OLYMPISCHE AVOND Wim van der Voort won te Vikesund van Nieuw wereldrecord Hjalmar Andersen Engelse equipe Sydney Allard-Warburton werd winnaar R.K. Ned. Handbalbond, bisdom Haarlem Akkertje MAANDAG 28 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT ONZE SCHAATSERS IN NOORWEGEN In het kleine stadje Vikesund, on geveer 80 km ten westen van Oslo gelegen, werd Zaterdag een aanvang gemaakt met internationale wedstrij den, waaraan ook de Nederlandse ploeg deelnam. Het ijs was verre van goed, voornamelijk veroorzaakt door de fijne sneeuw, die de gehele dag viel. De witte vlekken zetten zich vast op het ijs, zodat de snelheid van de rijders werd geremd. De tijden zijn naar verhouding dan ook niet fraai. Op de 500 meter werd Seeberg eerste in 45 8 sec. gevolgd door Jons- son met 46,1. Gerard Maarse werd derde in 46,2 sec., Wim van der Voort deelde de derde plaats m.l twee No ren en noteerde 46,3 sec. Vervolgens kwamen van der Eist met 46,5 en Broekman met 46,6 sec. De tijd van Jan Charisius was 47,2 sec., van Huis- kes 47,5 en van de Koning en van 't Oever, beiden 47,8 sec. Op de 3000 meter reed Wim van der Voort in de derde rit. Er was geen tijd voor hem genoteerd, waar op hij zich richten kon. Hij legde de afstand af in 5 min 5,6 sec. en bleef daarmede 0,1 seconde boven het sche ma, dat Klaas Schenk voor hem had uitgewerkt. Broekman* en Huiskes hadden weer eens tegen elkaar ge loot. Het werd een zeer spannende rit, waarbij Broekman onmiddellijk de leiding nam en deze niet meer af stond. Met een tijd van 5 min 4,8 sec. werd hij eerste op deze afstand An ton Huiskes noteerde 5 min. 6 sec en belandde daarmede op de derde plaats. Gerard Maarse werd vierde in 5 min. 14,6 sec. Van 't Oever was iets te snel begonnen, maar noteerde niet temin de verdienstelijke tijd van 5 min. 18/sec. Van der Eist liet 5 min. 21 sec. voor zich afdrukken. Aad de Koning 5 min. 21,4 sec. en Charisius 5 min. 27 sec. Na dt eerste dag had Wim van der Voort de leiding in het klassement, gevolgd door Broekman, Huiskes en Gerard Maarse. Ook op de tweede dag van de in ternationale wedstrijden te Vikesund was het slecht weer. Er stond een felle wind en hei sneeuwde voortdu rend. De vlokken zetten zich als koek op het ijs af en daardoor werden de tijden zeer ongunstig beïnvloed. Wim van der Voort won de 1500 meter met Sverre Farstadt op de tweede plaats al dient er aan te worden toegevoegd, dat de laatste zijn ronden aflegde toen er wat minder wind stond. Op de 5000 meter ontspon zich een felle strijd tussen Wim van der Voort en Kees Broekman. Ronde na ronde la gen onze landgenoten naast elkaar. Kees Broekman won in 8 minuten 47,5 sec., de omstandigheden in aan merking genomen geen slechte tijd. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. Wim van der Voort 2.29.2. Ge rard Maarse 2.29,5; 3. Kees Broek man 2.31.4. Kokkie van der Eist 2.32.5. Kjuus (Noorw.) '.33.8; 6. Egbert van 't Oever 2.34,3; 7. See berg (Noorw.) 2.34,8; 8. Anton Huis kes 2.35,2; elfde werd Charisius met 2.38,5 en twaalfde Aad de Koning in 2.39,—. 5000 meter: 1. Kees Broekman 8.47,5; 2. Wim van der Voort 8.50,4; 3. Anton Huiskes 8.56,9; 4. Gerard Maarse 9.12,7; 5. Egbert van 't Oever 9.15,zevende werd Charisius met 9.28,7 en tiende van der Eist 9.36 2. Eindklassement: 1. Kim van der Voort 199.940; 2. Kees Broekman 200,483 3. Gerard Maarse 203;736; 4. Anton Huiskes 203,923; 5. Egbart van 't Oever 207,787; 6. Kokkie van der Eist 208,287; 7. Seeberg (Noorw.) 209,030; 8. Jan Charisius 210,740. Aad de Koning was twaalfde met 214,017. DE NEDERLANDSE PLOEG VOOR OESTERSUND. Naar wy vernemen zijn op voor stel van de technische commissie door het bestuur van de K.N.S.B. de rij ders Kees Broekman, Wim van der Voort, Anton Huiskes en Gerard Maarse aangewezen om ons land te vertegenwoordigen bij de Europese kampioenschappen, welke 2 en 3 Februari te Ooestersund in Noord- Zweden worden gehouden. Leider van de ploeg is Klaas Schenk. PAJOR IN VORM. Kornel Pajor, die al eens een keer wereldkampioen is geweest, blijkt op het ogenblik in voortreffelijke vorm te zyn. Op de tweede dag van- de in ternationale wedstrijden te Davos verbeterde hij zijn persoonlijk record op de 1500 meter met 1 volle seconde en bracht het op 2 min. 16.5 sec. De 5000 meter werd ook door Pa jor gewonnen in de tijd van 8 min. 21.4 sec. De tijden, door Pajor ge maakt, komen in een ander licht te staan, indien men bedenkt, dat er op beide dagern een vrij sterke wind stond en dat het sneeuwde tijdens de wedstrijden. IJSHOCKEY DUSSELDORF—HHTJC 1—7 In een vooral in de tweede periode zeer harde wedstrijd heeft HHIJC te Dusseldorp revanche genomen voor de destijds op de Hokij tegen de Dusseldorfer E.G. geleden 52 nederlaag, door de Duitsers met 71 te verslaan Het was hoofdzakelijk aan het snelle en uitstekend klop pende samenspel van de Haagse aanvalslinie te danken, dat HHIJC zo'n grote overwinning behaalde. WINTERSPORT Dank zij de ruime sneeuwval gis ternacht werd Zondag op de St. Pie tersberg druk de wintersport be oefend. De noordelijke en oostelijke hellingen werden door talloze slee liefhebbers dankbaar benut, op som mige punten zelfs niet zonder ge vaar. Op het plateau van de berg kwamen in de loop van de dag hon derden belangstellenden en er heer ste een uitbundige sneeuwpret. He laas deed er zich ook een ongeval voor. De 39-jarige Mathieu Vorse- len van het gesticht „De Nieuwen- hof" die zich als leider van een groep jongens boven op de berg be- vona, kwam zo ongelukkig te val len, dat hij het rechteronderbeen brak. Per auto van de geneeskun dige dienst werd hij naar het zie kenhuis „St. Annadal" te Maastricht overgebracht Fenomenaal Noors rijder breekt 10.000 m. record TTIJDENS DE NOORSE schaatskampioenschappen te Gjoevik heeft Hjal mar Andersen het wereldrecord op de 10.000. meter, da*, op zijn naam stond, met een tijd van 16 min. 57.4 sec. aanzienlijk verbeterd, en ge bracht op 16 min. 51.4 sec. Het wereldrecord van 16 min. 57.4 sec. was op 6 Februari 1949 door Andersen te Davos gevestigd. op het schema van het wereldrecord te Davos. Maar in de volgende ron den liep Adersen in en na 4000 meter noteerde hy 6 min. 44 sec., terwijl Kees Broekman 3 jaar geleden te Da vos, toen 6 min. 45.5 sec. voor zich had laten afdrukken. Andersen bleef verder onder het schema van Davos, ver de 5000 me ter deed hy 8 min. 2o.5 sec., in ver gelijking met Davos 2 sec. sneller. Tussen de 5200 en 5600 meter had Amdersen te Davos de leiding van Kees Broekman overgenomen. Na 6000 meter noteerde Andersen Davos 10 min. 11 sec., maar te Gjoevik was hij er toen al 3 sec. on der. Hij verslapte geen ogenblik, in tegendeel, draaide er ronden uit tus sen 40 en 41 sec. liggend en eindigde tenslotte met een ronde van 40.4 sec., waarbij hij het verschil met het Da- voser wereldrecord langzaam maar zeker had vergroot tot 6 volle secon den. Na deze schitterende prestatie op een afstand, waarvan het wereldre cord nog niet in het bezit is van een Russische rijder, is er niemand meer in de internationale schaatsenrijders- wereld, die er aan twijfelt of gouden medailles op de 5000 en 10.000 meter zijn een zekere buit van Hjallis An dersen. Van de 328 ploegen, ^ie Dinsdag jl. die het circuit precies in de voorge- uit zeven verschillende startplaatsen schreven tijd, te weten 1 uur 39 mi- zijn vetrokken, zijn er 167 ofiicieel nuten 8 seconden zou hebben afge- te Monte Carlo gecontroleerd, zodat legd, conform het gemiddelde van niet minder dan 161 equipes de tocht 45 km.-nr. Hij werd derhaive als de niet heboen volbracht vermoedelijke winnaar van de ral- Er zijn slechts 15 ploegen zonder lye beschouwd, strafpunten te Monte Carlo aange-pe gissing als zou de Fransman Schagen was de witte raaf Schagen beleefde op deze sneeuwzondag een unicum. De enige competitiewedstrijd, welke in ons land werd gespeeld, was de ontmoeting SchagenDTS in de vierde klasse A van district West I. Toen de consul vroeg in de morgen een kijkje op het veld kwam nemen, was de grasmat bedekt met een laag sneeuw van tenminste 5 cm. Schagen wilde echter van geen uitstel weten en met man en macht trokken bestuursleden en en thousiaste supporters met be zems en schoppen naar het veld van hun club en een paar uur later was het terrein van 6600 vierkante meter sneeuwvrij ge maakt. Het veld bleek uitstekend be speelbaar, maar de lucht was loodgrijs en omstreeks tien uur brak een geweldige hagelbui los. Intussen trokken enkele bestuursleden met een belle- wagen door Schagen en omge ving om de bevolking op de hoogte te stellen van het door gaan van de krachtmeting te gen de mannen van Oud-Kar spel. Zo was het aantal toe schouwers, dat om twee uur langs de lijnen stond zo moge lijk nog groter dan anders en toen de scheidsrechter na de laatste keuring van het veld be reid bleek de wedstrijd door gang te laten vinden en zodoen de de moeite en het doorzet tingsvermogen van de Schage- naren beloonde, kon het spel beginnen. Schagen won met 2—1. Hjalmar Andersen blykt in een vorm te zijn, welke die van de voor afgaande jaren nog overtreft. De wijze, waarop hij ten aanschouwe van 8000 toeschouwers te Gjoevik Zater dag en Zondag drie van de vier af standen (de 500 meter uitgezonderd) voor het Noorse kampioenschap won bewees, dat hij ook in Noorwegen een klasse op zichzelf vormt. In het eind klassement staat hij meer dan 4 volle punten voor over de vier afstanden dan numero 2, Roald Aas. De omstan digheden voor het verbeteren- van het wereldrecord op de 10.000 me ter waren zeer gunstig, de lucht was bedekt, er stond geen wind, het kwik stond op 6 graden onder nul en het ijs was voortreffelijk. Hij reed op de 10.000 meter aanvankelijk op het schema, gebaseerd op zijn wereldre cord van 16 min. 57.4 sec., op 6 Fe bruari 1949 te Davos gemaakt in zijn rit tegen Kees Broekman. Men herin nert zich nog wel de fraaie strijd tus sen beide cracks op de lange afstand. J Kees Broekman had toentertijd tot j ongeveer 5500 meter de leiding, i waarbij regelmatig ronden werden genoteerd van 40 tot 40.5 sec. Tot 1600 meter bleef Andersen het sche ma volgen (2 min. 40 sec.) maar in de volgende ronde noteerde Andersen te Gjoevik 41 sec., hetgeen ook in de zesde ronde het geval was. Zo stond Andersen te Gjoevik 2 sec. achter LAWNTENNIS De kwestie Van Swol- Rinkel KNLTB GEEFT NIET TOE In de vergadering van de Bonds raad van de KNLTB een college uit het bestuur, de afgevaardigden van de 14 districten en een algemeen lid heeft de voorzitter, de heer D- Croll, namens het bestuur een uitvoerige uiteenzetting gegeven over het beloop van de kwestie van SwolRinkel. Gezien de opvattin gen van deze spelers en hun critiek inzake het aanvoerderschap, o.a. dat zij geen aanvoerder van het Neder landse Davis-cupteam, door de KNLTB aangewezen, wensten te aanvaarden, kan er voor het bestuur geen aanleiding bestaan, om het ini tiatief te nemen met deze spelers in nader contact te treden. Indien een verzoek om contact van genoemde spelers uitgaat, zou de kwestie op te lossen zijn onder voor behoud van handhaving der bepa lingen, door de bondsraad vorig jaar betreffende training en aanvoerder schap vastgesteld. De bondsraad keurde het beleid met algemene stemmen goed. Het NOC-dubbeltje Over het „NOC-dubbeltje" zal een circulaire aan de clubs gezonden worden, met het verzoek dit als een vrijwillige bijdrage te offeren. Uit de vergaderingen bleek, dt dit niet bestemd zal moeten worden voor de uitzending naar de olymp. spelen. (De Olympische spelen hebben geen tennis op het programma), doch voor de organisatie van het NOC als overkoepelende sportorganisatie. komen. De Belgische ploeg van de Kaart- Swaters, met Porsche te Monte Carlo gestart, heeft tijdens de rit geen strafpunten opgelopen. Maar deze Belgen nadden er al by het vertrek 28 gekregen, omdat de carrosserie van hun wagen 7 centimeter te laag v/as. Zij behoren tot de vijtfig ploe gen, die aan de regelmatigheids- proef mochten deelnemen. In totaal kwamen 189 ploegen in aanmerking voor een plaque, omdat zij Monte Carlo binnen een bepaal de termijn bere.'kt hebcen Maar over al in de Franse Alpen liggen wrak ken van wagens, die door mist of ijs van de weg waren geslipt tijdens de ze rallye. Volgens alle deelnemers de zwaarste van de laatste jaren. Na de berekening van de straf punten, en het feit in aanmerking genomen, dat >*een enkele dames- ploeg zich gekwalificeerd heeft voor de regelmatigheidsploeg, kan worden meegedeeld, dat de Coupe des Dames gewonnen is door de bekende Zweed se rallye-rijdster mevr. G. Molan- der, met Saab-92 te Stockholm ge start. Tweede voor deze beker is de Franse damesploeg mevr. M. Po- chonmevr. I. Testot Ferry met Simca Aronda, vertrokken uit Lis winnaar zijn, bleek echter voorba^ rig, want later werd bekend ge maakt, dat de rallye gewonnen was TWEEDE BLAD PAGINA door de Britse equipe Sydney Al- lardWarburton met een 375 cc Al- lard. Deze equipe was te Glasgow gestart. Het was de eerste maal sinds 1931, dat een Britse ploeg de rallye won. Het officiële klassement van de rallye ziet er als volgt uit: l.S. H. Allard—G. Warburton (G. B.) met Allard (Glasgow). 2. S. Tuss—D. Scannel (G.B.) mei Talbot (Monte Carlo). 3. dr. M. Angelvin en mevr. N. Angelvin (Fr.) met Simca Sport (Monte Carlo). 4. R. CottonL. Didier (Fr.) met Jaguar (Lissabon). De Ned. rijders. Alhoewel het officiële klassement nog niet geheel opgemaakt is voor de lagere nummers zullen, naar de heer J. H. van Haaren, sportcommis- saris van de KNAC ons meedeelt, de Nederlandse ploegen daarop ver moedelijk de volgende plaatsen in nemen. 40. M. GatsonidesGraaf H. R. J. van Zupylen van Nijevzlt, met Hum- ber (Monte Carlo). 75. K. TonC. W. A. Dusseldorp met Citroën (München). 78. J. HeidendahlJ. de Rooy met Volkswagen (München). 79. B. D. Proos HoogendijkG. W. A. Seitz, met Hillman Minx (Stockholm). 107. N. EngalsmaS. L. Wynia met Austin (Monte Carlo). 123. mevr. T. van Puyenbroek Vroommevr. A. Needman met Lan cia Aurelia (Lissabon). 130. K. S. BarendrechtJ. M. Beekman met Kaiser Henry (Monte Carlo). 133. dr. J. J. Sprenger van Eyk ir. A. Paulen met Chevrolet (Mon te Carlo). 139. T. ZamanH. J. Veninga met Citroën (Stockholm). 151. H. de Rijk—A. G. J. Unen met B. W M. (Monte Carlo). 155. J B. HillenA. Dokkum met Ford Zephyr (Monte Carlo). 157. F. HulskerJ HulskerIM. Duyzings met Fiat (Monte Carlo). Van deze ploegen heeft alleen de eerstgenoemde de regelmatigheids- proef gereden. Gatsonides begon uit stekend, maar later maakte hij een slipper op de spiegelgladde weg, wat hem kostbare seconden kostte. District Duin- en Veenstreek in oprichting Gisteren zijn de eerste stappen ondernomen om te komen tot op richting van het District Duin- en Veenstreek van de Ned. R. K. Hand- 1 albond. Dit zal dan worden het 6e District in het Haarlems Diocees, welke het rayon zal beslaan vanaf Katwijk tot en met de ZilkHille- gom in de Duinstreek afbuigend over IIO( fddorpLeimuidenKudelstaart NieuwveenNieuwkoop en Bode graven langs de Rijn tot en met Lellen. De handbalsport, welke tot voor kort m onze omgeving nog een vrij onbekende sport was, heefl op initia tief van enkele heren, te weten Eoorlman, Schreurs, Witteman en F. Vinx. daadwerkelijk bijgestaan door de g. adv. kapelaan de Hartog, haar m trede gedaan te Noord wijk door de oprichting van de R. K. Da- sabon, en derde de Engelse equipe rneshand'balvereniging Met Spron- mevr. E. M Wisdommej. S. van gen Vooruit". M.S.V. Dat deze naam Koortsig (Advertentie) WIELRENNEN SCHULTE—PETERS WINNEN KOPPELWEDSTRIJD TE ANTWERPEN. In het sportpaleis te Antwerpen werd een Americaine verreden van 145 minuten, welke gewonnen werd door het Nederlandse koppel Schulte Peters, dat 117.325 km. aflegde, met op de tweede plaats de Australiërs StromArnold. Op 1 ronde: 6. van VlietDerksen (Nederland). Het Nederlandse koppel Voorting Faanhof eindigde als zeventiende met vijf ronden achterstand. BILJARTEN. C. B. KOOPMAN OVERLEDEN. Te Amsterdam is op 62-jarige leef tijd overleden de heer C. B. Koop man, ere-voorzitter van de biljart vereniging Krasnapolsky. De heer Koopman was destijds een van onze beste driebandspelers, die tal van successen heeft behaald in binnen- en buitenland. Ook nadat hij de ac tieve wedstrijdsport vaarwel had gezegd zag men hem vrij geregeld bij de tournooien om de nationale kampioenschappen. Damm, met Sunbeam Talbot, ge start te Glasgow Mevrouw Molander had de coupe des dames ook reeds in 1937 gewon nen. Naar de heer J. H. van Haaren, sportcommissaris van de KNAC uit Monte Carlo berichtte waren daar Zaterdagavond 10 uur de volgende Nederlandse ploegen aangekomen binnen de termijn van twee uur, vastgesteld door de tijdsoverschrij ding, zodat zij zullen worden ge klasseerd alhoewel zij niet aan de regelmatigheidsproel kunnen deel nemen. Aan deze laatste proef neemt wat de Nederlanders betreft alleen de eveneens binnen de ter mijn binnengekomen ploeg Gat- sondesGraaf van Zuylen van Nije- velt deel, me£ Humber uit Monte Carlo vertrokken Op de lijst van de vijftig equipes, die de proef op het circuit van de Col de Braus zullen afleggen, stond hij 34e met 150 straf punten. De regelmatigheidsproef. Zondagmorgen begon op het cir cuit van de Col de Braus (74.4 kilo- meter) in een slagregen de regelma- I tigheidsproef waaraan de vijftien deelnemers, die zonder strafpunten te Monte Carlo zijn gearriveerd, deelnamen benevens bij vierender tig ploegen, die de minste strafpun ten noteerden. Aangezien de straf punten de doorslag moesten geven kwam voor deze laatste groep de re- I gelmatigheidsproef er alleen op aan voor het geval er deelnemers waren I met een gelijk aantal strafpunten. Het was al spoedig bekend dat de j Fransman Rosier met Talbot Lago I van de groep-Lissabon de enige was, t.b.v. Ned. Olymp. Comité VRIJDAG 1 Februari a.s. Stadsgehoorzaal AANVANG 19.45 UUR Prijzen dor plaatsen: 12.50, 12.11.50 en f 1. VoorTerkoop-fldres8en de sigarenmagazijnen: M. C. Brokaar, Breestraat 67i C. K. Marlijn, Kooilaan 21, Cbr. v. Evert, de Sitterlaan 31, J. Segaar, Morsweg en de kolfietent bij bet N.B.L.O terrein, Plaat8bfiBprekenDonderdag 31 Januari van 1921 uur in de koffiekamer van De Burcht. (Advertentie) geen sinecure is, blijkt wel uit het feit, dai deze vereniging in enkele maanden een 7-tal elftallen heeft kun nen formeren, welke thans enthou siast deze bij uitstek mooie sport in onderling verband beoefenen en reeds in .ede kringen de aandacht trekt onder de sportliefhebbers. Het is daarom jammer, dat de groots op gezette propaganda voor het spelen van een eerste klas wedstrijd te Nooröv/ijk tussen Wilhelmus en D. C G. vanwege des weersgesteldheid niet ki.n doorgaan, eerstens ter lering van de leden van M.S.V., doch vooral om de aandacht van het grote publick op deze sport te vestigen. Is dit loffelijk streven van M.S.V. gis teren ooor de weersomstandigheden niet gelukt dit was toch geen belet sel om het door hen genomen initia tief: te komen tot oprichting van een District, zoals wij in de aanhef reeds aangaven, door te voeren. Voor dit doel kwamen gistermiddag in café „Flora" te N-oordwijk bijeen de voorzitter van de Ned. R K. Hand balbond in het Diocees Haarlem, dé heer A. L. Dorpmans uit Schagen, de heer Kriek competitieleider uit het district 's-Gravenhage, mej. N. van Oosten van de R. K Sportcentrale Leiden, het bestuur van M.S.V. en de heer Bemelman uit Noordwijkerhout en de g. adv kap. de Hartog. In zijn inleidend woord wees dc heer Dorpmans op het verheugende feit dat de R. K. Handbalsport ons land en meer speciaal in ons diocees in korte tijd grote opgang heeft gemaakt, en hei diocees Haar lem reeds 5000 leden telt, danx zij de grote medewerking van de R K. Pers en de K. R. O. Het hoofdbestuur had dankbaar het initiatief van Noordwijk tot oprichting van een nieuw district aangegrepen. Hij bracht dank aan de heren Boortman er Kriek voor de voorbereidende werk zaamheden in deze reeds gedaan en het verheugde hem, dat ook de R. K. Sportcentrale Leiden, door haar vertegenwoordiging belangstelling toont voor de handbalsport. In korte trekken wees spr. op het doel er het werk van de Ned. R. K Handbal- bond, n.l. het organiseren van streek- competities, bekerwedstrijden, cur sussen voor scheidsrechters, bijeen komsten in districts-verband enz. Van het grootste belang is zeker wel, daar waar de .handbal" zijn intrede doet, men zéker moet trachten te komen tot vorming van een competitie. Na een zeer breedvoerige gedachtenwis- seling werd besloten, dat kap. de Hartog en het bestuur van M.S V. in de naaste parochies contactpunten zullen zoeken voor het oprichten van handbalverenigingen om zo mogelyk in Juni van dit jaar reeds een com petitie te kunnen indelen. De heer Dorpmans deed de toezegging, dat de bond dit streven ten volle zal steunen en gaarne t. z. t. zal mee werken tot het samenstellen van een distvicts-bestuur. In afwachting daar van gaf hij tevens in overweging en kele dames in het propagandawerk te betrekken en reeds nu te trachten te komen tot vorming van scheids rechters. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake, dat voor eventueel nieuwe verenigingen het wel eens een grote puzzle kan zijn „hoe kom ik aan speelveld" Voorgesteld werd, dat het zoeken van contact met de R. K. Voetbalverenigingen hierin van veel nut kan zijn Zou men echter in deze richting nog geen oplossing kunnen vinden, dan zou het mogelijk zijn, dat clubs uit de directe omgeving van Noordwijk, hun bivak opslaan op het M.S.V..-terrein in afwachting of zij later in hun eigen parochie een ter rein kunnen verkrij>gen Aan het ein de van deze zeer belangrijke bijeen komst dankte de heer Dorpmans al len die hun schouders ondeï dit werk hebben gezet en gezien het enthou siasme. dat ook in deze streek voor „handbal" heerst, twijfelde hij er niet aan dat binnenkort h°t 6e dis trict van de Bond werkelijkheid zal zijn aangewW-èj ciè-w ZWEMMEN GEERTJE WIELEMA WON TE KOPENHAGEN In het Oesterbro zwem-stadion te Kopenhagen werden onder aanwe zigheid van de Deense koninklijke familie de zwemwedstrijden, waar aan ook door een drietal Nederland se zwemsters werd deelgenomen, voortgezet. Alleen Geertje Wielema wist het, wat de Nederlandse meisjes betreft, tot een eerste plaats te brengen. Zij won de 100 m. rugslag in 1.12 8, ge volgd door de beide Deense zwem sters Rita Nielsen in 1.21.9 en Ulla Foldby Madsen in 1.26.2. Op de 440 yards vrije slag dames werd door Greta Andersen een po ging gedaan het wereldrecord op deze afstand, dat met 5.07.9 sedert 2 Mei 1947 op naam staat van de Amerikaanse Ann Curtis, te verbe teren. Met 5.17.9 bleef zij precies tien seconden boven het record, doch voor een gemakkelijke overwinning bleek deze tijd goed genoeg. Geertje Wielema werd tweede met een tijd van 5.23.9. De Deense Mette Ove Pe tersen werd derde met 5.28 9. Irma Schuhmacher bezette in 5.29.1 de vierde plaats. Jytte Hansen won de 200 m schoolslag-dames in de nieu we Deense recordtijd van 2.56.3. Ook de tweede plaats op dit nummer was voor Denemarken. Kirsten Jensen noteerde 3 min. 00.5 sec., terwijl Tonny Hom de eer ste plaats bezette met 3 min. 05.0 sec. Op hetzelfde nummer voor he ren werd eveneens het Deense re cord gebroken en wel door Knud Gleie, die met 2.44.2 0,4 sec. onder het 16 jaar oude schoolslag-record bleef. Tenslotte won een Kopenhaagse damesploeg de 3 x 50 meter wissel slag estafette in 1 min. 32.8 met het Nederlandse team op de tweede plaats in 1.35.6.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6