DUINSTREEK Reconstructie Delfweg zal onderhands worden aanbesteed W. M. v. d. Harst benoemd tot burgemeester van Valkenburg Prof. dr. J. H. Kramers overleden Kersttijd is Verlovingstijd C. DE KEMP Autobanden- Centrale Jongste Bedien de KUNSTGEBIT R.K. Jongeman Wist U DE BODEDIENSTEN BESTELHUIS BERK in zafifotmaat De Leidse Courant WOENSDAG 19 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 HILLEGOM Geboren: d. van C. D. Nuigrok en H. M. A. Kors: z. v. C. P. de Groot A. M. M. Ruigrok; z van N. C. de Groot en M. A. van der Klauw; z. v. P. Drost en F. Dubbis: z. van J. W. Warmerdam en J. J. M. Maat d. van H. J. Rusman en M. A. v. Dongen. Ondertrouwd: G A. de Kolf en K. J. de Vries; J. W. A. Ruigrok en A. W. M. Lommerse W. M. van der Peet en H. van Zundert; G. Gort en S. Z. van der Molen: J. Doudey en G. E. Starreveld. Overleden: H. Blonï, man, 80 j. DE ZILK INBRAAK IN R.K. PASTORIE Ongenode gasten hebben zich toe gang weten te verschaffen in de pas torie van de H. Hartparochie. Er wordt een bedrag van f 70.vermist De politie tracht met behulp van een politiehond de daders op te sporen. KATWIJK Raadszitting. Aan de agenda voor de raad zijn nog de volgende punten toegevoegd: Voorstel tot het aankopen van een strookje grond van Hub. N. v. Paridon, gelegen langs de Wassenaarse weg; het toewijzen van grond aan een herbouwplichti- gen, gelegen Wassen.wegVinke- weg voor het bouwen van een Zui velbedrijf (J. Verdoes); het beschik baar stellen van crediet voor het bouwrijp maken der gronden onmid dellijk ten Oosten gelegen van de Jan Evertsenlaan, verkocht aan de Kunstharsfabriek „Synthese" N.V. Voorstel tot het verkopen van grond aan de Katwijkse Rederij vereniging „Vuurbaak". Geboren: Pieter zn van M. J. Dul- fer en M. van der Plas; Adrianus C. W. zn van F. C. Meijer en C. A. Hart man; Jan zn van A. van Duyven- voorde en K. van Duyn; Johannes zn van R. de Winter en C. Zwaan; Teunisje M. dr van M. van der Plas en N. v. d. Marei; Bastiaan zn van J. van Rijn en W. Guyt; Nicolaas H. zn van H. Vooys en J. van Tilburg; Ali- da dr van P. Sip en M. van Duyn. Ondertrouwd: W. van Rooien en J. van Duyvenvoorde; C. Kuyt en L. van der Plas; C. van der Plas en H. Guyt; N. W. van der Plas en C. Jon ker; O. van Rijn en M. van Duyn; H. de Jong en A. Hoek; J. Hoek en P. C. van Duyvenvoorde. Getrouwd: S. A. J. Bruins en A. M. C. Kuilart; H. Schonenberg en S. Wolthous; H. Lindeman en A. M. Hogewoning. Overleden: C. D. Ouwehand 85 jr; D. van Egmond 85 jaar, LEIDSCHENDAM Sluiting gem. secretarie De ge meente-secretarie is op 22 en 29 de zer de gehele morgen geopend maar op 24 en 31 dezer de gehele dag ge sloten, echter met dien verstande dat er voor aangifte van geboorte of overlijden gelegenheid is tussen 11 en 12 uur. Kerstconcert De R.K. Gem. Zangvereniging „Arti et Charitate" zal op de avond van Tweede Kerst dag een Kerstconcert geven o.l.v. de heer Coen Ruivenkamp met mede werking van Rie Meeuwisse sopraan en Cees Bergen bas. Tussen de zang nummers zal de declamator Albert Vogel enige Kerstlegenden voordra gen. LISSE Benoemingen. B. en W. hebben benoemd tot administrateur van Openbare Werken de heer de Weerd uit Ridderkerk; tot adjunct-commies ter secretarie de heer A. M. v. d. Bie- termann uit Velzen en tot adjunct commies ten kantore van de gemeen te-ontvanger, de heer P. C. Warmer dam uit Noordwijkerhout, werkzaam ter secretarie van de gemeente Haar lemmermeer. K A. B. De K. A. B. hield Dins dagavond een ontwikkelingsavond, waarop pastoor H. Roelvink het on derwerp: „Het gezin en de kerk" be handelde. Na de verwelkoming deelde de voorz. nog mede, dat Vrijdagavond de Credo Pugnoclub-bijeenkomst is, waarop belangstellenden ook welkom zijn. Pastoor Roelvink 'ving hierna zijn causerie aan. Uitvoerig besprak spr. de verhouding gezin en kerk. Wij moeten ons bezinnen en naden ken over het gezin van ons zelf, om dat dit toch zulk een schone taak heeft in het maatschappelijk leven. De kerk geeft de middelen om deze taak in de goede christelijke geest te doen volbrengen, waardoor het ware geluk in het gezin kan door dringen. Gezin en Kerk moeten sa men gaan in een grote eenheid. Al deze gedachten ontwikkelde spreker nader. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde op deze causerie. De avond werd afgewisseld met enige toepas selijke stukjes en zang NOORD WIJK St. Deus Dedit. Gisteravond hield de Landarbeidersbond „St. Hyacinthus" haar jaarvergadering in het Juvenaat, waarbij de opkomst zeer goed was. De voorz., de heer P. Vink, deelde in zijn openingswoord mede, dat volgend jaar September de afd. haar 40-jarig bestaan zal her denken en het bestuur plannen zal beramen, om dit feest in November zo luisterrijk mogelijk te vieren. By de ingek. stukken was een schrijven van het H.B. waarin deze de aan dacht vroeg voor de Studiedagen te houden in „Ons Erf" te Berg en Dal op 12, 13 en 14 Jan. en 19, 20 en 21 Jan. 1952. Besloten werd, dat 3 le den en 2 bestuursleden aan deze Studiedagen zullen deelnemen. Door het bestuur werd mededeling gedaan, dat enkele werkgevers, doch ook en kele werknemers de gestelde ver plichtingen van het Pensioenfonds niet zijn nagekomen. Hiertegen zijn bereids maatregelen genomen. Inzake de 11 pet. compensatie-toe slag, deelde de voorz. mede, dat al hoewel deze niet verplichtend is ge steld, toch vele werkgevers hieraan gevolg hebben gegeven. Wanneer er mochten zyn, die deze toeslag niet hebben ontvangen, zou het bestuur hiervan gaarne opgaaf hebben. Het ledental bleek met 26 te zijn toegenomen, zodat de afd. thans 361 leden telt. De penn. had een batig saldo van 61.63, dit gevoegd bij de rerserve vormde een bedrag van 522.79. De afd.begroting werd vast gesteld op 2130.waarbij inbe grepen was 500.voor de viering van het 8ste lustrum. In de nieuwe controlecommissie werden benoemd de heren P. v. d. Kraan en P. v. Bo- hemen. Doordat er geen tegencandi- daten waren gesteld, werden de af tredende bestuursleden F. v. Dorp, J. M. de Ridder, A. Wijnands en W. Schelvis, bij enkele candidaatstelling herkozen. De g.a. kap. Hartog ver zorgde hierna het geestelijk kwar tiertje. Met een zeer roerige rond vraag werd de bijeenkomst gesloten. Geboren: Ditje, d. van F. Krug en D. van Rooijen; Grace Adeline, d. van G. F. H. Briët en O. Smith; Ja- coba Th., d. van L. Hazenoot en C. W. Hoogevorst; Cornelis, z. van J. v. d. Niet en M. J. Krabbendam; Aryaan- tje, d. van H. Kranenburg en T. Barnhoorn; Johanna, d. van C. Duin dam en H. G. Klinkenberg; Martnnus z. van Th. de Mooij en A. C. v. d. Berg. Ondertrouwd: H. J. J. v. d. Meer 32 jaar en G. C. van Leeuwen 30 jaar Jac. v. d. Luijt 22 jaar en Apol Ma- rijt 21 jaar; Jac. v. d. Wiel 29 jaar en Joh. J. Everts 20 jaar. OEGSTGEEST Geboren: Anne z. v. J. J. Gouw en C. Kraaijenga, Taco S. A. zoon van J. Geertsma en van H. F. Kijlstra; Freddy z. v. H. Zandbergen en van den Haan; Hans J. z. v. J. H. Ring- rose en van N. van Tonderen. Overleden: Th. A. F. J. M. Jacobs, wed. van J. Daniels, 50 j. Ondertrouwd: G. J. Klein Gunne- wiek, 34 jaar, Noordwijk en A. C. Hooymans; D. van Staden, 26 jaar en J. van der Doe, 26 jaar; J. J. Jaspers 42 jaar Zaandam en M. M. van Noort 1 jaar. Getrouwd: C. H. van La vieren en J. B. G. Goldschmeding; Z. van Noort en J. van Eigen. VOORSCHOTEN Sluiting gemeente-secretarie. De secretarie der gemeente zal gesloten zijn op Zaterdag 22 December, Maan dag 24 December, Zaterdag 29 De cember en Maandag 31 December a.s. Voor het doen van aangiften voor de burgerlijke stand zal het kantoor geopend zijn op voormelde dagen van 9.3010 uur. Te Emmastad (Curasao) slaagde dezer dagen voor het examen stuur man le klase ter Koopvaardij, de heer J. M. de Beer, Papelaan 112. Geboren: Elizabeth Johanna Maria dr van C. G. Kriek en A. A. Appel; Robert Eduard zn van A. J. F. van der Steen en M. C. Verkuijlen; Al- bertus Johannes Maria zn van F. H. Th. A. Meerhoff en A. M. H. Ben schop; Neeltje Marijtje dr van J. van Mulligen en. C. Vos; Dina Johanna dr van J. H. Freriks en J. G. Lensink Ondertrouwd: G. B. F. van de Laar 36 jaar te St. Oedenrode en C. M. van der Kleij 33 jr. Gehuwd: A. G. van Gaaien en H. Labree te Oegstgeest. Overleden: A. de Graaff 57 jaar echtg. van A. Kluit. WASSENAAR Wit-Gele Kruis. Gisteravond werd in de foyer van het R.K. Ver enigingsgebouw de eerste alg leden vergadering na de bestuurswisseling gehouden. Als voorz. van het nieuwe bestuur, dat een tijdelijk karakter draagt, trad op drs W. S. Lubsen, die een inleidend woord sprak, o.m. over het op 1 Januari a.s. in werking tre den van het R.K. Kraamcentrum te Leiden, dat zich belast met de oplei ding, de uitzending en de controle van de kraamverzorgsters Ook het Wit-Gele Kruis Wassenaar heeft zich bij dit centrum aangesloten. De heer G. P. G. van Leeuwen voerde het woord namens de inge stelde propaganda-commissie en deed mededelingen over een nieuwe ac tie, waarbij zoveel mogelijk R.K. in gezetenen van de gemeente in de ge legenheid zullen worden gesteld maandelijks een bedrag, dat varieert van 0.10 tot 5.aan het Wit Gele Kruis by te dragen. De commissie stelt zich ten doel jaarlijks op deze wijze een bedrag bijeen te brengen van plm. 2000,-. Als candidaat voor de elfde bestuurszetel was door het bestuur voorgesteld de heer L. A. M. Looijestijn. Door een aantal leden was als tegen candidaat gesteld de heer van Kuyen. Tweemaal werd er gestemd en geen van beide malen werd er door een der candidaten een volstrekte meerderheid van stem men verkregen, zodat dit punt moest worden aangehouden tot een volgen de vergadering. Daarna werd door de penn. de heer Sysenek ter goedkeu ring aan de vergadering voorgelegd een overzicht van de in de twee laat ste maanden van dit jaar te ver wachte uitgaven en inkomsten. Na enkele opmerkingen werd de ge vraagde goedkeuring verleend. Contactavond Blauw Zwart-sup- porters. In Café Beyersbergen werd gisteravond een drukbezochte contactavond gehouden van de sup portersvereniging Blauw Zwart. Voorzitter G. Looyestein heette het 200ste lid, de heer E. van Rhijn wel kom en overhandigde hem een taart. Na citherspel door een der leden gaf de heer J. Schoorl een verklaring van enkele spelregels. De rest van de avond werd gevuld met kienspel een een loterij met taarten en wild als prijzen. Geboren: Elisabeth M. C. d. van H. S. Luiten en C. H. van der Valk; Maria M. J. d. van J. A. Overdevest en M. Verwer: Cornelia d. van H. Scherese en W. G. H. Kwik: W'ilhel- mina M. A. d. van L. L. van dei» Boog en W. Randstaak; Dirkje d. v. A. Hijneman en W. de Mooij: Petrus J. M. z. van C. J. Noodoven en I- W. Dongelmans: Johanna C. M. d van W J. Hoppeman en J. J. Wissen. Overleden: J. Bogaard, 63 jaar, m. van D. de Eoer; B. Houtman. 66 jaar weduwe van W. F. van Duijck; L. G. Groesbeek, 50 jaa r ongehuwd; A. Haider 71 jaar, weduwe van H. van Willidal. Ondertrouwd: J. A. van Rossum en T. S. P. van Dhiin: C. C. Moret en H. Olij; C. A. C. H. de Haas en M, H. Fisher. Getrouwd: J. Oudshoorn en K. Bruin; P. J Slats en W'. M. K. Wiel: L. Bergmann en G- C. Dekker. ZOETERMEER Sluiting instellingen. In ver band met de brandstoffenbesparing zullen de gemeentesecretarie, het bureau van gementewerken en het kantoor van de gemeente-ontvanger op Maandag 24 en 31 December a.s. gesloten zijn. Het bureau van de bur gerlijke stand zal op die dagen ge opend zijn des voormiddags van 9.30 uur tot 10 uur De voornoemde in stellingen zullen daarentegen op Za terdag 22 en 29 December a.s. van 912.30 uur voor het publiek ge opend zijn. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). LEIDEN NACHTMIS „ST. ANTONIUS". De Kath. Bond van hotel-, café- en restaurant geëmployeerden met de sectie bioscoop en theaterpersoneel „St. Antonius" Afd. Leiden heeft de goedkeuring verkregen van Z. H. E. de bisschop van Haarlem, mgr. Hui- bers. voor het opdragen van een plechtige Nachtmis in de nacht van 24 op 25 December a.s. welke spe ciaal aan God zal worden opgedra gen voor de bedrijfsgenoten, werkge vers en werknemers in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. Deze Nachtmis wordt opgedragen in de kapel van de Eerw. Zusters Carmelitessen Oude Vest (ingang Hazewindsteeg) om half twee uur. Toegangskaarten verkrijgbaar se cretariaat Maresingel 48 (kosten ƒ0.50). Het bestuur verzoekt de kaar ten ten spoedigste af te halen. GEMEENTERAAD NOORDWIJKERHOUT JUAUWELIJKS ENKELE DAGEN a na het bekend worden van het heengaan van burgemeester A. C. de Wilde van Valkenburg per 1 Januari a.s., vernemen wij uit welingelichte kringen, dat met ingang van 16 Jan. e.k. in de vacature is voorzien door benoeming tot burgemeester van Valkenburg van de heer Willem Ma- rinus van der Harst te Utrecht, die sedert 1948 le commies-redacteur en chef der afd. financiën is ter ge meente-secretarie te Abcoude. De heer Van der Harst, die 10 Maart 1917 te Middelburg werd ge boren is kerkeiijik Ned. Hervormd en politiek Christelijk Historisch ge oriënteerd. Hij is sedert 25 October 1949 gehuwd met mej. B. C. Baar- schers uit Amersfoort. Het echtpaar heeft een zoontje. De vader van mevr. v. d. Harst is gepensioneerd luitenant-kolonel. Na te Utrecht de HBS en het avondlyceum te hebben doorlopen en de diploma's gemeente-administra tie en -financiën te hebben behaald begon de burgemeester zijn ambte lijke loopbaan ter gemeentesecreta rie te Zoutelande. Vervolgens keerde hij naar Middelburg terug, waar hij als ambtenaar de diverse afdelingen doorliep. Goede staat van dienst tijdens Duitse bezetting. In 1943 maakten de Duitsers hem de uitoefening van zijn functie on mogelijk. Hij dook in Zeist onder en kwam ater naar Breukelen, waar hij als districts-commandant de inlich tingendienst van de Binnenlandse Strijdkrachten leidde. Na de bevrij ding wijdde hij zijn krachten aan het militair Gezag als chef van de afdeling documentatie van de POD en als waarnemend hoofd. Vervol gens ging de heer v. d. Harst over naar de gereorganiseerde Provin ciale PRA, waar hij als hoofd van de juridische afdeling fungeerde. Daar naast was hij hoofd van het Bureau Contact van het Directoraat Generaal Bijz. Rechtspleging bij het Rijksinsti tuut voor oorlogsdocumentatie te Amsterdam. In deze functie heeft hij talloze rapporten voorbereid o.a. van Rauter en Seys Inquart en van het kamp te Ommen. In 1945 vestigde de heer v. d. R.K. Werkgevers vergaderden De vergadering van de Alg. Kath. Werkgeversvereniging, kring Lei den, die gisteravond in „In den Ver gulden Turk" werd gehouden, was uitstekend bezocht. De heer J. A. E. Aalders, voorzitter, verheugde zich over deze goede opkomst en ver leende spoedig het woord aan drs. Stallaert, die een interessante inlei ding hield over economische bedrijfs voering. Het zou te ver voeren het gehele betoog hier weer te geven. Drs. Stal laert wees o.a. op de improductieve bedrijfsvoering, die ook gelegen is in een meestal grote hoeveelheid in directe arbeid, waarvan de kosten zoveel mogelijk gedrukt moeten wor den. omdat zij de kostprijs van het product verhogen. In het kader van de bedrijfsefficiency wees spr. op het systeem van tariefberekening. De productie kan door een goed tarief stelsel opgevoerd worden, zonder dat er van uitbuiting der werknemers sprake behoeft te zijn. Er moet een mogelijkheid zijn om extra-presta ties of bijzondere capaciteiten van een arbeider te honoreren, hetgeen bij het tariefstelsel mogelijk is. Over een en ander ontspon zich een interessant debat, zó spannend, dat drs. Stallaert slechts op het nipper tje de laatste trein kon halen! electriciteitsprijs gemiddeld een cent per kWh gestegen. Harst zich te Utrecht. Op 1 Januari 1948 volgde zijn benoeming tot le commies-redacteur ter gemeente secretarie te Abcoude. Ook had Vaikenburg's nieuwe bur gervader een groot aandeel in de op leiding van jonge gemeente-ambte naren voor het diploma gemeente administratie I. Voorts was hij vele jaren ook landelijk secretaris van de PRA-personeelsbond. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat de nieuwe burgemees ter op 16 Januari in zijn nieuwe functie wordt geïnstalleerd. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Op vele plaatsen nevel of mist. Overigens meest zwaar bewolkt en hier en daar enige regen of motregen. Matige tot krachtige Zuidelijke wind. In het Noord westen van het land lagere tem peraturen, elders weinig veran dering van temperatuur. 20 Dec.: zon op 8.45 en onder 16.30; maan op 23.59 en onder 12.15 uur. SUCCES IN UTRECHT VOOR K.V. RIJNLAND. Zondag werd te Utrecht een club match gehouden wegens het 10-ja- rig bestaan van de Nederlandse Chow-Chow-club. De Chow-Chow- liefhebbers van de K. V. Rijnland waren uitstekend vertegenwoordigd. De honden werden door drie keur meester gezamenlijk gekeurd. In de kampioenklasse verkregen de prachtige Chows van de heer Meijter uit Wassenaar en van rgevr. Naber -Spaanderman uit Leiden de kwalificatie „Uitmuntend" In de klasse reuen boven 18 maanden werd de kwalificatie „Uitmuntend" behaald door de fraaie Chow-Chow's van de heer Krijgsman uit Katwijk- Zee en van mevr. Naber-Spaander- man uit Leiden, terwijl in de klas se reuen beneden 18 maanden de veel belovende jonge reu van de heer Barning uit Leiden eveneens de hoogste kwalificatie verwierf. HOOGLERAAR IN DE INSTELLINGEN VAN DE ISLAM. Op 60-jarige leeftijd is Maan dagmorgen plotseling overleden prof. dr. J. H. Kramers, sinds 1939 gewoon hoogleraar in do instellingen van de Islam aan de Leidse universiteit. De heer Kramers werd op 26 Februari 1891 te Rotterdam geboren en studeerde aan de Leidse Univer siteit, waar hij in 1915 promo veerde. Van 1922 tot 1939 was hij lector aan deze Universiteit in het Turks en het Perzisch. In 1939 werd hij tot gewoon hoog- 'eraar benoemd. Prof. Kramers maakte deel uit van een Volkenbondscommissie, die in 1925 naar Mosoel ging ten einde uit te maken of dit gebied tot Turkije of tot Irtfk moest be horen. Ook was hij enige jaren tolk aan het Nederlandse gezant schap te Constantinopel. Prof. Kramers was lid van de Konink lijke Academie van Wetenschap pen en was in de jaren 1947 en 1948 pro-secretaris van de Aca demische Senaat te Leiden, Don derdagochtend om 11.00 uur wordt in het Groene Kerkje tc Oegstgeest een rouwdienst ge houden, waarna het stoffelijk overschot aldaar ter aarde zal worden besteld. GRIFFIER KANTONGERECHT TE LEIDEN BENOEMD Bij Kon. Besluit is benoemd tot griffier van het Kantongerecht te Leiden, mr W. de Koning, waarne mend griffier bij dit Kantongerecht. VETTE VARKENSMARKT. Op verzoek van belanghebbenden zal ook op de Vrijdagen 21 en 28 De cember a.s. te Leiden vette varkens- markt worden gehouden. De vette varkensmarkten op de Maandagen 24 en 31 December gaan niettemin door. In Den Haag slaagden bij dc H.C.V. de dames L. Hassefras (lingerie), D. Boer, M. Kiuiters en C. Sibelle (cos- tumière), J. Hooidonk en J. v. d. Vlugt (coupeuse), allen leerlingen van mej. Leget, Kaiserstraat 55. Gistermorgen is de 81-jarige mevr. M. J. B.L., wonend in de Stiel tjesstraat, toen zij op de zolder van haar huis de was wilde ophangen, gevallen. Zij liep een hersenschud ding op en brak haar linker boven arm. De E.H.D. bracht haar naar het Acad. Ziekenhuis. VERBOND VOOR VEILIG VERKEEK Q MARKTBERICHTEN WOERDEN, 19 Dec. Kaas. Aan voer: 150 partijen. Prijzen: le soort 2.28—2.33, 2e soort 2.24—2.27 en zware 2.42 per kg. Handel matig. Gistermiddag kwam de raad van Noordwijkerhout in vergadering bij een. Afwezig waren de leden van der Ploeg en Zonneveld. Bij de ingek. stukken was een ver zoek van L. Zuiderduin, om een ver goeding van reiskosten voor een kind ingevolge artikel 13 der L.O.- Wet. Besloten werd 35,per jaar te vergoeden.Op voorstel van B. en W. werd besloten om in 1952 weder om kraamcredieten te verlenen aan kleine bollenkwekers, tot een geza- melyk maximum bedrag van 30.000. Eveneens werd op voorstel van B. en W. besloten om ter voorziening in de behoeften aan kasgelden mach tiging te verlenen kasgeldleningen aan tc gaan tegen een rente-vergoe ding in overeenstemming met de door de Minister van Financiën aan te geven percentages. De machtiging werd gegeven tot een bedrag van 1.300.000,—. Reconstructie Delfweg. Het punt. waarvoor deze vergade ring eigenlijk belegd was. kwam daarna aan de orde nl. een voorstel van B. en W. tot onderhandse aanbe steding van de reconstructie van de Delfweg. Het lid van der Sleet zei niets te voelen voor onderhandse aanbeste ding. Weth. v. d. Rotten wees er op, dat er weinig tijd is voor de recon structie, deze moet vóór 15' Maart klaar zijn i.v.m. het feit dat deze ter mijn gebonden is aan de geldlening. Hij zei anders ook voor openbare aanbesteding te zyn. Na enige discus sie werd met alg. stemmen besloten onderhands aan te besteden. De voorz. las hierna de begroting voor de reconstructie voor. De ra ming is ongeveer 80.000. Geleend kan worden voor 30 jaar tegen 4 Besloten werd vervolgens tot aan leg van plantsoen in de Hoogstraat. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Out, of het niet mogelijk is, dat in De Zilk wederom een van de twee brandspuiten gestationneerd wordt. De voorz. zei, dat het gemeentebe stuur dit pas kan overwegen als er in de Zilk personeel voor de brand weer te krijgen is en een goede, ga rage voor de spuit. De voorz. zei, dat het brandweer materiaal thans goed in orde is. Bij eveytuele brand in De Zilk duurt het maar enige minuten en de brand weer is present. Het lid Out meende, dat er in De Zilk evengoed een goede brandweer organisatie kan worden opgebouwd; nu duurt het tóch te lang eer men in De Zilk by brand aanwezig kan zijn met de spuit. De voorz. zei, dat even tueel Hillegom ook nog kan insprin gen. Na enige verdere besprekingen kwam de raad tot de conclusie dat het toch beter is de toestand zo te laten gezien de reeds vroeger opge dane ervaringen in De Zilk. Ten slotte vroeg de heer Out, of het niet mogelijk is in De Ziik* des nachts enige lantaarns te laten bran, den na 12 uur, vooral omdat de laat ste bus na 12 uur aankomt. Koopt Uw ringen bij Juw«ll«r Botermarkt 1 2 KAASMARKT 6,TEL. 25341 Gebruikt en gecoverd 600 x 16 - 1050 700/750/825/900 x 16 Speciaal adres voor Nieuwe Banden en goed Coverwerk. gevraagd, voor spoedige indiensttreding voor een voudige administratieve werkzaamheden. Sollicitaties x te richten on der no. 522 bureau van dit blad. gebroken eescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele uren gereed Enkri Telefoon no 23970 Hoeewoerd 88a Leiden BrEDT ZICH AAN R.K. JUFFROUW 29 jaar, in bezit van Pr. Dh>ï. Boekhouden. o.m» werkzaam geweest op acc. kantoor. Ook voor tijdelijk of enkele dagen per week. Leiden. Alphen of omge ving. Br. onder no. 1210 bureau van dit blad. 23 jaar. in bezit van diplo ma MULO en Praktijk Di ploma boekhouden, zoekt een hem passende werk kring. Br. onder no. 1211 bureau van dit blad. BAKFIETSEN Te KOOP TE HUUR GEBRS HUISMAN Levendaal 76 teief. 22962 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen! dat wjj ook eon inrichting hebben voor hot SLIJPEN on POLIJSTEN van nllo soorten scharen on messen? J. J. van der Wiel OPTICIEN Nieuwe Rijn 82 - Tel. 24108 zullen Maandag 24 Dec. en Maandag 31 Dec. NIET RIJDEN OOK £e#t uiinkelóttaat Thuis, in de huiskamer, „winkelt '.de huisvrouw. Dagelijks ziet zij de advertenties in haar dag blad. Een voordelige aanbieding! Een mooie japon! Een nieuw artikel! De merken van naam en de meest bekende winkels hebben haar voorkeur. Zij kent ze door „haar" dagblad. Adverteer daarom in dagbladen. Bedank, wat dagbladreclame vermag! brengt de naam ER IN

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3