham Hotspur 11. Manchester City—Bol ton Wanderer 0—3; Portsmouth- Preston Nort End 1—2; Sunderland- Middlesbrough 31; Wolverhampton WanderersFulham 22. Tweede divisie: Barnsley—Doncas- ter Rovers 11; Blackburn Rovers Notts Forest 3—2; Coventry City- Sheffield Wednesday 0—2; Hull City —Brentford 41; Luton Town—Car diff City 2—2; Notts County—Bir mingham City 50; Queens Park RangersLeicester City 10; Shef field United—Everton 1—2. Swansea TownLeeds United 41; West1 am UnitedSouthampton 40; Bury Rotherham United 31. ARCHIPELBLAUW ZWART 44. Archipel nam na ongeveer een kwartier de leiding. Een voorzet van de linksbuiten werd door de midvoor ingekopt (1—90. Niet lang daarna werd het 20. De rechtsbuiten van Archipel kreeg nl., terwijl hij in buitenspelpositie stond, de bal toe gespeeld. Terwijl de Blauw Zwart- verdediging wachtte op een fluit signaal, speelde de buitenman de bal door naar zijn binnenspeler en deze had weinig moeite om het leer in het doel te werken. Blauw Zwart begon een ware belegering van het Archi pel-doel, terwijl de gastheren zich met hun halve elftal in de verdedi ging terugtrokken. Talloze schoten van de Wassenaarse voorhoede be landden evenwel naast of over het doel. Totdat eindelijk Piet van Rhijn een door Wils hoog voorgezette bal fraai inkopte (21). Na de rust kreeg Blauw Zwart talloze vrije trappen te nemen. Toch was het weer Archipel, dat het eerst doelpuntte. Een in de richting van het Blauw Zwart-doel geschoten vrije trap kwam via de lat voor de voeten van de Archipel-linksbinnen en diens schot trof doel,<3—1). Blauw Zwart startte een hevig offensief. K. v. Leeuwen kwam in de voorhoede en benutte al spoedig een goede voorzet van Leo Dekleermaeker (32). Bij een van de steeds schaarser wordende uitvallen van Archipel bleef Noord- over, die in de mening verkeerde, dat er gefloten was voor buitenspel, werkloos staan, waardoor de mid voor een goede kans kreeg en die ook benutte (42). Weer trok Blauw Zwart ten aanval. Heemskerk raakte geblesseerd en werd vervangen door Henny van Rhijn. Hij deed al spoe dig van zich spreken door uit een door Leo Dekleermaeker genomen corner .fraai te doelpunten (43). Pas in de allerlaatste minuut maakte Blauw Zwart gelijk. Een voorzet van Dekleermaeker die de grondslag legde voor drie doelpunten werd door K .v. Leeuwen gemist maar door rechtsbuiten Vogels keihard in geschoten (44). WASSENAAR—EXCELSIOR 2—1. Vóór de laatste competitiewedstrijd die Wassenaar gistermiddag op eigen terrein speelde, kregen de groen witte kampioenen bloemen aangebor den, niet alleen namens Excelsior, dat op bezoek was, maar ook van de Wassenaarse Politie Schiet- en Sport vereniging, bij monde van de heer Mulder. Behalve bloemen hadden de Schie dammers ook het vaste voornemen meegebracht, om het de kampioenen in deze laatste wedstrijd zo moeilijk mogelijk te maken. Omdat de thuis club het wat kalmer aandeed, ken merkte de eerste helft zich door een licht overwicht van de bezoekers, die over enkele bijzonder goede spelers bleken te beschikken. De stand bleef echter blanco. Een keer ontsnapte het Wassenaar-doel aan zeer groot gevaar, toen een keihard en gevaar lijk schot tegen de paal terugketste en toen onschadelijk kon worden gemaakt. Een kwartier na de rust nam Ex celsior de leiding. Uit een corner van I nks scoorde de rechtbinnen (01). Dit doelpunt inspireerde de thuis club tot grote activiteit. En deze ac tiviteit bleef niet onbeloond. Eerst ROUWKOOP—CONCORDIA 2—4. Na 15 minuten spelen lukt het Concordia het eerste doelpunt te maken. De linksbuiten zet scherp voor en de middenvoor schuift de bal in het doel. (01). Reeds na vijf minuten wordt de stand weer gelijk. De achterhoede begaat een onge rechtigheid, die met een vrije schop, genomen door J. Jansen, wordt af gestraft. Goed voor het doel gescho ten, brengt Beets met een mooie kop bal de stand weer in evenwicht 11. Na een goede aanval over het mid denveld komt de bal voor het Rouw- koopdoel. Even ontstaat er een scrim v. Wissen ten laatste de bal voor doel, reeds duikt Bierens naar de bal, doch even sneller reageert Mehkers, die met een zweefduik de bal tussen doel man en paal werkt (23). Kort daar op weer een Warm.-aanval, v. Hulst zet de bal voor, Mesk^rs kan echter de bal niet onder controle krijgen, deze komt bij A. v. Winsen, die enige tegenstanders passeert en voor de vierde maal keeper Bierens het nakij ken geeft (24). ZILVEREN MOLEN-TOURNOOl L. F. C. Woensdagavond om 8 uur mage voor het doel, maar de bal ver-|wordi het zilveren Molen-Toernooi dia-voorhoedt ^hTdfe,^ T A SCheV€" S5. speken oefent ook vaak zware druk op het Concor- i a,. vutLxll„i ,i dia-doel uit hetgeen voor Conc. enige hoekschoppen tot gevolg heeft, malr vocr t wedstrijd als m de rust de het doel wordt nog ni?t doorboord, niimekveremgmg concordta vrolijke Na twintig minuten speelt de links buiten zich vrij en met een goed ge richt schot vergroot hij de voorsprong (13). Uit goed samenspel maakt Concordia nog een fraai doelpunt, dat echter wegens buitenspel werd. afgekeurd. Kort daarop komt Rouwkoop weer Pijnen en klachten - ook nog slapeloze naehton Door steeds kwellende Rbenm&tische Pijnen... Daar brengt Kruschen Salts redding en uitkomst, n Wonder, hoe de kleine dagelijkse dosis Kruschen Uw bloed zuiverende organen weer op gang helpt en stimuleert tot de jeugdige krachtige werking, nodig om het bloed zuiver te houden Dan geen zich ophopende onzuiverheden meer. Want met de hulp van Kruschen voert 't lichaam die af langs natuur lijke weg. Ook voor U is er alle reden Kruschen te nemen zo heilzaam als 't is. Voor Uw organen, voor de zui verheid van Uw bloed. Kortom voor Uw algeheel welzijn, prettig, beha- gelijk vrij van pijn (Advertentie) LEIDSE VOETBALBOND Zondagmiddag. Senioren: IA: Foreholte 1-T>DWS 1 4—0; Or. gevaarlijk in de aanval. Uit een goe- Groen 1Rijpweter. 1 22. de voorzet van de Graaf, maakt Ju met een fraaie kopbal een goed doel punt (23) en uit een onverwachte Concordia-aanval, waarop de achter hoede van Rouwkoop misgreep, komt het vierde en laatste doelpunt van deze wedstrijd. De bal wordt gespeeld over links en de snelle linksbuiten schiet zonder tegenstand te ontmoe ten hard in (24). LISSE—.THB 2—0. De Haarlemmers, die in ernstig was het Houips, die een tot driemaal toe weggewerkte bal in het net joeg en nauwelijks 5 minuten later ko gelde J. Remmerswaal, die de mid- voorplaats bezette een doorloopbal ineens en onhoudbaar in. In het laatste gedeelte van de wedstrijd was Wassenaar voortdu rend in de aanval. Bij een door braak werd R. v. Ulft gehaakt en dat kostte Excelsior een strafschop, die echter door Dek werd naastge- schoten. Gedoelpunt werd er niet meer, wat Excelsior vóór een be langrijk deel te danken heeft aan het uitstekende werk van haar doelman. WSB—LUGDUNUM 2—5. De uitslag zou een Leids overwicht doen vermoeden, doch dit is geens zins het geval geweest. Na minu ten spelen zag WSB na een mooie aanval kans de Lugdunum-keeper te passeren doordat v. Paridon een mooie pass van Nederstigt feilloos benutte (10). Het was slechts van korte duur want uit een corner ont stond een verwarde situatie, waar van de rechtsbinnen van Lugdunum profiteerde en er 11 van maakte. WSB bleef het Lugdunum-doel be lagen en het was Marijnen, die er uit een goede combinatie 2—1 van maakte. De achterstand werd nog maals genivelleerd door een onhoud baar schot uit de Lugdunum-voor- hoede (22). Zelfs nam Lugdunum vlak voor de rust nog de leiding (2 3). Evenals voor de rust werd het na de rust ook een aantrekkelijke en snelle wedstrijd met mooi combina tiespel. Na een kwartier wist Ver hoeven er zeer beheerst 24 van te maken maar de Bavomensen gaven toch goed partij. De veldmeerder- heid, welke WSB telkens had, re sulteerde wel in vele aanvallen doch zij vermochten niets op te leveren. De Leidse keeper kreeg veel meer werk dan zijn collega aan de over kant. Door een hoog schot werd hij gepasseerd, doch een back trapte juist de bal van de doellijn. De ver diende goal kwam echter aan de ver keerde kant toen hun linksbuiten doorbrak en de zege daarmee veilig stelde. HPSVRK AVV 3—2. De Haagse politie sportvereniging heeft revanche genomen op de 32 nederlaag, welke RK AW haar in Leidschendam heeft toegebracht. Nu waren de cijfers juist andersom. Ge makkelijk is het niet gegaan. Na op elkaar ingespeeld te zijn heeft HPSV na 9 minuten een heel mooie kans. welke niet wordt benut. Maar na 25 minuten heeft een vrije trap voor HP SV beter resultaat. Pronk neemt de vrije schop, welke wordt overgeno men door Brilman, die inschiet en aan HPSV de leiding geeft (1—0). RK AV V wordt nu bijzonder actief en na eni ge corners schiet een RK AW'er recht op de Haagse keeper, die na uit loop de bal terugkaatst juist in de richting van Frans Hakkaart, die over hem heen in het lege doel plaatst (1—1). In de nog resterende 5 minuten voor de rust volgde nog een onver wachte kopbal van Brilman en de rust kwam met 21 voor HPSV. Na de rust krijgt Frans Hakkaart weer een kans en hij maakt de stand gelijk (2—2). Van Dijk schiet dan juist langs de paal in het net (32). verkeren, hebben ook in de return wedstrijd tegen Lis- se beide punten moeten afstaan. Lis- se verscheen met een tweetal inval lers voor v. 't Hort en Meyer, die door v. Ruiten en Nic. Ruigrok ver vangen werden. Het eerste doelpunt ontstond na een kwartier door v. d. Berg en on danks een numerieke meerderheid van Lisse bleef het tot de rust bij dit ene doelpunt. Na de hervatting had het THB- doel het zwaar te verantwoorden, doch mede dank zij uitstekend werk van de THB-doelman kon de Lisse- voorhoede ook na de rust slechts één doelpunt scoren door midvoor van Ruiten (20). GR. WILLEM—WARMUNDA 2—4. Voor rust hadden de bezoekers al een licht overwicht, doch de aanval len werden te slordig afgewerkt en als de juiste richting gevonden was, stond Bierens in het Gr. W.-doel suc ces in de weg. 't Was ongeveer 5 min. voor rust toen de naar binnen geko men v. Hulst een schietkans kreeg, die hij hard en zuiver benutte (01). Kort na de rust zet Warmunda over links een aanval op. v. Hulst plaatst de bal naar zijn collega aan de rech terzijde, die deze doortikt naar het midden waar A. v. Winsen de bal hoog en onhoudbaar in doel plaatst (02). Deze achterstand activeert de thuisclub zichtbaar. Zij proberen het veelal over links, waar Faas zijn han den vol heeft om de snelle Kolmen in bedwang te houden, hetgeen hem niet geheel lukt. Het is tenslotte Weiman handig spel aan dit offensief uit drukking geeft door van kortbij Wit- teman onhoudbaar te passeren (12). Direct daarop wederom een Gr. Wil lem-aanval. De Warm.-achterhoede verzuimt tijdig in te grijpen en het is wederom Alleman, die de partijen op gelijke voet brengt (22). Er is dan ongeveer 20 min. na rust ge speeld. Na een keurige combinatie van de (A)Warmunda (A) IC: Lugd. 5Docos 2 16. 2A: VTL 1—SJZ 1 2—3. 2E: VTNA 2—Docos 3 4—2. 3A: VTL 2—SJZ 2 0—1. 3B: DOSR 4—ZLC 3 5—3. 3D: Stompw. B. 3ASC 7 15. 4A: Docos 4Altior 4 16. Junioren: D: DOSR 3—1. E: Stompw. B. (A)SVLV (A) 3—2. F: Docos (B)Warmunda (B) 20 (Docos kampioen). G: Lisse (C)Rijpweter. (A) 22. H: Docos (D)—SJC (D) 2—5; SJ C(C)—Docos (C) 3—4. Zaterdagmiddag. Adspiranten: i: Docos (a)Teyling. (a) 16. k: Docos (c)Foreholte (b) 34; Lisse (b)Warmunda (b) 1—3 (War munda kampioen). 1: VNL (b)—Docos (c) 7—0. Oranje Groen—Rijpwetering 2—2. Het is Rijpwetering gelukt na een spannende 2e helft een kostbaar puntje te veroveren; hierdoor is het elftal gelijk geëindigd met de Wet. Boys, zodat een kleine kans toehou den wordt om in de le kl. te blijven. De eerste minuten zijn voor Oranje Groen reeds hoopvol, want uit een corner komt de toal hoog voor doel en wordt door een der verdedigers weggewerkt, doch juist voor de voeten van de gevaarlijke Jordens, die zich niet vergist en op keurige wijze hard inschiet (10). Oranje Gr. tolijft gevaarlijk in de aanval, met daar tussendoor enkele Rijpw. aan vallen, waaran echter de afwerking nogal eens te wensen overlaat. De Rijipw.-midvoor krijgt een goede scoringskans, wanneer hij alleen voor de keeper komt te staan, doch deze weet het harde schot nog tot corner te werken. Deze levert niets op. Uit een aanval van Oranje Gr. komt de bal bij de l.buiten, die met een hard en laag schot keeper Hillenaar het nakijken geeft (20). Dit wordt de Rijpw.back Hoogentooom blijkbaar te bar. Hij komt naar voren en brengt meer vaart in de voorhoede. Als midvoor v. Sohijrpingen goed doorzet, weet deze de r.buiten v. d. Star een kans te geven, maar de bal komt via de voeten van de keeper bij r.binnen Hoogentooom die keihard inschiet (21). Na de rust gaat R(jpw. direct op de Oranje Gr.-veste af. Eindelijk wordt het doorzetten beloond als de bal via de link^bui- gehele Warmunda-voorhoede zet A. ten voor Hoogentooom komt. Deze In de kegelzaal van het paviljoen „De Brasem" kwam Zaterdagmiddag de zeilvereniging „Braassemermeer" voor haar redelijk bezochte jaarver gadering bijeen. De voorz. de heer J. N. v. d. Meer sprak een welkomst woord, inzonder tot de ere-voorzitter de burgemeester Hoyinck van Pa pendracht, en verzocht gezien de be langrijke en uitgebreide agenda een zakelijke bespreking. Uit het jaar overzicht van seer. P. H. Verdel sprak de meer gunstige financiële grondslag, welke naast bezuiging ook door andere invloeden ten goede was gekeerd, o.a. de toenemende interesse voor de watersport, welke ook hier merkbaar was, alsmede de succes volle wedstrijden, welke in het afge lopen seizoen waren gehouden. Het ledenaantal steeg van 134 tot 165. Uit het financieel verslag van pen- ningm. E. R. Behrend noemen wy het exploitatie overschot van 386,61 waarvan overeenkomstig bestuurs voorstel 300.op een reserve reke ning geplaatst zal worden. Het rap port van de controle commissie uitte zich zeer waarderend over het zui nig gevoerde beheer. Bij de ingekomen stukken werd allereerst medegedeeld, dat een be richt was binnengekomen, dat in het a.s. seizoen ook enkele Belgische zei lers in de wedstrijden wilden uitko men, Betreffende de door het bestuur ingestelde enquête, of het idee om een eigen verenigingsgebouw met steigers en starttoren te stichten voor verwezenlijking vatbaar is, waren een tiental reacties binnengekomen. Hierin kwamen diverse bezwaren naar voren en geadviseerd werd te trachten om een goede overeenkomst met de heer Zegers van de aanwezi ge jachthaven te bewerkstelligen. Een uitvoerig debat had tot resultaat, dat een commissie, bestaande uit be stuur en enkele leden met de fa. Ze gers de moeilijkheden zal bespreken om te trachten tot een alleszins aan vaardbare oplossing te komen. Door de heer G. A. Pfeiffers waren de volgende voorstellen ingediend: a. het houden van oefenwedstrijden op het Braassemermeeer; b. het plaatsen van vaste boeien, rekening houdende met het vaarwater; c. door de vereniging Braassemermeer op de jaarvergadering van het Ver bond indienen van een voorstel, om voor de diverse klassen in Nederland een vertegenwoordiger aan te wij zen, die de belangen van de desbe treffende klasse in overleg met het Centraal Bureau kan bespreken. (De afgevaardigde voor de zeilvereen. „Braassemermeer", de heer G. Hoo- gerhoud, verklaarde zich in beginsel bereid dit voorstel in te dienen), d. het aanbrengen van kleine wijzi gingen in de bestaande banen. Al deze voorstellen zullen de aandacht hebben van het bestuur. Ingevolge het voorstel van het be stuur zal een commissie gevormd worden uit enkele bekende wed strijdzeilers, ter plaatse deskundig, voor het vaststellen van de wedstrijd- banen voor het zeilen. De contributie werd ongewijzigd vastgesteld op f 5.met het verzoek tot uitgebreide ledenwerving. Het bestuursvoorstel om bij de Nationale Zeilwedstrijden voortaan hoofdprijzen uit te reiken voor de re sultaten van de drie starts op Zater dag en Zondag tezamen volgens de gebruikelijke puntentelling, waar bij het bestuur dan prijzen van ho gere waarden zal kunnen uitreiken, werd met een kleine wijziging, n.l. dat de twee beste wedstrijden in de punten zullen tellen, aangenomen. In het bestuur werden de heren N. v. d. Meer en J. L. Verhaar her kozen. Tijdens de rondvraag werd bepleit meer propaganda te maken. Hierbij zal ook de V.V.V. medewer king gaan verlenen en voorts om de wedstrijden meer aantrekkelijk te maken. Met een kort dankwoord besloot de voorz. de vergadering. Des avonds werd de bekende watersportfilm „Rendez-vous in Holland", vertoond, waarbij in de pauze de huldiging plaats had van de leden W. en J. van Staveren, Sj. en H. Kraan, de Na tionale Kampioenen 1951, resp. in de Pampus- en Sharpieklasse. bedenkt zich niet (22). Dit geeft Rijpw. weer moed en aan beide kan ten wordt fel gestreden voor het winnende doelpunt. Maar aan beide kanten zijn in laatste instantie de ■keepers op hun post; vooral keeper Hillenaar slaat in deze periode een •goed figuur. Zo verstrijkt de tijd on der grote spanning. Met deze stand eindigde deze aan beide zijden spor tief gespeelde wedstrijd. Foreholte—LDWS 4—0. Onder prachtig lenteweer werd deze laatste competitiewedstrijd gespeeld en om gezet in een klinkende Foreholte-ze- ge. Al direct zet de thuisclub er een flink tempo in met een gewijzigde opstelling. De geblesseerde spil UI jee nam de m.-voor plaats, hetgeen hem goed afging, telkens gaat de Fore- holte-aanval combinerend op de LDW S-veste af. Na een kwartier volgt een voorzet van rechts en belandt de bal by de linksbuiten die naar binnen is gelopen en onhoudbaar scoort (10). We noteren nog mooie schoten van de rechtsbuiten, rechtsbinnen en mid voor, doch deze komen niet tot doel punten omdat de LDWS-defensie voorlopig niet van wijken weet. Maar toch, als het gastendoel steeds onder vuur wordt genomen, doelpunt de F.- midvoor (2—<0). De tweede helft be gint met enige corners voor de gasten. Maar dan breekt Foreholte weer door en ook na enkele hoekschoppen, be sluit de rechtsbuiten zijn ren met een goed doelpunt (3^0). Dan valt de Fo- holte-linkshalf wat robust aan en krijgt LDWS een penalty, doch ook daarvan komt niet het begeerde te genpunt, want de bal ketst van de lat het veld weer in. Even later bij een algemene aanval scoort Foreh. weer; de keeper grabbelt de bal achter de doellijn vandaan; de arbiter geeft echter doelschop. Vlak tegen het ein de zet de midvoor op brillante wijze toch no. 4 achter de LDWS-keeper (4—0). VTLSJZ 23. Vijf minuten voor het einde (stand (21) had de •SJZ-supporterschare zich al met een nederlaag verzoend. Toen kreeg SJZ een strafschop toegewezen, Cor v. d. Drift benutte deze (22). Ge lijk was de geest over SJZ vaardig en toen 1-buiten even later een lange pass van rechts keurig afwerkte, zag VTL zich in de laatste minuten de zege nog ontnomen (23). Na de aftrap zijn de eerste aanval len voor VTL. Keeper Roeleven moet verschillende malen handelend optre den, wat hem heel goed afgaat. Ook de SJZ-voorhoede wordt aan het werk gezet, maar de aanvallen zijn dikwijls ongevaarlijk met te veel treu zelen, waardoor de goede Leidse ver dediging de kans wordt geboden in te grijpen. In de 28ste minuut neemt VTL de leiding door een schot van de midvoor. En 2 min. later is het weer gelijk, als de midvoor van SJZ goed doorloopt en de bal in de hoek plaatst. In de tweede helft demon streert SJZ een grote veldmeerder- heid, die echter niet in doelpunten wordt omgezet. Zoals gewoonlijk komt het succes aan de andere kant, als er in de SJZ-verdediging even ge aarzeld wordt met wegwerken en Roeleven kansloos wordt gepasseerd. Cor v. d. Drift verwisseld van plaats met Jac. Schrader. Wel brengt dit meer vaart in de voorhoede, maar de goede afwerking ontbreekt ten enen male en het succes blijft uit, totdat 5. min. voor het einde de hierboven vermelde penalty wordt benut. GDS. Het derde elftal wist de uitwedstrijd tegen Ammerstolse Sport ver. 4 met 02 te winnen. De A-jun. bedwongen Schoonhoven A (11). C verloor tegen Nieuwkoop D (31). Altior—Weteringse Boys In een vriendschappelijke wedstrijd hebben twee oude rivalen elkaar ontmoet. Voor de wedstrijd begon, spraken de voorz. en aanvoerder van Wet. Boys woorden van gelukwens tot Altior met het behaalde kampioenschap (3 elftallen) en aanvoerder Kortekaas van Wet. Boys bood bloemen aan de Altior aanvoerder aan. Voorz. Hijdra dankte hiervoor, waarna het spel een aanvang nam. Het is geen grootse wedstrijd geworden. Er lag een ze kere matheid over het spel, men gaf zich niet ten volle. Altior kwam in het veld met drie invallers, en we menen, dat ook Wet. Boys met in vallers speelde.. Na de aftrap gaan de gasten er meteen vandoor, maar de aanval levert niets op. Toen was de beurt aan Altior, maar de Boys keeper redt. Het spel golft over en weer. Sommige spelers, die op een ongewone plaats spelen, doen nog wat onwennig en beide doelen ko men enkele malen in gevaar. Na een kwartier forceert Altior de eerste corner, doch deze levert niets op. Dan valt Wet. Boys aan; er zit een kans in, maar de Altior-keper redt op fraaie wijze. Na de rust weer wèderzijdse aan vallen. Het Wet. Boys doel komt in gevaar, maar 't wordt voorlopig be zworen. Na 10 min. wordt de bal door de Altior-midvoor mooi doorge- kopt en de rechtsbinnen weet hier uit het enige doelpunt te scoren. Al tior leidt met 10. Er is in deze pe riode wel iets beter spel te zien. De Boys-keper heeft Het soms druk, maar het gaat hem goed af. In de rest van de wedstrijd kwam het niet meer tot doelpunten. StompwBoys In een vrien- schappelijke wedstrijd speelde het eerste met 2—2 gelijk tegen Wilhel mus I. UITSLAGEN KON NED. KORFBALBOND. N.H. Eerste klasse: Allen Weerbaar —Swift 8—5; Luto—Archipel 5—3(DE' D en Archipel degraderen). Z.H. le klasse: SpangenGylmna- siasteru 36. (Ook voor Zilveren Korf (Fluks degradeert). Tweede klasse B: Gymnasiasten n Vicus Orientis II 5—3; Die Ha- ghe—Spangen II 6—5; HSV—Het Zuiden II 43; ReadyAlgemene 9—3. Om de Zilveren Korf: Fluks Achilles 8—6; Ons Eibernest—HKV 6—6. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. De standenlijst in de kampioens competitie is nu: 't Zuiden Westerkw. V.K.C. Deto AKC 3 2 10 5 2 2 0 0 4 110 0 2 4 0 13 1 2 0 0 2 0 17—12 25— 7 5— 1 14—30 6—17 CRESCENDO—HOU STAND 2—7. Crescendo speelde haar eerste wed strijd uit de serie om de Zilveren Nieuws van de Dagbal. Het stond reeds bij voorbaat vast, dat deze wed strijd met grote cijfers verloren zou worden, daar Hou Stand ree," in de K.N.K.B. speelt. Het eindersultaat is dan ook zeer eervol. Crescendo wist zich prachtig aan te passen aan het snelle spel van hun Haagse tegenstanders. Aanvankelijk ging het spel op en neer met wisse lende kansen. De verdediging hield goed vol, doch wel eens te goed. Bij een aanval van Hou Stand verdedigde Crescendo wel wat te zwaar, waar voor aan Hou Stand een strafworp werd toegekend, die werd benut. De straf was wel te zwaar geweest, doch niet ontmoedigd speelde Crescendo rustig verder. Zij hadden echter geen geluk, wel Hou Stand, die vanaf de lijn een bal prachtig inschoot (02). Hierna was Cresc. zelfs in d, meer derheid en ook haar aanval schoot een bal vanaf de lijn in (12). Hou Stand zag hierna kans de voorsprong te vergroten (13). Na de rust volg de een zeer mooie aanval van Cresc. die zij met een doorloopbal besloten (23). Alles was nu nog mogelijk, maar Hou Stand liet het zover niet komen. De spelers verstonden de kunst om onberispelijk vanaf de lijn te schieten. Bij de stand 26 kreeg Cresc. verschillende zeer goede kan sen, doch zij wisten deze niet te be nutten. Hou Stand wist mog eenmaal te scoren, waarmede het einde kwam van deze zeer goed gespeelde en spor tieve wedstrijd. tDWS'Meexettveen geen daeipunt Een aanval op het doel der gasten. Geheel links I. de Jong en doelman Ntjen- huis. Geheel rechts Fitters (op voorgrond) en Klein (achter hem).

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6