RIJNSTREEK DUINSTREEK Arbitraal onderzoek inzake ontslag van dr. van Nes MAANDAG 10 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 de kant en onder muzikale mede werking van C. v. Dam en C. Lek werden nog een paar uurtjes op ge zellig wijze doorgebracht. LEIMUIDEN BIJZONDERE BRUG OVER DE DRECHT. In het Provinciaal wegenplan ter ontsluiting van de Rijnstreek moet nog een belangrijke schakel worden geiegd. Reeds voor de oorlog dokter de men in de hoogste kringen van het Provinciaal Technisch bestuur aan dit omvangrijk object. De aanleg van een grote verbindingsweg van Zuid naar Noord, beter gezegd ter verbinding van de grote haven- en handelssteden Rotterdam en Amster dam, lag hieraan ten grondslag. Be halve de nieuwe brug aan Gouwsluis onder de gemeente Alphen aan den Rijn, waaraan men reeds werkt, komt er ook onder de gemeente Lei- muiden over de Drecht een geheel nieuwe brug. Deze brug, welke nog moet worden aanbesteed vermoe delijk begin 1952 wordt van een geheel nieuwe makelij, volgens een Frans procédé, n.l. van voorgespan nen beton. In dit soort zijn er in Ne derland weliswaar kleine objecten reeds uitgevoerd, maar van een der gelijke grootte als deze brug nog niet. De middenoverspanning van deze brug zal plm. 30 meter en de zij-overspanningen plm. 19 meter be dragen. De hoogte van de doorvaart zal plm. 4 meter zijn. Practisch de gehele breedte van het water wordt overspannen, zodat de doorvaart- breedte plm. 28 meter zal bedragen. Deze brug vormt de laatste schakel in de verbinding Alphen aan den RijnAmsterdam. De bouw zal plm. 1 jaar vergen. De brug wordt ge bouwd onder toezicht van de Prov. Waterstaat. Als de brug klaar is, kan de nieuwe weg naar Nieuw Vennep in gebruik worden genomen. Schoorsteenbrand. Zaterdag avond rukte de vrijwillige brandweer uit in de richting van het Oosteinde. Bij de familie Schoenmaker bleek de schoorsteen in brand te staan, wat gezien de storm een gevaarlijke toe stand opleverde. Door spoedig ingrij pen kon echter het vuur in de schoorsteen bedwongen worden, zon der dat de spuit in dienst behoefde te komen. ROELOFARENDSVEEN PATROONSFEEST PANCRATIUS CONGREGATIE Bijna zeventig jaren kent men in Roelofarendsvcen een bloeiende con gregatieleven, dat ieder jaar een hoogtepunt beleeft in de viering van het Patroorsfeest met de plechtige opdracht van de adspirantleden. Voor de jongelingen wordt de 8ste December dan meestal als Zondag gevierd, maar dit jaar heeft men de viering van Zaterdag naar Zondag verschoven .Ter inleiding werd door majoor-aalmoezenier L. A. H. Haver een triduum geleid. Zondagmorgen te 7 uur waren alle leden en ac rantleden in de H.Mis voor de alg. H. Communie. Te 8 uur kwamen de adspirantleden in de Pancratiuszaal bijeen voor een gemeenschappelijk ontbijt. Te 10 uur werd de Hoogmis opgedragen voor de levende en over leden leden, waaronder tevens de feestpredicatie gehouden werd. Het congregatiekoor zong o.Lv. Jos. v. d. Meer de „Missa Sanctae Mathildis" van Hubert Cuypers, waarbij het or gel werd bespeeld door Jan v. d. Meer. Te half twaalf was er een goede belangstelling voor de feestvergade- ring in de Pancratiuszaal. In zijn openingswoord vestigde hoofdpre fect: P. Bakker reeds de aandacht op de komende viering van het 70 jarig bestaan, hetwelk met aller medewer king een grandioos Congregatiefeest moet worden. Door de secretaris André Spruit werd hierna een actueel jaarverslag uitgebracht, waarin vermeld werd, dat de congregatie thans 211 leden telt, waarvan 34 deze dag hun op dracht zouden doen. Tijdens de pauze werd koffie aan geboden en twee retraites verloot. Hierna sprak de directeur kap. W. Wortel woorden van gelukwens met deze feestdag, 's Middags te 4 uur volgde sluiting van het Triduum door majoor aalmoezenier Haver, welke in een gloedvolle predikatie de congreganisten opwekte hun ge geven woord aan Maria trouw te zijn. 34 adspirantleden deden hierna hun plechtige opdracht, waarna de kapelaan W'. Wortel een plechtig Lof celebreerde met assistentie van pater van Dijk en aalmoezenier Haver. Na deze kerkelijke viering werd de dag besloten met een feestavond in de Pancratiuszaal, waarbij ook pastoor Schoenmaker en pater van Dijk aanwezig waren. Door de toneel groep der Pancratius congregatie werd hierna een Frans verzetsstuk „Herberg De Vier Winden" door Pierre Dumaine en Marcel Dubois ten tonele gebracht. Onder regie van de heer B. v. d. Meer werd dit stuk zeer verdienstelijk vertolkt. Het pianoduo Jan en Jos v. d. Meer zorgde voor de muzikale omlijsting. Hedenavond heeft de heropvoering plaats. Kap. Berkhout sprak voor stands- organisaties Door de Raad van Overleg der drie standsorganisaties de LTB, Middenst. en KAB was in café Hoogenboom een bijeenkomst belegd voor de leden en hun dames. De heer Cl. Stockmann sprak hier bij een woord van welkom' inzonder tot de oud-geestelijk adviseur kap. Berkhout. Deze hield een inleiding ov?r een godsdienstig onderwerp, waarvoor begrijpelijk een aandachtig gehoor was. Jammer dat deze twee de avond van het winterprogramma slechts matig bezocht was. ALPHEN AAN DEN RIJN Brand op scheepswerf Omstreeks 9 uur Zondagavond werd brand gemeld bij het Alphense filiaal van de N.V. Amsterdamse Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. in de Emmalaan. De brand was ont- •taan in het ruim van een in aan bouw zijnd schip. Gelukkigerwijze werden de vlammen spoedig opge merkt door een der arbeiders, die in de nabijheid van de werf woont. De aanwakkerende Westenwind deed 't ergste vrezen, maar doordat de brand zo vlug werd opgemerkt, is een ca- tastrophale. vuurzee nog in de kiem gesmoord. De brandweer arriveerde snel met volledige bezetting en volle uitrusting. Ze slaagde erin weldra tot de vuurhaard door te dringen en de in kracht toenemende vlammen te bedwingen. De brand was ont staan doordat een electrisch lasap>pa- raat, dat men Zaterdag gebruikt had onder stroom is blijven staan. Tegen de uiteinden van het apapraat lag een dekzeil, dat langzaam is gaan smeulen en uiteindelijk vlam vatte. De schade is niet groot. De bestrij ding werd geleid door de onder commandant, de heer J. de Raad en de heer A. Korver. De commandant, de heer A. Ros, arriveerde even la ter. Ook burgemeester Witschey was op het terrein aanwezig, alsmede een uitgebreid politiecorps met in specteur N. G. Groothuijse aan het hoofd. DIR. KEMPKERS SCHREEF VERWEERSCHRIFT. De directeur van de water- en lichtbedrijven, de heer F. H Kemp kers, heeft van de gelegenheid tot verweer tegen het rapport Ploeger gebruik gemaakt. B. en W. ontvin gen Zaterdag jl. zijn visie op het rapport. Het geschrift van de heer Kempkers zal, gelijk reeds aangekon digd, binnenkort voor publicatie worden vrijgegeven. MIDDENSTANDSACTIE LEVERDE 1890OP VOOR GEBREKKIG KIND. Niet minder dan 76 personen wer den Zaterdagmiddag gelukkig ge maakt met een grote of kleinere prijs toen onder toezicht van notaris jhr. G. J. Stoop de verloting van de mid denstandsactie in Hotel „Centraal" een aanvang nam. De gezamenlijke Alphense middenstand had geduren de veertien dagen, met het Sint Ni colaasfeest als finish, een algemene actie ontplooid. Inzet was een groot aantal mooie prijzen w.o. televisie toestel, huiskamerameublement, fiet sen, bromfiets, wasmachine, naaima chine etc., welke door middel van een verloting ten bate van de door kin derverlamming getroffen kinderen, een nieuwe eigenaar zouden vinden. De heer J. v. d. Bosch, die het groot aantal aanwezigen, die de zaal plus loge geheel vulden, toesprak, vertel de zeer voldaan te zijn over het re sultaat der actie. Hij was er ook zeer dankbaar voor jegens het Alphense publiek, maar niet minder ook sprak hij waarderende woorden aan het adres van de inwoners der omliggen de gemeenten. Het comité had becij ferd, dat er ruim 300.000 loten aan de man werden gebracht bij aankopen voor minstens 1.De stichting voi r het gebrekkige kind kan nu Ver blijd worden met een netto oversohot van 1890.De actie was zo mee gevallen, dat de gezamenlijke mid denstand het zelfs nodig heeft geoor deeld het aanvankelijk vastgesteld aantal prijzen te verhogen, alzo tot 76 stuks. De trekking, die zeer offi cieel geschiedde (zoals bij het Kath. Thuisfront voor de K.R.O.), mede on der toezicht van adjudant Kruizinga nemens de politie, werd o.m. bijge woond door de besturen der pl. mid denstandsverenigingen en door wet houder C. M. Deerenberg namens het college van B. en W. Voor de prijzen oerwijzen wij naar de in dit nummer 'voorkomende advertentie. Nat. Reserve kreeg ook bezoek van de Sint. Nadat de kinderen van de speeltuinvereniging „Bloemhof" Za terdagmiddag in het IJsclubgebouw en de kinderen van „Kindervreugd" in het Nutsgebouw^en gezellige Sint Nicolaasfeest hadden gevierd, waar bij de jongsten geschenken en allen tractaties ontvingen en de heer Harry Bouman uit Haarlem ze op leuke wijze had vermaakt, werd het ijsclubgebouw in de avonduren ge vuld door plm. 65 leden van het Oefen-verband van de Nationale Re serve met hun dames. Uit de gemeen ten Alphen a. d. Rijn, Koudekerk, Zoetermeer e.a. Ook hier kwam St. Nicolaas op zijn tournee met zwarte Piet. Het was hem door behulpza me soldatenhanden wel erg gemakke lijk gemaakt; Sint had de geschenken slechts voor het uitreiken. Het gelach was soms bijna niet tot bedaren te brengen. Het was dan ook wel een zeer geestige Sint Nicolaas. Terwijl de vrijwilligers stuk voor stuk hun cadeau van de nodige verpakking ontdeden en de aardige gedichten voor het forum voorlazen, voorzagen ü:>pe dameshanden de aanwezigen van chocolademelk met bijbehorende lekkernijen. De heer Abr. Hofland, die met de heer W. J. v. Leeuwen namens Steun Wettig Gezag aanwe zig was, verrastte het Oefenverband met een enveloppe met inhoud als bijdrage in de gemaakte kosten en hij bood bovendien nog een paar hon derd sigaretten ter uitdeling aan. Deze goed geslaagde bijeenkomst, waarin muzikale medewerking ver leende de heer G. Beuk, werd bijge woond door de instructeurs w.o. de hoofdinstructeur, sergeant majoor Kers. Deze vertelde ons van zijn stre ven om in Alphen aan den Rijn te komen tot een eigen compagnie met de omliggende gemeenten. De heer Hofland sprak over de behoefte van een nauwer contact tussen S.W.G. en het Oefenverband Om hierin een op lossing te brengen zal men trachten een contactman van 't Oefenverband in S.W.G. te benoemen. Tweede gedeelte Prov. weg in ge bruik genomen. Enkele weken ge leden heeft burg. Witschey Van Al phen aan den Rijn op officiële wijze in gebruik gesteld het eerste gedeelte van de oostelijk van deze gemeente aangelegde nieuwe Provinciale weg buiten de gemeente om. Het betrof het gedeelte vanaf de Herenweg tot over de Aarkade. Zaterdag j.l. heeft de waterbouwkundige opzichter van Provinciale Waterstaat, de heer J. v. d. Oever het tweede gedeelte voor het verkeer voor open verklaard. Dit gedeelte loopt vanaf de Aarbrug tot aan de Rijnbrug over het Aarkanaal. Het is een goede brede verkeersweg, waarvan direct een druk gebruik werd gemaakt. Hierdoor wordt thans een belangrijk deel van het door gaand verkeer aan die zijde buiten de kom der gemeente omgeleid, het geen reeds een echte ontlasting be tekent voor de Alphense brug der zuchten". De collecte voor geteisterd Ita lië bracht gisteren in de parochie kerk 480 op. AARLANDERVEEN Vergadering KVP. Vrijdagavond kwam de pl. afd. van de Katholieke Volkspartij bijeen in de zaal van de heer W. v. d. Berg. De voorz., de heer A. Honout, opende met een woord van welkom tot allen, en in 't bijzonder aan het Kamerlid M. P. v. d. Weijden, de spreker van deze avond. In een van de vorige verga deringen was besloten, dat er niet over een bepaa'd onderwerp zou worden gesproken, maar meer over verschillende vraagstukken. Daar er voor deze vergadering geen agenda was, gaf de voorzitter het woord aan de spreker, die verschillende vraag stukken, zoals belastingen, de pacht wet en de landbouwpolitiek kort, maar duidelijk toelichte. De kinder bijslag voor kleine zelfstandigen en de Marshallhulp welke zeer veel voor ons land te betekenen heeft, werden uitvoerig besproken. Maar 'n der moeilijkste problemen voor de regering zijn de lonen en prijzen. Hierna was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Na mens de vergadering dankte de voor zitter de heer v. d. Weijden voor de toelichting, welke hij gegeven had over de verschillende vraagstukken en sloot de vergadering. ALKEMADE St. Nicolaas bezocht K.A B -kinde ren. Alhoewel de eigenlijke feest dag Van St. Nicolaas reeds was ge weest en de kinderen van de leden der K.A.B. van Nieuwe Wetering en Roelofarendsveen zich al angstig be gonnen af te vragen of de goede Sint op 9 Dec. nog wel in het land zou zijn, werden zij niet teleurgesteld en mochten Zondagmiddag weer vele geschenken in ontvangst nemen. Zelfs de zeer slechte weeromstandig heden mochten niet verhinderen dat St. Nicolaas met zwarte Piet te een uur aan het muzieklokaal te Nieuwe Wetering arriveerden en daar reeds begon zijn milde gaven aan de kin deren te verstrekken. Hierna ver trok de Sint naar het veilinggebouw te Roelofarendsveen, waar hij na mens het bestuur der K.A.B. door voorzitter J. van Veen werd verwel komd. De bijna 300 kinderen verge zeld door hun ouders, werden hier door de Sint toegesproken. Alle kin deren mochten, uit de hand van St. Nicolaas een prachtig stuk speelgoed in ontvangst nemen, terwijl zij ook rijkelijk met suikergoed en specu laas bedeeld werden. Dankbare kin deren zongen St. Nicolaas toe en de vele glunderende gezichten getuig den wel dat de verwachtingen verre overtroffen werden. HAZERSWOUDE HazerswoudeDVN 614.Voor de hoofdklasse dammen werd te Ha zerswoude gespeeld de wedstrijd tus sen Hazerswoude en DVN uit Noord- wijk. De Hazerswoudse ciub leed een smadelijke nederlaag. De bovenste vijf borden verloren alle. De uit slag was 614. De gedetailleerde uitslag is als volgt: D. Hassefras, HazerswoudeTh. Zwetsloot, DVN Noordwijk 02; J. J. HassefrasG. J. Bouwmeester 0—2; Mr. K. J. Matze—H. de Reus 02; A. Brobbel-DorsmanTh. Vink 0'2; L. Matze—A. Turk 0—2; A. J. van Tol-N. de Vries 11J. C. WindhorstJ. Pesschier 0—2; J. BurggraafJ. van Schouten 20; P. van Gorkum (res.)M. van den Berg 11; L. J. HoogeveenK. Olijerhoek 20. Totaal 614. LANGERAAR ST. NICOLAAS HULDIGT K.A B.- JUBILARISSEN. Ondanks de vermoeiende drukte welke de grijze bisschop in deze da gen doormaakte, wilde hij toch ook nog een avond verblijven te midden van de leden der K.A.B., die met hun dames in een feestelijke bijeenkomst dit traditionele bezoek vierde. De voorz., de heer C. J. Keijzer, verwel komde St. Nicolaas en zijn knechten alsmede de vele aanwezigen. Uit volle borst zongen de K.A.B.-ers St Nico- laasliedjes waardoor, direct de ge wenste sfeer werd verkregen. Onder de aanwezigen bevonden zich een negental leden, die 25 jaren lid wa ren geweest van de organisatie. Het zijn de heren C. J. Keijzer, C. Borst. J. Versluis, G. Versluis, F. Sassen, J. Zwanenburg, W. Touw, A. Heems kerk en C. Fransen. Door St. Nicolaas werd aan deze jubilarissen een oor konde uitgreikt alsmede een zilve ren K.A.B.-speld op de jas gespeld. De voorz. richtte zich tot deze leden met een hartelijke felicitatie. De heer P. Vroonhof droeg een gedicht voor de jubilarissen voor onder de titel: „Een jongere spreekt". Vervolgens reikte de goedheilig man aan -alle aanwezigen surprises uit. Een vlot verlopen verloting ten bate van de kas bracht aan deze weer een ver sterking. Toen gingen de stoelen aan HILLEGOM 40-JARIG JUBILEUM. Op 18 December bestaat de Ned. Gladiolusvereniging 40 jaar. Dan zal o.m. het 1000ste lid worden verwel komd. Tegelijkertijd is dan de heer K. Velthuys 40 jaar bestuurslid van deze organisatie, een niet vaak voor komende gebeurtenis. Van 19131947 was de heer Velthuys secretaris- penn.; sinds laatstgenoemde datum is hij penningmeester. Het staat vast, dat het deze bescheiden jubilaris niet aan belangstelling zal ontbreken. Dr. Hanrath t. In Huize St. Jozef te Duiven (Gld.), waar hij zijn le vensavond doorbracht, overleed in de ouderdom van 79 jaar dr. L. H. H. Hanrath. De overledene is zeer vele jaren dokter in Hillegom geweest; tevens was hij vele jaren lid van het R.K. Kerkbestuur van St. Martinus. Landstcinerpenning. Aan de heer H. Buurman werd door het Ned. Roode Kruis de Landsteinerpenning aangeboden. De heer B. heeft vijf maal bloed afgestaan ten dienste van de Bloedtransfusie. Geboren; d. van A. J. Caspers en A. M. A. van der Hoeven; z. van J. van Dijk en J. W. Affourtit; d. van J. C. van Lierop er J. P. A. Salman. Ondertrouwd: K. van Grootveld en H. Vledder; G. Gerritsen en C. M. Bersee; J. C. Veenman en C. J. Sey- sener; W. Colyn en M. J. Bouckaert. KATWIJK GEMEENTEFONDS MOET BEGROTING SLUITEND MAKEN. Ter inleiding van de aanbieding van de gemeente- en bedrijfsbegro- tingen 1952 zeggen B. en W. o.m., dat, wat reeds eerder gevreesd werd, werkelijkheid wordt, nl. dat de mid delen niet langer toereikend zijn om het acres der uitgaven op te vangen. Voor 1952 zal de gemeente s.echts met een bijzondere uitkering uit het Gemeentefonds haar begroting slui tend kunnen maken. In de ontwerp begroting is deze uitkering geraamd op 180.C0O,Dit betekent nog niet c' t de gemeente nu formeel nood lijdend is, maar zonder enige twijfel zal het beroep op een bijzondere uit kering aan de zelfstandigheid der gemeente niet ten goede komen. Er valt niet aan te ontkomen. De ge ringe bewegelijkheid der gemeente lijke inkomsten biedt beslist geen aanpassing aan de nog steeds voort durende stijging van prijzen, waar bij zich laatstelijk die van het beno digde kapitaal gevoegd heeft. Het tekort is dan ook meer een gevolg van prijsstijgingen dan van een uit breiding der gemeentelijke 'bemoeiin gen. Gemeenteraad. De raad komt bijeen op Woensdag 12 Dec. des avonds te half acht. Punten van bé- handeling zijn o.m. benoemingen van commissarissen der gemeentespaar bank. Benoeming van leden der com- miehsies tot wering van schoolver zuim. Voorstel tot verhoging van hét maximum crediet in rekening- courantovereenkomst met de N.V. Bank van Nederl. Gemeenten. Prae- advies op een verzoek om vergoeding ingevolge art. 13 L.O.-wet. Na de rondvraag behandeling der gemeente en bedrijfsbegrotingen 1952. NOORD WIJKERHOUT GEVAARLIJK KRUISPUNT BEVEILIGD De Toeristenbond A.N.W.B. heeft gewezen op de niet ongevaarlijke situatie op het punt van samenkomst van de Kerkstraat met de 's-Graven- damseweg te Noordwijkerhout, wel ke weg een schakel is in de verbin ding tussen Sasenheim en Noord- wijk, Op deze weg wordt vrij snel gereden, terwijl het uitzicht naar j links voor het verkeer in de Kerk straat wordt belemmerd door een café. In samenwerking met de Rijks politie heeft de A.NW.B. bereikt, dat thans een zware witte bloklijn ever de uitmonding van de Kerk straat is aangebracht. Uitzicht be lemmerende beplanting zal worden verwijderd en men zal de mogelijk heid bezien de verkeerszuil te ver plaatsen. OEGSTGEEST De schuilplaats nabij de halte Leidse Buurt is Zaterdag voor de bus- en tramreizigers in gebruik gesteld. Het trottoir aldaar ies ook enigszins verbreed. SASSENHEIM St. Nicolaasfeest DJM.N. Zater dagmiddag tegen half drie kwam St. Nicolaas met twee van z'n knechten op bezoek bij de kleinste kinderen van D.N.N. Dit bezoek had plaats in een zaal van „Het Brunie Paard". Toen St. Nicolaas arriveerde zongen de kinderen een van de bekende St. Nicolaasliedjes. Nadat de Heilige op het podium had plaats genomen, sprak de voorz. van D.N.N., de heer Hoogervorst, een welkomst woord. Het was een grote eer voor D.N.N., dat St. Nicolaas na z'n verjaardag toch nog tijd had gevonden om deze middag bij de kinderen van D.N.N. te komen. De voorzitter dankte de Heilige man dan ook zeer hartelijk vooral voor de versnaperingen die hij had meegebracht. St. Nicolaas sprak hierna een ver manend woord. Onder het zingen van verschillende liedjes werden de kin deren getracteerd. Alle kinderen wil den wel persoonlijk een liedje komen zingen voor St. Nicolaas. Aangezien dit te veel tijd in beslag zou nemen, hebben een twintigtal jongens en meisjes voor he mgezongen. Vooral de twee solo-zangertjes kregen een dankbaar applaus. Nraat St. Nico laas persoonlijk de kinderen allen de htnd had gedrukt, was dit feest voor de kleintjes afgelopen. Bij de uit gang ontving ieder nog een zakje versnaperingen. Om half vijf was het feest voor de groteren. Aangezien St. Nicolaas niet veel tijd meer had is hij nit de ge hele tijd gebleven. Het feest was echter even mooi als bij de kleintjes. De burgemeester en z'n echtgenote waren ook bij het feest aanwezig. Opgepast! Gisteren waren twee jeugdige knapen uit Lisse geld aan het ophalen voor de actie „Er zit muziek in". Kapelaan Strooband werd door enige goede gevers opge beld en waarschuwde de politie. Deze heeft de ondernemende kna pen opgepikt. Men geve geen geld aan onbekenden zonder legitimatie bewijs. VOORSCHOTEN Opbrengst kinderpostzegel-actie. Du opbrengst van de scholen-actic voor de Kinderpostzegels is in Voor schoten 2937,De volgende scho len leverden daar hun aandeel in: Openbare Lagere school f 709,50; R.K. Meisjesschool Bijdorp 1345,50; Geref. School Wijngaardenl. 175,50; R.K. Meisjesschool Elstlaan 706,50. WASSENAAR TOESTAND VAN DE WONINGBOUW. In hun Memorie van Antwoord bij de gemeentebegrotingen 52 schrijven B. en W. van Wassenaar, dat voor de jarer 1951, '52 en '53 een contingent van 225 woningwetwoningen is toege wezen, dat is dus van 75 woningen per jaar. In '51 zijn van dit contin gent in totaal 28 woningen gebouwd. Van het thans lopende jaarcontingent resteren er dus nog 47 woningen, welke echter ook het volgend jaar kunnen worden gebouwd. Er liggen plannen klaar voor het bouwen van 86 woningwetwoningen in het Ker- kehout. Van dit aantal zullen 21 wo ningen bestemd zijn voor grotere ge- z nnen. Dat aan dit plan nog geen uitvoering kon worden gegeven, vindt zijn oorzaak in het ontbreken van kapitaal tegen een rente van 4 pet. Over het uitschrijven van een z.g. burgerzinlening blijken in de Raad blijkens het voorlopig verslag de meningen uiteen te lopen. Sommige leden hebben zich afgevraagd, of er wellicht andere wegen zijn om aan het benodigde geld te komen, bij voorbeeld of de gemeente zelf niet over fondsen en middelen, desnoods door bezuinigingen op de gewone dienst zal kunnen beschikken om het verschil tussen de gevraagde en de toegestane rente bij te passen, c In de Memorie van Antwoord zeg gen B. en W. dat onderhandelingen zijn geopend met de eigenaresse van de gronden ten Noord-Westen van Deyleroord, waarbij gedacht is aan het scheppen van de mogelijkheid tot het bouwen van 95 woningwetwonin gen. B en W. zijn van oordeel, dat het 'bestemmen van gronden tot het bou wen van etage woningen in de toe komst, zij hét in beperkte mate, over wogen moet worden. St. Nicolaasfeest voor KAB-kin- deren. Een 30-tal kinderen van Wassenaare KAB'ers heeft gister middag in het R.K. Verenigingsge bouw een prettig en vrolijk Sint Ni colaasfeest gevierd, dat hun werd aangeboden door het comité „Kin dervreugd" van de pl. K.A.B.-afde- ling. Voor dit Sint Nicolaasfeest wa ren uitgenodigd de kinderen van 4 tot en met 8 jaar. De ouderen krij gen in de zomer een uitstapje per autobus. Het Sint Nicolaasfeest werd ge opend door de heer Gordijn, namens het Comité Kindervreugd. Hij deel- demede, dat in de loop van de mid dag de Sint zou arriveren en intro duceerde bij de kinderen „Professor Arbacus", de optrad met zijn spre kende pop en die een zangwedstrijd, een wedstrijd in het limonadedrin- ken en in het melkdrinken organi seerde tussen kinderen uit de zaal en die aldus zijn jeugdig publiek op prettige wijze bezig hield. Nadat versnaperingen waren uit gedeeld deed Sint Nicolaas zijn in trede. De goede Sint was vergezeld van een Zwarte Piet, maar toen dc Sint zich op het podium had neerge zet sprongen er vanuit de hoeken van de zaal nóg vijf gitzwarte knech ten te voorschijn. Een zucht van verlichting ging op in de zaal, toen de Sint zijn grote boek inkeek en constateerde, dat er dit jaar geen kinderen extra stout geweest waren. Nadat de Sint nog een enveloppe met inhoud had uit gereikt aan de concierge van het Verenigingsgebouw, de heer Van Beek ,als blijk van waardering voor het vele werk, dat hij ten dienste van de KAB doet, en de kinderen een liedje hadden gezongen, nam de Sint afscheid. Maar dat betekende nog niet het einde van het feest. Er werden nog versnaperingen uitge deeld en prof. Arbacus vertoonde een serie goochelkunsten. LEIDEN „ST. ANTONIUS" Morgen zal dc Kath. Bond van Hotel-, Café- Restaurant-geëmploy eerden „St. Antonius" met de sectie Bioscoop en Theatcrpersoneel afde ling Leiden in het café van de heer K. Rooijakkers, Korevaarstraat 11, Leiden om 12 uur des nachts een vergadering houden voor de leden van St. Antonius cn voor alle katho lieke bedrijfsgenoten, in Horeca bedrijven werkzaam. Het afd. bestuur verwacht een flinke opkomst van de leden, gezien de belangrijke agenda punten, welke worden behandeld en besproken o.a. de voorstellen voor de a s. Bondsraad 1952 en de Kerst nachtmis. In de afgelopen maand Novem ber zijn wederom 4 nieuwe leden tot „St. Antonius" toegetreden. Het bestuur verwacht er voor het nieuwe jaar nog vele. Deze vergadering moet op voorstel van het hoofdbestuur gehouden worden om de leden de 1 WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VANNACHT PLAATSELIJK LICHTE VORST. Vapavond en vannacht voor namelijk in het Noorden van het land nog enkele buien. Overigens licht tot half bewolkt en droog weer. Vannacht en morgenoch- ten op vele plaatsen in het bin nenland lichte vorst. Morgenmid dag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. Aanvankelijk krachtige tot matige wind tussen West cn Noord, later zwakke tot matige veranderlijke wind. 11 Dec.: zon op 8.37 en onder 16.29; maan op 14.39 en onder 7.03 uur. GEM. AANKONDIGING GEMEENTEBEGROTING 1952. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet, ter openba re kennis, dat de begroting der plaat, selijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1952, alsmede de be grotingen voor dat jaar van de tak ken van dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, 7 December 1951. 286 Burgemeester en Weth. voorn. De Burgemeester, F. A. VAN KINSHOT. De Secretaris, J. BOOL. In een door de heren B. H. Veen- hoff en ir. H. Rusting getekend schrijven verzoekt het Comité van Patiënten van dr Van nes ons m'ede te delen, dat dit comité zich heeft gewend tot het bestuur van de Anna- kliniek te Leiden met het verzoek een arbitraal onderzoek te doen in stellen naar de controverse tussen dit bestuur en de geneesheer-directeur dr C. P. van Nes, die zoals bekend per 31 Dec. a.s. ontslagen is. Aanleiding tot dit verzoek is de omstandigheid, dat het comité van patiënten heeft vernomen, dat aan de voorzitter van het bestuur van dc Anna-kliniek, prof. dr L. J. van Holk noch officieus noch officieel bekend was, dat bij patiënten of anderen het verlangen leefde om naar de oor zaken en de aard van het conflict in de Anna-kliniek een arbitraal onder zoek in te doen stellen. gelegenheid te geven door hun moei lijkheden en ervaringen in het be drijf tot voorstellen tc komen, wel ke de afdeling vóór 8 Januari 1952 in moeten zenden aan het hoofdbe stuur. Dit geldt ook en vooral voor de nieuwe leden. Tevens een woord van dank aan alle leveranciers, fir ma's, werkgevers cn particulieren, voor hun spontane medewerking en toezending van giften in natura cn geld, welke het comité „Kinder vreugde" heeft mogen ontvangen. Deze dankwoorden zijn gericht aan alle weldoeners(sters) namens de Zusters Carmelitesscn, het dames comité en het afd. bestuur. Tevens deelt het comité en be stuur mede, dat niet alleen het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de Eerwaarde Zusters, maar ook het Kerstfeest zal worden verzorgd o.a. kerstbomen, kaarsen cn surpri ses. Beleefd zien deze kinderen uw giften tegemoet, welke door de St. Nicolaasdrukte of hoe ook, in het vergeetboek zijn geraakt. Men kan oit zenden aan het comité „Kinder vreugde", secretariaat Maresingcl 48, Leiden. Girostortingen op No. 47139 t. n. v. Ned. Middenstandsbank Bree- straat Leiden t. g. v. H. C. R. Geëm ployeerden „St. Antonius" „Kinder vreugde". Laatste Berichten „WESTKUST NOG NIET GEZONKEN. De Nederlandse kustvaarder „West kust" werd vanmorgen nog drijven de aangetroffen. De lampen brand den ook nog. Het was evenwel niet mogelijk het zinkende schip op sleep touw te nemen in verband met de aanwakkerende wind. De tien leden van de bemanning die in Bridlington zijn aangekomen, waren oververmoeid. De kapitein viel direct in slaap, toen hij eenmaal in bed lag. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 10 Dec. Vee. Aanvoer 1881 totaal, waarvan 1115 vette koeien, 496 varkens en 270 scha pen of lammeren. Prijzen: vette koeien 2.50—2.70, 2.25—2.40 en 2.00—2.20 en varkens 2.25, 2.20 en j 2.15 per kg. levend gewicht schapen 12010590, lammeren 1109580 per stuk Vette koeien aanvoer als vorige week, handel boven notering; schapen aanvoer iets ruimer aanvoer, handel tamelijk, prij zen iets hof»er, prima exemplaren iets boven otering; schapen aanvoer iets hoger, handel kalm, prijzen van vori ge week goed te handhaven; lamme ren aanvoer iets hoger, handel kalm, prijzen van vorige week goed tc handhaven.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3