Engels en Nederlands schip strandden tijdens weekend-storm in de Noordzee Waren Engelse scheepsofficieren dronken Arrestant duwde burgemeester van Woubrugge in de cel Gevestigde en vertrokken personen in en uit Leiden MAANDAG 14 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Gedurende het afgelopen weekend zijn door de storm verscheidene .sche pen in nood komen te verkeren. Het merkwaardigste geval speelde zich af vlak onder de Nederlandse kust, bij de uitmonding van de Waterweg, waar een Engels schip, geladen met kolen voor Italië op een tot nu toe onverklaarbare wijze aan de grond liep. Zaterdagavond omstreeks zes uur vertrok het Engelse s.s. „Radmar" uit Rotterdam, met aan boord 37 opva renden, waaronder 4 Nederlanders. Toen hot schip open zee bereikte, bemerkte de seinpost Hoek van Hol land, dat het schip een verkeerde koers hield en Zuid voer, hoewel de koers Noord West lag. Ondanks het voortdurend seinen van de post, om koers te wijzigen, handhaafde de „Radmar" zijn richting met het ge volg, dat het schip om kwart over tien op de zandplaat „Maasvlakte" liep en dwars in de golven kwam te liggen. Reddingboten konden weinig uitrichten. Onmiddellijk voeren reddingboten uit, o.m. de sleper „Blankenburg". Bij het schip aangekomen, bleek er aan boord iets niet helemaal in orde te zijn. Tijdens het aanbrengen van een lijn door de „Blankenburg" werd aan boord van de „Radmar" zo ongeluk kig gehaspeld, dat de kabel in de schroef van de sleper terecht kwam, die hierdoor gedwongen was haar po gingen te staken en naar Rotterdam teruggesleept moest worden voor re paratie. Andere slepers voeren uit en gister werd een nieuwe poging ondernomen, om de Engelsman vlot te krijgen. Ook deze mocht geen resultaat boeken. Schepelingen verhalen Inmiddels waren Zondagnacht 3 Nederlandse schepelingen, die dit te kennen hadden gegeven, door de reddingboot „President Jan Leis" van boord gehaald en naar Rotterdam ge bracht. Daar verhaalden zij aan po litie en pers, dat aan boord zeer vreemde toestanden heersten. De scheepsofficieren zouden dronken zijn, niemand zou zijn plaats in de sloepen kennen en voor de 37 opva renden waren maar 2 zwemvesten aanwezig, waarvan 1 nog onvolledig. Uiteraard heeft de politie met zeer grote reserve van deze verhalen ken nis genomen. Alhoewel de gehele stranding iets zonderlings heeft, wijst zij er op, dat er voor de Nederlanders op dat moment geen enkele nood zaak was, om van boord te gaan, daar het schip zich niet in direct gevaar bevond. Inmiddels heeft het schip echter veel te lijden van de zware golfslag. Het maakt licht slagzij, de brug ia beschadigd en enkele ruimen maken water. Vandaag zal een nieu we poging ondernomen worden, om het schip vlot te krijgen. Mocht deze niet gelukken, dan zal men gedwon gen zijn, een gedeelte van de lading te lossen. Heden nog niet vlot. De sleepboten, die het ss „Radmar" zouden vlot trekken, konden van nacht niet uitvaren wegens de storm die woedde. De storm is inmiddels gaan liggen, rr/aar het wachten is nu weer op hoog water. Een volgende poging kan in verband hiermede eerst omstreeks half vijf vanmiddag wor den genomen Nederlander strandde voor Belgische kust. Een meer normale stranding met vlottere afloop, had plaats voor de Belgische kust, tien mijl ten Westen van Oostende. De Nederlandse vissersboot „Post boy" liep daar Zaterdagavond aan de grond en in het begin, zag de toe stand er niet rooskleurig uit. Het schip maakte zwaar slagzij en er werd zelfs een ogenblik van „hache lijke toestand" gesproken. Alhoewel de kapitein sleepboot- en even later zelfs reddingboot assistentie aanvroeg, verklaarde hij, dat, wanneer het schip het uithield tot de vloed opkwam, hij het wel zou klaren. Voor de zekerheid werd echter een deel der 15-kopplge bemanning van boord gebaald. De kapitein kreeg gelijk. Toen de vloed opkwam wist hij zijn schip vrij te krijgen en nadat het nog even op een andere ondiepte voer, kon hij teger middernacht sei nen, dat hij veilig water bereikt had en de reis naar de Wadden, waar het schip ter haringvangst zou gaan. ver volgde. Fransman door midden gebroken, Het 4.196 ton metende Franse stoomschip „Agen' is Zondagavond in een storm bij do Goodwin Sands aan de grond gelopen. De kustwacht van Deal (Kent) deelde heden mee, dat het schip in tweeën is gebroken. De bemanning is nog aan boord en bevindt zich niet in onmiddellijk ge vaar. De reddingboot van Walmer is in de nabijheid en wacht op hoger water om de bemanning van boord te halen. De kapitein heeft er in toegestemd het schip te verlaten. De gehele nacht heeft de beman ning op het dek bijeengeschoold ge staan, terwijl het schip door de I zware zeeën heen en weer werd ge- slingerd. Uren lang zochten de red- j dingboot van Walmer en een sleep boot uit Duinkerken naar de „Agen", omdat de verschillende per radio op geven posities met elkaar in strijd waren. Kort na de stranding gingen de lichten uit daar de electrische stroom was verbroken, zodat verder "en radiocontact meer mogelijk was. Door de onstuimigheid van de I zee kon de reddingsboot niet regel- I recht naar de „Goodwin Sands" I koersen. Vijf uur na de stranding j kwam zij bij het schip aan. Acht uur later, tegen acht uur in de morgen, I lukte het de boot pas de bemanning I van boord te halen. mentsmuziek. 14.00 Gevarieerd pro- tramma. 14.55 Gramofoonmuz. 15.30 jekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 13.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sport. 18.30 Zang en piano. 18.45 Cursus voor leken- spelers. 19.00 „Hier is vrij Europa", Vaudeville-programma. 19.30 Gra- mofoonmuziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gramofoonmuz. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er het zijne van. 20.15 „Deze weg voor het graf", hoor spel met muziek. (In de pauze: Gra mofoonmuziek). 22.45 Avondgebed en liturgische kalender, 23.00 Nieuws 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.25 —24.00 Gramofoonmuziek. Het Europese leger Compromis omtrent financiëring Volgens gewoonlijk betrouwbare Franse kringen hebben de experts voor de financiering van het begin van een Europees leger te Parijs een compromis bereikt. Het zou op de volgende punten gebaseerd 2ijn: 1. De zes ministers van financiën of defensie zullen beslissen over de financiële bijdrage van ieder land (West-Duitsland. Frankrijk, Italië en de landen van de Benelux). 2. De parlementen van de landen zullen niet meer stemmen over een nationale begroting van defensie doch over de bijdrage tot een ge meenschappelijke defensie. 3 Indien een parlement de bijdra ge niet goedkeurt zou in bepaalde gevallen de begroting van het vorige jaar voor het nieuwe jaar van kracht kunnen blijven. De ministers van buitenlandse za ken der zes mogendheden zullen aan het einde van deze maand in Parijs vergaderen, teneinde definitieve be sluiten over de aanbevelingen der deskundigen te nemen. De kwestie van de financiering van het Europe se leger is één van de belangrijkste struikelblokken bij de oprichting van genoemd leger. MOSKOU ONTEVREDEN. De Sovjet-Unie heeft bevel gege ven tot een grondige zuiverein van haar corps „waarnemers" in West- Europa, zo meent Ass. Press te we ten. Moskou is namelijk over de in lichtingen, welke zijn mensen heb ben verstrekt over de stemming in Frankrijk en West-Duitsland onte vreden. Zo had het Politburo op grond van die inlichtingen niet verwacht, dat het W.-Duitse parlement het plan- Schuman zou aanvaarden en dat West-Duitsland, ondanks zijn be hoefte aan hereniging van Duitsland internationaal toezicht zou wensen op al-Duitse verkiezingen, hetgeen is gebleken uit het feit, dat Bonn de pogingen van Oost-Duitsland om buiten de Verenigde Naties om tot een accoord te komen heeft afge wezen. Verder zouden de Russen met ont steltenis hebben ontdekt, dat de in lichtingen, die zij uit Frankrijk krij gen ook geheel onjuist zijn. doskou geloofde tot dusver namelijk, dat de Fransen zich tegen elke band met Duitsland binnen een West-Europese defensie zouden verzetten. KNOPENSOEP! Britse en Canadese soldaten in Korea zullen zowel tegen koude als honger beschut zijn, als zij de spe ciale Canadese „parka" dragen. Zij kunnen altijd de knopen van dit kledingstukken afrukken en er soep van koken. De fabrikanten zeggen, dat de knopen bestaan uit vitamine preparaten. Verdwaalde soldaten kunnen de knopen koken en er een maaltijd van maken „zo niet een heerlijke soep" Canadese soldaten hebben de knopensoep reeds gepro beerd, doch het vonnis was „afschu welijk". In het bij de watersportliefhebbers I welbekende dorpje Woubrugge is j I een nieuw record gevestigd, dat door j een met veel speurzin uitgeruste j 1 journalist van het Alg. Dgbl. is ont- dekt. Hij schrijft hierover: Bijna veertien dagen heeft men stil kun nen houden, dat de burgemeester, de heer J. C. van Wageningen, het nieuwe jaar is begonnen met een verblijf van twee uur in de cel op het gemeentehuis! Op Oudejaarsavond had een in woner van Nieuwveen te veel jene ver gedronken, hij had de verhou dingen uit het oog verloren, deed hinderlijk tegen de dienstdoende po litieman van Woubrugge en het ge volg was, dat hij in zijn kraag werd gegrepen, gevankelijk werd meege voerd en in de cel van het gemeen tehuis werd opgeborgen. De politie man waarschuwde het hoofd van de politie, de burgemeester van Wou brugge, dat hij een dronken man had opgesloten Bovendien vertelde hij zijn chef, dat hij om twaalf uur naar huis ging, omdat zijn dienst dan was afgelopen. Het nieuwe jaar was een kwartier oud toen de burgemeester kennis wilde nemen van de welstand van zijn arrestant. Hij opende de celdeur en werd door de Nieuwvener, die weer enigszins was bijgekomen, beet gepakt en de cel ingeslingerd. De celdeur ging op slot. Twee uur lang heeft de burgemeester geschreeuwd, tegen de deur geschopt en geram meld. De bruggewachter, die naast het gemeentehuis woont, hoorde het lawaai wel, maar wist niet precies waar het vandaan kwam Bovendien was het Oud en Nieuw en daar hoort wat lawaai bij! Eindelijk vond hij het te lang duren en hij ging op onderzoek uit. Op zijn vraag wie daar zo'n herrie maakte, hoorde hij: Ik ben do burgemeester! Maak on middellijk de deur open! De bruggewachter aarzelde geen moment en bevrijdde de burgerva der, die op een wel eigenaardige ma nier het jaar 1952 is begonnen. Het was in ieder geval anders dan an ders en dat hij het bijna twee weken stil heeft weten te houden in een dorp als Woubrugge, is zo opmerke lijk, dat dit laatste alleen al de moeite van het vermelden waard is aldus het „Algemeen Dagblad'' Aetherklanken Katte GOLF Een autobus met supporters van j de Tielse voetbalclub Theole is gis teren op de terugweg van Haarlem naar Tiel onder Eek en Wiel, door een tegenligger verblind, tegen een handwijzer gereden. De auto werd aan de voorkant ernstig beschadigd. Zeven personen liepen lichte ver wondingen op. De taart, die op 18 Januari door de Ned. Koopvaardij aan haar pete kind Prinses Margriet zal worden aangeboden, komt ditmaal uit Weert. De aanbieding zal geschieden door Mevr. de Wed. Th. Liesker-van Hout uit Weert, wier man als scheeps- werktuigkundige in Februari 1942 met de olietanker Saroena in de Mid dellandse Zee ten onder ging. In het kamp Wittenberg, een legerterrein op de Veluwe is Zater dagmorgen een dodelijk ongeluk ge beurd, dat de 27-jarige militair W. J. van de Brink uit De Harskamp het leven heeft gekost. Hij had plaats genomen op een rijdende tank. doch bij een plotselinge zwenking van het voertuig viel hij en kwam zo onge lukkig terecht, dat hij zijn nek brak. Bij de N.V. Philipsfabrieken te Eindhoven zijn de lopende en toe komstige pensioenen der werkne mers wederom verhoogd met terug werkende kracht tot 1 Januari 1951. De pensioenpremie, die door het per soneel afgedragen wordt, wordt niet verhoogd. Dit is mogelijk door een extra storting van twee millioen door de onderneming in het pensioen fonds. De eigenaar van een kantoor aan de Schenkstraat heeft het de in- breker(s) wel gemakkelijk gemaakt, toen zij des nachts een bezoek brach ten aan dit perceel. Hij liet op zijn bureau een geldkistje met 900, ongesloten staan, dat dan ook prompt werd meegenomen. In een juwelierswinkel aan de Arnhemseweg te Apeldoorn werd midd enin de naoht een ruit ingesla gen. De dief was met een auto en ontvreemde 32 gouden ringen, enige armbanden en horloges. 20.1521.45: 1. Rhythmische gym nastiek door kleuters; 2. Het ontstaan van de schaats; 3. Weerkaart; 4. Pan- tomine; 5. De vreugde van het schil deren. Pauze. 6. Gevarieerd progr. HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. Gramofoonmuziek. 9.30 De groente man. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gra mofoonmuziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bas en piano. 12.00 Amusementsensemble. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Promenade-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gramofoon muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.05 Kinderkoor. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Su rinaamse volksmuziek. 18.30 RVU: Prof. Dr. S. W. Tromp: „Enkele tech nische aspecten van de technische hulp der Verenigde Naties aan min der ontwikkelde gebieden: Het tech nische hulpprogramma in El Salva dor (Centraal Amerika)". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Jazzmuziek. 19.45 „Engelse politieke biografieën en wij?", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 AVRO-Allerlei en gramofoonmuz. 21.30 Amusements orkest. 22.00 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgenge bed en liturgische kalender. 7.3< Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoon muziek. 9.45 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuz. (12.3012.33 Land- en tuinbouw - mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amuse- Laatste Berichten KAPITEIN CARLSEN TE LONDEN Kapitein Carlson is hedenochtend uit Falmouth te Londen aangeko men. Een groot aantal mensen juich te hem toe. Een vriend van hem, die de reis had meegemaakt, deelde mee, dat de kapitein „te vermoeid door alle ontvangsten" was om iets to zeggen. De Deense ambassadeur te Lon den, graaf Reventlow, zal Carlsen vandaag decoreren met de orde van Dannebrog, hem verleend door ko ning Frederik. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 14 Januari. Vee Aanvoer: 1972 totaal waarvan 1178 vette koeien, 669 varkens, 125 schapen Prijzen: vette koeien 2.60—-2.80. 2.40—2.50. 2.10—2,35. varken. 2.15, 2.10 en 2.05 per kg. levend gewicht: schapen 145-- 125103 en lammeren 120110100 per stuk Vette koeien aanvoer groot, handel kalm, prijzen niet hoger prima be ven notering: Varkens aanvoer rui mer. handel stug, teruggaande prijs schapen en lammeren aanvoer min der handel vlug, prijzen iets hoger. ZOETERWOUDE (H. R.) Kerkzangcrsdiploma. Voor het zangersdiploma van de Ned. St. Gre- gonusvereniging slaagden gisteren met lof, de heren: G P de Gunst, M. J A. Heemskerk, P. P. van Mil J. Rotteveel en P. Stuifzand. De exa men-commissie bestond uit pater G. Wouters O.S.C. en de heren H. P. Kaptein en van Leeuwen ZOETER WOUDE Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt Woensdag 19 Januari nam 7.45 uur bijeen. De agenda be vat o.m.: voorstellen van B. en W. tot wijziging jaarwedde regelingen van secretaris en ontvanger, wijzi ging der verordening regelende de voorwaarden en tarieven voor leve ring van drinkwater. Verzoek van Sj Bruines inzake verhuur van grond met voorstel van B. en W Alsvoren van de Stichting Maatschappelijk Werk van in Z.-H. om subsidie, als- voren van het bestuur van het R K. Lyceum te Leiden om subsidie, voor stel van B. en W. tot vaststelling van het partiële uitbreidingsplan Watertje en Noordbuurt. Gevestigde personen van 2 tot 12 Januari 1952: G. R. André de la Por te, Herensingel 31; E. C. Balster, ver pleegster, Rijnsb.weg 10; W. J. H. Basset en Fam., techn. ambt. Mar. Et„ Rijnsb.weg 50; J. Bos, verpleegster, W. Singel 27; J. J. Brokaar, vliegt.- maker K.M., Pr. Wilhelminastr. 27; Q. A. Brouwer, ass. accountant, Ha ven 26b: C. G. van Dooremaal, Nieu we Rijn 8; D. A. J. G. Douwes, juffr. huishouding, Rijnsb.weg 10; H. Esselink, kommies I. en A., Bredero- straat 34; G. Vroom van Eijk, Groen- hovenstr. 13; J. M. C. d. Hengst, h. i. Ihuish., de Sitterl. 110; A. C. Heres, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; C. E. J. Jamin, Fagelstr. 55; J. Jansen, Trorr.pstr. 16; C. het Jonk, Rijnsb.weg 9; W. de Jong, vertegenwoordiger, Kar.unjakadê 2; E. Ketting en Fam., onderwijzer Kweeksch., de M. v. Streefk.str. 60; J. Kooij en Fam., Hfd. tehuis Ouden v. dagen. Kaarsenm.str. 7; J. D. Lakatoea, Rijnsb.weg 50; E. W. van Leeuwen, onderwijzeres, Morssingel 19: H. van Leeuwen, ver. pleegSter, Rijnsb.weg 10; H. A. Mar kus en Fam., sergeant, Kneppelhout- str. 12; J. C. Martijn, verkoopster, Lod. v. Deijsselstr. 9; J. A. Molenaar, verpleegster, Jac. Catslaan 67; J. van Niehoff en Fam.. rijtuigschilder, Ko- revaarstr. 28; C. Nonkes, dekenruwer, Lombokstr. 77a; J. de Munck-van Opijr.en, Fr. v. Mierisstr. 19a; H. Overbeek Bloem en Fam., sergeant K.L., Alb. Verweijstr. 1; F. H. Pont, Rapenburg 4; A. J. van Reyendam, Oude Singel 78; A. H. G. Riupassa, Rijnsb.weg 144; J. L. T. Schoemaker, verpleegster, Lammensch.weg 32; M. P Schütte en Fam., bouw. ing. ar chitect, Cronesteinkade 18; Wed. C. S: s-Sing&r!ing. Leliestraat 47; N. Siraa, bakker, Leeuwerikstr. 17; J. G. Smit, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; C. H. van der Stok, religieuse, Hooigr. 11/29; L. S. Tan, 1.1. verpleeg ster, Rijnsb.weg 10; A. Vink, mari nier I K.M., Lombokstr. 2b; T. A. de Waard, h. i. d. huish.. Plantsoen 59; J. A. van der Woude, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10; J. P. Wijnands, vliegtuigmaker. Noorderstr. 1; J. Zit man, dienstbode, H. Rijndijk 182. Vertrokkenen in de tijd van 2 tot 12 Januari 1952: C. Adams, Thorbecke- str. 39, Ede Gld., Lunteren, Barne- veldseweg 39; A. Alberts, Kastanje kade 28, Groningen, de Sav. Lohman. laan 25; A. Belt, W. Rozenstr. 9, Zeist, Kamp van Zeist; P. E. T. Bertels, He- renstr. 118, Amsterdam, v. Baerlestr. 61; A. B. de Boer, de M. v. Streefk.str.Bildérdijkstr. Korenhof, Decimastr. 5, Bussum, Gr. Florisln 34; N. E. M. Kruijer, Haarl.- straat 268, Zijpe, A 123; J. B. Krijgs man, W. Singel 71, Bloemendaal, Dr. D. Bakkerln 84; J. Lasschuijt en fam., Oude Vest 93, Wassenaar, Pape- gaaienln 1; A. C. van der Leeden en fam., Marienpoelstr. 41, Nieuw Gui nea; J. P. M. Lelkens, Rapenburg 24, Heerlen, Ln. v. Hövell tot Wester- flier 32; J. F. van Lieshout, H. Rijn dijk 83, Warmond, Hereweg A 101; J. Meiierink, Evertsenstr. 17, Win terswijk, Noteboomstr. 18; C. W. de Mooij, de M. v. Streefkerkstr. 50, Oegstgeest, Pr.. Hendrikln 17; C. W. F. H. van den Muijsenbergh, Lam- menschansweg 12, Valkenburg-Hout- hem, Broekkeurl.; H. P. Nelemans, Groenhovenstr. 14, Oegstgeest, Ende- geesterstr.weg 5; G. Nievaart, Bree- straat 51, Rotterdam, Passerelstr. 38a; R. J, F. Nivard en fam., Hoge Rijndijk 97a, Nijmegen, St. Annastr. 161a; J. P. Ofner, Hogewoerd 14, Arabië; P. M. M. Oortmeijer, Dijk- straat 10, Rotterdam, Mathenesserln. 491; A. H. Penseel, Driftstr. 73, Ren- kum, Heelsum, Benekomseweg 71; G. J. Ploos van Amstel, Marienpoel- straat 41, 's Gravenhage, Duinln 141; G. Ponder, Breestraat 35 a, 's Gra venhage, Havenburglaan 38 D. M. Prins van Wijngaarden en fam., Hogewoerd 29, Oegstgeest, Boonstr. 15; D. Qulst, W. Singel 19, Hengelo (O.), O. Deldenerstr. 79; W. M. J. Keijers, Lijsterstr. 7, Gorinchem, Haarstr. 39; A. J. Ritmeester, Hoge woerd 104, Rotterdam, Palmweg 2; Wed. C. M. de WitRobbers, v. 01- denb.veltstr. 22, Oegstgeest, L. de Colignylaan 10; J. van der Laande Roo en fam., da Costastr. 54, Indo nesië; T. NusseleinSchermer Voest, Zoeterw. weg 13, Breda, Tolbrugstr. 8; J. H. A. Schneider, Rijnsb.weg 10, 's-Gravenhage, W. de Zwijgerln 89; G. Schraa, G. Brandtstr. 34, Neder landse Antillen; J. Romein—Seriier, Margrietstr. 7, Amsterdam, Sijsjes straat 25 I; J. J. van Seventer en fam., de M. v. Streefkerkstr. 50, Oegstgeest. Pr. Hendrikln 17; J. Sie- rat, Mauritsstr. 4a, A 13 Steenderen; M. C. van Sighem, L. Morsweg 65, Amsterdam, Corn. Springerstr. 24 II; J. Sinteur, Transvaalhof 29, Oegst geest, Endeg.straatweg 5; B. J. Hol tesSloot, Oosterstr. 64, Amsterdam, Akbarstr. 6 III; C. van der Sluijs, Breestraat 112, Raamsdonk, Haven 17; J. W. A. Smit, L. Mare 98, Utrecht P Nieuwlandstr. 85; L. Montanus Smit, Gasstr. 40, Australië; I. J. Soer, t^ij—J!!1—l- - Dordrecht, Wolwe- i, Krommenie, Wilhelminastr. 19; H.vershaven 27; H. Stikkelorum, v. d. Groenveld-de Boer, Cobetstr. 21,1 Werkstr. 45b, Nieuwer Amstel, Nw Sluis, Lange Wolstr. 3; M. J. Boone,Karseln 5; H. Stoeken en fam., Haar- Transvaalkade 11a, Geldrop, Mierlose j lemmerstr. 397, Leiderdorp, Span- weg 23; D. Bordewijk, Stieltjesstr. jaardsln 13; J. K. Sturing, Cobetstr. 5, Nijmegen, Groesbeekseweg 400; V/. 53, Gorssel, Rustoordlaan 44; G. R. A. Bos, HaarUtr. 122a, Amsterdam, Stulj, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Hoochstr. 82bv.; M. J. W. Broeken, da Costastr. 46, Rotterdam, Rochussenstr. 213a; A. Broer, Rapen burg 59, Hillegom, Krochtstr. 22; M. W. Kloos-Christiaanse, Lokhorststr. Warmonderweg 88; L. P. Tan, Bui- tenruststr. 4a, Oegstgeest, Oranje- laan 2; W. L. L. K. Thys> Cobetstr. 51, België; S. van der Toorn, Ter- weepark 3, Hengelo O., Lansinkweg 23, Noordwijk, Alb. Verweystr. 13; A. 48; S. P. Tuithof en fam., W. Rozen J. Copini, K. Mare 4, Bolsward, Grote i straat 58a, Rotterdam, Pr. Hendrik- Dijlakker Huize „St. Martini"; J. J. straat 134b; H. M. Vervest, W. Sin CLUBTENTOONSTELLING VAN POSTDUIVEN. Ter gelegenheid van het één-jarig bestaan van de Fondcluib Leiden en Omstreken werd Zaterdag en Zon dag in „Royal" aan de Douzastraat een clubtentoonstelling gehouden, die zeker geslaagd mocht heten. Keurmeester M. J. Winters had aan de ruim 165 vogels handen vol werk. De uitslagen waren: Klas I. Oude Duivinnen (500750 km): 1. Gebr. Passchier (Noordwijk); 2. H. W. Martens (Alphen); 3. Fr. Hofman (Leiden); 4. A. de Wit (Lisse). Klas 2. Oude Doffers (500750 km): 1. J. A.Otten (Leiden); 2. J. Rakhorst (Noordwijk); 3. B. Geen- jaar (Leiden); 4. Chr. v. d. Pluym (Leiden). Klas 3. Oude Duivinnen (7501050 km): 1. A. W. Krol (Leiden); 2. A. v. Weeren (Leiden); 3. H. v. Vegten (Koudekerk); 4. A. de Wit (Lisse). Klas 4. Oude Doffers (7501050 km): 1. J. Rakhorst (Noordwijk); 2. J. Staffleu (Leiden); 3. P. G. Bor- gers (Alphen); 4. Gebr. Passchier (Noordwijk). Klas 5. Jonge Duivinnen: 1. M. Wolleswiwkel (Voorschoten); 2. Chr. v. d. Pluym (Leiden); 3. Fr. Hofman (Leiden); 4. G. A. v. Alibada (Leiden). Klas 6. Jonge Doffers: 1. J. A. Ot- ten (Leiden); 2. J. Rakhorst (Noord wijk); 3. A. W. Krol (Leiden); 4. Gebr. Passchier (Noordwijk). Best oude duif: A. W. Krol (Lei den). Beste oude doffer: J. A. Otten (Leiden). Beste van de gehele ten toonstelling: A. W. Krol (Leiden). Cramer en fam., Oude Rijn 71, Aus tralië; Wed. M. M. A A. Coebergh- van Cranenburg, W. Singel 71, Oegst geest, Koninginrieln. 9; L. E. M. van der Pas-Dee, Rijnsb.weg 89, Breda, de R. v. Zuidew.ln. 46; A. Dekker, Zoeterw.singel 34, 's-Gravenhage, Oude Scheveningseweg 37; G. M. Duyvendak, Cobetstr. 28, Gouda, Westhaven 11; G. van Dijk en fam. a/b „Waterlelie, ligpl. Herensingel, Arnhem, Amsterdamseweg 222; G. van Dijk, Rapenburg 12, Kampen, Voorstr. 118; J. van Asten-van Es, Herenstr. 5, 's-Gravenhagt, Rem- brandtstr. 5; A. J. Echauzier, Breestr. 135a, Woubrugge, a/b „Sangrilla" Weteringpad; "C. Felix, Rijnsb.weg 10, Schiedam, Burg Kappertin. 266; I. F. M. Gijbeis en fam., Ko- ninginneln. 57, Amsterdam, Akbar str. 10 I; P. Haasbeek, v. Ol- aenb.veltstr. 41, Nieuw Zeeland; M. M. P. de Regt—Van der Ham, Hogewoerd 12, Australië; C. W. vah Heeokeren van der Schoot, Rood- borststraat 51, Velsen, W. de Zwij gerlaan 19; H. G. M. de Heiden, Fa- gelstraat 43, Megen ca, Kloosterstr. 1; J. A. Hendriks en fam., Pr. Hen- drikstr. 17a, Leiderdorp, Zijloord-' kade 21; Y. W. Hollmann, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, Parkweg 21; J. Hop en fam., Herenstr. 142, Alphen aan den Rijn, Julianastr. 80; L. C. L. Huijdts, W. Singel 90, 's-Gravenhage, J. P. Coenstr. 40; E. L. Hijmans, W. Singel 90, 's Gravenhage, Ruychrock- laan 104; K. J. de Jaeger, G. Brandt- straat 22, Belgische Congo; A. Ja- worski, Hoefstr. 10, 's Gravenhage, Multatulistr. 31; C. M. Kamer, Zee manlaan 32, Katwiik, Boulevard 59; J W. Kandou, Mariënpoelstr. 21a, Groningen, Oostersingel 39a; J.. Kei zer en fam., de M. v. Streefkerkstr. 60, Brouwershaven, Haven A5; A. Pauselijke onderscheiding voor A. Zuijdwijk in Hazerswoude (H.R.) Vandaag viert het echtpaar A. Zuijdwijkv. Roderijs zijn gouden huwelijksfeest. Is zo'n dag op zich reeds zeer belangrijk, voor de gou den bruidegom heeft hij wel een zeer bijzondere betekenis gekregen. Vanmorgen werd de feestdag be gonnen met een gezongen H. Mis en aangezien de heer Zuijdwijk 64 jaar lid is geweest van het parochiële zangkoor hadden de zangers hun beste beentje voorgezet. Mannen- en jongenskoor voerde een driestem mige mis van Antonio Lotty uit. Pastoor C. Koene droeg het H. Mis offer op met assistentie van de pa ter Willibrordus, assistent, en v. d. Togt, een priesterzoon van de paro chie te Hazerswoude-dorp. Na de H. Mis werd het gouden paar in de pastorie ontvangen, waar pastoor Koene de heer A. Zuijdwijk mededeelde, dat hem op deze dag voor zijn vele verdiensten in het pa rochiewerk de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice was toegekend. De pastoor herinnerde er aan, dat de gouden bruidegom 64 jaar lid van het kerkkoor was geweest, waar van hij 45 jaar als dirigent het stokje zwaaide. Ook voor het paro chieel armbestuur, waarvan hij nog steeds secr.-pertn. is, en voor de R.K. Wijkverpleging heeft de heer Zuijdwijk zich zeer verdienste lijk gemaakt. Met de gedachte aan dit vele be langloze werk was het de pastoor een groot genoegen de gouden brui degom de pauselijke onderscheiding te mogen opspelden. Ontroerd dankte de heer Zuijd wijk de parochieherder voor de har telijke woorden en de eer, welke hem te beurt was gevallen. gel 27, 's-Gravenhage, Goudsbloem laan 75; K. Visbeen, Groenhovenstr 14, Oegstgeest, Endeg, straatweg 5; A. de Vogel, Prinsenstr. 72, Amster dam, Lumeystr. 3; M. H. Vrolijk en fam., Calandstr. 49, Canada; J. Vrij- enhoek, Haarl.str. 119, Nieuw Zee land; A. C. van Weeren en fam„ Le vendaal 151, Australië; M. G. Wil helm, Noordeinde 2a, Nieuw Zeeland; J R. F. van Wingerden en fam., Rijnsb.weg 77b, Oegstgeest, Pr. Bern- hardlaan 12; J. H. H. v. Ravesteijn v. d. Worp, Binnenlaan 15, Arnhem, Velperbuitensingel 19; M. A. van SeggelenWortman en fam., Waard- gracht 14, Warmond, Bijleveldlaan 13; F. A. A. S. E. Woudenberg, Ho gewoerd 104, Rotterdam, Palmweg 2; T. ReeserIJkema en fam Rijns burger weg 31a, Amsterdam, van Eeghen'laan 28; A. J. v. d. Kuipv. d. Zalm, Breestr. 89a, Soest, v. Maa renstraat 3; W. A. van Zoeren, Ju lianastr. 45, Amersfoort, Scheltusstr. 8 Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina, d. van G. W. ten Braak en J. A. van Leeuwen; Marjanne Cornelia, d. van J. Poot en T. Klink; Johannes, z. van J. de Graaf en E. van der Weg; Maria Cronelia, d. van J. Roosemalen en M. Singeling. Overleden: A. C. Guldemond zoon 2 dagen; W. van der Span man 73 j.; J. van Dorp zoon 1 dag; F. O. H. W. Keszelring man 74 j.; A. Verboon man 40 j. VROLIJKE AVOND VAN „BRABANTIA NOSTRA". Niet tevergeefs werd een beroep gedaan op de leden en donateurs van „Brabantia Nostra" om Zondagavond tijdig aanwezig te zijn in de Jacoba- zaal van „Den Burcht". De geheim zinnigheid over de bijzondere attrac tie was daaraan niet vreemd. Dat zy ingeslagen is, werd bewezen d-oor het feit. dat er een gezellige sfeer heerste als op een Vastenavondfestijn. De Leidse Bietenbouwers hebben de gang er ingehouden. Na 't spelen van een pittige mars was er nog een attractie: de Leidse Bietenbouwers speelden en de heer Simons nam deze muziek over op de wire-recorder. Weldra klonk de zelfde muziek, maar nu van de band, tot begrijpelijke ver wondering van de aanwezigen, niet het minst van het muziekgezelschap. De heer Simons had succes met dit experiment. De avond verliep weer zoals dit bij de Brabanders gewoonte is en het be hoeft geen betoog, dat hij uitstekend slaagde. De voorzitter, de heer D. Haverkorn, maakte nog bekend, dat de carnavalsvierng zal plaats hebben op Zaterdag 16 Febr. a.s. in dezelfde zaal. Wie verdere inlichtin gen daarover wil hebben, vervoege zich bij de heer W. van der Wiel, Koningstraat 2, Leiden.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2