Nederl. Kath. Sportbond 1 79 1 89 1 6 6 5 1.29 98 8 3 VAN MOOPSEL Opruiming .20 Bisdom Haarlem Rhythmische Gymnastiekwedstrijden .98 .78 .95 .48 .90 .98 VRIJDAG 18 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 HILLEGOM 25 jaar pluimvee gefokt. In Flo ra werd een feestvergadering gehou den ter herdenking van het 25-jarig bestaan van ..Streven tot Verbete ring". De zaal was vol. Voorzitter A. Vastenouw wekte bijzonder de jonge" ren op, deze nuttige vereniging te steunen. Spr. voorz. vanaf de oprichting betreurde het, dat de secr., de heer Frijlik, mede-oprichter en grote stuwkracht door ziekte niet aanwezig kon zijn. Nadat de Hillegomse Har monie een paar nummers had ge speeld kwam het Kleinkunstensem- ble Kees Stet het programma verder verzorgen onder het motto „Voor elk wat wils" werd een non-stop-cabaret- programnva gegeven. LEIDSCHENDAM Tweede lustrum Herencongrega tie. Zondag a.s. wordt op bijzon dere wijze herdacht, dat 10 jaar gele den de Mariacoiigregatie voor de he ren werd opgericht door de toenma lige kapelaan Niekerk. De herdenking van dit feit heeft des morgens plaats met een plechtige Hoogmis waaron der de oprichter van de congregatie de feestpredicatie zal houden. Des avonds heeft de, viering buitenkerke lijk plaats in het parochiehuis.. Voor de pauze zullen dan enige kerkelijke liederen gezongen worden, waarna kapelaan Raadschelders, de vroegere directeur van de congregatie, de feestrede zal houden. Na de pauze wordt onder leiding van Henk Zou tendijk een blijspel opgevoerd n.l. „Hoe Peerke de duivel te slim af was." Op plechtige wijze zal aan het be stuur een nieuw vaandel worden aangeboden. Vrouwengilde. In de gister avond gehouden jaarvergadering van de Vrouwenbeweging Het Gil de, heeft het tweede Kamerlid mej. A. H. Nolte een uiteenzetting .gege ven van het begrip staatkunde en van de richting, welke de katholieken in de staatkunde moeten gaan. Uit de bespreking bleek voldoende dat de resultaten niet steeds tot tevreden heid stemmen. Daarom gaf spr de raad meer belangstelling te gaan to nen voor het werk van onze voor mannen en vrouwen. Verder wekte spr. op door gezamenlijke actie te bewerken, dat in de volksvertegen woordiging meerdere vrouwelijke le den kunnen zitting nemen. Op de 100 Tweede Kamerleden zijn slechts 7 vrouwen waarvan er slechts 2 be horen tot de K.V.P. Het Centrum van de Ned. Kath. Vrouwenbewe ging heeft inmiddels een zevental da mes als candidaat voor de Tweede Kamer naar voren gebracht. De voorzitster Mevr. A. Kraayvanger- Buskens dankte onder applaus van de vele aanwezigen de spreekster voor haar rede. Daarna werden enige huishoudelijke zaken afgedaan, de jaarverslagen bleek dat Het Gil de reeds een ledental heeft van 221, terwijl er een batig saldo an kas is. De aftredende bestuursleden, de da mes Hendriks en van Zeeland wer den herkozen. Kapelaan A. v. d. Voort sprak als geestelijk adviseur het slotwoord. Ondertrouwd: H. B. Duivenvoorde te Voorschoten en Chr. M. Dissel- dorp; J. G. J. van den Boom en A. G. van der Lubbe; D. G. van Bom mel en J. M. van der Lubbe; F. J. van der Meer en A. Mathlener. Overleden: Johannes David Gop- pel 78 jr echtg. van E. Blazer. IISSE RAADSAGENDA. Belangrijk woningbouwplan voor jonge paren. De Raad van Lisse komt in verga dering bijeen op Maandag a.s. des avonds om 8 uur. De agenda ver meldt o.a.: Voorstel tot verbetering van de Delfweg; regeling van de ex ploitatie-vergoeding van het buiten gewoon lager onderwijs over 1951 en 1952; bespreking woningbouwplan; verbetering van de bocht in de von Bönninghausenlaan; het aangaan van een geldlening; het verlenen van een crediet voor betere huisvesting dienst Openbare Werken; het aangaan van een regeling met de voormalige pach ter van de verkoop van consumpties in het sportpark. Nu de gemeente Noordwijker- hout op zeer korte termijn over zal gaan om de Delfweg te reconstrueren en op 6 meter breedte te brengen achten B. en W. zich verplicht om bij de raad een voorstel te doen, om eveneens tot verbetering van deze weg over te gaan, voor zover deze in de gemeente ligt. Deze verbetering en verbreding zal vrijwel geheel plaats hebben op grond, welke reeds eigendom der gemeente is en slechts een klein stukje grond is benodigd van het perceel van mevr. van Wa- veren-van der Mark c.s., thans be woond door de heer van Graven, waarvoor een besluit in de vergade ring zal kunnen worden genomen. In de kosten van deze verbreding zal de provincie een bijdrage verlenen van 3.000.per km. uit het tertiaire we genfonds. De financiering van de woning bouw is een moeilijk probleem. Er is nog een bescheiden bedrag beschik baar voor nieuwe woningbouw, ter wijl verwacht mag worden, dat de burgerzin-lening een som van ruim 150.000.zal opleveren en B. en W. van mening zijn, dat ook nog uit andere bronnen kan worden geput voor dit doel. Reeds eerder heeft het college van B. en W. er op gewezen, dat hun streven er op is gericht om een wo ningbouwplan voor duplex-bouw te gaan uitvoeren an wel zo mogelijk een plan voor het bouwen van 40 woning-eenheden, zodat 80 jongge huwden of paren, die in het huwelijk wensen te treden, aan woonruimte zouden kunnen worden geholpen. Indien het plan de instemming van de raad zal hebben, zou de bouw kun nen worden overgelaten aan de wo ningbouwvereniging „Volksbelang". Het ligt in de bedoeling, evenwel on der voorbehoud, dat de nodige me dewerking van de bevoegde instan ties kan worden verkregen, 16 a 17 woningen te bouwen aan de Irene- straat en het restant aan beide zijden van de Broekweg, aansluitend aan de bestaande bebouwing nabij de Ka naalstraat. Bij de aanwijzing van de bewoners zal er van worden uitgegaan, dat 2/3 van de huizen wordt toegewezen aan ongehuwde of jonggehuwde leden van de woningbouwvereniging in volgorde van de ledenlijst, terwijl de overige huizen uiteraard met be perking van de rijksvoorkeurswonin gen en huizen voor gerepatrieerden zullen kunnen worden toebedeeld aan door het college aan te wijzen ongehuwden of jonggehuwden uit de overige ingezetenen. De kantoorruimte van openbare werken is nu de technische en ad ministratieve dienst van openbare werken is uitgebreid onvoldoende. Reeds hebben B. en W. uitgezien naar een mogelijkheid om andere kan toorruimte te vinden, doch de kosten hiervan zijn te hoog. In verband hier mede stellen B. en W. voor om de bovenverdieping van het gemeente huis enigermate te verbouwen, zodat een grotere kantoorruimte wordt ver kregen. Theorie en Praktijk. De 74e ver gadering van „Theorie en Praktijk" werd gehouden in café-restaurant „de Nachtegaal". De voorz., de heer Gehrels, verwel komde de heer J. P. Strijbos, die deze avond zou komen spreken, alsmede de directeur der school, ir. Vlag. Hij deelde mede, dat op Donderdag 14 Febr. 1952 een excursie zal worden gehouden naar het hoofdkantoor van de P.D. De heer J. P. Strijbos sprak hierna over het onderwerp „Onbekend Span je en zwerftochten door Andalusië", dat de aanwezigen zeer boeiden. NOORD WIJK Postduivenver. „Steeds Sneller". Op de laatste avond van de ge houden hokkenshow kwam de vol gende uitslag uit de bus: beste oude doffer, een ï-oodbonte, van W. Haze- noot, beste oude duivin, een blauw- kras, van Gebr. Passchier, beste jonge doffer, een zwartkras, Gebr. Passchier en de beste jonge duivin, een bonte, van J. Aanhane. Beste duif van de gehele show een oude blauwkras duivin van Gebr. Pas schier. De winnaars ontvingen ieder een doos sigaren. De eindstand der eerste 10 luidt dan als volgt: 1 Gebr. v. d. Poel 802 pnt; 2. W. Hazenoot 801M pnt; 3. P. J. Klein 800H Pnt; 4. J. Aanhane 800)4 pnt; 5. D. Klin kenberg 800 pnt; 6. C. v. d. Berg 798J4 pnt; 8. Hoek en do Vries 796J4 pnt; 9. Gebr Passchier 795pnt; 10. J. Plug 795)4 pnt. De eerste drie prijswinnaars ontvingen ieder een taart. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewon nen door: D. A. Lüschen 99 pt. Ie klasse; L. Wassing 99 pt. 2e klasse; L. Meyer 95 pt. 3e klasse. Van de dames behaalde mej. N. v. Oosten met 90 het hoogst aantal punten. De Sportvisser. Het snoeksei- zoen is niet zo best, maar niettemin wordt er in de wedstrijden van de Sportvisser verwoed gestreden. De stand is momenteel: 1. J. de Haas 12 p. 250 gr.; 2 J. Vogelaar 12 p. 230 gr.; 3. M. Barendse 7 p. 70 gr.; 4. M. Th. v Werkhoven 6 p. 250 gr.; 5. J. Passchier 5 p. 410 gr.; 6 G. H. Groe- newoud 5 p. 300 gr.; 7. H. v. Oosten 5 p. 220 gr.; 8. A. van Schie 4 p. 400 gr.; 9 C. P. v. Werkhoven 4 p. 335 gr.; 10. A. Diemei 4 p. 300 gr.; 11. G. Grimbergen 4 p. 250 gr.; 12. J. de Groot 4 p. 220 gr.; 13. Th. v. Werk hoven 4 p 150 gr.; 14. A. de Winter 4 p. 60 gr.; 15. G. W. Steenvoorden 4 p.: 16. P. v. d. Put 3 d. 250 gr.; 17 J. Steenvoorden 3 p. 200 gr.; 18. J. Groenewoud 3 p. 150 gr.; 19. J. C. Kortekaas 3 p. NOORDWIJKERHOUT KAV. In de zaal van café „De Zwaan" hield de KAV een leden bijeenkomst. In haar openingswoord deelde de voorzitster mede dat leden van de KAV in de gelegenheid ge steld worden lakens en slopen in bruikleen van de vereniging te ont vangen bij een geboorte. In de vo rige vergadering was gesproken over het oprichten van een weduwenfonds ten einde bij sterfgeval van het hoofd van het gezin een uitkering te ver strekken. Plaatselijk zou dit op fi nanciële bezwaren stuiten. De verga dering besloot derhalve tot het lan delijk fonds toe te treden. Vervol gens behandelde d,e voorzitster de 3e les opvoedkunde, waarna gezellig sa menzijn. „Melodia". Het accordeonorkest „Melodia" o.l.v. A. Westgeest uit Noordwijk gaf Donderdagavond voor een stampvolle zaal een goed ge slaagde uitvoering. Begonnen werd door het orkest met de bekende ope ningsmars, zodat de stemming er al gauw in zat. Hierna volgde een klas siek stuk en nog een mars „Onder de dubbele adelaar", waarna men eindigde met een feest-ouverture i.v.m. het le lustrum van „Melodia". Cor Verlaan gaf een pracht nummer ten beste en oogstte dankbaar ap plaus. Arie Westgeest trad als ge woonlijk op als humorist en snel dichter. Amarco vertoonde zijn toverkun sten en de jodelende zusjes zongen dat het een lieve lust was. De jong- sten van het orkest, Gerda Caspers en Chris van der Meer, vormden een aardig duo. Ook de beide doch tertjes van de directeur speelden een stukje op de piano. Na de pauze kreeg het publiek dol komische schetsen te zien. Wederom trad het orkest op o.a. met „Verdi's herinne ringen". Arie Westgeest gaf een paar mooie stukken muziek op „de fles sen." Van de finale was veel werk gemaakt. VOORSCHOTEN Ver. postzegelverzamelaars. In het clublokaal vergaderden de post zegelverzamelaars en uit hun op komst bleek, dat er voor deze lief hebberij veel belangstelling bestaat. De jeugd heeft o.l.v. de ouderen reeds aardige verzamelingen aange legd. Er werd besloten een adspiran- tenafdeling op te richten voor jon gens en meisjes van 14 tot 18 jaar. VOORHOUT Voor het diploma typen slaagde te Haarlem de heer L. v. d. Lans H.z. WARMOND Raadsvergadering. De raad van Warmond komt Maandag a.s. in openbare vergadering bijeen. Be handeld zullen o.m. worden: Voor stel van B. en W. tot wijziging van het Toelagebesluit 1951. Het verle nen van een bijdrage aan de woning stichting „Warmunda" tot dekking van het tekort der stiching over het expolitatiejaar 1949/1950. Hernieuw de vaststelling der regeling van dc vergoeding voor het gebruik van het gemeent. gymnastieklokaal. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een obligatielening voor de financie ring van de woningbouw (Burgerzin lening)). Beschikbaarstelling van gelden voor de inridhting van de nieuwe R.K. school voor meisjes. Bespreking uitkering uit het ge meentefonds over de jaren 1050 en 1951. Groene Kruis. Tengevolge van de aansluiting van de Warmondse Wijkverpleging bij het Groene Kruis „Sassenheim en Omstreken" zal in dc eerst volgende vergadering van het Groene Kruis worden voorge steld over te gaan tot opheffing van de Warm. Wijkverpl., daar de taak der vereniging wordt overgenomen door het Wit Gele Kruis en het Groene Kruis. Oplichter aangehouden. Op ver zoek van de commissaris van poli tie te Wassenaar werd in Den Haag aangehouden de chauffeur ter S„ die zich in Wassenaar had schuldig ge maakt aan oplichting. Van twee rij wielhandelaren had hij resp. een actetas en een fiets meegenomen. Ter S. gaf de feiten toe en de Was- senaarso recherche slaagde er in de beide voorwerpen op te sporen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Jan. Vee. 4 Fokstie ren, 5 Slachtstieren, 35 Kalf- en Melk koeien ƒ6751000.handel stroef; 178 Varekoeien e.a. 480780.han del stroef; 110 Vette Koeien ƒ700 1020.per k.g. schoon gew. 22.80, handel stroef; 20 Vaarzen ƒ525— 825, handel stroef; 20 Vaarzen 525 550, handel stroef; 16 Graskalveren 190350.handel stroef; 6 Vette kalveren; 87 Nuchtere slacht- en fok- kalveren 4065.handel vlot; 506 Vette schapen 95145.handel vlug; 500 Vette lammeren 85135, handel vlug; 13 Zeugen; 181 Schram men ƒ55—100.handel traag; 232 Biggen 3050.handel traag; 12 Bokken en geiten 1530, handel mat. Totaal 1923 stuks. Kaas. Goudse kaas exti'a kw. ƒ241 38 partijen; Goudse ka^s lc srt. J 231236.idem 2c srt. ƒ227 230.per 100 kg. Leidse kaas 1 par tij. Handel lui. Ondertrouwd: JAN BOSLAND en PLOON STIJNMAN Huwelijksvoltrekking op Woensdag 6 Febr. a.s. te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Hadrianus te Langeraar. Ter Aar, 17 Jan. 1952. Receptie: ondag 20 Jan. van 3 tot 4 uur Langeraar - seweg 254; Zondag 27 Jan. van 3 tot 4 uur, W. Ka- naaleweg 51. 1512 Toekomstig adres. W. Kanaalweg 65. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, nog voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde Echtgenoot en zorgza me Vader. Behuwdzoon. Broeder en Behuwd- broeder de Heer PETRUS JOHANNES HARTWIJK in de ouderdom van 51 iaar. Mevr. M. HARTWIJK KOMLóS en kinderen. Leiden, 16 Jan. 1952. Hoogewoerd 163A. Algemene kennisgeving De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Maandag 21 Januari a.s. in de Par. Kerk van de H. Petrus, de gelezen H.H. Missen te 7.30 en 8 uur, de ge zongen Requiem te 8.30 uur, waarna de begra fenis te 10 uur op het R. K. Kerkhof aan de ''ijlpoort. Rozenkransbidden Vrij dag. en Zaterdagavond te 7.30 uur in de Rouw kapel van het St. Elisa- beth-ziekenhuis en Zon dagavond na het Lof in de Kerk H. Petrus. Bezoekuren St. Elisa- beth-ziekenhuis van 911. 34 en van 68 uur. 1522 Speciale Aanbieding Heren Polshorloges 1.52.50 17 st. Ankers, Waterdicht. Schokvrij, Anti-Magnetic, Ruime keuze in Dames-, Heren Polshorloges en Pen dules. Gouden Verlovings ringen, Dames- en Heren- ringen. Op het graveren kan gewacht worden. .,De Goedkopere Zaak" maar betere waar. Goud - Zilver - Uurwerken S. v. d. WATER Haarlemmerdtraat 185, Tel. 24469 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante op taling. met knotsen, ballen en zonder gereedschap op ZONDAG 20 JAN. In de STADSGEHOORZAAL Opening der zaal 1 uur Aanvang 1 30 u. - Kaarten a d. zaal A I. 1 Wij lokken V niet met goedkope prijzen waarvan de kwaliteiten V tegenvallen Iedere speciale aanbieding door ons geannonceerd is het kopen dubbel waard Wij, als NEDERLANDS grootste Stukgoed specialist STAAN DAAR VOOR IN 5000 meter GEBLOEMD Swanendons Flanel 80 breed EXTRA KOOPJE THEEDOEKEN drogen prima, gezoomd en gelust 3000 meter GESTREEPT Swanendons Flanel grote sortering Tetra LUIERS zeer zachte, grote luier, een bijzonder koopje gemaakte SLOPEN van uitstekende kwaliteit en royale maat Flanellen Nachthemden gegarneerd met aardig gebloemd flanel, van eigen atelier Pr. graslinnen LAKENS Twentse kwaliteit 150 x 240 EXTRA KOOPJE Palmbeach in licht en donker grijs, prima voor Rokjes, 130 breed 2000 meter Lingerie ZIJDE 80 breed, rose, bleu, wit Blauwe Blokdoek gezoomd en gelust grote maat COUPON GRASLINNEN voor Lakens, 180 x 250 een van de beste Twentse kwaliteiten Laken Flanel 180 breed, schitterende Twentse kwaliteit DEN HAAG HAARLEM Vrienden van St. Antonius De armste pastoor van heel het land vraagt U een gift voor het in aanbouw zijnde Anto- niuskerkje te Werken dam (B:esbosch). Pater J. A. MOESKOPS O.F.M. R. K. Pastorie Giro 262786 Woudrichem. Y Jongeman 21 jaar oud, zag zich gaarne geplaatst als vaste knecht op een tuinderij met kassen, goed bekend met dit vak onver schillig wat. P. C. Touw, Geerweg 614 Langeraar. S* Koopjes. Zaterdag op de markt bij Kloos Hoog straat r. t. o. Maartense. Pracht onderjurken 2.98. graslinnen slopen 1.69. ajourlakers 180 breed 240 lang 8 50, Theedoeken 98 cent. Herenbroeken en Herenhemden 1.93. Let op onze kwaliteiten. 1499 3? Wasmachine Hoover, 220 volt. met garantiebe wijs. d:verse koffers, hang en legkasten, uitschuifta- fels, ameublementen, stoe len ledikanten, opklap- bedden ombouwen. ma trassen keukenkast. Koopt inboedels zolderopruimin gen. Pluvm, Hogewoerd. Tel. 21266 1515 3? Woningruil. Aangebo den een woning: kamer, suite, keuken, voor en ach tertuin: boven 3 slaapka mers en zolder voor een ouderwetse woning met grote hu'ckamer. Br. onder no. 2055 bureau v. d. blad Je loopt het dorp rond en je vindt het bij van Egmond. Theedoeken 69 cent. slopen 1.69. zwart sa jet 1.65. kousen voetjes zonder naad met Nvlon 85 cent, knopen kraagjes, kant enz.. Zoeterwoude. 2? Verloren een paar zw. lederen kaphandschocnen. vermoedelijk Hoogmade. Tegen beloning terug te bezorgen bij J. Baak, Kerk straat 73. Hoogmade. 1533 3T Rijwielen. Prima Dames en Herenrijwiel, Dames- sportrijwiel en klein mo del Herenriiwiel alle in staat van nieuw. Lcvcn- daal 47, hoek Oranjeboom, straat. Leiden. 2060 2* Alt op de Mare heeft nieuw geëmailleerde he renrijwielen. Wcc-r en Wind Simplextrommelremmen 110. Engels herenri.jwiel 3 versnel, 150. heren met remnaaf 95. dames idem 120, 2 herenframes 35 per stuk. 2057 2? Vulpcnreparatie is een zaak van vertrouwen. Wij repareren onder volledige garantie binnen een dag Neemt eens proef Hal Vulpen Service. Haarlem merstraat no. 64 naast mu. ziekhandol Guldemond. Gevraagd Dagmeisje. Aanmelden Mevr. HuK .Huize Curium", t. o. R. K. Kerk, zij-ingang, Oegst- geest. 1517 Philips Radio'! 30.—. 45. 70 Koffergramo- foon 17.50, dans, zang. jaszolaten 1.25. heren- costuum maat 50 17.50. colbertjasjes 7.50. win terjassen 12.50, luidspre- kei-s piek ups, lampen, voedingen, koptelefoons enz. Inkoop, verkoop, in. ruil. G. van Vliet, Janvos- sensteog 34. 2056 3T Goedkoop serviesgoed!! Boterhambordjes, mooi achtkantig model 29 cent Porseleinen theepotten, di verse modellen 1.10 en 1.49 Platelen melkkan \Y, liter 1.10, 2 liter 1.29. Porseleinen theeser vies 9-delig 6.98 enz. enz I. V. A. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden, 2048 Wat U niet op school hebt geteerd Hoeveel automerken kont U uit Uw hoofd? Dat zijn er heel wat, in het niet? Welnu, die hebt U niet op school geleerd I Door regelmatig in dagbladen te adverteren worden de automerken alom bekend. Dit geldt voor iedere zaak, voor ieder merk, waar oordeelkundig voor wordt geadverteerd. Bedenk, wat dagbladreclame vermagI De Leidse Courant brengt de naam ER IN De MET DE GROOTSTE KOOPJES IS BIJ. Flanellen Dames- Nachthemden 5.65 Graslinnen BED-LAKENS 160 c.m. breed prima kwaliteit 5.90 Wij moeten ruimte maken voor onze nieuw collectie KARPETTEN EXTRA LAGE PRIJZEN Pracht kwaliteit. GROTE SLOPEN nu 1.79 Partü aanbieding FUntl 1,26 effen cn gestreept. Restanten Kindcr-Icdikanten NYLONS B-keus nu 2.65 KOOP VOORDELIG KOOP BIJ Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 3? Te koop 6 kg. tuinbonen zaad 1951 en 5 kg. tuinbo nenzaad 1950. J. M. Hogen- boom, Rijpwetering. 1509 3T Te koop gevraagd een gen aan Th. van Leeuwen, Melkhandel Leidseweg 72, Voorschoten. 1516 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3