RIJNSTREEK Wantrouwen tussen standen moet verdwijnen uur De Paas-mis mag om 8 Zaterdagavonds beginnen Ook de vrolijke middagviering van het Vastenavondfeest slaagde VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 VR1 Raad van Overleg In Bisdom Haarlem Sommige beroepen worden te hoog aangeslagen RELDEN is er zo'n grote belangstelling geweest voor de jaarlükse by- eenkomst van de diocesane Raad van Overleg als dat gisteren het ge val was. Vertegenwoordigers van alle sociale organisaties waren naar Haarlem getogen om dc mleidlng te beluisteren van dr. A. A. Olierook, directeur van het A. C. de Bruyn-Instituut tc Doorn. Het onderwerp „Sa menwerking der standen" gal uiteraard alle aanleiding tot die interesse, omdnt deze samenwerking vooral in deze dagen bijzonder in het brandpunt van de belangstelling staat. Dr. Olierook sprak er dan ook zijn voldoening over uit, dat deze bijeenkomst op tijd werd gehouden, waarmede hy maar wilde zeggen, dat men later zich niet hoefde te beklagen, dat aan die sa menwerking geen aandacht zou zijn besteed. Spreker wees er op, dat de huidi-1 Het standsverschil, ge spanning meer een gedachte geelt van verwijdering van toenadering, en Spreker ging daarna nog uitvoerig daarom achtte hij het noodzakelijk, in op het standsverschil, dat be- dat een vaste lyn werd uitgestippeld om te komen tot die gewenste en vooral vertrouwensvolle samenwer king. Een gelukkige omstandigheid noemde hij het daarbij, dat in vele sociale organisaties de tendenzen le ven naar buiten uit te breken en de oogkleppen al te werpen. Als katholieken aldus dr. Olie rook erkennen wy de standen, maar wij verfoeien de onderlinge strijd. Terecht gaan wij er trots op, dat wij leden zijn van het éne Mys tieke Lichaam van Christus. Hij was echter van mening, dat het aan één ding nog steeds ontbreekt, met na me, het onderling vertrouwen. „Er hangt onder ons een sfeer, die er eigenlijk niet moest zijn, een sfeer van wantrouwen op sociaal-econo misch en politiek terrein. De werk nemers twijfelen aan de goede be doelingen van hun werkgevers en zij menen b.v. dat dezen de P.B.O. te genwerken. Aan de andere kant be schouwen de werkgevers de werk nemers als degenen, die wel mede zeggenschap in het bedrijf willen hebben, maar weigeren iedere ver antwoordelijkheid te dragen." In zym uiteenzetting van het be grip „stand" in katholieke zin, merk te spreker op, dat men nu eenmaal voor een minister dieper zijn hoed afneemt dan voor een fabrieksdirec teur. En hij vond het toch wel al te eenvoudig uitgedrukt, wanneer men zegt, dat zulks alleen gebeurt uit vulgair eigenbelang. Hier is toch ze ker ook sprake van een bewust aan voelen van hogere en lagere stand. Dr. Olierook wierp de vraag op, of dat dan een natuurlijk verschijn sel is en daarom ook noodzakelijk, of dat men feitelijk alleen maar te maken heeft met een door de mensen aangekweekte traditie. Het ant woord gaf hij aan de hand van Re- rum Novarum. Daarin verklaart Leo XIII zeer nadrukkelijk, dat het ver schil, onder dc mensen natuurlijk is, omdat niet iedereen even begif tigd is met gezondheid, bekwaam heid, verstand, enz. Die verscheiden heid, van maatschappelijk vermo gen zal ook noodzakelijk blijken om iets te kunnen bereiken. Zware sneeuwval in Midden-Europa Door zware sneeuwval zijn in de afgelopen 24 uur byna alle wegen in Karinthië (Oostenrijk) versperd. Vele dorpen zijn van dc buitenwe reld afgesneden. Do meeste scholen zijn gesloten. Verscheidene treinen zijn in de sneeuw blijven steken. De verkeersweg van Klagenfurt naar Italië is by Arnoidstein door een lawine versperd. In het 20 km. lange Lessnchdal zijn alle dorpen geïso leerd. Zelfs skHpatrouilles zyn er niet in geslaagd de dorpen te be reiken. In geheel Westelijk Oosten rijk is het gevaar voor lawines toe genomen. In sommige delen van de Oost duitsc provincie Thucringen is de noodtoestand afgekondigd. Vele dor pen waren als gevolg van zware sneeuwval al verscheidene dagen van de buitenwereld afgesloten. Ge tracht wordt door middel van skiërs dc donpen van het hoogst- nodige te voorzien. Boekenzuivering in Peking invloed wordt door twee factoren: wat de mens is (kwaliteit) en wat de mens doet (prestatie). Het inwen dig cultuurniveau en het uitwendi waardering komt dus niet altijd overeen met de waarheid. Dr. Olierook wilde daarmede na tuurlijk niet betogen, dat er in 4c standen een zekere nivellering moest plaats vinden; dat zou funest zyn en zeker tegen de goddelijke or dening. Maar wel moeten de «tan den die waardering hebben, waarop ze recht hebben. En komt de logi sche vraag: wat moet hier gedaan worden? De lagere standen zullen een maximale hoeveelheid cultuur moe ten worden gébracht. Dat zal geen nivellerende, maar een heilzame uit werking hebben met een afbuigen van excessen naar beneden en bo ven. De conclusie van dr. Olierook kwam tenslotte hierop néér, dat alle wantrouwen zal moeten worden weggenomen. In onze dagen wordt er alleen maar geplukhaard en afge stoten. De diepste oorzaken daarvan waren volgens hem gelegen in deze drie factoren; de standen kennen el kaar niet, men is zich bewust van een sociale verbondenheid, en een geestelijke slapheid doet de rest. Een interessante en uitvoerige gedach- tenwisseling volgde op deze rede van dr. Olierook, waarbij dc open- re stand. Bij dit alles wilde hij niet het zedelijk leven betrekken. Zou men dat v/el doen, dan moest ook vastgesteld worden, dat dus zede lijk gezien een lagere stand veel hoger kan staan dan een hogere en omgekeerd. Hij wees er vervolgens op, hoe vol gens de tegenwoordige maatschap pelijke constellatie de stand als eni ge indicator kan gelden voor het cul- e .71 hartigheid, die door velen betracht ge daaruit volgende beschavingspe.l d preltigsle sensa. brengen hem in een hogere of lage- Jjcs wasT Aan het begin van de vergadering, die onder leiding stond van de heer J. Bakker, en die werd bijgewoond door Haarlems burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers gaf de voorzitter een overzicht van de werkzaamhe den, die door de Raad van Overleg 7ün -erricht. In het bisdom werken nu 62 plaatselijke Raden van Over leg, 22 regionale beroepskeuzebu tuurpeil, waarop de mens leeft. Maar reaux zijn er ingericht, 28 bibliothe- hij was toch de mening toegedaan, I ken zijn aangesloten bij de Katho- dat er beroepen zijn die slechts wei-1 lieke Centrale Vereniging voor lec- nig cultuurpeil hebben, maar toch tuurvoorziening in Zuid-Holland hoger worden aangeslagen. In som- ""pt 32 wordt nop onderhandeld), mige gevallen wordt de handenar- en voor de kathoieke emigranten beid te laag en de hoofdarbeid te iin er 15 cursussen georganiseerd, hoog aangeslagen en een sprekend Dat deze in een grote behoefte voor voorbeeld noemde hij de typist zien, blijkt wel uit het feit. dat er (werknemende middenstand) en deniet minder dan 500 deelnemers typograaf (arbeider). De huidige zijn. Bijwoning nachtmis is vervulling Zondagsplicht SWUtüM, Marijke, en kam klokje. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdag- tot Zater dagavond. Opgenomen te 10 uur) VANNACHT MATIGE VORST. Overwegend droog weer, met enkele overdrijvende wolkenvel den. Hier en daar mist. Veran derlijke wind. Vannacht op vele plaatsen matige vorst, morgen overdag temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. •16 Febr.: zon op 7.55 onder 17.54: maan op en onder 9.14 uur. Namens alle Nederlandse kleuters heeft Prinses Marijke Koningin Juliana het kleinste klokje overhandigd van het carillon, dat de Koningin tijdens haar bezoek aan de Verenigde Staten President Truman zal aanbieden. Koningin Juliana, in het zwart gekleed met het oog op haar vertrek naar Engeland, en haar jongste dochter Marijke bij het klokje, dat de Koningin zo juist in ontvangst heeft genomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Symphonie-orkest in de Rijnstreek? In een Donderdagavond in Hotel „Toor" gehouden bijeenkomst van sympathlserenden met het plan tot oprichting van een syraphonie-orkest is de grondslag gelegd, om dit plan te verwezenlijken. Ongeveer 35 personen gaven per soonlijk blijk van hun belangstelling en 10 personen zonden adhaesiebetui- gingen. De heer Chr. A. v. d. Mark, een der initiatiefnemers, nam op ver zoek de leiding van de vergadering op zich. In zyn inleiding wees de De viering van het Paasvigilie, waaromtrent de H. Congregatie der Riten vorige week een nieuw decreet heeft uitgevaardigd, mag Zaterdags avonds reeds om acht uur beginnen, de gelovigen moeten echter minstens van 10 uur af, eventueel van 7 uur af, nuchter zijn, priesters mogen bl- neren en vloeibaar voedsel gebruiken. Dit zyn enige algemene richtlijnen van het nieuwe decreet. Het decreet der H. Congregatie, dat in dc Acta Apostolica Sedis zal ver schijnen, geeft zo meldt een K.N. P.-correspondent uit Rome een overzicht van het grote aantal reac tie, op de proefneming van het vo rig jaar. De meeste reacties zyn gunstig. Vorig jaar begonnen de plechtigheden van heden ongeveer op zulk een tijd, dat de H. Mis pre cies op het middernachtelijke uur be gon. De H. Congregatie heeft echter toestemming gegeven de plechtighe den eerder te doen beginnen, wan neer daarvoor ernstige en openbare redenen aanwezig zijn, echter niet eerder dan acht uur 's avonds. De ge lovigen, die des morgens hebben ge communiceerd, mogen gedurende de plechtigheden van Paaszaterdag niet voor een tweede maai communiceren, indien de H. Mis voor twaalf uur be gint. Zij mogem wel communiceren, wanneer de H. Mis om twaalf uur be gint en de H. Communie dus ook na twaalf uur valt. Het bijwonen van de plechtigheden van Paaszaterdag en de Nachtmis ontslaat de gelovigen van de verplichting om op Paaszon dag de H. Mis bij te wonen. Wanneer zij wel wederom naar de H. Mis gaan, mogen zij echter niet communiceren. De priesters, die de naehtplechtigheden verrichten mogen op Paaszondag echter wel een twee de en derde H. Mis opdragen, indien de bisschop daartoe toestemming ver leent. De celebrant en de gelovigen, die willen communiceren gedurende de nachtelijke plechtigheden moeten minstens van 's avonds tien uur af nuchter zijn; indien dc plechtigheden vroeger worden geplaatst, minstens van 's avonds zeven uur af. Priesters, die des nachts celebreren en ook op Paaszondag de H. Mis op dragen, mogen tot een uur voor de tweede H. Mis een weinig vloeibaar voedsel gebruiken ..Per modum po- tus", ongeacht andere faciliteiten welke hun eerder verleend zijn. De richtlijnen, die het decreet be vatten, suggereren voorts, dat in die plaatsen, waar de gelovigen gewoon zijn om op Paaszaterdag te biechten en hun huis te laten zegenen, aange raden zal worden de tijden te verzet ten, zodat zij èn aan hun gewoonten kunnen vasthouden èn de nachtelijke plechtigheden kunnen bijwonen. In dien andere vrome tradities en prac- tijken in clonflict zouden komen met de nachtelijke vierinig van de litur gie van Paaszaterdag wordt de bis schoppen en de pastoors aangeraden hiervoor een oplossing te vinden, zo dat beide kunnen behouden blijven. BAKKERIJZOLDER UITGEBRAND Nog Nederlandse krijgsgevangenen in Rusland Het te Sjanghai communistische dagblad „Sjanghai Takoeng Pao" melat, dat dc rege ring te Peking thans op uitgebreide schaal een .boeken zuiver ingscam- pagne" voert, waarby alle uit com munistisch oogpunt ongewenste werken worden verbrand. China's grootste uitgeversmaat schappij, dc „Commercial Press", heeft in de vijftig jaar van haar be staan 15.000 uitgaven van boeken het licht doen zien. Slechts 1234 hiervan zyn door de nieuwe bewind hebbers goedgekeurd; de rest is naar de brandstapel verwezen. Slechts vijf procent van de uitgaven der fir ma op historisch, literair en geogra fisch gebied is voor verschijning goedgekeurd: voor de werken op maatschappelijk en wetenschappelijk gebied is dit percentage drie. ARGENTIJNS PROFESSOR ONTSLAGEN. De raad van de juridische afdeling van dc universiteit van Buenos Aires heeft professor Rafael Bielsa ontslagen, het hoofd van een pe- ronistische parlementsgroep was nl. by de professor niet geslaagd voor zyn examen! Volgens de voorlichtingsdienst van de Verenigde Naties te Genève heeft in de loop van de tweede zitting van verschijnende d<? speciale commissie voor krygs- crscnynena geyangenen de Ne<ieriandse afge vaardigde de commissie meegedeeld, dat de Nederlandse autoriteiten over inlichtingen beschikken, waaruit blijkt, dat enige tientallen personen van Nederlandse afkomst zioh nog als krijgsgevangerven in de Sowjct- Unie bevinden. Tussen de regering van Nederland cn die van de Sowjet-Unie waren besprekingen gaande over de vrij lating van deze personen. Ha«trlemniersirciat UI, Lt oen Gistermorgen brak plotseling brand uit in een bakkerij te Hengelo. De bakkersoven werd onder meer ge stookt met houtafval, namelijk ma- chinekrullen, waarvan een grote par- tij was opgeslagen op de zolder van aer* de bakkerij. In deze krullen ontstond brand. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat spoedig de vlammen door het dak sloegen. De brandweer Wilt U iets weten? Vraag: Is een huurder van een huis verplicht om die 15 pet. huur verhoging te betalen. Tot wie moet de eigenaar zich wenden als de huur der weigert te betalen. Antwoord: De huurder is inder daad verplicht die 15 pet. huurver hoging te betalen. Bij weigering heer v. d. Mark er op, dat reeds lang de behoefte is gevoeld aan een derge lijk orkest. Men was in de Rijnstreek aangewezen op de steden. Zulks was voor vele pl ver. een financieel strui kelblok. Ook de jeugd mist de gele genheid kennis te maken met deze tak van kunst. De technische moge lijkheid wordt bewezen door de min stens 50 aanmeldingen met opgave welk instrument men bespeelt. Hier uit moet worden geconcludeerd, dat men hier minstens kan komen tot het samenstellen van een strijkje of ka merorkest. Spr. belichtte voorts de organisatorische zijde van het geval en de financiële vraagstukken. Hierna is men overgegaan tot het vormen van een werkcomité, be staande uit de heren P. Couvee, J. v. d. Kemp, W. Breeveld v. d. Spelt, Basie en de dames J. Tazelaar en R van Beek. De uiteindelijke oprichting worat voorbereid door dit comité, dat zeer binnenkort met concrete plannen denkt te kunnen komen Uit de hierin gevoerde besprekingen bleek, dat de radio belemmerend werkt op de. ontwikkeling van de volks-muziek-kunst. Daarentegen kan de schoolradio ten deze.stimule rend werken Het is dringend nodig, dat de jeugd vertrouwd gemaakt wordt met het gebruik van instru menten en de keuze van muziekstuk, ken De heer v. d. Mark wees ook nog op de paedagoglsche waarde van de muziekbeoefenmg door de jeugd vooral, gezien in het kader van het vraagstuk van de vrijetijdsbesteding Jeugdorkesten en jeuedconcerten kunnen een goede stap zijn en prik kelen tot amateurisme, anders wordt Mozart een legende AFSCHEID KAPELAAN E. G. DUYM. Donderdagavond heeft kapelaan E. G. Duym in de Sint Josephzaal af scheid genomen van een groot aan tal parochianen. Hij werd door zeer vele bestuursfunctionnarissen loege sproken. Het allereerst sprak deken Nieuwenhuizen. De deken memo reerde dat de scheidende kapelaan gedurende 2y, jaar in deze parochie gearbeid heeft als iemand vol pries terlijke idealen. Klein van stuk, maar bezield met de geweldige Pau linische kracht en energie, was ka pelaan Duym de stuwende kracht in de mannelijke organisaties en verenigingen. Hierna spraken de he ren P. v. Berkum, namens de Maria- wende men zich tot een deurwaar- j congregatie en NKJB, B. Romfbouts namens de KAJ, B. Kortmann na- Vraag: Wanneer ik een huis koop, kan ik het den betrekken? Antwoord: Dat hangt er van af. was snel ter plaatse en had het vuur j u een huis koopt dat leeg opge- gauw bedwongen. De gehele zolder leverd kan worden, kunt u het be was echter uitgebrand, terwijl veel trekken, indien tenminste het Huis waterschade ontstond. Ook ging een vestingscomité gten plannen heeft hoeveelheid ingrediënten verloren het te vorderen. Zitten er huurders Het beschadigde pand is eigendomin het huis, dan kunt u hen niet zon- van de gemeente Hengelo. I der meer er uit zetten. Siete tkee oom de wachtenden AUTO'S MET VLEUGELS. Gevleugelde auto's zullen volgens een ingenieur in Muenchen in de toekomst de slipgevaren tot het uiterste beperken. De vleugels, die door de uitvinder dr. Kircheniberger met de naam „Aerofix" werden ge doopt, zullen niet terzijde van de wagen doch aan de voorzijde wor den aangebracht. Zij nemen de plaats in van de bumpers en zorgen er door hun stroomlynwerking voor, dat de wagen sterker aan de weg kleeft naarmate hij harder rijdt. Volgens de uitvinder brengt de veiligheids vleugel dank zij de geringere lucht- weerstand nog een benzinebesparing van zeven procent op de hoop toe. Ter laving van de onafzienbare rijen mensen, die hun Koning uitgeleide wilden doen op zijn laatste tocht, heeft het Vrijwillige Vrouwelijke Hulp corps bij de ingang van Westminster HalJ, waar de koning opgebaard lag, en vanwaar de begrafenisstoet vertrekken moest, veldkeukens opgesteld. Voor degenen onder het Engelsevolk, die de nachtelijke koude wilden trot seren, maakten z^J hete thee, een zeer welkome hartversterking in de lan ge, koude uren van wachten. mens de LTJ, J. Markx namens de KJMV, G. Ponsioen namens „Wils kracht", G. Bosman namens de mis dienaars, J. J. M. v. Gils, mede na mens zijn collega's hoofden der scholen; Ger. Hoogerwerf vertolkte de dank der leerlingen in 'n gedicht Namens de NRKM voerde de voorz., dè heer H. v. Deuren het woord. De waardering van de Politiebond St. Michaël, afd. Rijnstreek werd ver tolkt door de voorz. de heer Gieske uit Leiden. Voor de Alphense Boys sprak de heer C. J. Winninghoff, voorz., namens de jeugdelftalleiders en de junioren, de heer Dongel- mans. Jos Vreeswijk als kleinste lid overhandigde een aandenken. Mej. N. Scheerder sprak namens de R.K. Vereniging voor kinderbescherming, de heer H. S. v. d. Putte namens het Wit-Gele-Kruis, de heer N. J. Ver- kleij namens „Santos", de heer A. D. v. Vliet namens de Broeder schappen Heiloo, Kevelaer en Den Briel, de heer C. Breukel namens Kath. Thuisfront, de heer Wolswijk namens de afd. Groentehandelaren. Allen uitten hun waardering voor de priesterlijke arbeid van de kape laan, zijn zakelijke inzicht, prettige omgangsvorm, gedegen advierren. Zy boden allen een stoffelijk blijk van waardering aan. Kapelaam Duym dankte tot slot. Een dubbelmannenikwartet voerde o.l.v. de heer J. M. v. Leeuwen Szn., enkele liederen uit Dc leiding van de "bijeenkomst berustte bij kapelaan Verheul. De vele aanwezigen namen hierna persoonlijk afscheid. AARLANDERVEEN Verkenners en Welpen belegden ouderavond. Gisteravond gaver, de verkenners en welpen van de Tarci- siusgroep een ouderavond in de zaal van de heer W. v. d. Berg. In zijn openingswoord sprak hopman Eys de wens uit, dat de animo voor het jeugdwerk steeds groter zal worden, vooral nu deze goedgevulde zaal weer eens zal zien en horen wat verken ners en welpen kunnen. Na een paar aardige zangnum mertjes door de welpen en een to neelstukje door de verkenners, ge naamd „De Kampkist", kregen we de Aarlanderveense verkenners te zien op het witte doek. Tachtig licht beelden werden vertoond van vier verschillende zomerkampen, hetgeen voor de ouders wel buitengewoon mooi was. Na de pauze werd aan oud-Hop man v. d. Putte een foto van zijn troep aangeboden, als afscheidsge schenk. Hierna gaven de welpen nog drie toneelstukjes terwijl we de ver kenners als acrobaten zagen optre den Het muzikale gedeelte werd weer op zeer verdienstelijke wijze verzorgd door het gezelschap „The Cupido's". Na het kampvuur werd de goed geslaagde avond door de Hopman gesloten, welke avond ook werd bijgewoond door tal van leiders en leidsters uit de omgeving. LEIMUIDEN Geboren: Johannes Cornelis Adria- nus, z. van A. J. van Tol en J. M. Egberts; Theodorus Johannes, z. van J. Heuzen en E. J. Hogeboom; Hen- drika Margaretha, d. van W. H. v. Velzen en M. Scheurs; Jacobus Ma ria, z. van J. H. v. Klink en M. M. Neijman; Elisabeth, d. van W. F. van Dam en A. v. Iperen; Wilhelmus Jo hannes, z. van J. Keijzer en J. Koot; Pieter, z. van J. Rietdijk en J. C. J. Verhorst; Arnoldina Agatha Maria, d. van L. J. Hogeboom en P. v. Klink; Maartje, d. van A. Schoen maker en A. de Vos; Petrus Johan nes, z. van P. J. Langeslag en C. P. van Leeuwen; Gijsbertus Hendrikus, z. van P. J. Langeslag en C. P. van Leeuwen. Gehuwd: A. P. M. Dobbe 25 j. en E. A. Eberhart 22 j.; J. W. van Erk 55 j. en A. E. Angenent 42 j. District Leiden van de L.T.J. Gisteren gaven wij een verslag van de ochtendviering vau het prachtige L. T. J. Vastenavondfeest in de Stadsgehoorzaal te Leiden, dat in de middag werd voortgezet. Na de mooie inleiding van rector Sondaal werd opgevoerd het toneel spel. „Leentje uit het Hemelrijk". Het gezelschap L. T. J.'ers en L. T. J.-sters uit Reeuwijk, speelde dit stuk zeer vlot cn geestig. Ook lag in de schets een zeer goede strekking. Twee oude zeventig-jarige gierige boertjes raken verliefd. De mooiste jaren van him leven lieten ze eerst voorbij gaan, omdat het geld him tot en met beheerste. Uiteindelijk voelden ze de leegte van hun leven. Ze raakten verliefd op Leentje en gunden elkan der Leentje een meisje van 21 jaar niet. Tenslotte kwam tussenbeide een jongeman, die hen toonde, dat zy te oud en versleten waren en dus geen aanspraak konden maken op het leven van een jong fris meisje. De jeugd voor de jeugd. Dit bracht de twee oudjes tot de treurige ont dekking, dat ze hun leven practisch niet hadden begrepen door hun geld zucht. Job Duivenvoorden dankte het Reeuwijks gezelschap. Bovendien brak hy een lans voor de L. T. J. en benadrukte sterk, dat de L. T. J. een vormingsbeweging is. In dc pauze bleek het in alle zalen van het ge bouw er gezellig naar toe te gaan Er werd gezongen, er werd gegeten, er werden spelletjes gedaan. Kortom een echte blyde stemming. Om twee uur zette Evert Castelein de dans in. Een groep van 40 mensen liet de American Square zien, die veel weg heeft ven dc volksdans. De ze dans genoot het volle enthousiasme van de jonge vreugdevolle menigte. De bands waren prima. De L. T. J.- band uit Oud-Ade zelfs uitstekend. In landelijke kledij zaten de muzi kanten achter hun instrumenten. Bra vo Oud-Ade! Het is te hopen, dat volgend jaar door andere afdelingen het een en ander geboden zal worden opdat juist deze dagen een culturele ver heffing zullen gaan insluiten. Na een geweldige polonaise door bykans het gehele gebouw werden nog tal van moderne en oude dan sen uitgevoerd. Van alle dansen was de leiding uitstekend. Juist aan dc goede leiding was het t» dank°n dat kon worden gezegd: „Het was een feestelijke dag, waardig tot en met het laatste moment". Om c.a. 5 30 uur sloot jie districts voorzitter de dag. Voorwaar een dag zoals aangekondigd van bezin- ning en vreugde.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2