Nationale leningen ten behoeve van de woningbouw DRIE UITGIFTEN ONDER AAN TREKKELIJKE VOORWAARDEN Opleving bouwactiviteit verwacht Wanneer wordt Antje 100 jaar? Afgewezen minnaar op dak van Paleis op de Dam Nederland bouwt 5 koelschepen voor Russische rekening Mag men zich bij arrestatie verdedigen tegen politiehond? 3iunvp,a Matófioió en het geheimzinnige kastedys DINSDAG 19 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA t De woningbouw in Nederland Op uitnodiging van de ministers van Wederopbouw en Volkshuisvesting, van Binnenlandse Zaken en van Financiën zal de N.V. Bank voor Neder- landse Gemeenten overgaan tot dc uitgifte van nationale leningen voor de woningbouw 1952. De opbrengst der leningen zal worden uitgeleend aan de gemeenten om bij voorkeur te worden gebruikt voor de financiering van voor 1952 goedgekeurde nieuwe woningbouw, alsmede voor met de woning bouw in ruime zin samenhangende werken van dringende aard en voorts voor andere urgente bouwwerken zoals scholen. Uitgegeven worden drie soorten van leningen. 1 April 1969 bedraagt zij 5% rente per jaar en van 1 April 1969 tot 1 April 1974 bedraagt zij 10% rente per jaar. De obligaties zijn voorzien van halfjaarlijkse coupons, per 1 April en 1 October, waarvan de eerste ver valt op 1 April 1958. De lening is in haar geheel aflosbaar op 1 April 1974 tegen een koers van 100%. Vervroeg de aflossing is niet toegestaan. DRIE TYPEN. In de eerste plaats de Rentespaar- brieflening 1952, waarop van Maart a.s. de inschrijving zal worden opengesteld tot een zodanig totaalbe drag als tot 1 Juni 1952, behoudens wijziging van deze datum, zal worden geplaatst, uit te geven in coupures van 100.en 25.nominaal aan toonder, koers van uitgifte 100%. De rente, ingaande 1 April 1952, is be grepen in het aflossingsbedrag. De houders van de rentespaarbrieven kunnen aflossing vorderen per 1 Oc tober 1958 tegen een koers van 125%, 1 Mei 1963 tegeni een koers van 150%, 1 April 1967 tegen een koers van 180%, 1 April 1971 tegen een koers van 210%, terwijl alle na deze laat ste datum nog uitstaande rentespaar brieven aflosbaar zijn per 1 October 1974 tegen een koers van 250%. Vervroegde aflosbaarstelling van de zijde der Vennootschap van alle nog uitstaande rentespaarbrieven is alleen toegestaan per 1 April 1967 tegen een koers van 185% en per 1 April 1971 tegen een koers van 217%. Voorts wordt uitgegeven een 25- jarige lening 1952 groot ƒ20.000.000.— of zoveel meer als waarvoor zal worden ingeschreven, met dien verstande dat het recht wordt voorbehouden het boven 20.000.000 te aanvaarden bedrag na der vast te stellen. Hierop zal de in schrijving zijn opengesteld op 10 Maart a.s. De uitgifte hiervan ge schiedt in coupures van 1000.en ƒ500.nominaal aam toonder, koers van uitgifte 100%. Dc obligaties zijn voorzien van halfjaarlijkse coupons per 1 April en 1 October, waarvan de eerste vervalt op 1 October 1952. De lening is a pari aflosbaar in tien gelijke jaarlijkse ter mijnen, waarvan de eerste vervalt op 1 April 1968. Vervroegde gehele of gedeeltelijke aflossing is tot 1 April 1962 niet toegestaan. Van deze datum af is zij telken jare per 1 April mo gelijk en wel van 1 April 1962 tot 1 April 1964 a 10V/2%, van 1 April 1964 tot 1 April 1957 a 101%, daarna 100%. Tenslotte zal eveneens op 10 Maart a.s. de inschrijving worden openge steld op een 22-jarige 0/5/10% le ning 1952 groot 5.000.000of zo veel meer als waarvoor zal worden in geschreven, met dien verstande dat het recht wordt voorbehouden het boven 5.000.000 te aanvaarden be drag nader vast te stellen. Deze uit gifte geschiedt in coupures van 1000.en 500.nominaal aan toonder, koers van uitgifte 100%. De lening draagt geen rente tot 1 Aan de rentespaarbrieven, alsmede aan de recepissen voor de 25- en 22- jarige leningen is een briefkaart ge hecht, waarop elke deelnemer kan invullen, aan welke gemeente de op brengst van zijn deelneming naar zijn oordeel ten goede moet komen. Indien deze briefkaart binnen de daarop gestelde termijn aan de veiv nootschap wordt, ingezonden, zal met deze voorkeur volledig rekening wor den gehouden Het deel van de op brengst. waarvoor geen voorkeur wordt uitgesproken, zal door de Ven nootschap aan, die gemeenten wor den geleend, welke daarvoor naar het oordeel van de regering met het oog op haar behoeften aan financierings middelen voor de woningbouw het meest in aanmerking komen. In de toelichting op de emissie wordt medegedeeld, dat gepoogd is een variatie van leningsmogelijkhe den te bieden, welke aan de uiteen lopende behoeften van de beleggers zoveel mogelijk tegemoet komt. Op de 25- en 22-jarige leningen kan worden ingeschreven bij de Rot- terdamsche Bank N.V., Heldring en Pierson, R. Mees en Zoonen, Pierson en Co., de Twentsche Bank N.V., Lippmann, Rosenthal en Co., Natio nale Handelsbank N.V., H. Oyens en Zonen N.V., Amsterdamsche Bank N.V., Incasso Bank N.V., Nederland- sche Handel Maatschappij N.V., Hope en Co. en ten kantore van de Bank voor Ned. Gemeenten. Wat de rentespaarbrieven betreft kan intekening geschieden bij de ge noemde banken, alsmede bij de Coö peratieve Centrale Raiffeisen Bank te Utrecht, Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en bo vendien, alleen in stukken van 25. nominaal, bij alle postkantoren in Ne derland. De storting op de toegewezen obli gaties moet geschieden op Dinsdag 1 April 1952. Gezien de financiële aspecten ver wacht minister In 't Veld, mede op grond van de tot dusver verleende goedkeuringen, dat zich in Maart een geweldige opleving van de bouwacti viteit zal manifesteren. Gerekend wordt op 55000 woningen in 1953 en in volgende jaren dezelfde aantallen. Dan zal in 1964 of 1965 het woningte kort zijn ingehaald. Indien 8000 wo ningen per jaar in duplex worden ge bouwd, dan zal dit tekort waarschijn lijk reeds in 1960 zijn opgeheven. Hedenavond zal H. M. de Koningin voor de radio over deze leningen het woord voeren. Zij zelf leverde „overtuigend bewijs" Vandaag is het feest in Hilversum, want de oudste inwoonster van de stad, Antje Verschoor, wordt 100 jaar en onder de velen, die Antje kwa men feliciteren, bevond zich ook de burgemeester. Deze laatste had ech ter eerst nog een probleem te ver werken gekregen, want terwijl An tje zégt, dat zij vandaag jarig is, vermeldt de burgerlijke stand van Harlingen, waar Antje geboren is, dat zij eerst op 20 Februari 14)52 ge boren is. Antje is echter volkomen zeker van haar zaak en de vergissing van October 1957. Van dit tijdstip af tot! ie burgerlijke stand zoals het noemt, schrijft zij op rekening van haar oom, die de geboorte-aangifte rs i j verrichtte, daar haar vader op de bcnoolmelk voor CIC J heugelijke dag op zee was. opgroeiende jeugd Meer clan 150.000 Nederlandse schoolkinderen drinken thans hun kwartliterflesje melk op hele school dagen. Dit aantal breidt zich nog steeds uit, wat te danken is aan de activiteit van het centraal melkcomi- té, aangewezen door de directeur- generaal van de voedselvoorziening. Dit comité weet jaarlijks meer en meer gemeentebesturen, ouders en onderwijzers ervan te overtuigen, dat de schoolmelkvoorziening van emi nent belang is voor de opgroeiende jeugd. Bij een onderzoek door de afd. Kin derbescherming van de Gemeentelijke Gezondheidsdienst te 's-Gravenhage is komen vast te staan, dat o.a. ge wicht en lichaamslengte bij kinderen», die op school melk drinken, zich gunstiger ontwikkelen dan bij niet- melkdrinkende kinderen. Ook hebben deze kinderen een beter concentratie vermogen, betere vorderingen en minder schoolverzuim. Door df steun van het centraal melkcomité worden de kosten zo laag mogelijk gehouden, zodat geen enkel kind om financiële redenen van de voorziening uitgeslo ten behoeft te worden. Op de kwali teit van de melk wordt nauwkeurig toezicht gehouden, evenals op de hy giënische verpakking. Deze school- melk is niet alleen bestemd voor la gere- en kleuterscholen, maar even goed voor scholen met voortgezet on derwijs. Op deze wijze kunnen dus school en gezin samenwerken aan de geestelijke en lichamelijke opvoe ding van de jeugd. Bezwaren tegen twee soorten verzekerden Handhaving van twee soorten ver zekerden in de wet acht de federatie verenigde maatschappij ziekenfond sen onaanvaardbaar. Een principieel bezwaar bij het onderscheid tussen verplicht verzkerden (werknemers) en vrijwillig verzekerden (anderen dan werknemers) richt zich tegen een regeling waarbij aan vrijwillig verzekerden minder waarborgen voor een geneeskundige verzorging wordt gegeven dan aan hen die tot de werk. nemex-s behoren. In een nota, welke 23 Februari door de landelijke raad der federatie zal worden behandeld, is een pleidooi opgenomen voor ontheffing van het onderscheid tussen de loongrens voor de verplicht verzekerden van ƒ4925 en de inkomensgrens voor de vrij willig verzekerden vam ƒ4000. Deze discriminatie van de kleine zelfstan digen voor toetreding tot het zieken fonds wordt onaanvaardbaar geacht en instelling van één uniforme grens, onder de omstandigheden te stellen op ƒ4925, wordt aanbevolen. Over de organisatorische opbouw wordt opgemerkt, dat een zieken Toen de burgerlijke stand hier geen genoegen mee wilde nemen, betoog de de krasse dame, dat ze het zelf toch wel het beste zou weten, daar ze op haar verjaardag altijd de vlag uitgestoken had, omdat deze samen viel met de verjaardag van koning Willem III. En voor dit „bewijs" is men ten slotte gezwicht, althans de burge meester is vandaag op verjaardags visite geweest. In nachtgewaad op straat Huis afgebrand te Vlaardingen In de afgelopen nacht heeft een felle brand gewoed in het pand Sweelinckstraat IC te Vlaardingen, bewoond door de familie Vermaat, bestaande uit man, vrouw en drie volwassen jongens. Tegen twee uur werd de heer Ver- maat gewekt door een van zijn kin deren, die zich niet wel gevoelde en toen reeds constateerde hij een brandlucht in de kamer. Hij ver moedde, dat deze werd veroorzaakt door de kachel en schoof voor alle zekerheid enkele ramen open, waar na hij zich weer naar bed begaf. Ruim een uur later werd zijn vrouw gewekt door gestommel en toen Vermaat op onderzoek uitging, stond de woonkamer reeds in lich ter laaie en waren de vlammen al naar de bovenverdieping overgesla gen. De familie kon slechts het vege lijf redden door in pyama de straat op te vluchten. De brandweer kon de belendende percelen behouden doch het ge noemde pand, bestaande uit een eer ste en tweede verdieping brandde geheel uit en van de inboedel kon niets meer worden gered. De bene denverdieping, bewoond door de fa milie Van Berkel, kreeg enorme wa terschade. Naar de oorzaak van de NIEUWE BANKBILJETTEN VAN /ÏO— De Nederlandse Bank zal binnen kort, naast de thans in omloop zijn de bankbiljetten van ƒ10, bankbil jetten van dezelfde coupure van ge wijzigd model in het verkeer bren gen. Van het nieuwe model, dat geda teerd is Amsterdam 4 Maart 1949 zijn de afmetingen ongeveer 78 x 138 mm. De biljetten, waarin een veilig heidsdraad is verwerkt, zijn uitslui tend aan de achterzijde genummerd. Het getal 10 komt, behalve in de tekst, in elk der hoeken voor en voorts in een geguillocheerd rozet- sigment, dit zich tussen de handteke ningen bevindt. Rechts van de tekst is het portret van Koning Willem I geplaatst met vermelding van diens naam, geboortejaar' en sterfjaar (17721843). Links is een cirkel uit gespaard, waarin bij doorzicht het watermerk (Phoenix) uitkomt. Een rand van 5 mm breedte, opge bouwd uit witlijnige guilliche-motie- ven omsluit het geheel. De hoofdkleur is blauw. Onder de tekst is in het midden van het biljet een rozet in de kleuren oranje, blauw en bruin afgedrukt. Als drukkers zijn vermeld: Tho mas de la Rue en Coy, Ltd Londen. Engeland. Op de achterzijde, waarvan de hoofdkleur eveneens blauw is, komt een afbeelding voor van het schil derij van Jacob van Ruysdacl „Mo len bij Wijk bij Duurstede", afge drukt op-een ondergrond van oranje kleurige evenwijdige golflijnen. De strafbepaling is afgedrukt in de bo venrand van de grotendeels geguil- locheerde, omlijsting, welke omlijs ting in de bovenhoeken wordt on derbroken door vierkante vignetten, waarin het getal 10 is geplaatst, en in de beneden hoeken door recht hoeken, waarin op de blauwe guil- loche-motieven de serieletters en het nummer in rode kleur zijn aange bracht. In de benedenrand van de omlijsting zijn plaatsnaam en datum in wit uitgespaard. SLAGERSVAKONDERWIJS. De jaarvergadering van de Vereni ging tot Bevordering van het Slagers vakonderwijs (S.V.Ó.) werd bij ont stentenis van dc voorzitter dr. K. Reisma gehouden onder presidium van de heer E. H. Klomp. Het aantal persoonlijke leden liep aanzienlijk terug van 3662 tot 2855 doordat vele jonge slagers uit het bedrijf zijn ge treden of geëmigeerd. Bij de mini male omzetten in het bedrijf was er minder behoefte aan werkkrachten en bovendien was er, ook zelfs bij slagerszoons. weinig vertrouwen in de toekomst van het slagersvak. Er werden 2- vakcursussen gehouden met 60% geslaagden en 12 cursussen in het slachten met 70% geslaagden. Het minder bevredigende resultaat van de vakexamens is naar de me ning van de heer Cuiper te wijten aan tekortschietend verantwoorde lijkheidsbesef bij de jonge slagers en te weinig liefde voor het vak. Van een breder en hechter onderbouw van het vakonderwijs door dc invoering van het leerlingstelsel sinds 1 Juli 1950 worden na 2 a 3 jaar goede re sultaten verwacht. De Paas-plechtigheden Tekst verkrijgbaar Bij dc Vaticaanse Drukkerij is on der de titel „Ordo Sabbati Sancti" dc tweede uitgave gereed gekomen van de tekst van de rubrieken der plech tigheden van de Paasvigilie in dc nacht van Paaszaterdag op Paaszon dag. Het boekwerk, dat 40 pagina's telt, komt uit in twee formaten (20 X 28, prijs 600 lire, en 15,5 X 21,5, prys 400 lire. gebonden). Het in rode en zwarte letter gedrukte werk, dat ook het notenschrift geeft der gezangen- gedeelten, bevat de Decreten van de Riten-congregatie, aanwijzingen voor de viering cn de gehele liturgische tekst van de Paarzaterdagplcchtighe- den, zoals deze bij de viering van de Paasnachtwake bij de decreten van de Ritencongregatie van 1951 en van 11 Januari 1952 zijn gewijzigd. Deze tweede druk is onder toezicht van dc Ritencongregatie uitgegeven en is te verkrijgen bij de Libreria Editrice Vaticana, C.C. Postale 1-16722, Citta del Vaticano. WIT BROOD IN ENSCHEDE TIJDELIJK GOEDKOPER. Een grote bakkerij te Enshede heeft met ingang van gisteren de prijs van het witbrood eerste kwali teit verdaagd met vier cent per 800 gram, zodat deze prijs is gebracht op 37 cent per 800 gram. Naar aan leiding hiervan hebben de gezamen lijke Enschedese bakkerij! edrii ven x, besloten de prijs van het witbrood v®n 5*e sympatho-munetische phenyl- dienovereenkomstig te veriugen Ook alkyl-aminen. Deel I de hyperglycae- deze verlaging is nop gisteren inge- mie Deel hypertensic gaan. De gezamenlijke Enschedese I -rww bakkerijbedriiven hebben hun klan- VIJF GULDEN VOOR MILITAIREN, ten evenwel doen weten, dal de ver- laging slechts van tudelëke aard is. I B,J beschikking van do minister 6 van Oorlog en Marine van gisteren Om niet bij de concurrent achter te zal aanrechthebbende militairen nog blijven, werd tot de verlaging over- voor het einde van deze maand dc Het bestuur der Sint Radboudstich- ting heeft dr. E. J. Ariëns te Utrecht benoemd tot lector in de faculteit der geneeskunde met leeropdracht voor pharmacologic. De heer Ariëns is go- boren te Wijk bij Duurstede op 29 Januari 1918. Hij is aan de Rijksuni versiteit te Utrecht gepromoveerd in de scheikunde en geneeskunde op proefschrift „Verband tussen chemi sche structuur en pharmacodynamic gegaan, hoewel men deze economisch niet verantwoord acht. fondsraad van dertig leden voldoende brandj die in een kleerkast moet zijn wordt geacht met gelijkelijke verte genwoordiging van de groeperingen. In het wetsontwerp is een zieken fondsraad van 47 leden opgenomen, waarbij aan de ziekenfondsen negen zetels zijn toegewezen. Voor Russische rekening zullen vijf koelschepen van 2540 ton in Neder, land gebouwd worden en wel twee bij Verschure en Co's scheepswerf en machinefabriek N.V. te Amsterdam, twee bij de N.V. scheepsbouwwerf en machinefabriek „De Klop", Sliedrecht, en één bij J. en K. Smit s scheeps werven N.V. te Kinderdijk. Deze schepen komen voor in het in 1948 afgesloten handelsverdrag tussen Nederland en Sovjet-Rusland. De hoofdmotoren zullen bij Werkspoor-Amsterdam en „De Schelde" te Vlissingen gebouwd worden. De schepen worden speciaal ingericht voor het vervoer van vis. Het totale bedrag van deze order is meer dan veertig millioen gulden. ontstaan, wordt door de politie nog- een nader onderzoek ingesteld. Pand en inboedel waren verzekerd. Burger verzets-irjvaliden, die voor ten minste 70 procent ongeschikt zijn voor de arbeid en aan wie deswege een buitengewoon pensioen is toege kend, kunnen worden vrijgesteld van de verplichting tot het betalen van luisterbijdrage, voor de tijd waarvoor hun dit pensioen is verleend. Deze verzets-invaliden moeten him aan vraag om vrijstelling inzenden» aan de buitengewone pensioenraad in Den Haag en daarbij vermelden of zy houder van een radio-ontvangtoestel of van een aansluiting op een om- I roepdistributie-inrichting zijn. In eerstbedoeld geval moeten zij tevens I de serieletter en het nummer van 'hun luistervergunning vermelden. Zaterdaguacht is een jongeman met een brief aan zijn meisje in de hand op het dak van het Koninklijk Paleis geklommen. Hij „postte" het epistel door het met een dolk aan het been te binden van Atlas, die met zijn wereld toch al overbelast moet zijn. De jongeman hoopte, dat de brief op deze wijze het meisje, wier ouders alle omgang met hem verbo den hadden, zou bereiken. Of dit het geval zal zijn is nog niet zeker. De politie overweegt nog, wat zij met de brief zal doen. Een late wandelaar geloofde Za terdagnacht tegen twee uur zijn oren niet, vertelt de „Tel." verder toen hij bij het Hoofdpostkantoor liep en een stem van boven hem toe riep: „Kun je me zien?" De man Keek omhoog en zag te gen de nachtelijke hemel een schim. Wederom verbrak de geheimzinnige stem de nachteliike stilte. „Kun je die witte lap onder zijn knie zien?" En plotseling zal de man op de be gane grond hoog boven zich in het licht van een zaklantaarn het beeld van Atlas met een witte lap om een van zijn henen. De man op het dak zwaaide met zijn arm en riep: ,.'t Is klaar, ga nu dé politie waarschuwen". De wandelaar had van deze ge hele vertoning nog niets begrepen. „Is dat serieus van u, moet ik de politie bellen?" vroeg hy. ,.Ja, serieus", was het antwoord. ging hij langs een touw en behou den landde hij in de diepe houten 1 Haag is gisteravond de "58-jarige vyf gulden looncompensatie worden uitbetaald. Tot de categorieën, die de loon compensatie niet zulen ontvangen, behoren o.m. allen, die van rijkswege worden gevoed en ongehuwden be neden de 23 jaar. Op de Bezuidenhoutscweg in Dorr kist, die onder hei steigerwerk stond. Op het bureau bleek, dat de jon geman, een 25-jarige autohersteller uit Den Haag, het stoute stuk had uitgehaald om de aandacht op zich te vestigen en in de eerste plaats om zijn geliefde, die in de hoofdstad woont, te tonen, dat hij halsbreken- Utrechtenaar G. J. v. Riet, secretar is van de Chr. werknemersbond, met zijn personenauto tegen een uit te genovergestelde richting komende tramwagen van lijn 3 gebotst. Dc heer Van R. overleed ter plaatse, de auto werd zwaar beschadigd. De auto reeds zonder verlichting op dc lin- toeren durft te verrichten om 1 kcrstrssthelft. haar een teken van leven te geven. Elke relatie met het meisje wasRESTEN VAN DUITSE SOLDAAT verbroken en de ouders duldden I OI* STATIONSEMPLACEMENT, niet, dat hij nog met haar in contact Maandagmorgen hcbben arbeiders kwam. Een brief zou baar niet be-by graafwel.kb op hct empiacement reiken. van het station te Heerenveen tus- Lrefde zoekt lrst en daarom klau- sen de raj^g een gevoncjen. Men terde hy op het paleis, bond de lap veronderstelt aldus „Trouw" aan het been van Atlas en aan het dat het het lijk van een Duitse sol einde van de lap zat de brief daat is, die omstreeks 1944 zou zijn De paleiswacht haalde dc lap met doodgeschoten en in alle heimelyk- de brief naar beneden De politie heid tussen de rails begraven, maakte de brief niet open, deze was I De politie heeft dc zaak in onder- bestemd voor het meisje. J zoek. Haarlemse Rechtbank De Haarlemse Rechtbank kreeg t een paar steken toegebracht had. j ij ri ao gisteren tijdens een rechtszitting vrij I Gezien in het licht van het voor- Enige minuten later daalde ae ge- onverwacht een principe-quaestie tc 1 afgaande, nöcmde de verdediger dit veltoerist ir» het licht van een schyn- j behandelen, waardoor dc zaak tegen noodweer en de verdediging tegen de werper van een politieauto tangs de twee str0pers, die op 11 Dec. jl. bij politiehond geoorloofd. ar» nc ma stropen met een fret in de dui- j De officier van justitie had 3 we nen van Overveen op heterdaad be- ken gevangenisstraf geëist voor het trapt waren acht dagen moest wor- j wonden van de hond, maar na dc den aangehouden, opdat de rechter uiteenzetting van de verdediger, bc- zich eens grondig beraden kan. j sloot hij de zaak dagen aan tc hou- De betreffende jachtopziener, dieden, ten einde het gezichtspunt van de mannen betrapt haJ, was n.l. de verdediger aan een nauwkeurig vergezeld van een politiehond cn onderzoek te kunnen onderwerpen. steigers in de Mozes en Aarenstraat naar de aarde af. Het laatste stuk Nog goedkoper! Zoals het Alg. Dgbl. reeds meldde dalen in Friesland de woningbouw prijzen met dc dag. Na de aanlokke lijke aanbiedingen van 5.500, 4.600, 4.400, en 4.000, komt nu het ar chitectenbureau Jorritsma-Gruntstra met een project van een midden standswoning voor zes personen te gen de prijs van 3.900, althans wan neer deze huizen worden gebouwd in blokken van acht. De huizen zijn ruim en hebben een inhoud van 260 kubieke meter. Elke woning bevat een huiskamer, drie slaapkamers, keuken, "W.C., douche cel en bijkeuken. toen een der stropers de benen wil de nemen, stuurde hij de hond op hen af. Nu stelt art. 421 van liet Wetboek van Strafrecht het ophitsen van een dier tegen een mens strafbaar en de verdediger noemde het optreden van de politiehond dus de handeling van de opziener een wederrech telijke aanranding. Daar kwam nog bij, dat de stroper zich niet onbetuigd gelaten had en de politiehond, toen deze hem bij zijn mouw vasthield, met een mes DOKKUMSF MEISJES KRIJGEN HAAK ZIN. De ansichtkaarten on dc negatie ven van de drie meisjes uit Dokkum, afgebeeld in badcostuum op het Scheveningse strand, zullen moeten worden vernietigd. De uitgever is een boete opgelegd van 5U. Dat is het resultaat van dc rechts zitting in hoger beroep voor de Am sterdamse -rechtbank, die vandaag uitspraak in dit proces heeft gedaan. 5. Humpo Holtsflots was nog lang net over zijn eerste verbazing heen, toen er nieuwe dingen gebeurden. Om bet kasteel heen liep een slotgracht en over die slotgracht lag een op haalbrug, waar Humpo vlak voor stond. En aan de and.ere kant van de gracht, in de muur, was een ste vige houten poort gebouwd en die ging nu langzaam open. En toen deze poort op een kier stond, kwam er een smalle streep licht naar buiten spe len, een streep, die irteeds breder werd Toen de deur helemaal open was, zag Humpo eerst niet anders dan een witte lichtbol, omdat zijn ogen natuurlijk aan het donker ge wend waren. „Wat zou dat zijn?" vroeg onze Kunstenaar zich af, terwijl het licht nader kwam. „Ik begrijp er niets van. Nu zijn we van Humpo wel ge wend, dat hij niet vlug van begrip is, maar jullie zullen me toch wel moe ten toegeven, dat dit een rare situa tie was, waarin hij verkeerde. En het werd nog raarder, toen hy omkeek. Zyn atelier was verdwenen en al wat hij zag was de nevelige horizon in de verte

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5