groene la! De openingsdraverijen op Duindigt Openingstoespraak van voorzitter jhr. dr. 0. F. A. H. van Nispen tot Pannerden Fa P. A. de Haan Zn., Grossierderij, Oude Vest 99, Telef. 22458, Leiden Ook bij sport (EhlClCtS MAANDAG 7 APRIL 1952 ra—— DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 De openingswedstrijden op de renbaan „Duindigt" hebben het gis teren helemaal niet getroffen met het weer. Er viel zo nu en dan zwa re regen, die door de sterke wind werd neergeslagen, hetgeen het ver blijf op „Duindigt" allerminst aan genaam maakte. Dat er evenwel bij deze natte opening en ondanks de concurrentie van de radio in verband met de voetbalwedstrijd België Nederland toch nog enkele duizen den toeschouwers waren, wijst er op, dat de belangstelling voor de paardensport groeiende is. De toto- omzet van ruim 78.000 wijst trou wens mede in die richting. Het programma bevatte acht num mers, n.l. vijf draverijen en drie rennen, waarvoor zeer veel inschrij vingen waren binnengekomen. Het openingsnummer was een prijzendraverij over een afstand van 1560 meter werd op fraaie wijze gewonnen door Oranje Nassau van Ph. Knijnenburg. Het hoofdnummer van dit ope- r.ingsprogramma, de 2500 meter om de Ottomanenprijs van 1000 voor paarden, die 2500 doch nog geen 6000 hadden gewonnen, werd een zege voor O' Bonni met J. Ham. Ne vada L wist zich hier lange tijd in de voorhoede te handhaven. Maar allengs kwamen de sterkere paar den naar voren, waaronder Petu lance K, O'Bonni en Norton Wil liams. Tenslotte won 0"Bonni in 1.30.1. een uitstekende tijd. In het nummer om de Obeliskprijs over 1800 meter voor paarden van 3 jaar en ouder liep Hinelité door betrapping een diepe vleeswond op, zodat het dier van deelname uitge schakeld werd. De uitslagen luiden: Openingsprijs: 1. Oranje Nassau 1.30.3; 2. Peter Arion; 3. Patrick Du- luth Z. Toto: w. f 4.40; pl. 1.80, 2.70, 3.10; gekoppeld 19.20; covercal 9.70. Ostrio-prijs: 1. Marry Simons 1.29.7; 2. Louis F H; 3. Mc. Heny. Toto: w. 11.90; pl. 2.30, 5.60, 1.80; gekoppeld 8.60; covercal 24.30. Ottomanen-prijs: 1. O Bonni 1.30.1; 2. Petulance K; 3. Norton Williams. Toto: w. 2 60: pl. 1.40, 1.70, f 1.40; gekoppeld 8.80; covercal 6.20. Ozo-prijs: 1. Prince Bond 1.31.8; 2. Oosting's Oogappel; 3. Olivier B. Toto: w. 6.70; pl. 2.10, 1.70, 2.80; gekoppeld 6.40; covercal 4 70. Olympia-prijs: 1. Junoschka 127; 2. Miss A; 3. Lady Zora. Toto: w. 5.20; pl. 2.— en 3.—; gekop peld ƒ21.70; covercal 4.20. Oberon-prijs: 1. Nuit Blanche 1.33.2; 2. Dollarprins; 3. Brioso. Tot.: w. 3.80; pl. 1.20, 1.20, 1.20; gekoppeld 5.covercal f 5.60. Obelisk-prijs: 1. Etoile du Nord 2.04.6; 2. Noorwester; 3. Duroc Tot.: 6.30; pl. 2.—, 3.40, 1.60; ge koppeld 4.90; covercal 9.50. Oceanus-prijs: 1. Prince Albert 2.11.2; 2. Dickey; 3. Brandal. Tot: d. 9.50; pl. 4.20, 1.60;. gekop peld 7.10; covercal 3.60. Totale omzet 78.779.—. SPRINGCONCOURS VAN DE Z. H. J. V. Op de terreinen van de Zuid-Hol landse Jachtvereniging, rijcentrum „Hofstad" in Den Haag, werd Za terdag een springconcours gehouden, bestaande uit de afdelingen A, B, en C. Voor de afdeling A waren 12 hin dernissen opgesteld met een maxi mum hoogte van 1.10 meter. De uit slag in dit nummer was: 1. ir. J. de Nerée tot Babberich (Wassenaar) met „Toby" 0 fouten, 24 2/5 sec. 2. H. P. Gescher (Den Haag) met „Alm" 0 fouten, 27 sec; 3. ritm. W. F. K. Bischoff van Heemskerkck (Den Haag) met „Nan ny" 0 ftn., 28 sec. 4. G. van Schaik (Wassenaar) met Ariadne" 0 fnt., 31 1/5 sec. Afdeling B: 12 hindernissen, maxi mum hoogte 1.20 meter: 1. ir. J. de Nerée tot Babberich (Wassenaar) met „Fil d'Or" 0 ftn., 22 4/5 sec. 2. H. de Vos (Wassenaar) met Fire fly" 0 ftn, 24 sec. 3. ritm. W. F. K. Bischoff van Heemskerck (Den Haag) met „Bento" 4 ftn., 22 sec. 4. Mej. L. Brijs (Rotterdam) met „Joris" 4 ftn., 26 1/5 sec. Afdeling C: 16 hindernissen, maxi mum hoogte 1.30 meter: 1. J. L. van Wingerden (Den Haag) met „Radja" 0 ftn., 90 sec. 2. A. Wolff (Den Haag) met „Presque Parfait" 3 ftn., 102 2/3 sec. 3. J. E. A. van Vilsteren (Wasse naar) met „Wodan" 4 ftn., 90 4/5 sec. HOCKEY Schotse.en Nederlandse dames speelden gelijk De dames hockeywedstrijd Schot landNederland, welke in een ge lijk spel 22 eindigde, nadat de rust met 11 was ingegaan, is niet on der bepaald gunstige omstandighe den gespeeld. In de morgen had het to Glasgow hard geregend, waardoor het veld glad en modderig werd en moeilijk bespeelbaar. Hiervan had den vooral in het begin de Neder landse dames veel last. Bovendien fioot de Engelse scheidsrechter, In- nes, veel voor sticks af, zodat het Nederlandse spel aanvankelijk niet tot ontplooiing kwam. Niettemin heeft het Oranje team naarmate de wedstrijd vorderde zich heel goed hersteld. Mej. Small wood gaf uit een doel- worsteling haar team de leiding met een voor de Nederlandse keepster Jurissen onverwacht schot (1- Mej. Bleekemolen en mej. Coops hadden weinig steun aan het bin- nentrio, dat zich veel te veel liet af dekken en overigens in te ver te ruggetrokken positie speelde. Even voor rust kreeg het Nederlandse team een strafcorner te nemen. Mej. Bleekemolen benutte deze op de haar bekende wijze, waardoor de stand op 11 werd gebracht. Na de hervatting was men wat meer aan het veld gewend en kon goed partij worden gegeven, alhoe wel onze voorhoede toch niet hele maal op dreef kwam. Een telkens terugkerende fout van de Nederlandse was, dat wan neer een bal werd gestopt, niet snel genoeg werd weggewerkt. De Schot se dames, die dit spoedig in de ga ten hadden, konden er zich geheel op instellen. Het pleit geheel voor de conditie van onze landgenoten, dat zij op het zware terrein het tempo tot het einde toe konden volhouden, en zelfs nog door mej. Goeting de leiding wisten te nemen (12). In de allerlaatste minuten zorgde mej. Torrance voor de gelijkmaker (2^2). Oltaedandexzaek daoi (iet aa% Bij de Amerikaanse Marine zijn vernuftige apparaten in gebruik, welke dienen om de lichamelijke gesteldheid van de piloten van straalvliegtuigen tijdens het vliegen op zeer grote hoogte vast te stellen en te controleren. Het hier afgebeelde toestel is een „oximeter", met behulp waarvan men het zuurstofgehalte van het bloed van de vlieger kan waarnemen, door middel van lichtjes, die door het instrument in zijn oren worden geschenen. KON. NED. HOCKEYBOND. Heren: Kampioenschap van Ne derland: GroningenVenlo 16, DKSHHYC 1—6. LEIDSE R.KM.H.C. „SISEO" Dames. DordrechtSiseo 00. In de eerste van de 4 te spelen pro motiewedstrijden voor de 4e klasse werden de punten zusterlijk gedeeld tussen de kampioenen van afdeling A en afdeling C. De wedstrijd werd wel wat slordig gespeeld, doch had in alle opzichten een zeer sportief karakter. Beurtelings waren beide elftallen in de aanval, Dordrecht had echter verschillende malen met het pechduiveltje te kampen, na de rust kwamen zij meermalen gevaar lijk opzetten, zodat het er op leek, dat doelpunten niet konden uitblij ven. Aan het stugge verdedigen van de achterhoede, die zeer goed op dreef was, is het dan ook te danken, dat Dordrecht het kleine veldover- wicht waarover zij ongetwijfeld be schikte, niet in doelpunten wist uit te drukken. Een aan Siseo toegewe zen strafbully werd keurig wegge werkt door de Dordtse linksback. Vlak voor het einde waren er nog een paar goede aanvallen va.i Siseo, echter zonder resultaat. Heren. H.G.C. VH—Siseo I 41. Siseo heeft het in deze strijd te gen de degradatiecandidaat H.G.C. VII, niet kunnen bolwerken. Met 4 1 moesten de Leidenaars in dit elf tal hun meerdere erkennen, De ze nuwen speelden beide partijen be hoorlijk parten, zodat vooral in de eerste helft van de wedstrijd het ver toonde spel zeer te wensen overliet en, voor wat betreft Siseo, ver be neden haar kunnen bleef. Een ver keerde opstelling van de achterhoe de was er oorzaak van, dat nadat aanvankelijk de stand 1—1 na de rust was bereikt, binnen drie minu ten de H.G.C.-ers kans zagen om tweemaal te doelpunten. Echter, moed verloren al verloren, tenslotte zijn er nog drie wedstrijden te spe len aleer de drie ploegen voor de 4e klasse uit de drie degradatie- en drie promotiecandidaten bekend zijn. Hopelijk was deze eerste ontmoeting voor de Leidse Siseo-elf dan ook te vens de zwaarste. Vaoh. de HAAGS GERECHTSHOF. Oneerlijke werkster. Een werk ster uit Leiden was tot een maand gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij kledingstukken had gestolen bij de familie, waar zij werkte. In hoger beroep vertelde ze voor het Haags Gerechtshof, dat haar man geope reerd moest worden en dat zij in fi nanciële moeilijkheden verkeerde. Hij was nu nog ziek en men leefde van de steun. Reeds eërder was zij voor diefstal veroordeeld. De procureur- generaal meende, dat eigenlijk geen voorwaardelijke straf op z'n plaats was, maar omdat ze met ziekte tobt en geen boete kani betalen wilde hfj toch voor ditmaal met de hand over het hart strijken. Hij vorderde twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak 18 April a.s. Mishandeling. Wegens mishan deling was een 32-jarige Leidse ver tegenwoordiger veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Hij had op 11 April, na 20 borrels te hebben ge dronken, in Den Haag op de Lange Poten een opmerking achter zich horen maken en was hierover zo woe dend geworden, dat hij de dichtstbij zijnde persoon een klap had gegeven. Hij trof de verkeerde, want het slachtoffer wist van niets. De verdachte was reeds achtmaal veroordeeld. De procureur-generaal meende, dat de Haagse binnenstad onveilig wordt gemaakt door derge lijke liedéni als verdachte. Voor fat soenlijk publiek wordt het 's avonds onmogelijk daar te vertoeven. Hij re. quireerde dan ook bevestiging van het vonnis. Mej. mr. Jacobs, de raadsvrouwe, schetste haar cliënt als iemand die altijd in de moeilijkheden zit door psychische afwijkingen en zij ver zocht een geldboete op te leggen. „Tegen alle straatschuimers zal ik onvoorwaardelijke gevangenis vra gen", repliceerde de procureur-gene raal. Uitspraak 18 April a.s. Mede-arbeidsters bestolen. Door de politierechter was een 22-jarige fabrieksarbeidster uit Leiden veroor deeld, omdat zij bij de firma Tiele- man en Dros mede-arbeidsters had bestolen. Na deze veroordeling was zij echter hiermee doorgegaan en voor de tweede reeks kreeg zij in eerste instantie drie weken gevange nisstraf. Bevestiging van de straf vond de procureur-generaal het beste. Uitspraak 16 April. HAAGSE RECHTBANK. Kon zijn banden niet thuishouden Een bloemistknecht uit Leiden moest voor twee zaken terecht staan voor de Haagse rechtbank. Hij zou op 1 December een htpeveelheid stuk geslagen koperen leiding te koop hebben aangeboden bij een opkopers- bedrijf te Leiden. In de nacht" daar voor was dit koper gestolen aan de Boerhavelaan. De verdachte hield eerst vol het koper van een onbekende man te hebben gekregen, waarop de presi dent zei: „Ek vermaan u om de waar heid te zeggen, want wij beoordelen ook de persoonlijkheid. Het ligt er duimendik boven op." Na deze woor den legde de verdachte een bekente nis af. Voorts zou verdachte op 20 December tijdens een feest een fiets hebben weggehaald bij café Rusthof te Leiden. Hij hield vol, dit in dron kenschap te hebben gedaan. De fietsmerken had hij overgelakt, maar ter zitting hield hij vol, dit gedaan te hebben omdat de fiets beschadigd was. Na enige tijd had hij de fiets zelf in gebruik genomen. In een psy chiatrisch rapport werd voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de regering aanbevolen, daar verdachte minder toerekeningsvatbaar is. De officier van Justitie memoreerde dat verdachte, ondanks zijn goede wil, toch in het tweede geval weer was gaan draaien. De eis luidde: een jaar met aftrek en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering. Uitspraak 17 April a.s. Opkopers Zes maanden gevan genisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk, eiste de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank voor beschuldiging tegen een opkoper uit Leiden. Deze had, wei-kzaam bij een firma alhier, in December en Januari j.l. machineonderdelen gekocht die van misdrijf afkomstig waren. De of ficier van Justitie memoreerde, dat de verdachte al eens eerder voor meermalen gepleegde heling was veroordeeld. Hierna stond de chef van de vori ge verdachte terecht voor gelijksoor tige feiten. Tegen hem eiste de offi cier van Justitie eveneens zes maan den, waarvan drie voorwaardelijk. Uitspraak 17 April a.s. Boete voor bollenkweker Een bloembollenkweker uit Noordwijk, die terecht moest staan voor de Ec. Politierechter omdat hij in z'n woon plaats zonder vergunning 720 M2 gladiolen had gekweekt, was in 1950 ook al eens voor een dergelijk feit veroordeeld. De opbrengst was thans geschat op 200 gulden en daar de verdachte een recidivist was, eiste de officier van Justitie 80 gulden boete. De politierechter merkte op, dat hij week in week uit dergelijke zaken te behandelen krijgt. Wij zullen hogere straffen moeten geven, meende hij, veroordeelde verdachte conform de eis. Algemene vergadering Bloembollencultuur In het Haarlemse Concertgebouw begon vanmorgen de 213e algemene vergadering van de Alg. Vereniging voor bloembollencultuur. De voorzit ter jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, herdacht in zijn ope ningsrede de overleden leden en on derwierp vervolgens de situatie in het bloembollenbedrijf aan een beschou wing. Hij legde de nadruk op het feit, dat de situatie in dit bedrijf zozeer aan wisselingen onderhevig is, dat slechts momentopnamen te maken zijn. In het vooruitzicht van de oogst, die over enkele maanden zal worden binnen gehaald, en het dan beginnende gro te exportseizoen, is bezorgdheid ge wettigd ten aanzien van de ontwikke ling, die in deze enkele maanden zal geschieden. Einnenkort zal beslist worden over de regeling der export naar Frankrijk, Engeland en Duits land, die van overwegende betekenis is voor de situatie en uitkomsten van dit jaar. Daarnaast bestaat geen pessi misme, want ondanks de rem der in voerbeperkingen is weer gebleken, hoe groot de reeële vraag naar bloembollen uit Nederland in de we reld is. Ook achter afgegrendelde deuren moet de reeële vraag levendig worden gehouden, opdat zo spoedig mogelijk de deuren weer opengaan. Wat dc reclame voor het product aan gaat, wees spr. op de „Flora 1953", de algemene vaktentoonstelling, waar mee de naam en -reputatie van het vak zijn gemoeid en die dus tot een doorslaand succes moet worden ge maakt. Spr. deed een beroep op de stichtingen, geen afdelingen der ver eniging om in het jaar van de Flora geen eigen tentoonstellingen te hou den. De afdelingen doen het vanzelf niet omdat het volgens de statuten verboden is. Spreker zeide verder: „Overigens verheugt het mij te kun nen mededelen, dat de voorbereidin gen voor de Flora goede voortgang maken. Reeds is hel gehele terrein aan inzenders uitgegeven, zijn de ge bouwencomplexen aanbesteed en ont vangen wij, uit geheel de wereld, blij ken van belangstelling en verzoeken om andere informaties. Met de overige groepen van sier teelt is overeenstemming bereikt over de tentoonstellingen in het bloe- menpaleis en met erkentelijkheid en waardering mogen wij yan hun mede werking gewag maken „Keukenhof" onder andere leiding? De agenda van deze vergadering be vat, behalve de verslagen, een voor stel van het hoofdbestuur tot wijzi ging van het reglement scheidsge recht voor de bloembollenhandel en een voorstel betreffende de tentoon stelling Keukenhof. Het hoofdbestuur stelt voor. dat het gemachtigd wordt om te streven naar het sluiten van een zodanige overeenkomst met de stichting Keukenhof, dat deze per manente tentoonstelling onder leiding komt van de vakorganisaties. Het H.B. licht het laatste voorstel als volgt toe: „Hoewel door de overeenstemming, wc-lke werd bereikt over de samen werking tussen de Flora en de Keu kenhof in. 1953, de bestaande moei lijkheden tussen de Ver. voor Bloem bollencultuur en de Stichting Keu kenhof gedeeltelijk zijn opgelost, blijft tegen deze stichting in het ka der van het organisatiewezen van het bloembollenvak het bezwaar bestaan, dat een dergelijke tentoonstelling wordt georganiseerd en bestuurd door een aantal als particulieren optre dende vakgenoten zonder enige bin ding met de vakorganisaties, aan wel ke, teneinde versplintering te voor komen, het tentoonstellingswezen zo veel mogelijk dient te worden toever trouwd. De organisatoren van Keukenhof zijn thans bereid aan een oplossing mede te werken, welke dit bezwaar zou ondervangen. Daartoe is een wij ziging van de statuten dezer stich ting noodzakelijk, alsmede het aftre den van het huidige bestuur als zo danig, teneinde de wég voor een re organisatie vrij te maken. Hierdoor zcu Keukenhof een instelling worden van het gehele georganiseerde bloem bollenvak. Weke moeilijkheden er ook in het verleden met Keukenhof zijn geweest, niet kan worden ont kend, dat deze instelling van grote propagandistische waarde voor het bioembollenvak is gebleken, en, na de voorgestelde reorganisatie, ook in de toekomst zal kunnen zijn. Dit is met name van belang na de beëindiging van de Flora 1953. Mumpa Matflató verslaat.... een mug^ Humpo Hotsflots was aan een heel groot schilderij bezig. Enfin, dat kunnen jullie wel op het plaatje zien. „Ja," zei hij, terwijl hij alle maal mooie paarse strepen in de wol ken maakte. „Ik heb altijd zo graag eens een groot schilderij willen ma ken. Zoiets als de Nachtwacht of de Dagnacht, zoals-ie tegenwoordig heet.... Maar ik had nooit genoeg geld om zo'n groot stuk linnen te kopen.Het is maar fijn, dat ik dit van Evelientje heb kunnen lenen, anders was mijn wens nooit vervuld geworden. Ja, die Evelientje is een aardig meisje!!!!" Hij wilde juist nog meer paarse verf aan het doek beves tigen, toen er trippelende voetstapjes op de gang klonken en het voorwerp van zijn overpeinzingen juist bin nenkwam. Aetherklanken DINSDAG Experimenteel Televisie-programma. van de VARA. 1. „Er komt een vriend vanavond". 2. Bezoek Koninklijk Paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 3. Weeroverzicht. 4. Het Koperen Ste- lenfonds. Pauze. 5. Schermde- HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.35 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest en solist. (12.3012.33 Land- en tuinbouwme- dedelingen). 12.55 Verzoekprogram ma. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Nieuws van de Lucht macht. 13.25 Amusements-orkest en solist. 14.00 Klassieke muziek. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 „Ben je zes tig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voordracht. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: di. ir. L. J. Vroon: „Het landbouw vraagstuk in Suriname". 18.00 Nieuws 18.15 Reportage bezoek Koninklijk Paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 18.30 R.V.U.: dr. C. van Rij- singe: „Verleden, heden en toekomst. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gramofoonmuziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Maastrichts Stedelijk Orkest. 20.30 Lijdensmedi tatie. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.40 Viool, strijkorkest en clavecimbel. 22.05 Gramofoonmuziek. 22.40 Idem. 22.45 Avondgebed en Liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.25 Nationale schaakkampioenschappen. 23.30 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 2.98 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gromofoonmuziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmu ziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gevarieerde mu ziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gramofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuizek. 13.20 Promenade-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gramofoonmuziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de kleuters. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gra mofoonmuziek. 17.30 Alt en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Reportage bezoek Koninklijk Paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 18.25 Lichte mu ziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Jazz-Sociëteit. 19.50 „Voor Bur ger en Militair", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Amusementsmuziek. 21.15 AVRO-A1- lerlei. 21.20 Vragenbeantwoording. 21.35 Amusementsmuziek. 22 .05 „Dit is uw land, uw volk", klankbeeld. 22.35 Gramofoonmuizek. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. Gevraagd: Tuinders knechtje. 1415 jaar. Jac. Spruit, Zuideinde 130, Roe- lofarendsveen. 3048 fg Stomerij „Quicker than Quick" stomen, verven, ajouren. stofknopen, kou senreparatie, stoppage. een tuurs met leer, Leiden, Haarlemmerstraat 215 Tel. 22702. Hoeden stomen en vormen 1.25. 3038 fg Bromfietsen verhuur c.v. Solex Avros, Berini- tandem. 50 stuks. Verze keringen gratis. T. v. d. Sluis. tel. 26281 Te koop aangeboden een accordeon merk Hoh- ner, 120 bassen met reg. Tevens een slagwerk, bei den tegen elk aannemelijk bod, Warmundastraat no. 25 Warmond. 3051 <3? Gevraagd net R.K. zelf standig meisje of werk ster voor dag of dag en nacht. Wed. W. Blom, Slo- terweg 1430, Nieuw Ven nep. 3046 S1 Naaimachine defect? Reparatie direct bij U aan huis, geringe kosten en onder garantie. Wij geven ook een goede prijs voor Uw oude of gebruikte ma chines. Naaimachine Ser vice J. B. H. Schoots, Rijns- burgerweg 29B, Telefoon 26664, Leiden. 3052 <2 Graszoden en Ligus- trum bij grote en kleine hoeveelheden in rollen van 1 en 2 meter, desgewenst langer. J. J. Philippo, Am- bonstraat 12, Tel. 31512, Leiden en J. L. Philippo, Irenestraat 6a. 3050', ■3? Leids Dierenasyl, Ouderzorg, Leiderdorp. Er zijn weer allerlei aardige honden in het asyl (ook katten). Dierenvrienden, helpt ons om deze dieren een vriendelijk tehuis te bezorgen. 3047 XeleftcwntjeA worden dagelijks ge plaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters) De prijs bedraagt f 1.50 tegen contante betaling H.H. Winkeliers. Chiciets Kauwgom verkrijgbaar bij: ADAMS de kauwgom met die langdurige frisse smaakt per pakje.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8