A LEIDSE VOETBALBOND Altior werd kampioen, maar Docos verspeelde een punt Na 25 minuten in de tweede helft triomfeerde Altior over St. Bernardus Docos kwam tegen SVLV niet verder dan gelijkspel: 3-3 Kampioen na 2-0 overwinning Benauwde overwinning van Or. Groen in Stompwijk4-3 MAANDAG 7 APRIL 1952 UE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 DEGRADATIE IN 2A THANS BESLIST De Eerste klasse A. spanning om het kampioen schap is gisteren nog toegenomen, nadat Docos geen kans gezien had meer dan een gelijkspel (3—3) uit de wedstrijd tégen SVLV te halen, terwijl Oranje Groen met de volle buit (zij het na een benauwde over winning) uit Stompwijk terugkeer de. Het protest, dat Docos na de wed strijd in Voorschoten aanteekendc, en het protest van Oranje Groen (te gen Docos) buiten beschouwing ge laten, is de situatie nu zó, dat Docos uitgespeeld is met 27 punten, terwijl Oranje Groen nog twee wedstrijden voor de boeg heeft en thans 24 pun ten bezit. Wanneer Oranje Groen nog tweemaal wint, wordt de ploeg kam pioen. Maar het is mogelijk, dat de Zwarte Pad-bewoners een puntje zullen moeten afstaan, in welk ge val ons een beslissingswedstrijd tus sen Docos en Oranje Groen wacht. Volop spanning dus! In de onderste regionen staat Wet. Boys definitief op de op één na on derste plaats. Rijpwetering staat he lemaal onderaan, hoewel gisteren met 10 van Foreholte werd gewon nen. De Rippers hebben nog twee wedstrijden voor de boeg en kun nen nog boven de Wet. Boys uitko men. Zij kunnen als het meeloopt zelfs de Stompw. Boys nog pas seren en staan dan vrij van degra datiegevaar. Maar dan moeten er minstens drie punten uit de twee laatste wedstrijden komen! 18 11 27 Altior 17 14 2 1 30 St. Bernardus 18 11 3 4 25 ZLC 17 19 2 5 22 VTL 16 7 4 5 18 Kagia 18 7 1 10 15 VNA lb 6 3 6 lb Morskwartier 18 4 2 12 10 KRV 17 5 3 8 13 SJZ 13 5 1 7 11 Leidse Boys 17 1 1 15 3 ste klas een behoorlijk figuur zul len slaan. Bij deze gelukwens moet 'n woord van hulde gevoegd worden tot St. Bernardus, dat lange tijd een behoor lijke kans gehad heeft, maar dat niet boven Altior kon uitkomen. De Rijn- dijkers hebben evenzeer hun best gedaan en hopelijk zal dit volgend jaar meer succes hebben. De kampioenen lieten het er ook Zondag niet bij zitten en wonnen de uitwedstrijd tegen V.N.A. met 42. St. Bernardus was de teleurstelling spoedig te boven en won gisteren met 73 de uitwedstrijd tegen VTL. SJZ weerde zich thuis goed en won met 5—2 van Morskwartier, met welke overwinning de Zoeterwou- ders het degradatiegevaar definitief ontlopen zijn, omdat Morskwartier nu muurvast op de één na onderste plaats staat. De nederlaag van Mors kwartier kwam ook KRV van pas. De Katwijkers wonnen bovendien met 30 van Leidse Boys en kun nen er eveneens op rekenen, dat zij niet degraderen. DE UITSLAGEN ZONDAGMIDDAG Senioren IA: SVLV—Docos 3—3; Fore: teRijpwetering 01; Stom BoysOr. Groen 34. 2A: SJZMorskwartier 52; VTL- St. Bernardus 3—7; VNA—Altior 2—4; Leidse Boys—KRV 0—3; Al tiorSt. Bernardus 20. 2E: Docos 3Roodenb. 5 05. 3D: Rijpwet. 3Wet. Boys 3 22. 4B: SVLV 4—ZLC 4 6—4. 4D: VNL 3—Lugd. 10 1—3. ZATERDAGMIDDAG Adspiranten b: Altior (a)—DOSR (a) 12—1; Meerburg (a)SJZ (a) 22. j: Foreholte (a)UDO (a) 60 (Foreh. kampioen). k: Docos (b)—SJC (d) 5—0. 1: MMO (a)—SVLV (c) 0—1; Wet. Boys (a)Docos (d) 93; VNL (c)Docos (c) 07. Docos Oranje Groen 16 12 SVLV 18 9 4 LDWS 17 9 1 Alph. Boys 17 6 Foreholte 17 7 i DOSR 17 6 2 Stompw. Boys 18 4 1 Wet. Boys 18 4 1 Rijpwetering 16 3 Tweede klasse A. In Langeraar is Zaterdagmiddag de kampioensvlag omhoog gegaan." Altior won met 20 van de zwaarste concurrent St. Bernardus en we ge loven niemand tekort te doen, wan neer we zeggen, dat Altior dit kam pioenschap voor de volle honderd, procent verdiend heeft! Daarom on ze hartelijke gelukwensen aan de kampioensploeg, die zich in deze competitie dapper geweerd heeft en maandenlang aan de kop stond. We hopen de Langeraarders volgend jaar in de eerste klasse A te zien, waar het heel wat moeilijker zal zijn een goed resultaat te behalen. Wan neer Altior echter met hetzelfde en thousiasme blijft spelen, geloven we, dat de Langeraarders ook in de eer- TAFELTENNIS. De organisatoren van de vijfde in ternationale tafeltenniskampioen schappen van Nederland, die op 24 en 25 Mei a.s. te Utrecht zullen wor den gehouden, hebben besloten de Zuid-Slavische en Zwitserse landen teams tot deelneming uit te nodigen. In de strijd om de promotie-degra datie in de hoofdklasse heeft Wibo met 7—3 gewonnen van Rapid II. De wedstrijd Sparta IIRapid eindigde in een 55 gelijk spel. „SPORTIEF" TE BODEGRAVEN WEER KAMPIOEN.. Voor de 3e maal in successie heeft „Sportief" het kampioenschap in haar afdeling behaald, en wel van de 3e klasse van de Nederlandse Ta- feltennisbond, zodat automatische promotie naar de 2e klasse een feit is. Na een spannende nek-aan-nek- race met „Wilskracht" uit Noordwy- kerhout eindigden beide teams ge lijk met elk een verolren wedstrijd. In Leiden had nu de beslissingswed strijd plaats, waar Sportief met 54 zegevierde. De eerste gelukwensen kwamen van de sympathieke verlie zers, die bloemen aanboden. De ge detailleerde uitslagen waren J. Puyk J. Vermeij 2—0; G. Gijlswijk—G. Voordouw 21; J. v. d. PuttenA. v. Es 02; G. v. GijlswijkJ. Ver meij 12: J. PuykA. v. Es 2—0; J. v. PuttenG. Voordouw 02: G. GijlswijkA. v. Es 02; J. v. Put tenJ. Vermey 02; J. Puyk—G. Voordouw 20. Ook de andere teams nemen een goede plaats in op de diverse rang lijsten. Het derde team heeft zelfs promotiekansen. Al met al „Sportief" heeft ook dit seizoen weer uitstekend geboerd. Veni Vidi Vici (Leidscliendam). De resultaten van de wedstrijden in de laatste competitieweek waren als volgt: Bij de dames beëindigde het le team haar reeks wedstrijden met een 91 overwinning op H.B.S. Het 2e team moest voor de bezetting van de 2e plaats in de 3e klasse een beslissingswedstrijd spelen tegen Swallows 1 en zij wonnen deze met 54. Door deze resultaten heeft V. V.V. haar eerste 2 damesteams in de promotie voor de 2e klasse. Het 3e team verloor met 010 van Assumy 1 terwijl het 4e team met 100 zegevierde over St. Michaël 2. Het 5e team won met 7—3 van Hafa 3 terwijl het 6e team met 46 verloor van Cebusta 2 en met 100 won van Esso S.C. 1. Bij de heren verloor het 3e team met 37 van D.O.S. 6 maar het 5e team eindigde met een 73 over winning op Batswingers 7, Het junior-a team behaalde een reglementaire 100 overwinning we gens niet-opkomen van St. Michaël-a De eerste helft van de wedstrijd was over het geheel weinig specta culair. Docos had de keus en koos het windvoordeel. In deze helft moest SVLV meestentijds verdedigend spe len en was het SVLV-doel verschei dene malen in gevaar. Na 10 minu ten laat keeper Stikvoort een bal glippen en op het laatste moment schopt één van de achterhoedespelers de bal precies van de doellijn weg. Docos krijgt achtereenvolgens ver scheidene "kansen, doch de goed^ richting is nog niet gevonden. SVLV, zo nu en dan ten aanval getrokken, weet na 20 minuten een corner te forceren. De bal goed door J. Lam- boo voorgezet, ontmoet het hoofd van P. van Leeuwen en is voor de Docos-doelman onhoudbaar (10). Aanval en tegenaanval worden on dernomen, totdat de linksbinnen van Docos, Van Marwijk, met een hoog schot zijn kans beproeft. Op deze hoge bal, extra door de wind voort gestuwd, grijpt keeper Stikvoort mis en de bal draait net onder de lat in het doel (1—1). Na de rust heeft SVLV het voordeel van de wind. Na 10 minuten krijgt P. van Leeuwen van SVLV de bal toegespeeld van J. Sinnema. Na een kleine worsteling met de achterhoedespeler van Docos krijgt Van Leeuwen de bal vrij en met een hard strak schot wordt de doelman gepasseerd (2—1). ..D°cos moet weer alle krachten bijzetten om de achterstand in te lopen. In derdaad volgt er een kleine kanon- nade op het SVLV-doel, maar de achterhoede weerstaat deze druk. Uit goed samenspel komt toch de gelijk maker. Van de spilplaats wordt de bal naar rechts geschoten en van rechts naar het middenveld, waar W. Verplancke met zijn hoofd de bal in het SVLV-doel plaatst (2—2). Doch weer zal het SVLV zijn,, dat het initiatief neemt. Wanneer kort daarop de bal bij N. Stikvoort be landt, verrast hij de Docos-doelman met een lage schuiver (3—2). De wedstrijd loopt bijna ten einde en Docos zet alle zeilen bij. De bal blijft gevaarlijk zweven voor het doel en belandt tenslotte toch in het SVLV-doel (3—3). In de laatste vijf minuten komt het er op aan, wie maakt er nog een doelpunt. Beide partijen doei^ hiervoor hun best en de aanvallen zijn niet ongevaarlijk, zodat eerst bij het eindsignaal de spanning gebroken wordt: 33. Na de wedstrijd diende Docos een protest in wegens het onthouden van een elfmeterschop. Eén van de ach terhoedespelers van SVLV had een bal met de hand uit het doel ge stompt. De elfmeterschop werd door de midvoor van Docos genomen, waarbij de aanvoerder van SVLV het doel verdedigde. De elfmeter schop werd voor Docos doelpunt vier. VTLSt. Bernardus 37. Na dat Bernardus Zaterdagavond met verschillende invallers het loodje had moeten legen Altior, die hierdoor kampioen werd, trad Zondagmiddag Bernardus weer met een gehavend elftal aan tegen VTL. Bernardus wint de tos en 'kiest eerst wind tegen. S.J.Z.Morschkwartier 52. Wederom heeft SJZ de volle winst behaald. Een buit van 7 punten uit de laatste 4 wedstrijden is zeker een heel verdienstelijk resultaat. Reeds in de eerste minuut dachten wij gis teren SJZ de leiding te zien nemen toen linksbuiten Vreeswijk een prachtige kans kreeg bij een misver stand in de M.-kwartier achterhoede. Zijn schot ging echter juist over de lat. SJZ, met de harde wind in de rug, was in de eerste helft sterker dan M.-kwartier. De wind deed veel afbreuk aan het spel. Na 14 opende Th, Opdam de score met een hard schot via de onderkant van de lat. Hierdoor geïnspireerd kwam ook de Leidse voorhoede wat los, maar de SJZ-verdediging, waarin C. v. d. Drift een zeer goede wedstrijd speel de, bleek voor haar taak berekend Bij een penalty kregen de Leidenaars kans om gelijk te maken, maar het zachte schot ging naast. SJZ bleef de toon aangeven en de doorgebro ken Th. Opdam wist de stand op 2 0 te brengen. G. Vreeswijk voerde even later met een hoog schoot de voorsprong op tot 30. Ondanks de handicap van de sterke tegenwind bleef SJZ ook de tweede helft in de meerderheid. Toch kon M-kwartier de achterstand onverwachts verklei nen, toen keeper Roeleven de bal liet glippen. In het verdere verloop van de wedstrijd rehabiliteerde Roe leven zich echter volkomen door enige malen fraai te redden. Na een half uur kreeg B. v. Velzen toch zijn verdiende doelpunt, toen zijn onver wachte schot doel trof. In deze pe riode beleefde het M.-kwartierdoel een ware belegering en nadat tot tweemaal toe het houtwerk de Leid se keeper te hulp gekomen was, zag Th. Opdam kans met het vijf doel punt zyn pattrick te verrichten. Even voor het einde zagen de Leidenaars kans hun tweede doelpunt te scoren. Grote spanning was er rond de wedstrijd AltiorSt. Bernardus, die de beslissing heeft gebracht voor het kampioenschap in afd. II A. En die spanning bleef tot in de tweede helft Altior eindelijk na circa 25 minuten spelen het eerste doelpunt scoorde en zeer kort daarop ook het tweede. Het eerste half uur van de wed strijd droeg echt het kenmerk van zovele ontmoetingen, waarin een be slissing karj vallen. Zenuwachtig spel met af en toe momenten van paniek voetbal. De toss werd gewonnen door Altior. Na 7 minuten spelen kreeg St. I met 20. Hierdoor was de spanning wel gebroken. Weinige minuten later ontsnapte het Berru.-doel aan een ze ker schijnend doelpunt. Wel gaven de Bernardus-spelers zich noch niet gewonnen, maar van lieverlede ging het spel toch verslappen. Zo gingen de laatste minuten voorbij zonder dat er in de stand wijziging kwam. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, had Altior de wedstrijd met 20 gewonnen, waarmede zij kampioen is geworden van haar af deling. Hartelijke huldiging Er brak een ware ovatie los voor Het kampioenselftal van Altior. Op de achterste rij van links na*r rechts: H. Sassen, grensrechter, H. Pieterse, Th. dcn Haan, G. v. d. Hoorn Gfz., Jac. Bader, Joh. Versluis, C. Pieterse, leider, en W. Dijkman, trainer. Midden v. 1. n. r.: C. Slof, C. v. d. Hoorn Joh®, en W. v. d. Jagt, voorste rij v. 1. n. r.: S. van Straalen, aanv., B. Sassen en J. v. d. Hoorn Johz. Foto Lux, Alphen a. d. Rijn. Ondanks dat de Hazerswouders hard Bern. de eerste corner te nemen, j de kampioenen. De aanvoerder ging i \rrpT n maar deze leverde niets op. Wat laterop de schouders en kreeg bloemen kreeg Altior vrij kort bij het Bern.- aangeboden van de aanvoerder van doel en vrije trap te nemen, de balSt. Bernardus en het bestuur van kwam mooi voor doel, men wilde Altior. Men had het genoegen mogen koppen, doch er werd gemist. Dan beleven op eigen terrein kampioen kwam er voor het doel der gasten te worden. Het derde kampioenself- van stapel lopen, scoort VTL 't eerste doelpunt, als de Bernardus-keeper bij een tam schot het even te gemak kelijk wil doen 10. 5 Minuten later het de Bernardus-midvoor, die schitterend doorbreekt en onhoud baar inschiet 11. Hierna golven de aanvallen op en neer, eenmaal brengt bij een VTL-kogel de lat redding, maar als de VTL-rechtsbinnen nog maals hard inschiet is het 21. Ber nardus zwoegt nu ondanks de sterke wind om de gelijkmaker, die door de aanstormende rechtsbinnen wordt ingeschoten 22. 20 Seconden voor rust wordt het door een penalty 32 voor VTL. Na de thee speelt Bernardus met de wind in de rug en het is al direct de Bernardus-linksback die de stand schitterend gelijk maakt 33. Het is nu Bernardus, die het spel geheel in handen neemt en na 6 minuten is 't door Zandvliet 43. Twee minuten later maakt dezelfde speler er 53 an. Hierna valt Van Wieringen, die als invaller zéér goed voldeed, uit en neemt De Groot zijn plaats in. Bin nen 3 minuten scoort deze speler 63. De rechtsbinnen van Bernar dus, in buitenspelpositie, maakt er 73 van. Hiermede kwam het einde. Leidse BoysKRV 03. Er was nauwelijks afgetrapt, of de Leidse keeper liet ieder in spanning, toen hem de bal ontglipte. Op de doellijn bracht hij echter nog redding. Na 20 min. werd uit een dergelijke si tuatie gedoelpunt, daar de KRV-mid- voor de bal slechts voor het intrap pen had (01). Pas toen de links binnen na aardig samenspel het 2e KRV-doelpunt aantekende, kwamen de L. Boys wat los. Wel gaven zij geen groots spel te zien, maar dwon gen de Katwijkse verdediging toch enige hoekschoppen af. Maar in de KRV-verdediging, had Th. v. Schie, die onder de lat stond het nog lang niet verleerd. De achterhoede had zelfs „Anoul-allures' De 2e helft bleek het spelpeil aan benauwde moment, daniks dat de keeper uit, het doel is, werd er toch gered. Na een half uur spelen nam Altior de eerste corner, doch ook deze bleef zonder resultaat. Er volgde een periode van Altior- overwicht. Na 40 min. spelen dach ten we Altior de leiding te zien ne men, doch het schot ging juist langs de verkeerde kant van de staander. Het Bern.-doel werd belegerd, maar er kwamen ge§n doelpunten. De stand was nog 00, toen de rust in ging. Kort na de hervatting viel Altior weer aan, doch de Bernardus-verde- diging liet zien, dat ook zy wel wat in de mars had. Er werd veel ge speeld op de Bern.-helft, maar nog steeds bleven de doelpunten uit. Eerst na 25 min. zag de Altior- rechtsbinnen een kleine opening en met een hard schot joeg hij de bal in het Bern.-doel (10). Een groot gejuich klonk op uit de kelen der Altior-supporters. Altior had y nu de smaak te pakken. Direct kwam zij weer voor het Bern.-doel. De verde diging redde ten koste van een cor ner. Deze werd goed voor het doel geschoten en de Altior-midvoor kop te de bal in het doel. Altior leidde beide zijden heel matig. De wind in de rug was voor de KRV-voor hoede bepaald geen voordeel. Enke le malen slechts moest de KRV-kee- per op resolute wijze ingrijpen cn enkele terugspeelballen op deze kee per bracht een keer redding, de an dere keer groot gevaar. De KRV- r - binnen bracht via een L.B.-spelcr de stand op 30. Met deze overwinning en de nederlaag van Morskwartier heeft KRV zich definitief gehand haafd in de 2e kl. A. Ofschoon 6 min. na de rust Oranje Groen zijn voorsprong vergrootte tot I4, heeft toch gedurende de laatste 25 minuten de kampioenskans van Oranje Groen aan een zijden draad gehangen. Het elftal van Stompwijk- se Boys nam in deze periode het spel meer en meer in handen en drong de Oranje Groen-verdediging menigmaal in een dwangpositie. Oranje Groen startte direct in een hoog tempo en had blijkbaar geen last van de dwars over het veld staande straffe wind. De eerste minu ten waren al hoopgevend voor Oran je Groen. De altijd beweeglijke Jor- dans kreeg door een verwaarloosde dekking in de 3e minuut een schiet kans. Hard zeilde de bal, afgedreven door de wind, onder de doellat (0 1). Oranje Groen bleef gevaarlijker door betere opbouw van de aanval len en snellere afwerking. Het snelle tempo bleef gehandhaafd, wat de Stompw. Boys-verdediging handen vol werk gaf. Na 23 minuten werd de voorsprong vergroot, toen door on juist terugspelen doelman Hagen werd geslagen door een lichte bewe ging van een Oranje Groen-voet. Een vertwijfelde poging van de linkshalf strandde echter achter de doellijn (02). Stompw. Boys was nauwelijks bekomen van de schrik of de bal lag voor de 3e maal achter Hagen (03). Het stugge volhouden van St. Boys had eindelijk in de 38e mi nuut succes. Bij een opeenhoping van spelers voor het Oranje Groen-doel, schoot een der verdedigers tegen de St. Boys rechtsbinnen, die prompt van dichtbij inschoot (1—3). Allengs moest Oranje Groen het hoge tempo laten schieten. Na de rust startte St. Boys vol enthousiasme. Het succes kwam ech ter aan de andere kant. Een van de bovenlat terugspringende bal werd keihard ingezet. Een doelpunt, dat ondanks de protesten wegens ver meend buitenspel, terecht door de scheidsrechter werd goedgekeurd (14). Het bijltje werd er door Stompw. Boys nog niet bij neer ge legd. Steeds enthousiaster werd er gestreden en beide partijen bezon digden zich nogal eens aan unfair spel. Na ruim een kwartier had het harde werken succes (24). W. Mar wijk, die de St. Boys-midvoor, uitge vallen) wegens een onwillige dyspier, verving, had 3 minuten later succes. Een van tamelijke afstand gespeelde bal deponeerde hy met een onver wacht schot achter de onthutste Oran je Groen-doelman (34). Met nog 25 minuten te spelen nam de spanning steeds meer toe. Een der spelers van Oranje Groen verliet zonder enige reden buiten medeweten van de scheidsrechter het speelveld. Enige tijd later kwam hij weer terug en mocht weer mee spelen, dank zij de sportiviteit van de St. Boys-aanvoer der. tal. Na de A-junioren de A-adspiran- ten nu het eerste elftal. Toen de elftallen het terrein verlie ten werden zij opgewacht door „Arti" met muziek ging het door het dorp. Spontaan leefde ieder mee en het was feest. Zelfs van sommige wo ningen wapperde de vaderlandse driekleur. Teruggekomen aan het Parochie huis voor nog een kort samenzijn, legde het bestuur en de aanvoerder van het le elftal bloemen op het graf van de kortelings overleden voorz. Verhoef, die deze blijde dag niet heeft mogen beleven. In het parochiehuis sprak de voorz. van Altior, de heer Th. Hijdra, een welkomstwoord tot burgemeester Hoogenboom, tot de officials van de L.V.B. en Scheidsrechtersorganisatie, vertegenwoordigers van St. Bernar dus en Alph. Boys. Hij feliciteerde het le elftal en de elftallen A-jun. en a-asp. die de hoogste voetbaleer in hun afd. wisten te behalen. Daarna werd het woord gevoerd door de burgemeester, die namens het gemeentebestuur de gelukwensen overbracht. Namens het L.V.B.-bestuur en de Kath. Sportbond afd. voetbal sprak dc heer Chr. Nieuwenhuizen woorden van gelukwens. Spr. wees op de spor tiviteit van Altior. Vervolgens feliciteerden vertegen woordigers van St. Bernardus en Alph. Boys, de heer H. Bergsma, als oud-trainer, de heer C. Pieterse als voorz. der elftalcommissie, de heer C. A. Volgering als voorz. v. Arti, de kampioenen. De heer v. d. Geer v. d. scheidsr.-organisatie feliciteerde het elftal en was dankbaar hier waarde ring te ontmoeten voor de scheids rechter. Daarna ging men uiteen, vol daan en met het voornemen de R.K. Sportvereniging „Altior" te voeren naar een mooie toekomst. VNA—Altior 24. Altior trapt af en spoedig moest de VNA-keeper handelend optreden. Dc partijen wo gen aanvankelijk tegen elkaar op. Na een kwartier echter volgt een Altior-aanval. De rechtshalf is op de rechtervleugel terecht gekomen, geeft een goede voorzet cn de midvoor geeft Altior de leiding (01). Even later krijgt Altior een hoekschop te nemen, doch deze levert niets op. In tussen forceert VNA ook een paar corners, maar ook deze blijven zon der resultaat. In dc 27c minuut krijgt Altior weer een corner te nemen, de bal wordt prachtig voor doel gescho ten en fraai ingekopt door de mid voor (02). Vlak daar op echter gaa* VNA ten aanval en de Leide naars weten de achterstand te ver kleinen (12). Zeven minuten voor de rust is het de rechtsbuiten van Altior die de roos treft (13). De eerste periode na de hervatting is er een van wisselende kansen. Aan vallen over en weer. VNA probeert de achterstand in te lopen, maar voorlopig zonder succes. Eerst na 'n half uur als bij' een VNA-aanval de Altior-keeper is uitgelopen, plaatst een der voorhoedespelers van VNA de bal in het lege doel (32). Dan komt Altior in de aanval. Vlak na elkaar doelpunt Altior tweemaal, doch beide doelpunten worden ge annuleerd. Weer komt Altior terug. Nu is het de rechtsbuiten, die voor Altior de stand brengt op 24. Kort voor het einde denken we nog een doelpunt te zien maken, als de VNA keeper zijn doel heeft verlaten, maar het schot gaat juist over. Tientallen gewonden bij wedstrijd te Stuttgart Tijdens de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Zuid- Duitsland tussen V. F. B. Stutt gart en de F.C. Nürnberg in het Neckar stadion, welke 70.000 toe schouwers trok, hebben de poli tie en het Duitse Roode Kruis handen vol werk gehad met het verlenen van eerste hulp aan personen, die in het gedrang let sel hadden gekregen. Velen wa ren ook gewond doordat met flessen gegooid werd. Ongeveer 90 gewonden konden ter plratse worden geholpen, maar zeven andere moesten naar een zieken huis worden vervoerd. Na afloop van de wedstrijd sprong een meisje uit een rijden de tram, waarbij ze zulke zware kneuzingen opliep, dat men voor haar leven vreest. ForeholteRijpwetering 01. In een slecht gespeelde wedstrijd, waarin de wind het spel ongunstig beïnvloedde, is het Rijpwetering gelukt een benauwde zege te beha len. Eerst hadden de gasten wind te gen en werd vrijwel op de Rijpwete ring helft geopereerd. Doch na een kwartier bouwden de Rippers «en aanval op, die succes bracht. De Fo- reholte-back speelt terug, maar juist buiten bereik der keeper, deze duikt nog naar de bal, maar iets te laat, 01. Dan gaat het spel verder met vele corners op de Rijpwetering-ves- te, doch steeds is de keeper op z'n post, of schieten de Foreholters naast of over. Do tweede helft kenmerkte zich eerst door aanvallen van Foreholte. Daarna nam Rijpwetering het initia tief. De Foreholte-keeper is actief cn onpasseerbaar. Het laatste kwar tier is zelfs Foreholte in de meerder heid; voor het doel ontbreekt echter het goede schot. Zo kwam er geen verandering meer in de stand. ESTO II—GDS 1—1. Voor de 2e klasse van dc Goudse Bond speelde Esto de laatste thuiswedstrijd tegen de koploper GDS uit Boskoop. Voor goed voetbal was de schuin over 't veld staande harde wind een te grote handicap. Reeds na 10 minuten heeft Esto succes, als door een botsing tus sen midvoor en doelman dc bal terecht komt bij de vrijstaande rechtsbuiten, die in het lege doel kan trappen (10). Dc partijen houden elkaar in evenwicht. Aan weerszijden kruipen dc doelen door 't oog van de naald. Uit een hard schot van rechts scoren de Boskopers de gelijkmaker. In de tweede helft zien we hetzelfde spelbeeld. Maar nu krijgen de gastheren vele kansen om te doelpunten, waarvan er geen en kele benut wordt. Met gelijke stand komt het einde, waardoor GDS van de tweede plaats is verdrongen en Esto zich veilig gesteld heeft. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7