Eensgezindheid inzake gemeenschap pelijke Europese verdediging Deelname aan Europese Defensie-gemeenschap Siionzen aten aoai J\Ced. affidvten Twee jongemannen sloegen winkelierster neer Bloemisterij verdient deviezen Straaljager neergestort """Akkertje Hij beweerde Russisch te kennen... VRIJDAG 8 FEBRUARI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE Bl.AD - PAGINA 1 Tweede Kamer De eigen belangen van Nederland in 't oog gehouden Viermillioenste inlegger bij Rijkspostspaarbank Tijdens het vragenuurtje in de ver gadering der Tweede Kamer heelt de heer NEDERHORST (Arb.) Don derdagmiddag aan de Minister van Economische Zaken gevraagd of deze het juist acht, dat in een tijd, waarin de industrialisatie en de werkgele genheid hier te lande alle aandacht vragen, aan de directeur-generaal voor de industrialisatie verlof is ver leend voor het uitvoeren van een bui tenlandse opdracht, welke hem voor geruime tijd aan zijn werkzaamheden alhier zal onttrekken. Minister VAN DEN BRINK zeide, dat de regering bij de beoordeling van het verzoek mede heeft laten wegen de genereuze hulp welke Ne derland van het buitenland heeft ge had. Het was z.i. ook van belang dat de opdracht voor Jamaica vervuld wordt, omdat Suriname er ook nut van kan hebben. Overigens wordt ge daan wat nodig is om de werkzaam heden hier te lande voortgang te doen hebben. De woningbouw. In antwoord op vragen van de heer ANDRIESSEN (K.V.P.) verklaarde de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de heer IN 'T VELD, dat de financiering van 50.000 woningen voor 1952 wel verzekerd mag worden geacht. De vrije sector geeft enige zorg en eventueel zal compensatie moeten worden gezocht in de sector premiebouw. De heer VONDELING (Arb.) richt, te vragen tot de minister van Ver keer en Waterstaat over bezwaren ontstaan door het feit, dat landbouw- tractoren, in gebruik bij groenvoe- derdrogerijen niet meer gerekend worden tot de categorie landbouwmo- torrijtuigen. Minister WEMMERS antwoordde, dat er overleg gaande is om tot een oplossing der moeilijk heden te komen. Het inkomen der Kroon. Zonder beraadslaging heeft de Ka mer zich verenigd met een wetsont werp tot wijziging van de bedragen vastgesteld in de tweede afdeling vani het tweede hoofdstuk der grond wet, regelende het inkomen der Kroon. Het wetsontwerp werd goed gekeurd met 77 tegen 2 stemmen, die van de aanwezige communisten. De defensie-gemeenschap. De Minister van Buitenlandse Za ken, de heer STIKKER, heeft vervol gens voorlezing gedaan van de re geringsverklaring over de onderhan delingen met betrekking tot de op richting van een Europese defensie gemeenschap. (Zie elders in dit blad). Bij de beraadslagingen over de re geringsverklaring stelde mejuffrouw KLOMPé (K.VP.) vast, dat de ver klaring bewijst, dat Nederland niet probeert de totstandkoming der de fensie-gemeenschap tegen te houden, zoals in de buitenlandse pers wel is beweerd. In wezen is de vorming van een defensie-gemeenschap h.i. onge zond, omdat deze eigenlijk de sluit steen van het federale systeem zou moeten zijn. Spr. wilde weten hoever we nog iets te vertellen zullen heb ben over bepaalde legeronderdelen. Spr. vroeg wat er gebeurt als een na tionaal parlement de hoogte van het budget afwijst. De heer SCHMAL (C.H.) vroeg of, wanneer ons land onverhoopt in een conflict zou komen, erop gerekend mag worden, dat ons nationaal terri toir inderdaad integraal wordt verde digd. Houdt de regering in geval van onlusten de beschikking over vol doende geoefende troepen en blijft de eed van trouw aan de Koningin pri mair gehandhaafd? De heer BRUINS SLOT (A.R.) zei- de er de voorkeur aan te geven bij voorkomende gelegenheden een nota te ontvangen in plaats van een zo omvangrijke rede. Hij had de in druk, dat over de E.D.G. in belang rijke mate overeenstemming is ver kregen. De E.D.G. kan weinig anders en weinig meer zijn dan een prae- federale instelling, erop gericht een administratieve defensie-eenheid te scheppen. De vraag van de aanwen ding der strijdkrachten wordt in N. A.T.O.-verband beslist. Een boven-nationale rekenkamer? In de avondvergadering aan het woord komende zeide de heer VAN DER GOES VAN NATERS (Arb.), dat de integratie der defensie inte gratie uit noodzaak is. Er is z.i. maar een mogelijkheid: complete integra tie van de Duitse verdedigingsbijdra- ee in een gefusioneerd westelijk le ger. Is er zo vroeg hij geen re den voor de stichting van een supra nationale rekenkamer? In de E.D.G. zag hij een werkelijk schild voor West-Europa. De heer KORTHALS (V.V.D.) zei de zich erover te verheugen, dat het kabinet de laatste maanden te Pa rijs heeft medegedaan in positieve en constructieve zin. De Amerikanen staan in hun gedachten achter het streven van eenwording vani West- Europa en achten de E.D.G. van be lang. Z.i. zou een mislukking van de onderhandelingen over een Europees leger de kans op herleving van een nationaal Duits leger naderbij bren gen. De heer WELTER (K.N.P.) vond dat er nog te veel onzekerheden zijn om tot een definitief oordeel te kun nen komen. Voorts meende hij, dat de minister te veel overhelt naar al les wat internationaal is, maar het Nederlandse belang rnoet op de eer ste plaats komen. Hij vroeg wat de verhouding is van de N.A.T.O. en de E.D.G. tot de Atlantische gemeen schap. Bezorgd voor onze zelfstandigheid. De heer WAGEN AAR (C.P.N.) zei dat 't Europees leger z.i. niets anders is dan een bedriegelijke manoeuvre, waarmee men het nationale verzet der volkeren van West-Europa tegen herleving van het Westduitse mili tarisme poogt te verdoezelen. Het is naar zijn mening een camouflage om de herbewapening van West-Duits- land mogelijk te maken en een nieuw fascistisch leger te vormeni. Hij vrees de van het beleid der regering een verdere aantasting van de zelfstan digheid van Nederland. Minister STIKKER zei de indruk te hebben gekregen, dat er een grote mate van eenstemmigheid bestaat, uitgezonderd dan het standpunt van de heer Wagenaar. Het verstrekken Jacobus Groenenberg, een veer tigjarige voor-arbeider uit Gorin- chem, is de viermillioenste inlegger bij de Rijkspostspaarbank. Gisteren hoorde hij dat van directeur Faber zelf, die hem uit Amsterdam op belde. Vandaag is de heer Groe nenberg uitgenodigd om op het post- kantoor te Gorinchem een leren om- van een nota midden in een beweeg-1 sjag voor 2jjn spaarbankboekje plus lykeconferentie achtte hij uitermate een extra-verrassing te komen ha- moeilijk. De minus ter was van oor- deel, dat de regering tot dusver het juiste evenwicht tussen supra-natio- nale en nationale belangen in acht ïeeft genomen. Spr. zei ervan over- uigd te zijn, dat er geen hogere ver plichtingen zullen zijn als de E.D.G. tot stand komt dan onder de N.A.T. O. Hij verklaart, dat het niet in het voornemen ligt in het verdrag een bepaling op te nemen tot dwang van een gezamenlijke oorlogvoering. De Minister van Oorlog en Marine, de heer STAF, zei, ten aanzien van de territoriale verdediging, dat de nationale regering verantwoordelijk is voor de handhaving van orde en rust. Eveneens in NA.T.O.-verband is de nationale regering ook verant woordelijk voor de verdediging tegen luchtaanvallen. De vloot krijgt in dit verband de bescherming der verbin dingswegen voor wapen- en voedsel voorziening. De kwestie der integrale verdediging gaat buiten de E.D.G. om, Dat is een zoak van het operationele plan van de N.A.T.O. Naar 's minis ters oordeel zal bereikt kunnen wor den, dat de eed van trouw aan de Koningin inderdaad primair gehand haafd kan worden. Hoe de samen werking met Amerikaanse en Engel se eenheden zal zijn is nog niet in details bestudeerd doch de mogelijk heid van samenwerking is er. Hij merkte nog op, dat de industrie zich op de defensie moet richten. De re gering moet alle aandacht schenken aan het scheppen van werkgelegen heid door defensie-orders te plaatsen, maar vaak wordt er zeer geringe be langstelling getoond voor het verkrij gen van orders. De beraadslagingen zijn hierna ge sloten. Te 23.10 uur is de vergadering ver daagd tot hedenmiddag één uur. VERKLARING VAN MINISTER STIKKER DE Minister mr. D. U. Stikker heeft gistermiddag de vier voorwaarden herhaald, die Nederland stelt voor deelneming aan de Europese Defensie Gemeenschap: 1. Ons land moet souvereln Mij ven bij de bepaling van hetgeen het aan de defensie ten koste kan legg»n. 2. Geen aantasting der Nederlandse sociale politiek door de beslissin gen der E.D.G. 3. Het huidige defensieplafond moet ongewijzigd blijven; er moet geen vertraging optreden In de uitvoering der door de Kamer goedge keurde defensieplannen. 4. Het commissariaat moet een collegiaal lichaam zijn, waarin ook een Nederlander is opgenomen. AMERIKAANSE ORGANISATIE. len. De moeilijkheden bij Polynorm De Maatschappij tot financiering van 't nationaal herstel heeft in ver- band met de moeilijkheden bij de N.V. Polynorm medegedeeld, dat op het ogenblik de onderhandelingen met buitenlandse militaire autoritei ten over omvangrijke en voor „Po lynorm' aantrekkelijke opdrachten in een vergevorderd stadium verke ren. Indien deze opdrachten binnen afzienbare tijworden gegeven, zal van een liquidatie van het bedrijf geen sprake meer behoeven te zijn. Schattingen over geleden verliezen zijn niet te maken. Alle hierover ge publiceerde cijfers zijn praematuur, aldus de Maatschappij. Dat bij „Pilynorm" fouten soms grote zijn gemaakt, ontken de de Maatschappij niet Maar deze zijn tot op zekere hoogte onvermij delijk bij elke nieuwe onderneming. De nodige fabriekservaring is niet te verkrijgen zonder het maken van fouten, aldus de verklaring. Voor het front van de troep heeft de Amerikaanse militaire attaché in Ne derland Kolonel Bruce W. Bid well, in de Willem de Zwijgerkazerne te Wesep twee Amerikaanse onderscheidingen de „bronzen Star" uitgereikt aan twee officieren van dc Nederlandse strijdkrachten in Korea, wegens bijzondere verdienste. Kapitein G. N. Tack uit Hilversum (links) en Kapi tein K. A. de Vries uit Zeist (naast hem) worden toegesproken door Ko lonel Bruce W. Bidwell (rechts). GEMEENTE-ONTVANGER TOT TWEE JAAR VEROORDEELD. EM.-RECTOR J. RIJK f. I Te Hcinkenszand is in de ouderdom van 56 jaar overleden em.-rector J. Rijk, geboren te Heinkenszand 25 JuliDe rechtbank te Groningen heeft 1895. Hij werd priester gewijd in de oud-gemecntc-ontvanger van deze 1922, waarna hij achtereenvolgens ka- stad, die vroeger in Haren werkzaam pelaan was te Den Burg (Texel), was, veroordeeld tot twee jaar gc- Honselersdijk, Voorhout en Limmen. In 1933 werd hij benoemd tot rector I vangenisstraf met aftrek. De gemeente-ontvanger P. had in van het St. Jozefziekenhuis te Vlis- zijn vroegere standplaat.; verduistc- cinn.n r>n ioki u-.uü singen. Op 8 Februari 1951 kreeg hij als zodanig eervol ontslag. Zonder buit op de vlucht Twee opbekeDde jongemannen hebben Donderdagmiddag de 57-ja- rige mevrouw Bennink in haar siga renwinkel aan de Sloterkadc te Am sterdam neergeslagen. De overval lers werden gestoord voordat zij Iets konden wegnemen en wisten te ont komen. keuken bezig was, naar voren en ringen gepleegd tot ccn bedrag van ongeveer 30.000. BEURSOVERZICHT KONINKLIJKE VAST GESTEMD. Het zeer stille marktverloop van gisteren werd onderbroken door een mededeling op de tikker, dat het he- daarop hadden de onverlaten nietden bij inschrijving te plaatsen bc- gerekend. Zij renden de winkel uit, maar de andere vrouw riep op straat luidkeels om hulp waarop enige buigers de twee vluchtenden nazet drag der 4 procent 30-jarige obliga tielening van de gemeente 's-Gravcn- hage, was verhoogd van 5.000.000.- tot 10.000.000.Uit giften van ge- overvallers kwijt. Het waren twee mannen van ongeveer 23 h 25-jarige Jteftijd. De grootste was ca. 1.80 m Het was ongeveer half een - De recVrcne van het bureau meldt het „N v. d. D. toen de Overtoom heeft de zaak in onder twee mannen binnenkwamen; een I z°ck. hunner had een doek voor zyn ge-1 De winkelierster moest zich on- zicht. Zij hebben waarschijnlijk ge-1 der dokters behandeling stellen, daiht, dat de ftinkeliersier alleen •huis was en vroegen haar om siga ren. Toen zij antwjord wilde geven gaf de grootste van d* twee naar onver hoeds enige harde stompen tegen de borst waardoor de vrouw op de vloer van de winkel viel. Op haar gegil snelde haar zuster, die in de ieu In de Andreas Schcfhoutstraat meenteleningen voor consolidatie en raakten zy echter het spoor van dc woningbouw hebben in verband met het rentegamma de bijzondere aan dacht van financiële kringen. Met belangstelling worden verdere stap pen op dit terrein afgewacht en in middels heeft men kunnen waarne men, dat de gemeente Amsterdam haar aanvankelijk voornemen om met een tweede premielening van 10. millioen te voorschijn te komen, Het Europese leger zal in grote trekken overeenkomen met de be staande Amerikaanse organisatie en in overleg met S.H.A.P.E. nader wor- eenhU^fr^Dn\^naLThoC|«n Binnenland moet echter meer bloemen kopen homogeen blijven. Daarboven echter zal volle dige integratie plaats vinden van eenheden der verschillende deelge noten. Wat de luchtmacht betreft, daarbij kan met de landsgrenzen geen reke ning worden gehouden. Ten aanzien van de luchtverdediging zal de be velvoering verantwoordelijk zijn aan de nationale regering. De zeegaande vloot zal niet in de E.D.G. worden ingebracht, doch blijft uitsluitend op genomen in resp. het Channelcom- mand en in dat der Noordatlantische Oceaan. De eenheden met de kust verdediging en directe flankonder steuning belast, worden wel inge bracht in de E.D.G. Met een persoonlijk woord eindig de min. Stikker de regeringsverkla ring. „Ik heb het vaste vertrouwen en het geloof, dat de Eur. Defensie Gemeenschap werkelijkheid zal kun nen worden. Wij moeten van ganser harte wensen, dat op de conferentie te Lissabon de werkzaamheden van de Parijse conferentie door de Nato zullen worden goedgekeurd." VALSE AANGIFTE VAN OORLOGSSCHADE. De Haagse tandarts W. H. H., lei der van een knokploeg tijdons de bezetting, is gisteren door de Haag se rechtbank tot drie maanden ge vangenisstraf met aftrek veroor deeld, voor het doen van een valse aangifte bij de Schade enquête com missie. i)e minister tijdens de verklaring. Rechts de Minister-president dr. W. Drees en links de Minister van Uniexaken en Overzeese Gebiedsdelen ir. L. A. H. Peters.. Vanuit het winterse polderland stonden we onverwacht midden in een kleurige en fleurige bloementuin te Aalsmeer. Dit was in een van de twee veilinggebouwen, waar dagelijks snijbloemen en potplanten ter veiling komen en vanwaar de distributie ge schiedt naar zovele landen in de we reld. Men moet zich kunnen voorstel len, wat daar in Aalsmeer zoal wordt verhandeld. Dat zijn enorme voorra den van allerlei soorten bloemen en planten, gekweekt op een ruimte van niet minder dan 135 hectare onder glas en bijna het dubbele in de open lucht; dat is in totaal bijna 400 hec taren. Alleen reeds in 1951 werd daar een omzet bereikt van 18A millioen gulden aan deviezen. Twee jaar tevo ren bedroeg de uitvoer van bloemiste rijproducten nog niet de helft en ini 1946 slechts millioen gulden. Deze enorme toename is bereikt na ernstige krachtsinspanning. Slechts moeizaam kon de uitvoer worden op gebouwd; eerst in 1950 is Amerika daarbij betrokken. Daarbij speelt de nabijheid van Schiphol een voorna me rol, omdat van daar uit op de snelste manier de verzendingen van vaak aan spoedig bederf onderhevige bloemen kunnen geschieden. Overi gens blijft de export mede afhanke lijk van de handelspolitiek, van con- tingentering of liberalisatie in ver schillende landen. Bijvoorbeeld België heeft zich teweer gesteld tegen libe ralisatie van de handel in Benelux- verband. Nochtans hebben onze zui derburen in 1951 voor rond vier mil lioen gulden bloemisterij-producten afgenomen, dat is een bedrag van on geveer dezelfde grootte als de beide andere buren West-Duitsland en En geland hebben besteed. we ons kunnen overtuigen van de be- Piloot kwam om het leven Donderdagmiddag om ruim kwart heeft ingetrokken, na dc deze week verschenen rcgcringamededellng in zake gemeen teleningcn vla dc Bank voor Ncderlandsche gemeenten. De aandelenmarkt was ongeani meerd. Wat de aandaeht trok was de vaste opening van Koninklijke op 295 ex het interim dividend van 4 procent, tegen Woensdag 296 inclu sief dit dividend. Daarna echter volg de een reactie tot 293, maar het slot was toch weer dicht bij de opening. Op de Scheepvaartmarkt blijft KN i SM aantrekken, na zwakkere ope- Z"*r f df rand va" de, ning. Ook Schipvaart Unie wa, aan vliegbasis Leeuwarden een Thun- vaste kant. Philips zette het herstel niet voort Meleorstraaljagers in de lucht tokenis van de bloemisterij in ons kon blJ Mn dulkvlucht nlct ,nrl land en van haar waakzaamheid ten nn(._ nniPaai,k^n aanzien van cultuurzorg en verede- i ling, transport en marktverkenning. In de nabijheid van het dorp Mars- Dr. A. J. Verhage, die voorz. is van i sum kwam hot toestel neer. Omwo- „De Nederlandse bloemisterij", heeft I tienden zagen ren grote steekvlam ons daarvan verteld en na hem drs. j uit het toestel komen. De piloot J. Wasscher, directeur van het proef station voor de bloemisterij in Ne derland. En zo zijn we niet slechts ingelicht over de economische kant van deze nationale zaak, maar ook over het moderne researchwerk, met inbegrip van de veredelingsmetho- den, de ziektebestrijding en de me chanisatie. Dat zelfs de gewone kweker als een plantendokter kan worden be schouwd, bleek ons tijdens een rond wandeling door de uitgebreide proef tuin, als het ware het ziekenhuis van de Plantenziektekundige dienst. Wat men ons hier heeft verteld over ver edeling, over verbetering van de frond en nog veel meer, heeft wel ewezen, hoezeer aandacht wordt be steed aan alles wat de bedrijven kan ten goede komen, aan tuinbouw-ge- schiktheid door het opheffen van bo- demfouten. 14 Februari: Valentljndag. Nu de intensiteit van het zonlicht na de donkere winterse dagen is toe genomen, komt de Valentijndaj 14 Februari op een geschikt ogenblik. Die dag wil men laten uitgroeien tot een nationaal bloemenfeest, waarop men zijn vriendschap uit door het schenken van bloemen. Elders in Europa en ook in Amerika kent men die Velentijndag reeds. Doorgevoerd in ons land zou die dag een uitstekend middel ter propa ganda kunnen zijn, evenals inzendin gen en filmvertoningen van het Ne derlandse bloemisterij-product op buitenlandse tentoonstellingen en Jaarbeurzen. Onze rozen en anjers van de lichte kleigrond, evenals onze seringen en chrysanten van het boe- zemland mogen overal gezien wor den. moet direct gedood zijn. De bestuurder was de 26-jarige reserve-sergeant C W. Koehler uit cndelen tegen Woensdag 157. Aku prijshoudend. Unilever licht aange boden, Cultures ongcanlmccrd, met later enige belangstelling voor Su matra Tabakken, waarvan Dell tot 80 aantrok. Rubberwaarden bleven op prijs, van Suikerfondsen moest HVA ruim één punt prijsgeven. Van de binnenlandse industrieën trok de koersdaling van Ncderlandsche Ford Alkmaar Dp Thun^riPt h^hnordp 'le aanda<*t. die negen punten ach- Aikmaar. De Thunderjet behoorde j tcruit ijcpcn 0ok :>t,lf.k,|lvlf|,.n. den Ford zakten in nl. van f 110 tot tot de tactische luchtstrijdkrachten, waarvan het hoofdkwartier te Eind hoven is gevestigd. Lusteloos (Advertentie) f 105Kaiser Frazer daarentegen was een punt in herstel. Op de StaaLsfondscnmarkt ging maar wei nig om en was de stemming prijshou dend. De kleine coupures der pre mielening Amsterdam noteerden 105 1/4. Dollar agioperccntage 8'L Prolongatie 3 1/4 pet. Helaas is de geleidelijke uitbreiding van export niet bij machte gebleken, om de teruggang van he binnenlands- verbruik goed te maken. Daarom kon den bepaalde vernieuwingen in het kwekers- en handelsbedrijf niet wor den uitgevoerd en daarom gaat men» zich nu ook richten op propaganda in het binnenland. Nu wil men de afzet van bloemen in eigen land be vorderen, niet alleen in Aalsmeer, maar ook in de gebieden van Rijns burg en het Westland. De vereniging) «er utoukcFk -.wee nusicare mis- Randwij! „De Nederlandse bloemisterij" heeft kelken gevonden, welke half Januari ;eboden GESTOLEN MISKELKEN GEVONDEN. Boeken-overschrijver kan de „kunst" niet laten „Een onverbeterlijk iemand, als schrijver een prul, die zelfs niet eens vertalen, maar alleen als oplichter een grote toekomst kan hebben", zo kwalificeerde de officier van Justitie, mr. G. W. F. v. d. Valk Bouman de 22-jarige W. de G., die Donderdag voor de derde maal in twee jaar tijds wegens het plegen van plagiaat voor de Haarlemse rechtbank terechtstond. Zes maanden gevangenisstraf al dus de „Tel." was ditmaal de eis. zich hier voor gespannen en mag zich verheugen in de medewerking van het ministerie van Landbouw. Dank zy beide instanties hebben won hij in 1949 een prijsvraag van een uitgeversmaatschappij en 500, maar toen dit werk in druk ver scheen, bleek het woordelijk te zijn overgeschreven van „Start" van Tine Pulles. Ook een andere uitgever was er ingevlogen, die het kinderboek „Vlinderiko" het licht deed zien; dit bleek al eens eerder uitgegeven tc zyn als „Kwikkie's reisavonturen van mevr. F. de Clercq-ZublL De jongeman had zich ditmaal bij .een Leid.se uitgever, Te Doornenburg Is de Over-Betu-1 atngedicnd lls Annc van Randwijk, we werden gisteren in de namjheid een neef van de schrijver H. M. van der noodkerk twee kostbare mis- Kandwijk en had een vertaling aan- van Tolstoi's „Sneeuw Anne van Randwijk geschreven had. Hij ontvingt het manu tript ter in zage, maar toen bleek, dat het werk een combinatie was van „Angelina de Bloem" van Johan van Keulen en „Een stervende lente" van Eduard van Aelst, een kunstige samenvoeging van woordelijk overgenomen frag menten uit deze boeken. Veel fouten. Inmiddels was ook gebleken, dat Met „Wij bouwen een toekomst" Tolstoi's „Sneeuwstorm'' overgcschre- uit i:yen waj{ yan een jn jgQg We_ reldbibliotheek uitgegeven vertaling. Daar bij dat overschrijven boven dien veel fouten waren gemaakt, merkte de president, mr. Ferwerda, op: „U bent zeldzaam brutaal. U geeft u uit voor vertaler uit het Russisch en u kent niet eens Nederlands". Verdachte: „Ik ken wel Russisch". President: „Nu staat u wéér op te snijden. Wat is sneeuwstorm dan in het Russisch?" Verdachte bleef het antwoord schuldig. Dc verdediger, mr. Bettink, ver klaarde, dat verdachte eigenlijk tim- vermist werden nadat een inbraak torm". Hij ontving 50 voorschot. De v/as gepleegd in de kerk Het spooi uitgever beloofde eveneens zijn me- van de inbreker» was tot dusverre dewerking bij de uitgave van het niet gevonden. boek „We zoeken de weg", dat deze merman had willen worden cn vroeg clementie, opdat verdachte alsnog in dat vak zou kunnen worden opgeleid. „Onmogelijk", zuchtte verdachte, het laatste woord hebbend, „Ik zou steeds teruggedreven worden in „Die heilige Halle" der litteratuur".

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5