Echtscheiding in de Tweede Kamer Het befeid van min. Peters Toch Kamer van 150 leden VRIJDAG 28 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT l'WEEDE BLAD PAGINA 1 De opgave van kerkgenootschap of organisatie De Tweede Kamer heeft de algeme ne beraadslaging over het wetsont- Averp tot wijziging van de bepalingen betreffende ech.scheiding teneinde lichtvaardige echtscheiding tegen te gaan, voortgezet. De heer STOKVIS (CPN), zijn Woensdag afgebroken rede vervol gend, betoogde, dat onder geen be ding een wijziging in de bewijsleve- Na re- en publiek kwamen de arti kelen en de daarop ingeddiende amendementen in'bespreking. Mevrouw PloegPloeg (Arb.) ver dedigde nader haar amendement, waarbij mevrouw FORTANIERDE WIT (WD) zich aansloot. De heer STOKMAN (KVP) sloot zich ten deze aan bij de minister. Hij had er overwegend bezwaar tegen, ring mag worden geïntroduceerd. Hij dat de kerkgenootschappen op één stemde in met het amendement van de heer Bachg, dat geheimhouding wenst voor de leden van de gezins raad en het personeel. Mevrouw FORTANIERDE WIT (WD) was van mening, dat alles moet worden gedaan om jonge men sen er van te doordringen, dat het huwelijk een duurzame verbintenis dient te zijn. H.i. moet elk middel om de in een huwelijk verstoorde har monie te herstellen ernstig worden overwogen. Dit ontwerp is een po ging om zo'n middel te scheppen. Naar haar mening zal een betere rem voor lichtvaardige echtscheiding zijn een sanctie op de alimentatieplicht en een hogere uitkering voor het eerste gezin. Minister MULDERUE constateerde in zijn antwoord, dat de Kamer zich niet onwelwillend over het ontwerp heeft uitgelaten en betoogde vervol gens, dat het euvel der lichtvaardige echtscheiding krachtig moet worden bestreden. De gezinsrechter en de ge zinsraad zullen z.i. een heilzame taak kunnen vervullen. Naar zijn mening moeten bij dit ontwerp geen wijzi gingen met betrekking tot de echt scheidingsgronden worden aange bracht. Dat kan geschieden bij de wijziging van het Burgerlijk Wet boek. Ingaande op de opmerkingen van mevrouw FortanierDe Wit over de alimentatie herinnerde spr. aan de mogelijkheid van lijfsdwang. De grootte der alimentatiebijdrage moet van geval tot geval bekeken worden en is geen zaak van de wetgever. De minister zeide bereid te zijn het amendement-Bachg dat geheimhou ding wil opleggen, over te nemen. Het amendement van de heer Ger- brandy, dat de grote leugen beoogt op te ruimen gaat volstrekt buiten de orde van het ontwerp. Minister Mul- derije ontried tenslotte een amende ment van mevrouw PloegPlpeg om in het request om verlof tot instel ling van een vordering tot echtschei ding niet slechts te vermelden het kerkgenootschap, doch ook de organi saties van levens- en wereldbeschou welijke aard. lijn worden gesteld met organisaties van levens- en wereldbeschouwelijke aard als b.v. het Humanistisch Ver bond. De heer BURGER (Arb.) bestreed dit betoog, opmerkend, dat het er al leen omgaat de gezinsraad zo goed mogelijk geinformeerd te doen zijn. De heer STOKVIS (CNP) gaf te kennen het amendement overbodig te achten; hij zou tegenstemmen. De Minister handhaafde zijn be zwaar, waarna de stemming werd aangehouden tot Vrijdagmiddag. De heer STOKVIS (CPN) verde digde een amendement om de ter mijn, waarin de gezinsraad rapport zal moeten uitbrengen te bepalen op ten hoogste drie maanden, i.p.v. zes maanden. Ook de stemmingen over de andere amendementen werden aangehouden. Te ruim zes uur is vergadering ver daagd tot morgen; Vrijdagmiddag. Dan wordt- over de amendementen en over het on tv erp zelf gestemd. PERSOONLUKE AANVALLEN EN RADIOUITZENDINGEN. Het lid der Tweede Kamer de heer Welter (K.N.P.) heeft aan de minis ter van Onderwijs de volgende vra gen schriftelijk gesteld: 1. Keurt de regering het goed, dat in radio-uitzendingen persoonlijke aanvallen worden gedaan op politieke tegenstanders, zoals bij voorbeeld ge beurd is op 26 dezer in de V.A.R.A.- uitzending ,,Op de korrel"? 2. Zo neen, is de regering dan be reid maatregelen te treffen, opdat hieraan voor de toekomst een einde wordt gemaakt? Mr. J. R. H. VAN SCHAIK IN HET ZIEKENHUIS. Mr. J. R. H. van Schaik, minister van Staat, en lid van de Raad van State, is na een val onwel geworden en naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeirude overgebracht. Deze val heeft voor de bejaarde staatsman geen ernstige gevolgen ge had en hij zal na enkele dagen obser vatie huiswaarts kunnen keren. „JONG CONSERVATIEF VERBOND" OPGERICHT. Te 's Gravenhage is opgericht het „Jong Conservatief Verbond", dat aan de a.s. Tweede Kamerverkiezin gen zal deelnemen. Het verbond omvat de Nationale Partij (voorzitter dr. Feuilletau de Bruyn), de Groter-Nederland-Actie (secretaris de heer Martens), voor lopig Comité van Huis- en Landeige naren (voorzitter de heer Gruene- wald) en enkele andere groepen. Eerste Kamer De Eerste Kamer hervatte gister morgen de behandeling van de be grotingen van Unie-aangelegenheden en Uniezaken en overzeese rijksde len. De heer MOLENAAR (V.V.D.) con stateerde het ontbreken van een ty pisch persoonlijk beleid bij minister Peters. De minister laat de beant woording van opmerkingen uit de Kamer over bepaalde onderwerpen, die ook zijn departement raken, over aan andere leden van het kabinet. Wie is nu eigenlijk in de eerste plaats verantwoordelijk voor het beleid?, vroeg spr. Ten aanzien van Nieuw-Guinea merkte prof. Molenaar op, dat de be volking van dit eiland te zijner tijd in volledige vrijheid over haar sta tus moet kunnen beslissen. Daarom mag er in de onderhandelingen met De zomerzegels zullen dit jaar van 1 Mei tot en met 25 Juni aan de post- inrichtingen verkrijgbaar worden ge steld. De netto-opbrengst, boven de frankeerwaarde, is bestemd voor so ciale en culturele doeleinden. De zegels zijn ontworpen door de kun stenaar D. van Gelder te Veere, die ook de tekst en de waardecijfers verzorgde. De zegels zijn uitgevoerd in twee kleuren en dragen elk de voorstel ling van een bloem. Ze zullen verschijnen in de vol gende waarde en kleuren: 2 2 cent, duinroosje (rose) in natuurlijke kleuren tegen een rood; fond; 5 3 cent, dotterbloem (geel) inj natuurlijke kleuren tegen een groen fond; 6 4 cent, donkerrode tulp tegen een lichter rood fond; 10 5 cent, margriet (wit) in na tuurlijke kleuren tegen een geel fond en 20 5 cent, een korenbloem (don kerblauw) in natuurlijke kleuren tegen een lichtblauw fond. De zegels zijn gedrukt by Joh. Enschede en Zonen, grafische inrich tingen N.V. te Haarlem en zijn uit gevoerd in koperdiepdruk (rotogra vure). De beeldgrootte is 2125 x 28,5 mm., de zegelgrootte is 24,25 x 31,5 mm. Voor de frankering blijven deze zomerzegels geldig tot en met 31 December 1953. I Indonesië geen situatie worden ge schapen, die de voorwaarden voor het in vrijheid beslissen over de toe komst wegneemt. De kwestie van de inbeslag genomen wapens moet gere geld zijn voordat wij weer met Indo nesië aan de comferentietafel plaats nemen. De heer RUYS DE BEEREN- BROUCK (K.V.P.) bracht hulde aan de Nederlandse planters, die ondanks moordaanslagen op hun post blijven. Het in beslag nemen van wapens is des te grievender, omdat 250 Neder landse officieren en 800 minderen op het ogenblik de Republiek helpen bij de opbouw van het leger. Ook was deze daad een smaad voor onze ma rine, die enige maanden geleden juist gereed is gekomen met het gevaarlij ke werk van het mijnenvrij maken der Indonesische wateren. De heer DE ZWAAN (C.H.U.) in formeerde of de zee- en landmacht op Nieuw-Guinea sterk genoeg ini aantal en bewapening is om elke schending van het grondgebied te verhinderen. De heer GERRETSON (C.H.U.) kwam nog eens terug op hetgeen de minister-president bij dc algemene politieke beschouwingen had geant woord op zijn opmerkingen ten aan zien van Nieuw-Guinea. Sprekende over de op minister Pe ters geuite critiek, oordeelde spr. dat deze critiek in feite bestemd is voor de ambtenaren van zijn departement. Zelfs de grootste staatsman had aan failliete boedel weinig kunnen redden, de minister verdient waar dering voor zijn moed om ziin repu tatie in de waagschaal te stellen voor de liquidatie van zijn denartement, zeide spr. De minister zal de volgen de week antwoorden. Van 21.5022.10 uur zendt de K.R. O. in de serie „Om de toekomst van oru. Volk" vanavond het tweede klankbeeld uit over de P.B.O. Daarin treden o.m. op mr. F. J. F. M. van Thiel, industrieel en lid varu de Tweede Kamer; J. A. Middelhuis, algemeen-secretaris van de K.A.B., waarmede Louis Beumer, propagan daleider van de K.A.B., een kort vraaggesprek houdt. Het klankbeeld sluit met een alge mene oproep van de K.A.B.-voorzitter A. C. de Bruijn. Op de veiling te Wageningen zijn vandaag de eerste kasaardbeien vijf doosjes van een pond aangevoerd. De aardbeien gingen voor 21 cent per stuk van de hand. I"\E BEZWAREN van de Eerste Kamer tegen verhoging van het aantal leden der Staten-Generaal, gaat niet tegen het voorstel zelve, maar tegen twee daarin door de Tweede Kamer bij amendement binnengehaalde elementen, namelijk: 1. het aantal leden, dat nodig is om een stemming mogelijk te maken en 2. De mogelijkheid voor een Kamerlid om bij afwe zigheid zijn stem te delegeren aan een ander. De Eerste Kamer heeft niet het recht van amendement. Het kan het voorstel, zoals het door de Tweede Kamer is doorgegeven, slechts aan nemen of verwerpen. De kans bestaat, dat de regering, na verwerping van het wetsontwerp door de Eerste Kamer met een novelle zal komen, waarin de uitbreiding der Tweede Kamer van 100 op 150 (zonder de beide amendementen) alsnog zal worden voorgesteld. De tourwagens in Nederland Rendabel rijden ol verdwijnen Nederlandse Vereniging van De Nederlanders naar Moskou Heden zal de groep Nederlanders, die de economische conferentie in Moskou zal bijwonen, vertrekken, bestaat uit de volgende personen: Transportondernemingen heeft een s- G. Appeldoorn, te Laren; B. Boers rapport opgesteld over de toestand *e Amsterdam; mr J. H. Cohen van het toerwagen bedrijf, gezien. Stuart te Naarden; M. van de Fliert, uit economisch oogpunt. Het rapport Amsterdam; J. Huisinga te Gro- constateert, dat er in Nederland ver- j ningen; G. Husslage te Amsterdam; schillende tourondernemingen zijn, C. Janssen te Hillegom; mr. J. H. die volkomen onrendabel zijn en dat ^ieyvie^T. ,e J°nge te Wassenaar; J. het daarom gewenst is, dat aan deze A. Nielsen te Amsterdam; C. A. ondernemingen geen Vergunningen W. Pauw te Zaandam; F. Vetter te Personenvervoer meer worden ver- Amsterdam; G. J. van Waveren te strekt. Het rapport constateert, dat Haarlem; H.Keijser te Amsterdam, er in het tourbadrijf een ernstige mr Vries te s-Graven- overcapaciteit bestaat en men heeft uitgerekend, dat het minimum aan tal kilometers, dat door een autobus per jaar afgelegd moet worden, 25.000 is, wil de autobus zijn onkosten op brengen. Naast de autobus als tour wagen, heeft men ook de autobus in lijndienst in het rapport betrokken. Men toont aan, dat deze wagens ren dabel moeten kunnen rijden. Wan neer zij hun onkosten niet opbren gen, moeten de tarieven verhoogd worden. Wolk van industrie-orders „Er hangt een wolk van orders voor de Amerikaanse- of andere Na- strijd krachten in de lucht. Onze taak is het om zoveel mogelijk uit deze wolk aan te trekken voor Neder land", aldus de heer E. R. L. Wei- mar van de „Mutpal Security Agen cy", welke organisatie een stand heeft op de voorjaarsbeurs. De zaak is dat de strijdkrachten in Neder land, West-Europa of Amerika er steeds meer op uit zijn orr voor mili taire leveringen slechts hoofdcon tracten af te sluiten. Over het algemeen is de Neder landse industrie niet wat men noemt ,defensie-minded", zo meent de heer Weimar. Tal van industrieën besef fen maar half dat zij wellicht door een geringe wijziging van haar pro ductieprograms. materialen kun- leveren ten dienste van de strijd krachten. Vraag: Mijn dochter heeft 8 klasse doorlopen in de lagere school. Zij werd geboren 30.12.'37. Per 1951 werd het schooljaar verlengd, van April naar September. Mag ik nu mijn dochter April a.s. van school thuis houden? Antwoord: Neen, zij moet de cursus tot het einde volgen. Minister mr. H. Mulder ij e heeft er bezwaar tegen, om aanhangers van de humanistische levensleer te er kennen als geestelijke verzorger van gedetineerden naast de drie grote kerkgenootschappen, die van ouds zodanige zielszorg behartigen. Het humanisme kan naar de over tuiging van de bewindsman voor die zielszorg geen wezenlijke waarde brengen, zo deelt hij de Eerste Ka mer medé. Werk voor mannenkoor In antwoord op vragen van de heer Vermeer (arb.) heeft staatssecretaris Cals in de vergadering der Tw,eede Kamer meegedeeld, dat de minister van O. K. en W. inderdaad aan de componist B. van den Sigtenhorst- Meyer opdracht heeft verstrekt een werk voor mannenkoor te schrijven. De componist heeft aan die opdracht voldaan en als tekst voor dit werk het gedicht „De lof der jenever" ge kozen. De staatssecretaris zei het te be treuren, dat de componist niet heeft begrepen, dat het op zijn minst wei nig elegant is het werk aan een han delsfirma op te dragen. Overeenstemming in bakkerij Voorstellen naar Rijksbemlddelaars Het overleg in zake de verbete ring van de sociale positie der bak kersgezellen is gisteren te 's-Graven- hage voortgezet, nadat verleden week plotseling moeilijkheden waren gerezen met de Nederlandse Bakkers- bond. De vier grote werkgeversorganisa ties in het bakkersbedrijf, namelijk de Nederlandse vereniging van werk gevers in het bakkersbedrijf, de Prot.. Chr. vereniging, de R.K. bak kerspatroonsbond, en de Coöperatie zij:, thans accoord gegaan over de verbetering van dc arbeidsvoorwaar den. De voorstellen zullen nog vandaag bij het college van rijksbemiddelaars worden ingediend. De voorstellen betreffen o.a. de vol gende verbeteringen in de positie der bakkersgezellen: Instelling van een bedrijfspensioen fonds; bindendvcrklaring van de va- cantietoeslag van 2 procent; verbete ring van de nacht-toeslag: verbete ring van de overwerk-betaling; voor lopige verhoging van de lonen met ƒ1. in afwachting van het resultaat der besprekingen over verdergaande verbeteringen, en een betere rege ling in verband met het werken op feestdagen. In een begeleidend schrijven aan het college van rijksbemiddelaax-s zal gewezen worden op de toezegging van minister Mansholt, dat de kosten van al deze verbeteringen in de broodprijs zullen mogen worden doorberekend. De Nederlandse bakkersbond en de bond van chr. bakkerspatroons heb ben nader beraad gevraagd over de ze voorstellen, hetwelk hun is ver leend. Gisteravond besluit „Trouw" zijn in verscheidene plaatsen van het land o.a. in Rotterdam, druk bezochte vergaderingen gehouden van de bak kersgezellen, waarin het beleid van de besturen der werknemersorgani saties werd goedgekeurd. TARWEMFEL G'NG NAAR DE VARKENS. De econom'sohe politierechter te Zutpthen heeft Dinsdag de strafzaak behandeld tegen dc Deventer graan handel van Ten H. en Ten Z., die 40.000 kg. voor menselijke consump tie bestemd tarwemeel aan een Brummense bakker had verkocht, di'.e het op zijn beurt doorverkocht aan een twintigtal landbouwers in Brum- men en Eerbeek, die het gebruikten om de varkens vet te mesten. De officier van Justitie vorderde een boete van 1 12.000,Bovendien eiste hij sluiting van de graanhandel voor de tijd van drie maanden en publicatie van het vonnis. De rech ter stelde het vonnis uiteindelijk vast op 7500,— met sluiting van 't bedrijf voor de tijd van drie maan den, echter voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Vliegende Hollanders voor blinde kindere In het St. Henricus Gesticht te Grave heeft Frater Antoine de zorg over een veertigtal blinde kinderen. Een dezer dagen heeft de cultuurdicnst van de K. A. B. aan frater Antoine voor zijn pupillen vijf-cn-twintig „Vliegende Hollanders'' geschonken. Dc aanbieding geschiedde door een deputatie va** de K.A.B. uit de afdelingen Amersfoort, Noordwijkerhout, Veldhoven, Groenlo, Wychen, Zaandam De kinderen van het St. Henricus Gesticht zijn met de „Vliegende Hollanders" even gelukkig als elk ander kind. Het duurde maar heel kort of zij vermaakten zich uitstekend op de binnen plaats van het Gesticht. Hedenavond zal de K. R. O. hieraan een speciale reportage wijden. WIE WORDT DOOR CHARLES GARVICE 59) Ze keerde zich om met een vaag glimlachje. Frt was Graham Gordon, de jonge dokter. „Ik vroeg me al af, wie daar zo stil stond te dromen," zei hij lachend en zijn stem verried, hoe verheugd hij was over die ontmoeting. „Mag ik u naar huis brengen? Uw zusje is er al; ik kwam haar tegen met een soort van weefgetouw, dat ze als een hondje achter zich aantrok. Ze had de dolste pret." „Ja, Carrie heeft de gezegende gave der vrolijkheid. Ze vindt het hier ook zo heerlijk!" „Ik wilde, dat ik er even zeker van ken zijn, dat u zich hier óók gelukkig voelde," zei hij ernstig. „Maar ik vrees, dat zulks niet het geval is." Ze wierp hem een vlugge blik toe, sn zag, dat zijn ogen op haar geves tigd waren met een weemoedige te derheid, die zijn knap gezicht bijna mooi maakte. „Ik ben 'hier heel graag," zei ze, even blozend. „Ik zou anders al erg ondankbaar moeten zijn, want ieder een doet alles om me het hier pret tig te maken de dominé, de Bald wins, u iedereen." „Neen, zei hij, „de dankbaarheid is helemaal voor ons. Weet u dan niet wat de komst van een meisje als u betekent in zo'n dorpje waar vier of vijf ontwikkelde mensen wo nen? Als ik tenminste voor me zelf mag spreken ik begrijp niet, hoe ik het hier vroeger ooit uitgehouden heb. U hebt heel mijn leven veran derd." Half-vragend, half-angstig keek May naar hem op. Haar hart klopte zó vlug, dat ze moest blijven stil staan, en op hetzelfde ogenblik had hij haar twee handen in de zijne ge nomen, vóór zij een beweging kon maken om het te voorkomen. „Juffrouw Dalton May! Waar om zou ik proberen het nog langer voor je te verbergen? Ik wist al maanden geleden dat ik van je hield. Ik geloof dat ik van je gehouden heb vanaf het eerste ogenblik dat ik je zag weet je niet meer, toen een van je peuters uit de eerste klas zo ziek was en ik je aan zijn bedje vond zitten met een uitgeperste sinaasappel! En sindsdien ben ik el ke dag meer van je gaan houden. May zou ik er op mogen hopen, dat jij mettertijd een heel ldein beetje om mij gaat geven?" May bedekte plotseling haar ge zicht met de handen, want de tranen stroomden haar over de wangen. Met haar vrouwelijke intuitie wist ze on omstotelijk zeker, dat de liefde die haar hier geboden werd, een zeld zaam? geschenk was de nobele, toegewijde liefde waarvan zovele vrouwen hun leven lang tevergeefs dromen. O, als ze die andere herin neringen maar uit haar hart kon rukken, die d3?.r waren ingebrand met een smartelijk vuur met een onuitwisbare scherpte! „May," zei hij eindelijk, „is er geen hoop? Ben ik te laat? Ga je me zeggen wat ik aldoor gevreesd heb te zullen horen: dat er iemand anders is die recht op je heeft?" Krampachtig greep ze zijn hand. „Och, waarom moest u dat alle maal tegen mij zeggen? Waarom moest u van me gaan houden? U bent zo edel en zo goed u staat zo ver ver boven me! Ik ben ie mand als u niet waard. Te laat! Is het te laat? Ik wilde dat ik gestorven was vóór ik hier kwam om u onge lukkig te nvaken!" „Stil! Stil toch!" zei hjj, haastig haar hand aan zijn lippen brengend. „Dat mag je niet zeggen! Ongeluk kig! Je hebt me niet ongelukkig ge maakt. Mijn grootste geluk ligt in mijn liefde voor jou. Stil! huil toch niet dat is het enige dat ik niet verdragen kan." „Neen. Ik ik huil al niet meer. Maar maar ik ben zo ongelukkig. In haar zelfverwijt en behoefte om hem te troosten kwam ze dichter naar hem toe en le^de haar hand op zijn arm. Dit half-liefkozend gebaar deed hem alle zelfbeheersing verlie zen Met een onderdrukte kreet greep hij haar hand en keek op haar neer met hartstochtelijk verlangen. „May, stuur me niet weg zonder de minste hoop. Dat zou ik niet kunnen verdragen. Zeg me dat ik mag hopen dat je mettertijd over jaren misschien van Trie zult leren houden. Ontneem me niet alle hoop!" „Ik ik dat kan ik niet zeg gen," zei May wanhopig. „Toe, zeg er nu geen woord meer over. Ik ik laat me nu gaan. Zeg niets meer." „Geen woord meer," beloofde hij ernstig, terwijl er een glans van hoop in zijn ogen kwam. „Geen en kel woord. Ik zal wachten heel geduldig. Laat ik dat mogen doen meer vraag ik niet van je. Goeden nacht mijn lieve lieve May!" HOOFDSTUK XXVIII Een vriendenraad Het was in de middag na Heron's vreemde ontmoeting in Warley en de lentezon stroomde binnen door de grote ramen van de Rckery Club. Vane ging rond in de koffiekamer en snuffelde lusteloos de ochtend bladen door. De deur ging geruisloos open en de jonge hertog van Gretnor keek om de hoek, „Hallo, Vane!1' zei hij. „Jij bent nu precies de man die ik zocht!" „Dat zegt mijn kleermaker ook al tijd, de ellendeling!" gromde Vane. „Wat wou je van me, mijn zoon?" „Zal ik je zeggen. Ik wou een dagje naar Richmond, myn nieuwe wagen proberen en ik zou 't leuk vinden als jij en Letchford met me meegingen. Juffrouw Vavasour heeft half beloofd dat is alles wat je tegenwoordig van haar gedaan kan krijgen óók van de partij te zijn als Letchford meeging. Maar ik kan hem niet vinden tenminste gis teravond niet. Ik ben naar 't Albany geweest en zijn bediende een ju weel van 'n vent tussen haakjes zei, dat hij niet was thuisgekomen. Hij scheen nogal ongerust te zijn." „Ja, dat is zo een liefhebberij van Parks. Hij is al bij Heron in dienst geweest sinds hij een kleine jongen was, of zoiets, en hij is meer aan hem gehecht dan aan zijn eigen moeder. Zeg nu maar niets aan Rose over die ongerustheid, anders be gint ze ook," „Ja ik geloof dat ze helemaal weg is van Letchford. Niemand an ders heeft ooit werkelijk een kans bij haar gehad Corn vale net zo min. A propos, weet jc dat hij naar Zuid-Afrika is hij zegt dat hij ge noeg heeft van blanke vrouwen, ze zijn zo vals! Goeie rrtop hé. Hij zal nu bepaald terug komen met een Hottentotten-bruid! Wanneer heeft het huwelijk nu eigenlijk plaats?" „Over zes weken. Ik mocht lijden dat Heron dat maar vast in de krant liet zetten, want ik moet die vraag zowat vijftig maal per dag beant woorden. Ik moest dan nu nog maar eens gaan zien of ik Heron kan vin den, hé? Laat ik eens kijken; hij is eergisteren naar een van zijn land goederen vertrokken een klein buiten in Wiltshire, dat hij in jaren niet gezien had en waar hij nu van plan is zijn hoofdkwartier op te slaan." „Wat! En de Eikhof dan?" riep de jonge hertog. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5