DUINSTREEK N.V. „TRIO" Raad ging aan het cijferen tijdens het begrotingsdebat ZATERDAG 22 DECEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 BLOEMBOLLENSTREEK A.R.K.A. In Hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim vergaderde dc afd. Bloembollenstreek van de A.RK.A. Een flink aantal leden had aan de oproep van het vernieuwde bestuur gevolg gegeven. De zaal was in verband met de Adventstijd stemmig versierd. De voorz., de heer J. P. de Jong uit Noordwijkerhout, opende de ver gadering en drukte er zijn blijd schap over uit, dat zovele leden aan wezig waren. Hierna werden eerst enige huishoudelijke zaken van de afdeling afgewerkt. Om. een schrij ven van het Hoofdbestuur aangaan de een weekend voor ambtelijke vorming op Drakenburg. Het Hoofd bestuur deelde mede gaarne te zien dat minstens 1 lid van elke afdeling aan dit weekend zou deelnemen. De voorz. deelde mede, dat de kas liet momenteel kan lijden 2 leden naar deze vormingsdagen te zenden. Dc vereniging zal dan van de kosten vergoeden. Leden die hier aan deel w.illen nemen kunnen zich daarvoor opgeven vóór 5 Januari as. Zijn er veel liefhebbers dan zal het' lot beslissen. Nadat de voreni- gjngszaken afgehandeld waren kwam het 2e gedeelte van de avond, wel ke in het teken van advent en Kerst mis stond. Dit gedeelte werd ver zorgd door enige eigen leden. Het grootste aandeel hierin hadden de Noordwijkse ambtenaren o.l.v. de heer Verduin. Zij zongen toepasse lijke liederen afgewisseld door de clamatie. De heer van den Aardweg uit Voorhout gaf een interessante beschouwing over het ontstaan van de Kerstkribbe en het gebruik van een kerstboom. Ook de heer Ben schop uit Noordwijkerhout las enige mooie verzen voor, terwijl de heer Punt uit Hillegom zorgde voor de muzikale omlijsting. De g. a., kape laan Landman uit Sassenheim, sprak dc leden toe, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Bloemententoonstelling te Lisse Opening a.s. Maandag Maandagmiddag om half vijf zal mr. Th. de Graaf, burgemeester te Lisse, de grote Kersttentoonstelling van bloemen openen in het H.B.G- gebouw. Deze tentoonstelling, die eigenlijk bedoeld is om na te gaan. hoe de aan het buitenland geleverde bollen „het doen" en daardoor even tuele fouten hier of elders te achter halen, is dat werd in de loop der jaren wel bewezen meer dan al leen een aangelegenheid van het bollenvak. Ook dit jaar zullen weer vele men sen uit Leiden en omgeving naar Lisse gaan, om te genieten van de bloemenpracht dezer tentoonstelling. Evenals vorig jaar heeft men ge tracht van de tentoonstelling een Kerstsfeer te doen uitgaan en dit staat reeds vast men heeft een beter resultaat bereikt. Op het podium, waarop het oog valt zodra men het gebouw binnen komt, is een kerkraam geplaatst, dat rood verlicht is. Het wordt geflan keerd door twee kerstbomen en van boven af hangen bloemenkronen neer. Dit gehele schouwspel is in de kleuren rood en wit gehouden met amarylissen. Voor het podium is een groot perk met hyacinthen, tulpen, narcissen en crocusjes. Verder wordt het middenvak beheerst door hya- cinthen. Vlak vooraan waar de gemengde groep in het midden is aangelegd ziet men aan weerszij den respectievelijk een bed tulpen en narcissen. Het geheel maakt een zeer ver zorgde indruk en wie van bloemen houdt, zal een reisje naar Lisse niet betreuren. De kwaliteit van de narcissen en hyacinthen is dit jaar bijzonder goed. Voor de tulpen ligt de zaak 3ia>de GOLF De in- en uitbreker Manus Oly zal in overeenstemming met de wens van de procureur-generaal bij het Arnhemse gerechtshof opnieuw on derzocht worden door twee psychia ters en wel te beantwoording van de vraag of een al of niet voorwaarde lijk terbeschikkingstelling enig nut tig effect zal hebben. Aldus besloot het Hof te Arnhem gistermorgen. BUITENLAND. Dc Sowjet-Unie heeft Nepal evenals Zwitserland en Engeland verzocht een expeditie naar de top van de Mount Everest te mogen zen den. Volgens de „Daily Mail" zullen de drie landen een „wedren naar het dak der wereld" houden. Mogelijk voegen de Zwitserse en Britse expe dities zich bij elkaar. Twee Spaanse acrobaten, die voor het eerst als „levende kogels" in een circus te Belfast werden af- geschotën, kwamen in de apparatuur van de trapéze terecht. De ene. een meisje viel 20 meter en de ander kwam ongelukkig in het vangnet te- recht. Beiden zijn naar het zieken huis overgebracht. Karl Oevgaard, een bekende Zweedse zweefvlieger, die sedert Dinsdag vermist werd, is ongeveer zestig km ten Zuiden van Bishop in de Amgrikaanse staat Californië dood aangetroffen in het wrak van zijn toestel, dat door vliegtuigen op een bergplateau was waargenomen. Oev gaard had het hoogterecord voor zweefvliegtuigen willen breken. Volgens het Britse blacj „Flight" herstelt de Sowjet-Unie de Duitse oorlogsbasis voor geleide projectielen Peenemuende en legt zij een vlieg veld voor lange-afstandsbommen- werpers aan nabij Berlyn. Het blad noemt geen bron voor zijn bericht. iets anders. Deze zijn, zoals men dat in vakkringen noemt, erg lui deze keer. Niettemin zullen er nog onge veer 1500 zijn, terwijl de aantallen van narcissen en hyacinthen de 10.000 en 15.000 belopen. Voor de vakmensen zorgen het la boratorium, de proeftuin en de rijks- tuinbouwschool voor interessante proeven. De oppervlakte van de tentoonstel ling is weer groter dan voorheen en bedraagt nu ongeveer 1300 M2. Na de opening op Maandag a.s. zal het publiek tot 's avonds 10 uur de gelegenheid hebben de bloemen pracht in ogenschouw te nemen. Op de le Kerstdag is de tentoonstelling gesloten, maar van 26 tot en met 29 December kunnen de bezoekers weer terecht. Districtsbijeenkomst van de L.TJ. L.T.J.'ers uit Hillegom, Lisse, Sas senheim, Voorhout en de Zilk zijn gisterenavond met hun Noordwijker- houtse collega's bijeen geweest om zich gezamenlijk voor te bereiden op het naderend Kerstfeest. De districtsvoorz., Bernard War merdam uit Hillegom, wees in zijn openingswoord op het ernstige karak ter van deze avond en vroeg daarom volle aandacht van de aanwezigen voor hetgeen in de loop van de avond te zien en te horen zou zijn. Spr. wees op de ontkerstening van het Kerst feest door kerstmannetje en kerst gans, welke importproducten ook in ons land de echt christelijke kerst viering dreigen te gaan verdringen. Nadat vervolgens het dameskoor van de St. Jozefparochie het „Rorate coeli" en een Nederlands adventslied hadden gezongen en de pianist Piet v. d. Berg drie stukjes van Chopin ten gehore had gebracht, hield de dis trictsaalmoezenier, kapelaan Hubers, een causerie met lichtbeelden. In de ze causerie zette de aalmoezenier de betekenis van de advent, als de tijd, waarin reikhalzend wordt uitgezien naar de komst van de Verlosser, uit een. Eeni vele eeuwen lange advent maakte de mensheid door vanaf de zondeval in het paradijs tot de komst van Christus op aarde. Voor ons be tekent Kerstmis meer dan het her denken van een historisch feit. Kerst mis is voor ons ook de komst van Christus in ons, welke wij, zo wij willen, dagelijks kunnen doen her halen. Kerstmis is voor ons ook een heenwijzing naar de komst van Christus als rechter bij het einde der tijden. De dames Fangman declameerden enige toepasselijke gedichten, die èn door hun inhoud en door de zeer fraaie voordracht diepe indruk maak ten. Het dameskoor zong een tweetal Kerstliederen en later nog twee pro fane liedjes en zij oogstten met hun schone zang veel succes. De pianiste liet nog enige klanken horen en toen was het woord weer aan de voorz., die hartelijke dank woorden sprak tot allen, die hadden medegewerkt om de avond te doen slagen. Hij deelde de leden nog me de, dat binnenkort de bloemenkeu- ringen weer zullen beginnen en dat op 30 Januari a.s. in het bondsge- bouw te Lisse weer een culturele ontwikkelingsdag voor het district zal worden gehouden. Deze dag zal om 10 uur aanvangen met een ge zongen H. Mis en het hoogtepunt van het programma zal zijn een rede van de heer Theo van Steen, die zal spre ken over „Idealen in verband met het avond met gebed. Een uitkomst zijn onze BETON-KOLENHQKXEN onverwoestbaar, inhoud 7 H.L. T.eidsche Schelpkalkbranderij Bouwmaterialenhandel Zoeterw.weg 25, Leiden, Tel. 21747-2174 (Advertentie.) Gemeenteraad Warmond Voor Burgerzinlening is reeds een bedrag van f75.000 binnen De raad van Warmond kwam on der voorzitterschap van jhr mr. L. M. E. von Fisenne, in voltallige ver gadering bijeen. Het voorstel van B. en W. om de Laan, welke loopt van de Herenweg naar de R.K. Meisjesschool te beti telen als Endepoellaan werd met alg. stemmen aangenomen. In behandeling kwam hierna een voorstel van B. en W. tot aankoop van een ambtswoning voor de ge meente secretaris. Door de secretaris waren al diverse pogingen in het werk gesteld, om door middel van woningruil de beschikking te kunnen krijgen over een woning in deze ge meente. Het laat zich ook niet aan zien, dat binnen korte tijd een pas sende ruil voor de secretaris zich zal voordoen. Op grond hiervan werd het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangenomen, zodat de ge meente secretaris binnenkort zich zal vestigen in deze gemeente in een woning aan de Sweilandstraat. Een nieuwe straat. Ter sprake kwam het voorstel van j B. en W. tot aankoop van grond voor I de aanleg van een straat van de He- j renweg naar de Burgemeester Kete- laarstraat. Het ligt in de bedoeling aan deze aan te leggen straat een aantal woningen te bouwen. De heer Nijman zou het verstandiger vinden eerst dan tot aanleg van deze straat over te gaan, wanneer vaststaat, dat er ook gebouwd zal worden. De voorz. zeide, dat er nog een lange tijd mede gemoeid is eer ter zake al les in kannen en kruiken is en inocht dan de gemeente er in slagen geld te krijgen kan ook direct met bou wen begonnen worden. Ook weth. de Greef was er voor met de'e zaak voort te gaan, want hoe dan ooi', de huizen moeten er komen. Mei alg. stemmen werd het voorstel v\n B. en W. aangenomen. Besloten werd de Herenweg ter plaatse waar deze de Warmunda- straat kruist, aan te wijzen als voor rangskruising. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de Tijdelijke Ziektenkos- I tenregeling voor deze gemeente te verlengen. De vergoeding per leerling vooi j het jaar 1952 werd voor de bijzonde re scholen vastgesteld op 25. Begroting 1952. In behandeling kwam hierna de gemeente begroting voor het dienst jaar 1952 zomede die van het wa terleidingbedrijf voor dit jaar. Van de gelegenheid tot het houden van alg. beschouwingen werd door geen der leden gebruik gemaakt. Bij de artikelgewijze behandeling verzocht de heer Weijers of het niet mogelijk was de subsidie die geraamd is voor de beide muziekkorpsen in deze gemeente te verhogen. Zowel de voorz. als weth. Dekker waren van oordeel, dat een dergelijk ver zoek moest uitgaan van de vereni gingen zelf, waarna B. en W. hun standpunt dan nader zullen medede len. Het zelfde was het geval met het verzoek van de heer Weijers om de subsidie per leerling voor het kleuteronderwijs te verhogen Hier bij merkte de voorz. op dat, wan neer deze subsidie verhoogd zou worden en meer zou bedragen dan 10.per leerling zowel aan het personeel als aan de inrichting van de lokalen andere eisen gesteld zou den worden. Of de verenigingen hiermede gebaat zouden zijn staat nog te bezien. De heer Vergeer had uit de toe lichting op de begroting begrepen dat deze gemeente er financieel nu niet zo best voor staat. Hij vroeg of de voorz. enige lichtpunten in de toekomst zag en of nog meer belas tingheffingen in het zicht waren. De voorz. deelde mede, dat door enkele meevallers speciaal wat betreft de ondernemingsbelasting de gemeente een extraatje had gekregen van 60.000.—Toch is de uiterste Voor zichtigheid geboden. Wanneer een beroep zal moeten worden gedaan op het rijk zal zeker geëist worden dat een vermakelijkheidsbelasting wor den ingevoerd en een belasting op de reinigingsdienst. De wijze waar op de gemeenten zijn behandeld met betrekking tot de uitkering uit de ondernemingsbelasting kan spreker niet loven. Hierna werd de begroting zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Rondvraag. Bij de gebruikelijke rondvraag in formeerde de heer van Vliet naar de stand van zaken met betrekking tot de vestiging van industrie door Tu dor. De voorz. deelde mede, dat nog steeds besprekingen worden gevoerd, doch dat hij de indruk heeft dat wel een gunstige beslissing zal vallen. De heer van Elburg vroeg, of er al enig resultaat is met betrekking tot de door de gemeente uitgeschreven Bur gerzin-lening. De voorz. zeide, dat voor een bedrag van 75.000.— reeds is ingeschreven, doch hij hoopte, dat het voorgestelde bedrag van 200.000 zal worden bereikt. Nadat de heer van Schie nog had gewezen op de afsluiting van de brug bij de Boterhuispolder de z.g. Boster- huisbrug, waardoor zeer veel ongerief is ontstaan voor de bewoners van het lage land en waarbij de voorzitter een direct onderzoek toezegde, werd de ze belangrijke vergadering gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN De dokstersdienst zal Zondag worden waargenomen door dokter H. Hueting. RIJNSBURG Jaarverslag „Flora". Uit het jaarverslag van „Flora" stippen we aan, dat in 19501951 200 veilingen werden gehouden. Er was een omzet van bijna 4 millioen gulden. Het le dental had zich weer uitgebreid en bedroeg 857. Er was in het afgelopen jaar f 64.161.58 bruto winst ge maakt. Tot bestuursleden werden herkozen de heren J. en W. van der Meij. Een nieuwe zaal van 2100 ma is pas in gebruik genomen. Dc fi nanciële positie van de vereniging is goed. LEIDSCHENDAM Starrevaart- en Damhouderpolder. De stemgerechtigde ingelanden van de Gecomb. Starrevaart- en Damhouderpolder hebben in de gis teren gehouden vergadering aller eerst behandeld het verzoek van de secr.-penn., de heer H. J. van Delft, om ontslag wegens het bereiken van den pensioengerechtigde leeftijd. Bijna 40 jaar heeft de heer Van Delft deze functie vervuld en de in gelanden vonden het spijtig, dat hij thans ontslag moest nemen. De ver gadering verleende het ontslag per 17 Februari a.s. op de meest eervolle wijze. De vergadering stelde het op prijs de heer Van Delft alsnog als functionaris te behouden en stelde voor hem opnieuw te benoemen doch thans op arbeiderscontract. Met alg. stemmen gingen de ingelanden met dit voorstel accoord. De kwestie „verlaging polderpeil" maakte daarna een onderwerp van uitvoerige bespreking uit. Unaniem was de vergadering van oordeel dat het polderpeil (schouwpeil) diende verlaagd te worden. Over de opvatting van de taak als machinist van de machinist was men allerminst te spreken. Geoordeeld werd, dat de machinist ter zake de uitvoering van zijn taak, deugdelijk omschreven instructies verstrekt moeten worden. Na ampele bespre king werd met algemene stemmen besloten het schouwpeil vast te stel len op 50 cm lager dan het normale peil alsmede dat in het belang van een behoorlijke controle ook een schouwpeil zal aangebracht worden in de naaste omgeving van de wo ning van de voorzitter. Unaniem sprak de vergadering zich uit dat het polderwater vooral gedu rende de wintermaanden laag diende te worden gehouden. Het bestuur werd tot slot gemach tigd tot het doen van de nodige uit gaven voor het uitdiepen van de tochtsloot en evëntueel verder te nemen maatregelen. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst doktoren. In het komende weekeinde en gedurende de beide Kerstdagen wordt de medi sche dienst waargenomen door dokter B. C. C. Wösten, Kerkstr. 28, tele foon 285. OEGSTGEEST AANRIJDING BIJ HET POLITIEBUREAU. Gistermiddag te omstreeks kwart voor een vond aan de Leidsefouurt ter hoogte van het politiebureau een aanrijding plaats tussen een bus van de N.Z.H.V.M. en een vrachtwagen uit Amsterdam. De vrachtwagen bestuurder H. V. uit Amsterdam stopte om verkeer van rechts voor rang te verlenen, waardoor de auto bus, bestuurd door de chauffeur C. K. uit Leiden, de wagen aan de ach terzijde ramde. De bus werd aan de zijkant opengereten. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. SASSENHEIM Bij de Zusters van de St. Anna school slaagde voor Lingerie D- examen: Ina Huiskamp, Riet van der Willik, Corrie Schrama, Leen Schrama, Greet Elstgeest. VOORSCHOTEN Ernstige aanrijding Gistermiddag om even twaalf uur is nabij het Burg. Vernédepark een ernstig ongeluk gebeurd. De 8-jarige jongen A. C. Bunnik, Hofweg 13, uit school gekomen, stak ter hoogte van het Burg. Vernede- park plotseling de Leidseweg over en werd gegrepen door een auto ko mende uit de richting Leiden. De auto, bestuurd door Th. G B. uit Overschie, die met een matige gang reed, stond spoedig stil, doch toen was de aanrijding reeds geschied. Enige E.H.B.O.-ers waren spoedig ter plaatse en even later arriveerde dr. Olthuis, op wiens advies het slacht offer naar het St. Elisabeth-Zieken huis vervoerd werd. De opgelopen verwondingen waren van ernstige aard. De jongen had een bovenarm fractuur en zware hoofdwonde en verwondingen aan de handen BOUW VAN K.LM.-WONINGEN GAAT NIET DOOR De bouw van 51 woningen in de Krimwijk, die zouden worden ge bouwd uit het pensioenfonds van de K.L.M. gaat niet door. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt ter openbare vergadering bijeengeroe pen op Vrijdag 28 December a.s. te 20.00 uur. De agenda vermeldt: In voering reinigingsrechten. Aankoop grond en een woning van de heer G. G. C. J. Velthorst. Partiële herzie ning van het uitbreidingsplan in on derdelen en in hoofdzaak voor de gedeelten Veurseweg en Hofweg. Wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen HofwegKrimwijk in dier voege, dat de onderhavige grond voor industrie vestiging wordt be stemd en tevens te besluiten tot ver koop van een gedeelte van dit ter rein aan de heer A. Boesvr-ld. De heer W. van Hattem ambte naar ter gem.-secretarie is benoemd tot adjunct-commies le klasse ter gemeente-secretarie te Zeist Medische Zondagsdienst. Deze wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. F. J. M. Toni- no, Voorstraat 23, Tel. 493. Op eerste Kerstdag wordt de dienst waargeno men door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, Tel. 527. De waarnemer op Tweede Kerstdag is dr. C. Kuypers, Leidseweg 51. Tel. 520. WASSENAAR K.A.B.-vergadering. In de foyer van het R.K. Verenigingsgebouw werd gisteravond een vergadering van de K.A.B. gehouden met de jaarlijkse konijnen verloting ten bate van Herwonnen Levenskracht. En zoals ieder jaar trok dit evenement bijzonder veel belangstelling Voorz. A. C. Duyvestijn sprak in zijn ope ningswoord over divex-se activiteiten van de K.A.B. in de laatste tijd, inzake de vuilnisemmerkwestie, waarin de heer A. J. van Bemmelen zulk baanbrekend werk heeft ver richt en successen heeft bereikt. De heer van Bemmelen hield vervolgens een korte inleiding over een actueel onderwerp: „Het communisme". De heer G. A. van Leyenhorst, oud-voorz. der afd. hield daarna een vurig pleidooi voor het steunen van de actie, die het Wit-Gele Kruis in Wassenaar heeft ingezet met als doel: het kunnen aanstellen van een kraanverzorgster. Zijn woorden von den weerklank in de vergadering. Niet alleen gaven zich 32 propagan disten op voor deze actie, maar ook 73 aanwezigen vulden meteen een kaart in en zegden tesamen een jaar lijkse bijdrage toe van 216 Dit prachtige voorbeeld van de K.A.B. verdient navolging in de gehele ge meente; Tenslotte werden er 12 ko nijnen en 2 kanaries verloot ten bate van Herwonnen Levenskracht. En ook bij deze verloting toonden de ruim 100 K.A.B.-ers in de zaal weer hun offerzin, wanneer het er om gaat een goede katholieke zaak te steu nen! Schietwedstrijden reserve-politie. Gisteravond werden in de schiet loods nabij het Politiebureau de on derlinge schietwedstrijden op KSO- geweer en Busquette-pistool gehou den voor de leden van de plaatselij ke reserve-politie. Er werd geweer geschoten in drie klassen en als prij zen voor deze klassen was een 15-tal hazen, konijnen en fazanten beschik baar gesteld. De gelukkige winnaars waren: Hoofdklasse: 1. C. J. Korbee (120 pt.)2. P. J. van Eysden 110 pt); 3. M. A. v. d. Wolf (109 pt); Klasse A: 1. F. van Of wegen (107 pt.); 2. J. Oudshoom (105 pt); 3. A. J. v. d. Ham (104 pt.) 4. P. C. v. d. Horst (103 pt.); 5. C. Gladpootjes (102 pt.) 6. M. R. Büch (99 pt); 7. P. Witteman (96 pt). Klasse B: 1. J. J. Vermey (106 pt.) 2. G. P. v. d. Holst (103 pt); 3. A. P. Hoogeveen (81 pt); 4. G. B. Pelt (71 pt.) 5. L. J. v. Deutekom (68 pt). Voor de prestaties op pistool was een 17-prijzen door de leden zelf be schikbaar gesteld. Hier werden de beste resultaten bereikt door 1. Will (47 pt.) 2. M. A. v. d. Wolf (43 pt); 3. M. R. Büch (42 pt); 4. P. J. van Eysden (41 pt); 5. C. Gladpootjes (40 pt.); 6. G. P. v. d. Holst (40 pt); voor de geluksbaan waren 5 prijzen beschikbaar, 2 voor de dames 3 voor de heren. Mevr. v. d. Does en mevr. Boverhof en de heren C. Lugthart, D. van Barneveld en J. Will legden beslag op deze prijzen. De prijzen werden uitgereikt door hoofdinspec teur C. B. M. Wolf, waarna namens de deelnemers de heer M. A. v. d. Wolf een dankwoord sprak. ZOETERMEER Zondagdienst doktoren. Zondag 23 December zal dr. Vegt de dok- tersdienst waarnemen, terwijl Zr. de Backer de wijkverpleging waarneemt. Op le Kerstdag zal dr. de Bruijn de dienst waarnemen en Zr. de Backer de wijkverpleging. Op 2e Kerstdag zal dr. Vegt de doktersdienst waar nemen en Zr. A. Rooy de wijkverple ging. Gemeenteraad Nieuwkoop SSL Y.SSZ3L te Noorden behandeld. Een Nieuwkoop in vergadering bijeen on der leiding van burg. van der Weij- den. Een ingezetene vraagt ontheffing van reinigingsrechten, aangezien hij het huisafval in eigen bedrijf ver werkt. Nog een inwoonster vraagt ontheffing van dezelfde rechten. Ook kwam er een verzoek om ontheffing van schoolgeld binnen. B. en W. en de Raad vinden geen grond aanwezig waarop ontheffing gerechtvaardigd zou zijn, dus vindt afwijzing plaats. De Kath. Ver. tot Bevordering van Land- en Tuinbouw- en Landbouw- huishoudonderwijs in het Bisdom Haarlem vraagt ten behoeve van de door haar opgerichte landbouwschool te Bodegraven voor 1952 een subsidie van 90.De school wordt momen teel bezocht door 9 leerlingen uit de gemeente. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, waarmede de raad accoord gaat. Ook wordt een subsidie ad 25, toegekend aan de commissie voor huishoudelijke voor lichting. Aan dé Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Hol land wordt op haar verzoek een sub sidie van 15.per jaa»~ verleend. Op verzoek van de L T.J. te Noorden wordt bij gelegenheid van de op 4 December j.l. gehouden Kaasdag een bedrag van 10.beschikbaar ge steld. In verband met het feit, dat bin nenkort de Ver. van Ned. Gemeen ten haar 40-jax-ig bestaan zal herden ken, zal een bijdrage van 20.wor den verleend voor het feestgeschenk. Begroting 1952. Bij de vaststelling van de begro tingen van de bedrijven en van de algemene dienst der gemeente voor het dienstjaar 1952 werden door ver schillende raadsleden vragen gesteld. De heer Stoppelenburg stelde voor om in plaats van 10.per kind, 15.op de begroting te plaatsen als subsidie voor de kleuterscholen, die in grote moeilijkheden verkeren. Een en ander komt op plm. 1000. extra. Door B. en W. en alle raadsle den werd de noodzaak hiervan wel ingezien, maar de aangeboden be groting sluit toch reeds met een na delig slot van 12.150.en geen der raadsleden kon tegenover de even tuele verhoging van de betreffende subsidie ad 1000.een inkomst stel len. De voorz. stelt dan ook voor de uitvoerig advies van het hoofd van de Technische Dienst gaf aan, dat het werk, waarvan een extra bij drage van het tertiaire wegenfonds is te verwachten ten bedrage van 50 pet. van de werkelijk bestede kosten, het beste uitgevoerd kan worden in eigen beheer. B. en W. stellen ook in hun praeadvies zulks voor. De raad kan hierin niet met B. en W. meegaan, omdat hij liever het werk zag aanbesteed. Hiertoe werd dan ook besloten met dien verstande, dat, mocht de aannemingssom ver boven de begroting liggen, de gunning zal worden aangehouden, terwij] de raad hierin dan nader zal beslissen. Een perceel rietland en water, ge legen te Noorden, kon verkocht wor den voor 3.500. Hiertoe besloot de raad met algemene stemmen. De heer E. H. van Dam vroeg hoe het stond met de plannen voor een gemeentelijk zwembad. De K.V.P. heeft op 20 Juli 1950 hiertoe een ver zoek aan de raad gericht en het hoofd van de Technische Dienst zou hier van een rapport samenstellen. De voorz. zegt toe deze kwestie nog eens te zullen bezien. De heer Ver haar zou gaarne zien, dat het zwaar dere hout, dat langs het Meijepad groeit, werd gepakt en werd aange wend voor beschoeiing van dat pad. ALPHEN AAN DEN RIJN KNAAPJE DOOR AUTO GEGREPEN. Bij het oversteken van de Rijks straatweg werd hedenmorgen te 9 uur de 6-jarige J. de Jong door een auto gegrepen. Dr. Blauwendraad uit Koudekerk verleende het knaapje, dat een ernstige hoofdwonde had', de eerste hulp Na verbonden te zijn is de jongen naar de ouderlijke wo ning overgebracht. Postduivenver. De kring van postduivenverenigingen organiseerde in café ,,'t Centrum'' te Alphen aan den Rijn, een tentoonsteliling. Een kleine 200 duiven werden ingezon den. De heer G. G. R. Dool, voorz. opende Vrijdag de eerste avond Za terdag is de tweede dag. De heer A. J. Unterhorst te Rotterdam had de dieren gekeurd. Niet minder dan 30 prijzen werden door belangstellenden beschikbaar gesteld. De prijs voor de mooiste doffer verwierf de heer G. G. R. Dool. voor de mooiste duivin behandeling hiervan uit te stellen tot )de heer H. C A. van Straten, voor de dat bij een ander onderdeel de mid delen gevonden zijn, om net „gat" te stoppen. Daarom komt nu eerst de begrotingswijzigingen '52 aan de orde De uitkering wegens ondernemings belasting wordt verhoogd van 44.400.— tot 47.562, een verho ging dus van 3.162.Dat bedrag kan op het tekort worden afgeschre ven. Ter dekking blijft nog over een bedrag van 8.988.B en W stel len voor om 26.000.uit de re serve te bestemmen voor onmiddel lijke extra afschrijving van de kapi taalsuitgaven. Bij de keuze van deze voor onmiddellijke dekking in aan merking komende kapitaalsuitgaven hebben zij zich bepaald bij die ob jecten, welke door hun korte afschrij- vjncf-duur de gewone dienst het meest zullen ontlasten. Hiervoor zou- an xn aanmerking komen de ekte kapitaalsuitgaven ter zake "lUleg centrale verwarming ge- 1 6 RR0.aankoop brand spuit en slangen 6.650.afkoop .rpnenting 11 aaibrug 4.000.aan schaffing vuilnisemmers 6.300.en de nog ingedekte kosten van de wij ziging en uitbreiding van de alge mene begraafplaats, geraamd op 2.400.Totaal is dan 26.000. Als gevolg hiervan kunnen vervallen de vermelde afschrijvingen voor ge noemde objecten ad 3.600 en rente kosten ad 796.63. in totaal dus een besparing van 4.396.63. Er was geen andere uitweg. Na deze ontlasting zou het nade lig slot teruggebracht worden tot ƒ4.591.37. Voor de dekking van dit laatste bedrag zien B. en W. alleen een mogelijkheid in een verdubbe ling der tarieven van de wegbelas- .ing tot de algemeen geldende norm van 6 pet. van de kadastrale eigen dommen. Tot dit laatstee waren de raadsleden echter niet gemakkelijk te bewegen en verschillende bezwa ren werden naar voren gebracht. Er was echter geen andere uitweg en na een breedvoerige discussie werd het voorstel aangenomen. De Kleu terscholen krijgen nu een verhoging van subsidie tot 15.per kind. De begrotingswijziging 1952 werd derhalve goedgekeurd. Gemeentelijk nieuws. B. en W. stellen de raad voor aan de Bouw vereniging „Eensgezindheid" tegen een rente van 4 een voorschot te verlenen van 6425.ten behoeve van de financiering van de kosten, verbonden aan de splitsing van een 6-tal eensgezins-woningen in het complex „Nabij" in woningen voor twee gezinnen. Een en ander ge beurde op verzoek van de gemeente. Ondertr.: Derk J. van Brummen, 25 j., en Emma van Geen, 25 j.; Id- sert de Vries, 24 j., en Neeltje A. Vei'woerd, 21 j.; Wilhelmus Piketh, 28 j., en Maria J. van Rossem, 28 j. Overl.: Hendrika J. Kottelenberg, 76 j., wed. van H. W. Voortman; Comelis Lekx, 2 dagen; Teunis Ver- bree, 67 j.; Maartje N. Blom, 47 j„ echtgenote van P. v. d. Breggen. BOSKOOP Zang en kleur exposeert. Er be stond Vrijdagmiddag bij de opening van de vogeltentoonstelling, geox-ga- niseerd door de Boskoopse kanarie- vex\ „Zang en Kleur" reeds direct een flinke belangstelling, wat bij nader inzien te begrijpen valt, want in de zaal van de heer v. d. Toorn was een collectie bijeen gebracht welke de leek verwonderd deed staan, en de kenner aanleiding gaf om daaraan zijn volle aandacht te besteden. De keurmeesters vertel den, dat zij hier voor een moeilijke taak stonden, aangezien het niet mee viel om uit ruim 200 vogels de beste aan te wijzen. HAZERSWOUDE Tractor in de vaart. Toen gister middag de veehouder H. v. V. met zijn pas aangeschafte nieuwe tractor van zijn weiland af kwam rijden, moest hij om op de Gemeneweg te komen over de Katdijk. Hij reed ech ter de dijk af en kwam in de Kat- vaart terecht. Zelfs kon hij zich red den en kwam er met en nat pak af. doch de tractor moest door een kraan wagen uit de vaart worden getrok ken en is later om geriveseerd te wor Hierna werd de verbetering van de den naar Utrecht gebracht.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2