In Rome wachtte een erfenis hoest ABDÜSÏROOP Kerst-koffiebon Maandag in Australië Dinsdag getrouwd RIJNSTREEK Open oog voor de noden van de tuindersbedrijven ^0Ubfccn! lartctoelt ZEER OUDE HARTEYELT Leidse textiel-winkeliers tegen het cadeaux-stelsel Met een snijbrander onder water WOENSDAG 19 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Verpleegster met rijke fantasie Voor de rechtbank te Rotterdam stond gisteren do 31-jarige verpleeg ster Th. Chr. M. B. terecht wegens oplichting en valsheid in geschrifte. In het rusthuis, waar zij werkzaam was, had zij verteld, dat haar een erfenis van enige tonnen te wachten stond. En om haar verhaal kracht bij te zetten had zij een afschrift van een testament laten zien. De zoon van de directeur van het rusthuis was zeer onder de indruk gekomen van dit testament en er was zelfs over trou wen gesproken. Op zekere dag ontving de verpleeg ster een telegram, dat de dood van de erflater meldde. Daar de uiterste wilsbeschikking in Rome was opge maakt, moest mej. B. onmiddellijk naar de Italiaanse hoofdstad vertrek ken. De directeur van het rusthuis verschafte haar het reisgeld. Natuur lijk kwam al gauw aan het licht dat het verhaal verzonnen was. Verdachte bekende, maar zij hield vol dat de erflater wel bestond. Hij had in Zwitserland gewoond en was nu in Zuid-Afrika. De officier van Justitie nam aan, dat Bedenk, dat uit een Ph.fJ 1f onverzorgde kinder- I hoest een zwakke borst kan overblijven. Help en z^sïkbescherm Uw Kleine met (Advertentie) Generaal Christiansen over Duitse grens geleid Naar het A.N.P. verneemt is de voormalige „Wehrmachtbefehlshaber in den Niederlanden, Generaal der Flieger" F. C. Christiansen heden enige dagen nadat hij 72 jaar was geworden in vrijheid gesteld. Hij is van de gevangenis aan de Pompstationsweg te Soheveningen door de rijkspolitie naar Nieuwe- schans gebracht en daar over de grens geleid. Christiansen was door het bijzon der gerechtshof te Arnhem tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Aanvankelijk heeft hij beroep van cassatie ingesteld, doch dit later in getrokken. Bij wijze van gratie is destijds vier jaar van zijn gevange nisstraf afgetrokken. De scheepsarts van de „Noordam" van de Holland Amerika-lijn, de veertigjarige dr J. M. J. Vink, is Za terdag aan boord overleden. De Noordam" maakte de overtocht naar Amerika deze keer onder slechte weersomstandigheden. Toen Zater dag de storm haar hoogtepunt be reikt had, vond men dr Vink dood bij zijn schrijftafel. Vermoed wordt, dat hij aan hartverlamming is gestor ven. De „Noordam" is met de vlag half stok in Hoboken aangekomen. De brandweerstaf van Oterleek Slechts twee weken heeft de Oter- leker Commandeursstaf in de Zaan- damse brandewerkazerne gehangen, want gisternacht om half een hebben leden van de gemeentelijk vrijwillige brandweer uit Koog aan de Zaan de staf meegenomen, nadat zij de deur van de kazerne met een sleutel had den geopend. Het bezit van deze staf wordt in een onderlinge competitie van de Noord-Hollandse brandweer corpsen bestreden. In de bepalingen die gemaakt zijn is het namelijk niet toegestaan de staf door inbraak te bemachtigen. De Koger-brandweer borg de staf op ten kantore van com mandant Dil. Echter maar voor korte tijd want gistermorgen om half twaalf meldde zich een als telefoonmontcur ver klede Wormerveerse brandweerman, die volgens mededeln?.g de telefoon even kwam nakijken. Toen hij weg ging nam hij de staf mee en bracht hem naar de Wormerveerse kazerne. Zal de staf daar veilig zijn? alles wat verdachte zei niet waar was. Haar fantasie is ongebreideld en cri mineel gericht. Spr. eiste een gevan genisstraf van twee jaar en terbe schikkingstelling van de regering. Een psychiatrisch rapport conclu deerde tot verminderde toerekenings vatbaarheid. De raadsman, mr. A. Geurtscn, was van mening dat het verhaal van ver dachte een reële achtergrond had. Hij vroeg een gecombineerde straf op te leggen. De nieuwe koffiebon, die Vrijdag wordt aangewezen, is een Kerstver rassing voor de Nederlandse huis vrouw. Deze bon komt namelijk twee weken eerder dan normaal en het is niet de bedoeling, dat deze twee weken zullen worden ingehaald. Het betekent dus een verhoging van het koffierantsoen, overigens voor één enkele keer. Vier Nederlandse paren, die kortgeleden naar Australië emigreerden, zijn gisteren volgens de traditionele Nederlandse gebruiken in de Rooms- Katholieke St. Josephskerk te Sydney tegelijkertijd in de echt verbon den. Natuurlijk bestond voor deze plechtigheid vooral van de zijde der steeds groter wordende Nederlandse kolonie grote belangstel ling. Na de trouwplechtigheid werden de vier „emigrantenparen" door verscheidene landgenoten toegezongen: Het waren echte Nederlandse bruiloftsliederen. De bruidjes arriveerden Maandag met de „Waterman" in Sydney. Hun echtgenoten zijn reeds enige tijd in Australië werkzaam. Zij trouwden reeds met de handschoen. BEGROTING 1952 VAN ALKEMADE De gemeenteraad is tegen Donder dag. a.s. te 8 uur bijeen geroepen voor de behandeling van de gemeentebe groting 1952 en de begrotingen van het gemeentelijk grondbedrijf en de drie Armbesturen van deze gemeen te. Tevens zal behandeld worden de voorlopige vaststelling der gemeen terekening 1950, de rekening van het grondbedr f 1950 en de goedkeuring der drie rekeningen van de Armbe sturen. De begroting van de gemeente sluit. De gewone dienst vertoont aan in komsten en uitgaven een bedrag van 908.903.27. De post onvoorzien be draagt 8.761.59. De cijfers van de kapitaaldienst bedragen aan inkom sten 2.186.259.20, aan uitgaven 3.715.753.44. Dus een nadelig sal do van 1.529.474.24. Deze ongedek te kapitaalsuitgaven zullen voorlopig gedekt worden met kasgeldleningen en crediet in rekening-courant. De helft van de ongedekte kapitaalsuit gaven is ontstaan door woningbouw thans zijn 160 woningen voor de gemeente na 1945 gebouwd Voor het komende jaar staan geen buiten gewone werken op het program. Het algemeen begrotingsbeeld is gunstig te noemen. Als gevolg van de raming van de uitkeringen, die het rijk zal verstrekken uit het gemeen tefonds over 1952 en de uitkering uit de opbrengst der ondernemingsbelas ting, kon nog een bedrag van 29.000 aan de algemene reserve worden toe gevoegd. De kosten per leerling voor het bij zonder lager onderwijs zijn voor het komende jaar met ƒ2.per Leerling verhoogd. De vergoeding is thans ge raamd op 26.per leerling. Het subsidiebedrag voor de kleuterscho len is geraamd op 15.per leer ling (vorig jaar ƒ10. Blijkens een begeleidend schrijven van B. en W. stemt het hun tot ver heugenis dat de veilingsopbrengsten in het afgelopen jaar 400.000.ho ger waren dan vorig jaar. Toch heb ben zij een open oog voor de talrijke tuindersbedrijven met een structuur, die dringend verbetering vraagt. Het college wil dan ook gaarne steun ver- Arts koopt molen voor een gulden Op voorstel van B. en W. van Weesp en met insteming van de gehele gemeenteraad, zal de molen „De Eendracht" aan de Utrechtse- weg voor een gulden worden ver kocht' aan dr. J. T. Buma, onder voorwaarde, dat de koper de molen voor eigen rekening zal laten res taureren. De restaurantit wordt geschat op ongeveer 15.000 gulden. Na de ge reedkoming zal de arts met zijn ge zin zich in de molen vestigen. Krijgsraad te velde Zware straffen voor militairen, betrokken bij relletjes te Eindhoven In Augustus jl. was het kermis in Eindhoven en het is daar toen nogal warm toegegaan. Ook enige militai ren waren bü deze relletjes betrok ken. De krijgsraad te velde te 's Her togenbosch sprak in verband hier mede indertijd de volgende twee ver oordelingen uit: Soldaat G. K. uit Apeldoorn: 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 10 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, we gens een schermutseling met een ad judant-onderofficier van de Konink lijke Marechaussee soldaat N. B. uit Amsterdam tot zes maanden, waar- vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar wegens ver zet tegen de politie. Soldaat T. W. uit Wormer werd toen vrijgesproken van het hem tenlastegelegde, nl. dat hij zich na de sommatie niet uit een oploop heeft verwijderd. Tegen G. K. werd thans voor het boog militair gerechtshof vier maan- Jen geëist, tegen N. B. zes maanden met aftrek, met vernietiging van de gewezen vonnissen. De Advocaat-Fiscaal mr. van Gilse, noemde het optreden van deze mili tairen te Eindhoven „schandelijk en Nederlandse militairen onwaardig". Dank zij het optreden van de po litie is erger voorkomen. Spreker achtte de feiten zo ernstig, dat hij niet kon begrijpen, hoe de krijgsraad had kunnen komen tot een gedeelte lijk voorwaardelijke veroordeling. In de zaak van de beklaagde W. werd als getuige gehoord de hoofd inspecteur van politie te Eindhoven H. F. Hanegraaf. Beklaagde zeide dat hij door de grote menigte niet in staat was geweest zich te verwijderen. Ge tuige Hanegraaf verklaarde echter, dat het zich verwijderen zeer goed mogelijk was geweest. De advocaat fiscaal eiste de vernietiging ook van dit vonnis en veroordeling tot twee maanden. Het hof bepaalde de uit spraken op 8 Januari. lenen. Met het oogmerk om de B- steun in de toekomst te beperken is een vorm gedacht voor het verlenen van een tijdelijk crediet aan tuinders bedrijven om hen in staat te stellen sierteeltvergunningen aan te kopen, waardoor de mogelijkheid wordt ge opend hun bedrijven weer rendabel te maken. Deze regeling heeft instem ming bij het Ministerie van Soc. Za ken. De minister is bereid in de ver strekte voorschotten in deze aankoop van sierteeltvergunningen terstond een bijdrage te verlenen van 50 pet. Omdat tengevolge van de investe ringsmaatregelen der Regering, te genover de bouwkosten van wonin gen geen dekkende middelen konden worden geplaatst, kon door de ge meente van het toegewezen bouwvo lume van 65 woningen, verdeeld over de jaren 1951, 1952 in 1953 niet één woning worden gebouwd. Getracht is voor de bouw van 12 woningen gel den van de enige in deze gemeente gevestigde industrie te verkrijgen. Wanneer dit pogen onverhoopt zou mislukken wat nog niet bekend is zullen nog zeer velen op een wo ning moeten wachten. De gemeenterekening 1950 ver toont aan inkomsten een bedrag van 794.212.63 en aan uitgaven 770.911.18, alzo een batig saldo van 23.301.45. Voorts kan de Algemene reserve der gemeente grofct 53.250.over gebracht worder. naar de dienst 1951. Tijdens de vergadering zullen ver der nog enkele agendapunten worden behandeld o.a.:Benoeming van 3 le den der burgerlijke armbesturen i.v. m periodieke aftreding. Verhuring van twee perceeltjes weiland aan L. J. van der Poel voor 1952 en gedeel telijke kwijtschelding van pacht over 1951. Toekenning van een uitkering ineens aan de ambtenaren in dienst dezer gemeente. Reclame schoolgeld. Sluiting gem. secretarie. Inge volge de ministeriële beschikking zal op Maandag 24 en 31 December de secretarie zijn gesloten. Voor burger, lijke stand zal de secretafie geopend zijn van 910 uur. BODEGRAVEN Spoorwegbakens met Scotchlite nabij Waarder. Naar de Toeristen bond A. N. W. B. meldt, zal de Bond 21 December a.s. een twaalftal spoor wegbakens plaatsen bij de onbe waakte overweg in de vooral voor het streekverkeer van belang zijnde weg van Waarder naar Nieuwer- brug aan de Rijn. Op dit punt kruist de spoorlijn LeidenWoerden Utrecht, de weg. Deze spoorwegbakens dienen al dus de A. N. W. B. om het verkeer te waarschuwen voor de aanwezig heid van een spoorwegovergang in de weg. Zij zijn voorzien van scotchlite, een materiaal, dat het licht van kop lampen helder terugkaatst, zodat zij ook bij avond uitstekend opvallen. BOSKOOP Geboren: Frederdka d. v. F. Stolp en A. Verweij; Apolonia d. v. F. Stolp en A. Verweij, Jacoba J. d. v. J. Burggraaf en J. J. de Kfuijn. Getrouwd: P. T. van Leeuwen en D. M. van der W'illik; G, A. Poots en J. Vermeulen. Overleden: J. van Soe6t, 79 j. HAZERSWOUDE Sluiting gemeente-secretarie Met het oog op de beperking van het ko- lenverbruik zal de gemeente-secreta rie Maandag 24 en Maandag 31 De cember gesloten zijn. De ambtenaar van de burgerlijke stand houdt op deze dagen zitting van 9 tot 10.30 u. In verband met deze sluiting zijn de zittingsuren van de gemeente ontvanger van Maandag 31 Dec. a.s. verschoven naar Vrijdag 28 Decem ber. IJsclub. Gisteravond hield de Hazerswoudse IJsclub haar jaarver gadering in het café van de heer J. Timmermans De penningmeester gaf een verslag van zijn gehouden finan cieel beheer. In de kas bleek nog een batig saldo te zijn van 547.34. Hier na ging men over tot het kiezen van een nieuw bestuur. Dit ging echter niet zo vlot. In de vacature van de heren A. Rietveld en Chr. Buiten Weer één afstand bij de L.A.U.R.A. De 5e Alphense Rij wiel vierdaagse, de L.A.U.R.A., zal in 1952 op 8, 9, 10 en 11 Juli worden gehouden. Voort aan zal weer één afstand worden ge reden. Dit is het resultaat van de gehouden enquête, die uitwees, dat 76 110130 km. in één groep wenst te rijden. Slechts 17 van de deelnemers was vóór 150 en 100 km in twee groepen; 6 wenste 100 km in één groep, en 1 wilde 200 km. per dag rijden. De L.A.U.R.A. 1952 zal de deelne mer: langs een gheel nieuw par cours door Noord- en Zuid-Holland en Utrecht huis, werden gekozen de heren T. de Haan en G. de Frankrijker. Daar de vergadering wilde hebben, dat het huidige bestuur nog een jaar zitting zou nemen, lieten deze heren zich overhalen. Na het afwerken van de agenda, had er een gratis verloting plaats. De hoofdprijs werd gewonnen door de heer A. van Dam. RIJPWETERING Jaarvergadering van de IJsclub. De ijsclub hield in café Bakker haar jaarvergadering. In zijn openings woord memoreerde de voorz. het zo goed geslaagde Jubileumfeest en bracht nog een bijzonder woord van dank aan de heer Th. van der We reld, die zoveel had gedaan tijdens, de dagen van de Fancy-Fair, in het belang van de vereniging. Na goed keuring van de notulen kwam het financiële verslag aan de beurt, waaruit weer eens temeer bleek, dat de kas bij deze penn. in goede han den is. Deze keer had hij er zelfs twee, want de feestkas was er ook nog. In beide kassen bleek zich een batig saldo te bevinden. Dat van de feestkas moesten we maar apart hou den voor het eerstvolgende jubileum feest, vond de voorzitter en de ver gadering kon daarmee accoord gaan. Bij de mededelingen zette de sec. het doel uiteen van het z.g. trainings fonds van de K.N.S.B. Giften voor dit doel zou het bestuur gaarne door zenden. De voorz. vertelde een en ander uit de vergaderingen van de kring en het Meren district. De heren Juf fermans, Weenink en Hogeboom werden bij acclamatie herkozen. De door het bestuur voorgestelde con tributieverhoging van 25 cent per lid werd met 73 stemmen tegen 18 bij 8 onthoudingen goedgekeurd. De verloting leverde de volgende prijswinnaars op: Heren: 1. J. Hoo- genboom Bz.; 2. A. Hassing, 3. J. Akerboom, 4. A. Oudshoorn. 5. P. OUDE JENEVER VAN REPUTATIE Verlangt dan gebotteld in de fabriek. (Advertentie.) Bisschop, 6. J. Star, 7. Jac. Strijk, 8. P. van Haastrecht, 9. J. Hoogenboom Jz., 10. bestuur, 11. G. Schakenbos, 12. C. Schrijvers, 13. N. Borst, 14. H. van Zoen, 15. G. Hillenaar. Dames: 1. Mevr. Bisschop-Opdam, 2. G. Janmaat, 3. Mevr. Jansen-Ver- haar, 4. M. van Rijn, 5. Fie Juffer mans. De vrolijke noot in de vergadering werd deze keer gezongen door het jongste lid, de heer Watermans, die daarbij luisterrijke ideeën te berde bracht. Edoch, de voorz. kon niet overgaan tot het nemen van ondoor dachte besluiten en hield alles in be raad, zoals een wijs voorz. betaamt. Van de vele problemen, waarvoor de middenstand zich in deze tijd ge plaatst ziet, zijn er twee, die de laat ste weken bijzonder naar voren springen: de Koopavond en het Ca deaux-stelsel. Over beide wilden de textiel-winkeliers van Leiden en omgeving zich beraden; zij deden dit op een gecombineerde bijeenkomst van de drie bonden, die gisteravond in Het Gulden Vlies werd gehou den. De argumenten voor en tegen de koopavond heeft men reeds verschil lende keren in ons blad kunnen le zen. Zij werden gisteravond opnieuw naar voren gebracht. Wij zouden er nu kort over kunnen zijn, ware het niet dat de heer C. F. Meerpoel, on dervoorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land te Leiden (afd. Detailhandel en Kleinbedrijf), die over beide onder werpen een inleiding hield, met een nieuw idee naar voren kwam: Men wordt het toch niet eens over het al of niet instellen van een koop avond. Laat de Gemeenteraad daar om besluiten geen koopavond voor Leiden vast te stellen, doch daarbij de mogelijkheid open houden voor bepaalde branches, die dit wensen. Dus geen algemene koopavond, maar een wekelijkse avond, waarop de winkels in diverse branches open kunnen zijn. Deze branches zouden dan eerst tot een meerderheidsbesluit moeten komen, om daarna het Ge meentebestuur te verzoeken ver gunning te geven. Wellicht kunnen vakgenoten onder elkaar handteke ningen verzamelen. Ondanks dit voorstel besloot de vergadering geen koopavond te 'hou den. Bij stemming onder de aanwe zige Leidse textiel-winkeliers wer den slechts 3 voorstanders op 16 te genstanders gevonden. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat de drie bonden in Leiden samen 65 leden hebben en dat er in totaal 199 tex tiel-vergunningen in Leiden zijn (kruideniers die wol verkopen e.d. inbegrepen). De stemming gaf dus geen zuiver beeld van de wensen der Leidse textielwinkeliers. Jammer, dat de opkomst niet groter was: de stem ming zou dan meer waarde gehad hebben. De heer Meerpoel had voordien gewezen op het economisch verant woorde van een koopavond. Om mid denstander te blijven is strijdbaar heid nodig. Een strategisch middel kan men zien in het persoonlijk con tact tussen winkelier en klant, een contact, dat op koopavonden uitste kend gelegd kan worden. Ook in het kader van de eis tot productieverho ging, waaraan ook de middenstand een bijdrage moet leveren, achtte spr. een koopavond gewenst. In de debatten bleek duidelijk een tegenstelling tussen de winkeliers uit Leiden en het grote aantal aan wezigen uit de omgeving Een Leid se koopavond zou in het nadeel van de laatsten zijn. De Leidenaars wa ren unaniem voorstander van hand having van de Maandagmorgen als verplichte halve dag-sluiting. Moeten we ongebreideld doorgaan met het cadeaux-stelsel, vroeg de heer Meerpoel zich af. Wanneer er zelfs bankotletters cadeau gegeven worden bij aankoop van een regen jas, waar is dan het einde? Spr. zag drie mogelijkheden: le. Doorgaan met een ongebreidelde ca- deauxstelsel. 2e. Alleen cadeaux ge ven uit de eigen branche, dus b.v. een stropdas, maar geen banketlet ter, bij een regenjas, 3e. Iedere vorm van cadeaux geven verbieden. Wie z'n concurrent wil uitmoorden, moet de eerste mogelijkheid gebrui ken; men komt dan tenslotte zover, dat de winkelier niet meer weet of hij het artikel of het cadeau ver koopt. De tweede mogelijkheid voor komt wel excessen, maar sluit de eco nomische bezwaren niet uit. De der de mogelijkheid kan de winkelier pas brengen tot een zuivere calculatie van de prijs. Wanneer het cadeau stelsel in alle vormen (dus ook met bonnen e.d.) werd afgeschaft, zou den de prijzen iets kunnen dalen, hetgeen een economisch voordeel is. De afschaffing zou landelijk geregeld kunnen worden. In het laatste geval zou ook de Midza-actie niet langer toegestaan worden. De heer Meerpoel deelde mede van het Midza-bestuur verno men te hebben, dat men bereid was de bonnen-actie geheel te staken wanneer het cadeaux-stelsel werd af geschaft. De heer H. A. Braakman, voorzitter van „St. Willibrordus", afd. Leiden, die de vergadering leidde, had zelfs van het Midza-bestuur ver nomen, dat men de actie wilde ophef fen, wanneer een plaatselijke rege ling tot stand kwam, waarbij iedere vorm van cadeaux geven werd afge schaft. Nadat drs. Neefs, lid van het hoofd bestuur van „St. Willibrordus" een overzicht gegeven had van de vele pogingen, die in de loop der jaren zijn ondernomen om het cadeaustelsel af te schaffen, en een zeer ter zake kundig pleidooi had gehouden over economische bedrijfsvoering, met de huidige daaraan verbonden moeilijk heden, werd met grote meerderheid van stemmen besloten via de Leidse Middenstandscentrale aan de Kamer van Koophandel te verzoeken stappen te ondernemen bij de Tweede Kamer om tot algehele afschaffing van het cadeaux-stelsel te komen. LEERLINGENAVOND. LEIDSCH MUZIEKLYCEUM. Er was veel belangstelling voor de Leerlingenavond van het Leidsch Muzieklyceum. De zaal van het Pa tronaatsgebouw te Oegstgeest was overvol. Het le deel vóór de pauze werd gevuld met de gebruikelijke jeugdmuziek, Diabelli, Beuk, Gret- chaninoff, Burgmüller enz, maar ook grotere namen van Mozart, Schubert, Bach en Schumann waren vermeld op de lange lijst. Over 't geheel wa ren 't jeugdige leerlingen, die met succes hun eerste pasjes zetten op 't glibberig pad van de kunst. Opmer- kelyk, dat men zelfs bij de heel jon ge al gauw kan bemerken, wie meer aanleg hebben en wie minder be gaafd zijn. De directrice Mejuffrouw Emily Westendorff, had verschillen de jonge pianisten op haar naam staan. Zonder de een boven de ander te willen stellen, viel het „Chanson de faucheur" van Schumann op door muzikaal spel. Een miniatuur-cellist, leerling van Marie Olivier, stal aller harten in een berceuse van Schubert. Een orkestje, dat zijn hart verpand heeft aan de moderne amusements muziek speelde ambitieus onder lei ding van de heer J. Hofmeester. Als pianoleraar bracht hij een jong kittig kereltje voor het voetlicht met wie hij een levendige quatre mains van Diabelli speelde. Mejuffrouw Oli vier liet haar vioolleerlingen meestal kleine ensembles maken, voor twee of drie violen, wat groot applaus ver wekte. Een keurig kinderkoortje zong onder leiding van mej. Westen dorff. Vooral 1 Kerstlied van Jean ne Landré voldeed goed. De grote ren speelden Chopin, waarvan de le Valse van temperament getuigde, Bach. ,.Jesu, joy of man's desiring", dat „als goed" gewaardeerd werd. Bij afwezigheid was de fluitleraar de heer Bolland brachten twee leer lingen 't voor elkaar een deel van een fluitsonate van Handel uit te voeren. Van de rhythmische gymnas- tiekleerlingen onder leiding van Nanda Langezaal zagen wij een een voudig spel van Bloemen, tuinlui en een fee, wat heel aardig was. Na de pauze verzorgde de heer Hofmeester een programma van amusementsmu ziek met verschillende leerlingen en zijn orkestje. Tevens liet hij zich als virtuoos op de accordeon horen. Tot zover hebben wij de avond bijge woond, Onnodig te zeggen, dat alle executa'* ruimschoots bejubeld werden. - J. KORTMANN. Nu een deel van het viaduct HaarlemmerwegHaarlemmervaartMaredijk gereed gekomen is, kan de stalen damwand, die in de Haarlemmervaart geslagen was, weggehaald worden. Om technische redenen werd het niet wenselijk geacht de palen uit te trekken. Daarom worden zij nu met een snijbrander onder water afgebrand. Een vlam onder water, het schijnt on mogelijk, toch is het waar! Op deie foto ziet men een duiker, die de dam wand sal losbranden, in het water afdalen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2