RIJNSTREEK KONINGIN OPENDE BRUG OVER DE IJSSEL jMelk-opbrengst in 1951 iets gedaald De ambtenarij in de samenleving De coupédeur ging niet open MAANDAG 28 JANUARI 1952 OE LEID5E COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 En Doesburg raakte haar schipbrug kwijt Jarenlang werd Doesburg en om geving geplaagd door een schipbrug, die de verbinding over de IJssel in tact moest houden. Zaterdag j.l. brak de officiële „bevrijdingsdag" aan, maar enige dagen hiervoor had de oude schipbrug nog even een proeve van „onbekwaamheid" ge geven, door onklaar te geraken, waardoor de nieuwe brug een paar uur „officieus" open moest, ten einde dreigende verkeersobstakels te voorkomen. Nadat het euvel zo goed en zo kwaad als het ging opgelost was, ging de brug weer dicht, want de offciële opening zou met zoveel statie en vreugdebetoon gepaard gaan, dat men daar in Doesburg lie ver een paar dagen langer met de schipbrug tobde, dan deze vreugde to missen. Zaterdag was dan de grote dag aangebroken! H.H. Koningin Juliana was overgekomen om de vreugde te delen en de brug officieel in ge bruik te stellen. Reeds om tien uur ikon men de bewoners van Doesburg en omgeving in dichte rijen opge steld zien lang de weg, die leidt van het stadhuis naar de nieuwe brug. Te half elf arriveerde de koningin bij de grens der gemeente. Zij werd ontvangen op het stadhuis en aldaar voorgesteld aan burgemeester uit de omgeving en andere autoriteiten, die de opening zouden bijwonen. Minister Wemmers, eveneens aanwe zig, vergezelde de koningin even la- tor langs de dichte drommen jube lende mensen naar de brug, welke weg door de koningin te voet werd afgelegd. Nadat dc opening was ge schied, wandelde koningin Juliana Dreigend ontslag van 1500 ambtenaren Wanneer de wet op de uitvoerings organisatie Sociale Verzekering op 29 Januari door de Tweede Kamer zal worden aangenomen, zullen bij uitschakeling van dc organen, die thans met de uitvoering van dc so ciale verzekering zijn belast alleen al bij de Raden van Arbeid en de Rijksverzekeringsbank 1500 mensen worden ontslagen. Dit kost aan wachtgeld ruim 3 millioen gulden per jaar. Aldus de toelichting op een Vrij dagavond aangenomen motie van de afdeling Nijmegen der K.V.P., waar in wordt aangedrongen, dat de thans met de uitvoering belaste organen een directe zaak in de overgangstijd krijgen en de overheveling van het personeel naar de ineuwe organe.n van dp wet op de uitvoeringsorgani satie Sociale Verzekering wordt vastgelegd. In deze motie komt ook de over weging tot uiting, dat de ervaring van de ambtenaren een kostbaar goed is en dat het uit moreel katho liek standpunt onverantwoord is deze mensen zander meer terzijde te schuiven. „Volkskr." Lodewijk van Deyssel f De laatste „Tachtiger" Lodewijk van Deyssel, dc laatst overgeblevene der „tachtigers" is Zondagavond in zijn pension tc Haar lem plotseling overleden. Hij bereikte dc leeftijd van 87 jaar. Dr. Karei Joan Lodewijk Albcr- dink Thijm, die onder het pseudoniem Lodewijk van Deyssel tot de bekend ste Nederlandse letterkundigen be hoort, werd op 22 September* 1864 te Amsterdam geboren als zoon van de Katholieke letterkundige en hoogle raar Joseph Alberdingk Thijm. In 1881, schreef hij, op 17-jarige leeftijd, onder het pseudoniem Lodewijk van Deyssel, zijn eerste artikel in „De Dietsche Warande" en ook de „Am sterdammer" bood hem gelegenheid zijn schrijverstalent te ontplooien. Gaandeweg verschenen er een menig te artikelen en essays over literatuur, toneel en schilderkunst. Hij kwam in contact met Willem Kloos en dat leid de er toe, dat hij ini 1885 in de redac tie van de toen opgerichte „Nieuwe Gids" werd opgenomen, in welk strijdbaar tijdschrift der jongere ge neratie zijn vlammend proza, felle, vlijmende critieken, alsmede schetsen en prozastudies verschenen. Het Franse naturalisme vond in hem een vurig bewonderaar, doch na 1890 verloor het voor hem zijn beko ring en ging hij rr eer aandacht schenken aan mysti che levenswaar den. Ook werd zijn critiek rustiger. Lodewijk van Deyssel schreef ook enige romans o.a. „Uit het leven van Frans Rozelaar". Tussen 1894 en 1911 verschenen een elftal bundels: „Verzamelde opstel- over de brug en stapte in een aan de overkant gereedstaande auto, welke haar weer naar Doesburg bracht. Hier woonde zij op de markt nog een optocht bij, die een uitbeelding gaf van de diverse Gel derse activiteiten. Om half een ver trok de koningin weer, het Gelderse plaatsje in grote feestvreugde ach terlatend. EINDEXAMENS IN 1952 Gymnasium A en B* 14, 15 en 16 Mei. HBS A. on B: 19, 20, 21, 26, 27 en 28 Mei. M.S V.M.: 26 27 en 28 Mei. Haidelsiagschool rnet 3-j. c.: 26, 27, 28 en 29 Mei. Handelsdagschool met 4-j. c.: 19, 20, 21. 26, 27 7en 28 Mei Handelsavondscholen met 3-j. c.: en met 5-j. c.: 6, 7, 8, 9, 12, 13 en 14 Mei. DE FLYING" ENTERPRISE. De totale melkproductie is 1951 is iets ten achter gebleven bij die in 1950. Er werd nl. geproduceerd 5688 millioen kg. melk tegen 5771 millioen kg. in 1950, zo blijkt uit een opgave van het C,B.S. Het aantal melk- en kalfkoeien bedroeg in Mei 1951 1.533.000 tegen 1.518.000 in Mei 1950. De melkgift per koe daalde van 3800 kg. in 1950 tot 3730 kg. in 1951. DE LADING "WAS ZELFRIJZEND BAKMEEL VAN AMBTENAREN MOETEN NIET ACHTER EEN ROOKSCHERM GAAN ZITTEN Alle groepen vertegenwoordigers van ARKA-leden samen met enige gasten van de Christelijke centrale vam Belgische personeel in overheids dienst hebben zich diepgaand bezig gehouden met het vraagstuk van de ambtenaar en het particulier initia tief. Van drie kanten uit heeft men dit onderwerp benaderd: sociaal wijs gerig door mr, dr. J. J. Loeff, secre taris van het R.K. Kerkgenootschap in Nederland; vanuit de taak van dc Staat en zijn organen door prof. mr. W. C. L. van der Grinten, hoogleraar aam de Kath. Economische Hogeschool te Tilburg en vanuit het bedrijfsleven door drs. H. L. Jansen, algemeen se cretaris van de Sociaal-Economische raad te 's Gravenhagc. Alle drie in leiders hebben de ambtenaren gecon fronteerd met stemmen die zij niet zelden vernemen. Aan zijn stelling, dat de ambte naar zich bewust moet zijn van dienstbaarheid aan de gemeenschap, heeft prof. v. d. Grinten de volgende overweging verbonden: Direct opgaan van dc ARKA in de KAB moet worden afgewezen, omdat de status van de ambtenaar, voortvloeiende uit zijn functie, hierdoor ten nadele van de gemeen schap ernstig zou kunnen worden aangetast. De ambtenaar mag geen partij zijn in de sociale strijd, aldus mr. v. d. Grinten; maar hij voegde er aan toe, dat er vel sterke ideële binding moet zijn tussen alle katho lieke sociale organisaties. De hoog leraar streefde min of meer naar een Katholiek verbond van de Ar beid. (Van de 15.000 ARKA-leden zijn er 6000 in Rijks- en eveneens 6000 in gemeentedienst. Red.). Bij uitvoering van haar taak vervolgde spr. dient de overheid rekening te houden met volledige eerbiediging van het particulier initia tief en daaruit voortvloeiende werk zaamheden. Doel van de Overheids taak mag niet zijn maximale wel vaart, doch maximaal menselijk wel zijn. Alles moet worden vermeden wat leiden kan tot warme of koude socialisatie, zo zei dc spreker. En hij vervolgde: de Overheid moet niet streven naar perfectionisme maar risico durven nemen. De Staat moet gnrn bezig h uden met het algemeen bestuur en zoveel mogelijk overlaten aan lagere organen, boven dien voldoende, maar niet te veel ge bruik maken van particuliere ad viezen. Beroepsrecht is noodzakelijk. Drs. Jansen zag een geweldige bot sing tussen particulier bedrijfsleven en overheid, die volgens hem komt door een te grote delegatie van wet geving en daardoor van maoht aan de ambtenarij, zonder voldoende mo gelijkheid van rechtspraak in ge vallen van onenigheid. Er zijn aller lei moeilijkheden, die vastzitten aan ambtelijke verhoudingen. Deze spreker legde nadruk op de noodzakelijkheid van beroepsrecht. Wat niet in de Staat thuis hoort, moet n-aar de P.B.O. met ook daar onaf hankelijke rechtspraak. Vooral ten aanzien van de ambtenaren moet men volgens de inleider komen tot bete- Van de totale melkproductie werd in de fabrieken aangevoerd 4670 millioen kg. in 1951 tegen 4766 mil lioen kg. in 1950. Het vetgehalte steeg in 1951 met 0.03 pet. tot 3.65 pet. De consumptie op de boerderij ep in de volie mi Jkgebieden bleef in 1951 onveranderd totaal 480 mil lioen kg. Voor boerenkaas en boter werd 228 miliicen kg. bestemd (225 millioen kg) en voor opfokmelk 310 millioen kg. (300 miüioeri kg.). Aan volle en gestandaardiseerde mcik werd vorig jaar 1541 millioen kg. (1500 millioen kg. in 50 in con- KLOKKEN VOOR AMERIKA. De carillonklokkengieters (de fir ma's Van Bergen te Heiligerlee, Pe tit en Fritsen te Aarle-Rixtel en Eys- bouts te Asten), die gezamenlijk de klokken van de beiaard zullen gieten, welke door het Nederlandse volk aan de Verenigde Staten zal worden aan geboden, hebben zich bereid ver klaard dit werk tegen de kostende prijs en zonder enige winst te ver richten. Ter propagering \an de komende actie voor het Nederlandse geschenk zullen begin Februari drie reizende beiaards afkomstig van bovenge noemde firma's door ons land trekken. Een beiaard zal het Westen vam ons land bezoeken, een andere het Oos ten en de derde het Zuiden. re selectie en ook tot betere beloning. In verband met een levendige dis cussie na zijn voordracht zei drs. Jan sen nog, dat een ambtenaar nooit ach ter een rookscherm moet gaan zitten met de gedachte: „ik vertegenwoor dig het algemeen belang" en aldus zich plaatsen in een machtspositie. Hij moet ook denken aan de belan gen van particulieren en dezen op weg helpen. Vrijheid, gelijkheid, broederschap. gegeven voor ;en geh»e: uitverkoch- Mr. dr. Loeff heeft deze slogan te zaal ^00r zjill enttl0lls=ast audi- gebracht in een christelijk-ideologi- sche sfeer en daarbij gewezen op de GIGLI ZONG... De thans 61-jarige Italiaanse te nor Beniamino Gigli heeft Zondag avond in het Concertgeoouw te Am sterdam een aria- en bederenavond plicht van de Staat, drager te zijn van morele waarden, dat zijn de gees telijke waarden van de mens. Door de Staat moeten de drie idealen van vrijheid, gelijkheid en broederschap in christelijke zin worden opgevat. Diepzinnig is de spreker op dit on derwerp ingegaan en heeft er op ge wezen, dat staat en gemeenschap fasen zijn in de ontwikkeling van de mens naar zijn laatste doel. Volgend jaar zal men corlgresserem over de verhouding tussen ambtenaar en gezag. torium bracht hij o.a. lieoeren ten gehore /an Schubert, Chopin, Mo zart, Verdi Liszt Mascagni en Puccini. Gigli dip nog steeds over een groo' volume blijkt te beschikken, gal het geestdriftige publiek ver ser i'lience toegiften uit zijn uitge breide c perareyertoire, o.a. Aria's uit Martha Rigolefto Paljas, La Mattinata en de Schlager uit een van zijn bek°ade films „Mama' Aan het slot van de voorstelling ontving Gigli van veie bewonde raars bloemstukken. sumptie gebracht, aar. onder- en kar nemelk 179 millioen (05 miliicen) kg. en aan room ruim 8 millioen kg. ;egen bijna 8 millioen kg. vorig jaar. In 1951 is 83 S millioen kg. boter bereid (93.2 miiïio'en kg. in 1950), 71 y, (60.2) miliicen kg. volvette kaas 47 '44.7) millioen kg 40 plus kaas, 1.6 miiioen kg. 20 plus kaas. Vcorts werd in 1951 109.9 (99.6) mil lioen kg. gesuikerde \olle geconden seerde melk vei-vaardigd 52 (58.3) millioen kg. ongesuikerde volle ge- condenceerde melk 17.1 (1-12) mil lioen kg. volle en magere melkpoe- denseerde melx en 37.2 (42.71 mil lioen kg volle en magere mekpoe- der en gewone zuur-caseïne. Een onderzoek van de Rijksre cherche heeft verschillende onregel matigheden in Eindhoven aan het licht gebracht. Gebleken is dat een klerk stukken van overtuiging waar onder twee jachtgeweren, die op het Autobus ontplofte Chauffeur stak een sigaret op Nabij Pueble in Mexico zijn 41 mensen, waarbij drie kinderen, le vend verbrand toen een autobus, waarin zij reden, in brand vloog en explodeerde. Zes passagiers slaagden er in uit de brandende bus te ont snappen en moesten met ernstige brandwonden in een ziekenhuis wor den opgenomen. De bus was vol arbeiders, terwijl ook op het dak nog mensen meere den. Voorts werden twee grote vaten benzine vervoerd, waarvan er ««n waarschijnlijk gelekt heeft Eén der overlevencen vertelde, dat het ongeluk gebeurde toen de chauffeur een sigaret opstak en een brandende lucifer in de nabijheid van het lekkende bemzinevat op de vloer wierp. De benzine vatte ogenblikke lijk vlam. De chauffeur sprong uit de rijden de bus, die tegen een boom reed en vervolgens in een sloot terecht kwam waar de benzinevaten ontploften. De chauffeur is nog steeds voort vluchtig. De kwaliteit, van de z.g. gestan daardiseerde melk laat in de steden vaak veel te wei-sen over zo zeggen kantongerecht waren opgeborgen, verscheidene Eerste Kamededen in heeft verkocht. Enkele andere be- het vou":opig /ersJag over de begro- ambten hebben opgeslagen levens- tn;g 1952 van Landbouw, Visserij en middelen gestolen. Dit was moge lijk vervolgt de „Volkskr." door knoeierijen in de administratie Tegen de hoofddader zal een straf rechtelijke vervolging worden in gesteld. Reeds vorig jaai Juni is een klerk in verzekerde bewaring ge steld. Hij is inmiddels losgelaten en geschorst. Het onderzoek dat nog loopt, heeft thans echter nieuwe on regelmatigheden aan het licht ge bracht. Voedselvoorziening. Wanneer de mi nister nog geen verhoging van het velgehalte der consumptiemelk wil invoeren omdat zi de prys dan te noog zou worden en hei verbruik zou dalen, wordt hem het volgen VcV een +ussenweg aanbevolen, door naast de gestandaardiseerde melk me» 2 V? pet. vet tegen dt vastgestel de prijs volle nu-lk en/of melk met 3 pet. vet tegen hogere prijs ter be schikking te strtJJen. Benauwde rit op de treeplank Beurzen en voorschotten RUIM 4 MILLIOEN Een jongeman die Zaterdagmor gen met d»> trein van tien voor acht uit Amsteidam naar Utrecht wilde reizen, heeft bet eerste üed van deze rit onder eingszins benauwde om standigheden moeten afleggen. Hij was op het Amstelstation na melijk op de reeds rijdende trein gespro rgen verhaalt „Trouw" doch trof toen juist een coupé waar van de dc'.i niet open wilde Staan de op de treeplank en zijn hand krampachtig otn de deurknop ge klemd, wist hij zich hoewel met moeite, staande te houden Hij kon zich Houston met de wetenrchap dat het een stoptrein was, zodat het geen uren kon duren voor de trein tot stilstino zou komen. Maar in een dergelijke situatie schijnen ook minuten ein leloos lang Ook de rpizigers die de jongeman voor net raam zagen staan, konden niet dadelijk hu.p bieden, omdat het slot van de binnenzijde uit evenmin te openen viel Zij waarschuwden echter de hoofdcónduct^ui, die de trein tot stilstand liet bre ngen Daar mede was de redding nabij, doch ook de ambtenaar, die pi ocei*.- verbaal opmaak.e wegens hel feit dat de Gemeentelijke nylonkousen Wegens aanstoot-gevende putjes voornaamste werk van de auteur is bijeengebracht. Gedurende dc jaren van zijn lan ge leven heeft hij met aandacht onze studerenden, letterkunde gevolgd. In elke nieuwe generatie zag hij een voortzetting van het werk der Tachtigers, ongeacht de onderlinge verschillen en het feit, dat de aanhangers der verschillende richtingen zich daarvan zelf misschien niét eens bewust waren. De Amsterdamse gemeentelijke universiteit verleende hem in 1935 het ere-doctoraat in de Nederlandse letteren. De overledene was ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw, com mandeur in de Orde van Oranje-Nas- sau, groot-officier in de Leopolds orde, commandeur in de Kroonorde van België. In 's-Graveland loopt thans een dame rond met gemeentelijke ny lon-kousen verhaalt „Trouw". Zij had cij het gemeentebestuur een klacht ingediend over re toestand waarin de vele afwateringsputjes van de trottcirs verkeren. Zó ge- In het lopende studiejaar heeft het vaarlijk zijn die putjes, schreef de ministerie van onderwijs, kunsten dame, dat ik er een paar nyionkou- en wetenschappen voor een totaal sen aan heb verspeeld. De leden var van 3.6/5.120 aan stud'beurzen en de gemeenteraad waren net in dit renteloze voorschotten toegekend, j speciale geval eens met elkaar: het Hierbij zijn in totaal betrokken 9.135 j slachtoffer moest geholpen worden! En dus voteerde de Raad een bedrag Voor het hoger onderwijs werd van 7 45 zijnde ue prijs van een uitgekeerd 2.272.45 (voorschot) en goed soort nylons zoals na grondige ƒ117.200 (beurzen). Het grootste be- informatie was gebleken. DE 20.000 ER UIT. In de 515de Staatsloterij eerste klas, eerste lijst, is een prijs van ƒ20.000 gevallen op lot no. 6497. drag voor beurzen werd aan de on derwijzers-opleiding besteed, name lijk 398.465. Voor het komende studiejaar is ruim ƒ4.000.000 beschikbaar gesteld Voor dit geld mocht de dame een paar nieuwe nylons kopen. De vertegenwoordiger van „Ge meentebelangen' in de Raad was er als de kippen bij om B, en liV te ad- voor beurzen en renteloze voorschot-1 viseren nu meteen maar een flinke ten, aan studerenden, die zich daar-1 voorraad nylom tegen gic«sierprij- toe voor 1 Februari 1952 bij het mi- zen in te slaan Dat scheelde nog nisterie van onaerwijs. kunsten en wat in de prijs meende hij. Want wetenschappen moeten aanmelden. DRIELING TE EINDHOVEN. Zaterdagnacht is te Eindhoven in het St Josephziekenhuis een drie ling geboren 2 meisjes en een jon gen, Monique. Marion en Anton. De moeder mevr, Dassenvan den Heu vel en de kinderen maken het goed. het zou best kunnen gebeuren, dat, zolang de puijes niet verbeterd wa ren, zakelijke ïrwoonsters uit deze omstandigheid een slaatje zouden slaan. Niat iedereen draagt tenslotte nylons van 7.45 Maar... goed beschouwd zou een grondige reparatie van de putjes misschien, voorc.eliger voor de ge meente zijn.... jongeman op een rijdende trein ge sprongen was. De trem had tien minuten vertra ging. Bij onderzoek bleek tussen de slee van de deuren ^en steentje te zijn geraaxr., welke het openen onmo gelijk maakte. Auto in een sloot Doordat een hond de weg overstak, is de auto, bestuurd door de gepen- sionneerde politieagent K. de Boer uit Wormer Zondagmiddag even bui ten de bebouwde kom van de ge meente Jisp van de weg gegleden en zijdelings in de langs de weg lopende sloot geraakt. De bestuurder kon zich door het openen van een portier in veiligheid stellen, maar zijn 59-jarige echtgenote gelukte dit niet. De auto lag gedeeltelijk onder water. Voorbijgangers slaagden er tenslot te in de vrouw uit haar benarde po sitie te bevrijden. Zij bleek echter inmiddels te zijn overleden. ALPHEN AAN DEN RIJN Dansverbod Avifauna vindt weinig sympathie De heer v. d. Brink, directeur van het vogelpark Avifauna, heeft tal rijke sympathiebetuigingen ontvan gen, waarin wordt geprotesteerd te- gen het door de gemeente»*aac uit gevaardigde dansverbod. Met da steun van de plaatselijke middenstand en mdustrit het minis terie van Economische Zaken en de A.N V V. 2aJ de neer v d Brink zich tot de Ged Stalen van Zuid-Holland wenden met het verzoek het besluit van ae gemeenteraad te verwerpen. De hear v. d. Pr;nk was voorts van mening, dat er in ons land nog vol doende plaats°n zijn. waar men op Zondag wel map dansen. SELECTIEWEDSTRIJD E.H.B.O. KPvINC GOUDA in Alphen a. h. Rijn is de le selec tiewedstrijd van a? kring Gouda van de E.H.B.O. gehouden. Voor de aan vang in hotel Centraal sprak de voorz.. de heer J. v. Brummen een welkomstwoord. De jjry werd gevormd door de doktoren S. Beijen, Bodegraven; L. E Loth, Woubrugge; A. Montagne, Gouda, W. Nout, Nieuwveen; A. Quartel, Ter Aar; A. Schreuder, Zwarr.erdam en W. van der Wind, Aarlanderveen. In totaal namen aan deze 1ste se lectie-wedstrijd deel 15 ploegen, el ke ploeg bestaande uit drie E.H.B. O'ers(sters) waarvan 1 als,comman- dant(e) optrad Na aflooj. van de wedstrijd gaf dokter Montagne uit Gouda, als voorzittei der jury, een uiteenzet ting van de nie' gemakkelijke onge- valsopgaaf en wees op de zwakke plekken hij de behandeling en ver zorging van de patiënten, waarvoor jongelui uit de Martha-Stichting fungeerden. De uitslag is als Volgt* Oudewater 1 386 p., leider 31 p., Ter Aar I 367 p., leider 39 p., Gouda I, 36u p:., leid ster 30 p., Boskoop i 327 p., leider 30 p., Ter Aar II 322 p., leider 25 p., Aai ión der veen 3C'. p., leidster 33 p., Nieuwkoop 266 p., leider 24 p., Cudewater II 249 d., leider 33 p., Wad dinxveen I 233 p., leider 25 p., Gouda II, 222 p., leiden 28 p., Waudinxveen IJ 222 p., leider 27 p., Boskoop II 155 p., leider 24 p., Woubrugge i 132 In de nacht van 21 op 22 Januari is te Valkenburg in een juweliers winkel van de heer Smeets aan de Grote Straat een inbraak gepleegd door het inslaan van een etalage ruit, waarschijnlijk met een zware sleutel. Hoewel een stuk of acht hor loges door de dief (ven) vóór de win kel waren verloren, vermiste de heer Smeets toch nog 17 horloges ter geza menlijke waarde van ongeveer 800. De dief-inbreker is, volgens verkla ringen van enkele in de buurt wo- nend^ personen, met een auto ontko men. Naar wij thans vernemen is het de Rijkspolitie van Valkenburg, na P-» leidster 17 p., Woubrugge II een intensief onderzoek, in de nacht P-> leidster 21 p van Vrijdag op Zaterdag gelukt twee Totaal te behalen punten per ploeg personen aan te houden, die als ver- 500. Door de leider 50 punten, moedelijke daders van de hiervoor- ■femelde brutale inbraak konden worden aangemerkt. Jiaite GOLF De verbeterde en verbrede weg door Goes, onderdeel van de rijks weg Bergen op Zoom-Middelburg, zal Woensdag voor het verkeer wor den opengesteld. Voor het langzame verkeer zijn er parallelwegen. Burgemeester O Dea van Syd ney heeft Zaterdag een bezoek ge bracht aan Rotterdam. He* pro gramma bestonc uit een ontvangst ten stadhuize een tocht dooi de ha vens en een bezoek aan hef Bouw centrum. Gisteren was de heei O Dea te Nijmegen, waar hij een krans leg de op het graf van sergeant-vlieger G. A Cope van dc Australische luchtmacht. AARLANDERVEEN Bonte avond. Zondagavond gaf de pl. afd. der K.A.J en L.T.J. een geslaagde avond met toneel, mu ziek en zang in de zaal van de heer W. v. d Berg. In zijn openingswoord dankte de heer C. v Egmond (voor zitter LTJ) de heren Joh Poelwyk L. Aartman voor de hulp bij hun optreden. Niettegenstaande het slechte weei en de slechte we gen was dc zaal tot in a le hoeken gevuld. De K.A.J speelde vier korte toneelstukjes ,Lucy" „De Model- ccmmandant", „Koek Koek" en „Sol- datenstreken", wetke stukjes bij het publiek in de smaal vielen. De L. TJ speelde twee stukjes „De on - plof bare Bruidegom" en „De Pro fessor". Ook z(' hadden sue "es. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door hef LTJ-muziekgezels-hap de Brio's en werd na elk ontreden met een hartelijk apo'aus beloond. BOSKOOP Vernielzucht. Nadat enige tijd geen klachten over vernieling warerj binnengekomen, komen thans weer regelmatig berichten binnen over vandalisme. Zo heeft de afgelopen week het rasterwerk van het nieuw aangelegde parkje nabij het station het danig moeten ontgelden, terwijl ook aan een gebouw een schade is aangebracht, die de eigenaar op pl.m. 40.onkosten kwam te staan. Door de polite wordt een nauwgezet on derzoek ingesteld. Gehuwd: J. C. Vermeulen en A. Susan. Ondertrouwd: C. Hummeling en M. W. Belt; C. A. de Groot en J. C. Koster. HAZERSWOUDE (H. R.) In de Rijn verdronken Zaterdagavond om ongeveer 11 uur heeft er een noodlottig ongeval plaats gehad, waarbij de heer B. P. Boers om het leven is gekomen. De heer Boers begaf zich op ge noemde tijd huiswaarts langs het Jaagpad aan de Rijn. Door de glad heid vanwege de sneeuwval is hij in de Rijn gevallen' en verdronken. De heer Boers, die 46 jaar oud was en 9 kinderen had, bekleedde vele functies op sociaal en parochieel ge bied. Hij was penn. van het paro chieel zangkoor, oprichter en be stuurslid van de commissie voor het jeugdwerk en het jeugdhuis, voorz. en oprichter van de toneelver. „St. Michaël" en penn. van de afd. Al phen e.o. van de bond van kath. bouwpatroons. De thans overledene was eigenaar vani het meer dan hon derd jaar bestaande aannemersbe drijf Wed. P. C. Boers. De begrafenis heeft Woensdag plaats. ROELOFARENDSVEEN Ingebruikneming nieuwe Boeren leenbank. Naar wij vernemen heeft Dinsdag 29 Januari 's namid dags te 3 uur de officiële ingebruik- Geboren: Jan W. z. van J. W. Moen en A. v. d. Leede; Cornelia P. M. d. van A. W. Groenendijk en G. J. van Klaren; Cornelus z. van Cornel us Pont en Maatje van Maasdam; Ru- dolf z van T. Hagen en K. v. d. Hoek Roelof z. van H. Hesseling en J- Zoutoon; Martha L. d. van Laurens W. v. d. Laarse en C. de Leeuw; Ant- je P. d. van N. Beitschat en P. C. M- Meerlo; Arie z. van H. Domburg en A. Sampimon; Carla R. d. van Her manus Keijzer en C. J. M. Wink; Pe troneüa M. d van G. v. Wijk en M. neming plaats van het gereedgekomen van Diemen. Overleden: M. Morbus 80 j. wed. v. J Haasbeek. Ondertrouwd J. Kooi 24 jaar en J. Voskuilen 23 jaar; M. J. v. Kampen 30 jaar en A. M. Th. de Goede 24 j. G. Gerritsen 29 jaar en K. Zwijnen- burg 22 jaar Getrouwd: A. Simmerman 26 jaar en Johanna M. Paling 22 joar; G. Rijk G. Stigter 28 jaar en C. J. van Vegten 24 jaar; Th. J. Duivenvoorden 27 jaar en A. H. A. Bunnik 25 jaar; H Öppelaar 34 jaar en N. A. v. Varik 26 jaar. nieuwe gebouw der Boerenleenbank. Jaarvergadering „Voorzorg". De ziekenverzekering „Voorzorg" kwam in de Pancratiuszaal in jaarvergade ring bijeen. Uit de jaarverslagen van penn. en secr. bleek, dat 51 leden in 1951 een uitkering genoten tot een totaal bedrag van 792.—. Het kapi taal is thans groot f 8.547.34. Aan ren te werd geboekt ƒ238.11. terwijl aan winst een bedrag groot 238.96 werd verkregen. Het ledental is thar.s 254 jongere en 361 oudere leden met een totaal van 615.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2