Leiderdorpse brug vergt kostbare voorzieningen Wit-Gele Kruis gepasseerd bij volksonderzoek op tuberculose Gemeente-ambtenaar met verlof gestuurd ZATERDAG 22 DECEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gemeenteraad Leiderdorp De begroting van Leiderdorp liep gisteravond vlot van stapel. De "voor gestelde voorzieningen aan de Lei derdorpse brug kwamen er iets min der gemakkelijk door. Niettemin werd daartoe besloten. De kosten werden geraamd op ƒ42.000. De heer van der Stoel (AR) ves tigde er bij de alg. beschouwingen de aandacht op dat door aanneming van de motie Algra in de Tweede Kamer de stok achter de deur om het gemeentelijk belastinggebied tot de top op te voeren om voor een nor male uitkering van het Rijk in aan merking te kunnen komen, is wegge vallen. In verband daarmede infor meerde hij naar een mogelijke ver laging der straatbelasting. Wat de reconstructie van de Van der Valk Boumanweg betreft vroeg hij of de belangrijkheid van deze weg een spoedige beslissing vorderde. Over de woningbouw had spr. niets dan lof. Hij onderstreepte evenwel dat de particuliere bouw rr.'oet worden bevorderd. Voorts was hij van me ning dat een algehele reconstructie van raadhuis en ambtswoning in de loop der jaren nodig zal zijn i.v.m. grootte en indeling en intensief ge bruik. In verband daarmede is het noodzakelijk thans zo sober mogelijk te zijn bij het aanbrengen van nood zakelijke verbeteringen. FABRIEKSEIGENAAR VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. Verleden week ontstond te Bolsward door voorlopig onbekende oorzaak een vrij aanzienlijke binnen brand in de onlangs gestichte che- misch-technische fabriek, waar alkali- vrije wasmiddelen werden geprodu ceerd. De schade bedroeg ongeveer 15.000.Thans is, verdacht van brandstichting, de eigenaar van deze fabriek, de 37-jarige S. K. Jellema, op last van de officier van justitie ge arresteerd. MAURITSHUIS KRIJGT HOBBEMA CADEAU. Een in Zwitserland wonende Ne derlander heeft aan het Mauritshuis een schilderij van Hobbema geschon ken, dat voorstelt een gezicht op De venter met de torens van de Nico- laaskerk en de Bergpoort. Deze aan winst wordt zeer welkom geacht, daar het Mauritshuis geen schilderij van deze meester meer bezat. Gisteravond om kwart voor negen is de personentrein uit Haarlem naar Amsterdam achter op een goe derentrein gereden. De gelukkig ge ringe snelheid van de personentrein was oorzaak, dat ernstige ongelukken uitbleven. Nu ontspoorde slechts een goederenwagon. Deze ontsporing heeft een vertraging in het treinver keer op de lijn Amsterdam—Rotter dam gegeven van een klein uur. (Alg. Dgbl.). SPORT De heer Veldhuijzen (CH) sprak namens de CH-fractie. Hij sprak zijn blijdschap uit over de leningen voor de woningbouw en over hgt feit dat de particuliere bouw in de gemeente een aanvang heeft genomen. Betref fende de reconstructie van de Van der Valk Boumanweg gaf hij in over weging om een bijdrage van de pro vincie los te werken. Ook de Leider- dorpse brug had zijn aandacht. De meest radicale oplossing is een nieu we brug, die de grootste mogelijke verkeerscapaciteit zal hebben. De voorz. zette uitvoerig uiteen, dat de kosten van reconstructie van de Van der Valk Boumanweg door de gemeente moeten worden gedra gen. De straatbelasting kan niet wor den verlaagd zolang daarvoor niet 'n ander belastinggebied wordt terug gegeven. Na een korte algemene discussie werd de begroting z.h.s. vastgesteld ontvangsten en uitgaven op ƒ541.941,93. Voor onvoorziene uilga ven is ruim 14.000.beschikbaar. De kapitaaldienst werd vastgesfWd in ontvang op f 2.141.635,77, in uit gaaf op ƒ2.428.453,76. alzo met een nadelig slot van ƒ286.817,99. Ook de bedrijfsbegrotingen werden zonder hoofdelijke stemming vastge steld. Het voorstel tot het treffen van voorzieningen aan de Leiderdorpse brug ontlokte aan de raad een alge mene discussie. De afsluitbomen zijn niet goed opgesteld waardoor onge lukken kunnen voorkomen. Het aan brengen van nieuwe afsluitborpen, die electrisch bediend kunnen wor den, met bijbehorende apparatuur, en het aanbrengen van aan de eisen voldoende scheepvaartseinen en een verkeersregelinginstallatie wordt ge raamd. op 42.000.B. en W. had den lang geaarzeld om met dit voor stel te komen. De voorzieningen zijn echter noodzakelijk. De in dc ver lengde Berkenkade geprojecteerde brug kan nog wel vele jaren op zich laten wachten. Daar is nog geen kijk op. De raad kon dan ook niet anders doen dan, zij het met een bloedend hart zoals enkele leden opmerkten, het voorstel van B. cn W. aannemen. Slot volgt in onze editie van Maan- Gemeenteraad Leimuiden Een meevallertje heft de zorgen op De belangen van de tafeltennis verenigingen, waaronder vallen de competitie, internationale ontmoe tingen, de Nederlandse Kampioen schappen enz. worden in ons land behartigd door de Nederlandse Ta- feltennisbond. Deze bond heeft zijn afdelingen, waaronder de afd. Den Haag een der belangrijkste is. Vele tafeltennisverenigingen, zowel individuele spelers kennen deze bond niet en zouden ook waarlijk met weten hoe of deze hele geschie denis in elkaar zit. Hierom is sinds enige tijd door de afdeling Den in het district Leiden (dat is stad Leiden en omgeving in de ruime zin des woords) een commissie geïn stalleerd, die zich tot taak gesteld heeft in deze lacunes te voorzien. Om de tafeltennissport in Neder land tot een zo hoog mogelijk peil O.; te voeren is het van belang, dat alle krachten in een bond zijn ver enigd. Dit is belangrijk voor de sport maar ook voor de spelers. Immers de N.T.T.B. is officieel door de In ternationale Table Tennis Federa tion erkend en ook aangesloten bij deze I.T.T.F. Zij vormt zo de enige vertegenwoordiger van de tafelten nissport in Nederland. Diegenen die over deze materie iets naders willen vernemen kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris van de Tafeltenniscom- missie District Leiden, de heer C JUDO-EXAMENS. Deze week werden enkele examens afgenomen. De volgende personen slaagden voor de le kyu (gele band): H Harding, J. Langeveld, J. Wol- terbeek Mulder, J. D. Poll, J. Huis man, B. v. Leeuwen, J. Laven en H. v. a Water. Voor de 3e Rijn (groene band) slaagde de heer H. Loose. Dc drie tegenstanders die hij moest overwinnen, nam hij in 2 minuten. Voor de 2e kyu, waarbij vier tegen standers genomen moesten worden, slaagden de heren: S. v. d. Veen, Th. v Vliet en T. A. Mansoer met resp. de volgende tijden: 1 min., 2 3/4 min. en 2K min Examinator was de heer H. Hol vast, le Dan. WIELRENNEN Swift-combinatie. Zondag wordt at jaarlijkse Kerstrit verreden voor •11e leden en donateurs. Vertrek 10.30 vanaf de zaal Hoogl. Kerk- gracht 42. De raad der gemeente Leimuiden kwam Vrijdagavond bijeen. De voorz. doet mededeling van de ingekomen stukken: Schrijven van de Afd. Zuid Holland van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten dd. 20 November 1951, waarbij verzocht wordt een bedrag van y. cent per inwoner beschikbaar te wil len stellen voor het cadeau aan de Vereniging van Nederlandse Ge meenten bij het 40-jarig jubileum. Op voorstel van B. en W. besluit de raad om f 15,voor dit doel be schikbaar te stellen. Schrijven van de Stichting voor Maatschappelijk werk in Zuid Hol land waarin verzocht wordt een sub sidie aan deze instelling te willen verlenen. Op voorstel van B. en W. besluit de raad een subsidie te ver lenen van 15,— per jaar, aanvan gende 1 Jan. 1952. Van het R.K. Schoolbestuur is een aanvrage ingekomen om gelden be schikbaar te stellen voor de aan schaffing van een paar knipplanken, een strijkbout en een strijkplank ten behoeve van het handwerkonderwijs. Ook worden gelden gevraagd voor de aanschaffing van enkele leermid delen. Op voorstel van B. en W. be sluit de raad in beginsel de nodige medewerking te verlenen. De voorz. deelt mede dat de na- Uukering uit het gemeentefonds ove. het jaar 1947 een bedrag oplevert van ƒ14.018,43. Ook de uitkering uit de onderne mingsbelasting over 1950 valt mee. De uitkering is van 34.611,ge bracht op 48.501,Dit betekent een meevaller van f 13.890,Deze meevaller geldt ook over de jaren 1951 en 1952. De bcgrotingspositie over 1952 is daardoor sterk verbeterd en deze be groting levert geen zorgen meer op. De meevaller over 1950 en 1951 in totaal /41.798,13, willen B. en W. ge bruiken ter dekking van kapitaals uitgaven over vroegere jaren. Deze verschijnen ieder jaar weer op kapitaaldienst en worden geleidelijk weggewerkt met bijdragen van de gewone dienst. Het wegwerken van deze kapitaalsuitgaven verbetert de 25.000,over het tijdvak 1 Dec. 1951—10 Mei 1952. De raad kan zich er ook mede ver enigen, dat voor het achterstallig on derhoud aan de woningen aan de Nieuwe weg en Oosterweg een aan vullend rijks voorschot wordt aange vraagd ven ruim 28000, Aangezien het wel de laatste ver gadering in het jaar zal zijn, sprak de voorzitter een heilwens uit. Na de raadsvergadering was er voor de leden van de raad en voor de leden van de Vrijwillige Brand weer gelegenheid om afscheid te ne me- van de scheidende commandant de heer K. F. Lissenburg, die bijna 27 jaar de brandweer op trouwe wijze gediend heeft. De burgemees ter richtte waarderende woorden tot de heer Lissenburg en bracht hem dank voor het vele door hem in het belang van de Leimuidense brand weer verricht. De leden van de raad en de leden van de brandweer ble ven daarna nog gezellig bijeen on der het genot van een kop koffie. Van de gelegenheid dat er heel wat gemeentenaren bij elkaar zijn, maakte de burgemeester gebruik om aan de heren P. J. Hoogervorsf, P. v. Iperen, T. Kraan, J. v. Scherpen- zeel, P. Swier het ereteken voor orde en vrede uit te reiken. Een en ander geschiedde door de burgemees ter onder toepasselijke woorden. De heer Lissenburg dankte voor de tot hem gesproken woorden. *De heer v. d. Hoorn, pl.vervangend commandant, richtte nog woorden van dank namens de brandweer tot de scheidende commandant. ROELOFARENDSVEEN „De droom van mijnheer Scrooge". Het is een gewoonte, dat de to- r.telver. St. Pancratius op 2e Kerst dag een toneeluitvoering geeft. Dit jaar is deze uitvoering nog weer eens geplaatst in net teken van Kerstmis, want het op te voeren stuk in 4 bedrijven „De droom van mijn heer Scrooge" is een van de beken positie van de gewone dienst in de dc Kerstverhalen van Charles Di komende jaren en verlicht de admi nistratie in grote mate. De raad gaat met deze voorstellen geheel accoord. De raad besluit dan nog tot het aangaan van een kasgeldlening groot ekens, in de bewerking van J. J. C Eöckling. Door niet minder dan 28 spelers en speelsters wordt dit wer kelijk zeer mooie stuk ten tonele gebracht. Zie verder advertentie. Gemeenteraad Zoeterwoude Over de begroting werd niets gezegd Gisteravond vergaderde de raad van Zoeterwoude. Aanwezig alle le den. Bij de ingek. stukken is een bericht dat het beroep van de heer M. v. d. Velden op de Kroon betreffende het plan H. Rijndijk niet ontvankelijk verklaard is. De voorz. zet hierbij uiteen, dat dc gemeente Zoeterwou de in geval van het vaststellen van een rooilijn, zoals deze op aandrang van de Rijkswaterstaat en de Prov. Adviescommissie, door richtlijnen is aangegeven voor de eventuele ver goedingen en schaderegelen komt te staan, weshalve de voorz. voorstelt de verordening niet samen te stellen. Deze kwestie loopt langs de gehele Rijksstraatweg LeidenWoerden Li deze gemeente is deze zaak nu het eerst aan de orde gekomen ter beslissing. De raad besluit hierbij een afwachtende houding aan te ne men. Van het departement van Finan ciën is bericht ingekomen, dat de uilkering van de Ondcrnemingsbe- lasting over 1950 f 65.000.zal be dragen. Dit bedrag was geraamd op 48.000.zodat de reserve met J 17-511wordt verhoogd. De be oragen komen ook voor de jaren 1951 cn 1952 zoveel hoger. De be groting 1952 wordt daarmede ook begunstigd. Mede is over het jaar 1947 uit het gemeentefonds een post van 2585.55 gekomen, welke de reserve eveneens versterkt. De gewijzigde bouwverordening is in zoverre door G. S goedgekeurd, dat nu ook van art. 28 verzwarende bepalingen moeten kpmen. Het Wit-Gele Kruis gepasseerd Dc voorz. deelt mede, dat betref fende het volksonderzoek voor de tuberculose thans een studiecom missie is benoemd, die de voorbe reidingen zal moeten treffen. Deze commissie is samengesteld uit ver tegenwoordigers van Kruisverenigin gen uit dit district. Nadat de namen van de leden van de studiecommis sie bekend zijn gemaakt, is medege deeld, dat met de heer P. C. Paar- oekoopcr, vertegenwoordiger van het Wit-Gele Kruis alhier bij de no aigc voorbereidingen contact zal ge zocht worden. Hieruit blijkt, dat bin nen niet al te lange tijd verwacht ktn worden, dat het onderzoek tot stand zal komen. De heer Schenkel vraagt of men rr-ct dc Kruisvereniging te werk is gegaan, waarop de voorz. antwoordt dat bij de samenwerking het Groene, het Wit-Gele en de Oranje Kruis vereniging zijn betrokken. Voor zo ver echter bekend is zijn alleen Groene Kruis-vertegenwoordigers in de studiecommissie gekozen. De heer Schenkel zegt zich daar over sterk verwonderd te hebben. De voorz. zegt hierop dat de ge meente hier niet in kan komen. Het is de taak van de Kruisverenigin gen. De heer Schenkel meent, dat het Wit-Gele Kruis zeer zeker aanspraak cp vertegenwoordiging moet maken. Voor deze zaak zal grote medewer king nodig zijn. Spr. ziet deze orga nisatie absoluut verkeerd. De voorz. zegt, dat n de heer P. C Paardekooper wel een contact persoon, maar geen vertegenwoor diger is gekozen. De heer Onderwater zegt, dat in elke gemeente één kruisvereniging met de t.b.c.-bestrijding wordt be last. De voorz. bevestigt zulks. In Zoe terwoudc zijn twee Wit-Gele Kruis- Fraude bij spaarbank in Alkmaar? In de gistermiddag gehouden ver gadering van de Alkmaarse raad heeft burgemeester Wytema de raad meegedeeld, dat het college van B. en W. de directeur van Sociale Za ken, de heer J. P.. ongevraagd ver lof had verleend, zulks in afwachting van het resultaat van het onderzoek door dc Justitie, dat is ingesteld naar aanleiding van de mededelingen, die in een rapport van de Verzekerings kamer zijn gedaan over de heer P. als bestuurder van de onlangs failliet verklaarde bouwspaarkas „Stad en Land" te Alkmaar. Het college had aldus de burge meester met ontsteltenis kennis genomen van do publicaties van be doeld rapport. Het zal zich hierover nader beraden. In genoemd rapport wordt de heer P. verweten, dat hij zich op ongeoor loofde wijze in het bezit heeft gesteld van 24 bouwkascontracten, die op zijn naam zijn overgeschreven, zon der dat de oorspronkelijke deelne mers een verklaring hadden afgege ven, dat zij daartoe bereid waren. Hoewel de heer P. zich, nadat de Verzekeringskamer deze overdrach ten niet erkend had. bij deze ziens wijze had neergelegd, heeft hij nadien alsnog schriftelijke overdrachtsver klaringen geproduceerd ten einde de geldigheid van de overdrachten als nog aan te tonen. De Verzekerings kamer die van twee overdrachtver klaringen vaststelde, dat ze vervalst waren, in het midden latende of P. dan wel zijn medebestuurder H. de schuldige is, heeft slechts twee van deze 24 overdrachtscontracten er kend. Aetherklanken ZONDAG. HILVERSUM I. 402 M. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV 19.45—24.00 KRO KRO: 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.25 Hoogmis. NCRV: Nieuws en water standen. 9.45 Alt en orgel IKOR: 10.00 Klokgelui. 10.30 Hoogmis in de Oud-Katholieke kerk. NCRV: 12.00 Kerkoor en orgel. KRO: 12.15 Apo logie; 12.35 Gramofoonmuziek; 12.40 Amusementsmuziek; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws, weerberichten en Katholiek nieuws; 1310 Kameror kest; 13.45 „Uit het Boek der Boe ken". 14.00 Gramofoonmuziek; 14.45 „Kerstmis in de schilderkunst", eau serie; 15.00 Gewijde muziek; 15.30 I Gramofoonmuziek; 15.55 Idem; 16.10 verenigingen, één op het Dorp cn één aan de H. Rijndijk De vereni ging van het Dorp is de i.b.c.-bestrij- d ng opgedragen. Dc raad kan ech ter niet verder op deze zaak ingaan. De voorz. deelt voorts mede, dat de heer P. D. C. Kriek tot adjunct-com mies 2e klasse ter secretarie van Hillegom benoemd en dat" in diens j ^^ek^uSfroir'overaT;' 16.15 Kef A AanhoU uU ^bhh dc j Sport; 16.30. Vespers. NCRV; 17.00 Geheime zitting voor Openbare Werken De heer van der Ploeg vraagt ter bespreking van Hoofdstuk 6 Open bare Werken tot een geheime zit- t;ng over te gaan, waartoe zelf de voorz. overgaat. Na bijna een uur wordt dc verga dering heropend en worden de be handelingen van de begrotingen voor 1952 aan de orde gesteld. De commissie belast met het onderzoek van de begrotingen: Burgerlijk Arm bestuur, Waterleidingbedrijf en ge meentebegroting heeft geen aanmer king gemaakt en ook de raad laat de-ze begroting zonder enige opmer king passeren. Betreffende dc gemeentebegroting deelt de voorz. mede, dat dc hogere opbrengst van de Ondernemingsbe lasting een verhoging van de ont vangsten van 17.511.heeft ge bracht. Bovendien was abusievelijk een ambtenaar teveel in de begro ting opgenomen, waardoor de uitga ven met 1952,52 verlaagd kunnen worden. Aanvankelijk was de be groting kloppend gemaakt met een bijdrage van f 26.842.94, dit bedrag kan nu terug gebracht, worden tot 7000.—. Zonder hoofdelijke stemming en zonder op- of aanmerking wordt be sloten tot het uitschrijven van een burgerzin-lening groot 180.000. voor het bouwen van 12 arbeiders woningen achter de Schenkelweg. Aanvankelijk was de aflossing be paald op 50 jaar, doch de Bank van Ned. Gemeenten wenst om de aan trekkelijkheid groter te maken de termijn van uitloten op 30 jaar te bepalen De rente wordt 4 De le ning zal uitgegeven worden in cou pures van f 1000.500.en 250.—. De raad besluit tot het verhuren van volkstuinen op het z.g. kampje en achter de huizen van dc Wilh- bvordusstraat ad 2 ct. per m3. De afschrijving op de rekening waterleidingbedrijf wordt bepaald op 3866.01, zijnde een gelijk be drag als de jaarlijkse aflossing. Op het adres om subsidie van de Bond tegen hot vloeken wordt af wijzend beschikt. Rondvraag Bij dc rondvraag verzoekt de heer van der Ploeg B. en W. pogingen aan te wenden tot het uitbreiden van de autobusdienst. Zo mogelijk een uurdienst doch zeker een latere dienst vanaf Leiden desnoods met toekenning van enige subsidie. De voorz. ziet vooral de behoefte van een later vertrekuur uit Leiden zc-er goed in In overleg met Leid- schendam zullen pogingen gedaan worden bij de Rijksverkeersinspectie. Gereformeerde kerkdienst; 18.30 Or- i gelconcert; 18.45 Cembalo-gezelschap, j vocaal ensemble cn solisten; 19.15 i „Het Evangelie in het Oude Testa ment", causerie; 19.30 Nieuws, sport- uitslagen en weerberichten. KRO: 1945 Actualiteiten; 19.52 Boekbe spreking; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Promenade or kest en solist; 21.10 „Er wordt eer gast verwacht", adventsspel; 22.10 Advent- en Kerstliederen; 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Radio Philharmonisch orkest. HILVERSUM II. 298 M 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20 00—24.00 AVRO. VARA: 8,00 Nieuws en wecrbcr.; 8.18 Gramofoonmuziek; 8.35 Voor het platteland; 8.45 Orgelspel; 9.02 Sportmededelingen. 9.05 Gramofoon muziek; 9.45 „Geestelijk leven", eau serie; 10.00 Kerstliederen; 10.15 Met en zonder omslag; 10.45 Amuse mentsmuziek; 11.15 Cabaret AVRO: 12.00, Disco-causerie; 12 40 Voor de jeugd; 12.50 Orgelspel; 13.00 Nieuws en weerber. 130.05 Mededelingen of gramofoonmuziek; 13.10 New York calling; 13.15 De spoorwegen spre ken; 13.25 Amusementsmuziek; 13.50 Even afrekenen, Heren; 14,00 Gra mofoonmuziek; 14.05 Boekbespre king; 14.30 Dicogram; 15.00 Toneel beschouwing; 15.15 Kamerorkest en solisten; 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Amusementsmuziek; 17.25 „Mo- nus, de man van de maan" hoorspel voor de jeugd; 17.45 Pianospel; 17.55 Sportjournaal; 18.75 Nieuws sportuitslagen. VPRO: 18 30 Korte kerkdienst. IKOR: 19.00 Kersfeest voor de jeugd; 19.30 Kerstuitzending. AVRO: 20.00 Nieuws; 20 05 Week overzicht; 20.20; Orkestconcert: 20.45 „Het Kerstdiner", hoorspel; 21.10 Or kestconcert; 21.30 „Met een rond potlood", causerie; 21.35 Hersengym nastiek; 22.00 Metropole-orkest; 22.30 Cabaret; 23.00 Nieuws; 23.15 Voor dracht; 23.20 Dansmuziek; 23.50 24.00 Gramofoonmuziek. MAANDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 NCRV. 24.00—1.30 KRO. NCRV: 7.00 Nieuws; 7 15 Een woord voor de dag. 7.30 Zenderslui ting; 9.00 Nieuws en weerberichten; 9.10 Voor de zieken; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.10 Orgelspel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Zang- cn getuigenissamenkomst; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.25 Voor bofcr en tuinder; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Orgelcon cert; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Salonorkest; 13.45 Pianoduo; 14.00 Kerstvertelling; 14.35 Gramo foonmuziek; 14.45 Voor de vrouw; WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). PLAATSELIJK MIST. Veranderlijke bewolking en plaatse lijk mist. Zwakke tot ma tige wind uit Zuidelijke richtin gen. Weinig verandering in tem peratuur. 23 Dec.: zon op 8.47 cn onder 16.31; naan op 2.32 en onder 12.48 uur. 24 Deo.: zon op 8.47 en onder 16.32. maan op 3.55 en onder 13.03 uur. KERSTWEEK. Een witte Kerst is niet te verwach ten; zelfs in Midden-Europa is geen sneeuw gevallen. Liefhebbers van de ski-sport moeten 1.200 meter hoog klimmen om een beetje sneeuw op de bergen te vinden. In Canada en in verschillende de len van de Verenigde Staten is het volop winter. In ae omgeving van dc grote meren vroor het gistermid dag 13 graden, waarbij sneeuw viel. In Canada kwamen temperaturen van meer dan 30 graden onder nul voor. In New York was de tempera tuur echter 12 graden boven het vriespunt, maar in Zuidelijk gelegen staten als Oklahama was de tempe ratuur ook al 15 graden onder nul. Deze koude is nog niet van plan het veld te ruimen; men heeft in Ame rika dus op vele plaatsen echt Kerst- weer. 15.15 Kamerkwartet en solisten; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Kerstboodschap; 18.25 Voor de mannen in grijs, groen en blauw; 18.30 Mannenkoor; 19.00 „Volk en Staat", causerie; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gramofoon muziek; 19.40 Radiokrant; 20.00 N' uwj en weerberichten; 20.10 „Vijf minuten"; 20.15 Residentie-or kest; 21.00 Contact met Nederlanders over de gehele wereld verspreid; 21.40 Fluit en piano; 22.00 Kerst nacht; 23.00 Nieuws: 23.15 Gramo foonmuziek; KRO: 24.001 30 Plech tige Nachtmis. HILVERSUM II. 298 M. VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws en weerber.; 9.12 Gra mofoonmuziek; 9.50 Voor de huis vrouw. VPRO: 10.00 „Voor dc oude dag". 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Voor de zieken; 11.25 Pianorecital; 12.00 Gra mofoonmuziek; 12.15 Dansmuziek; (12.30 Land- cn tuinbouwmedede- lingen; 12.3312.38 Voor het plat teland); 13.00 Nieuws; 13.15 Voor dc middenstand; 13.20 Promenade-orkest en solist; 13.45 Gramofoonmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Cello en piano; 14.40 „Thomas More", hoor spel; 15.40 Kerstliederen; 16.00 Voor dc jeugd; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Gramofoonmuziek; 18.30 Lichte mu ziek; 18.55 Regeringsuitzending: Prof. Dr. J. H. Bavinck: „Oude en nieuwe waarden voor Indonesië"; 19.05 Parlementair overzicht; 19.20 Concertgebouwkwartet; 19 45 Rege ringsuitzending: Ir. L. F. J. M. van der Ven: „De virginiateelt"; 20.00 Nieuws: 20.15 Metropole-orkest en solist; 20.40 „De brug van Estaban", hoorspel. 22.15 Gitaarspel; 22.35 Kerstliederen; 23.00 Nieuws; 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.2024.00 Gramofoonmuz.; IKOR: 24.00 Kerstnachtdienst. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN. 21 Dec. Groente. Waspeen I 20—25, was- peen II 8—22, kroten 8.50—13.75, andijvies 521, spruiten 1526, idem II 716, boerenkool 59. witlof 3031, groene kool 5.20 7.80 rode kool 6.60—10.10, gele kool 4.40—7, prei 15.90—16.10, uien 728. LEIDSCHENDAM, 21 Dcc, Kerst- pluimveeveiling. 227 konijnen 0.75—14.60, 20 kippen 3.25—5.00, 5 hanen 24, 20 eenden 34, 3 kalkoenen 13.4014.40. VEUR, 21 Dec. Groente. Andijvie 1520 cent, spruiten 2028 cent, bos- peen 3034 cent, slag 1519 cent, stoofsla 4048 cent, groene kool 8— 10 centg prei 1215.60, selderij 2 4.10, peterselie 23.10. PERS0HEEL Z R. K. Burgemcisje, 25 jaar. zag zich gaarne roe plaatst voor d. en n. in een degelijk R. K gezin, zelf standig kunnende werken, naaien, handwerken enz. Ook genegen in een winkel te helpen met huiselijk ver keer. Br. onder no. 1256 bur. van dit blad. Z Dienstbode. Flinke zelfst. dienstbode gevraagd voor d. en n., event, v. d. dag. in gezin met kinderen Goed loon en goede behan deling. Achterweg no. 16. Wassenaar. 1260 *2" Gevraagd R. K. Huis houdster v. d. en n„ goed kunn. koken, naaien en werken in gezin met vijf kinderen, waar moeder te bed ligt. Goed loon. Br. on- chr no. 653 aan agent L. Crt. G. Wassenaar Pické- straat 1, Noordwijk Z Gevraagd in gezin met 5 kind. R. K. Meisje v. d. en- n. Hulp v. werkster. Voor goede kracht ruime beloning. Br. no. 645 Boek handel Dc Vries. Riiksstr.- weg 751, Wassenaar. Z Biedt zich aan net R.K. meisje, v. g. g. v., voor enkele dagen per week voor winkel of huishouding Br. aan J. Sikking. War mond agent van dit blad. AANGEBODEN 2? Te koop aangeboden een leegstaand huis met 220 vierk. meter giond en schuur te Hoogmade. Kerk straat 23. direct te aanvaar den. Te bevr. bij W. Borst, Molenaar. Westeinde no. 5 Zoci.erwoude. 1214 Z Te koop: pracht eiken buffet 32.50. mooie hand naaimachine 75. vloer- kleer 25. bedstei 35. 1- pers 17.50. grote en klei ne maten rijwielen 17.50 cn 25.Solexrijwiel 175.2-pers. opklapbed 27.50, banjo 30. Hooi gracht 55 (geen winkel huis). 1249 Z Hotel Twee Steden, Den Haag aangekocht. Compleet eiken slaapka mer. Mechelsch Buffet 3. deurs eiken kasten, keu kenbuffet. ameublementen fauteuils, ledikanten, op- klapbedden, matrassen, schuiftafels, koffers, da mesbureau. Koopt inboe dels Pluym, Hogewoerd. Tel. 21266. *2" Aangeboden 2'^ hectare tuinb. T. vergunning punt 4. c.v. N. Bakker Hzn.. te Roelofarendsvecn. tel. 487 K 1713. 626 GEVRAAGD Z Te koop gevraagd mooie antieke kast en mooie an tieke commode. Br. onder no. 159 bureau van dit blad Z Aangeboden witttc bruidsjapon en lange on derjurk. samen 40, Schaf. ferstraat 10, Noordwijk a. Zee. Na 6 uur. 654 Z In goede staat zijnde kinderwagen aangeboden, prijs 50. Inlichtingen R. Paauw, Kantoorboekhan del. Roelofarendsveen. 656 *2? Te koop: in goede staat zijnde donkere kleur kin derwagen. prüs 25. Nieuwe Duinstraat 58. te Noordwijkerhout. 632 Z Tc koop: z. g. a. n. Winterjas, pr. kwal., leef tijd 13—14 jaar, voetbal schoenen in pr. st. m. 38. Waagdam 14 Warmond. Z Te koop gevraagd clectr. motor of ruiling voor X p.k. motor 220 volt. Br. agent Langelaan. Beatrixstraat 11, Sasscn- hcim. .J255 Z Te koop aangeboden een z. g. a. n. wit emaille kolenfornuis. Zijllaan 10. Leiderdorp. 1230 Z Te koop: 10 Wilgen, en 10 Essenbomen en een piano. H. J. Visser. Heren weg 97, Leimuiden. 604 W0NIHGRUIL Z Woningruil. Gevraagd in Noordwijkerhout. Voor hout of Sassenhcim huis in ruil voor huis in Haar lem, 2 kamers. slaapka mer. keuken en zolder ruimte. Adres Klein Hei ligland 75 rood, Haarlem (centrum).608 TfHUÜR- *2* Te huur zaaltje voor bruiloften en partijen met gebruik van vrije keuken, servies enz. Alle consump tie kan worden mede ge bracht, billijke zaalhuur. A. de Groot. Plantage 2. Tel. 26820. 1199 Voor advertenliën Telefoon 20826

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3