De begrotings-behandelingen rekken zich voort, trekken zich voort Een her-optreden van Min. Beel De prijs van meei en bloem lager 1330.000 voor Italië Eerzuchtige ambtenaar voor de Rechtbank 10.000 valse loten in omloop Katholieke Ondernemers in het Bloembollenbadrijf Made GOLF Hij meende eigenaar van de zaak te zijn VRIJDAG 14 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I Tweede Kamer Bij de aanvang der vergadering van de Tweede Kamer heeft de heer VAN SLEEN (Arb.) gistermiddag aan de minister van Binnenlandse Zaken gevraagd of de regering voor nemens is ook de gepensionneerden te betrekken in de na-uitkering op de laatste toeslag op de inkomens, door een compensatietoeslag op het in December uit te keren pensioen. Minister BEEL heeft deze vraag ont kennend beantwoord. De minister van oorlog en van marine, de heer STAF, heeft zich bij het antwoord van minister Beel aangesloten toen hem door de heer Van Sleen de vraag werd voorgelegd of de regering voor nemens is de mobilisatieslachtoffers 19141918 in de na-uitkering op de laatste toeslag op de inkomens te be trekken door een compensatietoeslag op het in December uit te keren pen sioen. Vervolgens is gestemd over enige moties, welke zijn ingediend bij de behandeling van de begroting van het departement van Sociale Zaken. De heer SUURHOFF (Arb.) trok zijn motie inzake het verstrekken van een compensatie voor de over schrijding van de 5 verbruiksbe- perking van ouden van dagen en so- ciale-rentetrekkers in. De motie van de heer HAKEN (C.P.N.) betreffende het tewerkstel len van D.U.W.-arbeiders in de om geving van hun woonplaats werd met 60 tegen 10 stemmen verwor pen. Behalve de leden der C.P.N. gaven mevrouw Fortanier-de Wit en de heren Ritmeester en Zegering Hadders van de V.V.D. hun stem aan de motie. Daarna is beraadslaagd over de af delingen „Volksgezondheid" van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De heer ZEGERING HADDERS (V.V.D.) bepleitte oprichting van een afzonderlijk departement van volksgezondheid. Hij maakte zich zorg over de grote tekorten bij de ziekenfondsen. De heer VAN LIENDEN (Arb.) maakte tegen de vermindering met 20 van de subsidie voor de vrij willige ziekenfondsen bezwaar zolang er geen maatregelen tot sanering van het ziekenfondswezen zijn genomen vond hij de vermindering niet te aanvaarden. De heer FOKKEMA (A.R.) vond dat de kwestie der tandtechnici z.i. niet de belangstelling krijgt, welke zij verdient De heer MOL (K.V.P.) bleek wel te 'gevoelen voor een afzonderlijk departement van volksgezondheid. Ook hij had bezwaar tegen de ver laging van het bedrag voor de vrij willige ziekenfondsen. De heer KROL (C.H.) vond, dat het met de aanvulling van de zie kenhuisruimte erbarmelijk gesteld is. Mevrouw LIPS-ODINOT (C.P.N.) vroeg aandacht voor de gevaren voor de volksgezondheid wegens ge brek aan woonruimte. De heer ZANDT (S.G.) ontwikkel de bezwaren tegen de vaccinatie en tegen de behandeling van gewetens bezwaarde militairen. Minister JOEKES verklaarde zich tegen instelling van een afzonderlijk departement van volksgezondheid, ook al wegens de grotere kosten. De ziekenfondsen, Ingaande op de moeilijkheden der ziekenfondsen herinnerde hij eraan, dat verleden jaar 10 millioen op de begroting is gebracht onder uit drukkelijke mededeling, dat de fond sen maatregelen moesten nemen, die het mogelijk zouden maken, dat er minder tekorten zouden zijn. Men wist, dat de bijdrage voor 1952 op 8 millioen zou worden bepaald. ECONOMISCHE ZAKEN. In de avondvergadering is een aanvang gemaakt met de algemene beraadslagingen over de begroting van economische zaken. De heer SCHMAL (CFI.) vroeg in lichtingen over de verhouding tussen de minister van Economische Zaken en de minister zonder portefeuille. Hij hoopte, dat minister Albregts er voor zal waken, dat de middenstands- politiek te kwader ure niet onder geschikt zal worden gemaakt aan de monetaire politiek. De heer C. VAN DEN HEUVEL (A.R.) zeide in het algemeen te kun nen instemmen met het economisch beleid van beide ministers. Z.i. is de liberalisatie geen werke lijke liberalisatie en betekent de toe nemende staatshandel een torpede ring van de liberalisatie. Spr. vroeg zich af of men het bereiken van het Benelux-ideaal dient door in zee te gaan met een incomplete unie met een duidelijk agrarisch mankement. Was, zo vroeg hij, onze positie niet sterker geweest als we niet op een gedeeltelijke unie waren ingegaan? Naar zijn oordeel is er alleen aanlei ding tot het treffen van maatregelen met betrekking tot de verhoging der krantenprijzen. De bedrijfsvoering moet niet van bovenaf worden opgelegd, doch ge leidelijk groeien. Z.i. zijn er drie soorten moordenaars der bedrijfsor ganisatie: zij, die er niets van willen weten, zij die alles ineens willen for ceren en zy, die de P.B.O. niet te veel bevoegdheden willen geven. De heer KOERSEN K.V.P.de investeringsbeperking besprekend, sociale voorzieningen voor zelfstan digen is onmisbaar. De heer SUURHOFF (Arb.) on dersteunde van harte het streven naar opvoering der productie en der productiviteit. Hij merkte daarbij op, dat men niet alleen de onderne mers, maar ook vaak de werknemers de opvoering der productiviteit moet aanpraten. Plannen tot opvoering der productiviteit moeten paard gaan met plannen om de werknemers een aandeel van de op brengst te geven. De heer CORNELISSEN (WD) zeide het regeringsstandpunt, dat voortgezette toepassing van wette lijke vestigingsregeling zal medewer ken tot sanering van het midden- standsbedrijf, te kunnen delen. Hij stemde ook in met de voornemens ten aanzien van het cadeaustelsel. Tegen middernacht is de verga dering verdaagd tot heden Vrijdag middag een uur. Staatssecretaris MUNTENDAM be cijferde, dat er sinds 1940 grote ont wikkeling is geweest op verscheidene onderdelen der gezondheidszorg. Erkennende, dat er een tekort aan ziekenhuisbedden is, zeide hij, dat het zeide tegen physieke controle te zijn.naast nieuwbouw soms even belang- Met de regering was hij het eens, datrijk is tot verbetering van bestaan de beperking zo weinig mogelijk dede toestanden te komen. Z.i. staat directe productie moet betreffen. het onomstotelijk vast, dat vaccinatie De heer VERKERK (AR) betoog-het enige middel is om een pokken de o.a., dat de wetgeving op mia- J epidemie te voorkomen. Inenting in denstandsgebied nog niet is afge- i het eerste levensjaar, liever nog in bouwd. i het eerste levenskwartaal, achtte spr. De heer SGHILTHUIS (Arb.) j noodzakelijk, noemde verbetering der bestaansze-1 Na re- en dupliek werd de behan- kerheid van de middenstand vandeling der artikelen tot heden groot belang. Ook uitbreiding der Vrijdag uitgesteld. Brand in vlas-fabriek Schade één millioen In de afgelopen nacht is een groot en zo goed als nieuw badhuis van de Coöperatieve vlasfabriek „Dintel- oord" door brand geheel verwoest. Met het gebouw gingen 600 ton ge root vlas en ongeveer 90 ton vlas zaad verloren. De totale schade wordt geraamd op een millioen gul den. De brand heeft tot gevolg dat twee afdelingen van de fabriek voorlopig niet kunnen werken. Tot Februari zullen daardoor 80100 arbeiders waarschijnlijk niet kunnen werken. De brand, die omstreeks midder nacht door een arbeider van het con tinubedrijf werd ontdekt, werd aan vankelijk bestreden door de bedrijfs brandweer. Later kreeg men assis tentie van het brandweercorps van Steenbergen. Men slaagde erin de brand beperkt te houden tot het bad huis. De fabriek en de kantoren, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevinden, liepen geen schade op. Verzekering dekt de schade. Vocht ot Tocht bezorgen die Rhenmatisch pijnen. Neem regelmatig Krnschen - en 0 verdrijft ze radicaal. Dat doen de zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld. Die stimuleren Uw bloedzuiverende organen en voor zover deze met de jaren trager gingen functionneren, komen ze bij een regelmatig gebruik van Kruschen allengs weer op gang Regelmatig iedere morgen dat beetje Kruschen is het hele geheim en de basis van de wereldberoemde Kru schen remedie. Maak zo gauw moge lijk een begin met Uw Kruchen kuur, om de weldadige werking aan de lijve te ondervinden. (Advertentie) Het Rijk wordt aansprakelijk gesteld Ter Will© V3n d© b3kk©rs j iaging van bloem en meel komt niet i tot uitdrukking in de prijs van het Het overleg van de Regering met brood voor de consument, zij dient de commissie voor de middenstand I ter verhoging van de marge voor de uit de Tweede Kamer over de brood-1 bakkers, prrjzen heeft geleid tot wijzigingen in de bestaande meel-, bloem- en gehele land geldende verhoging h-!De verziltinq van Delfland de prijs van het brood wordt verme- j \J den. De maximum- en minimumprijs voor volkswit- en volksbruinbrood zal met ingang van Maandag in de provincie Drenthe met 1 cent per 800 gram mogen worden verhoogd, waardoor in deze provincie dezelfde broodprijzen gelden als in de pro vincie Friesland en Groningen. Met ingang van die datum mag in die gebieden, waar thans nog de prijs van volksbruinbrood 1 cent lager is dan die van volkswit brood, de prijs van het volksbruin brood met 1 cent per 800 gram worden verhoogd, zodat dit prijs verschil dan is opgeheven. Deze partiële verhoging van de prijs van het volksbruinbrood geldt in hoofdzaak voor het Westen des lands, met uitzondering van de grote steden. De gelijkstelling in prijs van volks bruin- met die van volkswitbrood heeft ook betrekking op het eiland Texel. Met ingang van Maandag zullen de bereiders van meel en bloem, als- mede de importeurs van bloem, door I een verhoging van de subsidie voor de consument, uit het landbouw- egalisatiefonds in staat worden ge steld de prijzen van alle soorten meel en bloem, met uitzondering van tarwegriesmeel, met 30 cent per 100 kilogram te verlagen. Deze prijsver- In de gister gehouden verenigde vergadering van het hoogheemraad schap „Delfland" te Delft heeft de dijkgraaf m'r dr Th. F. J. A. Dolk een verklaring afgelegd, waarin hij me dedeelde, dat de verzilting van Delf- lands boezemwater, die zeer veel schade heeft veroorzaakt, is toegeno men door de uitdieping van de Nieu we Waterweg. In verband daarftiee heeft het hoogheemraadschap het Rijk om een bijdrage in de kosten gevraagd, welke echter door de mi nister is geweigerd Het standpunt van de minister kan door het college niet worden gedeeld, aldus de dijk graaf. Het is ook in strijd met voor beelden uit de practijk. De gevolgen van de Zuiderzeewerken voor de cultuurgronden in de directe omge ving van de voormalige Zuiderzee Bij de algemene beschouwingen over de gemeente-begroting van Groningen heeft de voorzitter van de P.v.d.A.-fractie, mr. Koppius, me degedeeld dat door de benoeming van een socialistische burgemeester de positie van de Partij van de Ar beid in het college van burgemees ter en wethouders niet meer in over eenstemming is met de politieke ver houdingen in de raad. „Men kan lang twisten", zo zei hij, „over de vraag, welke politieke invloed een burge meester in het college van B en W. heeft. Wij achten het echter in ieder geval niet een juiste afspiegeling van hetgeen er leeft in de stad, in dien wij vier van de zes zetels blij ven innemen." In verband daarmee zal de P.v.d.A. een wethouderszetel afstaan. Daarbij wordt echter als re strictie gemaakt, dat de fractie zelf het tijdstip zal bepalen wanneer de zetel ter beschikking wordt gesteld. De verklaring werd namens de ge hele fractie afgelegd. Transport wordt verzekerd De door het Nederlandse Rode Kruis naar Italië te verzenden goe deren zullen door een groot bankbe drijf hier te lande gratis worden verzekerd. Het bedrag van de inge komen bijdragen ten bate van de slachtoffers in Noord-Italië is thans gestegen tot 330.000 gulden. heeft het Rijk wel voor zijn rekening genomen. Delfland vraagt geen volledige schadevergoeding, doch wel een ge deeltelijke tegemoetkoming in de ka pitaalsuitgaven die naar schatting an derhalf a twee millioen zullen bedra gen. De verzilting treft niet alleen de tuinder, maar ook het algemeen en economisch belang. Tenslotte zei de dijkgraaf, dat het streven erop is gericht de verzilting in de zomer van 1953 in bedwang te hebben. Contact met smokkelaars hielp hem aan succes tapijten verstopt. Dit werd door hem ten stelligste ontkend. Uitvoerig ging de Officier van Ju stitie, mr. Hustinx, in op de practij- ken van verdachte. Men had hem, al dus mr. Hustinx, nooit op deze be langrijke post mogen zetten. Zijn eer zucht was te groot en hij gunde zijn collega's geen enkel succes, zodat hij zijn toevlucht moest nemen tot te intieme relaties in de smokkelarij Dit is hem noodlottig geworden. Ge zien het psychiatrisch rapport van dr. Janse en de slechte lichamelijke con ditie, waarin verdachte verkeert, be perkte de officier zijn eis tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van de zes maanden voorarrest. De raadsman drong aan op een vrij heidsstraf gelijk aan de tijd in voor arrest doorgebracht. Uitspraak over acht dagen. Geëscorteerd door twee rijkspoli tiemannen en in gezelschap van een ziekenverpleger verscheen gisteren de voormalig C.C.D.-ambtenaar W. van der V. uit Tilburg voor de rechtbank te Breda om terecht te staan wegens het plegen van ongeoorloofde hande lingen in het tijdvak October 1945 December 1949. Uit het dossier bleek, dat het aan tal beschuldigingen legio te noemen zou zijn. Zijn activiteiten hadden bo ven de Moerdijk een aanvang geno men. Daar kwam hij al spoedig na de bevrijding in contact met ver scheidene vooraanstaande smokke laars uit Amsterdam. Een van hen, de koopman S., geraakte in moeilijk heden, toen de C.C.D.-ambtenaren in October 1946 een hoeveelheid hoeden- standaards voor etalages e.d. uit Bel gië te Rotterdam onderschepten. Van der V. zorgde echter, dat S. deze voorraden terugkreeg en als dank zou hij van de koopman een gouden horloge ter waarde van ruim dui zend gulden hebben ontvangen. Dit feit ontkende verdachte. Hij verklaar de ter zitting dit horloge voor zestig gulden van S. te hebben gekocht. 100.voor de „kosten". Na zijn prachtige staat van dienst in het Noorden van het land ver huisde verdachte eind 1946 naar het Zuiden en werd di»tricts-comman- dant van de z.g. vliegende brigade der C.C.D., met als standplaats Til burg. De successen, die hij behaalde, waren groot, vooral in de strijd te gen de veesmokkelarij. Al spoedig echter ging hij zijn bevoegdheid te buiten. Niet zelden nam hij zelf deel aan arrestaties en het onder scheppen van smokkelaars, die hij door middel van zijn bevriende rela ties in de smokkelwereld in de val zou hebben laten lopen. Toen een Tilburgs smokkelaar in December 1949 in het huis van bewaring te Bre da was opgesloten wegens een de- viezenovertreding zou verdachte er voor hebben gezorgd, dat deze in zijn gezelschap naar Tilburg kon reizen om een privé-bezoek af te leggen. Als vergoeding voor de kosten, al dus verdachte, had hij honderd gul den aangenomen. Drie tapijtjes. Het laatste feit, dat hem ten laste gelegd werd, was de verduistering van drie tapijten. Van der V. had een Tilburgse smokkelaar aanwijzingen gegeven, welke route gevolgd moest worden bij het overbrengen van en kele runderen naar België. Op de te rugweg zouden nog tapijten meegeno men worden. Van deze tapijten, die later in beslag genomen werden, zou verdachte zich drie hebben toege- eigend. Dit werd bevestigd door twee getuigen. Bij hen had van der V. de Sedert ruim een week zyn er in Nederland tienduizend loten van de R.K. Landelijke organisatie Het misdeelde Kind in omloop. Deze lo ten, die tegen een prijs van vijftig cent per stuk worden verkocht, zijn vals. Het gaat hier om een zwendel op grote schaal, waartegen de com missaris van politie Bijlsma te Am sterdam ernstig heeft gewaarschuwd. Gistermiddag heeft een drukker uit Amsterdam-Oost bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat hy veertien dagen geleden tienduizend door hem gedrukte loten aan een on bekende had afleverd, zonder dat er tot nu toe betaling was gevolgd. Op de loten staat als secretariaats adres van de organisatie vermeldt Kaapsestraat 14 Den Haag, telefoon Het gestelde doel is bereikt De statuten en het huishoudelijk t gen, dat de vereniging haar werk- reglement van de nieuwe Katholieke zaamheden uitstrekt over geheel Ne- Vereniging van Ondernemers in hetderland. Hiermee wordt zij dus een Bloembollenbedrijf werden gisteren landelijke organisatie. Thans is het goedgekeurd op een te Lisse gehou- doel bereikt, dat men zich gesteld den algemene ledenvergadering. De had: een principiële Katholieke orga- voorzitter, de heer Freriks, deelde nisatie met bisschoppelijke goedkeu mede, dat na onderling overleg de wens naar voren was gekomen om aan artikel 1 de bepaling toe te voe- Met aude Zutpden andetgaat een ueijanginq&kuwL Zutphen, het oude stadje aan de IJssel, is bezig met de uitvoering van een groot plan dat niet alleen betere omstandigheden voor de industrie beoogt, maar ook een verbetering van het verkeer in de binnenstad. Door het afbreken van vele ou.de gebouwen is voor het Station, dat door een nieuw wordt vervangen, een groot ruim plein ontstaan, bestemd voor parkeerterrein, bus. en taxi-standplaats e. d. De aanbouw van het nieuwe Zut- phense station vordert al flink. Links het oude station. ring, aangesloten als vakbond bij de L.T.B. Het standpunt, dat men innomet, werd door de voorzitter, de heer Freriks, duidelijk onderstreept op de gisteren in Lisse gehouden algemene ledenvergadering. Wij willen baas zijn in eigen huis, aldus de voorzit ter, maar zeker ook samenwerken met de L.T.B. Onze vereniging is be reid zich aan te sluiten bij de LTB als vakcentrale, als de juridische zelfstandigheden niet wordt aange tast. De vakraad behartigt alge mene agrarische belangen, m?*r kan geen bindende uitspraken opleggen op bloembollengebied. In zijn openingswoord sprak de voorzitter verder de wens uit, dat ook de LTB in de toekomst ten volle zou meewerken met de nieuwe orga nisatie en steun zou verlenen bij de opbouw van de P.B.O. Hij dankte al len, die tot de oplossing van de ver schillende problemen hadden bijge dragen. De Katholieke Vereniging van On dernemers in het Bloembollenbedrijf treedt voortaan ten aanizen van C.A. O.-aangelegenheden op als vertegen woordiger van de ondernemers in het bloembollenbedrijf en niet de LTB. 345562. Bij contröle door de politie is gisteravond gebleken, dat noch het adres noch het telefoonnummer in Den Haag bestaan. De loten zijn ge drukt op geel papier. Commissaris Bijlsma verzoekt ieder, die zulk een lot heeft gekocht zich onmiddellijk met hem in ver- binding te stellen. BINNENLAND Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 18 December a.s geen audiëntie verlenen. Vermoedelijk door gladheid viel de loodgieter M. R. van het 10 me ter hoge dak van de pastorie der Ned. Herv. Kerk te Heusden, waar hij herstelwerkzaamheden verrichtte. Hy is aan de gevolgen overleden. BUITENLAND. Volgens radio Moskou zijn dit jaar achttien nieuwe straten en plei nen in Moskou aangelegd en 24.000 etagewoningen, „voorzien van alle gemakken", gebouwd. Te Tucumcari (Nieuw-Mexico) is een tank met millioenen liters wa ter gesprongen, waardoor de zaken wijk van de stad werd overstroomd. Vier personen kwamen om het leven, twintig gebouwen werden verwoest. Volgens een ooggetuige werd de tank door een „vuurbal" uit de lucht ge troffen. Nederlandse vlieger verongelukt Pas zes maanden in N.-Zeeiand De Nederlandse vlieger de heer T. J. C. Varkevisser, instructeur van de South Canterburry Aeroclub, is gis termorgen bij een oefenvlucht met een Tiger Moth verongelukt. De heer Varkevisser maakte deze vlucht met een leerling. Toen hij op het vliegveld van Timaru wilde lan den ontstonden er moeilijkheden en stortte het toestel neer. De leerling bleef ongedeerd. De heer Varkevisser was zes maan den geleden naar Nieuw-Zeeland geëmigreerd. Zijn echtgenote was juist veertien dagen geleden uit Ne derland in Nieuw-Zeeland aangeko men. De heer Vartcevisser die in 1923 is geboren, heeft in de oorlogsjaren in Engeland zijn opleiding tot vlieger gekregen, welke werd beëindigd in Canada. In Juli 1946 werd hij in structeur op de vliegbasis Twenthe, Als eerste luitenant-vlieger verliet hij in 1948 de dienst. MEER DEN 300.000 K R O.-LEDEN. Vandaag kunnen we al niet meer zeggen, dat de K.R.O. de 300 000 le den heeft bereikt. Men is er name lijk thans al veel meer dan duizend overheen en hoopt in het avondpro gramma van Zaterdag zelfs dq 302.000ste te kunnen aankondigen: En dan nog zal de ledenwerving niet zijn afgelopen: voorlopig blijft een premie van honderd gulden gehand haafd voor hem, die elke volgende duizendste abonné op de K.R.O.-gids aanbrengt. Het feit van de 300.000ste zal voor de microfoon worden herdacht Za terdagavond van tien uur tot half elf. NEGEN HEIT DE KLOK. De programma-leiding van de K. R.O. is er in geslaagd een vervanging te vinden voor het gemis, dat onge veer een jaar geleden is ontstaan door het plotseling overlijden van de tekstdichter Dico van der Meer. Jan de Cler als auteur van de Zaterdag se rubriek „Negen heit de Klok" zal namelijk in het begin van 1952 assis tentie ontvangen van Jan Muller en diens caberet De bonte Lantaarn. Dit cabaret, met Willy Brill, Rob van der Bas en enige andere jonge ren, reeft deze zomer zijn debuut ge maakt, gaf voor de KRO intussen en kele proefuitzendingen en zal nu in een reeks van vijftig uitzendingen meer duurzame medewerking aan het Zaterdagse KRO-programma gaan verlenen. Jan Muller heeft zich voor dit doel vrij gemankt bij de cultuurdienst van de K.A.B., ook al blijft hij ad viserend aan deze dienst verbonden Vogelen-drama veroorzaakt ongeluk Enige arbeiders waren op een hof stede te Bruinisse aan het schaften, toen een door een roofvogel achter volgde patrijs door een ruit van het schaftlokaal vloog. De arbeider J. de Bruine uit Oosterland kreeg het glas van de gebroken ruit in de knie, waardoor zoveel bloedverlies ont stond, dat hij zich terstond onder ge neeskundige behandeling moest stel- Fruithandelaar stak duizenden in zijn zak De officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. G. W F. van de Valk Bouman, heeft gistermor gen acht maanden gevangenisstraf geëist tegen de 57-jarige mede-eige naar van een Haarlemse fruithandel J. A. A. van D., die ervan werd be schuldigd sinds 1949 zich geld te hebben toegeëigend ten nadele van de Fira tot een bedrag van enige duizenden guldens. De accountant, die een onderzoek naar de financiën had ingesteld, kwam tot de conclusie, dat ruim 12.000.in de boeken niet verant woord was. Verdachte gaf voor de rechtbank toe, dat dit ongeveer het bedrag was, dat hij zich onrechtma tig had toegeëigend. Zijn compagnon, de heer A, Witkamp was echter van mening, dat hij voor een hoger be drag was benadeeld. Een deskundige van de Rotterdamsche Bank schatte het bedrag zelf op ruim 35 000. De verdediger voerde aan, dat zijn cliënt zich beschouwde als eigenaar van de zaak en daarom in de mening verkeerde, dat hij het aanwezige geld naar eigen goeddunken kon gebruiken. De heer Witkamp zou binnenkort uit de zaak treden, het geen voor verdachte een reden te meer was om te menen, dat hij eigen lijk de enige* eigenaar was. De recht bank zal op 27 Dec. a.s. uitspraak doen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5