de. JnótaCCatie £e£evfoie%aad DINSDAG 18 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 den, kregen de gebruikelijke agei uturnen zonder meer hun beslag en met algemene stemmen werd jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden tot algemeen voorzitter van de ver eniging herkozen. Dat ging gepaard met hartelijke woorden van dank, voor hetgeen in de afgelopen perio de aan werk was verzet en de voor zitter van zijn kant rekende ook voor de nieuwe periode op een prettige samenwerking met het hoofdbestuur en de afdelingen. Wijziging van het stemsysteem. De uitvoerigste discussie ontstond nog rond het voorstel van het hoofd bestuur, waarin het de algemene ver gadering verzocht gemachtigd te worden by de volgende vergadering voorstellen in te dienen tot wijziging van de statuten en het algemeen huishoudelijk reglement, waardoor het voortaan mogelijk wordt om over besluiten van algemene aard, hoofde lijke stemmingen te doen houden in de vergaderingen der afdelingen, waarvan de uitslag ter algemene ver gadering wordt bekend gemaakt. Uit de formulering bleek wel, dat met „besluiten van algemene aard" enige ristrictie werd gemaakt en naar de voorzitter verklaarde werd voor namelijk een uitzondering gemaakt voor de begroting, rekening en hoofd bestuursverkiezing. De afdeling Sas- senheim wilde in eerste instantie geen restrictie, maar nadat de me ningen tegenover elkaar waren uit gewogen, en de voorzitter uiteen ge zet had, dat de vergadering hier geen definitieve beslissing nam, maar dat stemming slechts een kwestie van polsen was, kwam het betrokken voorstel in stemming. De uitslag was: 243 voor, 87 tegen en 16 blanco Na enkele opmerkingen werd de begroting 1952 aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag kwam onder meer aan de orde de keuring van ge- importeerde narcissen. De voorzitter deelde mede, dat ook deze narcissen, evenals dat bij de export geschiedt, nauwgezet aan een keuring worden onderworpen. Daar blijft het niet bij, gezonden kon worden met het ver zoek de jongelui in het bollen vak in de winter op te roepen voor herha lingsoefeningen. De voorzitter ant woordde echter, dat zo'n request Alg. vergadering van Bloembollencultuur Jhr. mr. dr, O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden met alg. stemmen tot voorzitter herkozen Vreugde over samenwerking „Keukenhof" - „Flora" '53 RJ|ET LUIDE BIJVAL hebben de afgevaardigden ter vergadering van de Algeimene Vereniging voor Bloembollencultuur, gisteren te Haarlem gehouden, de mededeling ontvangen, dat tussen het hoofdbestuur van de vereniging en de directie van Flora 1953 en het bestuur van Keukenhof volledige overeenstemming is bereikt om in het jaar 1953 in vertrouwens volle samenwerking een hoogtepunt te bereiken van propaganda voor de Nederlandse bloembollencultuur en -handel en van bezoek van buitenlandse afnemers aan de beide ten toons telingen, welke zullen worden verenigd in en zullen samenwerken door van het jaar 1953 te maken een groot Internatio nal Flower Festival of Holland. De mededeling was overigens de want later volgt nog een veldkeu- belangrijkste en zonder al te veel ring. Mocht een partij worden afge- moeilykheden kon de voorzitter de keurd bij invoer, dan gaat ze terug agenda in een betrekkelijk vlot tem- naar de afzender, po afwerken. Na zijn o -*r'n' Gevraagd werd ook, of er niet een wij gisteren reeds publiceer- request naar de minister van oorlog Niet-politieman politie-commissaris Er is reden om aan te nemen al dus het Alg. Dgbl. dat het in de bedoeling van de Haagse autoritei ten ligt, als opvolger van de heer Valken tot hoofdcommissaris van het Haagse politiecorps iemand te benoe men van buiten de gelederen der po litie. Een dergelijke benoeming ge schiedde indertijd ook bij de Rijkspo litie, waar iemand die niet uit het politievak kwam werd benoemd tot directeur-generaal. BRABANTS HOOFDSTAD NAAR DE 60.000. Burgemeester mr. Loeff, van Den debatten in de raad meegedeeld, dat omstreeks Nieuwjaar de 60.000ste ingezetene verwacht kan worden. Aan het begin dezer eeuw telde Den Bosch ruim de helft van dit aantal inwoners. C. P. N. en neven-organisaties verboden voor ambtenaren De minister-president heeft blij- sloten, de colleges van Gedeputeerde kens publicatie In de Staatscourant Staten en de colleges van B en W. 7 „x I in overweging te geven, de plaatse- 'van gisteren het lidmaatschap van l6 reeds was gezonden, maar dat de Bosch, heeft tijdens de begrotings minister om technische redenen dat -- .-.--.ij verzoek niet kon inwilligen. Geklaagd werd over de vele in stanties en de papieren rompslomp die aan de export te pas komen. Die klacht is algemeen, zeide de voorzit ter, maar tegen de bureaucratie zal vooralsnog weinig te doen zijn. Gebruik van jenever daalt Na de accijns-verhoging Na de verhoging van de accijns op gedistilleerd van ƒ220 tot ƒ470 per HL. op 2 Juli jl. is het gebruik van jenever met een derde gedaald en de productie ging dienovereenkomstig naar beneden. In de maanden Augustus tot en met October jl. kwam er voor het binnenlands verbruik rond 50.000 HL beschikbaar tegen rond 75.000 HL in de overeenkomstige perioden van 1910 en 1949. Men verwacht nog een sterkere daling als op 1 Januari 1953 de accijns wordt verhoogd tot 596,50 per HL. RAADSLID OVERLEDEN NA AUTO-ONGELUK In het Diaconessenhuis te Utrecht is op 52-jarige leeftijd overleden de heer A. Tichelaar, hoofd van het Bu reau Ruilverkaveling en lid van de Utrechtse gemeenteraad. Hij was zwaar gewond bij een auto-ongeluk dat hij Donderdagavond op het Ver keersplein te Utrecht heeft gehad. Kath. Bond van Overheidspersoneel Medezeggenschapsgedachte groeit In zijn openingsrede van het jaar lijks congres van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel, dat in het Jaarbeursgebouw wordt gehouden, drukte de voorzitter, de heer H. A. Vulink.de leden op het hart te zor gen, niet meegesleurd te worden in de stroom van fatalisme, die over de wereld gaat. Sprekende over het gereactiveerde rijksoverleg, zei spreker, dat dit moet brengen een orgaan met grotere be voegdheden, waarin op hoog niveau en met inachtneming en erkenning van grote verantwoordelijkheden overheid en personeels-vertegen- woordigers tot belangrijke beslissin gen moeten kunnen komen. Hij stelde verder vast, dat de con cretisering van een medezeggen schapsgedachte sedert het vorige con gres voortgang heeft gemaakt. „Wij zullen niet rusten voordat ook bij de overheid deze gedachte is gekristal liseerd en wel in weloverwogen aan het karakter van de overheidsinstel lingen aangepaste regelingen en ver ordeningen. Als dan aan de andere kant de gezagsdragers van een juiste instelling blijk geven dan kan de rea lisering van de medezeggenschapsge dachte een zegen zijn. De heer H. A. Vulink, die met pen sioen gaat, zal als voorzitter- worden opgevolgd door de heer A. C. M. Weijters. vijf communistische of als zodanig beschouwde organisaties onverenig baar verklaard met de functie van Rijksambtenaar. In de medede'ing staat dat de minister-president, handelende in overeenstemming met het gevoelen van de ministerraad, heeft besloten te verklaren, dat de volgende ver enigingen om de doeleinden, welke zij nastreven, of de middelen, welke zij aanwenden, de behoorlijke ver vulling door de ambtenaar in 's Rijks dienst van zijn plicht als zodanig kunnen in gevaar brengen of schaden. 1. Communistische partij van Neder land; 2. Arbeidersbond voor cultuur; 3. Algemeen Nederlands Jeugd-ver- bond; 4. Nederlandse vrouwenbeweging; 5. Eenheids Vakcentrale en de daar bij aangesloten bedrijfsbonden. De Regering heeft bovendien be- Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. 11.15 „Vier gouden ban den", hoorspel. 12.00 Sopraan en pia no. 12.30 Land- en tuinbouwmedede lingen. 12.33 Gram. 12.37 Advents- stonde. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Banjo-orkest. 13.50 Regeringsuitzending, Jeugduitzen ding: K. H. Smit: „Wat wil je we ten?" en Uitslag prijsvraag. 14.00 Vo caal kwartet. 14.30 Gram. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamerorkest en so list. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Zi geunerkwintet. 18.30 Orgelspel. 19.00 Spectrum van het Christelijk organi satie- en verenigingsleven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerbe richten. 20.10 Commentaar Familie competitie. 20.20 Radio Philharmo- nisch orkest en groot koor. 21.20 „De Bijbel als boek", causerie. 21.40 Amusementsmuziek 22.10 Klein koor. 22.30 Internationaal Evangelisch com mentaar. 22.30 Gram. 22.45 Avond- overlenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35—24.00 Metro- pole orkest. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10-00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram. 9.50 Voor de huisvrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.30 Pianoduo. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Voordracht. 12.15 Accordeonmuziek. (12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 12.38 Voor het platteland). 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke muziek. 13.40 Orgel en zang. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de jeugd. 16.30 Zender- sluiting. 18.00 Nieuws. 78.15 VARA- Varia. 18.20 „Sluit de gelederen", causerie. 18.30 Actualiteiten. 18.40 Roemeense muziek. 19.00 „De katho lieken en het socialisme", causerie. 19.15 Gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Dansmu ziek. 20.40 „Het laatste huis van de straat", hoorspel. 21.55 Omroeporkest en soliste. 22.45 „Walvissen en wal visvangst", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.3524.00 Gram. Gistermiddag heeft staatssecretaris Mr. J. M. L. Th. Cals in het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de Nederlandse Televisieraad geïnstalleerd. Rechts aan het hoofd van de tafel staatssecretaris Cals, naast hem de voorzitter van de Televisieraad Prof. dr. P. S. Gerbrandy. Aan de linkerzijde te beginnen met het hoofd van de tafel: mej. dr. 3. de Boer, secretaresse Televisieraad, mevrouw E. C. M. de BlochRegout, G de Clercq, mej. dr. N. A. Bruinig, mr. dr. P. J. Witteveen, dr. L. H. Ruiten berg, mr. D. van Du*me. Aan de rechterzijde van de tafel, te beginnen met het hoofd: de heer W. G. F. van Heyningen, afdeling Radio, Televisie en Pers van het Minis erie van O., K. en W. (voor mr. A. W. Schade van Wes trum), de heer C. M. Dosker, mr. dr. C. H. J. M. A. van Rooy, mr S. Kloosterman, ir. J. D. van der Toorn, dr. C. C. G. Grutzner, dr. J. A. de Koning, ir. J. A. J. Bouman en de heer R. Uges Jr. Bij de installatie van de Televisie raad heeft de staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, gisteren enige problemen genoemd, waarover de Raad zal moeten adviseren. Daarbij staat voorop de vraag of de voorlo pige zendtijd van drie uur per week al dan niet gehandhaafd moet wor den. De financiële beperking is daar bij een factor, zo zei mr. Cals, maar ook moet worden bezien of de huidi ge zendtijd voldoende mogelijkheden biedt. Als andere voorname kwesties, die aan het oordeel van de Televisieraad worden onderworpen, noemde de staatssecretaris de bestudering van wenselijkheid en mogelijkheid tot doorzending van de over Lopik uit gezonden programma's in het Zuiden en Noorden, van de reclame in de televisie, van politieke propaganda en van uitzending van regionale pro gramma's. Mr. Cals deelde mede, dat reeds thans bij hem verzoeken zijn binnen gekomen, die hem aanleiding geven de Televisieraad de vraag voor te leggen of het gewenst is ook ande ren dan de Nederlandse Televisie stichting (waarin de omroepen sa menwerken) een zendmachtiging te verlenen. Het onderzoek, - dat door de Raad zal worden geleid, moet volgens de regering vooral betrekking hebben op geestelijke en sociale aspecten. Wat is de invloed van televisie op het gezinsleven en op de jeugd, zijn naar mening van de staatssecretaris alles beheersende kwesties. En ook: hoe zijn waarborgen te verkrijgen dat het nieuwe communicatie-middel zal medewerken tot versterking van de cultuur en niet tot haar afbraak? De positieve bijdrage van de televi sie bij de bevordering van de volks ontwikkeling en het levend maken van de cultuurwaarden zijn eveneens vraagstukken van enorme omvang. Mr. Cals zag een bezwaar in de omvang en verscheidenheid van de thans geïnstalleerde Raad. Zodoen de zal het niet steeds eenvoudig zijn tot een algemeen aanvaard advies te geraken. De staatssecretaris zag te genover dit bezwaar evenwel talrijke voordelen. Hij wees er verder nog met nadruk op, dat de Regering de taak van de Televisieraad als tijde lijk ziet. Hy meende, dat in een defi nitief omroepbesluit met één college van advies voor radio èn televisie kan worden volstaan. lijke verordeningen in dit opzicht met het Rijksambtenarenreglement in overeenstemming te brengen. Bij algemene maatregel van bestuur zal mogelijk worden ge maakt, dat de lagere organen ook het advies kunnen inwinnen van de commissie inzake ontslag van politiek onbetrouwbare ambtena ren, welke commissie door de re gering moet worden gehoord a- vorens tot een ontslag mag wor den overgegaan. De in 1938 afgekondigde lijst van verboden verenigingen is (waarop toen de N.S.B. voorkwam), gelijk be kend, in 1949 ingetrokken. Het algemeen Rijksambtenaren reglement bepaalt in art. 97b, dat een ambtenaar eervol kan worden ontslagen, indien naar het oordeel van het gezag, dat tot het verlenen van het ontslag bevoegd is, uit zijn gedragingen een zodanige gezindhe'd blijkt, dat geen voldoende waarborg aanwezig is, dat hij zijn plicht onder alle omstandigheden getrouwelijk zal vo lbrengen. Is een ambtenaar lid van een ver eniging welke door de regering ge- op een lijst van verboden verenigingen, dan kan daaruit wor den afgeleid, dat een gedraging aan wezig is, welke tot ontslag kan leiden. Termijnhandel in valuta stopgezet De Nederlandsche Bank heeft de termijnhandel in buitenlandse valuta voor opig stopgezet. Deze maatregel wordt als een logisch gevolg be schouwd van de nieuwe Engelse be palingen. De Nederlandsche Bank wil blijkbaar eerst even de kat uit de boom kijken en de Regering in staat stellen eventuele stappen te bereiden. Financiële kringen in Amsterdam zouden het echter toejuichen, als ook in Nederland de termijntrans acties van vreemde valuta niet meer centraal, doch evenals in Engeland via de handelsbanken zouden ge schieden. Stukje B.V.D Het lijkt een spionnage-berichtje van de B.V.D., doch het is waar ge beurd. Een stukje kauwgummi, dat aan een paneeltje van een internatio nale trein zat bevestigd, heeft nl. de zer dagen een (onbekende) smokke laar van een groot aantal gouden polshorloges verraden. De kauwgummi zat op een punt van een coupé, waar anders een schroefje zit. Toen een douane-be ambte (met een fijne neus!) het stukje nader bekeek, bleek 't schroef je te ontbreken. Een monteur van de N.S. werd er bij gehaald, die het pa neel verwijderde en een stukje touw ontdekte. Men trok aan het touwtje, dat hoe langer hoe langer werd en ten slotte de horloges naar boven bracht N. v. d. D. De Centrale Taalcommissie voor Techniek heeft reeds ongeveer 11.000 technische termen ontworpen. De meeste daarvan vormen een verrij king van ons Nederlandse cultuurbe zit. Dit is in Den Haag op de alge mene vergadering van de Stichting voor de Normalisatie in Nederland meegedeeld door prof. W. F. J. M. Krul, directeur van het Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening. Prof. Krul wekte de normalisatie commissies op dankbaar gebruik te maken van de woordenlijsten die door de Centrale Taalcommissie wor den aanbevolen de goud- geleVIRÉINIA Het vliegongeluk te Schiphol Piloot had onvoldoende zicht Hoewel de Zwitserse en Neder landse deskundigen nog geen offi cieel rapport hebben uitgebracht over hun onderzoekingen naar de oorzaak van het ongeluk met het toestel van de Swissair op Vrijdagavond bij Schiphol, schijnt wel vast te staan, dat de piloot van het toestel onvol doende zicht had voor de landing, zo als hij die wilde doorzetten. Men heeft kunnen vaststellen, dat het wolkendek lager dan op 80 meter hing en het voorgeschreven verticale zicht geen 1250 meter was. Men neemt voorlopig aan, dat een niet nauwkeurig functionneren van de hoogtemeter in het vliegtuig mede oorzaak van het ongeluk is ge weest. Enkele seconden voor het toe stel aan de grond zat, zou de tweede piloot namelijk van de hoogtemeter afgelezen hebben, dat men nog op 50 meter hoogte v.oog. De KL.M. heeft de route van de bussen, die de passagiers van Am sterdam naar Schiphol brengen, ver legd over Amstelveen, zodat de luchtreizigers niets van het nog steeds in de akker liggende wrak van het Zwitserse vl'iegtuig te zien krijgen. De Zwitserse bemanning mag Am sterdam niet verlaten, zolang het onderzoek gaande is. Gistermorgen brachten de mannen en de tweede stewardess voor het eerst een bezoek aan hun gewone collega in het 'Dia conessenhuis, mejuffrouw Margare- the Hefti. NED TEXTIELDESKUNDIGEN UIT AMERIKA TERUG. Met het m.s. „Westerdam" arri veerde gisteren in Rotterdam een groeip deskundigen uit de katoen-, kunstzijde- en linnenindustrie, die, onder auspiciën van het technisch hulpprogramma der A.C.A., een stu diereis van twee maanden door de Ver. Staten hebben gemaakt. De groep stond onder leiding van de heer J. A. van Panhuyzen, directeur van het centraal bureau voor de ka toen-, kunstzijde- en linnenindustrie te Arnhem. De deelnemers aan de excursie waren zeer voldaan over de indruk ken, die zij in deze twee maanden hadden opgedaan. De mechanisering der textielindustrie is in Amerika veel verder gevorderd dan in Neder land. Zo heeft men daar op vo automatische weefgetouwen één meisje, dat de machines bedient en controleert. In Nederland heeft men op 36 volautomatische getouwen één volwaardige arbeider en op de 4 tot 6 halfautomatische getouwen even eens één arbeider. In tegenstelling tot Nederland wordt in Amerika 24 uur per dag gewerkt, in een drie- ploegenstelsel, zodat 93 pet. der ma chines onafgebroken in bedrijf is. De overige 7 pet. is voor reserve en re paratie. De werkweek omvat 40 uur, Zaterdags en Zondags wordt er niet gewerkt. Man daalde in Petel af en stierf Gistermiddag is in een chemische fabriek in de binnenstad van Am sterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Een ketel, waarin zich Hixachoo- gas bevond was gebarsten. Een 24- jarige chef begaf zich, voorzien van een gasmasker en met een touw om het middel in de ketel om de schade op te nemen. De eerste twee malen verbleef hij zeven minuten in de ke tel. De derde maal dat hij in de ketel ging deed hij het touw af. Na korte tijd bemerkte een toezichthoudende arbeider dat de man niet meer be woog. Twee arbeiders haalden hem uit de ketel, maar hij bleek reeds te zijn overleden. Deze beide arbeiders geraakten zelf ook buiten bewustzijn en moesten naar het Wilhelmina- Gasfchuis worden vervoerd. EEN KERSTGROEP VAN 130 BEELDEN In de nieuwe zalen van het Cen traal iviuseuni te Uirecnt is een ivesuenioonsteiling geopena, cue niet zal naiaten inuruit ie maxen. Ze is samengesteld uit oeiangnjKe scniide- rijen, DeelanouwwerKen, miniaturen, texeningen en twee borauurwerKen voornamelijk uit bezit van het Aarts bisschoppelijk Museum en verder van de Staa. Maar de aUracüe is stellig ue Kerstgroep van niet m-inder dan 136 liguren, waaraan de beeldhou wer Cnaries Hammes Jr. uit Hees bij Nijmegen vijl jaar lang heeft gear beid Hij is allengs overgegaan tot uitbreiding van de groep (die een ganse zijwand van de tentoonstel lingszaal in beselag neemt). Sinds hij een deel exposeerde in Gouda, is er menige figuur bijgekomen. Dat heeft ons aanleiding gegeven er nu iets meer van te zeggen. De beeldengroep onder de titel „De aanbidding der Koningen" be staat uit gepolychromeerde terra cotta figuren, die met de onder- en achtergrond als het ware een schil derij in klei vormen. Dit enorme ta fereel, is een groot stuk geschiedenis geworden, waarop men bijna niet komt uitgekeken. Schilderachtig en vaak realistisch zijn hier tal van menselijke deugden en., ondeugden rondom de mens geworden schepper gekarakteriseerd. Het is de eerbied der koningen en de waakzaamheid van de Romeinse soldaat de arbeid zaamheid en de onderworpenheid en 'hulpvaardigheid, de hooghartig heid en spotzucht, domheid en ge moedelijkheid, cynisme en nieuwsgie righeid, tenslotte ijdelheid en praalzucht. Maar uiteindelijk is gans deze Kerstgroep een hulde van alle rassen en tijden aan het Kind in de Kribbe. Een ander grote groep op deze ten toonstelling, m'aar veel beperkter van omvang, is een Kerstvoorstelling uit Napels van na 1750, Italiaans dus van afkomst, zijn de beelden gekleed in miniatuur-kledij kleurrijk met Zuidelijke snit. Enkele Altaarstukken op deze Kerstexpositie eaan in jaren terug tot eind 1300 bijvoorbeeld een vier voudig paneeltie. Uit omstreeks 1516 dateert een Kerstwiegje eenvoudig van vorm uitgevoerd in Nederlands eikenhout. In de taferelen rond het Kerstgebeuren oassen ook twee stekken borduurwerk, het ene om- streekc 1400, fnn en niet overdreven "e^ipureerd. het 'andere uit de Abdij jA'hiard te Groningen u;+ 1541. Het enige nieuwe sch'lderii op de ze herie^swapr^irro tentoonstelling een ^°sohenk rut 1695 stelt de vlucht naar Hovpte voor en sterV van klaur ep vol veeT-Ve1'j;p'?skr-<-ht, op o«»Wex vervaardigd door Francois Mes. VERBETTERTNG LOT VOOR DE KETTINGHOND. De Ned. Vereniging tot Bescher ming van Dieren zal zich tot alle Nederlandse gemeentebesturen wen den met het verzoek om in de ge meentelijke verordeningen op te ne men het ontwerp dat dr mr. W. Hu- genholtz en de heer J. Frem^rv Kalff opstelden voor de verbetering van het lot van de kettinghond. Dit ontwerp werd reeds door 60 Nederlandse gemeenten als gemeen telijke verordening aanvaard. KLACHT TEGEN SCHRIJVER VAN „HOLLAND IN REP EN ROER". Mr. W. K. baron van Dedem heeft bij de Officier van Justitie te Am sterdam een klacht ingediend we gens belediging, tegen de heer Henri A. Ett en J. M. Meulenhoff te Am sterdam, resp. schrijver en uitgever van het boek Holland in rep en roer, wegens de daarin behandelde zaak van de weduwe Pruimers geb. baro nesse van Dedem. De aanklager is van oordeel, dat bedoelde publicatie een onrechtmatige daad is, in strijd met de zorgvuldigheid, die in hét dagelijkse leven ten opzichte van een ander betaamt

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6