Burgemeester van Kinschot kreeg de mooiste Palmpaas Kleurige optocht trok door Leiden Rector H. Sondaal belichtte de figuur en het werk van Dante IJNSTREEK Plotseling gestorven MAANDAG 7 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Grote deelname en mooie exemplaren Ondanks de tamelijk straffe wind en het minder mooie weer, dat ten slotte op regen uitliep, is de Palm- paas-optocht, die gistermiddag door Leiden trok, voortreffelijk geslaagd. Een veel groter aantal kinderen dan verleden jaar had gehoor gegeven aan de oproep van het comité R.K. Vacantiebezigheden, dat zich ge steund wist door de Kath. Jeugdraad, en een aantal jeugdbewegingen was ijverig aan het werk gegaan om hun leden in groepen te laten deelnemen. Tegen half drie stroomden de kin deren uit alle hoeken van de stad naar het Stadhuisplein, vele bege leid door beschermende vaders en moeders, hun zelfgemaakte Palm paas trots voor zich uit dragend. Er waren prachtige exemplaren bij, ge tuigend van veel fantasie en van veel gevoel voor deze schone folklo- (Foto: „De Leidse Courant"). ristisch^ gewoonte, die helaas in het Westen des lands maar weinig meer aangetroffen wordt. Van alles had den de kinderen aan hun Palmpaas gehangen: sinaasappelen, krenten bollen, eieren, toffees, aaneengeregen krenten, rozijnen, zuurtjes, ape nootjes, enz. versierd met zilver papier en crêpe, bekroond door een van brood gebakken haantje, 't Was een bont allergaartje, kleurig, be wegelijk en vrolijk om te zien. Er was dan ook veel belangstelling rondom het Stadhuisplein. De 'deelnemers(sters) waren ver deeld in parochiële groepen, waarbij "aparte groepen van het Sint Fran- cisca Romanawerk en het Sint Fran- ciscus Liefdewerk zich aansloten. Vooraf hadden de jury's de inzen dingen gekeurd en voor alle zes groepen afzonderlijk de prijzen vast gesteld. De zes eerste prijs-winnaars kampten daarna op het Stadhuisplein om de eer zijn of haar Palmpaas aan burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot te mogen aanbieden. De jury besliste tenslotte, dat de Palm paas van vier meisjes van het S-F.R. de allermooiste was, zodat deze naai de burgemeester ging. Naar de burgemeester. In een lange optocht liepen de kinderen van het Stadhuisplein over de Aalmarkt, Kort Rapenburg en Noordeinde naar de Witte Singel, waar burgemeester en mevr. Van Kinschot hen in de voortuin van hun woning reeds wachtten. Zeer ver heugd nam de burgemeester zijn Palmpaas in ontvangst, bewonderde de keurige afwerking en beloonde de vier meisjes met een doos ver snaperingen. Ondertussen maakte mevr. v. Kinschot een praatje met de andere prijswinnaars, die vooraan mochten staan bij deze aanbieding. Tenslotte defileerden de kinderen voor het burgemeesterlijk echtpaar, waarna de stoet ontbonden werd en de parochiële groepen een Palmpaas aan hun pastorieën gngen aanbieden. Er waren in totaal 119 particuliere deelnemers(sters): St. Petruspar. 43, dekenale par. 37, Hartebrugpar. 29 en St. Leonarduspar. 10. Hierbij zijn twee welpengroepen van de St. Petruspar. en twee welpengroepen van de dek.par. inbegrepen. Boven dien waren er vijf groepen van het S.F.R. en drie van het S.F.L., zodat het totaal aantal deelnemers meer dan 150 ^bedroeg met 127 Palmpasen. De organisatoren, die zich hiervoor veel moeite getroost hebben, mogen dubbel en dwars tevreden zijn! „Tot het volgend jaar maar weer", zei burgemeester Van Kinschot, terwijl hij z'n gekregen Palmpaas in de hoogte stak. We zullen het hopen! AANVULLING VAN DE VEBO-UITSLAGEN De Zaterdag in ons blad gepubli ceerde uitslagen-lijst, verstrekt door het Vebo-bestuur, blijkt niet volledig geweest te zijn. In de rubriek Vette koeien met niet meer dan zes brede tanden behaalde G. Roos, Vijfhuizen een eervolle vermelding en G. J. v. d. Stoel uit Wassenaar twee ereprij zen. In de rubriek Vette koeien met niet meer dan vier brede tanden be haalde G. Roos. Abbenes, twee eer volle vermeldingen, terwijl J. v. d. Marei, Hoofddorp, in de rubriek Vette koeien met niet meer dan twee brede tanden een eerste prijs kreeg. De fa. Cuvelier, Leiden, kreeg' in de rubriek Vette stieren een ereprijs en J. Dimond, dc Kaag, een eerste prijs en een eervolle vermelding. Het commentaar van onze mede werker behoeft geen rectificatie. De afgewisselde koe, die voor 2.450, naar de slager, ging, was eigendom van de heer F. Westgeest uit Katwijk en was slechts ter opluistering aan wezig als kampioen van de Paasvee- tentoonstelling, die vorige week Maandag in Rotterdam is gehouden. Kath. Onderwijzers-Leiden e.o. Ondanks het prachtige mooie len teweer was toch een flink aantal le den van de Vereniging voor R.K. Onderwijzers, afd. Leiden en Om streken, Zaterdagmiddag naar De Harmonie gekomen, waar de maan delijkse bijeenkomst werd gehou den. Hun aanwezigheid werd be loond met eeen interessante causerie door de geestelijk adviseur, rector H. Sondaal, die sprak over de figuur en het werk van Dante. Om de figuur van Dante Alighieri enigszins te kunnen benaderen, moest spr. eerst een globaal over- zich geven van de betekenis der 13e eeuw in de 'christelijke geschiedenis, een der merkwaardigste en meest bewogen eeuwen, waarin kunst en cultuur bloeiden, een tijd die man nelijk en kinderlijk tegelijk was. In dit alles heeft de stad Florence, waar Dante werd geboren (1265), een zeer groot aandeel gehad. Wie Dante wil leren kennen, moet ook veel weten over de geschiedenis van Florence en van Italië, over de theo- Geen overeenkomst tussen Bloembollencultuur en Keukenhof Op de algemene vergadering van Bloembollencultuur, die vandaag te Haarlem werd gehouden, is het voorstel van het hoofdbestuur, om te streven naar het sluiten van een zo danige overeenkomst met dc Stich ting Keukenhof, dat deze permanen te tentoonstelling onder leiding komt van de vakorganisaties, met 226 te gen 221 stemmen verworpen. Het belangrijkste bezwaar was, dat de overeenkomst zou lopen tot 1970. Morgen komen wij in een uitge breid verslag nader op deze kwestie terug. HILLEGOM Ingebroken. Doordat waarschijn lijk de keukendeur niet was afgeslo ten kon ,,'n langvinger" zich gemak kelijk toegang verschaffen tot het huis van S. aan de Van den Endelaan. Een kast en het dressoir zijn door zocht, maar er wordt niets vermist. Voet-afdrukken werden ook gevon den in naastgelegen tuinen. Geboren: d. van A. M. J. van Lith en E. Bus; z. van J. A. Seysener en M. Q. A. van Hameren; z. van H. S. A. Bakker en M. A. Vos; z. van P. J. v. d. Jagt en H. M. Vis. Ondertrouwd: S. A. Koppers en M. E. Q. Langeveld; C. Bakker en C. J. v. d. Drift; C. G. v. d. Valk en H. M. C. Boot; W. J. Medemblik en T. Maagdelijn; G. Warmerdam en C. H. Heemskerk. LISSE Geboren: Cornelis Jozef Maria z. van G. P. Warmerdam en C. M. P. v. d. Stap; Maria Clazina Elisabeth Johanna d van J. G. Randsdorp en A. A. E. v. Meijgaardcn; Cornelis Ferdinandus z. van H. C. v. Vane- veld en C. E. Boelé; Pieter Cornelis z. van P. C. Faas en C. Reyerkerk; Anna Martina Catharina d. van J. L Warmerdam en C. M. J. v. d. Aart. Getrouwd: J. Reijkerkerk en J. A. Cardol. J. den Butter, te Haarlem mermeer, en M. v. Marsbergen. Overleden: Pieter Cornelis Faas 2 dagen. NOORDW1JK Op 9 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Land man in dienst kwam op het land goed „Offem". OEGSTGEEST Geboren: Rober Alescander z. v. R. Th. A. Milijcan en A. Colijn. Cor nelis Liborius A. M. z. van C. A. Fles en E. A. M. Menken. Willem z. van A. van Duijn en D. Brussee. Adriana d. van A. Zandbergen en A. Star. Mari na Maria J. d. van G. van den Haak en J. Ver we ij. Overleden: C. J. Klamer, e. v. J. C. E. Lubbert 79 j. J. Betram e. v. M. £oek 83 j. M. A. Schuurman weduwe ran P. Holkamp 75 j., A. G. Broek- ïuizen H. G. 65 j., J. v. Klaveren wed van L. van Duijn 70 j. C. C. Penseel 71 j. J. Ramp, e.v. E. H. Jaspers 70 j. J. Meijers e. v. Th. J. de Bolster 81 j. K. Oudshoorn weduwnaar van M. v. Iwaarden, 75 j. J. C. Kralt, weduwe van F. Hoger vorst 77 j. Gehuwd: L. van den Berg en A. M. Prins. VOORHOUT 25-jarig jubileum. -- Zaterdag j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer Leonardos Bastianus van der Lans zijn eerste schreden zette in het ex port- en bloembollenkwekerij-bedrijf van de fa. Wed. P. Verdegaal. De jubilaris was toen 11 jaar, dus net van de schoolbanken af. De heer van der Lans heeft zich bij deze firma op weten te werken tot een vakman van formaat. Zo heeft hij momenteel de verantwoording voor het verzor gen van het hyacinthenvak, dat bij zondere kennis vereist. Dat de jubilaris bij zijn patroons ook gewaardeerd wordt bleek Zater dag wel uit het feit, dat hij met zijn echtgenote des morgens door één der firmanten werd afgehaald. Op het zedrijf volgde een toespraak waarin hulde werd gebracht door de heer J. Verdegaal. Ook ontbrak de gebruike lijke enveloppe met inhoud niet. Het gehele personeel was ook mede geno digd en namens hen bood de heer- Alb Augustinus een Delftsblauwe schemerlamp aan. Des avonds had er ten huize van de firmant H. Verde gaal een gezellige bijeenkomst plaats, waaraan het gehele personeel deel nam Na afloop van deze bijzondere dag dankte de heer v. d. Lans. Van de afdeling K. A. B. en St. Deus De- dit ontving de jubilaris blijken van waardering in de vorm van twee le vensmiddelen manden. Geboren: Anna M., d. vani L. L. Bax en M. Brama; Gerardus B. M., z. van J. C. Kortekaas en D. Jonker; Bernardina M. J. M., d. van H. J. v. Kampen en A. A. Kortekaas; Ce cilia H., d. van A. J. Diemei en A. H. v. d. Nouland; Hendrikus C.. z. van J. W. v. Leeuwen en C. C. Lan- geslag. Overleden: Henricus Ruigrok 45 j.; WARMOND Doorlichting op T. B. C. Mor gen. Dinsdag, is er geen gelegen heid om zich te laten doorlichten op T. B. C. Degenen, die nog niet zijn doorgelicht hebben hiertoe nog ge legenheid Woensdag van 10.30 tot 12 uur, van 14 tot 15.30 uur en Donder dagavond van 79.15 uuï. WASSENAAR „R.K. JONGEREN EN „STELLA MARIS" GAVEN PASSIE-AVOND. In het R.K. Verenigingsgebouw werd Zondagavond een stemmige Passie-avond verzorgd door de to neelgroep van de R.K. Jongeren en de R.K. Oratoriumvereniging „Stel la Maris". „Stella Maris" voerde Haydn's oratorium „Die sieben wor- te des Erlösers am kreuze" uit met medewerking van een strijkkwartet en van een viertal solisten: de so praan Elisabeth Stoltenhof, de alt Rijkje Wolleswinkel, de tenor Jan Danekaarts en de bas Wim Hüner. Het geheel stond onder leiding van de heer Q. H. J. Calis. Met deze uit voering, die een tot in alle onderde len uitstekend verzorgde indruk maakte is Stella Maris haar stelregel: liever wat minder uitvoeringen, maar dan ook tot ir. de perfectie voorbereid, trouw gebleven. Op de prestatie van het koor, noch op de samenwerking met solisten en strijk kwartet viel zelfs voor de strengste citicus veel aan te merken. Verzorgd was ook de voordracht door een groep R.K. Jongeren van de passie-overdenking „Goede Vrij dag" geschreven door Kees Meekel en Gabriel Smit. Jan v. d. Kooy droeg de proza-gedeelten, die de overdenkingen van de 14 kruisweg staties inleidden, op uitstekende wij ze voor. De statie-overdenkingen werden om beurten door leden van de R.K. Jongeren gedeclameerd. De grote zaal van het Verenigings gebouw was goed bezet, al had deze stijlvolle passie-avond nog groter belangstelling verdiend. Geboren: Alijda Johanna Maria, dr van G. B. Albers en C. M. Verdel; Rudolf Marcel, zn van A. van Hou- welingen en A. de Bruijn; Jacobus Theodorus Gerardus, zn van A. B. Groenewegen en G. N. C. de Vos; Jacob, zn van R. J. Mulder en H. Thierry; Cornelia, dr van B. C. Smit en W. C. Biemond; Gabrielle Marie Theodore Hubertine, dr van P. T. H. M. Rikkers en L. M. H. G. Stule- meijer; Paulus Gregorius Jozef Ma ria zn van N. Vlaar en C. G. Schoe- maker; Richard Philip, zn van C. P. K. Winckel en E. G. Gleichman, Overleden: Adrianus van der Sman, 79 jr e. van E. Schenkels; Grietje Engelenberg, 79 jr wed H. H. Oosterwijk; Adrianus Johannes An- thonius Jozefus Rotteveel, 14 jaar; Johanna Bertha Geertruida Enker, 62 jr e. v. L. G. Goldschmeding; Pieter Johannes Samuel Cramer, 72 jr, e. v. A. P. van Deventer; Pieter Spierenburg 4 jaar. Ondertrouwd: H. E. Baron van As- beck, te 's-Gravenhage en A. M. de Jong; L. A. van Esch, Vlijmen en H. C. M. van der Kroft; H. J. Drossaart Lulofs, Emmen en A. A. Tresling; H. S. Buyze, 's-Gravenhage en M. J. Ontrop; L. Valkenier, Rotterdam en D. Tymstra. Getrouwd: W. N. van Egmond en C. J. de Bel; N. L. Oudshoorn en A. P. Beyersbergen; C. C. Moret en H. Oly. ZOETERMEER Geboren: Cornelis J., z. van C. J. Gouweleeuw en W. Wensveen; Sijke J., d. van H. Jongma en M. Leemberg. Ondertrouwd: H. J. Nyveld 25 jf. en J. M. van Dyk 29 jaar: P. van Herwijnen 26 jaar en M. W. Kolen brander 20 jaar. Getrouwd: M. M. IJreugelmans 28 jaar en M. J. Arkensteijn 25 jaar; C. C. Vreugdenhil 26 jaar en G. J. C. Verboom 22 jaar. Overleden: W. A. Buys, 69 jaar, echtgenote van M. P. v. Zetten. logische en philosophischc stromin gen van die tijd, over alle weten schap ook. die Oost en West bijeen gebracht hadden. Pas dan kan men iets begrijpen van Dante, de man die fel bewogen werd door de liefde, maar evenzeer gestuwd, werd door de haat, de man die de Kerk vurig beminde en haar fouten geselde. Van deze tijd gaf Dante in zijn we reldberoemde dicht-verhaal „La Di- vina Commedia" „De Goddelijke Comedie" een brandend verslag. Van Dante's jeugd is weinig be kend. Hij stamde uit de lagere Ro meinse adel en ging zich op 30-ja- rige leeftijd met de politiek be moeien (Wclfen-Ghibellijnen), waar uit zijn felle haat tegen Paus Boni* facius VIII gesproten is. Vermoede- liji: was Dante in 1300 te Rcme om het Heilig Jaar te vieren. Op dc te rugweg bereikte hem het bericht, dat hij uit Florence verbannen was, hetgeen de aanleiding vifn zijn Di- vina Commedia is geweest. Er is een vrouwenfiguur, die in het leven van Dante en in zijn be roemde boek een grote rol gespeeld heeft: Beatrice, een buurmeisje, voor wie Dante reeds op jeugdige leeftijd een onuitblusbare liefde op vatte, hoewel hy nooit met haar ge trouwd is. In zijn boek „Vita Nuo- va" (het Nieuwe Leven) zijn de gedichten samengebracht, die Dan te voor Beatrice heeft geschreven. Hij had haar beloofd een gedicht te schrijven, dat „de hemel ran de aarde zou verbinden", maar zijn bal lingschap was er oorzaak van, dat hy het niet beëindigde. La Divina Commedia Dante begon toen aan zijn Divina Commedia, waarin als twee polen zijn liefde voor Beatrice en zijn haat ten opzichte van iedereen die hem kwaad deed, tegenover elkaar staan. Dit boek werd voor hem een open bare biecht en een aanklacht, waar in hij zijn sensitieve natuur en hoog moed eerlijk bekende en beleed. Theologisch is Dante steeds juist ge bleven, doch vaak is het werk wrang en niet zelden zonder willekeur. Dante zag in Beatrice alle deugden en goddelijke genaden gepersonifi eerd. Zij was de inspiratrice van al het goed. „Wie haar ooit heeft ge sproken, kan nooit meer verloren gaan", schreef Dante. In het tweede deel van zijn cau serie behandelde spr de drie delen Hel, Vagevuur en Hemel, waaruit de Divina Commedia bestaat. In ge dachte maakt Dante een reis met Virgilius als gids. die hem wijst op het bekende opschrift boven de Hel „Laat alle hoop maar varen, gij die hier binnentreedt". Steeds dieper daalt Dante af in de Hel en ontmoet er z'n vijanden. Na dit zeer realistische gedeelte schrijft Dante over het Vagevuur in een andere sfeer, lyrischer, met iets bemoedigends, waarin dc hoop op verlossing tot uiting komt. Ook in het Vagevuur begeleidde Virgilius hem, maar plotseling was dc gids verdwenen. Dante barstte hierover in snikken uit, totdat ploteeling Bea trice voor hem stond, die hcip zei „Schrei over erger dingen" en die hem verweet, dat hij zich van haar had afgekeerd. In het derde deel leidt Beatrice Dante door de Hemel, waar hy St. Bernardus ontmoet, die hem de weg wijst naar de H. Maagd en via Haar naar God. Rector Sondaal besloot zijn uiter mate interessante causerie met de aanwezigen aan te sporen zich te verdiepen in de persoon en het werk van Dante. Afgevaardigden benoemd De vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer S. Neefjes, benoemde na de pauze tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering te Haarlem de dames H. J. Doove, Leiden, en A. Omtzigt, Zoe- terwoude, en de heren T. Boortman en W. v. d. Hoogen, Noordwijker- hout, J. Ponsioen, Oud-Ade, J. van Hameren, L. v. Veldhoven, N. Vree burg, N. v. Wijk en W. Zandvliet uit Leiden. Tot afgevaardigden naar dc Ver bondsvergadering te Utrecht werden benoemd mej. H. J. Doove en de he ren L. v. Veldhoven, N. Vreeburg en W. Zandvliet, allen uit Leiden. PASSIE-AVOND IN DE DEKENALE PAROCHIE. Gisteravond werd voor de paro chianen van de dekenale parochie in de zaal Maria Gijzensteeg een Passie-viering gegeven. De verzor ging van deze viering was in handen van de werkgroepen van het Jubila- te-koor en de Paulusstam van de Verkenners. Muzikale medewerking verleende het koor ,,'t Zonnelied", o.l.v. de heer A. Martijn. Het pro gramma, deels bestaande uit decla matie, deels uit toneel, bewoog zich op een stijlvol plan, en behandelde hoogtepunten uit Christus' lijden. Zo zag men in de Hof van Olijven Satan, die probeerde Jezus af te hou den van Zyn Kruisdood, door Hem Zijn Lijden als een dwaasheid, als een droom voor te spiegelen; later Barrabas, die verbaasd is over het feit, dat hij is vrijgelaten. Telkens stipten de medewerkers verschillen de punten heel mooi, soms ook heel zuiver aan. Het gedicht „Ten zyn de Joden niet" werd met piëteit opgedragen aan de gestorven Christus. De werk groepen hebben uitstekend werk ge daan en waar het de Paulus-stam betrof: deze speelde vrij en enthou siast het toneelstukje .Waarom St. Petrus te laat op Kalvarië kwam". Enigszins terughoudend, maar niet minder enthousiast declameerde de werkgroep van Jubilate „De Vrou wen bij het Graf". Ter afwisseling van declamatie en toneel zong ,.'t Zonnelied" enige liederen op zeer verdienstelijke wijze. Wie veilig loopt, loopt langer mee. Verbond voor Veilig Verkeer WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). LAJER OPKLARINGEN Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later enkele opkla ringen. Krachtige tot matige wind aanvankelijk tussen Zuid en Zuidwest, later tussen Zuid west en West. Morgen overdag iets kouder. 8 April: zon op 5.59, onder 19.23; maan oj 17.35 en onder 5.09 uur. Burgerlijke Stand Overleden: E. J. M. Hilders d. 4 m. Geboren: Carla d. van M. J. Kooy en H. Penseel. Nicolaas Wilhelmus z. van N. H. Hoogduin en J. E. C. Edelaar. Lucas z. van L. Nagtegaal en C. van de Wiel. Jacobus Adrianus z. van F. Sanders en H. J. Hoogenboom. Catharina Hendriena Maria d. van C. H. Starrenburg en T. H. van der Wal. Arie Johan z. van A. Oexman en J. Geitenbeek. Martinus Eduardus Alouis z. van A. Mornout en E. M. C-eerlings. Hans z. van J. Blansjaar en M. E. Wassink. DR. MR. IIUGENHOLTZ ERELID KöLLNER TIERSCHUTZ VEREIN. De voorzitter van de Wereldfede ratie voor Dierenbescherming, dr. mr. W. Hugenholtz te Leiden, is benoemd tot erelid van de Köllner Tierschutz- verein, een van Duitslands oudste ver enigingen voor dierenbescherming (Keulen). ALPHEN AAN DEN RIJN Diploma's Nutsambachtstekenschool Zaterdagmiddag vond in de grote zaai van het Nut de uitreiking der diploma's plaats van dc leerlingen der Nuts-ambachtstekenschool. Dc voorz. van het schoolbestuur, de heer P. Duinker jr., opende met een kort welkomstwoord, in het bij zonder gericht tot de heer A. J. Dek ker, weth. van onderwijs, de heer W. v. d. Bijl, gedelegeerde van het gemeentebestuur, de neer W. Plomp, voorz. van de Nutsstichting en de heer W. B. Kroon, oud-leraar. De directeur, de heer R. Vis bracht hierna zijn jaarlijks rapport uit. Hier bij wees spr., er op, dat om te sla gen in het leven meer nodig is dan een diploma. Vooral de wil moet er zijn om vooruit te komen in de maatschappij, oen maatschappij, waarin steeds meer wordt geëist van de mens. Hoewel het gezegde „ken nis is macht" thans meer nog dan voorheen opgeld doet, heel belang rijk is ook op welke wijze men zijn kennis in de praktijk toepast. Het schooljaar werd begonnen met 207 leerlingen en geëindigd met 187. Dit jaar is voor het eerst cursus gegeven voor personeel van Houtwerven en Houtzagerijen. Deze cursus werd overwegend door ouderen gevolgd, welke allen geslaagd zyn. Medegedeeld werd dat ir. D. Boot het volgend jaar niet meer als leraar zal optreden. Bijzondere vermelding ontvingen W. Houtman, P. J. G. v. d. Louw, T. Westerhoud, P. G. Banjelmeijer en J. v. Dam. Diploma's werden uitgereikt aan: Electriciens: W. Rijlaarsdam. IJzeren scheepsbouwers: J. v. Dam. Houten scheepsbouwers, T. Wes terhoud, J. v. d. Stouwe, Ant. H. v. Gils, 1 niet. Schilders: Redegeld, Chr. N. de Jong, T. Russenbcrg, H. v d. Laan. Autotechniek: N. Bode, 1 niet. Mach. bankwerkers: P. G. Bardel meijer. P. Waar, D. Tollenaar, A. C. de Riik, C. A. Goedhart, Th. Godt- help, 1 niet. Bouwkunde: Joh. H. Fransen, C. Akerboom. T. J. Balder, H. J. A. Boeren, Th. Dongelmans. H. Diis, P. Th. J. S. Jeu, G. Karten, T. Smal, J. Schreuders, E. TromD, J. A. Ver donk. J. v. Oosterom, Th. Meiier, H. A. Minderman, P. C. Ooms, C. Ant. v. Engelen. Tennisseizoen op koinst. Als het mooie voorjaarsweer zich bijtijds aandient zal de Alphense Tennisbaan, naast het Bospark a.s. Zaterdag 12 April weer worden geopend. De R.K. „ATC", die mede van deze baan ge bruikt maakt, heeft de gehele Zon dag de beschikking over de banen alsmede elke Zaterdagavond en op een nog nader aan te wijzen avond in het begin van de week, vermoe delijk zelfs twee avonden. De com petitie van de R.K. „ATC" vangt 27 April a.s. aan met een wedstrijd tegen dc Leidse „LTC", welke, wedstrijd te Alphen zal worden gespeeld. Het le team van ATC is als volgt opgesteld: Heren: W. Allart (cap tain), A. v. d. Burg, G. Ponsioen, W. J. Verwegen: Dames: B. Dongel mans, K. Hofman, L. Hofman en N. Venne. De heren W. Allart en W. Verwe gen zullen de nieuwe leden in strueren. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij genoemde heren, wonende respectievelijk Stationsstraat 17 en Julianastraat 63. BODEGRAVEN Gouden jubileum. De heer N. Schellingerhout herdacht het feit, dat hij vijftig jaar geleden bij dc firma Turkenburg in dienst trad. Na aan vankelijk in het pakhuis te hebben gewerkt, werd hij in 1920 Turken- burgs eerste chauffeur. In intieme kring werd hem door burgemeester Croles het eremetaal der gemeente overhandigd. Uit het politic-rapport. Tegen de chauffeur H. v. d. B. werd proces verbaal opgemaakt omdat hij na be schadiging van een tuinhek, de bewo ner, die hem er over onderhield, nog een slag in het gezicht had gegeven. Comité ouden van dagen. Door het uittreden van de Zwammerdam- mers (overigens in vriendschappelijke geest) heeft het Bodegraafsc comité wat meer armslag gekregen, daar het nu de zorg voor 100 mensen minder heeft. Nu men in Zwammerdam wat ervaring heeft opgedaan, wil men daar nu voortaan zelf dc organisatie ter hand nemer. HAZERSWOUDE Toen Zaterdagmiddag de heer A. v. Rijssel, werkzaam bij dc firma K. We zelenburg op zijn bromfiets in de Dorpsstraat reed, werd hij plotseling onwel en viel van zijn bromfiets op straat. Een paar dorpsbewoners, die het ongeluk zagen, snelden toe en brachten hem in een woning binnen. De onderwijl ontboden dokter Meijst die spoedig ter plaatse was, kon slechts dc dood constateren. Het stof felijk overschot is daarna overge bracht naar zijn woning. Geboren: Wijntje Anna d. van C. Hunink en M. Peters. Rcina Jo hanna d. van J. de Bruin en R. H. Rod ijk. Overleden: Willy Maria Wassing 7 weken. TER AAR Geboren: Cornelis z. v. C. Pij per en M. Jansen. Cornelia W. M. d. van C. v. d. Hoorn en A. Th. Touw. Catharina W„ d. v. A. v. d. Hav.en en J. W. Bardelmeijer. Anna M„ d. v. H. A. Egberts en C. E. Campfcns. Wilhelmina J. M„ d. v. P. Haven en J. W. Bardelmeijer. Anna M. d. v. B. v. Heusden en L. Kroon. Jozef J. M. z. v. P. H. Valentijn en K. M. Keijzer. Petronella d. v. G. Hoge- ns en P. Bol. Ondertrouwd: Jacobus G. A. Schol- tes en J. A. A. Akerboom 30 j. J. W. v. d. Hoorn 28 j. en C. A. Egberts 24 jaar. Gehuwd: J. Stigter 23 j. en P. Win- gelaar 23 j. C. J. Lek 19 j. cn E. J. C. v .d. Laan 21 j. Overleden: J. Gerling 59 j. DE KWAKEL Geboren: Marthta Erna Maria, dr van W. M. Plasmeijer en M. J. de Groot; Petrus zn van A. M. Theunis- sen en H. E. Tooncn; Paschasia Theo dora dr van D. Kluis en P. van Hil- ten; Christina Catharina Theresia Maria, dr van D. H. M. Dentenecr cn W. I. Vermeulen. Ondertrouwd: J. C. Bakker 31 jr en G. A. Winter 32 jr; H. J. Konst 24 jr en J. B. Hoogenboom 21 jr. Overleden: J. G. M. Koeleman 1 j. RIJNSATERWOUDE Geboren: Catharina Berdina Maria, d. van L. P. Loos en A. M. van den Hoek; Leonardus Martinus, z. van A. W. Janssen cn M. van Vliet. Gehuwd: K. R. Reumerman 25 j. te 's Gravenhage en S. E. van Iperen 24 j. Overleden: Nolda van Lingcn 76 j. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 7 April. Vee. Aanvoer: 1497 totaal, waarvan 835 vette koeien en ossen, 662 varkens. Pr(jzen: vette koeien 2.903.15, 2.702.80, 2.40—2.60, varkens 2.10, 2.07 en 2.03 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer iets minder, handel slepend, prijzen iets stijver; varkens aanvoer groter, han del aanvankelijk vlot afloop traag, prijzen gemiddeld traag.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3