Sierteeltcentrum moet in één gemeente verenigd worden WOENSDAG 2 JANUARI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Woensdag 2 Januari. U zult na al het handjes-schudden van gisteren vandaag geen behoefte meer hebben aan Nieuwjaarswensen, zodat wij nu maar direct het nieuwe jaar instappen met het belangrijke bericht voor alle priesterstudenten van Leiden. Zij worden morgenmid dag om 4 uur verwacht in de kapel van het St. Lidwinahuis aan de Zoe- tea-woudse Singel, voor het heilig uur. En dan gaat onze onmiddellijke aandacht weer uit naar de Vereni ging „Sancta Veronica'' (Steun aan stille armen), die morgenmiddag om 2.30 uui in de Vroolijcke Arke, Lange Pieterskerkkoorsteeg 15, haar maandelijkse zitting houdt. In de maand December werden 300 stuks kindergoed uitgedeeld, wel een bewijs, dat de vereniging in een dringende nood voorziet. Dat blijkt trouwens ook uit de zeer grote lijst van aanvragen. Daarom worden mor genmiddag weer vele dames ver wacht om klaar gemaakte goederen te brengen en nieuw materiaal te ha len. Wie iets te missen heeft, is ook van harte welkom. Vooral wol, ka toen en flanel zijn voor de vereni ging begerenswaardige artikelen. Zo zitten we ongemerkt alweer in het nieuwe jaar. Toch moeten we u nog iets over het oude vertellen. Het was buitengewoon rumoerig in de stad tijdens de jaarwisseling. Uit alle straten vloog het vuurerk de lucht in: het was een lawaai dat horen en zien verging! Alsof we midden in de oorlog zaten en bezig afweergeschut was.Gelukkig gebeurden er geen ongelukken. Gelukkig zijn er ook geen ongelukken gebeurd, althans nog niet, met het traditionele brand je stichten in oude kerstbomen. Zowel in de Lange Raamsteeg als in de Kampersteeg laaiden de vlammen op. We kunnen nauwelijks vertellen hoe gevaarlijk zoiets wel is. Daar om, Leidenaars, gooi uw oude kerst boom niet op straat, ten prooi aan de school-vrije jeugd. En nu we het toch over oude kerstbohen hebben, wilt u zo vriendelijk zijn deze niet in 't grachtwater tr gooien, zoals vele Lei denaars dat sinds jaren plegen te doen? Tenslotte hebben we toch een vuilnis-ophaaldienst! Voor de heer J. A. van Vliet bete kende het oude jaar een dubbel af scheid, omdat hij Maandag zijn dienstverband aan de Stedelijke Lichtfabrieken beëindigde, in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd De direc- j teur, ir. Y. Ykema, ontving de schei dende ambtenaar in de directieka mer en herinnerde er aan, dat de heer van Vliet het in zijn werk verre van gemakkelijk heeft gehad. Maar de wijze waarop hij steeds met het publiek omging, heeft de instem ming van zijn superieuren altijd ge had. De adjunct-directeur, ir. F. Stokhuyzen, sloot zich bij de harte lijke dankwoorden en goede wensen aan. De heer J. Bonsel sprak als wnd. chef van de afd. gas- en stroom- berekening, die de heer Van Vliet met weemoed zag vertrekken. Nadat ook de heer N. Masurel het zijne ge zegd had, sprak de heer J. J. C. Snel, namens de personeelsvereniging. Ook hem speet het, dat de heer Van Vliet, die onder moeilijke omstandig heden voortreffelijk werk verricht heeft, ging vertrekken. De scheiden de ambtenaar sprak tenslotte harte lijke dankwoorden voor de vele be wijzen van waardering, die hem op deze laatste dag geschonken waren. STADSGOK. De Coöperatieve Vereniging voor' Uitvaartverzorging voor Leiden en Omstreken, kwam in eerste ledenver gadering bijeen, onder leiding van de w.n. voorzitter, de heer J. G. v d. Zeeuw. Op voorstel van de voorzitter werd besloten het bestuur voorlopig op 5 personen te stellen. De verkiezing had tot resultaat: J. G. v. d. Zeeuw, voorzitter, M. Sonr- meling, Julianakade 1, secretaris, W. G. J v. d. Linden, penningmeester, P. van Loe en W. F. v. d. Leek, alge meen bestuurders DE HEER S. VERLARE. f Op 80-jarige leeftijd overleed de zer dagen, ten huize van zijn zoen in Antwerpen, de heer S. Verlare, oud- adjunctdirecteur van het voormali ge Rijksopvoedingsgesticht te Leiden. De heer Verlare, die op 65-jarige leeftijd gepensionneerd werd en in Oegstgeest woonde, Mauritslaan 15, is steeds blijven ijveren voor het wel zijn van de bedreigde jeugd. Hij was de grote propagandist van Pro Ju- ventute Rijnland en verleende de vereniging als zodanig, geheel be langeloos, enorm veel steun. De begrafenis is vastgesteld op Donderdag 3 Januari, om twaalf uur bij het Groene Kerkje te Oegstgeest. CLUBTENTOONSTELLING VAN „DE BONTE DUIF". De Leidse Postduivenvereniging „De Bonte Duif" hield haar jaarlijkse clubtentoonstelling in de Grote Vink. De officiële uitslagen waren: Klas 1: Oude Doffers (500 km. en hoger, alle kleuren): 1 Jos M. K. Göbel. Klas 2: Oude Duivinnen (idem): 1. J. Smit. Klas 3: Oude Doffers (270500 kan. alle kleuren): -. A. Dekker. Klas 4: Oude Duivinnen (idem): 1. J. S. A. Bailey. Klas 5: Oude Doffers (65270 km. alle kleuren): 1. A. Dekker. Klas 6: Oude Duivinnen (idem): 1. N. Oudshoorn. Klas 7: Oude Doffers (onbevlogen, alle kleuren): 1. J. Sira. Kias 8: Oude Duivinnen (idem) 1. Jos M. K. Göbel. Klas 9: Jonge Doffers (200 -300 km., alle kleuren): 1. N. Oudshoorn. Klas 10: Jonge Duivinnen (idem): 1. F N. Bemelman. Klas 11: Jonge Doffers (65-200 km. alle kleuren): 1. C. D. J. Oude Elferink. Klas 12: Jonge Duivinnen (idem): 1. C D. Oude Elferink. Klas 13: Jonge Doffers (onbevlo gen): 2 JSmit Klas 14: Jonge Duivinnen (idem): 1. R. P. de Graaf. Klas 15: Late jonge Doffers (on bevlogen): 2. C. D. J. Oude Elferink. Klas 16: Late jonge Duivinnen (idem): 1 J. Sira, 2 C. D. J. Oude Elferink. n-ê40;a Burgerlijke Stand Geboren: Johannes, z. van H. Ar- noldus en C. M. C. K. Weltevreden; Peter Herman, z. van H. A. Boekwijt en A. Woestenburg; Frank Ronald, z. van G. A. Mingelen en W. Donkers; Lafnmert Jacobus, z. van F. H. Ko ning en F. C. Preijers; Jan, z. van C. van Tongeren en M. W. Sierat; Lucie Cornelia, d. van S. Ter Louw en A. M. den Ouden; Johanna Pieternella, d. van H. J. van Kasterop en W. P. Pijnaker; Sophia Clasina Maria An- tonia, d. van W. J. Zwetsloot en P. M. Kersbergen; Johannes Hendrikus Maria, z. van J. J. van der Veek en M. Mesman; Elsje Wilhelmina Pie ternella, d. van A. de Wolf en G. J. Blij leven; Barthus Anthonie, z. van W. D. C. van den Wijngaard en D. Wille; Johannes Franciscus, z. van W. F. Beij en J. B. Breedeveld; Pau line Louise Sophie, d. van R. A. J. van Lier en N. J. Meurs; Johannes, z. van P. H. Stouten en A. Tegelaar; Jeroen, z. van J. Nauta en H. M. Th. Barge; Irene Marguerite, d. van W. F. A. Gueinzius en J. D. A. Ackermann; Johanna Cornelia Adriana, d. van A. L. van Eijk en N. van den Heetkamp. Getrouwd: H. J. C. Paddenburg en F. K. Boltendal; A. Bekooij en A. H. Taf fijn; S. Schiebroek en J. C. van den Brink; N. Schouten en C. van Amerongen; F. P. Maurer en A. J. Molt; W. C. Loomans en A. B. van der Walle. Overleden: J. van Dam vrouw 87 j.; J. Haasnoot man 72 j. Diamanten jubileum Kees Oudshoorn, de begaafde organist van de parochie Rijpwetering Morgen herdenkt de heer C. Ouds hoorn de dag, waarop hij als jonge ling van achttien jaar van zijn be kwaamheid als organist blijk gaf en daarmede tevens lid werd van het R.K. Zangkoor „St. Cecilia" te Rijp wetering. Zijn opleiding tot organist ontving hij van de toenmalige directeur van gemeld zangkoor, wijlen de heer J. R. van Grieken. Alhoewel de heer J. R. van Grieken een goed musicus en bekwaam organist was, moest hij in de jonge Kees Oudshoorn al spoe dig zijn meerdere als organist en ook als pianist erkennen. Het gebeurde i in die tijd, zo in de negentiger jaren, dat op een bijeenkomst van de zan-1 gers ter gelegenheid van hunne jaarlijkse vergadering een wedden schap werd aangegaan waarbij het er om ging of Kees Oudshoorn de Sonate Pathétique van Beethoven het hoofd zou kunnen spelen. Kees had die sonate wel meermalen gespeeld, maar hij was er in het ge heel niet op voorbereid om dit stuk zo uit het geheugen voor te dragen. Maar hij slaagde er voortreffelijk in. Zijn zakgeld was niet ruim genoeg om zich veel nieuws aan te kunnen schaffen; geen nood! Kees liet mu ziekstukken, die hij als waardevol had horen aanprijzen op zicht ko men; twee dagen later zond hij het hele geval terug; hij had intussen de muziek voor altijd in zijn geheugen vastgelegd. Indien hij onder deskun dige leiding verder had kunnen stu deren, dan zou er een organist en pianist van naam uit gegroeid zijn; maar zover kwam het niet. Kees moest de kost mee helpen verdienen en ging met een zwaar pak manu facturen de boer op. Toch bléven ZOETERWOUDE— LEIDERDORP „Liefde voor Toneel" De toneel vereniging „Liefde voor Toneel'' gaf gisteravond de opvoering van het Kerstspel in drie bedrijven „Jutters- kerst" Dit spel, dat het vorig jaar reeds was ingestudeerd, maar door verschillende omstandigheden steeds moest worden uitgesteld, kon nu als Kerstspel worden opgevoerd. Met vrolijke muziek van de „RIWA's" werd deze feestavond geopend, waar na dit echte Jutterspel met succes werd opgevoerd. De belangstelling voor deze le opvoering was niet bij zonder groot en de tonelisten ver wachten volgende week, wanneer de tweede opvoering zal plaats heb ben, een grotere belangstelling. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.30 De groente man. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramo foonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 RVU: Drs. W. A. Nell: „Zorg en liefde, wijsgerig beschouwd' 11.30 Pianorecital. 12.00 Zang e piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuimbouwmededelingen. 12.33 Gramofoonmuziek. 12.50 Finan cieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmu ziek. 13.20 Zigeunermuziek. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 Gra mofoonmuziek. 14.15 „De conferentie voor morele herbewapening", klank beeld. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nederland zingt en danst! 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 RVU: Prof. Dr. S. W. Tromp: „Ekele aspecten van de technische hulp dei- Verenigde Naties aan minder ont wikkelde gebieden: Algemene' begin selen en werkwijze van het technisch hulpprogramma". 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 AVRO-allerlei. 19.15 Dansmuziek. 19.40 Rubriek van kunst en cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 Ka merorkest en solisten. 21.05 „Natio nale vraagstukken", discussie. 21.35 Orkestconcert. 21.55 „Dit is mijn lie velingsmelodie", enquête. 22.25 Voor dracht. 22:45 Orkestconcert. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 1400—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgenge bed en liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.40 Maastrichts stedelijk orkest. NCRV: 10.00 Ge wijde muziek. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Ka merkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gra mofoonmuziek. (12.3012.33 Land en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Gramofoonmuziek. 13.25 Mezzo-sopraan en piano. NCRV: 14.00 Promenade orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.1'5 Gramo foonmuziek. 15.30 Viool en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Zenderslui- tinr. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.40 „Op ed stelling". 18.50 Leger des Heilsmuziek. 19.05 Levens vragen van allerlei aard en een pas toraal antwoord. 19.20 Verzoekprogr. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Gevarieerd pro gramma. 22.15 Buitenlands overz. 2.35 Gramofoonmuz. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.15—24.00 Gramf.muz. Gemeenteraad Boskoop Voor deze raadsvergadering op Oudejaarsmiddag bestond gTote be langstelling in verband met het laatste punt van de agenda: wijzi ging der gemeentegrenzen. Bij de ingekomen stukken was een verzoek om tegemoetkoming in de j reiskosten van schoolbezoek, hetwelk in afwijking van het prae-advies van B. en W. op 50 pet. werd vastgesteld. De overige stukken, waaronder de aanbieidng' van een geldlening, wer- aitliSiUJ den met vreugde aanvaard. De door J «7 u ivolkomen tegenkanting; hij geloofde niet dat dit verzet gemeend is. De uitdruk king van Alphen, dat er bloed afge tapt woi'dt, vond hij onredelijk. De bezwaren van Hazerswoude konden door hem begrepen worden. Voor Alphen is het een kwestie van tac tiek. om een claim te verkrijgen op I het gebied van Zwammerdam. Zij j stelt zich op het standpunt zich te I verzetten tegen elke gebiedsafstand. De bewoners van de bedoelde ge- 1 deel ten verlangen reeds jaren naar "e aansluiting met Boskoop Zij zijn met Boskoop samenge- en W berekende bedraeen voor VU11W111C" ,liCL -DWWWUV aauicugc- en w. oerekenüe bedragen voor groeid De afstand naar B. bedraagt «35» ÏSV. ZiFXUtZV MTvJSM» Het aangaan van kasgeldleningen Hazerswoude zomaar terreinen weet 2e. De phyto-sanitaire maatrege len. 3e De constructieve bijdrage van Boskoops gemeentebestuur wat de boomkwekerij raakt, R.T.S., De Proeftuin; enz 4ee. Dc kwekersmontaliteit. Spr. citeerde de sociologische geo graaf dr. van Wijk, die in zijn proef schrift ,Het Sierteelt-centrum Bos koop" tot de conclusie komt, dat het gehele oppervlak van het sierteelt- centrum onder één en dezelfde lei ding behoort te staan. De gemeente neeft gedeeltelijk de zorg voor per sonen welke niet tot haar machts gebied behoren en uit een oogpunt van gemeente-politiek is het dan ook zijn muzikaie talenten niet verbor gen. In 1915 volgde hij de heer Van Grieken op als directeur van het Rij'pweteringse zangkoor; reeds lang tevoren trad hij op als instructeur van het knapenkoor en vele zangers heeft hij opgeleid; ook tal van or ganisten. Zelf werd hij een voor treffelijk organist, die ver in de om trek bekendheid geniet. Maar een hartaandoening heeft hem sinds twee jaren aan het bed gekluisterd. Een leven rijk aan verdiensten voor God ligt achter hem. Het jubileum zal in verband met zijn gezondheid op zeer bescheiden wijze worden herdacht. Moge dé verheven opvatting die hij steeds van zijn taak als organist en zanger heeft gehad, velen tot voor beeld strekken. uitdrukkelijk niet voor publicatie bestemd. Ware het anders, dan was de pers op de gebruikelijke wijze in het bezit van het rapport. Daar de pers tot heden zoveel als mogelijk was op medewerking van het gemeentebestuur heeft kunnen rekenen, is het in hoge mate teleur stellend, dat de bewuste bladen niet alleen zijn voorbijgegaan aan het feit, dat het betreffende rapport slechts op onrechtmatige wijze zou zijn verkregen, maar tevens het ver trouwelijk karakter, dat B. en W. vooralsnog nodig oordeelden, schon den. Dat de belangen der gemeente door een en ander ernstig kunnen worden benadeeld is blijkbaar niet eens overwogen. Het zal geen betoog behoeven, dat tegen de schuldigen ten deze met alle ten dienste staande maatregelen zal worden opgetreden". Het was eveneens met grote ver bazing, dat wij kennis namen van deze verklaring, omdat zij werd toe gezonden aan de bladen, die niets over het betreffende verweerschrift publiceerden. Immers, de bladen, die deze publicatie wel deden, konden alle gewenste inlichtingen verstrek ken, terwijl het voor de lezers van laatstgenoemde bladen minstens even belangrijk was van het stand punt van de burgemeester kennis te nemen. Wij achten het derhalve van be lang deze verklaring alsnog te pu bliceren en daaraan het volgende toe te voegen; Na het verschijnen van het rapport- Ploeger werd de heer Kempkers in de gelegenheid gesteld om zich te verweren. Het verweerschrift werd derhalve niet in opdracht van B. en W. van Alphen a. d. Rijn geschreven. J Was het laatste het geval geweest, WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te ,10 uur). GUUR WBBR. Stormachtige tot krachtige Wes telijke wind. Wisselend (bewolkt met af en toe buien, sommige met hagel of natte sneeuw. Kouder. 3 Jan. zon op 2.48 en onder 16.41; maan op 11.41 en onder uur. zeer wenselijk, dat de grenzen van HH de gemeente Boskoop herzien wor-j dan hadden B~ enwfhèt veVweer- Bovendien vraagt een ander schrift als „geheim" kunnen bestem den. aspect nog de aandacht. In de loop pelen. Nu konden zij het slechts voor der jaren toch is komen vast. te J zover in hun bereik lag „vertrouwe- i2t de geschetste grond- iyjr— werd vanzelfsprekend eveneens 0 gekeurd. Het aftredende lid van het I B. A., mevr. GrootendorstGroen, j werd met 12 stemmen herkozen. De gasleverantie te vinden. De heei Hage wilde zich onthou den van commentaar over de ge voerde besprekingen in andere ge- Waddinx-meenteraden. De Boskoopse sier- stuitte op grotere bezwaren. De teelt is bekend over de gehele we- heer Mathot (KVP) was er niet van overtuigd, dat de prijs voldoende is. De heer Hage was het evenmin eens met het prae-advies van B. en W .en had tevens bezwaren tegen de late betaling na aflevering. De heer Noest achtte het onjuist, dat eerst te W'veen de afname zou wor den gemeten. Het gasverlies onder weg komt dus voor rekening van Boskoop. De heer Verbeij vroeg nog inlichtingen over de calorieën van 't gas. Na uitvoerige inlichtingen door de voorz. en de directeur der ge meentebedrijven. wordt tenslotte het voorstel van B. en W. aangenomen. Het voorstel tot wijziging der be groting 1951 ontlokte de heer Ver beij nog enkele opmerkingen van practische aard, welke echter door de voorzitter werden toegelicht on der de opmerkingen dat aan de be zwaren van de heer V. zeer moeilijk kon worden tegemoet gekomen. Voorts werd ingegaan op een aan bieding van enkele percelen grond voor woningbouw. Op 'voorstel van de voorz. werd daarom overgegaan tot de rondvraag, waarna een korte pauze zou worden gehouden, om dan over te gaan tot behandeling van het voorstel betreffende wijzi ging der nieuwe grenzen. Bij de rondvraag ontstond nog even een twistpunt over de nieuwe brand spuit, doch ook dit werd weer op gelost. Wijziging der gemeentegrenzen. Als eerste in de rij der sprekers verkreeg de heer Splinter het woord, die namens de Prot. Chr. Raadsfrac tie zijn verbazing uitsprak over de reJc, de kweek vindt echter buiten Boskoop plaats. Boskoop draagt ver antwoording voor tuinoouw-onder- wijs, laboratorium, handelscursus enz. en heeft daarvan de lasten van uitvoering. Hij achtte het daarom van het grootste belang dat het draagvlak wordt verbreed en ver groot door bijvoeging van delen waar Boskoopse artikelen worden gekweekt, waarom hij geen belang ziet in de delen waar dit niet het geval is. De bezwaren van de heer Mathot waren vrijwel gelijkluidend. Ook hij stelde zeer veel prijs op bijeenvoe ging van het sierteelt-centrum. De heer Noest merkte op, dat men bij het spreken over grenzen vanzelf sprekend denkt aan oorlog. Alphen krijgt er bijna een gehele gemeente bij, doch d? Nasse en Otweg behoor den volgens hen niet bij Boskoop. Hij betreurde dit zeer evenals' de wijze waarop dit besproken is. De bewoners zijn unaniem voor aanslui ting bij Boskoop. Wanneer gestemd zou worden, zender enige invloed var anderen, dan zou dit ten gunste van Boskoop uUvaLen Ook deze spr. stelt één sierteelt-rentrum als eerste eis. Voorz. aan het woord. De voorz. begon zijn antwoord met de mededeling, dat het voorstel nog al „deiningheeft veroorzaakt, waarbij alle reacties echter niet juist zijn. Na zijn inleiding noemde de voorz. 4 argumenten, welke vóór de wijziging pleiten: le. De buitenlandse export in de ruimste zin, waarbij het cultuur-cen trum als eenheid optreedt. staan, dat slag voer een grenscorrectie nog een andere factor in het geding moet worden gebracht: De gemeente heeft dringend behoefte aan terreinen woningbouw. Het instituut van Stad en Landschap van Zuid- Holland adviseerde tot het projecte ren van enkele bebouwingskernen aan de buitenrand van het kwekerij gebied. Unaniem was de raad van oordeel dat, gezien de conclusie van dr. van Wijk, een grenscorrectie doorgang zal moeten vinden, ongeacht de con junctuur van de boomkwekerij en ook ongeacht de financiële conse quenties voor de gemeente. De hoop werd dan ook uitgespro ken, dat een herziening der ge meentegrenzen niet weer, zoals in het verleden herhaaldelijk geschiedde, wordt uitgesteld De raad kon zich dan ook geheel verenigen met het prae-advies van B. en W., waarin bovengenoemde motieven waren verwerkt, zodat het voorstel van B. en W. zonder hoof delijke stemming werd aangenomen. Het woord is nu aan Ged. Staten. ALPHEN AAN DEN RIJN De zaak Kempkers Burgemeester Ed. C. Witscheij van Alphen aan den Rijn heeft twee dag bladen een verklaring gezonden van de volgende inhoud: „Het is met grote verbazing, dat ik heb kennis genomen van het feit, dat in een tweetal Leidse dagbladen uit voerig aandacht is geschonken aan een rapport, dat de directeur van de water- en lichtbedrijven van de ge meente Alphen tot B. en W. van de gemeente richtte met betrekking tot een eerder aan dit college door de wnd. directeur dier bedrijven, de heer J. Ploeger, uitgebracht verslag om trent de toestand van het Alphens gasbedrijf. Dit rapport immers is door B. en W. slechts vertrouwelijk aan de le den van de raad der gemeente over gelegd en was dus althans nu enigingen hebben vrije toegang op vertoon van hun contributiekaart. Buiten deze is ieder van harte wel kom maar tegen de kleine vergoe ding van 50 cent. De besturen ver wachten een grote toeloop, want geen sportvriend zal deze unieke avond willen missen. LEIMUIDEN Zilveren jubilaris bij M. en K. Bij Maarse en Kroon komen de zilveren jubilea nu aan de lopende band. In deze maand zijn er niet minder dan 5. Gisteren was het de chef de heer Ant. de Bruin die in ik: bloemetjes werd gezet. Op 1 Jan. '27 kwam hij als chauffeur bij de onder neming in dienst. Toen M. en K. in 1936 de Haarlemmermeerlijnen over nam, werd hij belast met controle diensten. Bij de verhuizing van het grootste deel van het bedrijf naar Aalsmeer werd De Bruin benoemd tot bedrijfschef van de afd. Leimui- den, welke functie zich thans uit strekt tot de leiding van ongeveer 60 personen. Gistermorgen kwamen de directie en de afdelingschefs aan de woning van de jubilaris. De heer W. Maarse huldigde zijn ijverige chef, als de man, die overal en altijd pre sent is en overhandigde hem een armbandhorloge en een enveloppe met inhoud. Tijdens de receptie van 24 en verder de gehele dag mocht de jubilaris talrijke gelukwensen in ontvangst nemen, o.a. van de col lega's-chefs een zilveren potlood, van de personeelsvereniging een enve loppe met inhoud en van het geza menlijke personeel van Leimuiden een fraaie boekenmolen. Des avonds werd het jubileum feestelijk gevierd in de familiekring waar o.a. de be drijfsfilm gedraaid werd. Deze nieuw jaarsdag zal door de heer De Bruin en zijn gezin niet makkelijk verge ten worden. R.K. Armbestuur. In de vaca ture ontstaan door het overlijden van de heer A. v. Vclzen is voorzien door de benoeming tot armmeester van de heer A. Th. Brand. R.K. S.V.O.D.I. De oefeningen van de gymnastiekver. kunnen deze week niet doorgaan. Voor de 2 kleu tergroepen beginnen de lessen weer op Dinsdag 15 Jan. voor de overige leden op Dinsdag 8 Januari. In ver band met de uitvoering die op komst is, is het gewenst dat alle present zijn. ROELOFARENDSVEEN Parochie St. Petrus Randen Het jaaroverzicht over 1951 vermeldde: 2800 parochianen w.o. 2300 communi canten. Gedoopt 113. le H. Commu nie 49. Huwelijken 29. Overleden 20 volwassenen en 3 kinderen. H. Com munies 160.000. Parochie Maria Presentatie Alke made Pastoor S. Ligthart vroeg in zijn nieuwjaarspreek de aandacht voor de zware schuldenlast der kerk, welke ruim 410.000.— bedraagt. In zijn jaaroverzicht vermeld de pastoor 1771 parochianen w.o. 1320 communi canten. Gedoopt 68. le II. Communie 41, Huwelijken 18. Overleden 6 vol wassenen en 1 kind. H, Communie® 73000. lijk" houden. Of wij inbreuk hebben gemaakt op de goede gewoonten is in deze kwes- j TFD AAP tie slechts afhankelijk van de vraag:aak ..Hebben wij het rapport van hen, die I Kampioenschappen dammen en door hun relatie met B. en W. aan i schaken Dc uitslagen van de ge- het „vertrouwelijk" gebonden waren J speelde dam - en schaak wedstrijden of van iemand anders, die eveneens j om het kampioenschap van Ter Aar, het recht had het rapport geheel of l gespeeld op 28 December, in café v. gedeeltelijk voor publicatie vrij te j d Acker, zijn: geven. Wij kunnen ter. aanzien van deze twee mogelijkheden verklaren, dat wij de gegevens voc deze publicatie niet op onrechtmatige wijze hebben verkregen. Geheel uit eigener beweging heb ben wij inmiddels burgemeester Wit scheij vertrouwelijk onze bron me degedeeld. ALKEMADE Schaak- en damkampioenschap. De Schaak- en Damclub „Kijk-Uit" te Oude-Wetering organiseert evenals vorig jaar wedstrijden om het kam pioenschap van Alkemade, zowel voor schaken als dammen. De wedstrijden zullen Maandag 14 Januari beginnen. Er zal gespeeld worden in 1ste, 2de en 3de klasse. Men kan zich tot 8 Januari opgeven bij A. de Blaeij, Kerkstraat 6 en L. Vis, Kerkstraat 56 Oude-Wetering. HAZERSWOUDE Lente! Bij de landbouwer J. N. v. d. Akker in de Hoorn zijn een de zer dagen de eerste lammeren gebo ren. KOUDEKERK Raadsvergadering. Morgenavond om 8 uur komt de raad in vergade ring bijeen. Op de agenda staat o.a. aangaan van een kasgeldlening en wijziging begroting 1951'52. LANGERAAR Leo Pagano komt. Op Woensdag 2 Januari a.s. komt de bekende K.R. O.-reporter Leo Pagano des avonds om half acht in het Parochiehuis sprekend over sportbelevenissen. De ze avond is tot stand gekomen door samenwerking tussen N.K.J.B. en Al- tior. De leden van deze beide ver-1 Dammen W. SnaterseG. v. d. d. Streek 1—1; H. A. C. Broer—J. v. Beyeren 11A. HoogervorstG. v. d. Streek 1E1; H. A. C. Broer—J. v. d. Starre 11; W. v. d. StarreB. Koeleman 20; Jac. v. d. StarreL. Koeleman 0—2; C. Th. EgbertsTh. van Eyk 20. Schaken: J. RietveldA. v. d. Jagi 10; A. KoelemanJ. Besemer 10; Jo de Bruyn—J. van Vliet 1—0; J. EsveldtB. Rietveld Yy,\ J. de GrootH. B. Otto afgebr.; S. v. d. Jagt—H. Aaftink 1—0; S. v. d. Jagt— J. Besemer 10; H. AaftinkJ. Riet veld 0—1; A. W. v. d. Jagt—H. Aaf tink 10. IJsvereniging Dc IJsvereniging „Nooit gedacht" te Korteraar hield haar jaarvergadering in café Kalsho- ven. De secr. de heer Jac. Dobbe gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de veren igingszaken. De vereniging telt 112 leden. De pennm. de heer J. W. Broer bleek bij het financieel verslag tot een batig slot van 324.96 te kunnen komen. Bij de be stuursverkiezing werd het aftredende lid de heer Jac. Dobbe bij enkele candidaatstelling herkozen. In de vacature C. v. d. Bijl werd gekozen de heer Joh. Baak en in de vacature wegens bedanken van de heer J. W. Broer werd gekozen de heer Th. Markman. In de controle-commissie werden benoemd de heren G. Weyers en M. Ubink. Na de gratis verloting werd in de rondvraag gesproken over de te houden feestavond, waarbij werd besloten ook dit jaar weer te trachten een gezellige avond te or ganiseren. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 2 Jan, Kaas. Aange voerd werden 77 partijen, le soort 2,30—2,37; 2e soort 2,25—2,20. De handel was matig.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3