LEIDSE VOETBALBOND De Alph. Boys bezorgden Docos het kampioenschap Hoofdpijn Oranje Groen verloor een slappe wedstrijd met 5-6 r Matig spelend Rijpwetering verloor met 5-2 van D.O.S.R. Van de Engelse velden Arsenal verloor en won «NSDAG 15 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Rijpwetering staat zeer gevaarlijk Eerste klasse A. De twee wedstrijden van gisteren brachten twee beslissingen, die in beide gevallen niet aangenaam waren voor de betrokkenen. Om te begin nen speelde Oranje Groen thuis te gen de Alph. Boys en verloor met 65, welke nederlaag de Leidenaars de kans op het kampioenschap ont nam, omdat zij in de laatste wed- Geslaagde sportdag van ZLC Begunstigd door ideaal lenteweer, is de sportdag, georganiseerd door de voetbal- en atletiekvereniging ZLC, op 2e Paasdag, een groot succes ge worden. Was de belangstelling minder groot dan verwacht werd, het gebo- dene was van uitstekend gehalte en speciaal de ruitershoed eeen waardig sluitstuk van deze goed geslaagde middag. Begonnen met een goede gymnas- tieluitvoering van de R.K. Dames- gymnastiekvereniging „Victorie" on der leiding van mevr. A. Holtz Kellenaars alsmede die van de he ren van „Excelsior", leider de heer Jac. Pommer, bracht ook de veld loop de nodige spanning met als uit slag: Junioren A (1500 m.) 1. Parle vliet (BI. Zwart) 5.42; 2. v, Leeu wen (WIK) 5.47.2. Junioren B (1500 m.): 1. Wanrooy (Holland) 5.40; 2. Bouihuis (NAC, Noordwijk). Klasse C (3000 m.): 1. v. d. Berg (NAC, Noordwijk) 9.46.4; 2. v. Wees (Holland, Haarlem) 9.50.8; Plug (Holland, Leiden) 9.54.7. Klasse D: Vogels (WIK) 9.37.2; Heypan (Holland. Haarlem). Senioren (A-klasse) 500 m.: 1. Verhoexks (V en L) 17.03.—; 2. Schrama (Estafette) 17.11.8; 3. Vroe ge (Voorwaarts) 18.12.7. Idem B-klasse: 1. Verhoef (AV '47) 17 08.4; 2. Vroege (Voorwaarts); 3. de Vries (Volew.). Door het inlassen van enkele voet balwedstrijden werd nu gespeeld: Lugdunum IEDO-combinatie. EDO startte zeer goed. bracht spoe dig de stand op 01 totdat groen-wit de zaken energieker ging aanpak ken. Het werd 51 voor hen, met als eindstand 63. De clou van de middag was wel het fraaie ruiterfeest met medewer king van de „Irene" ruiters uit Kat wijk a. Zee en de „Boekhorstruiters" Noord wij kerhout. Na een goede parade en een fraai caroussel rijden zagen wij vervol gens een goed uitgevoerd tandem nummer. strijd van volgende week (tegen Rijpwetering) Docos niet meer kun nen inhalen. De Haagwegbewoners werden dus kampioen zonder zelf te spelen. Ook onderaan de standenlijst was de spanning groot. Rijpwetering, de hekkesluiter, moest naar DOSR en verloor met 52, zodat de Rippers nu zeer gevaarlijk staan. Wanneer volgende week van Oranje Groen verloren wordt, staat Rijpwetering definitief geheel onderaan. Winnen de Rippers, dan zal een beslissings wedstrijd met Stompw. Boys nodig zijn, wanneer er tenminste inder daad twee vierde klassers in de LVB terugkomen, om de op één na onderste plaats. In dat geval komt Wet. Boys geheel onderaan te staan, maar de Oude Weteringse voetbal lers hebben herziening van een niet toegekend protest aangevraagd. Wan neer daarover gunstig beslist wordt welke kans overigens zeer gering is dan zullen de drie onderste met elkaar moeten uitvechten wie beslist en wie misschien degradeert. Zeer ingewikkeld! Docos Oranje Groen SVLV LDWS Alphense Boys Foreholte DOSR Stompwijkse Boys Weteringse Boys Rijpwetering 18 11 5 2 27 17 12 O 4 24 18 9 4 5 22 17 7 3 7 17 18 7 3 8 17 18 4 3 11 11 18 4 2 12 10 17 3 3 10 9 Altior—SMC 2—2. Op 2e Paas dag heeft Altior een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tegen de Amsterdamse club SMC, een elftal uit de le klas A.V.B. Voor de aan vang verzamelden spelers en be stuursleden van beide clubs zich in de middencirkel. Hartelijke geluk wensen en bloemen werden Altior aangeboden en de voorz. van Altior beantwoordde deze sympathieke geste. Spoedig na de aftrap is Altior in de aanval, maar doelpunten leverde deze niet op. Na 25 minuten hebben de gasten succes. Een ver schot treft doel en de stand is 01. Tweemaal krijgt Altior een prachtkans om te scoren maar toch ging de rust met 01 in. Na 20 minuten in de tweede helft wordt het 02. Dan pakt Altior de zaken wat serieuzer aan en de de buterende rechtsbinnen van Altior verkleint de achterstand 12. Altior blijf nu aanvallen. Enkele corners blijven zonder resultaat. Tenslotte weet de Altior rechtsbuiten die nu midvoor speelde met een mooi schot de stand op gelijke voet te brengen (22). Hiermede kwam het einde. Overige uitslagen: Stompw, Boys 2Altior 2 03; Weter. Boys A- jun.Altior A-jun. 17; Altior B- jun.Alphen Boys B-jun. 23; Al tior B-asp.VNL C-asp. 30. Plotseling opkomende of langaan-j houdende hoofdpijnen zijn een ware j kwelling. Bestrijdt ze onmiddellijk met! Een sublieme voorzet van Krum- pelman en een voortreffelijk reage- met een doeltreffend schot, bezorg- ren van Jac. de Bruin, bekroond den Docos het kampioenschap en de promotie naar de vierde klasse K.N. V.B.! Er waren nog drie minuten te spelen in de wedstrijd Oranje Groen Alph. Boys en reeds nam men ge noegen met het 55 gelijk spel toen de Alphense rechtsbuiten Krumpel- man zijn midvoor het beslissende doelpunt liet maken (56). Oranje Groen was een geslagen elftal; nog even zweepte Jordens z'n mannen op; nog eenmaal rolde een aanval op het Alphense doel af, maar keeper van Engelen had zijn zekerheid her vonden en greep resoluut in. Toen klonk het eindsignaal; met gebogen hoofden verlieten de Oranje Groen mannen het veld. Dat was het einde van een span nend kwartiertje aan het slot van een slappe wedstrijd. Vooral vóór Grote hilariteit bracht voort? de de rust was het een tamme boel en stoelendans met als uiteindelijke niets weer er op dat Oranje Groen winnaars: 1. J. v. Andel (Irene) B. Plesman (Boekhorst). Niet minder grappig was 't kaars happen en menige deelnemer (ster) bracht wel een nat hoofd maar geen kaars uit de teil. De uitslag werd hier: Dames: 1. R. v. Steyn (Boekhorst); 2. A. Haasnoot (Irene), man (beiden Boekhorst). Heren: 1/2. Duivenvoorde en Ples man (beiden Boekhorst). Een goed springnummer bracht het slot van deze bijzondere show. SJC—ROUWKOOP 2—6. Deze ontmoeting in een zomerse temperatuur is door de bezoekende club im een sterk geflatteerde, doch verdiende overwinning omgezet. De overwinning van de gasten sproot niet voort uit een beter spel, doch door hun grotere productiviteit in de voorhoede en het enthousiaste vol houden tot het einde toe, ondanks de veelal overwegende veldmeerderheid van SJC, niettegenstaande zij met een tweetal invallers moesten uitko men. Reeds aan het begin kreeg men de indruk, dat Rouwkoop, dat nog steeds in de gevaarlijke zóne van de gradatie verkeert, zou trachten winst uit deze ontmoeting te slaan. Zij zetten alles op de aanval en na 6 min. spelen wisten ze de leiding te ver overen (01), Het eerste half uur kwam in deze stand geen verande ring ondanks de felle aanvallen van SJC, want steeds was er een red dend been of hoofd om het Rouw koop-doel voor doorboring te vrij waren. Het laatste kwartier voor rust was echter fataal voor SJC, want in een drietal doorbraken wisten de be zoekers de SJC-keeper, die schijn baar een off-day had, op gemakkelij ke wijze evenzoveel keren te passe ren en brak de rust aan met een 4—0 voorsprong voor Rouwkoop. In de tweede helft speelden de be zoekers in een iets teruggetrokken positie, waardoor het voor de SJC-ers niet meeviel door hun defensie te komen. Het opdringen van SJC bracht echter ook- gevaren mee als Rouwkoop soms met verre passes hun voorhoede aan het werk zette. Uit een dezer aanvallen kregen de bezoekers een elfmeterschop toegekend, welke echter aan de verkeerde zijde van de paal werd geschoten. Twee minuten later kreeg SJC een zelfde buiten kansje, welke onhoudbaar werd be nut (14) en toen er 20 min. na de tweede helft was gespeeld, kogelde Jan Groenewoud uit een vrije trap 24 in de touwen Alles was toen nog mogelijk, doch Rouwkoop wist in de vele aanvallen, welke nu volgden steeds zijn doel voor doorboring te vrijwaren en had z?lf het geluk uit de enkele doorbraken, welke zij for ceerden., een tweetal doelpunten te fabriceren, zodat de eindstand 62 voor de bezoekende club werd. moest vechten voor het behoud van zijn kampioenskans. De Alph. Boys hadden niets te winnen of te verlie zen en konden hot dus wat rustiger aan doen. Even had het de schijn, dat de Leidenaars resoluut zouden aan pakken. Midvoor Jordens opende de score en sloeg even later keeper van Engelen voor de tweede keeer (2-0). De Alphense doelman was kennelijk zeer nerveus en stak zeker niet in zijn beste vorm. Want toen de Al ph enar en Jac. de Bruin en W. Sluis de stand op 22 gebracht hadden, was het keeper van Engelen, die de Leidenaars een goedkoop doelpunt gaf, door de bal uit zijn handen te laten vallen. Kort daarvoor had midhalf van Wingen in eigen doel getrapt, zodat Oranje Groen met 42 leidde en de rust inging. Na de hervatting van hetzelfde laken een pak. De partijen wogen behoorlijk tegen elkaar op, maar toonden geen van beiden veel lust tot grote inspanning. Het was Jac. de Bruin tenslotte, die voor wat le ven in de brouwerij zorgde en de Alphense achterstand met een goed schot inliep (43). Aan de andere kant gaf Jordens een uitnemend staaltje solo-voetbal te zien; hij om speelde drie Alphense verdedigers en gaf van Engelen geen schijn van kans (53). Toen kwam het sponende kwar tiertje. Jac. de Bruin maakte er 54 van en W. Sluis bracht de stand op 55, waarna Krumpelman die een vootreffelijke wedstrijd speelde en menige goede voorzet gaf en Jac. de Bruin die vier doelpun ten voor z'n rekening nam voor het slot zorgden (56). Had het anders gekund? Laat ons voorop stellen, dal de Alph. Boys verdiend gewonnen hebben. Was keeper Van Engelen, die zich na de rust uitstekend herstelde en menig schot kee.de, in de eerste helft wat fortuinlijker geweest, dan zouden de Leidenaars. waarschijlijk een grotere nederlaag geleden heb ben. Er lag een zekere matheid over de Leidse Ploeg en de achterhoede was bepaald zwak. Alleen Jordens was uitermate actief. Zoals gewoon lijk stak hij een kop boven al z'n clubgenoten uit; hij nam de drie „echte" Leidse doelpunten alle voor zijn rekening. Na de pauze, toen Oranje Groen eigenlijk slechts een voorsprong had te verdedigen, had den de Leidenaars er veel beter op moeten zitten. Enfin, het zij zo. Docos is de Lachende derde. Er was natuurlijk een grote Docos-aanhang aanwezig, die de Alphenaren luidkeels aan moedigde en aan het einde de win naars op de schouders nam. Zingend en juichend gingen zij de kleedtent Het was te verwachten, dat DOSR in deze wedstrijd, waarin voor haar niets meer op het spel stond als al leen de eer van de overwinning, geen grootse indruk zou achterlaten. Dat de Veenders tot 7 min. voor het einde met 50 voorstonden bewijst wel, dat het met Rijpwetering nog minder gesteld was. Toch had men van Rijpwetering wel mogen ver wachten dat van begin tot einde een vinnige strijd geleverd zou worden, maar het tegendeel was waar. Reeds na de aftrap wist DOSR met enkele goede aanvallen verwarring in de Rijpwetering-gelederen te stichten. DOSR heeft na 2 min. reeds succes, als de linksbuiten Joop Hoogenboom de bal van de schoen van de R.w.- back afsnoept en onhoudbaar achter Hillenaar plaatst (10). Dit ontlokt wel enige reactie bij Rijpwetering en van enige veldmeerderheid is dan ook geen sprake. Toch zijn de R.w.- aanvallen weinig gevaarlijk, want naast een onvoldoende afwerking is ook de goede schutter zoek. DOSR daarentegen is veel gevaarlijker en de R.w.-verdediging heeft het soms hard te verduren. Zeven min. voor rust weet DOSR de voorsprong te vergroten, want als de bal uit een doelworsteling bij van Amsterdam belandt, aarzelt deze geen moment en weet hij op fraaie wijze te sco ren (20). Na de hervatting is het weer DOSR dat in eerste phase de toon aangeeft. Het spel is nog maar 9 min. oud als linksbuiten Joop Hoo genboom zich, alhoewel zwaar gehin derd, keurig vrij weet te spelen en vastberaden inkogelt (30). Na 16 min. is een misverstand in de R.w.- achterhoede oorzaak, dat Wesselman, die hiervan handig profiteert, no. 4 in de touwen werkt. Dan krijgt R.w. een mooie kans om de eer te redden, maar de terecht toegekende penalty wordt jammerlijk naastgeschoten. Enkele minuten later belandt de bal vanuit de DOSR-doelmand bij rechtsbuiten van Amsterdam, die al leen op het R.w.-doel afgaat en met een fraai schot onhoudbaar het 5e doelpunt voor zijn rekening neemt. De zeer goed spelénde R.w.-back Hoogenboom wordt dit blijkbaar te bar en als hij im de voorhoede gaat spelen, weet hij in het laatste gedeel te van de strijd inderdaad wat meer leven te brengen. Niet alleen ziet deze speler kans om de eer te red- Leidse BoysSJZ 08. Aan het Zwarte Pad vond naast het ter rein van Oranje Groen de wedstrijd Leidse Boy,sSJZ plaats. Het was heel begrijpelijk, dat de weinige toe schouwers al gauw hun aandacht concentreerden op de grote ontmoe ting Oranje GroenAlph. Boys. Het was wel een heel matige verto ning. Dat SJZ zo'n grote overwin ning behaalde, vond z'n oorzaak in het volkomen falen van de Leidse Boys. Voor de rust was SJZ over wegend sterker; met de regelmaat van een klok bracht de voorhoede de stand op 40. Was de SJZ-voor- hoede niet zo veel in de buitenspel- val gelopen dan was de voorsprong zeker nog groter geweest. De SJZ- keeper had bepaald een snipperdag, want hij vond geregeld tijd om aan de buitenlijn te genieten van Oran je GroenAlph. Boys! ™Na de rust werd nog eenzelfde hoeveelheid doelpunten aan de oogst van de eerst helft toegevoegd, zodat de eindstand een 80 zege voor de Zoeterwouders werd. De SJ Z'ers namen het na de rust heel ge makkelijk op en door 't individuele spel werd de vertoning ér zeker niet beter op. Rest ons nog te vermelden, dat een L. Boys-speler in de tweede helft zodanig last kreeg van een oude blessure, dat vervoer per zie kenauto noodzakelijk bleek. Verdere uitslagen: SJZ 2HHD 1 o—O; SJZ 3—UVS 9 6—2; Meer burg B—SJZ A 1—6. den, maar in de laatste minuut weet hij met een tweede doelpunt de eind uitslag op 52 te brengen. Overige uitslagen: Lugd. 7DOSR 3 2—4, DOSR (A)—SJC (A) 3—1, DOSR aRijpwetering a 24. VNL. Uitslagen van gisteren: VNL 2MMO 2 92; St. Bern. A VNL A 3—2; Rij uw. A—VNL B 12—1, 'VNL a—SVLV a 0—4; S\/LV cVNL 6 02; VNL cAltior b 0—3. A:ph».;>se Boys. Uitslagen van gisteren: Oranje GivenAlph. B-vs 5—6. SJC 5—Alph. Boys 4 4—0; Al tior BAlph Boys B 23. Rijpwetering: Uitslagen van giste ren: DOSR 1Rijpwetering 1 52; Rijpwetering AVNL (B) 121; DOSR-adsp.Rijpwetering adsp. 24. Haastrecht 2ESTO 14. Deze voorlaatste uitwedstrijd tegen het sterke Haastrecht werd een zege, waardoor de witgelen hun kansen op de tweede plaats (en dit bete kent waarschijnlijk promotiekan sen) behouden. Hoewel de gasten tot aan de rust iets in de meerder- heic zijn, brengen zij het niet ver der dan één doelpunt, dat de rechts binnen uit een scrimmage wist te maken (01). Kort na de hervat ting sccren de gastheren onthoud- baar, als de rechtshalf gewond raakt en gepasseerd wordt. Lange tijd blijft de stand ongewijzigd met de bezoekers meer in de aanval. De spil trekt mee in de voorhoede. Uit oen voorzet van rechts knalt hij in eens in de Haastrechtse touwen (12). De midvoor gaat er in z'n eentje vandoor en 't is 1-3. De thuis club kan moeilijk tot gevaarlijke aar vallen komen. Kort voor 't eind knoert de spil andermaal ineens in, en de stand is 14 waardoor Esto een verdiende zege behaalde. V.E.P. 3—Esto 2 4—0; Unio C— Esto B 2—1. WIELRENNEN Van Steenbergen wint Parijs Roubaix De klassieke wegwedstrijd Parijs Roubaix, over een afstand van 245 kilometer, is gewonnen door de Belg Van Steenbergen. Fausto Coppi werd tweede en de Fransman Mahe derde. Het klassement luidt: 1. Van Steen bergen (Belg.) 5 uur 50 min. 31 sec. 2. Coppi'(It.) op 2 lengten. 3. Mahe (Frankr.) 5.50.52. 4. Kubler (Zwits.) 5.51.22. 5. Dupont (Frankr.) t. In het klassement komen slechts 2 Nederlanders voor. Dekkers werd 74e in 6 uur 3 min 25 sec., terwijl Faan- hof de 79e plaats bezette in 6 uur 20 min 22 sec. Na de wedstrijd ParijsRoubaix, de derde wedstrijd die voor de Chal lenge „Desgrange Colombo" geldt, ziet het klassement voor de eerste tien en de Nederlanders er als volgt uit: 1. Petrucci (It.) 44 pnt. 2. De Cock (B.) 21 pnt. 3. Van Steenber gen (B.) 20 pnt. 4/5. Bobet (Fr.) en Keteleer (B.) elk 19 pnt. 6. Dupont (Fr.) 18 pnt. 7/8. Coppi en Minardi (It.) 17 pnt. 9. Schotte (B.) 16 pnt. 13/14/15 Kubler (Zwits.), Geminiani (Fr.) en Van Est (Ned.) elk 13 pnt. 28/29. Rosseel (B.) en Wagtmans (Ned.) elk 4 pnt. Schulte boekte succes als stayer Op de baan van Marcinelle nam onze landgenoot Schulte voor de eer ste maal als stayer deel aan inter nationale wedstrijden. Hij boekte zijn eerste successen achter grote motoren. De uitslagen luiden: 15 km. achter motoren: 1. Schulte (Ned.) 14 min. 12 sec.; 2. Giorgetti (It.); 3. Leliaert (Fr.); 4. Arnold (Austr.). 50 km. achter motoren: 1. Schulte 20 min. 35 sec.; 2. Giorgetti; 3. Ar; nold; 4. Leliaert. Het klassement luidt: 1. Schulte 2 pnt.; 2. Giorgetti 4 pnt.; 3. en 4. Ar nold en Leliaert elk 7 pnt. Jntewi. wietvtcxUeüum te Ctten De foto toont Wim van Est bij het ingaan van de laatste scherpe bocht vóór de jurytent. De Fransman Jean Robic heeft te Etten het internationale wielercrite- rium voor profs achter motoren (3 manches: 30, 30 en 40 km.) gewon nen. Na de eerste twee manches was het Wim van Est, die de leiding had, doch in de laatste manche over 40 kilometer, welke een overwin ning opleverde voor Wagtmans, wist Robic de St. Willebr or denaar achter zich te laten. Hij en Van Est behaal den hetzelfde aantal punten, nl. 24. Daar Robic in de laatste manche ech ter beter geklasseerd stond dan onze landgenoot, werd hem in het eind- Manchester United behield de leiding Arsenal, candidaat voor de Cup en het League-kampioenschap, kreeg in het programma van Paas-zaterdag twee teleurstellingen te slikken. Behalve dat de gunners met 21 van Bolton Wanderers verloren, liep een der steunpilaren van de verdediging, linksback Lionel Smith, een verwonding op aan de banden van zijn rechterknie en het is niet zeker, dat Smith, die de wedstrijd hinkend op de linksbuitenplaats uitspeelde, voor de cupfinale van 3 Mei a.s. geheel zal zijn hersteld. Portsmouth, een der kanshebbers voor het kampioenschap, verloor eveneens, met 31 van Tottenham, zodat Manchester United, dat Liver pool met 40 naar huis stuurde, thans de leiding heeft in de eerste divisie met 50 punten uit 38 wed strijden. Arsenal staat op de tweede plaats met 48 uit 37, gevolgd door Portsmouth met 48 uit 39 en Totten- ham Hotspur met 47 punten uit 38 wedstrijden. De nederlaag van Arse nal was de eerste sedert 29 Decem ber van het vorig jaar. Spil Daniel, die Vrijdag door een onderarmbreuk werd uitgeschakeld, werd zeer goed door Leslie Compton vervangen. Vooral in kopduels was Compton zijn tegenstander Lofthouse voortdurend de baas en het doelpunt van de mid voor van Bolton werd gescoord van af de rechtsbinnenplaats. Manchester United had met Liver pool geen moeite en de twee punten, die de United bovenaan de ranglijst brachten, werden dan ook op gemak kelijke wijze behaald. Het was een wedstrijd met enkele periodes van allerbeste voetbal. Zo scoorde Manchester in een tijdsbestek van 8 minuten super-voetbal 3 fraaie doel punten. Tottenham's overwinning op Ports- 'mouth heeft bij de Londenaren de hoop doen herleven op een prolon gatie van het kampioenschap. Tege lijkertijd verkleinde het de kans van Portsmouth op een derde leaguekam- pioensohap binnen vier seizoenen aanzienlijk. De .Spurs liepen een na vijf minuten opgelopen achterstand met fraai voorhoedespel in. Twee van de drie doelpunten kwamen van de voet van de linksbinnen Eddie Baily, die tot dusver in dit seizoen slechts eenmaal in een Leaguewed strijd had gescoord. Aan de voet van de ranglijst werd het lot van Fulham zo goed als be zegeld, terwijl Huddersfield, dat eveneens in de gevaarlijke zone huist, een onverwachte overwinning behaalde op Burnley, nog wel in een uitwedstrijd. Daar Stoke City het onderspit tegen Blackpool moest del ven, heeft Huddersfield nog een re delijke kans de degradatie-dans te ontspringen. In de tweede divisie had Birming ham in de ontmoeting met Queens Park Rangers aan één doelpunt vol doende om de leiding te nemen met een punt voorsprong op Sheffield Wednesday, dat op eigen terrein niet verder kwam dan een gelijk spel te gen Swansea. Weston, de spil van Swansea, hield de goalgetter van Sheffield Wednesday, Dooley, goed in bedwang, en Dooley slaagde er niet in te scoren. Dooley heeft nog twee doelpunten nodig om het voor oorlogse topscorer record van 46 goals in een seizoen, dat wordt gehou den door Shaw van Rotherham te evenaren. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers Arsenal 21; BurnleyHuddersfield Town 02; Charlton AthleticWol verhampton Wanderers 10; Fulham Sunderland 01; Manchester Uni tedLiverpool 40; Middlesbrough Aston Villa 20; Newcastle Uni tedManchester City 10; Preston North EndChelsea 10; Stoke CityBlackpool 23; Tottenham HotspurPortsmouth 31; W. Brom- wioh AlbionDerby County 10. Tweede divisie: Birmingham City Queens Park Rangers 10; Brent fordBarnsley 11; Cardiff City- Notts County 10; Doncaster Ro versSheffield United 21; Everton West Ham United 20; Leeds Uni tedBury 2—1; Leicester City Blackburn Rovers 21; Notts Forest Hull City 40; Rotherham United Luton Town 01; Sheffield Wed nesdaySwansea Town 11; Sout hamptonCoventry City 22. Manchester United behield de lei ding in de eerste divisie van de Engelse League. Met een grote zege op Burnley, 61, verliet Manchester United het veld. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat de rust aan brak met blanke stand. Maar in de tweede helft werd het overwicht van de United zo sterk, dat de doelpun ten aan de lopende band werden ge maakt. In Londen slaagde Arsenal ei zijn kans op een dubbele zege, het winnen van de cup en het behalen van het kampioenschap, te behou den. Blackpool werd met 41 gesla gen door Arsenal, maar hierbij dient men niet te vergeten, daf Blackpool was verschenen zonder de beide in ternationals Stan Matthews en Stan Mortensen. Tottenham Hotspur, de League kampioen van het vorig jaar, steeg tot de derde plaats op tweede Paas dag door een gelijk spel, 11, tegen Preston North End. Dat kostbare punt bracht de Spurs gelijk met Portsmouth, dat met 10 van Derby verloor. Tottenham Hotspur kwam op de derde plaats door een beter doelgemiddelde. Fulham leed zijn derde nederlaag gedurende de Paasweek. Men ver loor met 21 van Bolton Wanderers en degradatie van Fulham is wel zeker. Huddersfield heeft drie pun ten meer dan Fulham en Stoke City vijf punten meer met nog drie te spelen wedstrijden. Sheffield Wednesday leidt thans in de tweede divisie. Birmingham City werd in een uitwedstrijd door Car diff geslagen. De strijd om promotie is in de tweede divisie zeer fel, ach ter Sheffield en Birmingham komen Notts Forest, Leeds United en Car diff City. Queens Park Rangers en Huil zagen onderaan de ranglijst kans hun positie te verbeteren en ook hier is de strijd, zij het voor degradatie, nog niet beslist. Meer dan 850.000 toeschouwers hebben de Leaguewedstrijden op Tweede Paasdag bijgewoond, Het was warm zonnig weer, maar in het Westen van Engeland viel een zwaar onweer en de wedstrijd Port Vale tegen Mill wall moest na 14 minuten na de rust worden gestaakt. Middlesbrough en Bolton Wande rers wonnen alle drie Paaswedstrij- den, Middlesbrough zelfs een „dou- klassement de eerste plaats toege kend. Het eindklassement luidt: 1. Ro bic 24 pnt.; 2. Van Est 24 pnt.; 3. Voorting 21 pnt.; 4. Schulte 20 pnt.; 5. Ockers 18 pnt.; 6. Wagtmans 17 pnt.; 7. De Santi 15 pnt.; 8. Scihaer 14 pnt.; 9. Roks 9 pnt.; 10. De Feyter 2 pnt. ROLHOCKEY HET TOURNOOI TE. MONTREUX In het tournooi om de Europese beker te Montreux heeft de Neder landse rolhockeyploeg met 91 van Engeland verloren. Bij rust stond het Engelse team al met 40 voor. Porugal won met 103 van Neder land, nadat de rust met 60 voor de Portugezen was ingegaan. Spanje sloeg Nederland met 121. De rust was ingegaan met 70. Tenslotte won Zwitserland met 73 van Nederland, zodat ons land geen enkel winstpunt kon boeken. TAFELTENNIS. „Treffers". Deze week heden avond, Woensdag- en Zaterdagavond training. A.s. Zaterdag speelt Treffers 2 haar eerste promotiewedstrijd tegen BTTC in Barendrecht. Donderdagavond 8 uur alg. leden vergadering in de Pancratiuszaal. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalBlackpool 41; Bolton WanderersFulham 21 Charlton AthleticStoke City 40; ChelseaAston Villa 22; Derby CountyPortsmouth 10; LivenpoolManchester City 12; Manchester UnitedBurnley 61; MiddlesbroughNewcastle Un. 21; Preston North EndTottenham Hot spur 11; West Bromwich Albion Wolverhampton Wanderers 21. Tweede divisie: BarnsleyBlack burn Rovers 12; Cardiff CityBir mingham City 31; Doncaster Rovers Southampton 0—1; Hull City Everton 10; Leeds UnitedNotting ham Forest 00; Luton TownCo ventry City 21; Notts County West Ham United 10; Q.,eens Park RangersSheffield United 42; Ro therham UnitedLeicester City 02; Sheffield Wednesd.Brent "ord 20; Swansea TownBury 02.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6