Kleine verschillen maken de spanning steeds groter Van der Pol en de Ruyter speelden in volle glorie De eerste plaats als inzet bij Foreholte-Oranje Groen 1 ZATERDAG 22 DECEMBER 1951 DE LEID5E COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 K.N.V.B -overzicht TI7ANNEER we het programma der eerste klassers voor morgen bezien, dan geloven we, dat er weer veel op de voetbalvelden te genieten zal vallen, want de onderlinge strijd in de meeste afdelingen is zodanig, dat iedere dag opnieuw wijzigingen in de competitestanden verwacht kun nen worden. Het verschil is hier en daar maar heel miniem. In Afdeling A zal DVS het bij haar stadgenote de Volewijskers ver- moedlijk niet eens zo gemakkelijk hebben, of het moest zijn, dat de Amsterdamse leiders, geleerd door de nederlaag tegen het toch heus niet zo sterke Frisia, beter op hun qui vive zullen zijn. En datzelfde geldt voor Elinkwijk, dat Zondag van de Volewijckers verloor. Nu gaat Haarlem op bezoek bij Èlinkv/ijk en dus zullen de Roodbroeken opnieuw stevig moeten aanpakken. Tenslotte zal EDO zich wel handhaven op Go Ahead en 't Gooi op Theole, zodat te verwachten is, dat dé spanning aan de kop nog wel zal toenemen. Ajax en Wageningen hebben de kans om zich aan de kop van Afde ling B te handhaven in eigen hand. Zij moeten daartoe beide winnen, resp. van VSV en Vitesse, twee te genstanders. die zeker wel eens voor 'n verrassing zouden kunnen zorgen. In de afdeling C heeft Eindhoven vorige week Willem II een goede dienst bewezen door MW met een 90 nederlaag te verslaan. De Tri colores hebben nu een nieuwe kans tot positie-verbetering, want we kunnen moeilijk aannemen, dat zij zich door de hekkesluiter Quick zul len laten verscalken. Voor de rest is hier nog niets bijzonders te ver wachten zolang Willem n nog zulk een voorsprong heeft. In de afdeling D. zal de leider V W vermoedelijk weinig moeite heb ben met Brabantia. Interessanter is de wedstrijd Hermes-DVSLim- burgia, een gevecht om de tweede plaats, dat Limburgia met een over winning in gelijk puntenaantal bo ven Hermes-DVS brengt, omdat de Limburgers een wedstrijd minder gespeeld hebben. Zware strijd voor Blauw Zwart. Blauw Zwart zal het in 3A niet gemakkelijk krijgen, nu TYBB als gastheer optreedt. Toch geloven we, dat de Wassenaarse leiders weer aan het langste eindje zullen trekken. RK AW kan thuis winnen van Archi pel, Roodenburg zal zich tot het uiterste moeten inspannen, om thuis tegen BMT althans één puntje in de, waoht te slepen, en Hillegom heeft van HPSV niet zo veel gevaar te duchten. L.F.C. kan winnen. In 3B zien we de leider Wasse naar thuis sp_len tegen de hekke sluiter Leonidas. De uitslag laat zich niet moeilijk raden.... Van LFC geloven wij, dat thuis gewonnen wordt, nu Alphen op bezoek komt. Woerden zal het thuis tegen GDA vermoedelijk al te zwaar krijgen. Wat zal Teylingen doen? Veel krachtsverschil zal er bij WarmundaConcordia niet te zien zijn. Iets meer vermoeden we bij TeylingenSJC. De Noordwijkers staan er ontegenzeggelijk beter voor en hebben dan ook de beste kansen. AlhoewelEnfin, we kennen Tey lingen ASC zal thuis wel heer en meester blijven over het hekke- sluitende Rouwkoop. WSBLisse wordt een strijd tussen practisch gelijke krachten. Oppassen Meerburg! Alphia en DSO ontlopen elkaar ni-ts. Of Meerburg het thuis zal zal Tcunnen bolwerken tegen VEP is voor ons nog een vraagteken. De Woerdenaars hebben het kleinste aantal wedstrijden in de afdeling ge speeld; toch sthan zij op de derde plaats. Dat wordt oppassen, Meer burg! Warmunda. Programma voor Zondag: Warmunda IConcordia I, 2.30 uur; Warmunda IILugdunum V, 12.30, vertrek vanaf De Baan om 11.45 uur per fiets; Warmunda III- Lugdunum VIII, 12 uur, vertrek van af de Baan om 11.15 uur per fiets; Warmunda IV—ZLC V, 2 uur( ter rein Lorentzkade) vertrek vanaf De Baan om 1.15. Het Nederlands biljartkampioenschap kadre 47/2 LEIDSE voetbalbond Eerste klasse A. Wanneer alles volgens plan ver loopt en regen noch vorst spelbreker worden, verwachten we in de eerste klasse A de spannendste ontmoeting tussen Foreholte en Oranje Groen. We schreven hierover reeds twee we ken geleden, toen het hele program werd afgelast. Nu Docos morgen rust heeft (met één punt voorsprong) kunnen de Voorhouters door een overwinning weer op de eerste plaats komen. Wint Oranje Groen, dan ko men deze Leidenaars bovenaan te staan, precies gelijk met Docos (10 16). In dat geval krijgt Foreholte een lelijke achterstand van 3 punten, die wel eens te groot zou kunnen zijn om nog een kans te maken. Er is voor de Voorhouters dus alles aan gele gen om morgen te winnen! Temeer, daar dan ook een voorsprong verkre gen wordt op Oranje Groen, een van de gevaarlijkste concurrenten. Om de spanning zo hoog mogelijk op te voe ren, zouden wij een Voorhoutse over winning wensen. Wetend dat Forehol te thuis moeilijk te slaan is, rekenen we daar dan ook een beetje op, al moeten de gastheren de kracht van Oranje Groen niet onderschatten. Want ook de Leidenaars vechten om het kampioenschap DOSR ontvangt de Alphense Boys, voor wie wij weer respect hebben, nadat zij onlangs Foreholte bedwon gen hebben. De Veenders staan dus voor een zware opgave; de winstkan sen zijn wel aanwezig, maar liggen niet voor de hand! De Wet. Boys zullen het uit tegen LDWS wel heel moeilijk krijgen. Of zou er iets overgebleven zijn van de „trijdlust, waarmede Docos onlangs zoveel te stellen had? In dat geval er voor de Boys misschien een kansje.... Uit Stompwijk bereikte ons het be richt, dat SVLV zo vriendelijk ge weest was toe te stemmen in het aflasten van de wedstrijd, omdat de Stompwijkers de helft van hun ploeg moesten missen. Tweede klasse A. Altior, dat nog steeds en niet zwaar bedreigd bovenaan staat, heeft morgen niet veel te vrezen, wanneer het op bezoek gaat bij de hekkensluiter Leidse Boys. SJZ heeft een kansje om te win nen, nu Kagia op bezoek komt, al is het voor ons nog lang geen uitge maakte zaak, dat de Zoeterwouders inderdaad aan het langste eind zullen trekken. Proberen kunnen ze het in ieder geval. Wanneer ze het inder daad ook doen, wie weet welke ver rassingen er dan uit de bus komen. Tweede klasse B. VNL krijgt bezoek van Lisse 3, dat slechts één punt meer heeft. De krachten zullen elkaar dus niet veel ontlopen. Het terreinvoordeel kan de Leidenaars misschien inspireren tot een uiterste krachtsinspanning. In dat geval zou er gewonnen kunnen worden. DOSR. Het belooft Zondag op het DOSR-terrein tussen het eerste elftal en Alph. Boys I een spannen de strijd te worden. Aanvang 2.15 u. DOSR 2 gaat naar LFC 4, aanvang 12 uur, vertrek 11,10 uur; DOSR 3 is om 12 uur de gastheer van ASC 5. Om 12 uur is DOSR 4 te gast bij Fo reholte 3 en eveneens om 12 uur DOSR 5 bij UDO 3. Wet. Boys. Het eex-ste elftal speelt Zondag zijn uitwedstrijd te gen LDWS I. Aanvang 2.15 uur en vertrek 1.10 uur. Wet. Boys 2 speelt thuis om 12 uur tegen Altior 2. In de beide avondpartijen, die om over half twaalf aanvingen, heeft men de twee matadoren Van de Pol en De Ruyter (die thans de beste vrienden zijn, nadat het vroeger ge ducht tussen hen heefl gespannen) drie kwartier lang gelijktijdig in hun volle glorie in actie kunnen zien. Terwijl Van de Pol de caramboles aaneenreeg tot een lange ketting zonder één zwakke schakel in zijn partij tegen Kruythof gaf De Ruy ter een demonstratie op de andere tafel ten koste van Sweering. En de fijnproevers konden hun hart op halen aan de kunst van onze béide beste kaderspelers, want de Rotter dammer steeg in zijn eerste grote reeks tot 156, en de Waalwijker kwam nog een dertigtal punten ver der. Ieder was in het eigen genre op zijn best. En wat men prefereerde: de celebrale precisie-stdl van Van de Pol, of het meer intuitieve en spontane, driftige spel van De Ruy ter, was tenslotte alleen maar een kwestie van persoonlijke smaak. De taak van Van de Pol was dit maal het gemakkelijkst, want Ba- rendregt, alhoewel vol goede wil, kwam niet tot ernstig verzet nadat de Rotterdammei op die 156 nog een serie van 78 en een van 117 had la ten volgen. In acht beurten was de partij beslist. Sweering, alhoewel kansloos te gen een De Ruyter in goede vorm, bood meer tegenstand. Hij scoorde 83 in zijn negende beurt, waarna de stand was: De Ruyter 292, Sweering 131. Voor de resterende 108 punten had de Waalwijker slechts 1 beurt en minder dan een half uur nodig. En zo kon men, dank zij Piet en Kees, toch nog om 1 uur naar huis. De stand na de tweede dag is: v .d. Pol 4 1600 40 162 40.— Swering 3 1331 82 114 16.23 Teegelaar 2 1341 79 103 16.97 v. Oosterhout 2 1210 81 93 14.93 Eichelsheim 2 1498 114 95 13.14 De Leeuw 2 955 85 137 11.23 De Ruyter 1 1343 71 212 18.91 Krutyhoff 0 1096 82 106 13.36 Van de Pol, de enige nog ongesla gen speler, is groot favoriet voor de titel die hem menselijkerwijs gespro ken niet meer kan ontgaan. De strijd om de tweede plaats is nog lang niet beslist. Naar uit de klassering blijkt verkeren Eichelsheim, De Leeuw cn Kruythof, en ook Van Oosterhout, in degradatie-gevaar. Kruythof Sweering Eichelsheim Teegelaar v d. Pol De Ruyter De Leeuw v Oosterhout 243 v. Oosterhout 167 Teegelaar 400 IJsselstein 400 De Leeuw 400 Kruythof 95 v d. Pol 400 De Ruyter 400 Sweering 131 24 15.95 16.66 16.15 21.05 44.44 35.— 20.— 20 50 12.15 20 35 8.35 20 103 20.— 34 95 11.50 34 75 11.76 8 28 11.87 8 156 50.— 10 189 40.— 307 10 70 400 19 102 400 9 135 315 9 212 400 20 137 HYPOTHEKEN en Yoor alle andere laken op bet gebied fan on- loerendo goederen 3ouw-enMakelaarsbedrijf v.d. Drift SCHAKEN COMPETITIE L.S.B. Ie KI.ASSE VoorschotenHazerswoudc: G. P. SluiterJ. Harkes 01, dr P. Ver metM. J. Ravensburg YzVz, J. v. CsA. Ravensberg 10, J. J. Brag- gaarA. Peters 01, J Verrieps G Ruis VzVz, N. MaarssenP. v. Veen VzVz, C M. v. RcnswouW. Ófwegen 01, A. OudshoornP. do Hertog 10, A. N. KoolJ. P. Cok 01, R. G. C. OldemanJ. v. Dorp 01 Totaal Voorschoten 3Vz, Hazerswoude 6Vi. „SEINPOST" WISSELBEKER Uitslagen 2e ronde: P. de Groot P Bedijn 10; J. TurkJ. Ober- kiau 01; Jerry BeyW. G. Dem- mendal afgebroken; W. F. Schüss D v. Gelder VzVz. De afgebroken partij De GrootOberkrau,' is door laatstgenoemde gewonnen. COMPETITIE L.S.B. Klasse 2A: L S G. IV—Philidor V V/z4Vz (voorl.). Klasse 3D; Philidor VSassen- heim II V/z6Vz. Klasse 2A: S.P.W. II—Alphen II V/z-SVz. Klasse 1: CaïssaBoskoop 3>2—3)4 (voorl.). PERSOONLIJKE KAMP L.S.B. Voor groep IB werd door Van der Nat zijn partij tegen Sluiter remise gegeven. Sluiter won de over te spe len partij van Van Gelder en plaat ste zich met 4 pnt. in de finale. Hier in spelen ook J. Koet, W. G. Dem- mendal, W. F. Schüss, Jerry Bey cn G. Bruggemans. Dr. Dallinga en P. Mulder zullen enige beslissingspar tijen moeten spelen. KERSTWEDSTRIJD. Voor hen, die zelfs met de Kerst dagen hun schaakbord niet met rust kunnen laten, hebben wij hier drie schaakopgaven ter oplossing: Wit: Kc5; Del; Th4; Lfl; p. b3. Zwart: Ka6; Dc8; Ta8 en e8; p. b5, cö, e6. Wit geeft mat in drie zetten. Wit: Kg7; Dh4; p. c7, e6, f7. Zwart: Kd6; dD5; Le8; Pd8 en e5; p b5. f5. Wit geeft mat in drie zetten. i k k pp -§■ 1) F G H Wit: Kd8- Dh5; Lg2; Pe4. Zwart: Kc6j Ddl; Tb6; Pb5 cn c2; p. a7, d6, e6. Wit geeft mat in drie zetten. Onder de goed eoplossers zal een prijs verloo1 worden. Inzendingen, liefst per briefkaart, uiterlijk 5 Januari 1952 aan W. H. van der Nat, Kruiskade 35 te Voor schoten. KERST WEDSTRIJD Petra Hoekes Edo Gert Oli Gerard Hein Ziels Erna Seds Taco Drous Lies Dersch Voor de groten van 10 tot 14 jaar. Hier zien jullie 6 kaarten met de na men van 3 jongens en 3 meisjes. Er is iets bijzonders met die namen, want als je op elke kaart de letters van die naam om en om en door elkaar zet, krijg je het beroep, dat het kind, dat bij het kaartje hoort, later gaat uitoefenen. Zet dus steeds maar de letters door elkaar, dan krijg je drie mannen- en drie vrouwenberoepen. Voor de kleinen van 7 tot 10 jaar. I. Van voren gelezen Als sneeuw zo wit En van achteren af Zo zwart als git. II. Welke meisjesnaam verandert in een jongensnaam als je de eerste letter weglaat? III. Ik ben vijf letters groot Mijn laatste vier zijn: rood. Soms ben ik lang, soms ben ik rond Voor alle mensen steeds gezond De oplossingen moeten vóór 5 Januari binnen zijn. Wie te laat komt. loot niet mee. Schrijft de oplossingen op een kaart. Naam, adres en leeftijd vermelden. Het adres: Kerst wedstrijd Kranten- tuin. Leidse Courant, Papengracht 32. Leiden. Voor de groten: hoofdprijs, een globe, verder 3 padvindersmessen, 3 verfdo zen. boeken met kleurtjes, 3 gezelschaps spelen. Nu aan de slag en keurig gewerkt. Slordig werk gaat in de prullenmand. Van de Kerstverhaaltjes die we ont vingen, hebben we de vier beste uitge zocht, die kunnen jullie vandaag lezen. Na loting kreeg Toos de Haas het boek. ONS EIGEN WERK BERTHA'S KERSTFEEST Het was nog veertien dagen vóór Kerstmis. De kinderen op school moch ten allemaal een kartonnen Kerststal letje maken, 't Was een geknip en ge- plak. dat het een lieve lust was. De kinderen hadden hun uiterste best ge daan en toen het af was, was 't ook heel mooi geworden en mochten ze het mee naar huis nemen. Bertha Twaalfhoven ging heel blij naar huis met haar stalletje, 't Moest \oor moeder een verrasing zijn en daar om stopte ze het thuis stilletjes in haar kastje. Die zelfde avond, terwijl Ber tha zat te lezen, hoorde ze de brand schel. „Bij wie zou dat zijn?" dacht ze bij zich zelf, maar ze dacht er niet verder meer aan en ging door met lezen. Toen ze de volgende dag op school kwam, hoorde ze dat er bij Ria Boer brand was geweest. De hele huiskamer was uitgebrand en ook het Kerststalletje van Ria was verbrand. Dat was erg jammer, want nu hadden ze helemaal geen stalletje. Bertha kreeg medelijden met haar, bedacht zich niet lang en gaf haar eigen Kerststalletje aan Ria, die er natuurlijk heel blij mee was. Bertha vond het wel een beetje jam mer. 't was zo mooi uitgevallen, maar ze hadden toch nog een echt Kerststal letje, zodat het niet zo heel erg was. t Was Kerstnns. Na de Nachimis vertelde Bertha alles aan haar moeder, j Moeder was trots op haar dochtertje. „Je bent een flinke meid Bertha", zei ze cn gaf haar een zoen. Bertha zelf was ook blij, nu ze voor het Kerstkindje zo'n mooi offertje gedaan had. Toos dc Haas, Kerkstraat 43, Katwijk a d. Rijn, maakte het volgende Kerst verhaal. HOE JENNIE TOCH KERSTFEEST VIERDE „Krak", nu stond de oude woonwa gen helemaal stil. Van buiten zag de wagen er verveloos en vaal uit, een kreupel paard liep er voor. Van binnen zag het er al even arm uit, twee oude stoelen zonder leuning, een wankele tafel en een kapotte strozak, was het hele meubilair. Een arme oude man lag ziek te bed, hij had hoge koorts. Ook had hij bijna geen dekens, zodat de oude man lag te rillen van de kou. Een klein meisje „Jennie" geheten, zat op de grond naast het bed cn gaf af en toe wat water aan de zieke. Toen ze zag dat de wagen stil bleef staan, ging ze naar buiten om te kijken wat er aan scheelde. Daar lag het paard in de sneeuw, op een heel smal paadje en het ene wiel stond scheefgezakt onder de wagen. Het kind ging weer het half versleten trapje op, naar binnen, want ze kon buiten toch niets uitrichten. De zieke lag nu zwaar te hijgen en Jennie vroeg of ze soms de Pastoor van het dorp, waar ze vlak bij waren, wilde waarschuwen. Eerst gaf ze haar vader nog wat water en daarna ging ze op weg. Het arme kind had geen jasje, dus moest ze in haar dunne jurkje gaan. Na ongeveer tien minuten door het don kere bos te hebben gelopen, zag ze licht door de bomen. „Gelukkig", dacht ze: „nu ben ik gauw bij Onze Lieve Heer. die kan vader weer beter ma ken". Toen ze bij de kerk kwam. was de deur gesloten. Zou ze nu toch dat hele I koude stuk, voor niets hebben gelopen? Opzij zag ze een deur en daar belde ze aan. Er werd opengedaan door een meisje met een mooi wit schortje voor. Zo'n mooi schortje had Jennie nog nooit gezien. „Ben ik hier terecht bij de Pastoor?" vroeg Jennie. Het meisje knikte van „ja" en ze zou gelijk wel vragen of de Pastoor even kwam. Na een paar minuten gewacht te heb ben kwam de Pastoor en Jennie vertel- I de nu, dat haar vader zo erg ziek was en naar hem gevraagd had. Toen de Yastoor hoorde dat er nog geen dok ter bij hen was geweest, belde hij met een een dokter op. Jennie moest nu even wachten ter wijl de Pastoor naar de kerk ging om het H. Sacrament te halen Inmiddels was de- dokter naar de pastorie gekomen en zo gingen ze met z'n drieën op weg. Toen ze bij de wa gen kwamen, was de deur openge- waaid. dus konden ze zo naar binnen stappen. De vader werd bediend. Bin nen was het doodstil maar buiten gier de de wind Plotseling richtte de man zich op. „Ik ga sterven", zei hij met zachte stem. „Onze Lieve Heer roept mij. Wil L' voor mijn kind zorgen?" vroeg hij rog aan de Pastoor. Dadelijk daarop ging hij weer liggen, even daarna hoor de men een zware zucht en Jennie's vader was gestorven. De Pastoor sloot de ogen van de dode. ze bleven nog een poosje bidden en de dokter nam de schreiende Jennie mee naar zijn huis. Dit alles gebeurde op de vooravond van Kerstmis en toen Jennie in het huis van de dokter kwam was daar alles al versierd en klaar gemaakt voor het Kerstfeest. De dokter had zelf geen kinderen en hij en zijn vrouw waren heel gelukkig juist op het Kerstfeest een kind bij zich te hebben. Jennie mocht mee naar de Nachtmis, dat had ze nooit durven hopen. Jennie is voor altijd bij de dokter ge bleven en elk jaar gaat ze op Kerstmis het graf van haar vader bezoeken. HET KERSTGESCHENK VAN NELLIE „Wel te rusten, moe, zou ik misschien vannacht nog wat van 't Kerstkindje krijgen?" vroeg de kleine Nellie aan moeder. Nellie was een arm kindje en had geen broertjes of zusjes. „Ga maar lekker slapen, kindje!" zei moeder. Nellie ging bedroefd naar bed. Ze kon maar niet slapen cn lag maar te denken of ze wat zou krijgen. Eindelijk toch viel ze in slaap en droomde dat ze een heel mooie pop had gekregen met een leuk wiegje er bij, met van die aardige gordijntjes, precies zo als ze er graag een hebben wou. Opeens rrrrrt, daar liep dc wekker af en Nellie schrok wakker. Wat jam mer, ze had alles maar gedroomd. Vlug sprong ze uit bed om te vragen of het Kerstkindje iets gebracht had, maar toen ze beneden kwam schrok ze heel erg want moeder lag ziek te bed. „Moeder heb ik wat gekregen van nacht?" „Neen kindje", zei moeder bedroefd. Nellie ging die morgen naar de kerk, want het was Kerstmis. Toen ze in de H. Communie het Kerstkindje zelf in haar hartje had. bad ze nog eens vurig, dat het Kerstkindje haar niet zou ver geten. Ze bad ook voor moeder, dat ze maar gauw beter mocht worden. Opgeruimd en blij liep Nellie uit dc kerk naar huis. 't Was net of een in wendige stem fluisterde dot er mis schien wel een verrassing zou zijn. Hoe dichter ze bij huis kwam. hoe harder ze liep. Het laatste stukje holde ze he lemaal. Juist wou ze de deur openma ken toen vader al met een stralend ge zicht naar buiten kwam. HIJ tilde haar op en zei zachtjes in haar oor, dat haar gebed verhoord was. „Ga maar gauw naar moeder, dan kun.je zien. wat het Kerstkindje ge bracht heeft". Zo -gauw ze de kamer ingaat, ziet ze het al. Daar ligt het. Een lief klein kindje, een zusje. Het is zo lief, het lijkt wel het Kerstkindje zelf. O, wat is Nellie nu blij. Wat een heerlijke kerstmorgen. Ook in haar hartje zong het: Gloria in Exelsis Deo. Ook Tinl van Kampen, Warmunda- slraat 40, Warmond, deed haar best cn stuurde ons: KERSTAVOND. Als een razende gierde de wind bui ten door de kale takken van de bomen en de sneeuwvlokken vielen op de da ken neer. Binnen in de huizen heerste er warmte en gezelligheid. Echter niet in alle huizen, want in óén van dc ar moedige huisjes in het centrum van de stad zat een twaalfjarig meisje op een schamel bankje naast het ziekbed van haar moeder. Willie, zo heette het meisje, las een mooi verhaal voor. Mid den in het verhaal werd er hevig aan dc bel getrokken. Haastig legde Willy het boek neer en stond op om dc deur te openen. Wat stond daar voor de deur? Zag ze het wel goed? Ze kneep zich in de arm om te weten of ze echt niet droomde. Een groot pak stond op de stoep. „O, moeder, kijk toch eens", riep ze en tegelijk sjorde ze het grote pak dc kamer binnen. „Maar kind, is dat werkelijk allemaal voor ons?" vroeg moeder zacht. „Ja hoor, echt waar, kijk u maar. het staat er duidelijk op: De Westerman- r.etjo®". Moeder kon van verbazing verder niets zeggen en Nellie was al begonnen met uitpakken. Ze zette alJos op de ta fel. Er kwam van alles te voorschijn; veel levensmiddelen en ook voor moe der versterkende middelen. Voor Willy en haar kleine broertjes en zusjes wa ren er ook warme kledingstukken. Met tranen in de ogen zei moeder: „Ja, nu zal ik wel gauw beter zijn". „O, al dat eens waar mocht zijn", Juichte Nellie blij. Vandaag nog had ze zulke droeve gedachten gehad omdat moeder al zo lang ziek was en nu op eens was het een heerlijk Kerstfeest geworden. De volgende morgen bedankte Willy in de H. Mis het Kerstkindje heel har telijk voor de goede gaven cn bad nog eens extra voor de genezing van moe der. Wie stuurt er een kaart naar onze zieken: Joke Neuteboom, Koningstraat C7, Leiderdorp; Corrie Orie, kamer 30. Stevlnstraat 403, Scheveningen. TANTE JO. (Zuantwten aan ffiim zijn reis om de wereld") 24. Al deze angstwekkende ge beurtenissen gaven Basli in letterlij ke zin vleugels. Want toen hij zag, dat de vogel Grijp met Bim het nest ver liet greep de speurder zoveel moge lijk lange veren als hij maar vinden kon en dat waren er heel wat. Hij stal- die veren met de pennen door de mouwen van zijn gevangenispak, net zolang tot hij eruit zag als een zonderlinge arend. Toen ging hij op de rand van het nest staan en be dacht of hij wel werkelijk springen zou Op dat ogenblik zag hij dat de vogel Grijp Bim Het vallen. Zonder zich ook maar een ogenblik verder te bedenken, sprong ook Basli.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7