groene ia Aantal werklozen moet dalen tot 100.000 Beker van Stevensweert bleek van cultuur-historische waarde Scdippet Cam Üiot at& waa&i Winnaa* OJtympiAjch óniöptingeti „Goede middag meneer de cipier" KLOOSTERBALSEM VRIJDAG 22 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 BIZONDERE MAATREGELEN TEGEN WERKLOOSHEID In de gistermiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer heb ben de heren Stapelkamp (AR) en Nederhorst (Arb.) interpellaties ge houden over de werkloosheid en de bestrijding daarvan. Aan het slot van hun betoog hebben zij de rege ring ieder twaalf vragen gesteld. Ter beantwoording daarvan heeft de minister van Economische Zaken, de heer Van den Brink een uiteen zetting gegeven. Minister v. d. Brink verklaarde, dat er geen aanleiding is tot een fundamentele wijziging van de re- geringspolitiek. De uitgestippelde hoofdlijnen zullen gevolnd worden, maar op enige belangrijke punten zullen wijzigingen worden aange bracht, die tot resultaat zullen moe ten hebben, dat een effectieve werk- gelegenheidspolitiek wordt gevoerd, waardoor de problemen in de kern worden aangepakt. Om tegemoet te komen aan de moeilijkheden in de sigarenindustrie, verreweg de meest arbeidsintensieve van de tabaksverwerkende indus trieën, zal de regering binnenkort een voorstel indienen tot verlaging van de accijns, indien hierover al thans overeenstem ing met België bereikt kan worden. INDUSTRIALISATIE Aan de industrialisatiepolitiek, die beschouwd moet worden als een structurele werkgelegenheidspolitiek moet worden toegevoegd een her oriëntering en een hergroepering van de exportpolitiek. Tot dusverre was het probleem van de industria lisatie in hoofdzaak van technische aard. Nu ligt de kern van het vraag stuk in het benodigde afzetgebied voor de producten. Ook de hogere uitgaven voor mi litaire doeleinden zullen aan de werkgelegenheid ten goede komen. Verleden jaar bedroegen de mili taire uitgaven rond 1100 millioen gulden. Het is de bedoeling dat dit jaar 1650 millioen zal worden uit gegeven. Van het verschil van on geveer een half milliard zal om streeks 400 millioen gulden bestemd zijn voor orders bij de Nederlandse industrie. Boven het reeds bij de Tweede Kamer aangevraagde bedrag zal dit jaar nog 3 millioen aangevraagd worden voor de z.g. ontwikkelings gebieden (gedeelten van Friesland, Groningen, Drente en Brabant) en de plannen zullen zo snel mogelijk uitgevoerd worden. Volgend jaar zullen voor dit doel nog grotere be dragen worden uitgegeven. Verder zal de regering al het mogelijke doen om het verbouwen van arbeids intensieve gewassen in de landbouw te bevorderen. DE WONINGBOUW Minister In 'T VELD zette nader uiteen welke maatregelen genomen zijn en nog zullen worden om de werkloosheid in het bouwbedrijf te bestrijden. De minister rekent er op, dat, dank zij de goedkeuringspolitiek, die hij de laatste tijd gevoerd heeft, in korte ti.id 10.000 nieuwe wonin gen in aanbouw zullen komen. Dat zal reeds een daling van de werk loosheid in deze bedrijfstak tot re sultaat hebben. Dan zijn er nog spe ciale objecten in voorbereiding. Er is een plan om naast de 50.000 wo ningen, waarop voor 1952 gerekend wordt, nog 1000 woningen extra te bouwen in industriële centra, ten einde ongeschoolde arbeiders, die daar geplaatst kunnen woonruimte te verschaffen. In de mijnstreek meent de minister op 1000 woningen extra te kunnen re kenen, terwijl nog onderhandeld wordt met het ministerie van Oor log over de bouw van speciale wo ningen voor militairen. „Dit alles betekent", aldus de mi nister, „dat er een mogelijkheid is dat wij voor 1953 op de bouw van 55.000 woningen kunnen aansturen. We zullen ons uiterste best moeten doen daarvoor reeds dit jaar de voorwaarden te scheppen" Minister In 't Veld zag geen aan leiding om de woningbouw uit te breiden door het verlenen van voor schotten krachtens de woningwet, zoals de heer Nederhorst gevraagd had. Evenmin kon hij de heer Sta pelkamp toegeven, dat wijziging van de huurpolitiek verbetering zou brengen in het onderhoud van de woningen. Wel wilde hij overwegen een premielening voor verbetering en onderhoud in het leven te roe pen, maar uitsluitend wanneer een belangrijke werkloosheid in het bouwbedrijf bestaat en dan nog on der bepaalde voorwaarden. DE WERKGELEGENHEID De Minister van Sociale Zaken, de heer JOEKES, gaf uiting aan de verwachting der regering, dat een geleidelijke teruggang in de werk loosheid zal intreden door de ver schillende maatregelen. Het bedrag van 15 millioen, dat op de begroting 1952 is toegestaan voor werken, die met het oog op de verruiming der werkgelegenheid worden aangepakt, zal met 36 mil lioen worden verhoogd. Daarvan wordt 14 millioen be stemd voor waterstaatswerken, f 6 millioen voor cultuurtechnische wer ken en 16 millioen voor openbare werken. De vraag of snelle uitvoe ring van openbare werken wordt belemmerd door inkrimping van technische diensten beantwoordde spr. ontkennend. Er is van inkrim ping geen sprake. Minister Joekes deelde tenslotte o.a. nog mede, dat bij de wijziging van de noodwet- ouderdomsvoorziening voorgesteld zal worden het vrijgestelde bedrag aan eigen inkomsten met 100 te verhogen. Te ruim zes uur is de vergade ring verdaagd tot Vrijdagmiddag één uur. Vijf punten De Regering stelt zich voor, het aantal werklozen, dat thans 165.000 bedraagt, op 1 Mei as. te hebben teruggebracht tot rond 100.000. Dit aantal acht zij het normale niveau, n.l. omstreeks drie procent van het totaal aantal arbeiders. Op iedere honderd arbeiders is er namelijk één niet arbeidsgeschikt en kunnen twee anderen worden gerekend tot de seizoen- en tijdelijk werklozen. De regering denkt haar plannen te kunnen verwezenlijken door: 1. Voor werkverruiming in plaats van 15 millioen 51 millioen te voteren 2. Het geven van defensie-orders aan de Nederlandse industrie tot een bedrag van vier a vijfhon<- derd millioen gulden meer dan de reeds bestede 1150 millioen gulden; 3. Het matigen van de investerings beperkingen; 4. Het beschikbaar stellen van drie millioen extra voor de uitvoering van streekplannen; 5. Het stimuleren van de verbouw van arbeidsintensieve gewassen. Deze mededelingen zyn gistermid dag gedaan door drie ministers, in antwoord op de interpellaties van de heren Stapelkamp (AR) en Ne derhorst (Arb.) in de Tweede Ka mer over de werkloosheid en de be strijding daarvan. In 1942 werd bij het baggeren van grind uit de Maas bij Stevensweert 18 kilometer van Roermond in twee stukken een met leem bedekte, grijs-zwart geoxydeerde beker opge haald. De vinder verkocht het voor werp zonder er aan te denken, dat de beker wel eens vai zilver ver vaardigd kon zijn, aan een Limburgs verzamelaar. Deze plaatste de beker bij zijn andere curiositeiten. In 1947 werd de vondst op metaal onder zocht, waarbij bleek, dat de beker van zilver was. Toen begon een onderzoek naar de historische, artistieke en culturele waarde van dit voorwerp, aldus een artikel in „Edelmetaal" het vakblad gewijd aan de belangen van de edel metaalnijverheid en -handel, waar aan wij dit bericht ontlenei De heer Leo H. M. Brom uit Utrecht heeft van deze vondst een diepgaande studie gemaakt en me vrouw Vollgraff-Roes heeft er in het kunsthistorisch instituut te Utrecht een voordracht over gehouden. In haar voordracht wees mevrouw Voll- graff er op, dat de metalen vazen in de Helleense wereld in d' derde eeuw voor Christus in de mode kwa men. De Romeinen, die met deze nieuwe luxe kennis maakten, waren er opgetogen over en betaalden er fa belachtige prijzen voor. Op verschil lende gronden toonde de inleidster aan, dat deze „Cantaros" ouder moet zijn dan de meeste bekende zilver- schatten, die uit de periode van kei zer Augustus dateren. liet lettertype, dat voor de inscriptie gebruikt werd, is uit de tweede eeuw voor Christus. Op de buitenwand komen twee maal drie godenkoppen voor. Aan de ene kant Dionysos, geflankeerd door Pan en Heracles. Dionysos is hier kennelijk voorgesteld als een god van de onderwereld; hij heeft een ernstig gezicht en een doek om het hoofd. De middelste kop aan de andere zijde* is verdwenen. Kennelijk was dit een vrouwekop en spr. zeide, dat hier Cybele moet zijn voorgesteld, een godin uit Klein Azië. een vrou welijk pendant van Dionysos. De twee jongemannen, die haar flanke ren, stellen naar alle waarschijnlijk heid de Dioskuren voor, de tweeling broeders Castor en Pollux. Zij tra den niet alleen voor de levende mens helpend op, maar ook voor de doden. Daardoor, aldus spr., heeft deze Can taros ook een eschatologisch karak ter." De heer Brom bespreekt in zijn studie allereerst de technische zij- Schipper Coen Bot, die jarenlang bij de N. Z. H. Redding Mij. als zeeheld werkte en tijdens zijn roemvolle loopbaan 654 mensen het leven redde, viert morgen zijn zeventigste verjaardag. Schipper Bot leeft nu, zoals wij reeds mededeelden, teruggetrokken in een huisje aan de Loosdrechtse plassen. Van de wind en het water heeft hij nog geen afscheid genomen. We zien hem hier staan vissen op de steiger voor zijn huis. de van het handwerk en wijdt dan verder aandacht aan de inscripties, die op de beker voorkomen. Een er van geeft een aanduiding van het gewicht. Volgens dr. Brunsting, con servator van het Rijksmuseum van Oudheden, was deze duidelijk. De drie aanwijzingen leider tot een ge wicht van 1159,7 gram en gez:en het gewicht van de bekei (die stellig oren gehad moet hebben) wijst dit op een tweetal. Voorts is er met gepuncteerde Griekse letters een inschrift dat volgens prof. Vollgraff als volgt is te interpreteren: „Zend regen, o Zeus, gij grondslag der aarde, aller- verhevenste redder." Deze inscriptie, een oud Atheens gebed, wijst er op, dat de beker een „votief-geschenk" geweest is en als zodanig deel uitmaakte van de tem pelschat in een aan Zeus gewijde tempel. Een derde inscriptie werd blijk baar reeds in de oudheid doorgekrast en is daardoo. zeer moeilijk leesbaar. Zij geeft de naam M. Titiniu Uit de drie inscripties (waarvan de tijdsvolgorde niet is vast te stel len) en uit het bestaan van een Ro meins officier M. Titimus ongeveer 100 jaar voor Chr. op Sicilië, acht de heer Brom het denkbaar, dat® de beker uit de tempel van Zeus ge roofd is en in bezit gekomen van Ti- toinius, die er zijn naam op liet zet ten en dat deze naan- door een la tere eigenaar is weggekrast. Wel licht hebben Romeinse soldaten (of ficieren), die de Maas afvoeren, de beker nabij Stevensweerst verspeeld. De heer Brom zegt aan het slot van zijn studie: „Uit het voorafgaande blijkt, dat met deze zilveren drinkbeker een kunstwerk ontdekt is van uitzonder lijke hoedanigheid en betekenis, zo wel in archaeologisch opzicht als ook voor wat betreft zijn artistieke en ambachtelijke waarde. Alles wijst er op, dat dit stuk ontstond onder de handen van een kunstenaar, die niet alleen zijn moeilijk metier volkomen beheerste, maar die bovendien be schikte over een oorspronkelijk en gerijpt kunstvermogen. TABAKSACCIJNS OMLAAG. Binnenkort is een voorstel te ver wachten over een verlaging van de tabaksaccijns, als tenminste met Bel gië daarover overeenstemming kan worden bereikt in verband met de unificatie der accijnzen in de landen van Benelux. Dit deelde minister Van den Brink gistermiddag in de Tweede Kamer mede. 6 jaren gingen verloren Naar aanleiding van de ontmoeting tussen de oud-commissaris van poli tie in voormalig fJederlands Indië de heer J. Gijtenbeek en zijn doch ter, mevrouw Th. Kruidbos—Gijten beek, doet het Nederlandse Roode Kruis opmerken, dat vader en doch ter elkander waarschijnlijk zes ja ren eerder hadden kunnen ontmoe ten. Wanneer mevrouw Alting Si- berg, zoals zij toen heette, onmid dellijk na de wapenstilstand naar haar vader in Nederland geïnfor meerd had zoj zij toen reeds gewe ten hebben, dat hij nog leefde. Wan neer de heer Gijtenheek bij het in formatiebureau van het Nederlands Roode Kruis geinformeerd had naar mevrouw Alting Siberg, ergens in Indonesië, zou hij vernomen hebben, dat zij nog leefde, weduwe was enz. Het kaartregister van het. informa tiebureau in Der, Haag wijst uit, dat noch daar noch in Djakarta navraag is gedaan. Zo gingen zes kostbare jaren verloren. Het bedrijfspensioen fonds voorde Landbouw Vragen Het Tweede Kamerlid Van de We tering (C.H.) heeft aan de minister van Sociale Zakeru en Volksgezond heid schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Indien de minister meent, dat de administratieve moeilijkheden bij het Bedrijfspensioenfonds voor dr Land bouw geen verontrustend karakter dragen, kan dan worden medege deeld, welke oplossing zal worden gevonden met betrekking tot het enorme bedrag van minstens twee millioen gulden aan ontvangen pre mies over 1949 en 195C, dat nog niet terecht is gebracht en waarvan de personen, die deze stortingen deden, niet bekend zijn? 2. Is het juist om de schuld voor deze toestand te wijten aan werkge vers en werknemers, terwijl ook uit 's ministers antwoord de conclusie moet getrokken worden van ondes kundig gevoerde administratie? 3. Kan de minister mededelen, waarom, ondanks de uitspraak van de staatssecretris voor Sociale Za ken over handhaving van een premie bedrag, groot 2.50 per week, het be drijfspensioenfonds voor de „Groot metaal" niettemin is overgegaan tot verhoging van de pensioenpremie met 25 pet., en of zulks wordt ver oorzaakt door tekorten bij dit fonds (zie artikel 14 der statuten) dan wel of het een gevolg is van administra tieve moeilijkheden of andere om standigheden? 4. Meent de minister niet, dat de bovengenoemde feiten het vertrou wen in de bedrijfspensioenfondsen kunnen schokken, zodat alsnog een onderzoek bij alle bedrijfspensioen fondsen gewenst is? Bromfietsen fietsen Voorstel van minister Wemmers Minister Wemmers wil voortaan de bromfietsen ook wettelijk gelijk stel len met de gewone fietsen, in die zin, dat het afgeven van kentekenbewij zen voor bromfietsen achterwege kan blijven. Dit blijkt uit de toelichting op een voorstel tot wijziging van de Wegen verkeerswet. De minister is van oor deel. dat hiermee ook een niet on aanzienlijke besparing zal worden bereikt. Tegemoetkoming aan ouden van dagen Minister Joekes heeft in de Tweede Kamer meegedeeld, dat in het wets voorstel, dat verlenging van de noodwet-Drees beoogt, zal worden voorgesteld 100 van het belastbare eigen inkomen van de ouden van dagen vrij te stellen van belasting. Dit heeft tot doel de koopkracht van deze bevolkingsgroep te" verhogen. De Fin Heikki Hasu, die in de Olympische Winterspelen te Oslo tweede werd in het gecombineerde nummer skispringen en cross-country, in vrolijk gezelschap. V. 1. n. r. de Noorse meisjes Liv Mathesen, Anna Lise Andersen, Lisbeth Bjoerneby, de Fin Heikki Hasu, Ingebjorg Kaarstad en Tove Gjerdrum. Geen nieuw rijbewijs tot veroordeling? Wanneer de rechter nu iemand de bevoegdheid ontzegt een motorrij tuig te besturen, dan moet diegene na afloop van deze straf zich van een nieuw rijbewijs trachten te voor- Minister Wemmers stelt nu voor om voortaan de rijbevoegdheid een voudig te laten herleven zodra de termijn van straf is verstreken. Hij acht dit redelijk daar de rechterlijke uitspraak bedoelt iemand als straf tijdelijk rijbevoegdheid te ontnemen zonder daarbij over zjjn rijvaardig heid een uitspraak te doen. Dit voor stel van de minister is opgenomen in de gisteren bij de Tweede Kamer ingediende wijziging van de wegen verkeerswet. Kinderzegels brachten f850 000 op De verkoop van de kinderpostze gel en de prentbriefkaarten voor het kind in 1951 heeft een bedrag voor de kinderbescherming opgeleverd van ƒ650.000 (in 1950: ƒ775.000). Dit prachtig resultaat is voor een groot deel te danken aan de medewerking van 250.000 schoolkinderen uit 10.000 schoolklassen, die voor ƒ425.000 ver kochten. De fraaie zegel met de kinderkop- pero, ontwerp van de PTT, trokken ook in het buitenland sterk de aan dacht. Het Amerikaanse weekblad „Life" wijdde er een twee pagina's aan. Twee ontvluchte gevangenen kwamen bewaker tegen De bewaker van het Huis van Bewaring te Zutfen beleefde gisteren nu niet direct de meest succesvolle dag van zijn carrière. Niet dat het zijn schuld was, dat de twee beruchte Amsterdammers, die een tijdelijk gastvrij onder dak in de gevangenis gevonden hadden, ontsnapten, want per slot van rekening waren de muren van hun cel geheel vergaan en het was voor dc mannen een klein kunstje, om er een groot gat in te maken. Dat zij daarna via een muurtje de vrije wereld bereikten, kon ook niet tot de schuld van de bewaker gerekend worden. En de belevenissen in de middag waren J den ingebroken in een pakhuis te alleen maar pijnlijk. Te neer geslagen door de tegenslagen van de ochtend, I Halfweg en daaruit 600 damesblou- wandelde de bewaker in de middaguren door de Kuiperstraat van Zutfen en ^tUitTeilté plotseling zag hij de twee Amsterdammers ook in de Kuiperstraat lopen De J tsgen ieder 1 jaar en 6 maanden ge- twee vluchtelingen gunden zich nauwelijks de tijd om een vriendelijke groet I vangenisstraf Uitspraak over 14 da te wisselen en namen de benen. De bewaker wist een van hen bij zijn jasje I gen. te grijpen, maar het het enige resultaat was, dat hij even later met een Hierna stond een au4o-nionteur uit vlugger /v en beter met Akkcr's Klooster» /i\ balsem, die de wond zuivert, ontsteking voorkomt en dc groei van dc nieuwe huid bevordert: Advertentie) ten. In een psychiatrisch rapport werd de mam als verminderd toereke ningsvatbaar gekenschetst. De offi cier eiste een jaar en drie maanden gevangenisstraf m.a. Uitspraak 6 Maart a.s. HAAGSE RECHTBANK. Hopeloos. „Een hopeloos geval" noemde gistermorgen de president van de Haagse Rechtbank, mr. Ma- rinus, de 26-jarige textiel-arbeider uit Noord wijk, die voor de vyfde maal in zijn jonge leven na een in braak in Noordwijk, kennis maakte met de justitie. Op Tweede Kerstdag van het afge lopen jaar verschafte hij zich toe gang tot een huis aan de Quarles van Uffordstraat in Noorawijk. Er was niemand thuis en hij kon onge stoord uit de linnenkast een. geld kistje meenemen, waarin zich 3000 gulden bevond. Dit grote bedrag werd in minder dan geen tijd ver brast. Toen verd gegrepen werd beken de hij alles. En ook nog een inbraak die hij in October van het vorige jaar in Noordwijk had gepleegd. Een psychiatrisch rapport, dat in 1951 over deze verdachte werd uit gebracht, noemde hem verminderd toerekeningsvatbaar. De officier van justitie zag als eni ge oplossing onvoorwaardelijke ter beschikking stelling van de rege ring, daar hij voor verd. geen plaats in de maatschappij zag. Voorts ver zocht hij de rechtbank hem te ver oordelen tot een gevangenisstraf van twee jaa* met aftrek. Uitspraak over 14 dagen. HAARLEMSE RECHTBANK. Een kraakje. Voor dc Haarlem se Rechtbank stonden terecht v. O. uit Noordwijk en een Amsterdam mer v. d. H. Beide verdachten had jasje-zonder-inhoud in de Kuiperstraat stond. De Amsterdammers wisten met een roeibootje het scherp bewaakte Zutfen te ontvluchten en tot nu toe zijn zy niet gegrepen. Het laatste spoor, dat men heeft kunnen aohterhtlen, is, dat zij gisteravond in Dieren gepoogd hebben een auto te stelen; iets, dat hun overigens niet gelukt is. „Heerlijke stad van mijn dromen Grouw, waar genoeg huizen zijn Voor trouwlustigen en andere wo ningzoekenden schijnt het Friese dorp Grouw een waar paradijs te zijn. Hier kent men nl. geen wo ningnood. Hoewel na de oorlog vele gezin nen zich in Grouw hebben geves tigd, is er nog geen groot tekort aan woonruimte ontstaan. De kleine 200 huizen, die na de oorlog werden ge bouwd, blijken practisch geheel in de behoefte te kunnen voorzien. Duidelijk is dit dezer dagen be wezen bij de in aanbouw zijnde wo ningen. Voor de drie en veertig bijna voltooide huizen kwamen slechts vier en vijftig aanvragen, terwijl hies onder twaalf aanvragers waren, die reeds in het bezit zijn van een wo ning. PLAGIAAT. De Haarlemse rechtbank veroor deelde gistermorgen de 23-jarige W. de G. te Haarlem, die literaire pro ducten van anderen op zijn eigen naam liet uitgeven, tot vier maanden gevangenisstraf. Veertien dagen ge leden werd tegen hem zes maanden- geëist. Vwi de HAAGSE RECHTBANK. Bunker geplunderd. In Decem ber 1951 brachten de 24-jarige los ar beider C. M. van L. en zijn 22-jarige broer uit Den Haag meermalen een bezoek aan de Zuidduinen bij Kat wijk. Zij forceerden daar het slot van een bunker, die als recreatie oord dienst doet voor de Ned. Pad vinders. Binnen ledigden zij busjes, namen kabels, snoeren, lampen, scha kelkasten, seinsleutels enz. mee. De oudste broer was reeds vaker ver oordeeld. Hij voerde aan zonder werk te zij.n, maar de president van de Haagse rechtbank, waarvoor zij te rechtstonden, kan niet geloven dat verdachte geen werk kon krijgen. Beide verdachten bekenden hun da den. De officier van justitie eiste te. gen C. M. van L. een jaar en drie maanden gevangenisstraf m.a. en te gen diens broer een jaar met aftrek. Uitspraak 6 Maart. Fietsendiefstal. Een bloemist uit Oegstgeest moest voor de Haagse Rechtbank terechtstaan wegens fiet sendiefstallen. Zo had hij op 25 Juli 1951 een fiets ontvreemd bij de vei ling Oegstgeest, op 14 September een karretje te Leiden en op 30 Septem ber een fiets bij de R.K. kerk te Oegstgeest. De verdachte, die al va ker veroordeeld was, bekende de fei- Noordwijk teiecht, vtrdacht van medeplichtigheid, omda* hij aan de vorige verdachten een auto ter be schikking had gesteld. Ook had hij pedeeld in de opbrengst van het ge stolen goed De eis lu dde: een ge vangenisstraf van 12 maanden, waarvan 3 maanden vooi waardelijk en onder toezichtstek ing van de R.K. Reclasseringsvereniging. GELD VERDUISTERD VAN N.ZH.V.M. Een 31-jarige Haarlemse klerk bij de N.Z.H.V.M. stond voor de Haar lemse Rechtbank terecht onder ver denking, dat hij 10.000.zou heb ben verduisterd ten nadele van de kas, die hij beheerde. Hij was belast met het innen van dagelijkse ont vangsten van de chauffeurs en con ducteurs van bussen en trams en hield, zoals hij beker.de, dagelijks een bedrag achter. Toen hij met vacantie ging in 1950 moest hij 1500.lenen om het te kort aan te zuiveren. In het jaar daar op had hij 2200.nodig om de frau de te maskeren. Toen er kas controle was, ontbrak ongeveer 7.000. Daarop werd een politie-onderzoek ingesteld. De officier van justitie eiste acht maanden gevangenisstraf tegen hem. De pleiter van verdachte betoogde, dat de moeilijkheden waren veroor zaakt door het feit, dat zijn cliënt niet met geld kon omgaan, waardoor hij geen orde op zijn zaken had. Hij vroeg de uiterste clementie. Uit spraak in deze zaak volgt op 6 Maart a.s. Blijft thuis. Als u de verkeersregels niet kentl

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5