Kath. Onderwijzers uit Leiden en omstreken vieren het gouden feest In vijftig jaar veel bereikt Nu ook in dekenale parochie een sociëteit voor bejaarden Voorzitters en commissies van K. van K. herbenoemd VRIJDAG 4 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Als a.s. Zondag het vijftigjarig be staan gevierd wordt van de Katho lieke Onderwijzersvereniging „St. Augustinus", afd. Leiden en Om streken, zullen de bijna 400 leden alhoewel zij ook nu nog gerecht vaardigde wensen en verlangens hebben met zeer grote erkente lijkheid terugdenken aan hen, die 50 jaar geleden in veel moeilijker omstandigheden het wapen van zich organiseren aangegrepen hebben en er na lange, moeizame strijd in ge slaagd zijn voor de collega's, die na hen zouden komen, betere bestaands- mogelijkhedcn te scheppen. De ge schiedenis van de afgelopen halve eeuw heeft zich voor een groot deel op het sociale vlak afgespeeld en zij, öic er thans de vruchten van pluk ken, zullen in dankbaarheid hen ge denken, die de moed konden opbren gen hiervoor te strijden. Reeds lang voor 1902 bestond er een ver. voor kath. onderwijzers in Leiden. Zij werd in 1893 opgericht op initiatief van deken Bots. De eer ste voorzitter was de heer J. H. Kuypers, hoofd van de R.K Jon gensschool aan de Haarlemmerstraat. Secretaris en penningmeester waren de heren Pommée en Bos. Kap. H. J M. Pichot was geestelijk adviseur. In 1901 kwam de heer Luijcx met het voorstel de Leidse afdeling sa men te voegen met die van Leidens omgeving. Een jaar later geschiedde dit. De heer Krebbers uit Oud-Ade werd voorzitter, de heer van Doeve ren uit Oegstgeest vice-voorzitter, c'e heren v. d. Meer en Breuring uit Leiden secretaris en penningmees ter. Deken Smeulders uit Warmond nam het adviseurschap op zich. Er waren toen reeds 51 leden, alleen mannelijke. Onderwijzeressen kon den geen lid zijn! In 1904, deken •Dessens uit Leiden was inmiddels adviseur geworden, kwam hierin verandering brengen en spoedig wa ren er 2 vrouwelijke leden. In 1906 kwam de heer Th v. d. Krogt in het bestuur. Hij heeft in de afdeling lange jaren een grote rol gespeeld. Tot 1920 stond de financiële gelijk stelling met het openbaar onderwijs m het centrum der belangstelling. Daarna kregen de godsdienstige, di dactische en paedagogische scholing van de leden meer de aandacht. In middels was de heer H. G. de Boer uit Noordwijk voorzitter geworden (1917) en hij was het, die deze nieu we richting krachtig stimuleerde. Er v/aren toen reeds 100 leden. De heer de Boer werd in 1919 in het hoofdbestuur gekozen en toen hij in 1921 opnieuw tot voorzitter van de afdeling werd gekozen, zag hij de heer N. Vreeburg en mej. H. Doove, beiden uit Leiden, hun in trede doen in het bestuur. Tot op heden hebben zij hierin zitting. Organisatieproblemen en onderwijsvernieuwing. De organisatieproblemen werden echter niet uit het oog verloren en de heer de Poer, die in 1923 voor zitter van de diocesane vereniging werd en voorzitter van de federatie, wist o.a. ook belangstelling te kwe ken voor het steunfonds aan werk loze collega's. Een van de grote acti viteiten was ook het instellen van de z.g. onderwüsdagen, die nog steeds om de twee jaar onder grote belangstelling gehouden worden, samen met de afdeling Bloembollen streek, die zich in 1922 afscheidde van Leiden en Omstreken. Ook 1934 was een belangrijk jaar. De heer de Boer werd Pauselijk on- Het Bestuur: Staand v.l.n.r. j. u. Ponsioen, (alg. sec.); A. M. Orazigt, (2e secr.); N. B. M. Vreeburg (vice- voerz.); zittend v.I.njr.; L. M. A. M. van Veldhoven, (secr.); Rector H. I. J. M. Sondaal, (adviseur); S. W. Neefjes, (voorz.); H. J. Doove (pen.esse). (Foto: v. Vliet). Oost-Berlijn gaat puin ruimen Volgens Oost-Berlijnse bladen zijn Woensdagavond ongeveer vijftig dui zend Oost-Berlijners onder wie ar beiders, renteniers, vrouwen en jon gelui, begonnen met puinruimen in het raam van het door de Oostduitse „Socialistische Eenheidspartij" ge propageerde „nationale opbouwpro- gram" voor de Russische sector. Dit program beoogt het te werk- stellen van Oost-Berlijners in hun vrije tijd op basis van „vijwilligheid" en zonder geldelijke vergoeding. Te vens wordt van het inkomen van de inwoners van Oost-Duitsland per maand drie procent afgetrokken om het program te bekostigen. Volgens berichten uit Oost-Berlijn wil men binnen betrekkelijk korte tijd „uit een ruïnenstad een levens krachtige metropool als hoofdstad van Duitsland" bouwen. Om te controleren of de Oost-Ber lijners hun plicht doen, "krijgen de betrokkenen kaarten, die door de leiders der ploegen, meestal func tionarissen van het door communis ten geleide nationale front, bij het begin der werkzaamheden worden ingezameld en afgestempeld. De toestand in Egypte De Egyptische minister van Bin nenlandse Zaken heeft te Cairo be kendgemaakt, dat gisteren bij een botsing te Suez 15 Britse soldaten om het leven zijn gekomen. Voorts werden 7 Egyptische politiemannen en 7 burgers gewond, aldus deze me dedeling. De Engelse autoriteiten, die over dit voorval zwegen, melden spora disch nachtelijk vuur van sluipschut ters, activiteit van saboteurs aan te lefoonkabels en intimidatie van Griekse en Cypriotische winkeliers in de kanaalzone. Te Adabija nabij Suez werd een bomaanslag gepleegd Hevige aardbeving in Ch ina Radio-Peking heeft Vrijdagoch tend medegedeeld, dat de plaats Tsjien Tsjoe Wang, in het gebied van Li Tsjian, provincie Joenan Zuid-China) gelegen, door een he vige aardbeving is geteisterd. Drie honderd personen kwamen om het ^ven en 1500 werden gewond. Veer- duizend huizen zijn ingestort, aardoor 120.000 personen dakloos zijn geworden. PERSSPIEGEL HET JODENVERHAALTJE. In het weekblad „Vrij Nederland", in welk socialistisch blad pater S. Jelsma M.S.C. regelmatig Katholieke voorlichting geeft, is een artikel op genomen van de hand van pater Jelsma over het Jodenverhaaltje in een Kath. onderwijsboekje, welk ar tikel als volgt besluit: Neen, wij vinden dat verhaaltje niet alleen ontzettend flauw, on nozel en zielloos. Wij vinden het ook onchristelijk in de (wellicht niet bedoelde) gevolgen, die het met zich mee kan brengen. En we zijn het met de katholieke Leid- sche Courant eens: zo gauw mo gelijk schrappen. Maar dan óók even spoedig het onderricht her zien, dat aan kinderen valse en gevaarlijke ideeën meegeeft om trent een volk, dat het toch al hard genoeg te verduren heeft en dat in zijn rampspoed van ons alleen maar christelijke liefde en hulpvaardigheid mag verwachten. Gelukkig wordt het bewuste schoolboekje lang niet op alle r.k. scholen gebruikt. Binnenkort, naar wij hopen, op geen enkele r.k. school meer. Tenzij de wens van de Leidsohe Courant in vervulling gaat en dat verhaaltje wordt ge schrapt. Tenslotte, nog één opmerking. Laat men in 's hemelsnaam njet zeggen: „Waar maakt de wereld zich zo druk over? Het gaat toch maar om een kinderverhaaltje! Het hele geval is de moeite van protest en discussie niet waard". Wie zo redeneren en christen zijn, mogen bedenken, dat het niet om een kinderverhaaltje gaat, maar om de christelijke naastenliefde. Of is dat hetzelfde? Stad te koop De Amerikaanse regering heeft bekendgemaakt, dat zij een stad „te koop" heeft. Het betreft hier de „model stad" van Greenbelt (Mary land) met woongelegenheid voor 8.000 personen en gelegen op twintig kilometer van Washing ton. De prijs bedraagt 8.971.000 dollar. Greenbelt is één van de drie modelsteden, die door de rege ring werden gebouwd om werk te verschaffen aan talrijke werk lozen in de periode van 1940. De stad heeft 13 millioen dollar ge kost. derscheiden en het ledenaantal pas seerde de 200. Tijdens een vergade ring in Leiden werd een federatie opgericht tussen de vijf diocesane verenigingen. In dat jaar deed de heer S. Neefjes uit Noordwijk zijn intrede in het bestuur, als tweede secretaris. Na de bevrijding nam hij de voorzittershamer over uit handen van dhr. de Boer. op wiens initiatief de leden reeds in Juli 1945 weer bij eenkwamen Deze na-ourlogse perio de bracht weer nieuwe problemen: onderwijsvernieuwing. Reeds meni ge interessante ve*gadering werd hieraan gewijd. Uit eigen ervaring mogen we hieraan toevoegen, dat de vergaderingen van „St Augustinus' steeds gekenmerkt worden door een zeer bewuste verantwoordelijkheid, die de leden voelen ten opzichte van hun mooie opvoedende taak en door een vrij sterke onafhankelijk heid van elkaar, wat tot gevolg heeft, dat de meningen wel eens botsen, soms tijdelijk hevig, maar steeds in goede verstandhouding. Het feestprogramma. De viering van het gouden feest vangt a.s. Zondagmorgen aan met een H. Mis in de kapel van het St. Lidwinahuis aan de Zoetenyoudse Singel, om negen uur opgedragen door de geestelijk adviseur, rector H. Sondaal. Daarna wordt in „In den Vergul den Turk" gemeenschappelijk ont beten, in aansluiting waarop rector B. J. de Bot, adviseur van het hoofd bestuur. zal spreken over „Onder wijzer en Zielzorg". Van 1 tot 2 uur is er receptie, eveneens in de Turk en om half drie voert „Puck", de jeugdgroep van „Comedia" in de Leidse Schouwburg het spel „De ge croonde leersse" op. Na de pauze wordt „De Corsicaan" van Shaw ge speeld. Op Zaterdag 26 Jan. a.s. is er des avonds om zeven uur in het St. An- tonius Clubhuis een feestavond, waarop o.a. Jan de Kier zal optreden, gevolgd door een bal onder leiding van Evert Castelein. Alhoewel het toneelgezelschap „De Gastspelers" in Leiden reeds een ze kere faam geniet, kon men gister avond in de Morspoortkazerne toch van een debuut spreken, daar voor het nieuwe stuk, „De andere man" het gezelschap een grondige wijzi ging heeft ondergaan. Er zijn frisse krachten opgenomen, terwijl we ook enkele „oude bekenden" ontdekten. Het stuk, dat gisteravond zijn pre miere beleefde (of was het de gene rale repetitie?) is een zeer goede keuze geweest. De Amerikaanse klucht van het jong getrouwde paar tje, dat door de overvloed aan fan tasie van het jonge vrouwtje in de meest zonderlinge situaties verzeild raakt, is a.h.w. geknipt voor ama teurtoneel. Iedere speler krijgt de kans om toneel te spelen, terwijl de eisen niet te hoog liggen. De hoofd rol werd vertolkt door mej. Nel Rijs- sevoort, die zich uitstekend van deze taak kweet en voor wie wij in dit stuk meer bewondering hebben dan het vorige seizoen, toen zij haar me dewerking verleende aan het met zeer grote reserve ontvangen stuk „De ridder van de kouseband". De heer Nic. v. Tuin was haar tegenspe ler en maakte de rol van wanhopige echtgenoot tot een waar succes. De beste kracht in het stuk was wellicht de heer Jac. Buis in de rol van Oom Elmer. De overige spelers en speel sters waren waardige partners. De foutjes ,die gemaakt werden zijn een amateur gezelschap te vergeven, te meer daar men zich wat betreft ruim te en attributen zeer moest behelpen. Een beetje meer rolvastheid bij en kele spelers en een vlottere reactie zouden sommige zwakke passages ongetwijfeld meer overtuigend kun nen maken. De regie berustte bij de heer H. W. de Bruyn. die op een ge slaagde uitvoering kan terugkijken. Het geheel vormde een spei, dat een belofte inhoudt voor de toekomst en reeds nu zeer genoegelijk is om te bekijken. Sergeant Hillenaar was de tolk van de vele aanwezigen, toen hij, dapper bijgestaan door de iuide bij valsbetuigingen uit de zaal, het ge zelschap dank bracht voor de uitste kende opvoering. De muzikale om lijsting werd verzorgd door de heer A. Schouten. Vrijdag 4 Januari. Het was een zeer ernstig ongeval, dat gistermorgen om kwart voor twaalf de 16-jarige leerling-loodgie ter J. F., wonend aan de 3e Binnen vestgracht, overkwam. Hij werkte in de dakgoot van een perceel aan de Tieboel Siegenbeekstraat en verloor plotseling het avenwicht, zodat hij een val van zes meter maakte. Met een ernstige hoofdwonde, een ge broken linker bovenbeen en vermoe delijk een schedelbasis-fractuur werd de jongeman in zeer ernstige toe stand door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Hedenmorgen was zijn toestand redelijk wel. Vijf en twintig jaar is een lange tijd als men er voor staat; het is een vliegend moment wanneer ze voor bij zijn. Tot deze bespiegelingen kwam gisteren dc heer P. M. v. d. Steen, voorman-fitter bij de Lichtfabrieken, tien hij zijn zilveren jubileum vier de en werd toegesproken door de adjunct-directeur, ir. F. Stokhuyzen, die de directeur, ir. Y. Ykema, we gens afwezigheid, verving. Woorden van hulde en dank klonken de jubi laris in de oren en een gratificatie met oorkonde werden er aan toege voegd. De heer O. Kruisdijk, chef van de gasdistrobutie, en de heer J. F. Kloeg, van deze afdeling, waren eveneens royaa. met waarderende woorden, terwijl de heex H. van Woudenberg de jubilaris als een be kwaam bestuurder van de P.V. had leren kennen en de heer W. J. Ba tist de heer v. d. Steen een pluim op de hoed stak vanwege zijn lidmaat schap van de Veiligheidscommissie. Namens het personeel sprak de heer J Jt C. Snel, onder aanbieding van een polshorloge. In de fitterswerk- plaats waren ondertussen vele colle ga's samengestroomd, die ook iets op hun hart hadden. De heren W. P. Dool en A. Lepelaar maakten van hun hart geen moordkuil. Nac!*t een bloemenmand was aangeboden, dank te de heer v. d. Steen voor al deze schone woorden en hartelijke atten ties. Het was gisteren wel een ongeluks- i dag, want de 39-jarige timmerman W. F. B. uit de Witte Rozenstraat slipte met zijn fiets op de brug van het Paterstraat (Witte Singel—Doe lengracht) en brak zijn rechter en kel. Ook hij werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. En nummer drie was een auto, die plotseling zomaar in het water van de Oude Singel reed. Dat gebeurde gistermiddag om half twee. Geluk kig zaten er geen mensen in, zodat natte paken en erger achterwege bleven. De Brandweer was er goed voor om met de takelwagen de on deugende auto weer op de kant te zetten, hetgeen voor het Leids pu bliek een aangename tijdpassering was. Als we nu eens even vooruit mo gen kijken, en dat doen we toch alle maal graag, zien we de datum 14 Jan. a.s. als een zeer belangrijke te boek staan, want op deze Maandag avond worden alle leden van de Ver. voor Kath. Gezinsvoogdij en Patro nage, afd. Leiden en Omstreken, verwacht in het St. Lidwinahuis aan de Zoeterwoudse Singel. Daar zal pater dr. J. de Groot S.C.J., spreken over „Liefde en Techniek", zeer in teressant, zodat het bestuur op aller opkomst rekent. Om acht uur gaat aan deze bijeenkomst een kort Lof vooraf, zodat de leden verzocht wor den op tijd te zijn! Toen de verkeersdrukte gister avond voorbij was, kwam 'n aantal mannen naar de spoorwegovergang aan de Haagweg, om daar de reeds eerder geplaatste nieuwe spoorbo men bedrijfsklaar te maken. De oude bomen werden opgeruimd en van morgen gingen de nieuwe reeds op en neer. Er is nu een dubbel stel bo men geplaatst, die naar elkaar toe- klappen en midden op de weg een steunpunt hebven. Inmiddels is men ook bezig de trottoirs door te trek ken, zodat hier een aanmerkelijke verbetering tot stand komt. De K.A.B. leden van de St. Petrus parochie hebben weer een prettige avond in het vooruitzicht. A.s. Maan dag wordt om acht uur in de Kleine Burcht begonnen met prijsjassen voor heren en piijssjoelen voor dames. Tijdig aanmelden op Langebrug 79. STADSKOK. weersverwachting (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). TOENEMENDE BEWOLKING In de nacht weinig bewolking met op verschillende plaatsen lichte vorst en overwegend zwakke Westelijke wind. Mor gen overdag toenemende bewol king met plaatselijk enige re gen. Matige, in de kustprovin cies tijdelijk krachtige Zuidwes telijke wind en stijging van tem peratuur. 5 Jan. zon op 8.48 en onder 16.43. maan op 12.06 en onder 2.17 uur. Laatste Berichten Avontuur van drie vluchtelingen Met het Finse s.s. „Carelia" zijn gisteravond drie Oost-Duitse vluch telingen in de haven van Kopenha gen aangekomen. De „Carelia" had hen bij het eiland Oeland in de Oost zee tijdens een sneeuwstorm opge pikt uit een klein roeibootje. In dat bootje hadden ze, komende van Swinemuende, drie en een half et maal rondgezwalkt. Ze hadden voor achttien uur benzine bij zich gehad voor de buitenboordmotor en dach ten dat dat voldoende zou zijn om de Zweedse kust te bereiken. Ze werden echter door de sneeuwstorm over vallen en toen ze naar Swinemuende terug wilden gaan ging de motor stuk. Toen de „Carelia" de vluchte lingen oppikte was de proviand op en de jongste twee waren door hon ger en kou bewusteloos geraakt. De Deense vreemdelingenpolitie wilde hem in Kopenhagen niet aan land laten gaan. Zij zullen nu met de „Carelia" verder reizen naar Ne derland, vanwaar zij naar West- Duitsland hopen te kunnen komen. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Petronella Maria, dr van G. M. Th. van der i Klaauw en M. J. Hilgersom; Martha Gerarda Jacoba, dr van Th. C. de j Jong en M. Heemskerk; Lambertus, I zn van J. Kapaan en J. M le Lau I Christina Joanna dr van P Koppe- j nol en J. C. Hovens; Paulus Willi- brord zn van P. J. Versteeg en J M. Josemans; Nienke Johanna Marijke, i dr van L. C. van Putten en G. Kage- i naar; Anne, zn van C. van Kralingen en M. Salomons; Aldertina Jannetje, dr van M. van der Plas en L Varke- visser; Sara, dr van G. W. Kortland en S. van Leeuwen; Theodora, dr van G. W. Kortland en S. van Leeuwen; Janette Yvonne, dr van P. van Gro ningen en M. A. van der Meul; An- nelies, dr van J. C. van Duijn en M. K. Gubbi; Antje, dr van J. de Mooij en A. Kiers. Overleden: M. H. Slootjes huisvr. van: van Abswoude, 73 jr. Ondertrouwd: J. de Roode en C. Beekman; J. Zaalberg en C. Midden dorp; A. J van Weeren en J. van der Mee; H. Noordervliet en A. Hons- beek; A. van Rossum en N Wegman; A. G. Bosman en H. E. Bakker; Th. A. Kortekaas en C. van den Dop. Gehuwd: J. C. Romein en J. Ser iier. „Alle goede dingen bestaan in drieën", zei deken Homulle, toen hij gistermiddag in het zaaltje Maria Gijzenstecg een geestig speech je af stak bij de opening van de sociëteit voor kath. bejaarden van de deke nale parochie. De deken was het So ciaal Charitatief Centrum (Kath. Sociaal Bureau) zeer dankbaar voor net initiatief en was er van over tuigd, dat ook deze derde sociëteit in een behoefte voorzag, omdat het voor oude mensen heel gezond is eens bij elkaar te komen, in plaats van steeds in huis te blijven. Een beetje gezelligheid kan nooit kwaad. Spr. hoopte, dat het aantal leden spoedig zou groeien en wenste het bestuur alle succes toe. Tevoren had mr. H. F. A. Donders, voorzitter van het Sociaal Charitatief Centrum een openingswoord gespro ken, er op wijzend, dat men vaak In de gistermiddag gehouden ver gadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland is de heer J. G. J. Verheij van Wijk met algemene stemmen tot voorzitter herkozen. Ook de ondervoorzitters, de heren N. Parlevliet te Katwijk aan Zee, C. F. Meerpoel te Leiden en T. M. H. van Waveren te Bennebroek werden herkozen. De commissies uit de Kamer wer den als volgt samengesteld: Vestigingswet: C. F. Meerpoel (plaatsvervanger: N. Parlevliet), G. Schrama, W. Tissing, C. A. Bos, F. Slager, C. D. Ligtvoet, G. J. den Heeten. Handelsregister: J A. E. Aalders,, N Langezaal, S. P. Anes, F. J. E. Urlus, F. H. Nieuwenhuizen Segaar. Vervoer: J. F. van der Meer, ir. M. C de Jong, S. M. J. Wijtenburg, J. A. van Herwaarden, P. J. Hoeken. Makelaardij: J. G. J. Verhey van Wijk, D. L. Landman, mr. C. Punt, L. Zitman, H. L. van der Horst, P. J. van Hoeken, F. van der Drift. Uitverkopen en opruimingen: C. F. Meerpoel, J. A. M. van Oyen, S. M. J. Wijtenburg. Colportage en afbetalingen: C. F. Meerpoel, J .A. M. van Oyen, S. M. J. Wijtenburg. Bedrijfsruimte: J. H. van der Kloot, W. G. van der Linden, J. P. van der Stoel, F. Slager, A. Oost hoek. Bedrijfsruimte Katwijk. B. G. Lammens, II. J. Bloot, C. van Ton geren, Chr. /erplancke, J. Hoppen brouwer. Bouwmaterialen: T. M. H. van Wa- veren, J. A. van Herwaarden, C. Sweris, A. Oosthoek, P. J. van Hoe ken, G. J. den Heeten. Bij de rondvraag vroegen enkele leden aandacht voor het tijdstip van aanvang der opruimingen. Zij deden de suggestie om er in het vervolg naar te streven, dat de gezamenlijke Kamers in nauw overleg een een heidsdatum vaststellen, welke b.v. steeds zou kunnen vallen op de eer ste Zaterdag in Januari. Van de zij de van het bestuur der Kamer werd toegezegd om met de Verenigde Ka mers over dit probleem contact op te nemen om aan te sturen op de door de leden geuite wens. Aan het begin van deze zitting heeft de voorzitter het nieuwe lid, de heer W. Bergman uit Sassenheim, al zodanig geïnstalleerd. (Foto: „De Leidse Courant") geneigd is de ouden van dagen ach teraan te zetten, omdat zij niet meer van practisch nut zijn. Deze mensen echter hebben hun plicht vervuld en genieten thans van een welverdien de rust. Daarom moet er voor hen gezorgd worden, o.a. door hun enige gezelligheid te bieden in de vorm van een sociëteit. Het wels'agen hiervan hangt ech ter af van de leden zelf. Zij zullen er de prettige sfeer moeten scheppen, die ook in de twee andere sociëtei ten (Hartebrug en St. Petrusparo- ohie) aanwezig is. Dan'k bracht spr. aan de dames, die de leiding op zich genomen hebben, en aan de heren, die voor het financiële gedeelte zor gen. Het was er al onmiddellijk een ge zellige boel. Meer dan 40 ouden van dagen zaten genoegelijk te kaarten en te babbelen, terwijl er piano ge speeld werd en enige dames met rookgerei, thee en koek rondgingen. Iedere Donderdagmiddag om half drie kunnen de kath. ouden van da gen uit de dekenale parochie hier terecht. Nieuwe leden moeten zich van te voren eerst aanmelden bij mevr. Van Oyen, Anna Paulowna- straat 1, bij mevr. Van der Klugt, Haarlemmerstraat 258, of bij het Kath. Sociaal Bureau, Plantsoen 25. marktberichten LEIDEN, 4 Jan. Vee. Aanvoer: 2 fokstieren, 7 slachtstieren, 50 kalf- en melkkoeien f 690990, handel levendig; 236 varekoeien 460 780, handel levendig; 140 vette koeien f 700—1010, 2—2 80, p. kg, bandel vlug; 25 vaarzen 500800, handel willig; 15 pinken 320530, handel willig; 11 graskalveren ƒ180- 290, handel willig; 7 vette kalveren; 115 nuchtere kalveren 4065, han del willig; 799 vette schapen 90 135, handel kalm; 700 vette lamme ren 75120, handel kalm; 1 zuig- lammetje; 21 zeugen; 491 schram men f 60100, handel mat; 504 big gen 3545, handel mat; 3 paar den; 28 boken en geiten 1530, handel mat. Totaal 3154 Kaas. Goudse kaas extra f 240, idem le srt 231—236, idem 2e srt. 226230, Leidse kaas 228, per 100 kg. Aangevoerd 53 partijen Gcudse kaas, 5 partijen Leidse kaas. Handel flauw.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2