Voorjaar Nederlandse boeren in Canada stichtten eigen boerenleenbank De achterstand in het bedrijfs pensioenfondsvoor de landbouw Begroting nog niet behandeld Centraal Bur. Tuinbouwveilingen wil overleg met Duitsland f108.— f 72.50 VRIJDAG 21 MAART 1952 n——Mn— DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Binnen jaar 120.000 dollar spaartegoed Katholieke Nederlandse boeren in Canada hebben te London (Ontario) een Katholieke Immigrantenbank opgericht, die onder de naam van „St. Willibrord Credit Union Ltd" fungeert als boerenleenbank. Het initiatief tot de oprichting van deze bank is uitgegaan van de Nederland se boeren zelf, die bij de uitwerking van hun plannen met raad en daad werden gesteund door pater J, van Wezel S.C.J. Met ingang van 1 Juli 105L is de bank officieel in werking getreden met de verkiezing van het bestuur, waarvan de heer Th. Smeenk uit London secr.pennn. is. Onmiddellijk na de oprichting bleken de grote be langstelling en actieve medewerking der Ned. Kath. boeren in Canada. In drie maanden tijds waren reeds 39.000 dollar als spaargelden inge legd. Met ingang van 1 Maart van dit jaar was dit bedrag gegroeid tot 120.009 dollar. Een bewijs van de grote vlucht, die deze bank der Ne derlandse boeren belooft te nemen. Ook de oprichting van een gewes telijke afdeling der bank te Sarnia in Ontario is hiervan een gunstig teken. Het bestuur van deze gewes telijke afdeling bestaat uit de heren Bert Donker, kassier, en Wil van Boxmeer en Wim Raaymakers als adviseurs. Tot dusver heeft de St. Willibrord Credit Union Ltd. reeds leningen kunnen verstrekken aan Nederland se boeren voor de aankoop van acht farms, een huis en een groot aantal landbouwwerktuigen. De rente wordt berekend uit de winst, die de bank maakt. In de practijk komt het er op neer, dat 2 tot 3 aan rente wordt uitgekeerd. De spaarders zijn automatisch door de bank voor hun leven verzekerd voor een bedrag, gelijk aan de spaargelden, echter tot een maximumbedrag van 1000 dol lar. Ook de leningen, die de boeren sluiten, zijn verzekerd en wel tot een maximum van 10.000 dollar. Dat wil zeggen, dat bij overlijden of blijvende invaliditeit de lening wordt kwijtgescholden, zodat vrouw en kinderen of 'borgen niet voor de le ning aansprakelijk worden gesteld, rente bedraagt 6 inclusief verze kering. Iedere Nederlander kan van deze bank, in de wandeling „Hollandse Bank" geheten, lid worden, hij zendt zyn aanvraag in met 5 dollar eerste inleg. Na enige tijd ontvangt de betrokkene bericht, dat hij is in geschreven, als bewijs waarvoor hem een bankboekje wordt toegezonden. Daarna kan het lid net zo veel geld op de St. Willibrord Credit Union Ltd. zetten, als hij als spaargeld voor speciale doeleinden wil aan wenden. Het ligt in de bedoeling van het hoofdbestuur van de St.Willi brord Credit Union om binnen dc kortst mogelijke tijd kassiers en agentschappen te vestigen in de plaatsen Wallaceburg, Chatham. Stratford, Parkhill, Watford, kortom in alle plaatsen, waar een groep Ne derlandse boeren zich heeft geves tigd. PAASVIERING IN HET AARTS BISDOM. In aansluiting op het Decreet van de H. Congregatie der Riten van 11 Januari 1952 heeft de aartsbisschop coadjutor mgr. dr. B. P.* Alfrink het in de Prosynode van 5 December 1951 gegeven verlof vernieuwd om in de kerken en kapellen van het aartsbis dom desgewenst de nieuwe Paasvie ring in te voeren. Dit verlof wordt hierbij verlengd tot en met Pasen 1954. Deze viering zal moeten ge schieden volgens de door genoemd Decreet van de H. Congregatie der Riten voorgeschreven rubrieken. Overeenkomstig de Ordinationes be ginne men de plechtigheden op een zodanig uur, dat de H. Mis omstreeks middernacht aanvangt. Wanneer men meent, dat vanwege plaatselijke om standigheden de nachtelijke viering op dit uur geen doorgang kan vin den, wende men zich tot de loei Or dinarius. Voor de plechtige, gezamenlijke vernieuwing der Doopbeloften is door het Hoogwaardig Episcopaat voor geheel Nederland een Neder landse tekst vastgesteld. Als de schoonmaak Uw handen onooglijk maakt, PUROL maakt ze weer spoedig gaaf en zacht. Doos 41-77 ct. (Advertentie) Millioenenlening voor de K L.M. De Wereldbank tc Washington heeft de K.L.M. Donderdag een le ning verstrekt van zeven millioen dollar ter gedeeltelijke financiering van de aankoop van 23 nieuwe vlieg tuigen, waaronder negen super- Constellations. De lening wordt door de Neder landse regering gegarandeerd. De Wereldbank voegt aan deze bekend making toe, dat de K.L.M. haar luchtvloot herziet in venband met een verwachte uitbreiding van het lucht vaar tverkeer in de komende jaren en tevens om naar concurrerende plaats onder de internationale luchtvaart maatschappijen te handhaven en haar mogelijkheid tot het verdienen van dollars te verbeteren. Mpt deze herziening van de lucht vloot zou 33 millioen dollar gemoeid zijn, zodat dus ongeveer twintig pro cent hiervan met behulp van de le ning bekostigd zal worden. De rest zal door de maatschappij zelf bekos tigd worden. Arrestaties in Indo-China De strijdkrachten der Franse Unie hebben in het district Nam Dinh (Indo-China) 2009 man gearresteerd, die er van verdacht worden „links" te zijn. Men neemt aan, dat zich on der hen honderden geïnfiltreerde manschappen van de 320-ste divisie der Vietminh bevinden. Bij deze operatie, genaamd „Am- phibi", zijn tevens 500 geüniformeer de leden der Vietminh gevangen ge nomen en 200 gedood, aldus de Franse autoriteiten. De gevangenen worden thans ondervraagd. Een woordvoerder heeft verklaard, dat bij deze operatie, die acht dagen heeft geduurd en op 17 Maart ein digde, gebleken is, dat de manschap pen der Vietminh in genoemd ge bied, dat zich ongeveer 60 kilometer ten Zuid-Oosten van Hanoi in de Tonkinese delta bevindt, niet vecht lustig zijn. Velen bijvoorbeeld hadden zich gekleed als boeren en woonden in dc dorpen. De Vietnamse dorpsbe woners waren bij de actie zeer be hulpzaam en hadden vele schuil plaatsen van de Vietminh aange wezen. Actie tegen communisten in Brazilië De Braziliaanse politie heeft bij overvallen op communistische centra in de afgelopen 48 uur ongeveer 25 personen gearresteerd, aldus is Don derdag te Rio de Janeiro gemeld. Er zou veel „ondermijnend propaganda materiaal" zijn buitgemaakt. De politie voerde deze overvallen uit op het ogenblik, dat de Brazili aanse communistische partij voorbe reidingen trof voor de jaarlijkse herdenking van haar oprichting. Volgens andere berichten is er eveneens onrust in sommige distric ten van Sao Paulo. Communisten zouden daar de boerenarbeiders heb ben aangezet tot opstand, om een einde te maken aan de armoedige levensomstandigheden. AMERIKAANS VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT Een viermotorig vliegtuig van de Amerikaanse marine is vandaag in de Golf van Mexico gestort. Het toe stel was hedenochtend vroeg uit Corpus Christi (Texas) vertrokken met tien man aan boord, die ver moedelijk om het leven zijn geko men. metaalindustrie welke bij beschik king van de staatsecretaris van soci ale zaken is goedgekeurd, houdt geen verband met tekorten bij dit fonds en is evenmin een gevolg van administratieve moeilijkheden, verhoging heeft plaats gevonden, ten einde een uitbreiding van de rechten der deelnemers mogelijk te maken. De minister vindt geen aanleiding om alsnog een bijzonder onderzoek bij alle bedrijfspensioenfondsen te doen instellen, omdat de verzeke- Op vragen van het Tweede Kamer lid, de heer Van dc Wetering (C.H.), betreffende een achterstand in de administratie van door het Bedrijfs pensioenfonds voor de Landbouw ontvangen premies (ingezonden 21 Februari 1952) heeft de minister van Sociale zaken en Volksgezondheid de heer Joekes schriftelijk geantwoord, dat het bedrijfspensioenfonds voor de landbouw de nodige maatregelen heeft genomen om de achterstand met betrekking tot de individuele premietegoedschrijving in te halen, j keringskamer tot taak heeft geregeld De organisatie van de buitendienst toezicht op de foncsen uit te oefe van het fonds is namelijk reeds sinds nen en hem van bijzondere feiten geruime tijd doende de werknemers die het vertrouwen in de bedrijfs- op te sporen, te wier name de ont-1 pensioensfondsen zouden kunnen vangen, maar nog niet individueel I schokken, niets is gebleken, geboekte premiën moeten worden te goed geschreven. De verwachting is J gewettigd, dat de achterstand bin- j nen redelijke tijd zal zijn ingehaald, al zullen er gevallen overblijven, j waarin het niet mogelijk zal zijn de i rechthebbende op te sporen. Deze gevallen zullen in het alge meen werknemers betreffen, wier band tot de bedrijfstak zo los is, dat zij voor een toekomstig pensioen uit het onderhavig fonds geen belang stelling hebben. De gestorte premicn komen in deze gevallen aan het fonds ten goede en versterken dus zelfs nog dc financiële positie van het fonds ten gunste van alle deel nemers. De achterstand in de tegoedschrij- ving van de ontvangen premiën over 1949 en 1950, welke nog niet terecht zijn gebracht, beloopt zelfs bij bena dering niet het bedrag van twee mil lioen gulden, in de eerste vraag ge noemd. Voor de schuldvraag zal men een oordeel moeten uitspreken of het bij de oprichting van het fonds te voorzien was, in welke mate aan het indienen van administratieve be scheiden door werkgevers en werk nemers gebreken zouden kleven. De minister zou de conclusie van de vragensteller, dat de administratie ondeskundig is gevoerd, dan ook be zwaarlijk voor zijn rekening kunnen nemen. Dc verhoging van de premie in het bedrijfspensioenfonds voor de Gemeenteraad Zevenhoven Er komen 8 woningen in het Zuideinde Onder publieke belangstelling voo? Zevenhoven wel een grote bij zonderheid kwam dezer dagen de gemeenteraad in voltallige verga dering bijeen. In zijn openingswoord memoreer de de voorz. het tragisch ongeval waarbij dijkgraaf L. J. de Groot, va der van het lid van dc raad, de heer H. C. de Groot, om het leven is ge komen en waarbij de heer H. C. de Groot er het leven gelukkig heeft afgebracht. Hoewel het jaar al een paar maan den oud is, wilde spr. in deze eerste vergadering in 1952 de leden van de raad en hun gezinnen Gods zegen voor 1952, toewensen. Vervolgens gaf spr. een kort over zicht van de financiële toestand der gemeente. Deze is niet onverdeeld gunstig tc noemen. Met name eist het woningbedrijf van de gemeente zware financiële offers. Gelukkig dat de gemeente een vrij grote uitkering van het rijk ontvangt ter compensa tie van de vervallen uitkering we gens ondernemingsbelasting. Toch zal bij de behandeling van de gemeentebegroting en de begroting van het woningbedrijf over 1952 over wogen moeten worden de huren indienmogelijk te verhogen. 8 Woningen. Overigens zijn er ook lichtpunten. De heer Lemkes. die vanmorgen aan het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting een bezoek bracht, heeft spr. zojuist medegedeeld, dat de vergunning voor de bouw van acht woningen in het Zuideinde, volgens het systeem B. en B. nog heden kan worden verwacht. Een tegenvaller is evenwel, dat de huur der woningen ongeveer 7.50 per week en per woning zal bedragen. Een verzoek van vertegenwoordi gers van de Geref. Kerk en de Ned, Hervormde Gemeente te dezer plaat, se om te mogen vernemen, of de ge meente bereid is het gebouw der voormalige openbare lagere school te verkopen, opdat een gebouw voor Protestantse belangen te Zevenhoven kan worden opgericht, werd, omdat dit verzoek eerst op de dag der raads vergadering was ingekomen in han den" van B. en W. gesteld om advies. De vergoeding ingevolge artikel JCvite GOLF Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 25 Maart en Woens dag 26 Maart geen audiëntie verlenen. Het militaire kamp Steenwijk is gistermorgen door de oud-com'man- dant van de 7 Dec. Divisie en huidi ge commandant van de Vierde Mili taire Afdeling, generaal-majoor Dürst Britt, officieel geopend. Een boerderij brandde af in het buurtschap Beckum bij Hengelo, toen uit het gastoestel een steekvlam schoot. Vee en inboedel konden wor den gered. Twee oneerlijke arbeiders, werk zaam op een graanmolen te Gronin gen, hielden van iedere zak aange voerd koren een paar kilo af en ver kochten dit door tussenkomst van twee expediteurs. De arbeiders zijru gearresteerd en de expediteurs kre gen een proces-verbaal. Een oneerlijke briefbesteller op Vlieland opende niet slechts brieven, maar ontvreemde ook enkele maien geldsbedragen, die er in verstuurd waren. De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde hem tot 6 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk en met aftrek. Prins Bernhard bracht gister middag een bezoek aan de Philips Telecommunicatie te Hilversum. Een driejarig kindje viel Woens dag van het balcon van de tweede verdieping. De val werd gebroken door drooglijnen. Met een hersen schudding werd het kind naar het ziekenhuis gebracht. Op het paleis Het Loo is aan prinses Wilhelmina het eerste kie vitsei uit deze streek, dat de zeven tienjarige Tonny Mulder uit Klaren- beek op een weiland te Voorst had gevonden, aangeboden a- De heer J. van Dijk te i werd door een trap van een paard zó ernstig aan het hoofd gewond, dat hij in het ziekenhuis te Harlingen is overleden. sloten veilingen hebben zich echter bij voorbaat op komende moeilijk heden ingesteld De afzet- en mïni- mumprijzenfond^en bieden over het geheel genomen een vrij gunstig beeld, zodat men wel gelooft tegen een stootje bestand te zullen zijn. Tijdens de jaarvergadering van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen te Utrecht is door de aangesloten veilingen een telegram naar de regering gezonden, waarin wordt aangedrongen op een zo spoe dig mogelijk overleg met de rege ring te Bonn inzake de hoge Duitse invoertarieven op groenten en fruit. Indien, zo zegt men in dit tele gram, deze invoertarieven niet ver laagd worden, dan zal hiervan zeker een ernstige terugslag op de uitvoer van tuinbouwproducten naar Duits land het gevolg zijn. De vergadering besloot de mini- umprijzenfondsen voor tal van tuinbouwproducten te handhaven. Deze fondsen leggen een bodem in de markt en werken, volgens de thans bekende gegevens, over het algemeen genomen, gunstig. Teneinde de credietvoorschriften aan kopers op veilingen onvermin derd te handhaven, besloot de ver gadering het voorschrift van contan te betalingen, aan de veilingen vast te houden. In uitzonderingsgevallen, bijvoorbeeld bij te trage transfer van gelden uit het buitenland, zal, bij voldoende dekking, van een tot zeven dagen crediet kunnen worden verleend. Het bestuur kreeg op dracht deze materie via een raad an advies nader te bestuderen. Vele klachten over eigenzinnig crediet- nemen van kopers werden ter verga dering genomen. Van vele kopers op de veilingen worden ook klachten vernomen, aan gezien te grote lankmoedigheid je gens lakse betalers, contante beta lers schade doet lijden. Besloten werd de statuaire veil plicht voor tal van tuinbouwproduc ten in te voeren. Zulks betekent, dat alleen tuinbouwverenigingen, die krachtens hun statuten het vei len van de meeste der producten hunner leden verplicht stellen, lid van het Centrale Bureau kunnen zijn. Een voorstel om pootaardappe- len op de verplichte lijst te zetten, werd, ondanks sterke drang van vele Friese veilingen, tot een vol gende vergadering aangehouden. Het Centraal Bureau zal na 1 Jan. 1953 ontheffing van deze maatregel in dringende gevallen kunnen ver lenen. In principe werd besloten het stre ven naar het vormen van een weer standsfonds voor de tuinbouw te steunen. Het bestuur, bij monde van voorz. M. Prins, verklaarde, dat het Centrale. Bureau als afzetorganisatie, dus geen standsorganisatie zijnde, n;ct tot het vormen van een derge lijk fonds zal kunnen bijdragen, ook al zal men het vormen van zulk een fonds aanmoedigen. De vergadering besloot contract teelt van producten (als bonen en spinazie) slechts bij hoge uitzonde ring te zullen tolereren. Erkend werd, dat deze rechtstreekse ver koop aan conservenfabrikanten niel altijd kan worden vermeden. Ook administratief veilen zal zoveel mo gelijk' worden voorkomen. Het jaar verslag en de financiële verslagen van het Centraal Bureau werden goedgekeurd. Het afgelopen jaar is voor de tuinbouw vrij gunstig ge weest, doch het jaar 1952 zal volgens verwachting moeilijk worden. De i ongeveer 150 bij het bureau aange- VIJFTIG STIEREN VLIEGEN. Vijftig jonge stieren, afkomstig uit verschillende delen van Nederland en geleverd door de N.V. vee-export- en handelsvereniging van de leden van het Nederlands Rundveestamboek, zullen per vliegtuig naar Milaan wor den vervoerd. De dieren worden in vijf groepen van tien stuks overge vlogen in een vliegtuig (speciaal daartoe ingericht) van de Silver City Airlines te Londen. Tot dit transport door de lucht heeft men o.a. besloten om geen hin der te hebben van de door Frankrijk en Zwitserland naar aanleiding van de mond- en klauwzeerepidemie in gevoerde restricties. De Silver City Airlines hebben reeds eerder tweeduizend stieren van Ierland naar Frankrijk vervoerd. OUD-ADE Stille Omgang. In zijn openings woord verzocht de voorz. in deze moeilijke tijd toch vooral in groten getale deel te nemen aan de jaar lijkse bedevaart ente bidden voor de voorgeschreven intentie. Vervolgens was het woord aan ka pelaan van der Horst uit 's Graven- hage; 'n goede bekende in onze pa rochie, die een warme opwekking sprak om massaal deel te nemen aan deze grootse hulde aan Christus Ko ning in de H. Eucharistie. Na. een uit eenzetting over het gebeuren in 1345 kwam de kapelaan dan de verering van het grote Sacrament van de lief de. Wij moeten volgens de intentie van dit jaar „medewerken aan de we reldvrede, door goed te zijn voor elkaar". Eerst moeten wij zorgen voor liefde in eigen kring en dan pas morgen wij liefde verwachten in de wereld. Nodig is: Tevredenheid, Lief de en Godsvertrouwen. In de bestuursvacature ontstaan door het vertrek van de heer A. G. v. d. Ploeg werd gekozen de heer Jac. v. d. Geest Jz. Kaarten verkrijgbaar Zondag na de H. MisSen en verder tot Woens dag bij de voorzitter. 't Zangkoor zorgde voor afwisse ling door een keurig „Ave Maria" en „Tantum Ergo". Tenslotte besprak de heer Korte- kaas de reisgelegenheid en stelde voor op een of andere wijze ook de dames te betrekken in deze bijzon dere vererihg van het H. Sacrament. Inderdaad vond deze suggestie weer klank in de vergadering. Bij het won der en in de geschiedenis daarvan namen vrouwen een belangrijke plaats in. De dames van nu ook een passende plaats te geven bij de her denking van het H. Mirakel moge in het komende jaar 'n punt van over weging uitmaken van de daartoe be voegde personen. 103 der L. O.-wet 1920 over 1951 voor de Chr. Nationale school werd vast gesteld op 1.527.34, terwijl het be drag der voor vergoeding in aanmer king komende kosten werd bepaald 1 op 1.770.64. Aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis werd een subsidie toegekend een lid, dat onder de gemeente Zevenhoven woonachtig is. Op een verzoek van de heer C. van den Bos om een tegevnoetkoming in de kosten van het beschikbaar stellen van woonruimte in het per ceel Dorpsstraat 106 werd goedgun stig beschikt, met dien verstande dat de gemeente deze tegemoetkoming slechts zal verlenen, indien het rijk eveneens een bijdrage verleent. De medewerking werd verleend ten aanzien van een verzoek van het bestuur der Chr. Nationale school om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een nieuwe aardijkskunde-methode. De kosten zullen ongeveer 280. bedragen. Het bedrag, hetwelk aan de bijzon- dere scholen beschikbaar werd ge steld voor de exploitatie-vergoeding voor 1952, werd bepaald op 24. per leerling. De nodige voorschotten zullen worden verleend. Onaangename kwestie. Voorts kwam in behandeling een schrijven van het advocatenkantoor mr. F. J. J. Trapman te Leiden inza ke het aan de gemeente in eigendom toebehorende bouwterrein. De voorz. gaf een uiteenzetting van de stand van zaken. Spr. zeide, dat de gemeente in 1949 aan de heer B. P. Straathof, land bouwer, heeft medegedeeld, dat deze het aan de gemeente in eigendom toebehorende terrein, voor zover de gemeente dat terrein niet had afge scheiden, gratis en tot wederopzeg ging mocht gebruiken. Deze gunst werd aan de heer Straathof verleend, afgezien van de 400.schadever goeding die de gemeente aan ge noemde landbouwer verstrekte, toen de gemeente het bouwterrein van de eigenaar kocht. Opdat de gemeente in voorkomen de gevallen terstond de beschikking over haar terrein zou hebben, werd aan de heer Straathof gratis, doch uiteraard tot wederopzegging d( gunst verleend het terrein te* gebrui ken Nu de gemeente het terrein nodig heeft, wendt de heer Straathof zich tot een advocaat, die de gemeente thans mededeelt, dat de heer Straat hof zich met deze gang van zaken niet verenigt en de gemeente som meert om een door de gemeente op haar éigen terrein gemaakte dam te verwijderen of daarop een behoorlij ke afrastering te maken, opdat het vee van cliënt (dat gratis en tot we- jpzegging op het gemeentelijk terrein mocht lopen) verhinderd zal worden op de openbare weg te ko men. De voorz. laakte de door de heer Straathof gevolgde handelwijze en stelde voor aan de raadsman van de heer Straathof mede te delen, dat. deze de weg maar moet bewandelen, welke hem goed voorkomt. Spreker was er overigens van overtuigd, dat in het onderhavige geval er geen enkele rechter te vinden zal zijn die de heer Straathof in het gelijk zal stellen. Na enige discussie besloot de raad met alg stemmen een brief, als door de voorz. bedoeld, te doen uit- Behandeling begroting uitgesteld. Daarna bracht de voorz. in behan deling de gemeentebegroting en de begroting voor het woningbedrijf, beiden voor 1952. De heer H. C. de Groot merkte ech ter op, dat de raad zich omtrent de gemeentebegroting geen oordeel kon vormen, omdat wel een toelichting is ontvangen doch de opsomming der begrotingsposten niet de cijfers van vorig jaar vermeldde. Spr. stelde daarom voor met de behandeling der begroting te wach ten, totdat de leden van de raad in het bezit zijn van de noodzakelijke gegevens. De voox*z. antwoordde, dat thans eenzelfde methode is gevolgd als in gemeenten met 5000 inwoners. De mening der leden van de raad en van de wethouders gevraagd, ble ken deze zich allen tc verenigen met het standpunt van de heer H. C de Groot, zodat de behandeling der be groting tot nader order werd uitge steld. BOSKOOP Geboren: Sophia Carolina d. v. L. van Bergen en Tj. Wiersma. Huwelijksaangiften. Andries van der Wolf en J. N. Kromhout. Gehuwd: N. J. Bosman en H. M. Th. van der Laan. Overleden: Dirk echtgen. van P. C. de Bruin 69 j. Hendrikus echtg. van E M. Kortenhof 67 j. Anthonius Droog echtg. van D. van Doorn 80 j. TER AAR De gemeente-secretarie zal voort aan op Zaterdagmorgen weer op de gebruikelijke uren voor het publiek geopend zijn HAZERSWOUDE Boze ram. Toen de veehouder A. v. D. zich in zijn weiland bevond, werd hij aangevallen door een schaap (ram). Het dier stompte onophoude lijk met zijn kop tegen het lichaam van de veehouder. Een zoon van de veehouder kwam zijn vader te hulp en wist hem van zijn belager af te helpen. 99Donna matrassen! Dit hebben reeds honderden klanten ondervonden. Nu, voor het Voorjaarsscizoen, hebben wij een SPECIAAL MATRAS vervaardigd, die in alle opzich ten superieur is. Superieur in: afwerking binnenvering afdekking damasten kortom een matras met 15 jaar volledige garantie welke normaal in 2 persoons f. 149.moet kosten. Aangezien deze prijs voor diverse beurzen bezwaarlijk kan zijn, kunnen wij door inkoop van een grote party, deze matrassen ter kennismaking slechts éénmaal voor een zeer lage prijs aanbieden Zaterdag- morgen 9 uur 99Dorma matrassen V oerjaarsaanhied ing PYAMAFLANEL diverse frisse strepen, mooie kwaliteit. Zolang de voorraad strekt, niet voor f. 1.59 maar voor f 1.18 per meter l<k Beter en toch goedkoper HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG MIDZA-Woningbouwbonnen (Advertentie) ZWAMMERDAM Geboren: Willemijntje Marga- retha Geertruida d. van J. Rietveld en H. M. van Peperstraten. Gert Jan z van J. van Greuningen en D. J. van Zwieten. Christina d. van L. de Groot en L. Fikse. Ondertrouwd: Jacobus Josephus Voordouw 25 j. en Geertje Uithol 23 i. Gerardus Wilhelmus Epping Boere 25 j. Gehuwd: J. Blonk 33 j. te Alphen ad. Rijn en J. Kroon 26 j. Overl. Geertje van der Weide 71 j. wed. van C. L. van Doorn. DE KWAKEL Vergadering Bond voor het Gezin. Woensdagavond werd een verga dering gehouden van R.K. voor het Gezin, waar als spreker optrad pater Rouw uit Aalsmeer. De voorz. opende de vergadering en bracht naar voren, wat de bond in haar 2-jarig bestaan tot stand heeft gebracht. Onder an dere de gezinhulp in de parochie, waar reeds zoveel inzegetenen van geprofiteerd hebben. Spr. wekte dan ook alle aanwezigen op zoveel mo gelijk propaganda te maken voor de bond. Hierna bracht de penn. zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo is van 105.26. Daarna was het woord aan de spreker van deze avond, die het onderwerp „Gees telijke heropbouw in het gezin" be handelde. Na eerst nagegaan te heb ben, hoe de geestelijke verzwakking in het gezin ontstaan was, werd door hem op duidelijke wijze uiteengezet, hoe de christelijke geest weder in de gezinnen kan terugkeren. Op de eerste plaats moet het geza menlijk worden ingevoerd in de ge zinnen. Dit is wel het voornaamste wat in deze tijd nodig is. WOUBRUGGE Geboren: Abraham, z. van J. H. Kamming a en J. B. Roer d ink: Teun is en Frans Maria, zonen van M. Schijf en G. W. Kroon; Leentje, d. van A. Noordam en M. van Rijn; Theresia Maria, d. van S. C. Borst en M. W. van Tol. Getrouwd: H. P. Zwetsloot en A. M. Hoogenboom; M. Th. Opdam en J. H. Schrama. Overleden: Geertruida J. A. de Bruijn 67 j.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2