Eltsx TAXITARIEF N.V. „TRIO" Uitgebreid 1ste klas-programma met Ajax als kampioen Let op de meter Paardensport in Nederland Z.VTERDAG 15 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 K.N.V.B.-OVERZICHT Naast een bijna volledig eerste-klas-programma voor morgen krijgen we maar een matig programma voor de lagere klassen te zien Als deze wed strijddag ten einde is, zullen de meeste clubs het einde van de competitie in het zicht hebben. Nog een maand zullen de eerste klassers moeten spelen om de beslissingen over de gehele linie te overzien, maar kampioenen zullen er al veel eerder komen. Belangrijke wedstrijden in de eer ste klasse treffen we aan in alle af delingen, wedstrijden, waarbij soms voor beide partijen zeer veel op het spel staat. Dat zien we in Afdeling A, waar DWS—Haarlem de grote strijd is. Tussen deze twee clubs moet de be slissing inzake het kampioenschap vallen, want de andere clubs staan minstens vijf of zes punten van de twee leiders verwijderd en moeten dus uitgeschakeld worden geacht. Het valt moeilijk te zeggen wie van deze twee clubs morgen winnen zal. In Haarlem wonnen de Amsterdam mers, wat zou het dus „aardig" zijn als nu ds Haarlemse roodbroeken de punten in de zak zouden steken. In Afdeling B kan Ajax morgen de kampioensvlag hijsen na de wed strijd tegen Be Quick, een oude ri vaal uit vroegere kampioenscompe tities. Een gelijk spel voor de Ajacie- den is reeds voldoende voor het kam pioenschap en het lijkt ons wel zo goed als zeker, dat die beslissing er morgen komt. In de Afdeling C is het nog niet zover. Zelfs al wint Willem II van NAC en al zou Eindhoven van ADO winnen, tot een kampioenschap ko men de Tricolores morgen nog niet. Een overwinning van Willem II brengt de Tilburgers echter weer 'n stap in de goede richting, zodat zij er alles op zullen zetten om dit te bereiken. In de D-afdeling tenslotte strijden nog verschillende clubs om de kam pioenstitel. 't Is waar, dat Hermes DVS op het ogenblik 'n goede kans heeft op de titel, maar Limburgia, P SV en zelfs Sparta hebben eveneens nog 'n goede kans. Van veel belang is daarom morgen de strijd PSV Limburgia, waarbij het ons toelij kt, dat de Eindhovenaren zich wel van hun beste zijde zullen laten zien en dus zullen winnen. In dit verband is ook de wedstrijd Xerxes—Hermes DVS van het groot ste belang. Verliezen de Schiedam mers deze wedstrijd, hetgeen wij lang niet onmogelijk achten, dan staat PSV bij een overwinning op Limburgia weer aan de kop Interessante afdeling overigens! De lagere klassen. Het matige programma voor de lagere klassen bevat slechts 'n half ünlyere liuld zacht, soepel, gaaf en intens gezond. Purol of Purolin (dit laatste in witte crème vorm). Beide in dozen 41 en 77 ct. dozijn wedstrijden over 'n vijftal af delingen verdeeld. RKAVV gaat op bezoek bij TYBB en zal stevig moeten aanpakken om enig succes te behalen. LFC ontvangt Woerden aan de Haagweg en kan voor de tweede maal van deze club Lugdunum of ASC? In de 4e klasse A gaat in Leiden de derby LugdunumASC, die bei de met Wilhelmus strijden om het kampioenschap, waarbij de Voor- burgse club wel als lachende derde te voorschijn zal komen. ASC moet deze wedstrijd winnen om nog een redelijke kans te maken met Wilhel mus gelijk te komen. Of Lugdunum zich daartoe weer zal lenen? Teylingen heeft o.i, een kansje te gen WSB en Meerburg, in de 4e klasse E, achten we wel in staat SDO een gelijk spel af te dwingen. Tommy Lawton, WSk aanvalsleider van k Notts County en vroeger midvoor van het nationale Engelse elftal, zal voortaan voor Brentford spelen. De transactie kwam gister avond tot stand en naar verluidt heeft deze trans fer Brentford on geveer 12000 pdst. gekost. De thans 34-jarige Lawtom heeft in zijn loopbaan aan de verschillen de clubs, waarvoor hij speelde, in to taal 50.000 pdst. aan transfer-bedra gen gekost. Het contract met Brentford werd getekend in een hotel in West-Lon- den in tegenwoordigheid van tal van filmoperateurs en persfotografen. Lawtoni begon zijn voetbalcarrière als amateur bij Burnley. Toen hij pas 17 jaar was geworden werd hij voor 6.500 pdst. overgedaan aan Everton, een recordbedrag voor een zo jong speler. Dat was in Decem ber 1936. In 1945 ging hij over naar Chelsea, dat 11.500 pdst. voor hem betaalde, en twee jaar later kocht Notts County hem- voor 20.000 pdst. van de Londensche club. Vandaag zal Lawton de voorhoede van Brentford aanvoeren in de wed strijd tegen Swansea. De Fransman Gilbert Bozon is er te Troyes in geslaagd het Europees record op de 100 meter rugslag te verbeteren, door een tijd van 1 min. 04.3 sec. te noteren. Het oude record stond sinds 26 Juli 1949 op naam van zijn landgenoot George Vallerey. Op die datum liet deze zwemmer te Ca sablanca 1 min. 04.9 sec. voor zich afdrukken. LEIDSE VOETBALBOND Zal Oranje Groen het tegen S.V.L.V. kunnen bolwerken? VOLLEYBAL. OEFENWEDSTRIJD LEIDSE HERENTEAM TEGEN WINGS Maandag 17 Maart a.s. des avonds om 8.30 uur zal in de zaal van het R.K. Lyceum aan de Mariënpoel- straat een oefenwedstrijd gespeeld worden tussen het voorlopig Leids herenteam en Wings uit Den Haag. De opstelling van het Leidse team is de betreffende speler., wel bekend, doch ook de anderen, die aan de Centrale training hebben deelgeno men worden dringend verzocht, die avond aanwezig te willen zijn. Wij zigingen zijn n.l. niet uitgesloten. De spelers worden verzocht om 8 uur in de zaal aanwezig te zijn, opdat op tijd kan worden begonnen. Belangstellenden van Zuidwyck, Cycloon, Six en R.K.L. zowel dames als heren zijn natuurlijk van harte welkom. Ook voor de dames is een derge lijke wedstrijd op til. Hierover zullen binnenkort nadere mededelingen worden gedaan. R.K. VOLLYBALVER. SIX. Het le damesteam van Six wordt er aan herinnerd, dat Dinsdagavond a.s. te 8.15 uur in onze eigen zaal de laatste competitiewedstrijd wordt gespeeld tegen Cycloon 2. De opstel ling is zoals bekend gemaakt. Ook de heren van Six 1 moeten die avond de strijd voor het laatst aanbinden tegen Zuidwyck 3. Deze wedstrijd zal te plm. 9 uur gespeeld worden. De beide teams worden verzocht precies op tijd aanwezig te zijn en in de voorgeschreven kleding te ver schijnen. CYCLOON-DAMES KAMPIOEN VAN DISTRICT A Het is het eerste damesteam van Cycloon gelukt de kampioenstitel in district A ih de wacht te slepen Eerste klasse A: Wanneer SVLV morgen zijn kans grijpt, kan in het gevecht om de kam pioenstitel weer een wending komen. De Voorschoten-aren gaan morgen naar het Zwarte Pad in Leiden, om Oranje Groen, die momenteel de minste verliespunten heeft (1320) partij te geven. SVLV heeft ongetwij feld een kansje om aan het langste eind te trekken en wanneer de Voorschotenaren inderdaad kans zien om te winnen, wordt hun kampioens kans (1520) behouden en krijgt ook Docos (1522) weer moed. Wint Oranje Groen echter, wat zeer goed mogelijk is, dan is SVLV wei defini tief uitgeschakeld en komt Docos er moeilijker voor te staan. Het zal er spannen! Ondertussen gaat Docos naar Rijp- wetering, waar de Leidenaars een behoorlijke kans op de overwinning hebben, als de Rippers het tenminste niet onverwacht op hun heupen krij gen. Docos heeft de punten hard no dig om mee te blijven spelen in het grote spel. De Alph. Boys ontvangen LDWS, een wedstrijd tussen gelijke krachten waar we kort over kunnen zijn. DOSRForeholte kan wel weer eens een overwinning voor de Veenders worden, die de laatste weken bijzon der goed op dreef zijn. Foreholte j heeft trouwens niets meer te verlie zen, hetgeen overigens niet weg neemt, dat we van de Voorhouters het alleruiterste verwachten. Al was het alleen maar om eens te zien waar toe DOSR in staat is. twee van de ranglijst, ZLC, bij de leiders op bezoek komt. Er dreigt weliswaar geen direct gevaar, maar tcch zullen de Langeraarse voetbal lers op moeten passen. Wanneer zij morgen verliezen, staan ze nog maar één punt voor op St. Bernardus, waarvan wij vermoeden, dat het morgen sterker zal blijken dan het thuisspelende SJZ, alhoewel de Zoe- terwouders verleden week verras send goed uit de bus kwamen. Op passen, St. Bernardus! Morskwartier maakt morgen niet zo heel veel kans, wanmeer VTL (zie boven) op bezoek komt. Tweede klasse B: VVOA zal vermoedelijk niet veel klaarmaken, al spelen de Oud Adese voetballer op eigen terrein tegen het sterke ASC 3. UDO krijgt het in de uitwedstrijd tegen Lisse 3 minstens even moeilijk. En VNL zal thuis de handen vol hebben aan de leider Roo denburg 4, die twee verliespunten minder heeft dan VNL en TSC (bei den 1419). H3t geheel overziend, staan ons morgen in de drie bovengenoemde afdelingen interessante wedstrijden te wachten, waarvan er enige beslis send kunnen zijn voor de kampioen schappen .Moge het in ieder geval sportieve wedstrijden zijh! Tweede klasse A: Altior, dat verleden week een steek liet vallen, door gelijk te spelen tegen VTL, krijgt morgen een zware thuiswedstrijd, wanneer nummer Brei niet langer voor de vraat- zuchtige motten, nu U volop 1 gcMITINiseerde,Ê motvrlje wol m kunt kopen Het is niet waarschijnlijk dat dit jaar de Kanaal-marathon, georgani seerd door de Daily Mail, zal door gaan aangezien de bedragen, welke gewoonlijk voor deze wedstrijd be schikbaar worden gesteld, overge maakt zijn aan het Britse olympische comité voor de trainings- en uitzen- dings-kosten van de Britse ploeg naar Helsinki. Een definitieve beslis sing is echter nog niet genomen. SCHERMEN ZWEEDSE OLYMPISCHE PLOEG WINT TE SCHEVENINGEN. De wedstrijd te den Haag tussen de Zweedse olympische degenploeg en een Nederlandse equipe i<- geëin digd met een Zweedse 2610 over winning. Beide ploegen bestonden uit 6 schermers. TAFELTENNIS. OPEN HAAGSE KAMPIOEN SCHAPPEN. Morgen worden in de tennishal len van Marlot de Open Haagse Kampioenschappen gehouden, waar voor ca 800 inschrijvingen zijn bin nengekomen. Vele verenigingen uit Leiden hebben ingeschreven. De wedstrijden welke half 12 aan vangen worden afgewerk' aan de hand van een „geruisloos" tijdsche ma, hetwelk zodanig is ingedeeld, dat elke deelnemer via een 20 meter lang wandschema al zijn wedstrijden met vermelding van tijd en tafel van te voren kan aflezen tot aan de finales toe. Gespeeld wordt op 50 tafels, zodat de finales tijdig (om 8 uur) kunnen aanvangen. In de Hoodklasse zal geducht ge streden worden om de hoogste titel. Cor du Buy is wel favoriet, doch spelers als v. d. Spek, Heemskerk, Hogendoorn kunnen voor een ver rassing zorgen.Ook de Leidenaar F. Klinkenberg is hierbij niet geheel kansloos. De overige klassen zijn sterk be zet en worden de kansen van de Leidse spelers hoog genoteerd. Het wedstrij drooster wordt afge wikkeld door de heren P, Simonis en H. Filbry uit Leiden, hetgeen bij hen in goede handen is. De interland tafeltenniswedstrijd tussen de herenploegen van Neder land en Frankrijk, die te Chauny ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Franse Tafeltcnnisbond werd gespeeld, is in een 41 over winning voor de Fransen geëindigd. De uitslagen luiden: Collier (Fr.) sl. Pelsen (Ned.) 21 13 21—18 21—16. Haguenauer (Fr.) sl. Stoop (Ned.) 21—12 21—9 21—14. Collier sL Stoop 2115 2117 21—19. Haguenauer sl. Pelser 2112 21 11 21—16. Stoop en Pelser sl. Haguenauer en Collier 18—21 11—21 21—19 22- 21—14. DE 1LSY 1952 Ypenburg krijat weer internationale luchtvaart-show Op de Internationale Luchtvaart Show Ypenburg, die zoals bekend is. op 2 en 3 Augustus voor de vierde maal wordt gehouden, geoi-ganisefcrd door de Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart in samenwerking met vlieg veld Ypenburg N.V. en ditmaal ook met medewerking van de vereniging „Onze Luchtmacht", zullen Engeland en de Verenigde Staten het leeuwen aandeel hebben in de militaire de monstraties. Landen als Frankrijk, België en ons eigen land blijven zeker niet achter. De R.A.F. zal zeer waarschijnlijk demonstreren met het 101 Squadron „Canberra" straalbommenwerpcrs. Het zal de eerste maal zijn, dat vliegtuigen van deze klasse dan boven Nederland te zien zijn. Zeker is, dat een R.A.F.- stuntescadrille „Vampire" straalja gers komt. Er zijn besprekingen gaande met het Britse ministerie van bevoorrading inzake demonstraties met prototypen van enkele aller nieuwste Britse straaljagers als de Vickers supermarine „Swift" en de Havilland 110 nachtjager. De Amerikanen hebben nog geen gedetailleerde mededeling gedaan over hun deelnerr/ing, maar in prin cipe staat vast, dat ook de U.S.A.F. met straaljagers en andere vlieg tuigen tevoorschijn zal komen. De Franse luchtmacht zal naar alle waarschijnlijkheid dit jaar inschrij ven met haar „Vampire" stuntesca drille (negen vliegtuigen) uit Villa- coublay De Belgen zullen volgens mededeling van hun chef lucht machtstaf, van de gelegenheid ge bruik maken om hun luchtmacht voor het eerst sinds de oorlog een officieel bezoek aan Nederland te doen brengen. De Nederlandse luchtmacht zal de monstreren met „Meteors" en „Thunderjets", de marine lucht vaartdienst o. a. met de nieuwste aanwinst, de Lockheed „Harpoen" patrouillebommenwerper. Wat het civiele gedeelte van de show betreft, zullen vooral de Engelse vliegtuigindustrieën verte genwoordigd zijn met een aantal nieuwe typen. O. a. is aan de K.N.V.V.L. de komst van 's werelds eerste straalverkeersvlicgtuig, de De Havilland „Coitfet" toegezegd. (Al zal deze machine uiteraard niet op Ypenburg landen. Red. AN.P.) Ook andere moderne Britse ver keersvliegtuigen en helicopters zul len op Ypenburg te.bewonderen zyn. De organisatoren hopen voorts op Ingaande heden zijn de fooien begrepen in het bedrag dat door de taxameter wordt aangegeven. De ritprijs is vanat 11.- Fooi inbegrepen Gunstig seizoen 1951, hoopvolle verwachtingen voor 1952 De belangstelling van het Neder landse publiek voor de paardensport is vanouds zeer groot geweest, maar de interesse is de laatste jaren nog zeer toegenomen. Of dit het gevolg is van de goklust, die door het weder in voeren van de totalisator zeker enige opleving heeft gehad, durven we niet zeggen, maar hoe dit ook zij, het feit van de grotere interesse voor de courses en meetingen komt aan de sport als zodanig mede ten goede. In een gisteren te Amsterdam ge houden bijeenkomst heeft de heer J. H. W. Pasman, algemeen voorzit ter van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport, een historisch overzicht gegeven van de ontwikke ling van deze sport gedurende de laatste drie jaren, dus sedert de in voering van de totalisator. Duindigt en Groningen trokken het vorige jaar een kleine tienduizend be zoekers, respectievelijk bij de inter land-match HollandBelgië en een kampioenschap. Dat bewijst toch wel, dat de paardensport de Hollanders niet volkomen koud meer laat, dat wij op de goede weg zijn en de hoop Deze week werd de beslissende 1 n°ê niet behoeven op te geven, dat wedstrijd gespeeld tegen het tweede damesteamvan Six. Het peil van het spel was niet zoals we gewend zijn. De uitslag was 40 in het voordeel van Cycloon. Wij hopen, dat deze overwinning nog meerdere tot ge volg mag hebben. Dinsdag a.s. speelt het tweede damesteam tegen het eerste van Six. De wedstrijd wordt gespeeld in de zaal Krauwelsteeg en begint om 8.15 uur. De opstelling van het team luidt: C. v. Klugt, aanv.; R. Rijsber- gen, N. Bruines, Th v. Oyen, R. v. d. Geer en R. Raaphorst. Res. N. Over- meer en C. Brunt, Zaterdag 22 Maart speelt het eer ste herenteam tegen Zuidwyck. De wedstrijd wordt gespeeld in Wasse naar en vangt om 7 uur aan. De heren worden vezocht om met de gele tram van 5.45 te vertekken. De leden worden verzocht de vol gende week goed de courant door te kijken, daar er veranderingen be treffende de trainingstijden op komst zyn. ook in Nederland nog eens van hoog tot laag over de Nederlandse Derby zal worden gesproken, aldus de heer Pasman. Die groeiende belangstelling blijkt ook uit de stijgende omzetten van de totalisator. Was de gemiddelde omzet op Zon dagen te Duindigt in 1949 ca. 67.000, in 1951 bedroeg deze ca. 80.000. Voor Utrecht, Groningen en Alk maar tezamen met Duindigt onze vier belangrijkste banen waren deze bedragen: Utrecht 1949 ca. ƒ61.000—, 1951 74.000—; Groningen 1049 ca. ƒ44.000—, 1951 ƒ51.000—; Alkmaar 1949 ca. ƒ45.000, 1951 ƒ57.000—. Totale omzet in Nederland op 40 banen: in 1949 ƒ3.554.121.50; in 1951 5.130.650.50. Deze vermeerdering van omzet is niet in de eerste plaats te danken aan het feit, dat het publiek zoveel hoger is gaan spelen, doch aan het feit, dat meer publiek is gaan spelen. Het 63% van de verkochte tickets bij to taal 117 meetings waren tickets van ƒ1.80% van de omzet gaat weer terug naar het publiek, zodat 20% te verdelen blijft. De Staat neemt er in de eerste plaats haar omzetbelas ting van; de Stichting Totalisator heeft ca. 5% nodig voor de exploi tatie van de totalisator; aan bijzonde re doeleinden wordt 2% uitgekeerd en zo blijft tenslotte voor de draf- en rensport en de leidende organen 10% over, of in> 1951 ruim een half millioen. Doordat de coursegevende vereni gingen dank zij de gunstige uit komsten voor de meeste hunner hogere bijdragen voor het prijzengeld konden geven, de eigenaren 10. inleggeld per inschrijving moesten bijdragen en tenslotte nog extra ba ten werden verkregen uit de vermin, dercle omzetbelasting, kon» uiteinde lijk totaal in 1951 worden uitgeloofd aan prijzen en fokpremies: voor de draverijen 463.423,78 en voor de rennen 82.840.—. Dit mag zeer zeker geen gering be drag worden genoemd en stemt ze ker tot tevredenheid, indien men deze cijfers vergelijkt met vorige jaren. In 1948, vóór het in werking tre den van de totalisatorwet en dus vóórdat de Stichting N.D.R. de leiding in handen had genomen, waren deze cijfers: draveryen: 160.000—, ren nen 32.000. Dat 22,5% van alle deelnemende paarden elk jaar weer opnieuw nooit iets verdient, kan een bewijs zijn, dat het voor velen om het spel en niet om de knikkers gaat, maar dan mag men niet mopperen. Het bestuur der N.D-R- heeft hier in echter aanleiding gevonden sane ringsmaatregelen in te voeren, van oordeel zijnde, dat het beter is een beperkt aantal goede paarden het beschikbare bedrag te laten verde len, dan dit te laten betwisten door een leger voor het geven van een mooie sport en voor de fokkerij waardeloze dieren. In 1951 werd aan de fokkerij be steed voor dravers'44.800.voor volbloeds ƒ6.775. meest worden nog guldens gespeeld, Voorts wordt het fokken van goed materiaal nog gestimuleerd door het aanwyzen en financieel steunen van een kern van beproefd fokrhateriaal door het op peil houden vani de dekgelden. De plannen voor 1952. De gunstige beslissing van de over heid dat de omzetbelasting niet meer berekend zal worden over de volle 100% van de totalisator-omzetten, doch slechts over de 20%, welke niet direct weer' aan het publiek wordt terug betaald, is voor de Stichting Totalisator aanleiding geweest van deze voordelige post lj-2% ten goede te laten komen aan de draf- en ren sport. Het gevolg hiervan is geweest, dat waar ook de baanverenigingen hun steentje wilden bijdragen ter ver hoging van de prijzen het prijzen schema over de gehele linie aanzien lijk verhoogd kon worden. Bedroeg het totaal, dat aan prijzen werd verreden op de grote banen, t.w. Duindigt, Groningen, Utrecht (meer bekend onder de naam Mere- veld) en Alkmaar vorig jaar ƒ4.500 a 5.000 per meeting, in 1952 ligt het in de bedoeling minimum f 5.800— per meeting te laten verrijden. Dit betekent, dat indien alles naar wens verloopt en het weer ons niet te veel parten speelt dit jaar 700.000.aan prijzen en fokpre mies zal worden u;tge!oofd tegenover ca. ƒ550.000— in 1951. Het bestuur hoopt verder en ver wacht dat de jaarlijkse Holland—Eel- gië-match te Duindigt wederom mag eindigen met een overwinning der Hollandse paarden. Pogingen zullen verder in het werk worden gesteld om nog meer inter- land-matches te organiseren, waarbij vermoedelijk Duitsland weer zal wor den ingeschakeld en dat onze ren sport tot bloei mag komen. Vele fac toren werken meae om de rensport in Nederland te maken tot de kleine broer van de drafsport. Deze sport is kostbaarder, de mogelijkheden om zijn paard in rennen te laten uitko men, geringer. Wij kennen tot nog toe slechts één baan geschikt voor de rensport, nl. Duindigt. De fokkers van volbloeds hebben nog minder afzetgebied dan die van dravers. Men beginit weer paarden uit het buitenland te impor teren. Vermoedelijk zullen er vóór de eerste ren te Duindigt op 6 April een 25-tal gearriveerd zijn uit Enge land, Frankrijk en België, waarvan de helft dit jaar nog in de baan zal komen. De seizoenopening. De eerste course van het officiële seizoen 1952, zal morgen te Mereveld gehouden worden. Hiervoor zijn niet minder dan 72 inschrijvingen binnen gekomen, verdeeld over een program ma van zeven nummers, waarbij zoals hierboven gemeld een prijs van 1000.We rekenen erop, dat Mereveld morgen reeds een record aantal bezoekers zal krijgen. HET KANSPAARD VAN 1951. Het succesvolste paard in 1951 was de 3-jarige draversmerrie „Pearl Spencer'n dochter van de onverge telijke en grote kampioene „Barones Spencer", die in de jaren van de be zetting overwinning op overwinning sta;, elde. Pearl Spencer stratte het afgelopen seizoen 12 maal en kwam daarbij maal als eerste voorbij de rechter. Haar beste piestatie leverde zij in Augustus in de Derby voor dravers, die zij iii de zeer fraaie en nieuwe record K M.-tyd van 1.26.6 won. Dit klasse-paai d won voor haar eigenaar 8.725. De tweede op de ranglijst is „01- ga Pluto", de winnares van de Derby 1950 Zij won in 1951 8.425 aan prij zen. Dc merrie loopt dit seizoen ver moedelijk niet, daar haar eigenaar haar voor de fokkerij wil benutten. DE MEEST SUCCESVOLLE NEDERLANDSE PIKEUR IN 1951 De pikeur-trainer WiZlem Geer sen uit Naarden heeft in 1951 zyn zegetocht over de Nederlandse cour- rebanen voortgezet. Niet minder dan 80 maal eindigde hij als eerste en bereikte daarmee veruit het beste resultaat van de Nederlandse pi keurs. Op hem volgt de Amsterdam mer Jan Wagenaar met 41 eerste prijzen. Het bedrag, dat Geersen in 1051 voor ztfn eigenaren won is bijna 53.000. Hij staat nu sinds het seizoen 1948 aan het hoofd van de winnende rij ders. Zijn meest succesvolle iaar was 1949, toen hij 93 eerste prijzen behaalde. Sinds 1943 voerde Geersen niet minder dan 532 maal zijn paard als eerste door de finish. Record houder in Nederland is echter Piet Doeleman, die in één seizoen 96 maal won. deelneming van de Fansc en Itali aanse industrieën. Voor deelneming aan de ILSY is voorts uitgenodigd de wereldkam pioen parachutespringen, de Frans man Pierre Lard. De eerste Neder landse parachutisten club zal weer demonstraties geven. Overwogen wordt om aan dc ILSY een handicap sterrace van verscheidene vliegvel den in Nederland af naar IJpenburg, te verbinden. De KNVVL is boven dien in onderhandeling met een aantal vooraanstaande buitenlandse stuntvliegers. Vergeleken bij vorig jaar zal het aantal zitplaatsen op Ypenburg met enige duizenden worden vergroot door de bouw van extra tribunes aan weerszijden van het gebouwen complex. Ook zijn uitgebreide tech nische maatregelen in voorbereiding om de aan- cn afvoer van het pu bliek sneller te doen verlopen. LEIDSCHE SCHELPKALKBRANDERIJ Alle bouwmaterialen Zoetsrw.weg 25, Laidsn, Tal. 21747-21748 (Advertentie.) DE BOATRACE. De ploeg van Exford heeft tijdens de training voor de op 29 Maart as. te houden traditionele boatrace tegen Cambridge de baan van Putmey tot Mortlake in 19 minuten 26 sec. afge legd. Deze tijd ligt 58 seconden onder die, welke de Cambridge acht enkele dagen geleden in training voor zich liet noteren. Eveneens bleef Oxford twee min. 14 sec. onder de tijd, die de ploeg afgelopen Zaterdag had ge maakt. Na deze prestatie worden de kansen voor Oxford om de race te winnen minder laag aangeslagen dan tot nu toe het geval was. WIELRENNEN Swift-Combinatie. Zondag rij den A- en B-klas 100 km. als tweede rit van de competitie; C-klas 40 km. Start 9.30 uur. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND In Utrecht werden gisteravond de partijen voor de negende ronde van greep B van het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland gespeeld. De uitslagen luiden: Drenth Bergsma 02, van DijkHartgers 1—1, Vos—H. de Jongh 2—0 Hof manvan Mourik 11 MetzLam mer s 11. Voor de zevende ronde is nog ge speeld de partij tussen Drenth en Vos, die in remise eindigde. BILJARTEN NATIONAAL KAMPIOENSCHAP TWEEDE KLASSE KLEIN 38/2 De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland tweede klasse klein biljart kader 38/2, lui den: Wcssels 300 30 39 10 Hiemstra 245 30 69 8.16 Jansen 300 18 47 16.66 Barzilay 136 18 28 7.55 De Kleine 300 25 36 12.00 Bakker 286 25 59 11.44 Lankhof 300 16 68 15.78 Heuts 300 19 55 15.78 Lankhof 300 18 89 16.66 Hiemstra 155 18 56 8.61 Wessels 300 15 44 20.00 Bakker 175 15 31 11.66 Do Kleine 300 16 88 18.75 Barzilay 75 16 22 4.68 Jansen 300 12 124 25.— Heuts 129 12 20 10.75 LEIDSE BILJARTBOND. Het wedstrijd programma voor de Leidse Biljartbond luidt: Maandag 17 Maart le klas: TOP 1 Spijkerbak 1; Carambole 1TOG 1 SDO 1—Royal 1. Dinsdag 18 Maart: le klas: Caram bole 2't Spoortje 1. Dinsdag 18 Maart 3e klas: DVH 2 TOG 3; Donderdag 20 Maart 3e klas DVH 2't Spoortje 2. Woensdag 19 Maart 4e klas: 't Zuid 2—De Hoek 1; De Valk 1—SDO 2; Sport 2Carambole 3; Drei Potte kens 1Morschpoort 2. Dinsdag 18 Maart 5e klas: Drei Pottekens 2DeVriendschap 2. Maandag 17 Maart 5e klas: Morsch poort 3't Centrum 1. Dinsdag 18 Maart 5e klas: Rijne- gom 3—SDO 2; TOG 4—Spijkerbak 4. Donderdag 20 Maart 7e klas: Spij kerbak 5Sport 3. Vrijdag 21 Maart 7e klas: MEB 1 De Valk 3. Donderdag 20 Maart 8e klas: De Valk 4't Spoortje 5. Maandag 17 Maart 8e klas: DVH 3 't Spoortje 5. Wie geen richting aangeeft gaat in de richting van het ziekenhuis. Verbond voor Velli» v.-w—

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9