DUINSTREEK RIJNSTREEK J. Boot vierde gouden jubileum jaarvergadering Alphense Boys Bom-brief op Duitse consulaat te Den Haag WOENSDAG 2 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN Heden herdacht de heer Jac. Boot, directeur van de scheepswerf D. en J. Boot te Alphen a. d. Rijn, de dag, dat hij 50 jaar aan het bedrijf ver bonden is geweest. Aanvankelijk was de heer Boot belast met admi nistratief werk, doch al spoedig, in 1916, leidde hij samen met een broer de scheepswerf „De Vooruitgang" te Gouwsluis. Omstreeks het jaar 1925 werd hij directeur van de scheeps werf „De Industrie" aan de Emma- laan te Alphen a. d. Rijn. Dat het personeel van de werf de directeur weet te waarderen bleek vanmor gen, toen in de houtloods een huldi ging plaats vond. De jubilerende di recteur werd namens het personeel toegesproken door de heer W D. de Zwager, die van hem zeide, dat hij steeds op waardige wijze de voetstap pen van zijn vader heeft gedrukt.' Vanzelfsprekend waren er in de loop van de tijd wel eeens tegensla gen, doch deze hebben nooit tot verwijdering aanleiding gegeven, maar steeds tot grotere samenwer king. Namens het personeel bood de heer de Zwager de directeur een siervaas aan. Mevrouw Boot kreeg bloemen. Vervolgens sprak de werkbaas, de heer B. C. M. Werther, die de jubila ris typeerde als een streng en nauw keurig mens, met wie het aange naam was om samen te werken. Weth. A. J. Dekker noemde het bedrijf de trots van de gemeente en spr. huldigde de jubilaris om zijn grote werkkracht. De heer C. Burggraaf sprak na mens de werf „De Vooruitgang" en bood een bloemenmand aan. De heer M. Slinger van de moto- renfabriek „De Industrie" bood even eens bloemen aan. Tenslotte spraken nog namens het kantoorpersoneel, de neer J. v. d. Linden en de hoofdboekhouder, de heer'M. v. d. Neut. De jubilaris dankte voor de vrien delijke woorden en de geschenken. Hij zeide zijn werk steeds met vreug de te hebben verricht. MEISJE AANGEREDEN DISTRICTSVERGADERING K.A.J. Maandagavond werd te Aar 1 an derveen een Districtsvergadering van de Katholieke Arbeiders Jeugd gehouden. De voorz., de heer A. Kwakken- bos, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna de districtsaalmoe zenier, kap. L. Biemans uit Alphen aan den Rijn een uiteenzetting gaf van de in Alphen gehouden bijeen komst van de Pioniersgroep. Spr. wees op het belang van deze groe pen voor de diverse afdelingen en hoopte ook, dat gehoor zou wórden gegeven aan de oproep van het dioc. best urn* om dergelijke pioniersgroe- pen op te richten. Hierna kwam de diocesaan aal moezenier A. Huyboom aan het woord, om de vierde les van de In- leidingscursus van de Kajotterlei- Omstreeks 17.40 uur werd gisteren de 14-jarige wielrijdster G. v. R. in ders uiteen te zetten, de Emmalaan ingehaald en gepas seerd door een vrachtauto. Onmid dellijk hierna wilde het meisje links de de Ruijterstraat inzwenken. Uit de tegenovergestelde richting nader de de heer A. v. D. met zijn luxe auto, die plotseling de wielrijd ster voor zich zag. De heer v. D. remde heel krachtig af. Een aanrij ding evenwel kon hij niet meer voor komen. Het meisje werd tegen de grond gesmakt. Zij bekwam diepe snijwonden aan de linkerknie. Dr. H. v. Kooten verleende geneeskun dige hulp. Dank zij het krachtig en snel ingrijpen van de autobestuur der werd een ernstig ongeval voor komen. Spr. gaf een historisch overzicht van het ontstaan v daneKA.J. door het leven te schetsen van mgr. Car- dijn, internationaal aalmoezenier en tevens oprichter van deze Jeugdbe weging. Heel concreet behandelde spr. het van het ontstaan van de K.A.J. door zien, oordelen en handelen, een ka tholieke sfeer in het arbeidersmilieu wil brengen. Na deze zeer interessante inlei ding, welke door de aanwezigen vol aandacht werd beluisterd, deelde aalmoezenier Biemans nog mede, dat de volgende bijeenkomst op 12 Mei zal plaats vinden, wederom te Aarlanderveen. Voorzitter Winninghoff sprak een hartig woordje over dit seizoen BOSKOOP Oud-leerlingen tuinbouwcursus. Op de maandelijkse bijeenkomst van de oud-leerlingen Tuinbouwcursus was slechts weinig materiaal ter be spreking medegebracht, zodat de heer Bulk al spoedig het woord ver kreeg voor zijn causerie over beel den van Oud-Boskoop. In zijn inlei ding vertelde de heer Bulk, dat hy reeds sedert vele jqren ansichtkaar ten en foto's van Oud-Boskoop ver zamelt, zo ongeveer van de laatste 80 jaren. Daarna vertelde spr. vale bijzonderheden, die met ansichtkaar ten, foto's en lantaarnplaatsjes, wer den toegelicht. Vervolgens ging spr. over tot een bespreking aan de hand van ver vaardigde plaatjes. Door de Gouwe verbreding heeft het dorp een totaal ander beeld gekregen. De nauwe maar gezellige Dorpsstraat is ver dwenen. Het prachtige water langs het Torenpad viel ten offer aan de doorbraak van de Achter Kade naar het centrum. Verdwenen is ook het Achterdijkje, de draaibrug over de Gouwe, het oude brugwachtershuis je het oude gemeentehuis, het eerste gedeelte van de Voorkade en Den Ham en nog vele andere plekjes. De heer Bulk mocht voor zijn causerie een langdurig applaus in ontvangst nemen. LANGERAAR JAARVERGADERING VAN HET WIT-GELE KRUIS. Even regelmatig als het werk van het Wit-Gele Kruis zich uitbrendt, zodat steeds meer gebieden van de gezondheidszorg tot het werkterrein der vereniging gaan behoren, even regelmatig daalt de belangstelling van de leden voor de vergaderingen. Het heeft er de schijn van of velen het Wit-Gele Kruis meer beschouwen als een fonds of verzekering dan als een prachtig werk van katholieke naastenliefde. Ook op deze jaarver gadering was de belangstelling der leden zeer gering. De voorz. de heer Cor. Hoogervcrst betreurde dit wei nige medeleven. Na lezing der notu len bracht de heer A. P. Uyttewaal een uitgebreid verslag uit over het werk der vereniging in 1951. Hierin werd met zeer veel waardering ge wag gemaakt van het vele werk door Zuster Cornelia verricht in dienst der vereniging. 4482 Bezoeken werden door haar genoteerd, dat is ruim 80 per week! Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1.1. 449 Hieruit bleek, dat nog niet alle gezinshoofden lid zijn. De penn., de heer A. W. v. d. Hoorn, die rekening en verantwoording^gaf over het beheer der financiën, het jaar werd geëindigd met een klein batig saldo wees op het feit, dat er nog een zestig gezinnen niet tot de ver eniging zijn toegetreden. Niet alleen, dat de vereniging hun contributie mist ook het totaalbedrag der sub sidie door de gemeente verstrekt, is van het ledental afhankelijk. Namens de controle commissie sprak de heer P. Blom zijn lof uit over het gevoerde finantiële beleid. Hoewel de boeken en bescheiden van de penn. in het vervolg door accoun tants zullen gecontroleerd worden, werd toch besloten uit de leden een commissie te benoemen. Hiervoor worden aangewezen de heren Joh. v. d. Hoorn, P. van Rijn en B. Zwirs. De aftredende bestuursleden de heren A. W. v. d. Hoorn en J. Zwirs werden bij enkele candidaatstelling herkozen. De penn. van het Begrafenisfonds ,.St Joseph" bracht hierna verslag uit over de financiële toestand van het fonds. Hieruit bleek, dat het jaar 1951 werd afgesloten met een verlies van 100 40. Het aantal leden be draagt 344. In 1951 werden 19 begra fenissen verzorgd. De voorz. deelde mede dat de ta rieven voor niet-leden voortaan zijn: klasse I 100.klasse II 65. klasse III 60. Bij de rondvraag werden door enige leden enkele vragen gesteld, die door de voorz. naar genoegen werden be antwoord. Aan de heer Van Rijn werd verzocht de dank der vereniging over te brengen aan de kath. raadsfractie. len bewaren. Hij introduceerde te vens zijn opvolger, de heer v. d. Pijl van HBS. De nieuwe commissie van het trai ningsfonds bestaat uit de heren A. de Korte, Klarenbeek, B. Haver kamp, Q. Edelaar en A. Kouwer. Aan de elftalcommissie werd door het bestuur de heer M. Beerepoot ambtshalve als voorzitter aangesteld. ZOETERWOUDE Raadsvergadering. De raad van Zoeterwoude komt morgenavond in spoedeisende vergadering bijeen in verband met de aanbieding van een geldlening voor de woningbouw. Een bruin pakje met twee draadjes! Onder vrij grote belangstelling hield de RKVV Alphense Boys" Dinsdagavond in Hotel „Centraal" haar 21e jaarvergadering. Deze werd o.m. bijgewoond door de oud-g.a., ka pelaan E, G. Duym uit Haarlem, die op de dag van zijn verjaardag deze vergadering kwam bijwonen, waar in van hem afscheid zou worden ge nomen. De voorz., de heer C. J. Winning hoff, liet in zijn openingswoord te leurstelling blijken over de resulta ten van de competitie 1951/52 Het le elftal miste de eindvolharding. De gemakkelijkste wedstrijden werden verloren. Het 2e elftal kwam zeer gehavend in de strijd, aanvullingen waren nodig uit lagere elftallen met dien verstande, dat het 3e werd ge spaard. Dit elftal heeft hiervan ge profiteerd; ze heeft deze kans benut en is kampioen geworden. De resul taten van de junioren, evenals de adspiranten, stemmen tot tevreden heid. Zij bezitten de noodzakelijke goede geest. In deze competitie is aan de goede naam van de Boys ge weld aangedaan, moest de voorz. tot zijn teleurstelling erkennen, maar hij wilde dit constateren vooral om de leden tot bezinning te brengen. Het aantal strafzaken, waarin de Boys betrokken zijn geweest was veel te hoog. Zulks culmineert in het sterk teruglopen van het aantal le den. De competitie werd aangevan gen met 185, nu zijn er nog plm. 160, terwijl het 5e elftal, mede hierdoor moest verdwijnen. De heer Winning hoff achtte de toestand zeer onbe vredigend en riep de getoonde men taliteit onverbiddellijk een halt toe. Spr. noemde enkele remmende fac toren, welke weggenomen zullen en moeten worden. Met teleurstelling releveerde spr., dat het nog niet mo gelijk is gebleken een onontbeerlijk clubblad uit te geven, maar hieraan wordt ernstig gewerkt. Er zal ook zeer ernstig moeten worden getraind. Als lichtpunten in de historie van A. B. noemde spr. met dankbaarheid jegens de medewerkers de bouw van zitplaatsen op het voetbalveld; zij het ook op bescheiden wijze, is dit toch een goed begin; ook het nieuwe hek bij de ingang van het veld voor ziet in een dringende behoefte. Hierna sprak de heer M. Beere poot, namens de leden een hartelijk afscheidswoord tot kapelaan E. G. Duym, die hij een sportieve g.a. noemde. Het schip van A. B. heeft het afgelopen jaar in stormen ver keerd. Dat het toch niet is onderge gaan, is te danken aan het doortas tend optreden van het bestuur. En dit bestuur bezat ook kapelaan Duym, die behalve in geestelijk op zicht ook sportief een sterke kapi tein bleek. Ter herinnering bood spr. een vulpen en vulpotlood aan. Kapelaan Duym, zeer getroffen en verrast door deze geste was erken telijk voor deze uiting van dank baarheid en sprak de Boys bemoe digend toe voor de toekomst. De secr., de heer P. J. Schipper verzorgde de diverse verslagen. De heer Jac. Winkel, penn. maakte dui delijk, dat hoewel dank zij de royale gestes van het kerkbestuur en van de trainer, de heer P. Schouten, de ver eniging belangrijk kon inlopen op het grote tekort van het vorig jaar, ze toch nog niet „boven Jan" is. De heer W. v. d. Louw bracht een goedkeurend rapport uit over het beheer der financiën. In de nieuwe kas-controle-commis- sie werden benoemd de heren W. v. d. Louw en A. F. Redegeld. De nieuwe g.a., kapelaan L. Bie mans werd geïnstalleerd. Hij maakte vervolgens zijn entree met 'n pittige toespraak. Bij de periodieke bestuursverkie zing werd de heer P. J. Schipper met alg. st. herkozen en in de vaca ture wegens bedanken van de heer L. Vrisekoop, de heer P. v. d. Zwet (op bestuurs-voorstel) bij acclama tie gekozen. De heer Vrisekoop oogst te dank. Hierna werd afscheid geno men van de trainer, de 'heer P. Schouten, die, nu hij de „vijf kruis jes" heeft gehaald, meent zijn plaats aan jongeren te moeten afstaan. De heer Winninghoff gewaagde hierbij van vriendschapsbanden, die nimmer zullen worden verbroken. Een ciga- retten-aansteker zal dienen als aan- 9 personen denken. Dc heer Schouten zeide aan werd toegepast. Het consultatie- de Boys goede herinneringen te zul-1 bureau heeft 26 zittingen gehouden, Het A.N.P. kreeg door de procu reur-generaal in Den Haag, mr. D. J. v. Gilse bevestigd, dat Maandag middag op de Duitse ambassade een brief (langwerpig formaat) bezorgd werd, bestemd voor de Duitse dele gatie, die op het ogenblik in kasteel Oud-Wassenaar met vertegenwoor digers van Joodse organisaties on derhandelt over schadevergoeding aan verdreven en gestorven Duitsers van Joodse bloede. Het was een brief van licht gewicht. Een frankering van 15 cent port zou voldoende zijn geweest. Er was ech ter voor 40 cent postzegels opge plakt. De brief was in Amsterdam afgestempeld. Op de Duitse ambas sade werd de brief aan een zijde opengemaakt. Men zag toen, dat zij bestemd was voor de Duitse delega tie. Per koerier werd de brief daar op naar hotel De Witte Brug door gezonden, waar de Duitse delegatie logeert. Daar sneed men de enve loppe aan de zijkanten verder open. Daarbij kwam een draadje aan het licht, dat aan enkele vellen papier was bevestigd. Het bewuste draadje werd doorgeknipt, doch aangezien men door een en ander argwanend was geworden, werd de politie ge waarschuwd. De politie ontdekte, dat wanneer dc vellen papier uit de enveloppe getrokken zouden worden het draadje aan een ontsteker (detonator) zou trekken. Tussen de vellen papier lag een licht donker bruin pakje met 'n heel klein droog batterijtje. Men ver moedt, dat wanneer aan het draadje getrokken zou zijn, de batterij stroom afgegeven zou hebben, die de stof in het bruine pakje tot ontploffing zou hebben gebracht. Het is nog niet met zekerheid bekend of dit bruine pakje explosieve stoffen bevat. Dit zal he denmiddag worden onderzocht. Gebleken is, dat het Amsterdamse afzendersadres op de enveloppe ge- HP P HJP|j P P|Pi fingeerd is. De straat, die er op is terzijde van de tankwagen reed. De De Nederlandse politie wegert han gende het onderzoek, dat onder lei ding van de Haagse procureur-gene raal plaats vindt, alle inlichtingen. Volgens doorgaans betoruwbare bron te Bonn wekten niet alleen vorm en gewicht van het pakket, doch eveneens een opschrift in het Frans de argwaan. Het opschrift luidde: ,Aan de lei der van de Duitse delegatie te Den Haag". Als adres was de paspoortaf deling van het Duitse Consulaat te Den Haag opgegeven, waar alle post stukken voor de Duitse onderhande laars binnenkomen, misch leven. Vervolgens nam spr. on der de loupe de Or.dernemersbelas- ting, welke eerst in 1950 verdween en de speciale verordening over de waardebepaling. Uit de vele gestelde vragen bleek, dat het behandelde de grote belang stelling der aanwezigen had. De be antwoording vay de gestelde vragen was uitvoerig en leerzaam. NOORD WIJKERHOUT Tot onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool is benoemd de heer A. El ferink uit Sassenheim. SASSENHEIM Vrachtauto sloeg over de kop Gistermiddag tegen vijf uur reed op de Rijksweg no. 4 ter hoogte van bet Warmonderviaduct een vracht auto, komende uit de richting Am sterdam. Voor de auto op de rechter- weghelft reed een autobus en daar naast een tankwagen. Doordat de bestuurder van de vrachtauto, die deze bus wilde passeren, vermoede lijk door het zonlicht is verblind, heeft hij de tankwagen niet gezien met het gevolg, dat hij tegen de ach- aangegeven, bestaat niet in Amster dam. In Duitse kringen te Den Haag is men over deze aangelegenheid zeer terughoudend. Te Bonn werd inmid dels verklaard, dat er drie pakketten zouden zijn geweest. Zulks wordt te Den Haag ontkend. KATWIJK Doorlichting Op verzoek van B. en W. is het pl. werk-comité inzake doorlichting van de bevolking op tu-° berculose met enkele personen uitge breid. Dit comité bestaat thans uit de navolgende personen: Dr. L. Borleffs voorz., W. Proost, secr,, J. Blinxma, penn., van de Kruisverenigingen zr. Theodota, zr. Gesink, zr. Griffioen, zr. Huisman, zr. Ouwehand. de heren Schee, E. v. Wensveen, Jac. Meijer, M. d. Hollander en dr. Ver met, schoolarts: adres Papenlaan 1 te Voorschoten. KATWIJK AAN DEN RIJN IN HET DUISTER Mogelijk met nog meerdere plaat sen in de omgeving zaten ook de in woners van Katwijk gisteravond van kwart over acht tot negen uur in het duister door storing in de electrici- teitsvoorziening. Kampioenschap dammen. 2de ronde Jac. FrekeA. A. Vooys 20; C. van KlaverenFr. Spierenburg 1—1. Onderlinge wedstrijd: 2de ronde: Ab van BeelenJac. Heemskerk 20; Am. van BeelenH. Voorzaat 11. J. Houwer—G. Freke uitgest. LEIDSCHENDAM DE STAND VAN HET WONING PROBLEEM. Bij de behandeling van de ge meentebegroting is herhaalde malen de vraag gesteld, hoe de stand is van het woningprobleem. Wij zijn staat daaromtrent het volgende mede te delen. In de loop van 1951 werden door de woningcommissie 272 ver gunningen uitgegeven waarvan 91 betrekking hadden op bestaande wo ningen, 131 op nieuwbouw en 45 op samenwoning. Gezien het grote aan tal woningzoekenden, waaronder veel trouwlustigen en jonggehuwden, is het woningprobleem nog steeds een uiterst netelig vraagstuk, woonruimte-commissie deelt mede, dat hier ter plaatse per woning personen onderdak moeten vinden wat in vergelijking met andere ge meenten waar het gemiddelde min der dan 4 personen per woning be draagt, zeer hoog genoemd moet worden. Om de verplichte samen woningen op te heffen zullen naar berekening minstens 300 woningen beschikbaar moeten zijn, terwijl om aan alle gerechtvaardigde aanvragen te kunnen voldoen minstens 500 wo ningen ter beschikking moeten zijn Groene Kruis. Bij de opening van de jaarvergadering van het „Groene Kruis" deelde voorz. Verheyen mede dat de vereniging in tegenstelling met het vorig jaar thans een batig saldo heeft. Uit het verslag van de secr. bleek, dat het ledental gestegen was van 743 tot 920 op 1 Januari j.l. Sinds ge noemde datum zijn er weer ruim leden geboekt, zodat de vereniging thans meer dan 1000 leden telt. De wijkzuster heeft zich ook zeer ver dienstelijk gemaakt. Zij legde 2168 bezoeken af. Voor kraamverzorging was het aantal 571, voor zuigelingen zorg 305 en voor bb.c.-patiënten 201. Het magazijn leende 113 artikelen uit terwijl in het wijkgebouw voor hoogtezon-behandeling DE SCHADE AAN DE BLOEMBOLLEN VALT MEE. Maandag hebben de bloembollen kwekers de schade opgenomen van de winter op de bloembollen. Voor zover zij thans kunnen zien heeft de storm, sneeuw en hagel wel enige schade toegebracht, doch deze is niet verontrustend. In bollentermen zegt men: „Het valt alles wel mee". Even nieuwsgierig als de bollen mensen naar hun bollen waren, wa ren ook de organisatoren vag de „Keukenhof" naar de gevolgen Vvan de winter op hun tentoonstelling. Hier is helemaal geen schade te con stateren, omdat de bollen en bloe men door de hoge bomen en het vele struikgewas volkomen beschut wa ren tegen de storm.- Nu de sneeuw gedooid is biedt de tentoonstelling de normale aanblik en er zal geen vertraging in de groei en bloei zijn. waarop in totaal 555 bezoeken wer den afgelegd. Uit het verslag van de penn., de heer Straatman, bleek, dat de ont vangsten bedroegen 9.072,52 en de uitgaven' 7.788,91. Aan het bouw fonds werd 1000,afgedragen zo dat het saldo uiteindelijk 283,61 bedroeg. De begroting voor het nieuwe vereniCT:ngsjaar sloot od een bedrag van f 9524,ecMer met een nadelig saldo van ƒ1769,—. In de kascommissie werd in de plaats van de heer Batelaan gekozen de heer J. C. Groen. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. Aftredend waren de heren T. Borst. S. van Dam en J. M. van Zwet. Daar geen te°encandid^ten waren gesteld werden deze function - narissen herkozen. Aanbesteding te hoog. De vo rige week heeft de aanbseteding plaats gehad voor de bouw van 19 gemeentewonineen. Van de 15 in schrijvers was de fa. Evers en Ouds hoorn te Leiden de laagste met 188.445,—. Vanwege het departement voor Wederopbouw is medegedeeld dat deze laagste inschriifsom nog min stens 4600,te hoog is, zodat het werk voor genoemd bedrag niet ee- gund mag worden. Thans zal worden nagegaan of op de bouw nog eni°e bezuinigingen kunnen aangebracht worden, welke een besparing van 4600.mogelijk maken. De heer M. Havik is in Den Haag geslaagd voor het examen scheepsbouwkundige grote vaart. NOORD WIJK R.K. Middenstand. Het was slechts een kleine groep middenstan ders, die de zeer leerzame ontwikke lingsavond in het „Hof van Holland" bijwoonde, waarbij de heer J. L. van Hedel uit Beverwük, bet b°lactin<». vraaestuk besprak. Aan het begin bracht spr. de vraag naar voren: Waarom moeten de belastingwetten zo ingewikkeld zijn. zó zelfs, dat de doorsnee mens er geen wys uit kan worden. Het antwoord hierop is. dat de fiscale wetgeving zeer moeilijk in zijn opzet is, doch nog moeilijker wordt, door de vele wijzigingen, wel ke na de totstandkoming aangebracht moeten worden, omdat de fiscale wet geving zich steeds moet aanpassen aan de ontwikkeling van het econo- vrachtauto sloeg over de kop en kwam in de heg terecht. De bestuur der werd met een gebroken sleutel been naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd, doch kon na verbonden te zijn naar huis terugkeren. Bij het optakelen van de wagen kwam een klein ongeval voor, door dat een monteur een losgeschoten draaiende slinger wilde grijpen. De slinger sloeg tegen zijn onderarm, zodat deze vermoedelijk brak. Ook deze persoon moest zich onder ge neeskundige hulp stellen. De poli tie was spoedig ter plaatse om de zaak te onderzoeken. Zilveren ambtsjubileum. De heer C. J. Hubers herdenkt binnen kort het feit, dat hij gedurende 25 jaar secretaris geweest is van de volgende polders: de Floris Schouten Vrouwenpolder; de Mottiger polder; de Rodemolen polder en de Berg en Daalpoldcr. Vanzelfsprekend zal dit feit niet onopgemerkt voorbijgaan aan de jubilaris, die al die tijd zijn beste krachten hiervoor heeft gegeven. Warmonderdam- en Alkemader- polder. Dinsdag vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van de Warmonderdam- en Alkemaderpol- dre, onder leiding van de voorz., de heer J. Dorrepaal. De rekening 1951 werd vastgesteld als volgt: Aan in komsten 2368.89. Aan uitgaven 1240.03. Batig saldo derhalve 1128.86. De begroting 1952 werd vastgesteld aan inkomsten en uitga ven op 2946.92. De omslag voor 1952 werd bepaald op 10.per H.A. (gelijk vorig jaar). De heer J. C. Verdegaal werd als poldermeester herkozen. Tot leden der financiële commissie voor het volgend jaar werden benoemd de heren S. Verde gaal, P. A. de Clerq en W. E. Cig- gaar en als plaatsvervangende leden de heren J. M. van Hoorn, P. van der Kroft en A. J. Verkleij. VOORHOUT Passie-avond. In het Parochie huis werd een Passie-avond gegeven, geheel verzorgd door eigen krach ten uit de diverse Kath. Jeugdorga nisaties. De Jongens van het Vendel brachten een waarlijk mooie weer gave van Christus' Lijden. Zij speel den in Breugheliaans costuum, het geen hun ongedwongen en pretentie loze spel zeer ten goede kwam. Het Jongenskoor, belast met de muzikale omlijsting, maakte het geheel tot een devote Passieviering. Ook werden er verscheidene passiedeclamaties ten gehore gebracht. Ofschoon het weer niet meewerkte, waren toch nog 120 mensen getuige van deze mooie avond. Od Palmzondag na de Lijdens meditatie heeft de tweede opvoering van dit proeramma plaats. Men wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Afloop circa half tien, geen pauze. Bloembollencultuur. In café „De Bonte Koe" kwam de afd. Voorhout van Bloembollencultuur bijeen. Voorz. P. A. v. Reisen gaf na zijn ODeningswoord geen overzicht over 't afgelopen jaar, daar dit reeds plaats gevonden had. Ook aan voorspellin gen wilde spr. zidh niet wagen. Tegen het niet rooskleurige geluid uit En geland, zag spr. een mogelijke voor uitgang in exportverruiming naar Duitsland. In Noorwegen en ook in de grote reclame-campagne in Ame rika zag spr. een goede noot. Vorig jaar was het gewas abnormaal goed, zou het dit jaar 15 minder zijn dan is dit voor het a.s. seizoen ook een factor van betekenis. De penn., dc heer E. F. Knoppert, meldde een voordelig saldo in kas van 124,91. Voor één jaar werden weer als af gevaardigden naar de Alg. Verg. ge kozen de heren P. A. v. Reisen en P. v. d. Nouland. Plaatsvervangers de heren L. H. Prins en L. v. Zonne veld. rug uit de comm. van het bloemen corso. Voor hem in de plaats kwam de heer C. Verdegaal. Wat de stemtabel betreft der Alg. Ver. werd het voorstel van de voorz., om deze zaak aan xe houden, goed gekeurd. Volledig ging de vergade ring er mee accoord om de tentoon stelling Keukenhof te laten over gaan in de leiding van de Algem. Ver. en de Bond van Bloembollen handelaren. Dit werd een gelukkige oplossing gevonden. Het voorstel Grotebroek en Bovcnkarspel in ver band met het kortingspercentage zal niet gesteund worden. Ook het voor stel Berkhout werd niet geaccep teerd. De rek. en verantw. H.B. vond geen enkel betoog. De vraag werd de vergadering voorgelegd, of de afd. weer mede zou doen aan het Bloemencorso. Na en kele discussie werd hiertoe besloten. Het sprookje van „Dc gelaarsde kat, in bloembollenland" werd voorgele zen. De corso-comm. kreeg de mach tiging, datgene te doen wat nodig was. Ook zal deze zelfde commissie, aangevuld met het bestuurslid, de heer C. L. M. Prins, de werkzaam heden behartigen van de tuinbeplan- ting in de komende tentoonstelling „Flora" te Heemstede. VOORSCHOTEN Gisteravond om omstreeks 9 uur reed een zware truck met oplegger uit de Pr. Bernhardlaan naar de Wyngaardenlaan. Bij het nemen van de 'bocht naar de Wijngaardenlaan gleed de truck in een aldaar lig gende hoop sneeuw weg cn kwam terecht midden in het plantsoen tus sen de tulpen. Eerst probeerde de truck op eigen kracht het plantsoen weer te verlaten, maar deze pogin gen bleken ijdel. Enige verkenners en omstanders kwamen er bij te pas en door zand te strooien voor de steeds doordraaiende wielen gelukte het eindelijk de truck weer op de rijweg te krijgen, waarna hij zijn weg kon vervolgen. Gemeenteraad Valkenburg In Valkenburg werd een raadsver gadering gehouden, waaraan gekop peld was een bespreking over de „Bescherming Burgerbevolking". Hiervoor waren een aantal bur gers uitgenodigd. Voor de officiële opening heette Burg. v. d.Harst, allen van harte welkom, in het bijzonder de heer Gert. van Wijk. hoofd be scherming burgerbevolking. Aller eerst werden er enige punten afge handeld. Aan drie gerepatrieerde soldaten uit Indonesië n.l. J. Gra- venkamp, L. Noort en B. Oester- holt, werd met een mooie toespraak, het ereteken voor orde cn vrede uit gereikt. Vervolgens sprak de burge meester een afscheidswoord tot de eerste ambtenaar der secretarie, de heer J. P. v. Steegcren, die op 18 Febr. 1.1. zijn ontslag had aange vraagd, wegens verplaatsing naar Zwammerdam. De scheidende kreeg als aandenken een fraaie' tabakspot. Hierna sprak oud-burgemeester A. C. de Wilde de scheidende nog toe. Spr. heeft hem meegemaakt in dc moeilijke jaren van 19461951. Zeer veel heeft de heer J. P. van Stecge- ren in het belang van dc gemeente gedaan. Hierna opende de burgemeester de vergadering. Met kennisgeving was afwezig het raadslid de heer Kr. Postmus, Voorts was ingekomen een ontslagaanvrage van het raadslid dc heer P. C. van Eede, wegens uitbrei ding van z'n werkzaamheden. Na nog enkele punten afgehandeld te hebben, kreeg de heer G. v. Wijk, het woord. Spr. besprak uitvoerig het probleem: Bescherming Burgerbevol king. dat reeds meermalen in ons blad behandeld werd. WASSENAAR TERAARDEBESTELLING VAN DE HEER F. J. KOERSHUIS. Hedenmiddag vond onder zeev grote belangstelling op de begraaf- its „Rhijnhof" dc teraardebestel ling plaats van de heer F. J. Kocrs- huis, le steward, uit Wassenaar, die tengevolge van het ongeval met het K. L. M.-toestel „Koningin Juliana" bij Frankfort om het leven kwam. ZOETERMEER OUDSTE DEELNEMER. Bij de xiitslag van de scheepsmo- dellen-bouwwedstrijd in verband met de van Riebeeckhedenking is geble ken, dat de oudste deelnemer de 83- jarige heer A. de Groot uit Zoetermeer was De heer de Groot vervaardigde een drie mast bark. Halop. Dc HALOP-dienst zal weer in functie komen. Vooral nu de schoonmaak weer voor de deur staat of reeds gedeeltelijk weer aan de gang is, komt er heel wat rommel voor dc dag waar de ophalers grote prijs op stellen. De wijk, die vorige keer niet afgewerkt kon worden zal nu wel een reuze voorraad papier ge spaard hebben. Wanneer alles tydig gereed wordt gezet kunnen alle wij ken worden bezocht. De beer H. J. Hoogduin slaagde voor het diploma gereedschaps draaier van dc stichting „Zemetel". Laatste Berichten Een vliegtuig van de Noorse Maat schappij „Olsen", zo seint AF-P uit Bordeaux, heeft op het strand by Mi- mizan een noodlanding gemaakt. Het toestel vloog op de route Madrid Amsterdam. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 2 April. Kaas. Aan voer: 13 partijen. Prijzen: le soort 2,39—2.43, 2e soort 2.34—2.36 per De heer S. v. Reisen trok zich te- kg. Handel matig.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3