groene latei Vluchtende rover sprong in 't water De verkeerstoestand Rijksweg beheerste met woningbouw het begrotingsdebat Begrotingstekort van f65.587,84 Wordt geen kerstboomdief! CLoatdwten aan ffiim zijn reis om de wereld") DONDERDAG 20 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De 21-jarige los-arbeider G G. uit drenkeling uit het water halen en Eindhoven heeft Dinsdagavond een hem aan de politie overleveren. brutale roof gepleegd in de bakkers winkel van de firma J. van Arkel aan de Lange Gracht te Maarssen. De dader, die na ztyn vlucht in 't wa ter sprong, is door zijn achtervolgers gegrepen. Tegen sluitingstijd verhaalt de Tel. kwam hij in winkel en vroeg aan de 17-jarige winkeljuffrouw die alleen in de zaak was, om een biljet van 50 voor hem te wisselen, zon der dat hij evenwel het bankbiljet op de toonbank legde. Het meisje telde het wisselgeld op de toonbank uit, waarna G. een greep naar het geld deed en met 45 de winkel uitrende. Op het gegil van het hevig ge schrokken meisje vlogen de bakkers zoon en de bediende die in de huis kamer aan tafel zaten de dief ach terna, die geen uitweg meer ziende, op de Vaartdijk in de sluiskolk van de Maarsseveense Vaart sprong. Met veel moeite konden beide achtervol gers in het mistige avonddonker de Jubilea van „Mill Hill" in 1952 50 JAAR PRIESTER. Op 17 November: S. Keet uit Scha- gen in Engeland; J. Stouten uit Nleuwveen in Nellore. 40 JAAR PRIESTER. Op 21 September: J. v. d. Riet uit Dinterloord in Nellore; J. H. Röttge- ring uit Amsterdam in Kampala; J. Schipper uit Alkmaar in Zevenber gen; H. Seelen uit Venlo in Basan kusu; C. Terhorst uit Varsseveld in Tororo; H. Vester uit Den Haag in Haarle; J. Willemen uit Rijen in Roosendaal. 25 JAAR PRIESTER. Op 17 Juli: A. Bruens uit Raven- steijn in Arnhem; Mgr. J Buis in Leiden in Br. Noord-Borneo; C. Don- sen uit Vlissingen in Basankusu; S. v. Gils uit Den Hout in Tororo; H. Jonkergouw uit Tilburg op de Phi- lippijnen; J. de Reeper uit Den Bosch in Mill Hill; W. Rudlng uit Hooge- zand in Tororo; B. Saraber uit Den Haag in Kampala; I. Stokman uit Lent in Pr. Kameroen; J. Swere uit Moerdijk op de Philippijnen; Mgr. J. Vos uit Amsterdam in Serawak. 12 V. JAAR PRIESTER Op 9 Januari: G. Bisschop uit Nij megen in Nellore; C. Castricum uit Castricum in Basankusu; J Dekker uit Oudorp in Serawak; F. van Don gen uit Blerick in Kisumu; J. van Kesteren uit Lisse in Roosendaal; J. Kuipers uit Blauwhuis in Rawal pindi (tijdelijk leraar te Freshfield); M. Laan uit Onderdijk in Kisumu; G. van Leeuwen uit Wassenaar in Basankusu; J. Lodenstijn uit Win terswijk in Oosterbeek; A, Mak uit Hoorn in Serawak; J. Mous uit Bak huizen in Oosterbeek; H. Scholten uit Oldenzaal in Tororo; S Smit uit Heer Hugowaard in Basankusu; W. Smit uit Ginneken in Noord-Borneo; E. Stockman uit Sneek in Tororo; P. Wagenaar uit Amsterdam in Tororo; M. Wartenbergh uit Amsterdam in Basankusu; P. de Wit uit Bovenkar- spel in Noord-Borneo. 12^jaar priester op 23 Januari: C. Saraber uit Kethel in Kampala. Een gedeelte van de bankbiljetten kon bij het licht van een zaklantaarn uit het water worden gevist. Door electr. stroom gedood In het hooldschakelgebouw van de electrische centrale aan de Galilei- straat te Rotterdam heeft zich gis termiddag omstreeks twee uur een ongeval voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan de 49-jarige electro- monteur W. J. van der Staal, ge woond hebbende aan de Essenburg- singel. Als gevolg hiervan ontstond er brand in een isolator, waardoor een gedeelte van Rotterdam-Zuid ruim een uur stroomloos is geweest, Dc monteur was in het hooldscha kelgebouw bezig met een stofzuiger het vuil op te ruimen, dat door een reparatie was veroorzaakt. De man stond bij de hoofdspanningsschake- laar en vermoedelijk is de stofzui ger in aanraking gekomen met deze schakelaar. Er ontstond kort sluiting en het tragische gevolg was, dat de man een stroom van 17.000 volt door het lichaam kreeg, waar door hij op slag werd gedood. Door de kortsluiting ontstond er brand in een isolator, doch het had niet veel te betekenen, want de Kokend water sprong uit de bus Twee vrouwen en een kind zgn wond door een bus ko kend water, welke te Drunen uiteen is gesprongen. Er zou geslacht wor den en mej T. zette een bus hele maal gevulo met water op het vuur. De bus was afgesloten en toen het water kookte kon mej. T. wegens de hitte deze niet meet verwijder-"!. Zij snelde oaarom naar de buren en een welwillem' 2 buurvrouw mej. van D. reikte de helpende hand. Met een 5-jarig dochtertje kwam zjj aanlo pen. Op het ogenblik, dat zij de bus wilde verwijderen sprong deze met een harde klap uiteen. Eén der vrou wen en het kind liepen zodanige brandwonden op, dat zij op dokters advies naar het Groot-Ziekengast- huis te Den Bosch zijn overge bracht. Ten onrechte in 'n gesticht Psychiater oordeelt: „volkomen normaal" Woensdagmiddag moest voor de Amsterdamse Rechtbank een jonge vrouw van 25 jaar terecht staan we gens diefstal van een jurk uit een Amsterdams kledingmagazijn. Op zichzelf zou dit geval noch opwin dend noch sensationeel zijn geweest, als op de rechtszitting niet gebleken was, dat deze jonge vrouw jarenlang ten onrechte in eon krankzinnigen gesticht was opgesloten geweest. Dit was althans het rapport van de psychiater dr. Baan, die tot de con clusie was gekomen, dat het meisje als volkomen normaal moest worden beschouwd. De psychiater betoogde dan ook, dat een eventueel verder verblijf van de verd. in een gesticht fatale gevolgen voor haar zou heb ben. De officier van Justitie ging met dit rapport mee en eiste een ge vangenisstraf, gelijk aan de tijd door gebracht in voor-arrest, nl. 8 maan den, en de rechtbank deed onmid dellijk uitspraak, waarna de vrouw op vrije voeten werd gesteld. Het meisje was reeds op 14-jarige leeftijd in het krankzinnigengesticht te Venraay opgesloten, toen zg we gens een of ander vergrijp met de kinderrechter in aanraking was ge komen, die haar op grond van een medisch rapport liet opnemen in de inrichting voor psychiatrische pa tiënten. Op haar 21e jaar werd zij vrijgelaten en kwam zij onder in vloed van een „vriendin", een ge routineerde winkeldievegge. .Overi gens was er wel aanleiding tot dit misverstand, want roeds als kind was zij wat men „moeilijk" noemt en in het Huis van Bewaring had zij waan zin gesimuleerd. Gemeenteraad Wassenaar Aan twee onderwerpen van bijzon dere betekenis heeft de Gemeente raad van Wassenaar, die ter behan deling van de begroting voor het jaar 1952 gisteren ruim 7 uren bijeen was, vooral veel aandacht besteed, nl. aan het probleem van de woning bouw en de financiering daarvan en aan het vraagstuk van de levensge vaarlijke verkeerssituatie op de Rijksstraatweg. De behandeling van de kwestie van de woningbouw begon met de beant woording van de vragen die mr C. A. van Gorcum (PvdA) had gesteld. De heer van Gorcum had o.m. ge vraagd welke pogingen B. en W. in het werk hebben gesteld, om aan de nodige gelden voor de financiering van gereedliggende bouwplannen te. komen en of het College wilde over wegen een obligatie lening uit te schrijven. Wat de pogingen betreft, somden B. en W. er enkele op, die alle zon der resultaat waren gebleven. B. en W. hebben tot nu toe steeds in de verwachting geleefd, dat de regering binnen afzienbare tijd een hogere rentevoet dan 4% zouden toestaan. Nu zijn B. en W. voornemens een 4% obligatielening in overweging te nemen en daar over zo spoedig mo gelijk het oordeel te vragen van de Commissie voor de Gemeentefinan- ciën. Mr van Gorcum (Arb) bleef zich evenwel afvragen of werkelijk alle mogelijke pogingen zijn aangewend. Hg betreurde het, dat niet eerder een besluit tot het sluiten van een obligatielening is genomen. Zal burgerzinlening niet slagen? Mr P. J. M. Aalberse (KVP) wees erop dat de woningbouwvoorziening in de eerste plaats 'n taak is van de centrale overheid. Nu de financie- ringspolitiek van de centrale over heid is vastgelopen, worden de finan cieringsmoeilijkheden afgewenteld Gemeenteraad Sassenheim Raad hield zijn wensen maar achterwege BEURS - (J) VE R ZICHT VRIENDELIJKER STEMMING. De belangrijke mededelingen van minister Van den Brink (onder an dere een garantiefonds voor de in dustrie van 100.000.000 uit de „te genwaarde rekening", het tekort op de betalingsbalans van minder dan 500 millioen, de liberalisatie 71 en de vrije invoer van kolen staal) werden gisteren in verband gebracht met de vriendelijke stem ming, die op de beurs heerste. Voorts waren er nog incidentele factoren, die bij enige fondsen een rol speel den. Zo bleken er geen ruiltransac- ties te zijn van Kon. Olie in Unilever, waardoor beide weer op het uit gangspunt van Dinsdag terugkeer den, hetgeen voor Olies een winst van twee punten en voor Unilever een even groot verlies betekende. Aku's waren vast en stegen tot 160 (157), hetgeen men toeschreef aan de uitlatingen van professor P. W. Kamphuysen, waardoor een minne lijke regeling met de Verenigde Glanszstoff niet onmogelijk wordt geacht. Ook de ontwikkeling van de bankstaat, speciaal de verbetering van de deviezenpositie, ging niet on opgemerkt aan de bcleggingsmarkt voorbii, hetgeen in een vrij vaste stemming voor de guldenspapieren, met name de investeringscertifica ten, tot uiting kwam. Desondanks had ook gisteren de handel in vrijwel alle factoren wei nig te betekenen. De Industriemarkt sloot goed prijshoudend, met hier en daar een kleine winst. Hetzelfde kan gezegd worden van de Cultuurmarkt, dbch dan dient een uitzondering te worden gemaakt voor Deli- en Deli- Batavia Maatschappij, die beide we gens toevallig aanbod enkele punten verloren. De Scheepvaartafdeling bleef door een en ander zo goed als onbeïnvloed. Dooreen genomen kwam in het koersniveau hier geen veran dering. Dollarobligaties lagen eerder een fractie luier. „Amerikaantjes" even als het agio onveranderd. Begin beurs ontstond er een vrije drukke hoek in Algemene Exploratie, die van 95 tot 97 stegen, hetgeen de beurs zag als een eerste poging de parikoers te bereiken. Met het luwen van de belangstelling ging een koers daling tot het uitgangspunt gepaard. Prolongatie Z%%. De raad vergaderde Woensdagmid dag o.l.v. burgemeester R. Sandberg van Boelens om een agenda van 16 punten waaronder de begroting van 1952, te behandelen. De heren Verdegaal en Bergman hadden bericht van verhindering ge- zondon. Bij het verslag van de Commissie van de Strafverorrdeningen over de opmerkingen In de vorige zitting ge maakt ten aanzien van de Algem. Politieverordening spraken de heren van Breda en Duindam nog over de schade door loslopende honden toe gebracht. De heer W. Krom werd her benoemd als lid van het Burgerl. Armbestuur. Het voorstel van B. en W. tot ver lening van een subsidie van f 250. in ae jaarlijkse kosten van onder houd van het landgoed „Leeuwen horst" onder Noordwijkerhout. werd na bestrijding door de heren Korte- kaas, Schrama. v. d. Geest en van Breda teruggenomen. De raad was van mening, dat het recreatie-oord van Sassenneim te ver verwijderd is. Het voorstel om bij te dragen in een jubileumgeschenk aan ae Ver. voor Nederlandse Gemeenten (40- jarig bestaan) werd goedgekeurd. Kosten cent per inwoner Op aandringen van de Gemeente arts zullen aan het personeel der gemeente en bedrijven vitaminen- tabletten worden verstrekt, welke onder toezicht genuttigd moeten worden. Kosten ongeveer 100. Voor de burgemeester, wethouders, secretaris en directeuren van ge meente-bedrijven en werken zal een ongevallenverzekering worden ge sloten. De heer Beije verzocht om een plaatselijke assurantie-bezorger in te schakelen. Aan de „de Visserschool" afd. L.O. werd 451.beschikbaar gesteld voor aanschaffing van 55 acht-delige leesboekjes voor de 1ste klasse. Vergoedingen per leerling. De besturen der bijzondere scho len hadden verzocht de vergoeding per leerling voor 1952 te brengen op 30.— voor g.l.o., 32.— voor v.g.l.o. en 42.voor u.l.o-onderwijs. B. en W. vonden het verzoek al leszins redelijk, maar gezien de fi nanciële omstandigheden, meende het college, dat ook op het gebied van het onderwijs de nodige zuinig heid moet worden betracht Op voor stel van B. en W. besloot de raad de vergoedingen te brengen op 28. voor g.lo, 30.voor v.g.l.o. en 40.— voor u.l.o per leerling per jaar. Ook het kleuter-onderwijs kan niet uitkomen. B. W. stelden de raad voor de vergoeding op 14. per kind te brengen. De schoolbestu ren betalen de salarissen der onder wijzeressen uit andere bronnen. De heer Verschoor wenste een dui delijk onderscheid te maken tussen gewoon en kleuteronderwijs; de heer Schrama toonde hem duidelgk het verschil van kleuter-onderwijs tus sen vroeger en nu aan. Thans is het wel degelijk voorbereidend onder wijs. De begroting 1951 van het Burgerl. Armbestuur wérd in uitgaven met 9.520.— verhoogd. De collecten lo pen steeds terug, waardoor de arm besturen en diaconiën steeds minder in staat zijn de kosten van onder steuning enz. uit eigen middelen te financieren. Bovendien worden de verpleegprijzen en ondersteunings normen steeds hoger. Naar aanleiding van enige sugges ties van de heer Wesseling zullen B. en W. enige artikelen nader bezien. De huren der Woningwetwoningen aan de Kerklaan en in „de Kooi" worden verhoogd met de toegesta ne 15 pet. De rekeningen der bedrijven over 1950 werden vastgesteld. Ondanks meerdere onderlinge ver schuivingen bleek het eindresultaat ongeveer 800voordeliger te zijn als over 1949. Gemeente-begroting. Om half 4 begon de raad aan de behandeling van de Gemeente-begro ting 1952. De heer Kortekaas (K.V.P.) meen de, gezien het geraamde tekort van 65 mille alle wensen en verlangens niet uit te kunnen spreken. De volks huisvesting was volgens spr. een punt van de eerste orde, en hij be wonderde het college dat bezield was met een grote ijver voor deze zaak. Namens de Protestante raadsfrac tie sprak de heer v. Breda eveneens over de woningnood. Hij vroeg de mening van B. en W. over de uitgif te van een „burgerzin-lening". Deze spr. betoogde nog, dat het Rijk zijn verplichtingen tegenover de ge meenten niet nakomt. Zijn betoog betrof de bekende kwestie van de onderneniingsbelasting. De heer Schrama informeerde naar de brug, die de twee delen der Con- cordiastraat moet verbinden. Hij vond het jammer, dat de Ned. Herv. be graafplaats ter plaatse werd uitge breid. De benedenbewoners van de duplex-woningen var de Hortus krij gen nu uitzicht op een muur. de bpvenbewoners kijken steeds op een kerkhof. Hij had het hoekje een ideale kinderspeelplaats gevonden. Beantwoording door voorz. De voorz., de sprekers beantwoor dend, zeide, dat het voornemen tot uitgifte van een burgerzin-lening be staat De begrotingswijziging om de brug in ae Concordiastraat te bou wen. is nog steeds niet door Ged. St. goedgekeurd. Wat de begraafplaats aan de Hor tus aangaat: er zal geen muur ko men maar houtgewas. Het uitzicht van de bewoners zal daardoor ver aangenaamd worden. Daarna werd ce begrotingen van de Bedrijven vastgesteld en ook de Gemeente-begroting, nadat de heer Verschoor nog een warm pleidooi voor het park, banken er in en het rustieke witte bruggetje had gehou den. De gewone dienst heeft een nade lig saldo van 65.587.84. Het totaal der kapitaalsinvesteringen bedraagt 4.987.365, hetgeen neerkomt op 600 per inwoner. op de lagere organen, zoals in dit ge val de gemeenten. Het welslagen van een burgerzin lening in Wassenaar meende spr. ten sterkste tc moeten betwijfelen. Het gevaar bestaat, dat door een misluk king de gemeente nog meer achterop raakt. Spr. wees op de .toewijzing aan de gemeente van 75 woningen per jaar en noemde dit een uitermate treurige wanverhouding. Spr. zeide gedacht te hebben aan het opstellen van een motie, maar hij zeide daar van toch niet veel nut te verwach ten Toch meende spr. dat het mis schien nut zou kunnen hebben in een adres aan de betreffende autori teiten nogmaals met feiten en cijfers aan te tonen, dat dc toewijzing aan Wassenaar belachelijk laag is. Mr dr W. F. van Gunsteren (Prot. Chr.) stelde vast, dat de door deze regering getrokken lijn binnenkort moeten worden omgebogen, om de doodeenvudige reden, dat geen enke le regering zich op den duur kan blij ven verzetten tegen 'n volkomen na tuurlijk verschijnsel. Met het oog op deze te verwachten wijziging in het regeringsbeleid in deze is het onver standig en belachelijk bovendien, nog te elfder ure een poging in het werk te stellen gelden te lenen tegen een rente van 4%. De uitslag van een dergelijke poging kan nl. niet twijfelachtig zijn. Mr J. Blom (VVD) meende even eens het slagen van een lening sterk in twijfel te moeten trekken, al wil de hij zich tegen een dergelijke le ning niet verzetten, omdat alles ge probeerd moet worden om uit de moeilijkheden te geraken. De heer A. J. van Bemmelen (KVP) was dezelfde mening toege daan. Hij vroeg voorts van B. en W. de toezegging, dat bij het bouwen van arbeiderswoningen de woning, bouwverenigingen zoveel mogelijk worden ingeschakeld bij de bouw zelve en niet alleen bij de exploita tie van de woningen. De heer L. G. Oosterling (Prot. Chr.) zou gaarne een oplossing ge zocht willen zien in het vinden van een compensatie voor de x/2% rente. Ook de arbeiders kunnen hier hun bijdrage leveren door zich beschik baar te stellen voor het verrichten van werkzaamheden, bijvoorbeeld eenvoudig grondwerek e.d. Nadat ook nog de heren W. Boen der (Arb.) en J. L. F. C. van der Vis (VVD) het hunne hadden gezegd, sloot de heer A. C. Duyvestijn (KVP) zich aan bij de suggestie van de heer Oosterling betreffende het inschake len van de arbeidskracht van de ar beiders. De gemeente zou volgens spr. een goede indruk kunnen ma ken, als bijvoorbeeld op de straatver lichting, de straataanleg en de plant soendienst enkele tienduizenden gul dens zouden kunnen worden bezui nigd ten gunste van de financiering van de woningbouw. De voorzitter en wethouder mr dr J. Hazenberg (Prot. Chr.) beant woordden de sprekers En daarna werd nog in tweede instantie over deze belangrijke kwestie veel ge sproken. Verkeerstoestand Rijksstraatweg Tevoren had de raad zich geruime tijd bezig gehouden met een ander ernstig probleem, nl. dat van de ver keerssituatie op de Rijksstraatweg, en over de verkeersveiligheid in het algemeen. Mr L. G. Hortensius (Prot Chr.) vroeg het College van B en W. of het mogelijk zou zijn op te treden tegen weggebrieikers die een grote noncha lance aan de dag leggen, ook zonder dat zij ongevallen veroorzaken. Mr P. J. M. Aalberse zeide, dat het Elk jaar tegen Kerstmis wordt van boswachters jachtopzichters en ander toezichthoudend personeel ook de politie assisteert daarbij menigkeer het uiterste gevergd om diefstal van Kerstbomen te voorkomen langs de grote wegen, die door de bossen van de Veluwe leiden. Het zijn bestuurders van personen-auto's en vrachtwagens, die onderwég even stoppen, gewa pend met bijl of zaag, het bos in gaan om hun slag te slaan en daarna snel weer verdwijnen. Afgezien van het strafoare feit, waaraan deze passanten zich schuldig maken, spreekt het vanzelf, dat door de onoordeelkundige wijze van kappen ernstige beschadigingen aan de bos-bestand worden toegebracht Dat het gesignaleerde kwaad ernstige vormen heeft aangenomen, getuigt het grote aantal processen-verbaal, dat vorig jaar voor de Kerstdagen alleen reeds m de gemeente Ede moest worden opgemaakt. De schuldigen waren afkomstig uit Amsterdam, Den Haag, Nijkerk, Zeist, Zaandam. Leiden, Rotterdam en Ede. Langs de hoofdverkeersweg tussen Ede en Arnhem worden thans in op dracht van de eigenaar' van een der aangrenzende landgoederen grote borden geplaatst met het aan duidelijkheid niets te wensen overlatende, opschrift: „Hebt uw bos lief, wordt geen Kerstboomdief". 22 Basli schrok zich een hoedje toen het ei zo krachtig werd openge stoten. Maar de vogel Grijp lachte trots ,,Er zit kracht in die jonge Grijpen", zei hij in Engels met een sterk vogelachtig accent Toen ver scheen het hoofd van Bim. Basli was dan Grijp, want de speurder had niet gezien, dat Bim zich aan de staart veren van zijn ontvoerder had vast geklemd. „Hm, hem. de jonge Grijp ziet er niet kwaad uit", gromde de vogel Grijp toen hij het gezicht van Bim waarschijnlijk niet minder verbaasdzag. „Hg heeft uw innemende trek ken zei Easli, die de roofvogel te vriend wilde houden. De vogel lachte gevleid en greep uit een van takjes gebouwde proviandkast een vette slang, die hij Bim uitnodigend voor hield. „Tast toe mijn zoon", riep de vogel. „Een bijzondere lekkernij!" Vo-oï de Aardappels met chocolade. Een aardappelhandelaar uit Noordwijk verkocht behalve aardappelen, groen te en fruit, waarvoor hij vergunning had, ook chocolade en versnaperin gen. Zodoende kwam hij in strijd met de vestigingseisen en moest hij voor de Haagse economische Politierechter verschijnen. De officier van justitie eiste ƒ30 boete en 14 dagen hechte nis voorwaardelijk. Conform de eis werd verd. veroordeeld en hij is dus nu gedwongen zijn snoephandeltje stop te zetten. Pikeur en de borrel. Een pikeur uit Wassenaar moest voor de Haagse politierechter verschijnen, omdat hij onder invloed op zijn fiets had ge zeten. Hij was o.m. tegen een trot- onbegr pelijk is, dat nog niet veel meer ongelukken op de Rijksstraat weg gebeuren, als men ziet welke capriolen door verschillende weg gebruiker worden uitgehaald. Is het voldoende zo vroeg spr. zich af om zich te beperken tot con trole alleen of zou men niet beter deze weggebruikers, die het leven van anderen in gevaar brengen straf kunnen aanpakken. Ook de heer C. E. van den Berg (KBP) pleitte voor het rigoureus optreden tegen die weggebruikers. Later, toen het punt verlichting van de Rijksstraatweg ter sprake kwam deed mr van Gorcum het voor stel een motie aan te nemen over de wenselijkheid van 't aanbrengen van een goede verlichting; op de Rijks straatweg en van andere voorziening gen. Hij kreeg de steun van de ge hele raad en de motie, waarin de ur- het aanbrengen van voetgangerstun- gentie van deze kwesties o.m. van nels nogmaals wordt onderstreept zal worden gezonden naar de Minis ters van Verkeer en Waterstaat en van Financiën alsmede aan de Gede puteerd eStaten van Zuid Holland. Rest van de agenda. Behalve deze twee punten kwamen nog tientallen andere onderwerpen in bespreking. Gesproken werd o.m. over het uitblijven van de herzie ning van het uitbreidingsplan, waar toe 4 jaar geleden de opdracht werd gegeven aan de heer Dudok, over het probleem van de loslopende hon den, waarbij de Raad zich uitsprak tegen de suggestie van B. en W. in de Memorie van Antwoord, nl. om de hondenbelasting te verhogen, over de Burgerlijke Verdediging, die thans in Wassenaar op papier is voorbe reid ,over de wenselijkheid van het aanbrengen van een badhuis in Ker- kehout, welke plannen men vanwege de hoge kosten voorlopig heeft ter zijde geschoven, over verkeersverbe- teringen op verschillende punten in de gemeente, over de vraag of het wenselijk is de bestaande weekmarkt uit te breiden, welke kwestie B. en W. het volgend jaar aan de orde zul len stellen en over de wenselijkheid van het instellen van een commissie voor onderwijs- en culturele aange legenheden, eventueel te combineren met de sportcommissie, waarom trent B. en W. zich spoedig nader zullen beraden. Daarna werden de begrotingen voor '52 zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. De agenda vermeldde behalve deze begrotingsbehandeling nog een twee tal belangrijke punten, waarover de raad slechts weinig te zeggen had, nl. het verkopen van de inschrijvin gen on het Grootboek Werkelijke Schuld, ten behoeve van de finan ciering van kapitaalsuitgaven, o.m. van de woningwetbouw en het voort zetten van de gemeente:ijke school- tandverzorging. toir gereden en van zijn fiets gerold, maar dat kwam door een passeren de bromfiet, beweerde hij ter zit ting. Misschien was hij versufd door de val. maar zeker niet door de drie borrels die hij had gehad. „Hebt u nu ook wat op?" vroeg de rechter snuivend. „Dan zou de dok ter moeten komen, want dan schijn ik doorlopend zoiets in mijn adem te hebben", antwoordde de pikeur. De officier van justitie vond, dat verd. met zijn laconieke toon philo- sophische eieren stond te bakken. Wanneer men vijf eieren heeft dan heeft men ér ool^ drie. wanneer men vijf borrels heeft gehad dan heeft men er ook drie gehad. De verd. drinkt regelmatig te veel, aldus de officier, en dat hij op de zitting komt met een borrel op is een schan daal. De officier eiste 30.boete subs, zes dagen, de politierechter deed er vijf gulden af. MARKTBERICHTEN GOUDA, 20 Dec. Kaas. Aanvoer 126 partijen. Prijzen: le soort f 2.27 —2.32, 2de soort 2.24—2.26. extra kwaliteit tot f 2.38 per kilo. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 19 Dec. Groente. Tomaten 1928, andij vie f 513, glasandijvie f 1420, groene kool f 6.spruiten 25—31, •boerenkool 78, prei 1215, glassla I 10.10—15.90, glassla II 4.50—9.60. glassla III 2.60—5.70 per 100. stoofsla 0 45—1.40 per kist. Bloemen. White Sail 6595 cent, Hillegarda 0.85—1.10, Crown Imperial 90—95 cent, Early Queen 0.85—1.10. Red Pierson 90—95 cent Naïrissen: Helios 49—54 cent per bos; Starren 10—11 per 100: Chysanthen: Am Aanwinst 4864 cent, Agnes Ford 27—56 cent per bos. Door de toenemende aanvoer van tulpen en narcissen, zal er met in gang van Vrijdag 19 December dage lijks, behalve Dinsdag, bloemenvei ling worden gehouden, en wel des morgens om 9 uur TER AAR 19 Dec Groente Witlof I 17—26 cent idem II 8—15 cent idem stek 28 cent, spruiten 2230 cent, idem los 8—13 cent. was- peer 9_18 cent, stoofsla 6—28 cent, glasandijvie 10—19 cent, andijvie 8— 10 cent, idem II 5 cent, groenekool 1112 cent, sav.kool 6- 8 cent witte kool 5 cent, rodekool 9 12 cent, uien 2627 cent, idem drielingen 911 cent bi'oeivet 26 cent, tomaten A en B. 27—88 cent, idem C 37 cent alles per kg., bloemkool I 13 cent, idem II 8—10 cent, knolselderie 13 cent, alles per stuk, selderij 4—7 cent, pie terselie 1 cent per bos. boerenkool 15 —65 cent per kist. peren: Comtesse de Paris 44 cent, Appelen: Present van Engeland 29 cent per kg.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6