Ook Wissenaar bracht de kampioens/dag in top Nederland tegen winnaar Denemarken-Oostenrijk Newcastle United favoriet voor de beker MAANDAG 10 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 WP heeft de kampioenen gister middag op het Kerkehout de over winning niet cadeau gedaan. De wedstrijd begon in een hoog tempo, dat zo ongeveer de gehele speeltijd werd volgehouden. In de eerste mi nuut was er reeds spanning voor het VVP-doel, maar de doelman toonde, dat hij in goede vorm was. VVP ant woordde onmiddellijk met snelle te genaanvallen. Na ongeveer 20 minu ten werd het enige doelpunt van de eerste helft gescoord. Wassenaar- aanvoerder Houps plaatste de bal naar voren, voor de voeten van P. Remmerswaal, die even doorliep en met een harde kogel zijn club de leiding gaf. Het laatste kwartier van de eerste helft was Wassenaar vrij wel voortdurend in de aanval. Maar de VVP-verdediging was op haar hoede en in laatste instantie redde de doelman verscheidene malen op fraaie wijze. In de tweede ihelft duurde het een half uur voordat P. Remmerswaal uit een voorzet van Houps het twee de Wassenaarse doelpunt kon scoren. Twee minuten later, toen een Was senaar-aanval door een der WP* verdedigers met de hand onderbro ken werd, en aan de gastheren een strafschop werd toegekend werd het 30 door M. Dek. Vijf minuten voor het einde werd bekend, dat Excel sior gelijk gespeeld had en dat dus Wassenaar zich kampioen mocht noemen. In triomf werden de Was senaar-spelers van het veld gedra gen. Kampioenschap gevierd Op feestelijke wijze is gisteravond in Het Wapen van Leiden het door het eerste elftal van Wassenaar be haalde kampioenschap door spelers, bestuursleden en vele supporters en vrienden van de vereniging gevierd. Na de wedstrijd waren de spelers van het kampioenselftal en de be stuursleden met hun dames per bus naar Restaurant Clingendaal gegaan voor een gezellig diner. Intussen was de zaal van „Het Wapen van Leiden" versierd voor de verdere viering van het kampioenschap. Met een geluidswagen was bekend ge maakt, dat er 's avonds gelegenheid zou zijn spelers en bestuur en elftal commissie geluk te wensen. En van die .gelegenheid is door zeer velen gebruik gemaakt. Zo vol was het zaaltje, dat de spelers, toen zij te gen negen uur in de Langstraat ar riveerden, zich met moeite een weg konden banen naar de voor hen ge reserveerde tafel voorin de zaal. Er kwamen vele gelukwensen binnen. Wethouder K. Huibregtse was een der eersten, die zijn felici taties kwam aanbieden. De Burge meester van Wassenaar, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen hield een hartelijke toespraak, waarin hij er zijn vreugde over uitsprak, dat in Wassenaar het voetbal blijkbaar op zo'n hoog peil staat, dat de beide plaatselijke verenigingen kampioen van hun afdeling werden. De burge meester sprak over de komende be slissingswedstrijden en sprak de wens uit, dat dit sportieve ontmoe tingen zouden mogen worden. Die zelfde wens werd ook door andere sprekers geuit. Door de heer A. H. Rijnbeek, die met enkele andere bestuursleden de gelukwensen van Blauw Zwart kwam aanbieden, door Gerard Looyestein, voorzitter van de Supportersvereniging Blauw Zwart, door de heer van Beek, voor zitter van de Buurtvereniging Ker kehout en omgeving, door de heer Laarman, een van de oude getrou wen van Wassenaar en tenslotte ook door de aanvoerder van het zevende elftal van Wassenaar, Hans Knape. Voorzitter de Nijs dankte de spre kers. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de burgemeester dank te zeggen voor het uitstekende poli- tie-toezicht dat bij het Kerkehout wordt uitgeoefend, wanneer er wed strijden zijn of wanneer er getraind moet worden. In de allerprettigste stemming bleef men tot laat in de avond bij een. WILHELMUS-LUGDUNUM 2-2 Ondanks het goede spel der groen- witten was dit gelijk spel voor de thuisclub niet onverdiend. Aanvan kelijk was Lugdunum iets sterker, echter weet de thuisclub goed stand te houden, zodat doelpunten uitblij' ven. Na ongeveer 20 min. een aange schoten Ihandsgeval tegen van Wel en uit de strafschop wordt het 1-0. Ondanks deze tegenslag, weet Ver hoeven nog voor de rust gelijk te maken (1-1). Ook de tweede helft begint met goede aanvallen van onze stadgeno ten en waarlijk gelukt het Verhoe ven keihard in te schieten (1-2). Lugdunum gaat nu meer verdedi gend spelen, een fout, waardoor de de thuisclub een fel offensief kan inzetten. Een kwartier voor tijd ge beurt, wat in deze periode verwach- kon worden, en de mid voor nu voor Wilhelmus gelijk maakt (2-2). Ondanks heftige pogingen van beide partijen blijft de stand onge wijzigd en behoudt de thuisclub de beste papieren voor het kampioen- sdhap. MEERBURG—STOLWIJK 1—1. De gisteren gespeelde wedstrijd tussen Meerburg en Stolwijk is een zeer levendige wedstrijd geworden, waarbij van beide zijden zeer goed spel te zien werd gegeven. Bij Meer burg, waar Theo Zandbergen in de voorhoede vervangen was door P. de Jeu, moest het vooral van de rechter vleugel komen, waar vooral J. Zand bergen en J. Uljee op een goede wed strijd kunnen terugzien. Na ongeveer 10 minuten ontstond er enige verwarring in de Meerburg achterhoede, waarbij linkshalf B. de Jeu in eigen doel kopte (01). Door deze tegenslag geprikkeld, zette Meerburg voor de rust alles op alles en werd het Stolwijk-doel als het wa re belegerd. De sporadische uitvallen der gasten werden door resoluut in- giijpen van de Meerburg-achterhoe de, waarbij Bram Owel een schitte rende partij speelde, onschadelijk ge maakt en onveranderd kwam de rust. Na de hervatting kregen we onge veer hetzelfde spelbeeld te zien als daarvoor. De Meerburg-voorhoede zette verschillende goede aanvallen op, doch doordat P. de Jeu steeds weer in de buitenspelval werd ge lokt, werden deze aanvallen onscha delijk gemaakt Na ongeveer 20 mm. volgde een prachtige aanval van Meerburg, vanuit de middenlinde op gezet waarna de bal door Romeyn naar de vrijstaande J. Zandbergen werd geplaatst. Deze kans leverde eindelijk het zeer verdiende doel punt voor Meerburg op (11). Er ontspon zich hierna nog een vinnige strijd om de leiding, waarbij lat en palen vooral de Stolwijk-keeper te hulp kwamen, doch het bleef bij 1—1. Zaterdagmiddag is op het terrein van de gemeentel-ke sportvereniging te Laren een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een elftal van genoem de sportvereniging en een elftal, dat aangekondigd was als te zijn het Ne derlandse Hockey-elftal, doch dat door het hoofdbestuur van het Ne derlandse Hockeybond deze week werd genoemd een groep van enige top-hockeyspelers, die bij wijze van grap in Laren gingen voetballen. Een feit is, dat het merendeel van het hockey-elftal uit leden van het Ne derlands elftal bestond. In de eerste helft van de wedstrijd, welke door een groot aantal toeschou wers werd bijgewoond speelde het hockey-elftal met de wind in de rug en was het overwegend sterker. De rust kwam met 30 voor de hockey ers. Na de rust kreeg GSV de wind mee en verkleinde de achtertsand tot 3—1. De hockey'ers hadden hierop het antwoord klaar, maakten het vierde doelpunt en nadat een goal was afgekeurd brachten zij de stand op 61. Door Poort en Pauw liep GSV de achterstand in tot 63. Zeven mi nuten voor het einde brachten de hockey'ers de stand op 73, een sco re waarin geen verandering meer kwam. De achterspeler van de hockey'rs Derkx nam van de zeven goals er drie voor zijn rekening. DSO—AMMERSTOL 2—2. Al spoedig na de opening ontwik kelde zich een snel spel, waarbij voor al de midvoor van Ammerstol zich onderscheidde. Na 7 min. gaf hij zijn club de leiding (01), maar kort daarop zorgde Keyzer voor de gelijk maker (11). DSO behield een klein overwicht in het veld, doch de ver dediging moest toch alle zeilen bij zetten om de gevaarlijke aanvallen van Ammerstol te weerstaan. Vooral de linksbuiten der gasten onder scheidde zich door zijn goede voor zetten. Uit een hiervan werd de bal door de rechtsbinnen fraai ingekopt •Engs Heemskerk (12). Nog bleef DSO sterker, doch de voorhoede had mc-t pech te kampen, toen tot drie maal toe paal en lat redding brachten. Na de hervatting kreeg de" Ammer- stolse verdediging het zwaar te ver antwoorden, maar DSO kon het niet verder brengen dan een hard door Moers ingeschoten strafschop (22). Daarmede kwam het einde. DAMMEN PERS. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van de 7e ronde van groep A van het tournooi om het per soonlijk damkampioenschap van Ne derland, welke Zaterdag te Amster dam werd gespeeld, luiden: Beers Y. de Jong 11; van ZuilekomLa- ros 11; W. Roozenburgde Graag 11; StuurmanDukel 02; Bizot W. de Jong i1. De uitslagen van de 8ste ronde lui den: DukelBozit 02; de Graag Stuurman 02; LarosW. Roozen burg 11; Y. de Jongvan Zuilekom 2—0; Keller—Beers 2—0. Te Utrecht werd de 8e ronde ge speeld van groep B. De uitslagen wa ren: ir. van Dijk-Hofman 20; Vos —van Mourik 11; Metzde Jongh 20; HuismanLammers 20; Berg- smaBandstra 11; Hartgers Drenth 11. SCHAATSENRIJDEN. ANDERSEN'S AFSCHEIDS WEDSTRIJDEN VIELEN IN HET WATER. De internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats, welke te Drontheim werden gehouden en die golden als een officieel afscheid van Hjalmar Andersen, zijn letter lijk en figuurlijk in het water geval len. Na de 1500 meter van de twee de dag was het ijs door de dooi zo slecht geworden, dat de organisato ren besloten alleen nog een wed strijd over 900 meter te laten rijden. De 500 m. werd gewonnen door Hroar Elvenes in 46.4; 2. Johnny Werket (VS) 46.6; 3. Hjalmar An dersen 47.4; Kees Broekman eindig de op de 13e plaats in 49.5. Op de 3000 meter was de zweed Carl Erik Asplund met 5.15.6 de snelste. 'Hij werd op de tweede plaats gevolgd door de Noor Roald Aas in 5.16.7. Hjalmar Andersen werd met 5.20.0 derde en Kees Broekman met 5.21.3 vierde. Johnny Werket won op de tweede dag de 1500 m. in 3 min, 12 sec,, der zelfde tijd werd gen'oteerd door Soefteland. Johnny Cronshey werd derde in 3.17.6. Andersen bezette de 11e plaats met de tijd van 3.26.4. De wedstrijd over 900 meter werd een overwinning voor Kees Broek man in 1.36.6. Tweede en derde wer den respectievelijk Johnny Werket in 1.38.1 en Asplund in 1.38.4. Hjal mar Andersen viel en werd laatste. ATHLETIEK JAPAN NODIGT FANNY BLANKERS—KOEN UIT. Naar het A.N.P. verneemt heeft Fanny BlankersKoen van Japanse zijde de uitnodiging ontvangen na de Olympische Spelen te Helsinki aan een aantal wedstrijden in Japan deel te nemen. Het is nog niet zeker of mevrouw BlankersKoen de invita tie zal aanvaarden. Indien de trip naar het Verre Oosten doorgang vindt, zal zij worden vergezeld door haar echtgenoot-coach Jan Blankers. VOLLEYBAL. AFDELING DEN HAAG Het damesteam van Profwijk speelde verleden week haar laatste wedistrijde. Van Celebes, dat nog on geslagen is. werd met 3-0 verloren. Op Forcial veroverden de P.W.- dames echter 2 punten: 3-1. In de eerste klas heren smaakte Profwijk ook weer eens het genoe gen van een overwinning. Op Smash werd een verdiende 3-1 overwinning beihaald. Profwijk 2 speelde een vrij slechte wedstrijd tegen Blokkeer 2. Beide ploegen wisten twee games te win nen, zodat het resultaat dus een gelijk spel werd. Het prograormia voor deze week LUVV; en Profwijk 2-D.E.S. 2. Afdeling Leiden De stx'ijd om de eerste plaats bij de dames is weer volkomen open, doordat Stadhuis drie kostbare punten verspeelde. Het speelde gelijk tegen N.R.M. en verloor tot ieders verrassing van Profwijk B, dar de onderste plaats bezet! De verdere uitslagen waren. LUVV- N. Brunhilde 1. 0-3; N. Brun- hilde 2-Profwijk A, 0-3. Bij de heren waren de uitslagen: H.V.L.-Sleutelring, 2-2; Profwijk A- Stadhuis 3, 3-1; Profwijk B-N.R.M., 0-3; Donar-Profwijk A,.0-3. UIT DE OLYMPISCHE HOEK HET OLYMPISCH HOCKEYTOURNOOI In een vergadering van het be stuur van de Int, Hockey federatie en de technische commissie van dit lichaam, welke onder leiding stond van onze landgenoot de heer L. J. Quarles van Ufford, werd het wed- strijdschema van het Olympisch Hoc- key-tournooi vastgesteld. De volgende landen hadden zich aangemeld (alfabetisch)Argentinië, België, Denemarken, Duitsland, Fin land, Frankrijk, Groot-Brittannië, India, Italië, Nederland, Oostendijk, Pakistan, Polen, Spanje, Verenigde Staten, Zwitserland. Aangezien slechts 13 landen kun nen worden toegelaten, moest een drietal landen worden afgevoerd. In een vergadering van de FIH welke verleden jaar werd gehouden, waren reeds 13 landen aangewezen. Dit wa ren: Argentinië, Australië, België, Denemarken, Finland, Frankrijk, Groot Brittannië, India, Nederland, Oostenrijk, Pakistan, Spanje en Zwitserland. Van Australië is echter geen definitieve inschrijving bin nengekomen, .zodat de FIH een plaatsvervangend land moest aan wijzen. Met 9 tegen 3 stemmen viel de keuze op de Verenigde Staten. Voor het geval vóór 31 Mei nog een of twee landen zich zouden terug trekken werden twee reserve-landen aangewezen. Dit werden Duitsland en Italië. Bij de stemming over de rangorde van dit tweetal staakten de stemmen. .De FIH-voorzitter, de heer Quarles van Ufford moest hierop de knoop doorhakken en zijn beslissing luidde: 1. Duitsland en 2 Italië. Duitsland is dus eerste reserve. Voorts werden de 13 landen in volgorde van sterkte geplaatst, en wel als volgt: 1. India, 2. Pakistan, 3. Nederland, 4. Groot Brittannië, 5, België, 6. De nemarken, 7, Frankrijk, 8. Spanje, 9. Zwitserland, 10. Argentinië, 11. Finland. Het speelschema voor het olym pisch tournooi werd ten slotte als volgt vastgesteld, waarbij India, Pa kistan en Nederland van het spelen in de voorronde werden vrijgesteld. 15 Juli, voorronde: bovenste helft: A: SpanjeZwitserland; B: Vei*. Sta tenBelgië; C: FinlandGroot Brit tannië. 16 Juli, voorronde onderste helft: D: DenemarkenOostenrijk; E: Fr ankr ij kArgentinië. 17 en 18 Juli, kwart finales: Bovenste helft: (17 Juli): F: India-winnaar wedstrijd A; K: Winnaar Bwinnaar C. Onderste helf: (18 Juli): H: Neder landWinnaar D. I: PakistanWin naar E. 20 Juli, halve finales: J: winnaar Fwinnaar G; K: winnaar Hwin naar I. 24 Juli, finale: Winnaar J—Win naar K. Op 22 Juli spelen de verliezers van de halve finales tegen elkaar om de derde plaats. De voorronde en de kwartfinales worden dus gespeeld vóór de spe- Voor de wedstrijd, Zwart 'gistermiddag in Holland tegen de club van die naam speelde, boocl de voorzitter van de gastheren bloemen aan en sprak hij enige hartelijke woorden van geluk wens tot het kampioenselftal, welke toespraak door voorzitter J. Kunst werd beantwoord. En daarna begon de strijd, die door de kampioenen met een zeer klein verschil gewon nen zou worden. Nadat Hoek van Holland aanvan kelijk een offensief had ingezet be gon Blauw Zwart, met Piet van Rhijn weer in de voorhoede, maar met een invaller, omdat A. Riem geblesseerd was, beter op gang te komen. Maar vele goede aanvallen van de Wassenaarders leverden geen enkel doelpunt op. Diverse schoten van Wils en Piet van Rhijn gingen naast of over of ketsten te rug tegen het houtwerk. Toen het P. van Rhijn eindelijk lukte uit een voorzet van Leo Dekleermaeker in te koppen, werd het doelpunt afge keurd wegens buitenspel. De rust ging in met blanke stand. Halverwege de tweede helft nam Hoek van Holland de leiding. Eerst werd ook aan die kant een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel, maar kort daarna was het de midvoor van de gastheren, die zijn club de leiding gaf (10). Uit een fraaie combinatie tussen Piet van Rhijn en Wils scoor de van Rhijn de gelijkmaker. Kort daarna was het wederom Piet van Rhijn, die na een goede combinatie, waarin de gehele Wassenaarse voor hoede betrokken was, de Hoekse doelman passeerde (12). De gast heren gaven - zich niet gewonnen. De linksbuiten maakte gelijk (22). Maar Wils had zijn antwoord klaar en na een snelle doorbraak werd het 23. Een van de vele fraaie voor zetten van Dekleermaeker werd door Wils benut (24). Vijf minuten oor het einde verkleinde Hoek van Holland de nederlaag tot 34. En na afloop van de strijd protesteerde de aanvoerder van de gastheren te gen het tweede doelpunt van Blauw Zwart. Van de Engelse velden Manchester aan de kop in de League die Blauw j Het is al meer dan zestig jaar geleden, dat een club er in geslaagd is Hoek van de beker twee maal in successie te winnen. Maar te oordelen naar het spel van Newcastle United in de zesde bekerronde heeft deze ploeg een prachtige kans om dit wapenfeit te verrichten. Het is een ploeg die, naar al eerder gebleken is, op kritieke ogenblikken tot de grootste hoogte kan stijgen, en dat is een geweldige troef in de bekercompetitie. Jack Milburn, in ongeëvenaarde vorm, was de grote man van de wed strijd tegen het sterke Portsmouth. Hij maakte drie goals en gaf later zo'n wiskundig zuivere pass aan George Robledo, dat deze uit Chili afkomstige speler niet de minst moeite had de bal in de touwen te deponeren. De wedstrijd bracht overigens aan spanning en sensatie ongeveer alles wat het publiek verlangen kon. Want de twee tegenstanders speel den niet slechts een bekerwedstrijd maar bovendien kwam daarbij, dat ze alle twee en dit gold eveneens voor Arsenal goed geplaatst wa ren om de double" op hun naam te brengen. Poi Ir mouth is nu voor de „doublé" buiten gevecht gesteld. Arsenal en Newcastle hebben elk nog een kans om zowel de beker als het League kampioenschap te win nen. Tot dusver was Arsenal bij de meeste Engelsen favoriet voor de bekerfinale op 3 Mei a.s. te Wem bley. Maar de gunners hebben Za terdagmiddag nogal geluk gehad toen ze Luton uitschakelden, en in elk geval maakten ze veel minder in druk dan het onweerstaanbare New castle, welks kansen thans hoger worden aangeslagen. Als Newcastle door de halve finales heen komt, zal dat een nieuw record betekenen. Want dan zal het negen maal de eindstrijd bereikt hebben, wat nog geen enkele andere ploeg heeft kun nen klaarspelen. Van de vier halve finalisten heeft alleen Chelsea de beker nog nooit gewonnen. Arsenal heeft het zegeteken drie maal een jaar in zijn bezit gehad, en staat wat dit betreft gelijk met Newcastle. De gunners moesten het tegen Luton zonder Lewis, Forbes en Lo- gie stellen, een handicap van be lang. Maar dit nadeel werd meer dan gecompenseerd door de pech, waarmee de thuisclub tijdens de wedstrijd te kampen kreeg. Acht minuten na de aftrap scoorde Moore het eerste doelpunt, dat tot dan toe in deze bekercompetitie tegen Ar senal gemaakt was, en tot aan de rust behield Luton de leiding. Toen werd eerst de spil en aanvoerder van de thuisclub Syd Owen gebles seerd en daarna de Zuidafrikaanse rechtsbuiten Roy Davies. Owen kon de match uitspelen, al liep hij kreu pel, maar Davies moest naar een ziekenhuis worden vervoerd, omdat hij vermoedelijk zijn enkel gebro ken had. Deze tegenslag was te veel voor Luton, ofschoon het dapper te genstand bleef bieden, en het nume riek sterkere Arsenal, dat na rust ook beter speelde dan daarvoor, met name de voorhoede, sleepte de zege uit het vuur. Bentley was de motor in het Ohel- sea-elftal tegen Sheffield. Hij maakte het enige doelpunt van de wedstrijd met een prachtig schot, het enige werkelijke schot, dat door de Londe- naars werd afgevuurd. Sheffield had in het veld vaak een zeker over wicht, maar het afwerken der aan vallen bleef gebrekkig, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat de stoere verdediging van Chel sea weinig of geen fouten maakte. Blackburn, dat lange tijd een zeer pover figuur geslagen heeft in de tweede divisie, toonde glimpen van zijn vroegere glorie in de match te gen Burnley. In de drie vorige ron den hadden de gasten niet één doel punt afgestaan, en toen zij na 39 minuten de leiding namen leken ze op weg naar een nieuwe zege. Maar de Rovers konden juist voor rust ge lijk maken, en dit succes transfor meerde de hele ploeg. In de tweede helft was het al Blackburn wat de City 30. klok sloeg,, alhoewel een wanhopig j verdedigend Burnley de schade tot twee goals kon beperken. Een van deze doelpunten kwam voor reke ning van Bill Holmes, de amateur international, aan wie het bestuur van Blackburn ditmaal de voorkeur gegeven had boven Quigley, die 20.000 pondst. gekost heeft. De vier bekerwedstrijden trokken samen 169.809 toeschouwers en de totale ontvangsten beliepen bijna 28.000 pdst. Te Luton werd zowel het terrein-record voor de publieke op komst als dat voor de recette ge broken. De uitslagen waren: Blackburn RoversBurnley 31; Luton TownArsenal 23; Ports mouthNewcastle United 24; Shef field United—Chelsea 01. LEAGUE OVERZICHT. In de eerste divisie trok de ont moeting Aston VillaTottenham meer toeschouwers dan enige beker wedstrijd. De Spurs wonnen met 30 en blijven in de running voor het kampioenschap met 40 pnt., evenveel als Portsmouth, dat echter twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Manchester United sloeg Sun derland en staat aan de kop met 45 punten uit 33 wedstrijden, terwijl Arsenal tweede is met 42 uit 32. Voor Fulham en Huddersfield wordt de situatie welhaast kritiek. Ze verloren alle twee, terwijl num mer drie van onderaf. Middlesbrough althans nog een puntje uit Liverpool mee kon terugbrengen. In de tweede divisie blijft de strijd om de promotie ongekend fel. Van de best geplaatste candidaten be haalden er vier kostbare overwin ningen in uitwedstrijden, t.w. Notts Forest, Leicester, Birmingham en Rotherham. Nottingham Forest heeft thans twee punten voorsprong op zijn naaste concurrenten Leicester en Birmingham, maar Sheffield Wed nesday, Cardiff cn Leeds volgen op de voet. Het verschil tussen de lei der en de staartclubs Hull en Queens Park Rangers bedraagt trouwens slechts 14 punten. Er kan dus, zowel wat de promotie als wat de degra datie betreft, nog van alles gebeuren. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaTot tenham Hotspur 03: Blackpool Fulham 42; Derby CountyPres ton North End 4—3; Huddersfield TownBolton Wanderers 02; Li verpoolMiddlesbrough 11Sun derlandManchester United 12; Wolverhampton WanderersStoke Tweede divisie: BarnsleyRother ham United 01; BuryBrentford 10; Coventry CityLeicester City 13; Hull City—Leeds United 32; Notts County-E verton 00; Queens- park RangersSouthampton 21: Swansea TownNottingham Forest 12; West Ham UnitedBirming ham City 01. I In een gedachtenwisseling tussen de technische commissie van de Football Association met een aantal oud-internationals en club-officials, waarbfj de speelwijze van de natio nale Engelse teams het onderwerp van bespreking vormde, is de wen selijkheid naar voren gekomen om verandering in de Engelse voetbal stijl aan te brengen. Een der con clusies was, dat het verschil tussen de Engelse en de continentale stijl tegenwoordig het tegenovergestelde is van dat wat het vroeger was. De Engelse teams van de laatste jaren demonstreren gewoonlijk een supe rieur spel op het middenveld, doch de kunst van het schieten, in het bijzonder het spontane verrassende schot in het strafschopgebied heb ben de Britten verleerd. Volgens de technische commissie van de F.A. is dit laatste te wijten aan de vrees van de spelers voor het misnoegen van het publiek, wanneer een sohot mislukt. In het rapport, dat door de com missie is samengesteld, wordt ge zegd, dat het voorbeeld van het con tinent om de bal snel door de half backs naar de voorhoede door te la ten spelen, gevolgd dient te worden. Diepte-nasses zijn effectiever dan het orthodoxe spel in de breedte, waartoe ook de hoge voorzet van de vleugel, die over het algemeen ge makkelijk kan worden weggewerkt, behoort. Het rapport merkt verder op, dat de Engelse voetballers zich er op moeten instellen, om obstruc tie en unfair spel te aanvaarden zonder dat zij zich tot dergelijke me thodes laten verleiden. Een faire tackle is de enige manier, waarop ruw en hard spel kan worden weer staan. Ten aanzien van de invloed van de scheidsrechter op het spel werd de mogelijkheid en het nut bespor- ken van een herziening van de spel regels en wel zodanig, dat het aan tal gevallen, waarbij de opvattingen van de arbiter de doorslag kunnen geven, tot het minimum beperkt wordt. len op 19 Juli officieel worden ge opend. Als voorlopig lid van de FIH werd Zuid-Afrika toegelaten. GALA-NACHTFEEST VOOR HET NOC. Enige weken geleden is een comi té opgericht met het doel het werk van het NOC te steunen door de or ganisatie, te Amsterdam, van een ga la-nachtgeest, waarvan de baten ge heel ten goede zullen komen aan de Nederlandse deelneming aan de Olympische spelen. Hiervoor was men uiteraard in de eerste plaats aangewezen op de goedwilligheid van onze kunstenaars, meer speciaal die uit de wereld van muziek, dans en toneel, met wie contact is gezocht. Tot grote voldoening van de initia- nemers theeft de reactie in die krin gen de verwachtingen nog overtrof fen. En dank zij de bereidwilligheid zowel van artisten individueel als van ensembles en orkesten om be langeloos mede te werken is het mo gelijk geworden voor dit nachtelijk feest het vangt een half uur na middernacht aan een program sa men te stellen, dat klinkt als een klok. Het zal in zekei opzicht zelfs een unicum zijn, omdat de fine fleur van Nederlands grote en kleine kunst ten tonele verschijnt en men sterren zal zien optreden, en dit geldt dan speciaal het lichtere genre, die voor de eerste maal in één voorstelling zullen samenwerken. Het program zal vol afwisseling zijn en behalve een muzikaal en ar tistiek ook een sportief gedeelte om vatten, waarin enkele takken van sport, welke zich in het bijzonder voor een zaaldemonstratie in dit ka der lenen, vertegenwoordigd zullen zijn. Het feest wordt gehouden in de nacht van Woensdag 21 op Donder dag 22 Mei in het City theater te Amsterdam. De eigenlijke voorstel ling zal ongeveer 2}A uur in beslag nemen; daarna volgt een bal met at tracties waarvoor een beperkt aan tal kaarten verkrijgbaar wordt ge steld. De datum is gekozen met het oog op de olympische dag, die zoals bekend dit jaar op de 22e Mei valt. HOCKEY. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren West le klasse: GooiAm sterdam 02. Promotieklasse A: LeidenHil versum 2, 14; HHYC 2Amers foort 60; BNCDelftse Studenten 02; MRHCBe Fair 11. 2e klasse C: ZuidwijckHDM 3, 10; HuditoLeonidas 14. 2de klasse D: Amsterdam IV Zand voort 30; VVVEchtrop 00; Strawberries 2—Leiden 2, 14. Dames 'West le klasse: Amsterdam —HHYC 1—1; TOGO—Hilversum 3 0; Rood WitBe Fair 13; Gooi BDHC 2—2. Promotieklasse B: HDMKieviten 0—2; Aeolus—BDHC 3, 1—1; TOGO IILeiden 20; LeonidasKam pong 61. 2e klasse B: HHYC 3—HGC 1—1; VictoriaGroen Geel 2, 42. OLYMPISCHE KAMPIOEN— REST VAN EUROPA TE AMSTERDAM. Zoals wij reeds enkele maanden geleden meldden zal na afloop van de olympische spelen in het olym pisch stadion te Amsterdam een wed strijd worden gespeeld tussen de olympisch hockeykampioen en een elftal, dat genoemd zal worden: de Rest van Europa. Door de FHi is thans bepaald, dat deze wedstrijd op 2 Augustus te Amsterdam zal plaats vinden. Het elftal van de rest van Europa zal te Helsinki worden sa- mengèsteld. BRIDGE VOG. De uitslagen van de 10de ronde zijn: Zwart: team Tjalkens 4 pnt. (-f- 27); team Raar 4 pnt. (-j-6); team Brouwer 2 pnt. (-j- 22); team Wakka 2 pnt (-f- 8). Zwart-Wit: team v. Dieren 5 pnt.; team Blom pnt.; team Bosscha 2 pnt. 3), team Schilthuizen 2 pnt. (- 12). Rood: team Epskamp pnt.; team Nieuwlarid 2 pnt 14); team Kleef - stra 2 pnt. 24); team Bachrach 2 pnt. 3). Groen: team Grommé 5 pnt; team Genang 4 pnt.; téam v. Gelderen 2 pnt.; team Caro 1 pnt. Tussenronde: I-Iorrée wint van team Adama met 51 pnt. Sport in 't kort In Bloemendaal speelde het Ne derlandse hockey B-elftal ên oefen wedstrijd tegen GMHC en wist een 31 overwinning te behalen. In het Wembley Stadion te Lon den hebben de Engelse dames de lan- denwedstrijd tegen Schotland met 92 gewonnen. Er waren 42.000 toe schouwers, die 6500 pd.st. aan entrée's betaalden. Dit zijn de hoogste cijfers, ooit voor dameshockey genoteerd. Engeland heeft de voetbalwed strijd voor amateurs tegen Ierland (Eire) te Londen met 83 gewonnen. In een partij over 15 ronden, met de titel als inzet, heeft de Duit ser Neuhaus op punten gewonnen van de Belg Karei Sijs, kampioen van Europa zwaar gewicht. Er wa ren 20.000 toeschouwers bij deze wed strijd

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6