k L Limburgia vierde in Leiden uitgelaten Carnavalsfeest JONGEREN unstleven in Pulchri Studio eióen Cultureel programma bracht geen Vastenavond-stemming Langdurige, maar plezante avond van „De Grote Ronde'' GEVESTIGDE EN VERTROKKEN! PFRSONFN IN FN HIT I FIDFN ™"sb^IfcSSSJrShX: MAANDAG 25 FEBRUARI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Niets, alleen maar leuk! Wie wel eens Carnaval gevierd heeft beneden de Moerdijk, kan zich een indruk vormen van de stem ming, die gisteravond in het St. An- tonius Clubhuis heerste. Een stem ming van uitbundige vrolijkheid, kol der en jolijt, vurig aangewakkerd door alles wat Limburgs is in Leiden en omgeving, overgenomen door de grote schare van Leidenaars, die als nuchtere Hollanders weliswaar een beetje onwennig stonden tegenover dit dolle lawaai, maar die tenslotte toch ook meededen, alsof Carnaval- vieren hun dagelijks werk was! De aanvang was op acht uur ge steld en inderdaad waren omstreeks die tijd de meeste gasten aanwezig. Maar het behaagde Zijne Koninklijke Hoogheid Pi'ins Sjaak I met zijn ge volg van Nar en Raad van Elf pas om negen uur te verschijnen, nadat hij eerst een balavond in de Stadsge hoorzaal bezocht had. Zittend op een bierton werd Z.K.H. op een hand wagentje de zaal binnengereden, waar de aangeklede varkensblazen aan het plafond al even vrolijk en uitgelaten keken als het joelende pu. bjiek beneden hen Nadat de proclamatie was voorge lezen, waarin iedereen zij het dan in het betamelke bevolen werd zo zot mogelijk te doen, kon het feest pas goed beginnen. Met oorverdo vend hoempa-geschetter stelde de band zich in de zaal op en iedereen die lust had in dolle sprongen en fratsen, greep een ander beet, om samen in lange slierten of dichte klit ten door de zaal te zwermen. Men kon het geen polonaise noemen, ook geen hossen, het was niets, alleen maar leuk kortom: Carnava^ Rolletjes serpetine vlogen over de bont-bemutste hoofden en zowel de Oever van de Snelle Vliet als de Speeltuin werden niet vergeten. Er waren potsierlijk uitgedoste klanten bij, sommigen geestig, anderen ori gineel, de meesten alleen maar an ders dan gewóón: feestneuzen, bonte lappen en lachwekkende hoofddek sels. Om elf uur defileerden de ge- costumeerde gasten voor een uiter mate deskundige en serieuze jury, die na ernstig en rijp beraad naar eer en geweten besloot de eerste prijs toe te kénnen aan een sneeuwpop, zó echi. dat men zich verwonderd af vroeg waar het smeltwater bleef. De tweede prijs v/as voor een_ kos telijke groep onherkenbare Arabie ren, die hun hele voorraad lakens en molton-dekens hadden meegebracht en aangetrokken. Piet Lieftlnck, met de lege schatkist op z'n rug, kreeg de derde prijs. Zonder bodem". „Piet de Plukker" en „Piet Diefding" stond er 'e l—-«* wen ven! Een lieftallige picolo, wier groe ne u Lcn.i Vv 23 bezaai met knoopjes kreeg de vierde prijs. De vijfde was voor een groteske clown en de zesde ging naar het dierbaar echtpaar Tan te Pollewop-Pa Pinkelman. De Prins van het Haagse Limbur gia kwam met z'n Raad van Elf de Leidse collega's bezoeken. Zoals dat bij koninklijke bezoeken gebruikelijk is, werden er onderscheidingen uitge reikt: de Leidse Prins Sjaak I werd" benoemd in de Orde van de Zotte Tweeling en ontving de daarbij be horende versierselen. Naar goed ge bruik ontving de Leidse Prins ook een onderscheiding uit eigen kring, bij z'n benoeming door de Raad van El'f in de Orde van de Raadskap. En ondertussen raasde de vrolijk heid als een wervelwind door de za len Wanneer het wat al te rumoerig werd, kreeg de hoempa-muziek een stopsein en viel de dansmuziek in. .rstreek de avond en sloeg het middernacht. Voor Carnavalsvierders echter nog geenszins het sein om or te breken; nog vrolijker werd de stemming, nog uitgelatener het pu bliek, Het gehoempa was niet van de lucht; schel en hel klonk het op tegen de muren, Jie het lawaai weerkaat sten totdat de oren er van gingen suizen. Maar dat 'hoort er bij; wie Carnaval viort, komt niet in een theekransje terecht Er werd trou wens geen thee geschonken. Toen ons moede hoofd bijna aan suizenbollen toe was, zijn we opge stapt. Het einde om vier hebben we dus niet afgewacht. Maar we hadden genoeg gezien en gehoord om te we ten, dat de Limburgers hun heimwee naar de eigen provincie hebben om gezet in een grote dosis feestvreugde in Leiden, waaraan het Hollandse pu bliek zich naar best vermogen in schikte. Hetgeen over het algemeen weinig moeilijkheden opleverde! Leidse Universiteit Geslaagd voor het arts examen le gedeelte de heren D. G. Bliek Lei den, S. T. Bok, Leiden, J. J. Cobben Beek (L.), Goei King Sien, Leiden, A. L. Kroft te Alphen aan de Rijn en H. A. Sonneveldt 's-Gravenhage; voor het artsexamen 2e gedeelte de heren J. J. Bergsma, Schagen; G. C. Jedeloo, Oegstgeest en G. H. J. M. Kemme, Rijswijk (Z.H.). CONFERENTIE OVER DE ATLAN TISCHE UNIE Leidse St. Ver. Wereldrechtsorde. De Nederlandse Studentenvereni ging voor Wereldrechtsorde, afd. Lei den, organiseert op Zaterdag 8 en Zondag 9 Maart a.s. een landelijke conferentie over de Atlantische Unie in het Prytaneum, Rapenburg 6 Lei den. Het programma vermeldt een inleidend woord van de voorzitter der conferentie, prof. dr, R. Kranen burg, een algemene inleiding door dr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello, inleidingen in commissies door de heer G. J. N, M. Ruygers, prof. dr. J. Tinbergen, Z. E. lt. gen. M. R. H. Calmeyer, prof mr. dr. J. P. „La Fille de Madame Angot" Gisteravond gaf Pulchri Studio on der leiding van de heer W. Verburg dc jaarlijkse uitvoering, welke steeds gewijd is aan een of andere operette of kleine opera. Ditmaal was het de Franse operette „La Fille de Ma dame Angot" van Lecocq. De regie werd gevoerd door de heer Jac. Buis. Lecocq (1832—1916) is men zou kunnen zeggen een navolger van Offenbach (18191880) die een meesterlijk parodist was. Bij Lecocq is van geen satyre sprake zoals bij Offenbach. Een andere geest ligt over diens werk, aardig, vlot, ge moedelijk, en een beetje ondeugend hier en daar. Deze operette staat ook dicht bij de opéra comique, cn is lang niet gemakkelijk. Omgekeerd zijn techniek enorm beheerst heeft, en zijn gave van contrapunt meer malen om de hoek komt kijken. De regisseur heeft een cn ander mét smaak ten tonele gebracht; de massa evenwel is te stijf en te weinig gra- tieus, vooral voor een Franse ope rette. De heer Verburg was overal naarstig bij, en voerde zyn schare met vuur aan, maar zoals gezegd is: de greep was te hoog. Zou bij een volgende opvoering een stevig in zijn schoenen staand pianist niet te verkiezen zijn boven wankele strij kers? De aankleding was keurig en de schouwburg was vrij goed bezet. Er was veel applaus, bloemen en open doekjes. J. KORTMANN. Feestavond van gouden „W.W." De feestelijkheden bij het gouden jubileum van „Werkmans Wils kracht" zijn Zaterdag besloten met A. Fr? "-ois en prof. dr. A. N. J. den I zijn er bij <*e opéra comique werken, I een feestavond in de geheel bezette Hollander, die resp. voorzitter zUn die niet |g C,~Ju1 A WM van de politieke, economische, miïi taire, juridische en culturele commis sie. De commissie-besprekingen van Zaterdag worden Zondag voortgezet, waarna er verslagen uitgebracht worden, gevolgd door een algmeen debat. Tenslotte houdt Z. E. mr. D. U. Stikker, minister van Buiten landse Zaken, een lezing over de Atlantische Unie. Borrelglaasje met water De grotendeels jeugdige aanwezi gen, die gevolg gegeven hadden aan de uitnodiging het „Vrolijk Vasten avondfeest" mee te vieren in het Sint Antonlus Clubhuis, keken Zaterdag avond wel even op hun neus, toen het programma een aanvang genomen had en geen enkel lachje door de zaal weerklonk. Het was alsof men een borreltje besteld had en bij de bleken was. Het gezelschap slaagde daarin, om te beginnen met een voor dracht van Cees Griffioen over „Pol letje Piekhaar", een fragment uit het bekende boek van Willem van Iepen- daal. Rien Nout maakte ook veel goed met haar Indische voordrachten, die door Jan Sierks begeleid werden. Tilly van der Werff, die voor de pau ze enige liederen van Schubert ge- eerste slok ontdekte, dat er water in zongen had, met begeleiding van het glaasje zat.Of dat men on-1 Charles Bogman, liet zich in de twee der een douche stond, waarvan de de helft uitstekend horen met enige hete kraan ijskoud water gaf. Waar mede noch van drinkwater, noch van koud douchewater een woord kwaad j geheel, waarvoor het publiek zeker zeer enthousiast geweest zou zijn, wanneer men van te voren geweten had wat er komen zou. De heer van Dijk dankte het gezelschap voor zijn cultureel op hoog peil staand pro gramma en bood de dames bloemen aan. Daarna werd het pas echt vrolijk, toen Evert Castelein het podium be klom en jong en oud aaneenrijgde gesteld en daarvoor het gezelschap j voor een feestelijke polonaise, die van Cees Griffioen gevraagd, wetend,*t begin was van een geanimeerd bal, dat zij een cultureel verantwoord en j waarop vooral de jongere generatie beschaafd programma konden ver-1 zich tot 's nachts één uur uitstekend wachten. j vermaakt heeft. Inderdaad, het was zeer beschaafd i We mogen toejuichen, dat hier drie en het stond cultureel op een zeer organisaties samen deden, wat zij af- hoog peil. Maar daarmede heeft men zonderlijk niet konden doen. Wanneer nog geen „vrolijk vastenavondfeest"!bi het vervolg betere afspraken ge- Het was een programma van bijna 1 maakt worden met het gezelschap gezegd wil zijn. Wanneer men er ten minste van te voren op rekent! Dat was Zaterdagavond kennelijk niet het geval. De drie organiserende organisaties, de Kath. Bond voor het Gezin, de Ned. Reisvereniging voor Katholieken en de Kath. Handelsrei zigersvereniging, hadden samen een vrolijke avona in het vooruitzicht Journaal Zoals bekend worden momenteel z.g. Burgerleningen uitgegeven om de woningbouw te financieren. Reeds voor 25 gulden kan ieder meebou wen. Tal van gemeentebesturen zul len, naast een uitnodiging om te dok ken, een beroep op de burgezin der inwoners doen om medewerking te verlenen aan het vele werk dat in weinig tijd verzet moet worden, b.v. in de vorm van huisbezoek. Het re sultaat is immers, van invloed op de woningtoewijzing. Het Kringbestuur spoort alle JO'ers in de Kring Leiden aan een eventuele oproep van de Burgemees ter van de plaats van inwoning daadwerkelijk te beantwoorden. Veelal wordt de klacht gehoord, dat de JO alleen maar aan vorming doet. Men wil woorden en daden, denken cn handelen. Hier doet zich thans de gelegenheid voor om actie te plegen! En welk een gelegenheid: om sa men met mede-burgérs ongeacht ieders levensbeschouwing je zelf in te zetten in de strijd, tegen volksvrijand nummer 1: de woning nood! Mee te werken aan dit schone doel wat toch zeker de jongeren na aan het hart ligt is een aanpak waarvoor we alle jongeren (ook niet-leden) spontaan oproepen. De gezamenlijke inspanning van ons volk voor de kankerbestrijding was een succes, moge ook de geza menlijke strijd tegen het kankerge zwel in onze, samenleving rijke vrucht d.w.z. veel woningen afwer pen. Jongeren! Toont je burgezin. Namens het bestuur JO-KVP Kring Leiden. JAN VAN ZONNEVELD, Voorzitter. RIE VAN BERKUM, Secretaresse a.i. (De burgemeester van Leiden heeft een dergelijke oproep reeds gedaan. Men ltan zich melden als medewer ker, vandaag en morgen tot half zes «an het Siadhuis. Overigens dient opgemerkt te worden, dat dit geen Burgerzinlening is, maar een Natio nal»; Lening ten behoeve van-de Wo ningbouw. Een flinke dosis burgerzin is Wier echter wel op haar plaats! Red.). uitsluitend voordrachten door één persoon, waarbij Cees Griffioen en mej. Rien Nout elkaar afwisselden. Uitstekend was ondertussen het op treden van Jan Sirks, die de wonder lijkste klanken uit z'n gitaar toverde. Cees Griffioen gaf een bijtend rea listische voordracht van de „Ballade van Café de Groene Hond", waarin de tragiek van het verlopen leven van een jonge zeeman in felle kleu ren bezongen werd. Uitstekend van voordracht, boeiend van spanning, maar niet vrolijk. De heer A. vin Dijk, voorzitter van' de Kath. Bond voor het Gezin, voelde zich genoodzaakt tijdens de pauze het podium te beklimmen en met een ..Mea Culpa" te bekennen, dat er blijkbaar een misverstand ge weest was tussen de besturen en het gezelschap. Men had iets anders ver wacht. Toen was het na de pauze uiter mate moeilijk voor de artisten toch een aanvaardbaar programma te brengen, nadat de verkeerde instel ling van het publiek al duidelijk ge- waarvooi wij overigens niets anders dan lof hebben! kunnen we het volgens jaar van dit drietal zeker een echt „vrolijk vastenavondfeest" ver wachten! zijn dan een operette. Het genre grenst nauw aan elkaar. De tekst in casu van „La Fille de Madame Angot" is van inhoud vrij pretentieloos; bovendien is de ver taling in 't Hollands niet bijster ge slaagd. Voor de uitvoerenden niet gemakkelijk deze aanvaardbaar over 't voetlicht te brengen. De Franse tournure komt hierdoor in gevaar. De opvoering had hier en daar nog al eens zwakke plekken. Wij menen, dat de dirigent wat hoog gegrepen heeft, in aanmerking genofnen de capaciteiten van de aan zijn zorgen toevertrouwde solisten en koor. Er is geweldig op dit werk gestudeerd, maar 't is te moeilijk voor dilettan ten. Had men de beschikking gehad over een geroutineerd orkest, dan hadden de mensen op 't podium veel meer steun gehad. Met alle respect voor de toewijding van de heren van 't kleine orkest en de pianist was hun spel zwak en tegen de toon aan, en vergissen wij ons niet, dan zullen de spelers op 't toneel niet veel van de begeleiding hebben gehoord. De solisten, de dames Corry Zoet als Clairette en Lyda Spaans als Lange, hebben allen hun beste beentje voor gezet. Clairette vergete niet dat zij niet te veel haar klinkers mag por- tamenteren. Dat mag in cabaret zang, maar voor de operette was 't te veel. Mademoiselle Lange is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken, en weet de mannen aar dig om haar vinger te winden. Zij heeft een aardige rol en weet er wat van te maken. Van de heren noemen wij 't eerst „Pomponnet", de ruiken- maker, door de.heer Kuiters. Hij was een figuiur, die men volgde, zodra hij optrad. Leef Schamper als de troubadour Ange Pitou hebben wij wel eens gelukkiger gezien en ge hoord. Jan van Dijk maakte van La- rivaudière een komische verschij ning, waar men veel om lachte. Hij heeft een mooie sterke stem met omvang. Dc kleine rollen waren be vredigend. De heer Campfens was de bas in de gamma van timbres. Hoe verder men kwam hoe beter men ingezongen geraakte. Het duet van de twee heren ('begin 3e acte) slaagde uitmuntend, het kwintet eind 2e acte, liet een en ander te wensen over. De koren moeten niet vergeten, dat zij naar de dirigent moeten kijken, 't Is een druk en moeilijk werk, waarin de componist Stadsgehoorzaal, welke o.a. werd bij gewoond door de beschermheer, dc heer W. A. Schrandt, en vertegen woordigers van de Octobervereni- ging, Koninginnedag, dc Oranje vereniging te Oegstgeest en tal van zusterverenigingen. De voorzitter van het Jubileum comité, de heer F. J. Langezaal, wees op de grote medewerking, welke W.W. bij de vervulling van haar cul- dc bracht spr. aan kapelmeester Dik, die met jeugdig enthousiasme bezield, de muzikale prestaties heeft weten op te voeren. De voorzitter, de heer J. Bij, her dacht met grote dankbaarheid het werk der oprichters. De mannen van 1902 waren eenvoudige mensen, die nu niet bepaald vereerders van Beet hoven en Bach waren, doch voor wie de oprichting van deze vereniging betekende het brengen van wat ple zier in het doorgaans saaie leven. Men kocht instrumenten van geleend geld en beperkte 2ich in de eerste tijd tot het lezen van muzieknoten. Al spoedig slaagde men er in een een voudig marsje, later gevolgd door een wals, te spelen. In de loop der jaren is het met W.W. crescendo gegaan en wist men aan de muziek meerdere inhoud te geven. Kreeg men in 1905 het eerste vaandel, waarop in die tijd nog geen enkele medaille of lauwer krans prijkte, bij dit gouden jubi leum heeft men-er 3, welke schuil gaan onder tal van onderscheidingen. Tenslotte weiddo dc heer Bij uit over de saamhorigheid en grote kameraad schap, welke momenteel in de gele deren van W.W. wordt gevonden, waarvan de bijna ƒ2.500, welke als jubileumgift werd aangeboden, een prachtig getuigenis is. Tenslotte bood spr. de leden van het damescomité een bouquet aan. Onder leiding van Daan Hooykaas, die zelf voor goede conferences zorg de, volgde een vlot en afwisselend cabaretprogramma, waaraan o.a. me dewerkten de twee Pico's, dc Wama's en Diana cn Daranti en waarmede de aanwezigen zich uitermate amu seerden. Een geanimeerd bal onder leiding van de heer Van Wijk en met medewerking van het dansorkest van Marinierskapel besloot dit ge- turele taak, steeds van vele zijden I slaagde gouden feest, dat Zaterdag- heeft mogen ondervinden bij de bur- middag nog wordt gevolgd door een gerij van Leiden en Oegstgeest. Hul- I muzikale rondwandeling. De lc'en van De Gro'e Ronde" hebben Zaterdagavond in het zaaltje aa.i ae ,.»ar.a Gyzens.ceg hun ouders en overige belangstellenden een pro gramma voorgeschoteld, waarvan de verschillende „gangen" soms wel al te omvangrijk waren, maar waarin toch tot uitdrukking kwam, dat deze in."laire gr^pn me* de no^e varia tie haar publiek enkele uren weet Ij-ig e houden. En waar wij deze katholieke volksdansgroep sedert haar oprichting in 1947 steeds van nabij hebben kunnen gadeslaan, kan hier zonder meer worden vastgesteld, dat alles nog steeds In stijgende lijn gaat. Wij bedoelen daarmede, dat het niet alleen de volksdans als zo danig is welke technisch zuiverder wordt afgewerkt, maar dat de leden ook een succesvolle activiteit op an der terrein ontplooien. Wij wijzen in dit verband op eon zanggroepje, dut onder leiding van Kees Heetvelt voor de eerste maal optrad. Bedoeld als experiment, bleek dat optreden een hoogtepunt van de avond te zijn, waarbij wij het alleen maar kunnen betreuren, dat deze jon gelui zich niet méér lieten hoven. Maar goed, te veel hooi op de vork nemen, kan soms onfortu'nlijke ge volgen hebben. Zo herinneren wij slechts aan het groepje fluitisten, dat zich met een bewonderenswaardige ijver toelegt op de toch niet zo heel simpele kunst van het fluitspel, maar het optreden van Zaterdagavond zou ongetwijfeld meer aan waarde en aan dacht gewonnen hebben, wanneer Leidse Blindenbond bestond 25 jaar De afdeling Leiden van de Neder landse Blindenbond heeft Zaterdag middag en -avond in „De Harmonie" het zilveren jubileum herdacht. In de middag gaven o.m. blijk van hun belangstelling de wethouder vanl M ln het werk blljven stcllcn om Sociale Zaken, de heer S Menken, mn„,iik rto mej. A. J. van Nienes en de heer J. Vertrokken in dc week van 18 l/m 22Februarl. A. Algra, G. Doustr. 61, Noordwijk, Doezastr. 57; W. J. Boel- I LI\üV/llLll 111 Jü 11 Uil Li El 1 JU El 11 lcnburgerstr. 3. Den Helder, Brcewa- terstr. 30; E. Snijders Blok—dc Bruijn, Gevestigd in de week van 18 Februari ,10; D. van Klaverenvan der MeiJ, Rijnsb.singcl lb. Leeuwarden, Brccd- tot 23 Februari. A. L. M. Andriessen, Leemansstr. 45; W. J. Munters. 1.1. ver- straat 63; H. P. van Ek en fam., W. de da Costastr. 8: J. H. Beugelink en fam., pleegster, Rijnsb.weg 10; A. J. Nieu- Zwij^erln 25a, Canada; A. Fernhout. timmerman, Schelpenkade 22; A. J. wenhuijzen, dienstbode. Molenstr. 24; I Rijnsb.weg 10, Rotterdam, Schoonder- Boomsema, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg j H. H. M. van Nunen, religieuse, Pieters- loostr. 42c; W. Godschalk, Franchi- 10; J. Breeuwer, 1.1. verpleegster, Rijns- kerkkoorsteeg 16; E. A. M. Josselin de montln 16, Rotterdam. Frleschestr. 40b: burgerweg 10; A. J. Burgemeester, Jong—Olivier, Groenhovenstr. 13; A. J. I S. Janse, Celebesstr. 5, Delft, Annastr. Opdam, landarbeider. Waardgracht 79; 34; J. Th. M. van der Kraan, P. de la G. A. Patrouille, gezinsverzorgster. Ra- Courtstr. 54, Voorschoten, Rouwkoop- penburg 59: G. Peereboom, 1.1. ver- laan 5; J. G. HeeringaMertens cn pleegster. Rijnsb weg 10; J. W. Pcrdeck, fam., v. d. Waalsstr. 1. Hillegom. Pr. rijksambtenaar, de L. de Kanterstr. 32; Bernhardstr. 59; B. D. van der Mcu- M. A. Pondman, echtgen. van Maas- j len, de M. v. Streefkerkstr. 5. Winters- tricht, Cobetstr. 27; J. T. Posthuma wijk, Wooldsewcg 53; J. M. J. Post, echtg. van Heckman, W. Rozenstr. 10a; Oude Singel 68, Nieuw-Zceland; P. M. van Rixtel, Noordeinde 2a, Gcldrop, F. H. Pothoff, Haagweg 164; T. J. Rei- Lecuwenstr. 56; W. J. Roberts. W. Sin- man, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; gel 87, 's-Gravenhage. Pauwenln 82; U. F. M. de Ruyter de Wildt, 1.1. verpleeg- stor, Rijnsb.weg 10; C. C. T. Saman, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. P. van Santen en fam., caféhouder, Noord einde 49; C. Schippers, gezinsverzorgst., Rapenburg 59; P. Schoep, Herensteeg 21; H. Siegmann, hulp i.d. huish., Dijk- straat 29; G. L. Tan, Roodborststr. 20; G. J. van der Top, Herensingel 2a; W. F. Vermond, korp. mariniers. Horen- 'gei arts, Rijnsb.weg 40; A. W. Delleman, ber. militair, Morsstr. 62-64; T. Dijk stra, verpleegster, Rijnsb.weg 10; E. J. 10; W. Haaijman, onderwijzer, Rijnsb.- de Fijter, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg weg 18; G. Hekman en fam., sergeant K.L., Kneppelhoutstr. 12; J. den Hoed, kantoorbed., 3 Octoberstr. 33a; G. M. Janse, 1.1. gezinsverzorgst., Rapenburg 59; E. M. Jansen, 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10; M. T. de Jong, arts, Boerh. laan 27; W. A. Koornstra, ver pleegster, da Costasttr. 13; P. A. M. Koot, 1.1. gezinsverzorgst., Morssingel 8; M. de Lange, Plantsoen 71; Wed. A. H. Ammerlaanv. Lanthen en fam.. Noord einde 49; H. van der Loos, da Costastr. 9; J. E. Meilink. Rapenburg 116; T. Meulman, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg Vermond, leden van de Commissie van Toezicht op de Gem. Werkplaats, de directeur van deze werkplaats, de heer H. Bassie, de heer F. Tin gen. bondsvoorzitter, dr. C. R. Zijer- veld, directeur van de G.G. en G.D. en de bondspropagandist, de heer J. v. d. Berg. De voorzitter van de afdeling, de heer J. Casteleijn, wees op de vele veranderingen, welke even zovele verbeteringen inhouden, die sinds de oprichting de sociale en maatschap pelijke uositie der blinde hebben plaats gevonden. Ofschoon er nog wel het een en ander te wens;n over blijft, had spreker bijzondere waar dering voor de betere verhoudingen, welke in de Gem. Werkplaats in de loop der jaren zijn ontstaan. Na de bondsvoorzitter, de heer Tingen, sprak wethouder Menken, die de gelukwensen van het Gemeen tebestuur overbracht, merkte o.a. op, dat de Leidse afdeling terug mag zien op 25 jaar van moedige strijd en bij zondere volharding. Ziet spr. op de bereikte resultaten, dan komt hij tot de conclusie, dat het „gevecht" de zo mogelijk aan de verlangens van de blinden tegemoet te komen. Wij kunnen echter, aldus spr., niet ver der springen dan onze polsstok lang is. De heer Bassie, zeide, dat ook hij zal blijven streven naar een vervul ling van de redelijke wensen der blinden, die thans in zulk een goede sfeer naast elkander in de Werk plaats voortleven. Voorts hebben deze middag nog hun gelukwensen aangeboden dr. C. R. Zijerveld, afgevaardigden van de afdelingen Amsterdam, Rotterdam Noord Holland, Den Haag, Bussum en Utrecht, de voorzitter van de af deling Leiden van de R.K. Blinden bond St. Odilia, de heer Pannekoek van de afdeling Leiden van de Alg. Ned. Invalidenbond en de dames Coebergh en Le Poole van de Ver eniging tot Verbetering van het Lot der Blinden, welke vereniging de penningmeester van de jubilerende afdeling met een gift van 50.— verraste. Na afloop van deze bijeenkomst, verenigde men zich rond het diner, dat in de avonduren werd gevolgd door een feestelijk samenzijn. Schattmann, de L. de Kanterstr. Oegstgeest, Ln v. Alkemade 54; M. D. C. Scheffer, Rembrandtstr. 18, 's-Gra venhage. Rcitzstr. 236 II; J. L. H. Schreurs en fam., Calandstr. 61, Schoon hoven, Kon. Julianastr. 1; E. van Stcen- bruggen. Herengracht 4. Alphen aan den Rijn, Raadhuisstr. 44 G. M. Viskei* er. fam.. Calandstr. 61, Schoonhoven. Kon. Julianastr. 1; J. J. Vlugt, Rijnsb.- verpleegster, Rijnsb.weg 10. Maandag 25 Februari. Een mooi gevalletje, daar van nacht om half een op de Waard gracht. Enige mannen voelden nog niets voor naar bed gaan en begon nen elkaar toen een beetje af te ros sen. Het werd een complete vecht partij, waarbij de 36-jarige C. v. d. H., wonend in de Koestraat, door zijn neef, die ook C. v. d. H. heet, woftend aan de Waardgracht, met een mes in zijn schouder werd gestoken. Het slachtoffer werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Ver moedelijk heeft de steker een long geraakt. Hij werd door de politie aangehouden en meegenomen naar het bureau. Zaterdagavond hield „Nut en Ver maak" carnavalsfeest in „Den Burcht". Het feest werd ln intieme lering gehouden, ongeveer voor 200 personen, die de stemming er tot diep in de nacht inhielden. De ouden van dagen in de deke nale parochie hebben wellicht met schrik op de scheurkalender gezien, dat hun eerstvolgende sociëteitsmid dag in de zaal Maria Gijzensteeg op Aswoensdag valt. Geen bezwaar! De sociëteit gaat gewoon door! Voor het Associatie-examen En- gele Handelscorrespondentie slaagde de heer G. Veerman uit Leiden, leerling van mevr. Nell Kagie. STADSKOK. het aantal uitgevoerde nummers tot een aerae was beperkt geworden Voor Ton Juffermans is er overigens alle reden om met zijn fluitisten in dezelfde studielust voort te gaan. De woordkunst, als wij het zo mo gen noemen, vindt al enige beoefe naars. Tiny Lagerberg moraliseerde met haar „Wereldbalmasqué" cn Wil Goddijn liet Boerkenaas voor de zo veelste maal z'n leeuwenhert demon streren en bij een vroegere gelegen heid schreven wij reeds over de to- nelistische talenten, die in de ..Gro te Ronde" aanwezig blijken te zijn. En de dans? Het moge bekend zijn, dat het pleizierige cn spontane ele ment bij deze groep altijd weer op valt. Ook Zaterdagavond weer toen met uitleg en onder leiding van Pau la Hellenaers een serie danser, werd afgewerkt. Over het algemeen wer den de figuren met vaardigho'd uit gewerkt. Wij denken b.v. aan de „Bootsman", cn bovenal aan die fees telijke „Tweeling", die in de kleine ruimte wel wat in 't gedrang kwam, maar die ons toch de Engelse dans in optima forma bracht. De hupse „Bisschop" bleek alle waardigheid nog niet te hebben verloren en na tuurlijk was ook „Jan Klaassen" weer troef. Wij zullen niet alle dan sen bij name noemen, maar aan de Boeven- en Pijpendans is *c hard gewerkt om er over te zwijgen. Het ging cr dus wel pleiz!erig toe. Jan Lagerberg vond twee prachtige „paartjes" om een kostelijk num mertje 2 x 1 =1 weg te geven, een loterij bracht vele fraaie door de leden zelf vervaardigde prijzen aan de man cn het was reeds beden kelijk laat geworden toen iedereen met ledereen danste. Gé van Haas teren, de voorzitter, vas dankbaar gestemd. Hij zei dat tenminste bij het begin en einde van de avond! OEGSTGEEST G. HOOGERVORST 40 JAAR BIJ „HUIZE DUINZICHT" Vanmorgen was er een feestelijke stemming op Huize Duinzicht. Dc heer G. Hoogervorst herdacht na melijk het feit, dat hij 40 jaar gele den als tuinknecht in dienst was gekomen. Niemand zal echter dur ven beweren, dat de jubilaris zich ir. die vele jaren uitsluitend tot het tuinwerk heeft bepaald. Als cr iets defect was in het huis, wist de heer Hoogervorst met de nodige spoed een eind tc maken aan dc moeilijk heden. Ook in de harten van dc kin deren heeft hij een plaats weten tc veroveren, want als een pop een arm of kop verloren had, trad hij op als wonderdokter en was het kin derleed spoedig omgezet in vreugde. Nadat rector Sondaal hedenmorgen een gezongen H. Mis tot intentie van dc jubilaris had opgedragen, was cr een feestelijke bijeenkomst, tijdens welke dc zusters, de rector cn de kinderen geschenken aanbo den. Rector Sondaal sprak een harte lijke gelukwens tot dc heer Hooger vorst en de kinderen zorgden voor een verrassing door de levensloop van de jubilaris te vertellen De kleuterschool liet evenmin verstek gaan en het was een v3n de hoogte punten, toen de kleuters, lustig zwaaiend met hun vlaggetjes hun vriend op eigen wijze kwamen com plimenteren. Do receptie werd door de andere bewoners van het huis druk bezocht cn de heer Hoogervorst, die door de zusters nog een diner kreeg aange boden, zal deze feestdag waarschijn lijk nooit vergeten. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 25 Febr. Vee. Aanvoer: 1625 stuks; 956 vette kal veren; 668 varkens: vette koeien le kw. 280300. 2e kw. 200-175, 3e kw. 230—155; varkens 111. 110, 206; vette koeien iets minder «troef, prima goed prljah. Verder niet ho ger; wkens grote hii, iete terug lopend.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3