RIJNSTREEK Nederland is meer dan boter en kaas Een „detective-story'in Amsterdam Bracht emigrant mond- en klauwzeer over? De brandkast was bijna buiten Voorzitter acht Roode Kru autonomie van is bedreigd MAANDAG 3 MAART 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 dag Duits-Nederlandse in Keulen De heer T. J. Twijnslra, voorzitter van het Verbond van Nederlandse werkgevers heelt Zaterdag ter gele genheid van de DuitsNederlandse dag te Keulen gezegd dat het niet juist is, om alleen aan boter en kaas te denken wanneer men over Neder land spreekt. De Nederlandse industrie heeft thans vijftig procent méér arbeiders te werk gesteld dan vóór 1940 het geval was. Zuivel- en tuinbouwproducten zijn nog altijd van grote betekenis voor de Nederlandse uitvoer, maar tegen over de invoer van Duitse industrie voortbrengselen stel Nederland de uitvoer van voortbrengselen vara eigen industrieën. Wanneer wij juist thans een zeker KONINGIN BESCHERMVROUWE VAN DE „NED. MOLEN". Koningin Juliana heeft het be scherm vrouwschap van de vereni ging „De Nederlandsche Molen" aan vaard. Deze voor de vereniging heuglijke tijding deed mr. dr. P. G. van Tienhoven tijdens de Zaterdag te Amsterdam gehouden 28ste jaar vergadering van de „Nederlandsche Molen". Uit het jaarverslag van de secreta resse, mej. E. F. Caro, bleek, dat tegen het einde van 1951 een ur- gentielijst ten departemente was ingediend cn besproken, met het ge volg, dat de eerste subsidietoezeg gingen thans binnen zijn. Voor 1952 stelde de minister van Onderwijs andermaal een bedrag van 50.000.- beschikbaar. Niet minder dan 51 molens ston den op de urgentielijst. Een licht straal is de sinds kort verkregen ze kerheid, dat uit de Marshall-hulp op voorstel van de minister van Onder wijs een bedrag van 29.000.ter beschikking van'de vereniging wordt gesteld. Jan Musch neemt afscheid van het toneel Jan Musch heeft Zaterdagavond als Jerolimo in „De Spaansche Bra bander'' van Bredero zijn 60-jarig toneel-jubileum in de Amsterdamse Schouwburg, als gast van 't Amster dams Toneel Gezelschap, gevierd. De 70-jarige acteur sluit met de titelrol in dit spel zijn toneelloop baan af. Eind van deze maand komt hij ook in Leiden voor K. en O. Na de pauze heeft Zaterdag een twaalftal sprekers, o.w. de Amster damse wethouder voor kunstzaken, mr. A. de Roos, de jubilaris, die door Albert van Dalsum „de Frans Hals onder de toneelspelers" werd ge noemd, met woorden, bloemen en geschenken gehuldigd. De staatsse cretaris van O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals, had een gelukstelegram gezonden. JUBILEUM H. N. SMITS. De hoofdredacteur van het Nieuw- Noordhollands Dagblad in Hoorn, de heer H. N. Smits, herdacht Zaterdag zijn zilveren jubileum als zodanig. Hij werd onderscheiden met het rid derschap in de Orde van St. Silves ter. De deken van Hoorn, de secreta ris van de K.V.P., dr. Albering, het lid der Tweede Kamer, de heer Groen en verscheidene burgemeesters heb ben de vele verdiensten van de fees teling belicht. Enige tijd geleden werd op ver moeden van gepleegde verduistering gevoel van teleurstelling niet kunnen verhelen aldus spreker dat de nog beperkte liberalisatie van de Duitse invoer de Nederlandse expor teur voor belemmeringen stelt en de Duitse tariefpolitiek niet de vrijheid kent, welke wij gaarne zouden zien, zo hebben wij het vertrouwen, dat de Duitse regering er zich spoedig op zal bezinnen op welke wijze deze remmen op het internationale ver keer kunnen worden opgeheven. Minister Albregts heeft met vreug de vastgesteld dat de opleving der Nederlands-Duitse handelsbetrekkin gen sedert 1946 een bijzonder grote vlucht heeft genomen. Het goederen verkeer dat in 1946 nog honderd mil- lioen guldens omvatte steeg in vier jaren tijds tot het twintigvoudige. DE 40-URENWEEK BIJ PHILIPS TE ROOSENDAAL INGEVOERD. Zaterdag is aan ongeveer 200 ar beiders (een derde van het perso neel) van de Philipsfabrieken te Roosendaal medegedeeld, dat voor hen van heden af een verkorte werk week van 40 uren zal gelden. De di rectie kondigde aan, dat het hier slechts een tijdelijke maatregel be treft, die men zo spoedig mogelijk weer hoopte te laten verdwijnen. Aan gehuwden en kostwinners zal 46 uren loon worden uitbetaald en aan de pverigen 42 uren. VOOR 5.000 GULDEN AAN FOTO ARTIKELEN GESTOLEN. Een winkel in foto-artikelen te Den Haag kreeg in de avonduren van Zaterdag j.l. bezoek van inbrekers, die voor ruim 5.000 gulden aan foto- artikelen meenamen. Van de daders ontbreekt tot op heden elk spoor. Geruchten rond een gevangenis Politie verijdelde op laatste moment ontvluchtingspoging een licht flitst aan langs een muur zoeft een touw omlaag twee donkere gestalten maken zich los uit de duisternis en sluipen na derbij politie lantaarns flitsen aan en schreeuwende stemmen ver scheuren de stilte. Deze „detective-story" in het klein was het einde van grootse plannen, die zowel door de politie, als door enkele gedetineerden van het Huis van Bewaring III („het Lloydhotel) beraamd waren; plannen, die onder ling natuurlijk een weinig verschil den. In het afgelopen jaar is het meer dere malen voorgekomen, dat gevan genen wisten te ontsnappen en dit was voor de gevangenisbewaking re den, om zeer streng toezicht te hou den op bezoekers en toegezonden pakjes. Twee ijzerzaagjes. Deze strenge controle had enige weken geleden succes, want men vond in een pakje voor een van de gevangenen een paar ijzerzaagjes. Daar de bewaking vermoedde, dat dit niet de enige manier zou zijn, waar mede men de gevangenen, die een poging tot ontvluchting wilden wa gen, zou helpen, riep zij de assisten tie in van de politie van bureau Kat tenburg en voerde haar eigen bewa king tot maximum hoogte op. Weken lang gebeurde er niets. De wakers bleven in het gebouw met de meest mogelijke aandacht hun werk uitvoeren en de politie liep 's nachts buiten, ten einde ontvluchtings can- didaten te verrassen. een licht flitste aan. Vrijdagavond half acht werd er plotseling in het „Lloydhotel" een licht aangestoken. Dit was zoals achteraf bleek niets merkwaar digs, want de cantine, waar het licht opgestoken werd, zou juist die avond schoon gemaakt worden. Maar door dit licht werd de politie buiten een en al aandacht en zoals weldra bleek niet geheel overbodig. langs een muur zoeft een touw omlaag. Het lichtsignaal, dat de politie op merkzaam had gemaakt, was voor enige elementen, die evenals de po- ZIJ SLOEG EROP LOS. Conform de eis is de 39-jarige me vrouw G. H. H.H. uit Amsterdam, van origne Duitse, dc.h door haar huwelijk thans van Nederlandse na tionaliteit, wegens mishandeling van haar eigen 10-jarig dochtertje in ho- ooor het bestuur van'de Coöp." Vei- ger beroep door het Amsterdams Ge- litie ook buiten de wacht hielden, het teken om in actie te komen. Vanaf de derde verdieping van het gebouw werd een touw omlaag ge laten. Twee figuren maakten zich los uit de duisternis, slopen naderbij en bonden een pakje aan het touw, dat snel weer omhoog getrokken werd. .politielantaarn flitsen aan. Erg hoog kwam het touw echter niet, want de politie, die op een af stand de verrichtingen met de groot ste aandacht gevolgd had, schoot toe en maakte zich zowel meester van het touw, als van de beide mannen. Het pakje bleek een onsje tabak, waarin verborgen een glassnijder, en de twee mannen pas ontslagen ge vangenen te zijn, die gedurende hun verblijf in de gevangenis met enige van hun medegevangenen de af spraak hadden gemaakt, hen bij een ontsnappingspoging behulpzaam te zijn. Zij zijn ingesloten en zullen zich wegens hulpverlening bij zelf bevrijding te verantwoorden heb ben. Aan verkeerde zijde uitgestapt De trein welke Zaterdagmorgen 10.57 u. uit Berkel in de richting Pijnacker vertrok was ternauwernood in beweging toen er aan de noodrem werd getrokken. Bij onderzoek bleek dat eén der reizigers de 44-jarige verzekeringsagent C. W. E. van E. uit Rotterdam aan de verkeerde zij de uit de trein was gestapt en op het grind langs de spoorbaan was geval len. Hij kwam hierbij zo ongelukkig terecht dat zijn hoofd onder de wie len kwam. De spoedig aanwezige dokter Van der Horst kon slechts de dood constateren. LOONVORMING TUINBOUW. Het college van rijksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring gehecht aan de eerste vijf collectieve arbeidsover eenkomsten voor het seizoen 1952/ 1953. Het zijn de C.A.O's voor de provinciën Groningen, Drenthe, Noord-Holland en voor de rayons Westland en Den HaagDelftRot terdam. ling ,,De Tuinbouw" te Leeuwarden ir. zijn functie geschorst de heer H. R. Nadat vanwege het centraal bureau voor de veilingen over de laatste twee jaren controle was uit geoefend, waarbij geconstateerd werd dat een bedrag van 2-5.000. was verduisterd, ongeacht de ver dwenen 8000 fruitkisten, is de in middels ontslagen directeur door de politie gearresteerd. Daar de fraude over een groter aantal jaren loopt bestaat het vermoeden dat het in derdaad verduisterde bedrag veel hoger ligt. rechtshof veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes maanden waarvan vier voorwaardelijk. Met dit arrest heeft het Hof het in eerste instantie door de rechtbank opgelegde vonnis bevestigd. Op 15 Mei jl was het dochtertje van deze vrouw met builen en blau we plekken overdekt en met een bloedende onderlip een politiebureau in Amsterdam binnengelopen en had verklaard, dat zij door haar moeder met een veger was afgeranseld, om dat zij een boodschap niet juist had uitgevoerd. in Canada op ontheemde Duitser Jacht Na een grootscheepse jacht is de Canadese bereden politie er in ge slaagd een Duitse immigrant te ach terhalen, die waarschijnlijk de dra ger is van het virus, dat mond- en klauwzeer verwekt. Voor het eerst in zeventig jaar is onlangs in Canada mond- en klauw zeer uitgebroken onder het vee, waardoor reeds meer dan 1350 dieren moesten worden gedood. Een onderzoek bracht aan het licht, dat op een boerderij in Re- gina, waar het eerst de besmette lijke ziekte was gesignaleerd de 29-jarige Duitser Willi Brunt jen had gewerkt, die pas in Canada was aangekomen. Hij was de enige, die drager van het virus kon zijn. Alleen wanneer hij opgespoord en gesignaleerd kon worden, zou ver dere verspreiding van de ziekte kunnen worden tegengegaan. De bereden politie begon energiek op te sporen, zo energiek, dat de bla den de volgende dag met grote kop pen meldden: jacht op ontheemde. Enkele bladen schreven zelfs over een communistisch complot om de landbouw te treffen. De radiosta tions zonden verzoeken tot opspo ring iyt met nauwkeurige signale menten. Bruntjen sprak geen woord En gels en wist van de drukte om hem niets af. Een andere Duitser her kende hem als de gezochte, terwijl hij in een straat van Vancouver liep. Willi Bruntjen werd met het eerste het beste vliegtuig naar Ot tawa gebracht. Hij is geheel ontdaan. Volgens de politie vertoeft hij niet in arrest, maar wordt hij tijdelijk geïsoleerd. Wellicht zal Bruntjen er tenslotte niet slecht bij varen, want over de toekomst behoeft hij zich voorlopig geen zorgen te maken. De autoritei ten zullen er vóór zorgen, dat hij straks goed wordt ondergebracht. (Alg. Dgbld) VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Beweegbare brog 78-|arige vrouw te Zoeterwoude zette inbrekers de voet dwars Hedennacht te half vier hoorde de 78-jarige mevr. Vlasveldvan Ben ten enig gestommel in haar woning aan de Dokter Kortmannstraat, waar in ook het kantoor van de firma Joh. Vlasveld en Zn. is gevestigd. Aanvankelijk dacht zij, dat een medebewoner het bed had verlaten, doch toen het gestommel zich her haalde, ging zij haar bed uit en open de het raam van de op de verdie ping liggende slaapkamer en zag zij op de weg een auto staan waarbij vermoedelijk drie mannen waren. Heel kordaat riep zij: „wat moeten jullie hier met die auto", waarop zij ten antwoord kreeg: „wij moeten re pareren". Toen zij vroeg wat moeten jullie dan hier op het erf, kreeg zij ten antwoord: „wij zoeken naar een houtje". „Neen", zei toen mevr. Vlasveld, „dat is geen goed werk. Ik zal de politie opbellen". De inbrekers gin gen er toen met hun auto vandoor. Bij nader onderzoek bleek het in- brekWswerk bijna voltooid te zijn, want de brandkast stond reeds met de smalle zijde voor het raam om ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding. Hedenmorgen werd ten raadhuize aanbesteed het maken van een brug en viaducten van gewapend beton met bij behoren, de werken. Door 41 firma's werd in geschreven. Hoogste inschrijver was de firma Sippe te Winterswijk: perc. a. 470.000.—b. 274.000, in massa 744.000.Laagste de Firma Boekhoven, Gouda in massa f 579.300 Gemeenteraad. Morgenavond te 7 uur komt de Alphense gemeente raad bijeen. Op de agenda staat als enig punt van betekenis: Het voor stel van B. en W. inzake verhuring van enkele standplaatsen op het plein tegenover „Avifauna.' De heer J. A. A. v. d. Snoek be haalde op de Nait.. Schildersschool te Utrecht het meesterdiploma schil deren. ALKEMADE Raadsvergadering. Donderdag 6 Maart, des avonds te half acht komt de raad van Alkemade in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.a.: Voorstel tot het verlenen van medewerking inzake huur van een gymnastieklokaal t. b. v. de R.K. Jongens- en Meisjesschool te Roelof, arendsveen. het verlenen van mede werking aan het R. K. Kerkbestuur van. Maria Presentatie Alkemade voor de bouw van een 6-klassige school; wijziging der begroting dienstjaar 1951 en 1952; reclames schoolgeld; mededeling inzake wo ningbouw. Gemeenteraad Rijnsaterwoude De raad van Rijnsaterwoude kwam in spoedeisende vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. A. Bakhuizen. Ook hier kwam het woningpro bleem aan de orde. De raad besloot om 7800 Nominaal aan 3 Groot boekinschrijvingen te verkopen en voor het te ontvangen bedrag deel te nemen in de Nationale lening Woningbouw 4.4 voor 1952. Op deze manier geeft de gemeente zelf een voorbeeld dat tot navolging kan strekken. De voorz. deelde mede, dat hij en de secr. de inwoners der gemeente zullen bezoeken om dezen te interesseren voor de Nationale lening Woningbouw. meegenomen te worden. Op het laat ste moment is dus de diefstal van de brandkast, y/aarin een zeer groot geldbedrag aanwezig was, voorko men De politie met assistentie van de bijzondere dienst voor het nemen van vingerafdrukken enz. stelt een onderzoek in. Gemeenteraad Leimuiden De raad van Leimuiden kwam in spoedeisende vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter J. A. Bakhuizen. Van de minister van financiën was een schrijven ontvangen met de mededeling, dat de uitkering uit het gem.fonds over 1448 23.695,79 bedraagt. De school met de Bijbel vroeg gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolbanken en leermiddelen in verband met de uit breiding van het leerlingenaantal. Op voorstel van B. en W. besloot de raad in beginsel de gevraagde me dewerking te verlenen. De inspecteur van het algem. onder wijs heeft bericht, dat hij accoord gaat met een bedrag van 337,1 voor aanschaffing van leermiddelen ten dienste in de R.K. meisjes school. De raad besloot dit bedrag op de begroting te plaatsen. De voorz. stelde voor om 37.950 Nominaal aan Grootboekinschrijvin gen rentende 2 y. te verkopen voor het te onvangên bedrag, aan te kopen coupures van de 25-jarige 4.4 lening voor de Woningbouw 1952. Als de gemeente deze coupures koopt en voorstelt de opbrengt 'bestemmen voor de woningbouw in Leimuiden, dan heeft men een be ging en de burgemeester en de cretaris, zullen dan gedurende een week het nodige huisbezoek doen om de inwoners der gemeente te in teresseren voor de Nationale lening Woningbouw. De raad kon zich met dit voorstel geheel verenigen. De raad besloot voorts het ge deelte in de straat lopende vanaf de Ger. kerk in Oostelijke richting te noemen Burgemeester Bakhuizen- laan, de straat lopende vanaf de Ger. Pastorie tot de Ger. kerk zal voortaan Dokter Stapenseastraat ge noemd worden, terwijl de Nieuwe- weg voortaan de naam van Noorder- weg zal dragen. Nadat nog enkele kleine zaken afgedaah waren sloot de voorzitter de vergadering. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND ZACHT Veranderlijke bewolking met morgen later op de dag kans op enige regen. Matige tot vrij 4 Maart: zon op 7.19, onder 18.25; maan op 10.29, onder 3.57 uur. Paters van Scheut MISSIE-PROCURE IN LEIDSCHENDAM Het buitengoed .Buitenrust'' te Leidschendam, dat kort geleden door dc eigenaar, de wijnkoper P. Schret- len, is verlaten, is aangekocht door de Congregatie van het Onbevlekt Hart van Maria, meer bekend onder de naam van de congregatie van de missionarissen van Scheut. Naar wij vernemen zal in „Bui tenrust" de missie-procure worden gevestigd, vanwaar de verzending van goederen naar de missie, en de verzending van alles wat verder de missie betreft, zal plaats hebben. Ook de redactie en administratie van de Annalen van Scheut zal hier in de toekomst worden gevestigd. Tot rector van dit nieuwe huis is benoemd pater C. van der Zant. Voor lopig zullen twee paters en twee broeders met de rector het huis be trekken. NIEUWKOOP Poldernieuws. In de gehouden ingelandenvergadering van de ge combineerde Noorderbuurtse- en Voordijkse Polders werd de rekening vastgesteld aan inkomsten op 21.139,88, aan uitgaven op 29.386,30 en een nadelig saldo van 8.246.42. Ten behoeve van de molenaar D. v. d Zaan. die tevens machinist is van de Noordsebuurterpolder, zal een nieuw huis worden gebouwd en wel naast het machinegemaal. Bij de tegelijk gehouden verkie zing voor een bestuurslid, wegens vertrek van de heer N. J. C. Koot, werd benoemd zijn broer P. A. Koot, die 30 stemmen verwierf. Op de heer J. W. v. d. Horst werden 21 stemmen uitgebracht. Blanco 7. KOUDEKERK Gemeenteraad. De raad van Koudekerk komt vanavond om 8.30 uur bijeen. Op de agenda staat o.a. Voorstel tot aangaan van een geld lening met de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten ten behoeve van de consolidatie van de vlottende schuld van de 14 woningwetwonin gen; Voorstel tot verhoging van het voorschot aan de woningbouwvereni ging „Goed Wonen", inzake de bouw van 14 woningwetwoningen; Benoe ming lid commissies Woonruimtewet 1947 in de vacature P. C. J. Smit. Roode Kruis afd. Rijnland Het Roode Kruis, afd. Rijnland I hield Zaterdag onder voorzitterschap van dé heer J. C. Bauman haar jaar vergadering te Oegstgeest. Er heerst grote bezorgdheid in de gele ren van het bestuur t.a.v. het werk van deze instelling in de burgerlijke verdediging. Met deze pessimisti sche woorden opende de voorz. de vergadering. De primaire taak van het Roode Kruis aldus spr. is steun te verlenen aan de militaire geneeskun dige dienst. In de statuten wordt niet gesproken over burgerlijke ver- De raad Sgde met deze plan-lediging of bescherming, doch het zijn volle sympathie. De daad bij het woord voegen de zijn burgemeester en secretaris reeds Zaterdag in de gemeente Rijn saterwoude met hun huisbezoek be gonnen. De eerste resultaten die verkregen werden wettigen de hoop op een volledig succes. Cett veeizifdiye tatid&miumtackitie Een fabriek van tractoren en landbouwwerktuigen in Detroit (V.S.) heeft een landbouwmachine vervaardigd, waarmede verschillende in het boeren bedrijf en de tuinderij voorkomende werkzaamheden verricht kunnen wor den. Het bijna twee meter grote mes kan zeer gemakkelijk op verschillende wijzen bevestigd worden, tengevolge waarvan een juiste aanpassing wordt verkregen aan de taak, welke de machine moet verrichten. kan een secundaire taak zijn, maar dan in volkomen vrijheid. Deze vrijheid nu, wordt volgens spr. in ergerlijke mate beknot. Daarop wijzen de circulaires van 18 Jan. en 25 Febr. pl., afkomstig van het hoofdbestuur, die niet de indruk wekken, maar de zekerheid geven, dat de autonomie van het Roode Kruis niet alleen wordt gebroken, maar dat het gehele Roode Kruis wordt afgebroken. Indien dit de doel stelling van de ambtenaar op Bin nenlandse Zaken is, aldus de heer Bauman, dan zal de afd. Rijnland een donderend „neen" latn horen. Zekere lieden aldus vervolgde spr. hebben eertijds het Roode Kruis betiteld als een oorlogsinsti tuut. Wat mij betreft mogen ze zich daarin uitleven. Onze organisatie zullen ze echter nooit breken, zo zeide de heer Bauman met stemver heffing, door een onder-toezicht- stelling van buitenstaanders. Deze mentaliteit van Binnenlandse Zaken achtte spr. op zijn zachtst gezegd vreemd. Uit het artikel „The Red-Cross in The Nation Service" blijkt, dat in Amerika het Roode Kruis ook in de burgerlijke verdediging onaantast baar is. Ook wij hebben de taak er voor te zorgen, dat de doelstellin gen van het Roode Kruis niet worden aangetast. Ik zal u waarschuwen, indien uw bevoegdheden worden aangetast en wij als bestuur de ver antwoordelijkheid niet langer kun nen dragen. Afwerking van de agenda. Uit het jaarverslag van de secr. bleek o.a. de groeiende activiteit der transportcolonnes alsmede de goede samenwerking tussen de afde ling en autoriteiten. Het aantal leden steeg in het af gelopen verenigingsjaar van 830 tot 993 leden. Voorts werd gememo reerd het vertrek van de huidige co lonnecommandant dr. G. A. W. Ver- spjjck—(Mijnssen en de benoeming van dr. H. J. Keegstra als zijn opvol ger. De penn..gaf een financieel ver slag. Er was een batig saldo van 1234,25. Het speet de voorzitter zeer, dat zowel de penn. als de secr. moeiten bedanken. De laatstgenoemde we gens drukke werkzaamheedn en de eerste wegens vergeverdere leeftijd. Als nieuw bestuurslid werd benoemd de heer C. J. M. de Graaf, burg. van Voorhout. De periodiek aftredende bestuurs leden werden herkozen. Na afloop der ledenvergadering vond op het terrein van de Juliana- school de commando-overdracht plaats. Dr. Keegstra nam het com mando over var dr G. A. K. Ver- spijckMijnssens hetgeen met enig ceremonieel gepaard ging. Botsing. Zaterdagmiddag om streeks twee uur had er op de hoek Kempenaerstr.Geverstraat een bot sing plaats tussen de blauwe tram en een auto van de fa. P. de Gruiter. Wonder boven wonder was er slechts geringe materiele schade. VOORSCHOTEN Ernstige aanrijding Nabij het Haagsche Schouw heeft Zaterdagmorgen een ernstige aanrij ding plaats gehad. De heer A.C. M. D. uit Leiden kwam met zijn Solex von de brug op het rijwielpad en wil de zich naar de Valkenburger weg be geven. Juist was een auto van de Rijndijk naar de Valkenburgseweg gegaan, waarop de heer T. van M. uit Erummen, komende uit de rich ting Wassenaar, met zijn auto had gewacht, doch daarna wilde doorrij den Een aanrijding volgde, waarbij de Solexberijder een schouderblad- breuk en een hersenbloeding bekwam Hij is naar het St. Elisabeth-Zieken- huis te Leiden overgebracht. Bal door ruit. In de wedstrijd RouwkoojWilhelmus werd op een gegeven momentdoor een der spe lers een hard schot gelost. Goal? Neen, maar rinkelde kinkel de bal door een ruit in een der huizen aan de Prin Bernhardlaan! WASSENAAR De gevaarlijke weg In verband met de ongunstige verkeerssituatie op de weg Den HaagHaagse Schouw en het ernstige ongeval op 29 Fe bruari j.l. heeft de K.N.A.C. bij de autoriteiten nogmaals aangedrongen op onverwijlde uitvoering van de no dige voorzieningen en wel in het bij zonder van een tunnel bij het Kerke- hout

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2