X LODALINE MATZE GELDERBLONI's Gemeentelijke zelfstandigheid op de eerste plaats Vandaag beslist de Bondsdag De massamoord in het bos van Katyn Weer eens een Russisch veto Lap ze met Lodaline! 43 KOOPMAN is goedkoper!! Vlees en Vleeswarenreclame DONDERDAG 7 FEBRUARI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM BIJ DOORGANG GRENSWIJZIGINGEN ALPHEN AAN DEN RIJN UITVERKOREN Als laatste der bij de door G. S. voorgestelde grenswijziging betrok ken gemeenten heeft Zwammerdam zich Woensdagavond in de voltallige raadsvergadering hierover uitgespro ken. Na breedvoerige beraadslagin gen, waaraan alle vijf raadsleden en de twee wethouders deelnamen, werd tenslotte met algemene stemmen be sloten om het G. S. voorstel af te wijzen. Het standpunt van het col lege, dat Damme Damme moet blij ven werd algemeen ondersteund. Weth. Blok verklaarde, dat by een bezoek ten Provincie-Huize de me dedeling werd ontvangen, dat de be noeming van de nieuwe burgemees ter inhield, dat de opheffing van Zwammerdam nog geen voldongen feit was. Daarom werd het aanvan kelijk prae-advies, dat reeds het ein de van het vorig jaar gereed lag, te ruggenomen. De materie is voor de nieuwe burgemeester nieuw. Hij heeft de raad gepolst om zelf een in zicht te krijgen. Daarbij zijn diverse suggesties naar voren gekomen. Deze zijn samengevat in een zevental punten, 't Gaat uiteindelijk slechts om één punt, n.l. het behoud van Zwammerdam's zelfstandigheid. Op sociaal economische gronden wilde spr. het plan van G. S. verdedigen, doch alleen indien de opheffing on vermijdelijk is. Willen wij een bloei ende middenstand krijgen, dan is uitbreiding van de industrieën en de woningbouw noodzakelijk Dan is aansluiting bij het industrieel ge richte Alphen aan den Rijn de enige juiste keuze. De in voorbereiding zynde uitbreidingsplannen van Zwammerdam en van Alphen aan den Rijn, die aan elkaar aansluiten, scheppen die mogelijkheid in grote mate. Het gebukt gaan van alle ge meenten onder zware financiële zor gen, zal de te verwachten resultaten wel wat afremmen. Spr. verkiest de grens bij de Halverwege-brug. Over gang van een zo groot mogelijk ge bied is daar mede gewenst om de vestiging van een hulpsecretarie te verkrijgen. Algemeen belang richtsnoer Weth. v. d. Pol (KVP) zeide, dat het algemeen belang richtsnoer moet zijn. Indien Zwammerdam wordt op geheven achtte spr. op deze gronden aansluiing van Zwammerdam-dorp het beste bij Alphen aan den Rijn, gezien de daar levende wensen. De toekomstige grens tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven kan dan het beste komen te liggen bij de Dobben- brug. Dit laatste wijkt af van het G. S.-voorstel, maar is-gebaseerd op de volkswil. De Dammebuurt tussen Zwammerdam-dorp en Bodegraafse Overtocht behoort, als men spreekt van gemeenschappelijke belangen, bij Bodegraven thuis. Er liggen 21 veehouders-bedrijven, waarvan 9 stuks tussen Halfwegen en de Over tocht Hierbij behoren de nodige werknemers. De kaasproductie, -m&rkt en -handel zijn in Bodegra ven. Hier scheide men dus niet. Kan dit niet Zwammerdam blijven als zelfstandige gemeente, dan dient het Bodegraven te worden. Ook de in dit deel gevestigde industrieën en wegenbouwbedrijven verwachten van Alphen a. d. Rijn niets dan verhoging van bedrijfslasten. Spr. ziet door vaststelling van de grens bij (3e Dob- ben-brug geen belemmering van het kerkelijk leven. De grens bij de z.g. Schoordijk dient gehandhaafd te blij ven. De mogelijkheid is niet uitge sloten, aldus besloot spr., dat na 100 jaar ons nageslacht nog zal getuigen, dat de grenswijziging bij de Dobben- brug wel de meest geslaagde is ge weest in de Rijnstreek. Hierna bracht de voorz. een aantal adressen van belanghebbenden ter sprake, die voor aansluiting bij Bo degraven pleiten. Mening van de raad De heer Staat (P.vd.A.) vindt de nieuwe grens bij Halfweg het beste, evenals de heer v. Wijngaarden (C. H.). Deze laatste verwacht meer van Alphen a. d. Rijn dan van Bodegra ven. In Alphen durft men aan te pakken, in Bodegraven praat men nog teveel en dan ook nog maar al leen over de handel. Ook de midden stand behoeft broodnodig industrie. Het kerkelijk en verenigingsleven geven hier niet de doorslag. De 60 H.A. van de z.g Schoordijk acht spr. beter thuis bij Bodegraven. De heer v. Leeuwen (AR.) con stateerde met genoegen dat deze aan val niet is uitgegaan van de buren. Spr. wil bij G. S. aandringen op al gehele intrekking van de plannen. Hij heeft veel vertrouwen in het be leid ter. deze van de nieuwe burge meester. Hy kant zich scherp tegen de beraadslagingen in de Bodegraaf- se raad. Zwammerdam heeft veel ge lijkgerichte belangen met Bodegra ven, generlei met Alphen a. d. Rijn. Waarschuwt tegen scheiding. De heer Kony'n (S.G.P.) verklaar de weinig goeds van Alphen a.d. Rijn te kunnen verwachten. Is het in de Vinkebuurt wel zo af omdat het Alphens gebied is? En hoe staat het met he Goudse rijpad en de ver lichting van de wegen welke wat ver uit de kom van Alphen liggen? Spr. sprak zich uit in laatste instan tie om aan te sluiten bij Bodegraven. Van de voorstellen bleven er na stemming slechts 2 over. Het eerste is, zoals reeds medegedeeH, crer'^h op behoud van zelfstandigheid. Het tweede houdt in dat mocht onver hoopt toch tot liquidatie van Zwam merdam worden overgegaan aan sluiting te zoeken bij Alphen a. d. Rijn. Volgens dit voorstel behoeft Bodegraven geen gebiedsafstand te doen. Bij de aanvang van de zitting deelde de voorz. mee, dat geen bij drage van de Provinciale instanties kan worden verwacht voor herstel van de kerktoren. Begroting wankelde Besloten werd Vi ct. bij te dragen in het geschenk dat de K.v K. te Gou da wil geven voor het gerestaureerd raadhuis te Gouda. De begroting 1952 werd goedge keurd met de volgende bedragen. Gew. dienst sluitend met 185.956.15. Onvoorzien 1.285.20. Kapitaals in komsten ƒ114.848.54, uitgaven 108.901.55, batig slot 5.946.99. De begroting van het burgerlijk armbe stuur bedraagt 5.575. De hoer v. Leeuwen pleitte voor gelijkstelling van de vergoeding openbaar onderwijs 30.en het bijzonder onderwijs 25.Dit laatste bedroeg voorheen 20en is na bespreking met de schoolbestu ren op 25.— gebracht waarmede men accoord was gegaan. In Alphen is het ook 25.— zei weth. v. d. Pol, die vorenstaande toelichting gaf. Dc voorz. wees er op, dat de begroting was aangenomen en stelde voor dit het volgend jaar eens te bezien. De heer v. Leeuwen persisteerde De heer v. Rossum (R.K.) steunde het voorstel. Na stemming aangenomen met 4 voor en 3 tegen. Hiermede werd de begroting uit zijn evenwicht geslagen. De raad kwam in impasse. Men wist er geen raad op, toen de voorz. verzocht aan te geven waar dit bedrag (begroot op f 3000.ex tra) vandaan moest komen, wilde men geen tekort op de begroting ne men. Dc voorstemmers trokken zich in comité terug, waarna de heer Ko nijn voorstelde de uitvoering van dit raadsbesluit op te schorten tot 1953. Bij dc rondvraag bleek, dat in derdaad getracht zal worden de bur gemeesterswoning te verkopen en een nieuwe te bouwen. Het oude eist grote herstelwerkzaamheden. De heer Staal drong aan op spoe dige bouw van een nieuwe openbare school. Is dringend nodig. De voorz. antwoordde, dat over de grondaan koop onderhanleld wordt. Een des kundige is benoemd en de urgeptie voor de school is verkregen. De heer Konijn pleitte voor con trole van de brandspuit. De voorz. koesterde de wens van een goede motorspuit Voorts drong dezelfde spr. aan tot overname van wegen. Het onderhoud van wegen door par ticuliere eigenaren achtte spr. on juist. Hierna ging de raad in comité ge neraal o.a. om de kwestie rond de ambtswoning van de burgemeester te bespreken. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Jonny dc wees", alle leeftijden. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Angel18 jaar. Trianon: Enrico Caruso", alle leef tijden. Rex: ..Show Boat", alle leeftij den. Over Europees leger Vandaag moet de Westduitse Bonds dag een beslissing nemen over toe treding tot het Europese leger. Naar de „Volkskrant" uit Bonn verneemt, wordt er druk uitgeoefend op de Bondsdag om niet toe te treden, een agitatie die natuurlijk van linkse kringen uitgaat. In twaalf kolenmijnen van het Roergebied hebben mijnwerkers hun afhouwhamers voor 24 uren neerge legd met de waarschuwing aan het parlement om rekening te houden met de anti-militaire gevoelens der arbeiders. Om dezelfde reden wei gerden reeds eergisteren te Mann heim vijfduizend man een kwartier lang te werken. Gisteravond laat pa trouilleerden versterkte troepen der Bondspolitie op de wegen naar Bonn. Een menigte van demonstranten uit Hamburg, Dusseldorp en andere grote stede»- zou per autobus op weg zijn naar zetel der regering om van daag tijdens de debatten haar stem tegen de herbewapening te laten horen. Het Bondsdaggebouw zal on der speciale bewaking staan. De po litie van Bonn zal zo nodig verster king vragen in Keulen. De hoofd commissaris van Bonn heeft verze kerd, dat de demonstraties zijn ge organiseerd „in linkse kringen". Deze stakingen en demonstraties tonen opnieuw aan, dat Adenauer een zeer grote parlementaire meer derheid voor zijn militaire plannen achter zich moet krijgen, wil hij met succes zijn psychologisch gevecht Poolse minister beschuldigt de Sovjets „Twaalf jaar geleden zijn vijftienduizend vooraanstaande Polen: hoge officieren, geleerden, geestelijken en andere intellectuelen, tezamen de „bloem der Poolse intelligentia" vormend, door de Russen in het bos van Katyn vermoord", verklaarde Tadeusz Romer, voormalig Pools ambassa deur te Moskou en later minister van buitenlandse zaken in de Poolse rege ring in ballingschap, die haar zetel te Londen had gevestigd, Dinsdag te Washington. Romer, die thans als professor in de literatuurgeschiedenis werkzaam is aan de universiteit van Montreal, deelde dit mede in een ge tuigenis voor een commissie van het Amerikaanse Congres, die een onder zoek instelt naar massa-moorden. „Toen ik, begin 1943, Pools am bassadeur te Moskou was, hebben de Poolse regering en ikzelf gepoogd opheldering te verkrijgen over het lot van bovengenoemde vijftiendui zend Poolse krijgsgevangenen, die de Russen, na de ineenstorting van Polen in 1939, in drie kampen had den geïnterneerd. Geen onzer vra gen werd echter rechtstreeks beant woord. De Russen ontweken alle verzoeken om Inlichtingen en ik ge* raakte er van overtuigd, dat zij de hand moesten hebben gehad in het verdwijnen dezer mannen. Twee jaar lang bleef alles duis ter, toen meldden de Duitsers de lijken der vijftienduizend vermoor den te hebben gevonden. Nu kwa men de Russen, 48 uur na de Duitse mededeling, met het bericht, dat het onmogelijk was geweest de Polen weg te voeren, voordat de Duitse troepen kwamen en zij voegden hieraan toe, dat de Duitsers hen hadden vermoord. Vóór het vinden der lijken had ik het mogelijk ge acht dat de vijftienduizend naar een gebied in de Poolstreken waren ge zonden en dat zij daar door ontbe ringen om het leven waren geko men, doch nu wist ik, dat zij door Russische handen waren gedood. Na het vinden der lyken heeft de Poolse regering in ballingschap er bij het Kremlin op aangedrongen door het Internationale Rode Kruis te doen onderzooken, op welke wijze de vijftienduizend geïnterneerde Po len om het leven waren gekomen. Daarop'beschudigde de Sowjet-Rus- sische regering de Poolse regering van „samenzwering met Hitier" en zij verbrak de PooLs-Rvissische di plomatieke betrekkingen. Doch ik verzeker u, dat de Russen verant woordelijk zijn voor het, in 1940, vermoorden van de vijftienduizend Polen". Een voormalige soldaat van het Poolse leger heeft gisteren dc ge tuigenis van Romer bevestigd. De voormalige Poolse soldaat ver klaarde in 1939 met eigen ogen te hebben gezien, hoe twee honderd Poolse officieren door Russische mi litairen werden neergeschoten. Niet allen waren direct dood, zij werden met de doden in één graf geworpen en levend begraven. De voormalige Poolse soldaat viel, toen hij dit vertelde, in onmacht. Daar hij nog familieleden achter het „ijzeren gordijn" heeft wonen, wordt met de Westduitse openbare me ning voeren. Deze grote meerderheid heeft dc Bondskanselier ook nodig om het geschokte vertrouwen van het buitenland in West-Duitsland te herstellen. Wel hebben Eden en Acheson wat blie gegooid op de hoge golven, maar men is er zich te Bonn van bewust, dat het licht ont vlambare Franse gemoed geen ver dere toespitsing van de geschillen meer gedoogt. Westduitse politieke zegslieden, zowel van dc oppositie als van de regeringszijde, verwach ten daarom, dat de debatten beperkt zullen blijven tot de militaire bij drage van Duitsland. Dc tere k-wes ties van de toekomstige status van het Saargebied en West-Duitslands toetreden tot het Atlantisch Pact zullen slechts zijdelings worden aangeroerd. Desondanks zal de op positie het Adenauer zwaar genoeg maken. Grote Drie verdaagd In verband met het overlijden van koning George van Engeland zal de conferentie der ministers der Wes terse Grote Drie waarschijnlijk niet doorgaan. De bijeenkomst was vast gesteld op Woensdag 13 Februari. Italië niet tot de V.N. toegelaten Rusland heeft gisteren in de Vei ligheidsraad voor de vijfde maal zyn veto uitgesproken over de toelating van Italië tot de Verenigde Naties. De andere tien landen m dc Raad stemden voor. Malik, de Russische gedelegeerde, zei, dat hij gekant bleef tegen een afzonderlijke behan deling van elke aanvrage tot het lid maatschap. Rusland wil, dat alle der tien candidaat-landcn tegelijkertijd tot de Verenigde Naties worden toe gelaten of anders geen. Hierna werd een Russische resolu tie behandeld, waarin er bij dc Al gemene Vergadering op wordt aan gedrongen dc volgende dertien sta ten tegelijk toe te laten: Albanië, Bui ten-Mongolië, Bulgarije, Roeme nië, Hongarije, Finland, Italië, Por tugal, Eire. Jordanië, Oostenrijk, Ceylon en Nepal. De Russische afge vaardigde Mallk voegde later Libyë nog toe aan deze lijst. De Russische resolutie werd ten slotte verworpen met zes tegen twee stemmen (Sovjet-Unie en Pakistan) bij drie onthoudingen (Engeland, Frankrijk en Chili). Zeelieden in hongerstaking Negen zeelieden uit Cuba, Neder land, Noorwegen, Finland en Dene marken zijn een hongerstaking be gonnen uit protest tegen hun actinc- ring op ccn eiland in de buurt van Manilla in afwachting van hun re patriëring. De zeelieden, die door WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). GUUR WEER. Half tot zwaar bewolkt met enkele regen- of hagelbuien. Matige tot krachtige, langs de Waddcnkust mogelijk tot storm achtig toenemende Noordweste lijke wind. Iets kouder. 8 Febr.: zon op 8.10 onder 17.39; maan op 14.44 en onder 7.25 uur. hun respectieve schepen achterge laten zijn, hebben de Philippijnse immigratie-autoriteiten medegedeeld, dat zij geen voedsel tot zich zullen nemen als zij niet vrijgelaten wor den. Volgens Reuter is er een Neder lander by dc kwestie betrokken, een zekere J. van Zyp uit Rotterdam. PIEKUREN BESPAARDEN 10 Hoewel alle cijfers nog niet be kend zijn, wordt aangenomen, dat tydens dc maanden met piekuurbc- pericingen over het gehele land om en nabij 10 op het verbruik van clectriciteit werd bespaard. De nogal zaohte winter en de niet al te „donkere" dagen hebben daar toe zeker by gedragen. De besparing werd echter vooral bereikt door dc grote medewerking, die er door de industrie, de middenstand en in de huishoud'ngen word verleend. Door de industrie werden veel verplichte werkzaamheden, die veel energie vergden, naar andere dan piekuren verschoven. Voorts werden werk tijden veranderd. Ook de midden stand heeft er toe hijgedragen, deels door een verplichte beperking van do etalage-verlichting. Dat is ook het geval geweest in de huis zijn naam niet genoemd. Tijdens het afleggen van zijn getuigenis had hij, om dezelfde reden, het gezioht met een doek bedekt. «Tkwfc GOLF BINNENLAND. Het gczumenlljk ledental van de bij het N.V.\aangesloten orga nisaties heeft op 1 Februari 1952 een hoogto bereikt van 420.876. Hoewel dc groei in 1951 minder groot was dan in voorgaande jaren, bedroeg deze meer dan 15.000 leden. B. en W. van Goor hebben de gemeenteraad meegedeeld, in de ge- Icgcnheid te zijn een villa van de fa milie Jannink aan te kopen. Deze villa, die bestemd zal zijn voor ge meentehuis, zal kosten 45.000, ter wijl de inrichting tot gemeentehuis 155.000 zal vergen. Door fasvcnttlkklnf is te Rot terdam aan de Adrianalaan dc vier jarig V. Peul on het leven geko men. In dc keuken was ccn gas slang gebarsten. Het gas kor de ka mer waar de jongen ilicp, berei ken. De Haagse politie heeft dc 38-ja- rige Hagenaar II. W. aangehouden, die onder het v >orwend.sel, dat hij so ciaal verzorger Ml bij de lucht strijdkrachten, bij radiohandelaren in Den Haag grnmofoonplaten en elcctrischc apparaten wist los te krijgen zonder daarvoor te betalen. De urrestant i.chtte acht winkeliers op voor een bedrag van 1750 gulden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden onze lieve Vader. Be huwd. Groot- en Over grootvader de Heef NICOLAAS DE VOS Weduwnaar van GERARDA CORNELIA VAN DEN HOVEN in de ouderdom van 76 jaar. Haastrecht: G. DE VOS en kinderen Den Haag: C. TH. DE LAMBOY- DE VOS J. H. DE LAMROY en kinaeren Voorschoten: B. A. v. d. HEYDEN- DE VOS A.J.L. v. d. HEYDEN en kinderen TH. W. v. d. WAARD DE VOS A. J. v. d. WAARD en kinderen Voorschoten. 7 Febr. '52 Valkenbursscweg 70 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de Parochie kerk van Maria Midde lares van alle Genaden (Haagse Schouw) a.s. Maandag 11 Februari De gelezen H. Mis te 7.45 uur en de gezongen H. Uitvaartdienst te 9.30 uur, waarna de bebtafe. nis od het R. K. Kerk hof te Voorschoten pl.m. 11 uur. 7094 Rozenkransbidden Vrij dag-. Zaterdag- en Zon dagavond te 7.30 uur in de Parochiekerk. rum. Ged. verhuurd. Vrije rinkel en woonruimte, di et te betrekken. Spoed 15.000.Br. onder no n277 bureau van dit blad. Heden overleed tot onze diepe droefheid, vrij plotseling, doch voor zien van de Genademid delen der H. Kerk, onze lieve Zoon en Broer DIRK PETRUS in de jeugdige leeftijd van 17 {aar. Namens zijn diepbedroefde Ouders Broer en Zusje M. v. d. WEIJDEN C. v. d. WEIJDEN— PRINS THLJS en BEP. Leiden, 6 Febr. 1952. Poelgeeststraat 22A. De gezongen Requiem zal gehouden worden op Maandag 11 Februari a.s. in de Parochiekerk O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Hartebrug) te 8.30 uur. waarna de begrafenis van uit de kerk te 10 uur op het R. K. Kerkhof. Rozen kransbidden Vrijdag- en Zaterdagavond 8 uur Poelgeeststraat 22A, en Zondagavond na het lof in de Kerk. DANKBETUIGING Voor Uw hartelijk blijk van belangstelling en deel neming ondervonden bi' het overlijden van miic beste Broer en Oom. de Heer WILHELMUS WASSENAAR betuig ik U mün oprechte dank. Mevr. Wed. C. DE BRUIff 3? Bestaande reisclub vraagt prijsopgave en uit voerige reisbeschrijving voor 1-daagse tocht Juli 1952 pl.m 80 personen. Br. onder no. 2280 bureau van dit blad. „En je segt altfyd: tk ben blty dat tk alles zelf af kan?" „Ik bedoel: namen met Lodallentje." Lodalientje t „Ramen lappen met Lodaline in een lust. Gebruik van zeemlap overbodig, aangezien de ra men glanzend opdrogen, zonder kans op strepen. Na deze behandeling ba- slaan de ruiten de eerste dagen niet meer. Daarom tdeaaJ voor autoruiten en etalages." AlknlivrlJ k Natuurlijk qcschikt voor alles *'n no9 wat,... 1 Inplaats v.«n een (speciaal) pak je 'B? voor dit en een (speciaal) pakje voor datDaarom is LODALINE zo goedkoop. Per grote LITERFLES SLECHTS t Huisvrouwsn let op onze prijzen Runderlappen 1.40 Magere Runderl. 1.55 Riblappen 1.65 Niervet 1.10 Alles per 500 gram 500 gram bladreuzel en 500 gram vet gerookt spek samen f 2,43. 100 gram Cornedbcef van 36 ct voor 26 ct 100 gram Ham van 60 ct voor 44 ct 100 gram Pekelvlees van 55 ct voor 39 ct ALLEEN BIJ voor de huishouding winkel en huishouding, in. of extern. J. Verlaat. Bode graven, Prins Hendrikstr. no. 20. 2283 Adverteert in dit blad 100 gram Snoepjes voor 0.10 bij ssnkoop van 2.50 aan Kruidenierswaren. Dc beste koffie van 2.04 voor 1.88 Onze pr. Thee 100 gr. „0.65 Huishoudkoffie, 250 g.1,55 Siamrijst, Y, kg„0.50 Havermout, y, kg. 0.35 Griesmeel, V, kg. 0.29 Prima Bloem U kg. „0.25 Vermicelli, K kg. 0.43 Macaroni V, kg0.43 Chocovlokken. 250 gr. „0.50 Chocokorrel. 250 gr. „0.50 Speculaas, 250 gram 0.35 Goudse Moppen. 250 gram 0.49 Bitterkoekjes. 250 gram 0.49 Ontbijtkoek van 0.31 voor 0.27 Walkoek, lekker0 HOGEWOERD 115 MORSSTRAAT 50 HUISVROUWEN PROFITEERT VAN Alléén Noordetnde 37 Telefoon 20716 Per 500 gram Runderlappen 1-50 Doorr. lappen 1.60 Magere lappen 1.70 Riblappen 1.80 Per 500 gram Doorr. Speklappen f 1.40 Schouderearb1.70 Ribcarbonade1.8 Varkenspoten 0.40 ON6 SUCCES Gehakte Biefstuk 0.35 per stuk. De Slager met de meeste bekroningen Weekreclame 100 gram Ham en lOO gram Pekelvlees voor alechts 80 ol. Onze vleeswaren staan onder con trole van dc Slagetvvakachoo I Utrecht, enigste slager in Leiden. Hoeveel merken cigaretten zijn er? Waarschijnlijk weet niemand bet juiste aantal. Maar vaal kunt U ar so opnoaman. Waarom Omdat ar ragalmatig voor wordt Habt U daar wal aan* ovar na gedacht? Doe dat een*. Het zal U over tuigen. dat mat dagbladadverten tie* ulUtekende resultaten worden bereikt. Bedank, wat dagbladreclame vermag I 2Xe. £tuU.e Oawumt brengt da naam ER IN.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3